Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32001) speedydb23 válasza TechN7ne (#31997) üzenetére


speedydb23
senior tag

Ahogy írtam is elnéztem a válaszát, mert nem arra jött amire én reagáltam.
Csak ahogy olvastam nagyon oda vágott...

(#32002) laci1993


laci1993
csendes tag

Köszi mindenkinek, úgy néz ki sajna akkor a VGA adja meg magát.
Alap órajelen futott amúgy minden, semmi sem volt túlhajtva.

(#32003) intelMMX válasza laci1993 (#32002) üzenetére


intelMMX
senior tag

Lehet a hűtő nem volt elég hozzá.
Nekem a Sparkle 8400gs volt ilyen. Passzív hűtésű volt.
Mondjuk a hasonló EN8400GS Silent meg normálisan megy és nem melegszik túl apámnál

(#32004) laci1993 válasza intelMMX (#32003) üzenetére


laci1993
csendes tag

CM Haf X kuckóban volt, 72 ok volt a maximum amit játék alatt elért.

(#32005) intelMMX válasza laci1993 (#32004) üzenetére


intelMMX
senior tag

Kitudja, egy forrasztás enged és már előfordulhat hogy nem jó.
Én nem szeretem ha a kártya 65 fölé megy

(#32006) TXT


TXT
őstag

Felmerult kerdeskent, hogyan es mikent (pontosan hogy kell osszekotni, ha kell es milyen driverekkel) mukodne mostani felsokategorias AMD es nVidia vga egyutt, hogy a leheto legjobb eredmeny es teljesitmeny szulessen? Van-e igazabol ertelme es teljesitmenynovekedes benne, illetve van-e olyan kombinacio, ami a legjobb valasztas ehhez vagy ami folott mar nem erdemes jobb vga-t "parositani"? :R :R

[ Szerkesztve ]

(#32007) Podpupi


Podpupi
tag

Sziasztok.Volna nekem SAPHIRE 6850 VGA tegnapi nap még ment most pedig csak ,800*600 hajlando elindulni felrakom a ati drivert felbontást vált és a kép besötétül. Ujra raktam a winfost , kitakaritotam a VGA . Letörlőm a drivert csak windows telepit valamit csak igy megy .Mi a gond?Olyan BIOS reszet van , nem huztam a kártyát csak ventit állitotam. :R

Már régen elmultam 18+......... (:[ORIGIN: podpupi,STEAM: hunpupi,BF:podpupi

(#32008) agressiv válasza intelMMX (#32000) üzenetére


agressiv
addikt

Az FX5500 elég messze van a HD7000-től...

Podpupi

Valószínűleg tönkrement a kártya.

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#32009) Dinter


Dinter
addikt

Üdv. Most raktam ossze a gepet, de a monitor nem érzékeli, hogy bekapcsol a gép. VGA venti pörög. Mit csináljak?

(#32010) d3lete válasza Podpupi (#32007) üzenetére


d3lete
aktív tag

agressiv kolléga csak annyit tud, hogy tönkrement, add fel, nem jó , ne foglalkozz vele, dobd ki.

Ez a hozzáállás nagyon kevés egy szakmai fórumon. Sose add fel, küzdj, szarból is lehet várat építeni ha valaki akar és időt szentel rá. A kártyádnak természetesen nincs nagy baja. Te otthon nem valószínű hogy megtudod csinálni de egy szakember biztos megtudja. Vedd fel a kapcsolatot velem vagy f27 kollégával.
Segítünk mindenben amiben tudunk. Egy 20-30k-s videókártyát nem szívesen dob ki az ember. Pár ezer forintért javítható. (2-3k). De először nézd meg egy ismerősöd gépébe.

ÜDV!

(#32011) d3lete válasza Dinter (#32009) üzenetére


d3lete
aktív tag

Nézz át minden még egyszer. Tápkábelek. procit támogatja -e az alaplap. memóriát támogatja -e az alaplap.
Próbáld ki másik vga-val vagy integrált vga-val. Ha integráltan megy akkor,a vga val van a baj vagy a biosz beálításokkal. Leírnád milyen gépet tettél össze?

(#32012) Dinter válasza d3lete (#32011) üzenetére


Dinter
addikt

1 hosszu 2 rovid síp mit jelent? Asus m5a97 Evo r2.0

(#32013) Vakegérke válasza Dinter (#32012) üzenetére


Vakegérke
veterán

Failure in video system- An error was encountered in the video BIOS ROM, or a horizontal retrace failure has been encountered

VGA probléma.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#32014) Dinter válasza Vakegérke (#32013) üzenetére


Dinter
addikt

Rammal volt baja, egy modullal megy.

(#32015) agressiv válasza d3lete (#32010) üzenetére


agressiv
addikt

Kedves barátom, én ilyet nem mondtam, hogy dobja ki, csak azt amit te is, hogy hibás. Isten óvjon mindenkit attól, hogy hozzád vigye a kártyáját. :W

Hát még a borz.....

(#32016) Vakegérke válasza Dinter (#32014) üzenetére


Vakegérke
veterán

Én a sípjelre kerestem rá, ezt dobta a gúgli.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#32017) d3lete válasza Dinter (#32012) üzenetére


d3lete
aktív tag

memória hiba szedj ki egy ramot-t és próbáld meg. :R

Ja most látom hogy sikerült. Akkor minden okés.

[ Szerkesztve ]

(#32018) intelMMX válasza agressiv (#32008) üzenetére


intelMMX
senior tag

Ez egy példa volt hogy driverrel már jártam így.
Semmi összehasonlítás nincs abban a hozzászólásban

[ Szerkesztve ]

(#32019) agressiv válasza intelMMX (#32018) üzenetére


agressiv
addikt

És értelme sem volt a hozzászólásnak.

Hát még a borz.....

(#32020) metalbambi


metalbambi
tag

sziasztok! van 1 asus dcu2 hd 7770 2gb-os kártyám. komolyabb terhelésnél (kb 5percenként 1szer), megvillanik, azaz a kijelző felső sarkánál be villan. máshol nem. és tényleg ilyen ritkán. ez mitől lehet? vegyek a kazánra mellette 1 vízhűtést? (fx 8120) az okozhat ilyen problémát?

Furcsa, hogy az emberek meglepődnek rajta, ha ugyanolyan stílusban válaszolok, mint ahogy ők írnak :U

(#32021) agressiv válasza metalbambi (#32020) üzenetére


agressiv
addikt

A processzor nem okozhatja, talán ramhibás a kártya, vagy bugos a játék. Így látatlanban nehéz megmondani, hogy mi az a jelenség.

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#32022) d3lete válasza metalbambi (#32020) üzenetére


d3lete
aktív tag

attól függ mi számít komolyabb terhelésnek. Told rá a Furmarkot + vga memory stress tesztet.
30 perciog.

(#32023) agressiv válasza d3lete (#32022) üzenetére


agressiv
addikt

Az csak fűti a kártyát, nem terheli meg a sahdereket rendesen, 3D mark hatékonyabb hibakereséshez.

Hát még a borz.....

(#32024) m0h0senator


m0h0senator
őstag

Sziasztok,

a gépembe volt egy nvidia 9800gtx kölcsönbe, majd driver uninstall mert vettem egy radeon 5850-eset. catalyst install, és a feltelepített játékok, gta 4 dead island riptide race 07 rendszeresen megállnak egy jó 20 mp-re (hang is) elsötétül a monitor majd visszajön minden mintha most kapott volna jelet. a vga 60 fokos proci 70 max. Valakinek valami ötlet? :R :R

An odyssey through the realm of consciousness.

(#32025) TXT


TXT
őstag

ERRE valaki sracok? :U :R

(#32026) xcel2000 válasza TXT (#32025) üzenetére


xcel2000
aktív tag

Ez engem is érdekelne ha egyre gondolunk :R

Alku nélkül nincs üzlet! // "Sok hal úszik a vízben kukacra vadászva, de az én kukacomat nem kaphatja be csakis a maga halacskája."

(#32027) agressiv válasza xcel2000 (#32026) üzenetére


agressiv
addikt

Csak akkor nyersz vele, ha a játék amivel játszol hazsnálja a physx-et. Összekötni semmit sem kell, csak berakod az nvidia kártyát és kész. A driverekkel kell babrálni elvileg vannak olyan moddolt driverek amik engedik a physx-et AMD kártya mellett, Gyakorlatban igencsak körülményes, az nvidia kártyán engedélyezni kell akkor is egy kiterjesztett ablakot, mert kijelző nélkül még a moddolt driver is tiltja a physx-et.

Hát még a borz.....

(#32028) xcel2000 válasza agressiv (#32027) üzenetére


xcel2000
aktív tag

Értem akkor VGA-kat driverrel sem lehet összehozni csak amit nyújt :)
Még alaplapi integrált X4500 ast GT620m el sem?

Alku nélkül nincs üzlet! // "Sok hal úszik a vízben kukacra vadászva, de az én kukacomat nem kaphatja be csakis a maga halacskája."

(#32029) agressiv válasza xcel2000 (#32028) üzenetére


agressiv
addikt

Erről foglalmam sincs, régen babráltam ilyesmivel és akkor is asztali PC-vel, a notik lelki válágát nem ismerem.

Hát még a borz.....

(#32030) Rupa20


Rupa20
csendes tag

Helló!lenne egy asus gtx670 dc2t karim,hibásként került hozzám"olyan címszóval" hogy csíkozz képhibás.
elküldtem f27 hez de nem tudta megjavitani, a hiba változatlan.Munkatársamnak oda adtam nézze meg ö is, gépbe berakta másodlagos karinak gép felismeri gond nincs vele,megnézte a bios-t és nem a gyári van rajta, 4G látja a memoriát.4G változat biosa van rajta..és nem is egyezik a méretsem a gyári bioséval se a fristett bioséval,valószinlüeg rosz biost raktak rá és "nem birja a kari" gondolom. ha valaki ért a bios fleshez kérem irjon!!CSak megbizható ember érdekel.!!persze nem ingyen,!

Rupa20 felhasználónak 5 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!Vaterán ezzel a nével megtalálsz.

(#32031) Vakegérke válasza Rupa20 (#32030) üzenetére


Vakegérke
veterán

Innen leszeded az oprendszerednek megfelelő BIOS-t, innen meg az nvflash-t. A BIOS fájlt bemásolod az nvflash könyvtárba, parancssorban nvflash.exe biosfile.neve, nyomsz egy ENTER-t, és hagyod melózni. Ha kész, reboot, és ha minden igaz, örülsz.
Csak akkor csináld meg, ha elég bátor vagy hozzá. :)

Szerintem várj egy kicsit, majd a guruk szólnak, hogy amit mondtam az jó, vagy butaság.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#32032) Vakegérke válasza Rupa20 (#32030) üzenetére


Vakegérke
veterán

Hopp, ha minden igaz, csak DOS módban induló rendszernél végezhető el a flash-elés. Csinálsz egy DOS boot lemezt, rámásolod a fájlokat, a többi stimmel.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#32033) Rupa20 válasza Vakegérke (#32032) üzenetére


Rupa20
csendes tag

huu nekem ez eddig magas:D sajnos nem csináltam még nem értek hozzá. tudsz valakit aki megcsinálná nekem??

Rupa20 felhasználónak 5 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!Vaterán ezzel a nével megtalálsz.

(#32034) intelMMX válasza agressiv (#32019) üzenetére


intelMMX
senior tag

Nyugi van. Elhiszem nem volt fx5500ad. Senkinek nem is kívánom.
Nekem spec 2db volt és mindkettő ugyanúgy "reagált"

(#32035) agressiv válasza intelMMX (#32034) üzenetére


agressiv
addikt

Abszolút lényegtelen infó és semmi köze a kérdező hibájához, a sztorizni itt semmi értelme

Hát még a borz.....

(#32036) agressiv válasza Rupa20 (#32030) üzenetére


agressiv
addikt

A techpowerup-ról kell leszedni az nvflash-t ami megy windows alatt is és tomgaja akártyát. A helyes bios file-t az nvflash mellé másolod, majd beírod parancssobra, hogy "nvflash.exe -p -f biosfile neve.rom" és kész.

Amúgy nem hiszem, hogy ez lenne a baja, hogy milyen adatokat ír egy hibás kártya, az abszolút lényegtelen és nem releváns.

bocs a dupláért.

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#32037) intelMMX válasza agressiv (#32035) üzenetére


intelMMX
senior tag

Ez egy példa hogy lehet driver gond.
Meg azért ez is ide való szerintem.
Azt hiszem ezzel nem működött
De most komolyan. Azért kissé fura.

mellesleg jól jön ha van az embernek saját tapasztalata ilyen téren.

(#32038) Rupa20 válasza agressiv (#32036) üzenetére


Rupa20
csendes tag

Rendben egy probát megér azért! de csak másodlagos kariként tudom berakni. ugy is jo ez a program?? és nem nem az elsödleges kari biosát fogja lecserélni??(gtx480)

Rupa20 felhasználónak 5 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!Vaterán ezzel a nével megtalálsz.

(#32039) agressiv válasza intelMMX (#32037) üzenetére


agressiv
addikt

mellesleg jól jön ha van az embernek saját tapasztalata ilyen téren.

Ez igaz, de rosszul jön, ha a tapasztalat hibásan van értékele.

Rupa 20. De, ha erőltetve van, akkor előfordulhat, viszont mielőtt elkezdi kiírja az adatokat és látod, hogty a másikra készül éppen flesselni. Ilyenkor a -p elé (vagy mögé már nem tudom erre rá kell guglizni) még egy 1-est is kell írni. A 0 az elsődleges akártya az 1 a másodlagos, ha több van akkor tovább ugye.

Hát még a borz.....

(#32040) intelMMX válasza agressiv (#32039) üzenetére


intelMMX
senior tag

Már megint mit hiszek rosszul?
nvidia oldalán ezt írja a legfrissebb drivernek XP alá és nekem egyik kártyámmal sem ment.
Haveromnak mondtam ő is próbálja ki, neki se ment.
Akkor ne mond már hogy én baszok el valamit

(#32041) d3lete válasza Rupa20 (#32030) üzenetére


d3lete
aktív tag

Bocs hogy közbeszólok. Tehát tegyük tisztába a biosz fogalmát.

Bios basic input output system (magyarul alapvető bemeneti / kimeneti rendszert)

Funkciója:
Hardverek ellenőrzése POST
Hardverek vezérlőinek betöltése

Ha a biosz nem jó. Alapból a kártya vezérlőit sem tölti be, és a kártya nem indul el.
A csíkozás nak semmi köze a bios-hoz. VGA-n nem érdemes bioszt sem frissíteni mert minden alkatrész fix rajta. Nem úgy mint az alaplapban memória vga cpu.
Ha csíkoz az vagy gpu halál vagy forrpont szakadás legrosszab esetben fóliaszakadás.
Az is hatalmas téveszeme hogy ha csíkoz a kép az memória hiba. Egyáltalán nem.
Ilyenkor csíkoz amikor csak repedt.

Ekkor már elvált és nem ad képet sem.

[ Szerkesztve ]

(#32042) agressiv válasza d3lete (#32041) üzenetére


agressiv
addikt

Végre valamiben egyetértünk. :R Amúgy gyakori a lapka és hordozója közötti szakadás, ezért nem hosszútávú az újragolyózás sem, ezért sem csinálom. Ha a golyók rosszak azon az átamelegítés is segít és, ha az sem tart sokáig, akkor a lapka teljes cseréje az egyetlen hozsszútávú megoldás.

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#32043) intelMMX válasza d3lete (#32041) üzenetére


intelMMX
senior tag

Ez hasznos volt :R
Azt nem tudod hogy FX5500 alatt miért nem megy a linkelt driver?
Ott szimplán téves adatot adtak meg, vagy nekem volt mindkettő kártyával gond?

(#32044) agressiv válasza intelMMX (#32043) üzenetére


agressiv
addikt

Amiről te beszélsz egy hibás inf file hibája, gyakori a régebbi összecsapott nvidia drivereknél, ettől még nem kell tüzet kiabálni. Hagyd ezt a témát, baromság!

Hát még a borz.....

(#32045) intelMMX válasza agressiv (#32044) üzenetére


intelMMX
senior tag

Na akkor miért nem ezzel kezdted? Szerintem nem mindenkinek egyértelmű az ilyen.
Azt eddig is tudtam hogy az FX5500 összecsapott....na de hogy a driver is :F

(#32046) Rupa20 válasza d3lete (#32041) üzenetére


Rupa20
csendes tag

Helló Köszi az infot!:) a kari nem csikoz hanem képhibás.! kb 10x10 mm nagyságu négyzeta képernyön. GPU reball és mem reflow már volt rajta f27 csinálta de a kép változatlan.biosába meg 100% hogy nem a gyári van hanem egy másik. bios méret alapján. és 4000mb ir a memoriának.nem 2000mb ami gyárilag lenne. egy probát azért megér a bios csere. ha azse segit akkor a gpu hibás. alkatrészként eladom.

[ Szerkesztve ]

Rupa20 felhasználónak 5 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!Vaterán ezzel a nével megtalálsz.

(#32047) d3lete válasza Rupa20 (#32046) üzenetére


d3lete
aktív tag

Az maga gpu mag hiba. Azon csak lapka csere segít. Vagy lehet kondi baj is. De akkor a nyégyzetnek vibrálnia kellene. vagy mosódni. A vga-n az iylen 820 meg 270 mikrós kondik zavarszűrésnek van. Tehát ha egy tönkremegy még elindul a kártya csak mosódik a kép és zavaros. :R De a tied az lapkahiba.

De megpróbálhatod viszszateni az eredeti bios-t a techpowerup.com-rol szedem én is mindig mindet.
Ki kell próbálni. Feltöltök egy packot és nemsoká letöltheted.

[link]

Le van írva mit hogyan csinálj. Usbről flasheld a vga-t az is le van írva.

[ Szerkesztve ]

(#32048) Akcok94


Akcok94
senior tag

üdv,
olyan problémám lenne hogy a Catalyst-t feltelepítettem a Sapphire HD5850 kártyámhoz, de nem látok benne olyat hogy teljesítménynél a videokártya húzást ventilátort sebességét, ez valami fajta bugg? nem a legfrissebb van rajta hanem a 13.4
[link]

Tévedni emberi dolog, de igazán összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet.

(#32049) VoidXs válasza Akcok94 (#32048) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Ventilátorhoz EVGA Precision, vagy MSI Afterburner kell. nVidiánál megoldható driverből, de ott is csak pluginnal. AMD teljesen automata.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#32050) speedydb23 válasza Akcok94 (#32048) üzenetére


speedydb23
senior tag

TriXX OC Utility-t töltsd le hozzá, ezzel tudod szabályozni a ventit kézzel is.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.