Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74851) Csupingo válasza urbi73 (#74850) üzenetére


Csupingo
veterán

Az 1660 azért "érezhetően" erősebb. Esetleg kérdezz be a topikjába is, hogy melyik a legolcsóbb változat, ami már bátran vehető.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#74852) Sly189


Sly189
senior tag

Sziasztok, muszáj vagyok ide írni, mert az MSI topik nem pörög annyira. :D
MSI PS42 - Dragon Center probléma. Frissítettem a gyártó honlapján található legfrissebbre, telepítés után újraindult, azonban ha a Dragon Center ikonjára kattintok ismét telepíteni akar, de nem találja a fájlt hozzá. Alkalmazások között a friss 2.6.1910.1501, azonban semmiféle dragon center nem nyílik meg. Nem tudom törölni, mert ki van szürkítve az eltávolítás gomb az alkalmazások listájában... Beragadt neki valami? Merre felé induljak el? Épp próbálni akartam mit bír a kis vas, és mondom frissítem a dolgokat rajta és K.O. enélkül nem nagyon merem meghajtani a gépet, meg használni se, jó volt álligatni a ventilátorokat meg látni mi hány fokon van... HELP! :)

(#74853) Sly189 válasza Sly189 (#74852) üzenetére


Sly189
senior tag

Válaszolok magamnak, máshol találtam a kérdésemre választ. "C:\Program Files (x86)\InstallShield Installation Information\{C65B26BC-5A6F-4135-9678-55A877655471} an" ezt a mappát kellett törölni, majd újra telepíteni a DC-t... :C

(#74854) tasiadam válasza Csupingo (#74851) üzenetére


tasiadam
veterán

Igazábol mindegy melyiket veszi. 3 opció van:
Márkás, jó hűtéssel, hulladék ventikkel
Márkás, Hulladék de használható hűtéssel, jobb ventikkel
Kínai, iGame, manli, stb.

Én ezek közül a kínait venném. Hogy miért?
100 eladott rog strik emberke körül mennyi OC-zza a kártyáját? Kb 2. A márkás de rosszabb hűtésű kártya ugyan olyan árban van, mint egy jobb űtéssel lévő kínai, pl egy manli.

Hasonlítsd össze a Colorful kártyát egy gigabyte-al, vagy egy Asus TUF-al, ami ugyan olyan gané, mint az asus dual.
A colorful hűtése legalább hőcsöves, a gigabyte hűtője meg maga a kártya pedig híresen sz@r. Semmi érv nincs a drágább hűtés mellett.
Aqua szervizben dolgoztam, kb csak asus és gigabyte kártyákal láttam gariban, és mindegyiknek a ventije halt meg, vagy maga a kártya, de inkább a hűtése nem szuperált.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#74855) simi2176


simi2176
újonc

Sziasztok! Egy kis segítség szeretnék kérni.
Össze rakattam a PCX- n egy gépet. Telepítettem A Windows 10-et ,de a VGA kártyát nem látja a gép. Elsőnek felraktam az alaplapi chipset drivert , ezután A VGA driver telepítése közben azt írja ,hogy nem kompatibilis a Win 10-el. Pedig a leg frissebb verziót töltöttem le. A kártya GIGABYTE GV-N166TOC-6GD GeForce GTX 1660 Ti 6GB GDDR6 OC PCIE. A konfiguráció többi része az adatlapomon megtalálható. DVI kábella kötöttem össze a monitorral. A ventilátorok felpörögnek a kártyán indításkor de , mintha nem is lenne a gépben. Valakinek valami ötlete?
Előre is köszönöm

(#74856) varmi2 válasza simi2176 (#74855) üzenetére


varmi2
nagyúr

Milyen verzió számú a win10-ed?

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#74857) v2


v2
senior tag

Üdv. Ha újra pasztáztok egy kártyát gappadot is cseréltek?

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

(#74858) Csupingo válasza simi2176 (#74855) üzenetére


Csupingo
veterán

A win már minden frissítést letöltött? Újraindítottad már párszor? Sokszor csak az nvidia experiencen keresztül hajlandó drivert telepíteni, ezért előbb azt kell feltenni.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#74859) tasiadam válasza v2 (#74857) üzenetére


tasiadam
veterán

Nem szoktam, csak ha indokolt. Nem olyan keitikus mint a gpu. De ha valaki OC-zni akarja akkor lehetseges, csak megfelelo meretut kell beszerezni.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#74860) simi2176 válasza Csupingo (#74858) üzenetére


simi2176
újonc

Köszönöm a segítséget . Ez volt a probléma , közel két óra frissítés után minden működik.

(#74861) Panthera


Panthera
őstag

Üdv!

Hátha valakinek vannak még emlékei... :)
Hogyan lehet egy XP-s laptopon kikapcsolni (vagy letiltani) az alap kijelzőt, ha csak a kiterjesztetten szeretnék dolgozni? Ati Radeon X200M, saját drivere van fennt. Köszönöm!

(#74862) Apollo_21


Apollo_21
addikt

Sziasztok,

lerágott csont kicsit amin görcsölök....
Z370+8700K+1080ti aminek mesterhármasa pörög a masinában.
Nincs egyikükkel se nagy gondom, procin némi tuning, víz van rajta...vga léghűtésével elvan.
Viszont kérdésem hogy bár a többkártyás dolgok eléggé borsosak és sokszor nem működnek megfelelően támogatás és egyéb hiányosság végett.
De zavar hogy itt ez a kellően erős vga a túlgondolt vram mennyiséggel ami talán 5év múlva sem fog kelleni.

Megérheti puszta gpu erő miatt még 1et venni?
Feláldoznám az a maradék még 1x sem használt 5giga vramot ami rajta egy másik kártyára inkább:D
Vagy ha nagyon úgy van visszamennék 1070ti sli-re vagy sima 1080sli-re.

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#74863) chris0000 válasza Apollo_21 (#74862) üzenetére


chris0000
őstag

(#74864) Shadar


Shadar
csendes tag

Sziasztok

Remélem jó topikbe irok. Van egy olyan problémám, hogy a monitorom mellé hdmi kabellel szeretném a tv összekötni. Ilyen kor a monitorom power saving mode-ba vált és a tv azt irja hogy nincs csatlakoztatva kábel. Ha kihuzom a hdmi kábelt akkor a monitorom megint rendesen működik. Ha ujra inditom a gépet rögtön bekapcsol a monitor(dell) és a tv működik mig a windows be nem tölt. Tudnátok valami megoldást rá?

(#74865) Apollo_21 válasza chris0000 (#74863) üzenetére


Apollo_21
addikt

Néhány game-el tolom 4k-ba, bár ez a 4k dolog is kicsit félrevezető szerintem.
Meg a 2080-at azért is eszi le mert ott a réj trészi...az meg a 10x-be nincs szerencsére :D
De igazából 7fölött sose volt még, ami miatt hullafölös a 11g :)

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#74866) bobalazs válasza Shadar (#74864) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Nincs szó milyen vgaról van szó. windows alól nvidia vezérlőpultba vagy amd vezérlőprogramjába megnézni a csatlakoztatott eszközök listájába. Majd windowsban bekapcsolni a kiterjesztett módot. windows P windows 10 esetén.

(#74867) tasiadam válasza chris0000 (#74863) üzenetére


tasiadam
veterán

Nekem vicces, hogy egy nem kiemelkedően szép játék még mindig képes megenni a világ összes vram-ját. Volta titan mit kezdene vele? 24 vagy 32 gigt is benyomja 4k-n? :D Az előző csodás WW2 is az összes dolgot elfogyasztotta amihez oda volt írva, hogy MEMORY. Összes ram és összes vram. Pedig egy dx12 BF1 még mindig szebb és kidolgozottabb :D

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#74868) Vismajor01 válasza Apollo_21 (#74862) üzenetére


Vismajor01
addikt

Nem.

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#74869) pepe_g


pepe_g
tag

Sziasztok!
Vettem egy Sapphire RX 570 8GB NITRO+ ot kérdésem az lenne hogy a tápegységgel a 6 és 8pin csatiját egyszerre kell használni? Mert nekem csak 6 pin-es csatim van. (eddig csak 6pin-es VGA-m volt)
A táp FSP ATX-400PNF 400W. Vagy csak kevés neki.. :F
Várom a válaszokat!
Előre is Köszi! :R

http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_2/keres.php?stext=%22pepe_g%22&suser=&sival= http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_3/keres.php?stext=%22pepe_g%22&suser=&sival=

(#74870) Viktor77 válasza pepe_g (#74869) üzenetére


Viktor77
titán

Mindkettő kell.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#74871) MasterDeeJay

Szeretnék használni tesztre két videókártyát de nem fér el egyik a másik mellet. Riser-re gondoltam és vettem is egyet de azzal kékhalálozik a gép, valószínű gyenge minőségű.
Ha viszont a két kártyát berakom akkor megfőnek. A cerberus 2.5 helyet foglal el, alá már nem fér be a tesla, csak így.
A felsőt szeretném hűteni, két lehetőségem van, egyik az hogy brutál ventivel átfujatom a levegőt rajta ami kissé bonyolult és hangos a másik meg riserrel kivezetem és rárakok egy 12cm-es ventit.
Ezzel vajon működne? [link]
Most ilyen van de szar: [link]
vagy valami olyan kell amin van külön táp?
Vagy egyáltalán ezek a riserek működnek vagy csak parasztvakítás az egész?

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#74872) Viktor26


Viktor26
tag

Sziasztok,
Van egy laptop, amiben Intel HD 520-as vezérlő van. Egy 4k-s TV-re szeretném kitenni a képet, a laptopon HDMI kimenet van. Az Intel 520 tudja a 4k@60 Hz-et, mert a beépített kijelzőn így megy, de a HDMI sajna csak 1.4-es rajta, és a 60Hz-et csak FHD-ban tudja, 4k-ban csak 30-at enged. Viszont így meg az agyamra megy az egér szaggatása. FHD-ban meg nagyon pixeles a kép. Szerintetek van valami megoldás arra, hogy ha 60Hz-et nem is tudnék kivarázsolni a TV-re, az egér legalább ne szaggasson ennyire?

(#74873) dannyl válasza Viktor26 (#74872) üzenetére


dannyl
addikt

Klónozd a kijelzőt, és akkor a 4k tv-n fhd-ban lesz a megjelenítás 60Hz-en.

(#74874) Pkc83 válasza dannyl (#74873) üzenetére


Pkc83
őstag

Irta , hogy FHD-ba pixeles a kép ezért maradna a 4k-nál! :R
Szerintem ez nemigen megoldható! :N

(#74875) Viktor26


Viktor26
tag

Sajnos nagyon nem jó a FHD, mert olvashatatlan sok szöveg közelről. És közel van a TV, 60-90 cm-re.

(#74876) Vismajor01 válasza Viktor26 (#74875) üzenetére


Vismajor01
addikt

Az 4kba is az lesz, persze attol fugg mekkora a tv. A tv nem arra van tervezve h word doksikat olvasgass 60 centirol, hanem filmeket 2 meterrol. Tvt ne hasznalj monitorkent.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#74877) Csupingo válasza Viktor26 (#74875) üzenetére


Csupingo
veterán

Ilyenkor gondolom csak dp-vel működne, de ahhoz meg kell egy viszonylag drága dp-hdmi 2.0 átalakító. Úgy tudom, dp++ kimenet esetén elég egy mezei dp-hdmi kábel is, de az lehet hogy csak fhd-ig használható.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#74878) Viktor26


Viktor26
tag

Korábban már sikerrel használtam ezt a TV-t rendes asztali géppel, mert tudja a PC-módot, a 4:4:4/4:2:2-t. Natívan jeleníti meg a 4k-t, minden pixel a helyén, csak a HDMI 1.4 miatt nem megy a 60Hz, csak a 30. Ennek az áthidalására keresek valami megoldást, mert azt gondolom, hiába a DP-HDMI átalakító, ha a HDMI csak 1.4-es, nem 2.0-s. Pedig az Intel HD 520 tudja kezelni a 4k@60 Hz-et, csak sajnos nem HDMI-n, hanem kizárólag DP-n. Azt meg nem tettek a laptopra, csak HDMI-t. Van rajta USB-C kimenet is, de az meg Thunderbolt 3 kompatibilis, csak USB :D Szóval a fránya egér. Amúgy a 30 Hz még meg is lenne szokható, de folyton félre nyomok az egérrel :D

(#74879) Panthera válasza Panthera (#74861) üzenetére


Panthera
őstag

[Erre] valakinek ötlet?

(#74880) tasiadam válasza Panthera (#74879) üzenetére


tasiadam
veterán

XP-ben valahol a jobb klikk, beallitasok es ott kene a megjelenitokat kiirnia. Aztan siman megjelenites: kijelzo 2. ilyesmit kell keresni, de miota van win7, nem hasznaltam XP-t.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#74881) Panthera válasza tasiadam (#74880) üzenetére


Panthera
őstag

Köszi, ha előtte leszek, feltöltök egy képet. A 1. (laptop) kijelzőt szeretném tiltani, de nincs rá lehetőség úgy nézem.

(#74882) tasiadam válasza Panthera (#74881) üzenetére


tasiadam
veterán

A laptopokon is volt egy function (fn) gob erre, ami a vga-ra kuldi at a jelet. egyszeri lenyomassal duplikal, masikkal csak a 2es kijelzo mukodik. Legalabbis amiket anni hasznaltam ilyenek voltak.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#74883) Panthera válasza tasiadam (#74882) üzenetére


Panthera
őstag

Köszönöm, de esze ágában sincs reagálni az Fn-re. A többi Fn gomb működik.

Így néz ki a beállítások ablak:

[ Szerkesztve ]

(#74884) sanx1


sanx1
újonc

Sziasztok! Egy kis segítséget szeretnék kérni!! Az miért lehet, hogy a videó kártyám csak PCIe 8x-os módban hajlandó futni?

(#74885) Panthera válasza tasiadam (#74882) üzenetére


Panthera
őstag

Köszönöm a segítséget, meg kellett cserélni a 2 kijelzőt, hogy a beépített a 2. legyen. Így le is tudtam tiltani. :)

(#74886) M_AND_Ms


M_AND_Ms
addikt

Sziasztok. Ha egy videokártyán az alábbi csatlakozók vannak, akkor miként tudok analóg monitort rákötni?
DVI-D, (ezen ugye nincs analóg kimenet)
HDMI,
DisplayPort 1.4

EZ az átalakító működne? [link]

[ Szerkesztve ]

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#74887) Tivi103


Tivi103
tag

Sziasztok! A kérdésem az lenne hogy az RTX 2060-as kártya képes lenne -e két adapterrel működni, mivel a jelenlegi monitoromon csak két darab VGA output van. Viszont van itthon egy VGA-DVI és DVI-HDMI átalakítom..ha ezt kombinálnám akkor össze lehetne mókolni a kártyával. Tudom hogy talán hatékonyságra nem a legjobb lenne a mikro input lagg miatt is (?), de tervben van egy új monitor vásárlása a közeljövőben így ideiglenes megoldás lenne...vagy ha egy VGA-DisplayPort adapter jobb megoldás lenne 60 fps-es közvetítésre, akkor lehet még maradna is.

Esetleg ha valaki adapterezve használja a kártyáját, annak a véleményére is kíváncsi lennék, milyen hátrányai vannak- ha vannak.

Válaszokat köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#74888) tasiadam válasza Tivi103 (#74887) üzenetére


tasiadam
veterán

Van hdmi vga atalakito, max 2 ezer ft

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#74889) maxika2004


maxika2004
őstag

Sziasztok , lécci segítsetek !

lecseréltem a vga karit ,
gtx960 ról gtx1060 ra
[link]

és nem tudom a képet kitenni tv -re,
csak ha a monitor HDMI kábelét kihuzom a vga-ból !
A monitor- vga hdmi-hdmi kábellel van öszekötve
tv-vga hdmi-dvi kábellel van összekötve
(minden kábel ugyanaz, ami a régi vga val müködött)

tv re ki akartuk tenni a pc képét
de itt sajna nem is érzékeli a tv-t !
és az érdekes hogy ha a monitor kábelt kihuzom, akkor igen ,
akkor kimegy a tv re is a kép !
( elözö gtx 960 as vga-val működött, rendesen mindkettő kimenet egyszerre.. szóval pl másolni tudtam a pc képét)
valami ötlet, hogy egyszerre is működjön ?
(legujabb nvidia driver van fennt)

elöre is köszönöm a segítségeket ! :R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#74890) Csupingo válasza maxika2004 (#74889) üzenetére


Csupingo
veterán

Ha az nvidia driverben a "megjelenítőm nem látható..."-ra nyomsz és a szigorú észlelést választod, akkor se kerül elő?

A monitoron nincs dp, vagy dvi bemenet? Esetleg azzal kéne használni és a tv-t hdmi-hdmi-vel, vagy a monitort dvi-hdmi-vel, ha úgy működik.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#74891) maxika2004 válasza Csupingo (#74890) üzenetére


maxika2004
őstag

nem kerül elő, de ha a monitor hdmi-t kihuzom akkor igen !

külön külön jó, de egyszerre nem....
régi karival okés volt...

nincs valami beállitás még esetleg ?

olyan mintha a hdmi lenne az elsődleges, és oda menne a jel....a másik meg letiltódna !

monitoron csak hdmi van, meg vga

[ Szerkesztve ]

(#74892) Csupingo válasza maxika2004 (#74891) üzenetére


Csupingo
veterán

A win asztalon se látod? Win+p gombokat lenyomva és a kiterjesztést választva se lesz aktív?

Esetleg cseréld meg a kábeleket. A monitor legyen dvi-hdmi (amúgy mi a natív felbontás?), a tv hdmi-hdmi.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#74893) Tukolp


Tukolp
aktív tag

Sziasztok,
Érdeklődni szeretnék, mivel "upgraden" gondolkodom.
GTX 970em van és egy E6700as 4magos procim.
4 giga rammal.
"Meddig lesz még jó?"
Vagy mennyire lesz elég?
Játszani szeretnék, igaz a mostani hardverekbe nem nagyon vagyok otthon.
Köszi a választ :)

[ Szerkesztve ]

"When past and present collide, the fate of all worlds hangs in the balance."

(#74894) Csupingo válasza Tukolp (#74893) üzenetére


Csupingo
veterán

Kettő e6700-as procit látok: pentium és core 2 duo. Mindkettő kétmagos szerintem. Nem ezekre gondolsz? Ha igen, akkor ezek csak csikizni tudták a gtx 970-et. Ha platformot (alaplap, cpu, mem) váltanál, nagyon megtáltosodna az a 970. Fhd-n még szinte mindenhez elég lehet, azt kár is lenne cserélni. Jelenleg a cpu a nagyon gyenge láncszem.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#74895) maxika2004 válasza Csupingo (#74892) üzenetére


maxika2004
őstag

nem lesz aktiv, sehogy...

csak ha kikapcs
monitor kábelt kihuzom.....
ujrainditom és okés....

cserélni sajna egyenlöre távolságok miatt nemtudom.....

de ehez hasonloval se találkoztam még.... :W

(#74896) gerisz23 válasza M_AND_Ms (#74886) üzenetére


gerisz23
őstag

Nekem a dp- vga működött,hdmi valamiért nem.Akasa márkájú .

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#74897) tasiadam válasza Tukolp (#74893) üzenetére


tasiadam
veterán

4 giga ram mar netezni se igazan eleg.mosthasznalom szuleim gepet, 4 van benne, chrome es win10 megeszik 3mat. 512 megy az igpu-nak. El is fogyott.
Egy 4 magos 775os proci nagyon maximum rx550et tud megkarcolni, aminel a 970 azert jocskan erosebb.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#74898) Panthera válasza Tukolp (#74893) üzenetére


Panthera
őstag

Szia
A ramod milyen DDR2 vagy 3?
Ha olcsón meg akarod úszni, akkor Intel 1155-re frissítesz.
Nekem ez a konfig jól kihajt egy GTX 750 Ti 2GB kártyát :
i5-3470, 8GB 1600 MHz DDR3
A régit el is tudod adni, mert keresik még ezeket.
Vagy hosszabb távra tervezel, akkor Intel 1150. De mindenképp nézd meg a kiszemelt játékokat, hogy azoknak mi szükséges.

[ Szerkesztve ]

(#74899) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Youtubeon láttam egy rx 570 reballozás videót. Ott a faszi kipróbálásképpen 6 pines tápcsatit dugott a kártya 8 pin csatijába. Az a kérdésem, akkor most gyakorlatilag megy, működik rendesen ez a kártya 6 pines táppal is?

(#74900) OutSider17 válasza MasterDeeJay (#74871) üzenetére


OutSider17
senior tag

Szervusz!
Ne érts félre, de ha olyan risert akarsz ami tényleg működni is fog akkor Thermaltake, Fractal Design, vagy Lian Li.
Nem olcsó! Cserében működik.

Légy becsületes. Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak. (Everett W. Lord)

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.