Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82001) SunMount3r válasza jokeph (#81998) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Az Nv már évek óta dobta a 3D ficsőrt a driver-ekből (érthetetlen módon). Az AMD és Intel még kitart. Csak erős mókolással megoldható a mai Nv kártyákon, ami nem biztos, hogy mindenkinek megéri.

(#82002) MasterDeeJay válasza nszero (#81992) üzenetére

Szokott zárlatba menni a videókarin vrm de inkább a pcie tápcsati oldalán és lekapcsol tőle a gép, illetve van smd biztosíték is ilyen esetekre a bejövő részeken.
Volt-e javítva a kártya? Tápegység bevállt márkás?
Mondjuk azt nem tudom hogy féig/rosszul berakott kártya nem-e ér hozzá a femkerethez vagy esetleg aközé került-e be valami.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#82003) rasotamas válasza jokeph (#81998) üzenetére


rasotamas
veterán

Oké, csak hogy telepítsem? Ahogy Borisz leírta? Nem lehet megúszni a kivétel-berakást?
Kell nekem a legújabb driver a 3060Ti-hez és egy kb 2 éves a 1070Ti-hez. Az utolsó driver ami módosítással támogatja az nVidia 3d visiont a 3000 széria megjelenése előtti utolsó.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#82004) rasotamas válasza SunMount3r (#82001) üzenetére


rasotamas
veterán

Miért az aMD-nek és az intelnek van ilyen mint a 3dVison az nvidiánál?
Van szemcsim, kis piramisom, 3D vison ready régebbi monitorom, már össze akarom dobni, ha kell, dual boottal.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#82005) MaxxDamage válasza Borisz76 (#81997) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Igen ez a videó is mutatja, lényegében nem is befolyásolja és tökéletes a 3.0 x16 a későbbi kártyákhoz is.
Köszönöm! :R

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#82006) SunMount3r válasza rasotamas (#82004) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

A spec NV féle 3D vision monitorokhoz nem hiszem, hogy jók. Ezt 3D képes TV-kre értettem inkább, azoknak mindegy, hogy milyen a videokártya, ill. persze lehetnek ilyen monitorok is. Játékra persze nem tudom biztosan, de 3D filmezésre egészen tuti jó az AMD és Intel is a mai napig. Sajnos, gondolom téged a játék érdekelne.

[ Szerkesztve ]

(#82007) rasotamas válasza SunMount3r (#82006) üzenetére


rasotamas
veterán

Értem, köszi.
Én kifejezetten játszani szeretnék 3D-ben.
Elvileg megvan minden:
- kompatibilis monitor amit nem volt egyszerű találni, gyakorlatilag csak úgy van esélyed emberi áron elhozni, ha az eladónak gőze sincs, mit tud
- szemüveg, ez szembe jött velem cserelehetőségként. Sajnos kiderült hogy ez még édeskevés, és akitől van annak a régi laptopja alapból tudta, beépítve a kompatibilis monitort és az infra jeladót a szemüvegeknek
- USB-s piramis ami az infrát kiadja, ezt német aprón találtam és előre utalás után postázták egy német kolegám címére aki egy hónappal később jött hozzánk és elhozta
- 1070Ti-vel a drivernek is mennie kell

Csak ugye ott a dolog másik fele, hogy 2 gépet nem akarok, mert ugye sok-sok pénz még egy is.
A rendes 1440p 144Hz monitoromhoz a 1070Ti már gyenge, a 3060Ti meg a spéci drájverrel nem kompatibilis.
A 3DVision monitor, ami csak 1080p, syncet sem tud.
Szóval vagy megoldom egy gépben 2 driverrel valahogy váltogatva, ha másképp nem megy akkor dualboottal, vagy nem tudom, azt biztos nem akarom, hogy ki-be kelljen szerelgetni mert azt biztos nem csinálnám.
Alternatívan pedig eldönthetem, melyiket tartom meg. 1440p monitor + 3060Ti, vagy 3D vision.
Esetleg mindkét kártyát eladom és egy 2080, 2080S, 2080Ti, azok még támogatják a 3D vision drivert.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#82008) MasterDeeJay válasza jokeph (#81988) üzenetére

Na hallod van nálam most egy 2013-as MSI 7770 ghz ed. ami soha nem volt szétszedve (matrica a csavaron és mindegyik csavar sértetlen, irodai gépből való) gyári pasztája van, a közel 10 éves pasztával fél óra furmark alatt 63 fokot mutat. Ez esetben semmi értelme sem lenne cserélni. :DDD
Jó persze alapból takarékos és hűvös a 7770 gpu de a lényeg hogy a betonpaszta is jó rá.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#82009) #82860288


#82860288
törölt tag

Az lehetséges, hogy azért működött hibásan a GPU, mert a súlya lehúzta és emiatt feszült a PCIe slot?
Fallout 4 egyébként is bugos, de tiszta telepítéssel modok nélkül is sokszor crashelt az utóbbi időben, leesett az fps, szaggatott a játék és hasonlók.
Most kitámasztottam a GPU-t és teljesen vízszintben van és 2 óra játék alatt nem volt semmi problémám.

(#82010) pruzsi


pruzsi
őstag

Üdv!
Hülye kérdés de ha nem lenni semmi chip hiány háború covid stb. akkor mennyi lenne a rtx 3060 a sima 329usd+27%vat ami kb 150ezer huf, végülis csak azt akarom kiderüíteni mégéri e már 190megvenni vagy sem 2 éve várok már de még ennyi se nagyon akarok kiadni érte, most gtx 1060 6gb van amd 5600x-el 32gb ram.

(#82011) 4264adam válasza pruzsi (#82010) üzenetére


4264adam
veterán

MSRP ár a 329$ számold a hűtés miatt 400$-al nyugodtan. Ami máris 180k

RX6600XT-t vennék 210k-ért.

[ Szerkesztve ]

(#82012) pruzsi válasza 4264adam (#82011) üzenetére


pruzsi
őstag

Értem,akkor a mostani árak mondhatni teljesen reálisak max 10-20k lenne olcsóbb

pl: Gainward GeForce RTX 3060 Pegasus 194 900
MSI Radeon RX 6600 XT 8GB 195 800

(#82013) 4264adam válasza pruzsi (#82012) üzenetére


4264adam
veterán

6600XT PCI-E 4.0 alaplapban és procival.

Közelebb állnak az MSRP-hez mint eddig bármikor ha még számolod a 10% Inflációt is.

[ Szerkesztve ]

(#82014) pruzsi válasza 4264adam (#82013) üzenetére


pruzsi
őstag

Értem,megrendeltem, következő 4-5 évet kiszolgálja :)

(#82015) nszero válasza MasterDeeJay (#82002) üzenetére


nszero
csendes tag

Köszönöm a válaszokat. Shappire rx 580 8Gb os a kártya. Az alaplap második pci slottal működik egy régi kártyával. Rx 580-al egyből letilt a táp. Megpróbálom meg nézni mi ment zárlatba.

(#82016) nova001


nova001
senior tag

sziasztok
adot egy GAINWARD GeForce RTX 3060 Ti Ghost LHR
mennyi az ideális hőfok max terhelés mellet ?

+1:
ha a windowsba 120hz van állitva a monitor nvidia panelen, a játékba ha 144hz rakja az ember attol még 120hz megy ? szval az nvidia panel felülbirálja a beállítsokat ?

(#82017) rasotamas válasza nova001 (#82016) üzenetére


rasotamas
veterán

Sztem 70 fokra szabályoz és ha nincs túlhúzva tudja is tartani.

Ha fullscreenben játszol az számít amit a játékban beállítasz.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#82018) sanya53


sanya53
aktív tag

Sziasztok!
Ez vajon minek a hibája lehet?

(#82019) DuncanGhola válasza sanya53 (#82018) üzenetére


DuncanGhola
aktív tag

ez nálam az uj standard screen, mind az 5600xt, mind a 600xt ezt csinálja

Coca Cola, sometimes war

(#82020) DuncanGhola


DuncanGhola
aktív tag

Sziasztok, teljesen értetlenül állok azelött, hogy tényéeg nem lehet kivezetni HDMIvel egy TVre a jelet AMD kártyáról? olyan mintha random ismerné csak fel aTVt, ha viszont dast to device megy akkor kilövi a filmet, de így ugye nem lehet játszani, amugy egy 5 éves samsung 4K TV

Coca Cola, sometimes war

(#82021) sanya53 válasza DuncanGhola (#82019) üzenetére


sanya53
aktív tag

dobtam egy új rendszert azóta minden oké.

(#82022) DuncanGhola válasza sanya53 (#82021) üzenetére


DuncanGhola
aktív tag

ettöl féltem, minden anyagot archiválni...reméltem van könnyebb megoldás

Coca Cola, sometimes war

(#82023) #82860288 válasza DuncanGhola (#82022) üzenetére


#82860288
törölt tag

Ha uninstallálod a drivert DDU-val és újratelepíted megérhet egy próbát.
Vagy már az is megvolt?

(#82024) DuncanGhola válasza #82860288 (#82023) üzenetére


DuncanGhola
aktív tag

most már nincs fagyás, de ez a dual screen hiány zavar még

Coca Cola, sometimes war

(#82025) #82860288 válasza DuncanGhola (#82024) üzenetére


#82860288
törölt tag

Driverben tudnod kellene állítani a plusz képernyőt, ha felismerte.
Win + P billentyűs opciók esetleg vagy asztal jobb klikk és Képernyő beállítások?

(#82026) Werkly


Werkly
őstag

Riva tunernél a Scanline Sync, hogy működik? Mikor és hogyan van értelme használni? Együtt nem használható a framerate limittel? Kösz az útbaigazítást!

(#82027) Pörp válasza Werkly (#82026) üzenetére


Pörp
senior tag

Itt van infó róla, nem kell hozzá limiter, a használata eleve monitor frissítési frekire limitálja az FPS-t.

(#82028) törpe1


törpe1
friss újonc

Sziasztok!

Egy kék képernyő megjelenés óta a windows 10 betöltése után kb.5 másodperccel leáll a videókártyám (MSI radeon r7 370),és a monitor is kikapcsol.Próbáltam windows újratelepítést,újrapasztáztam a kártyát,tápot cseréltem 700w,80+ ra,de ezek sem segítettek,és mintha a Biosban sem jelenne meg.Mi lehet a probléma?

(#82029) Borisz76 válasza törpe1 (#82028) üzenetére


Borisz76
veterán

Boot során esetleg csíkos , "kockás" a kép ?

Ha igen , akkor a VGA meghalt.
Memória hiba tipikus esete.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#82030) törpe1 válasza Borisz76 (#82029) üzenetére


törpe1
friss újonc

Nincs csíkos,sem kockás kép.Ahogy írtam amint betölt a windows szinte azonnal leáll a videókártya,és kikapcsol a monitor.Esetleg nem lehet,hogy az alaplap pci slot-ja ment tönkre?

(#82031) Borisz76 válasza törpe1 (#82030) üzenetére


Borisz76
veterán

Lehet ,de ritka ....
Hamarább tippelnék a haldokló tápegységre.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#82032) ***ANDRÁS***


***ANDRÁS***
aktív tag

Sziasztok! Pár napja beruháztam egy MSI RTX 3070Ti gaming x kariba és most vettem észre, hogy videókártya pci express x4 3.0 megy pci express x16 3.0 helyett. Ilyen próblémával még sosem találkoztam, elöző 2070s is ment x16 3.0-ban, szóval elégé tanácstalan vagyok. Alaplap egy Asrock z370killer sli egy 8700k procival. Csere a 12 genre nyáron lesz. Két m2 PCIe 3.0 x4 SSD van a lapon.

(#82033) Borisz76 válasza ***ANDRÁS*** (#82032) üzenetére


Borisz76
veterán

Az alaplap leírását nézd át.
Ott lehet olyan megkötés, hogy ha ezt vagy azt a foglalatot használod , akkor oda csak 1X sáv vagy 4X sáv jut.
Tehát adott mennyiségű sávot , "csatornát" szétoszt az eszközök között.
Ha nincs plusz semmi a gépben, akkor meg megkapja mindet a PCIe csati....azaz a VGA

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#82034) ***ANDRÁS*** válasza Borisz76 (#82033) üzenetére


***ANDRÁS***
aktív tag

Megoldodott a próbléma :C Közvetlen közelről a vga foglalatot ki kellett fújatni több alkalommal sűrített levegővel. 3-4 nagyobb kosz-por darab jött ki belőle és enyhe por. Ezek szerint géptakarítás végén mindig újra ki kell fújatni erősen a vga foglalatot.

(#82035) törpe1 válasza ***ANDRÁS*** (#82034) üzenetére


törpe1
friss újonc

Utolsó lehetőségként ezt én is kipróbálom. :D

(#82036) Grave_444


Grave_444
nagyúr

Ha adott egy laptop, amin tegyük fel van 1db vga, 1db hdmi csatlakozó arra rá lehet kötni 3 külső monitort úgy, hogy mindegyik monitoron külön lehessen dolgozni?
Ha nem működik gondolom olyan asztali gép kell, amin van annyi kimenet, mint kijelző.

(#82037) Csupingo válasza Grave_444 (#82036) üzenetére


Csupingo
veterán

Létezik usb to vga átalakító is, talán azzal növelhetnéd a kimenetek számát.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#82038) KrAt


KrAt
veterán

Sziasztok!

Adott egy "épülő" retrógép, amiben van 2db 9800 GT SLI-ben.

Ha elkezdem 3dmark06-tal tesztelni, akkor azt látom, hogy kb fele annyi a pont, mint amit elvárhatok.
Jobban megnézve, ha engedélyezve van az SLI, akkor a 2 VGA kb fél kihasználtsággal megy (45-50% GPU load), ha az SLI disabled, akkor megy olyan 80-90% körül.

A CPU mellette egy Q9400, csak nem kevés :)

Win8 Pro van most rajta, 327-es driver.

Valakinek valami ötlet? Régen (10+ éve) még vágtam ezeket, de mostmár sajna kicsit messze van tőlem az emlék.. (azért és épül, hogy kicsit nosztalgiázzak.. :) )

(#82039) Dr. Student


Dr. Student
senior tag

Sziasztok,

Itt már feltettem a kérdést, de mindenképp szükségem van valami tanácsra mert elakadtam, így elnézést, de ide is berakom.. hátha:

Alaplap+VGA .. nem tudom melyik a ludas.. de minden működik külön-külön... egybe viszont nem.
Van valami B560 chipset és RX580 kártyák közötti inkompatibilitás??? :Y :Y

[link]

Dr. Student

(#82040) UserX válasza Dr. Student (#82039) üzenetére


UserX
őstag

NINCS!!! :N
Nekem ment Giga lapban Sapphire.

(#82041) #82860288 válasza Dr. Student (#82039) üzenetére


#82860288
törölt tag

BIOS-ban CMS / Legacy probléma lehet.
Keresd meg a beállításokban ezt a kettőt, a lényeg, hogy ne UEFI legyen.

(#82042) attiati


attiati
veterán

Nvidia driverben a gyorsbillentyűket hol lehet módosítani vagy kikapcsolni?
Átfedésben van a Total Commander gyorsbillentyűimmel és nagyon zavaró.

Nvidia driverben:
ALT+F1 = képernyőmentés
ALT+F2 = fotó üzemmód

(#82043) attiati válasza attiati (#82042) üzenetére


attiati
veterán

tárgytalan, ha valaki keresné:

Geforce Experience / jobb felül a három pontot összekötő vonal ikon / fogaskerék ikon jobb oldalt / billentyűparancsok / rá kell állni az adott gyorsbillentyű mezőre és helyette beütni az új gyorsbillentyűt kétszer

[ Szerkesztve ]

(#82044) Debilon


Debilon
addikt

üdv!

VGA cserén gondolkodom (Sapphire RX580 Nitro+ 4GB-ről RX6600XT-re), de a kinézett VGA-n nincs DVI kimenet.
Jelenleg monitor csere sajnos nem pálya :( (BenQ G920WL, 1440x900 felbontás, DVI-D bemenetes)

DP to DVI vagy HDMI to DVI amit érdemes lenne szerezni, és melyik/milyen fajtát?

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#82045) Bryan65


Bryan65
tag

Sziasztok,
Segítséget szeretnék kérni a problémám az lenne hogy a fiam gépébe átraktam az RX 580 nitro videó kártyámat mert én vettem egy másikat, játék közben semmi gond de abban a pillanatban mikor leteszi a tálcára a játék alatt mindegy milyen játéknál 100% ra ugrik a kártya kiterheltsége, és a hőmérséklet az egekbe száll, aztán ha vissza lép a játékba lassan vissza áll minden normális értékre, pedig szerintem fordítva kéne lenni, nem tudom mit kéne tenni vagy mit kellene beállítani.
Köszönöm ha tudnátok segíteni nincs semmi tuning minden alaphelyzetben van.

You'll never walk alone

(#82046) Erunosta


Erunosta
tag

Most szereztem egy Club3D R9 280X RoyalQueen videokártyát. Az egyetlen gondom vele, hogy memóriákon nincs direkt hűtés. Szabadon vannak és csak a ventik hűtik. A probléma, hogy memória előszeretettel megy maxon böngészés közben is amikor a ventik nem olyan aktívak. Érdemes lenne undeclockolni memóriákat? Ha igen, mennyire? Valahol olvastam memóriát nem olyan egyértelmű underclockolni, azaz többet árthatok mint nyerek, instabillá válhat.
Egyáltalán mennyire gond, hogy nincs direkt hűtés rajtuk? Mennyire melegszenek vram-ok?
Gondoltam ramsünikre, de néhány helyen alig van 3mm vastagság, oda nem férne el egy olyan.
Egyéb megoldás, vagy hagyjam a csudába?

Esetleg van olyan program amivel fixálhatnám a memória órajelet a GPU órajel fügvényében. Pl böngészéskor GPU órajel alig megy fel 500-ra, míg VRAM-é maxon teker vagy ugrál. Beállítani, hogy mondjuk ne menjen 1k MHz fölé ha GPU nincs 700MHz felett. Így csak játékoknál menne maxon a VRAM, böngészéskor nem.

(#82047) MasterDeeJay válasza Erunosta (#82046) üzenetére

Gyárilag nem minden 280 és 280x-en volt ramhűtés. Igazából csak a zero rpm kártyánál gond ha totál semmi levegőt nem kap amikor terhelés nélkül nem megy a venti. (kis gpu hőfok de minden más meg forr)
Ramot terhelése attól is függ mennyi adatmozgás van benne, hiába megy nagy órajelen ha gyakorlatilag nem végez munkát (csak a refresh-t). Böngészés közben is van hardveres gyorsítás, azaz nem a totál alap órajelen megy hanem emelt órajelen. De ettől még hűvösebb mint játékok alatt ugyan azon órajelen. Netezéskor is kell menjen a kártya pl videó gyorsításhoz kell neki a nagyobb órajelű ram ha kézzel ezt befolyásolod akkor az kihathat a videógyorsításra.
Azt tudom ajánlani hogy ha aggódsz érte akkor msi afterburnerrel kézzel csinálj hozzá egy kicsit emeltebb venti profilt azaz olyat aminél a minimum hőfokon még nem hallható a kártya ventije de magasabb mint a gyári beállítás, ezáltal több levegő jut a ramokra is.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#82048) jokeph válasza MasterDeeJay (#82047) üzenetére


jokeph
nagyúr

+1. :K

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#82049) Erunosta válasza MasterDeeJay (#82047) üzenetére


Erunosta
tag

Köszönöm a válaszod. Igen használok MSI Afterburnert és 30%-on megy 40 C-ig onnan pörög fel.
380X-em zero rpm-es volt és engem zavart, hogy nem megy venti kb 50 C-ig.
VRAM akkor nem annyira melegszik, hiába ugrál órajele? Ez amúgy normális? Böngészés közben min (150) max (1500) között ugrál órajel, nincs köztes állapot.

(#82050) MasterDeeJay válasza Erunosta (#82049) üzenetére

Nincs jelentősége, több más energiatakarékossági dolog is van ramoknál. Frissítési időkkel is tud játszani a kártya.
Régebbi kártyáknál ramoknál sem volt ilyen energiagazdálkodás mégis működtek.
Továbbmegyek szervereknél jellemző hogy túlmelegedés esetén magától throttlingol a ram modulonként stabilítás miatt, nem mentem bele a témába esélyes hogy már modern videókártyáknál is van ilyen.
Zero rpm jó dolog lenne de csak akkor ha azonos bordán vannak a ramok és a vrm.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.