Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#86001) Asycid válasza raven84 (#85993) üzenetére


Asycid
tag

Mintha olvastam volna olyat, hogy a D4 -nél van valami probléma, és némely videokártyákat meg tud fektetni. Első körben az Nvidia control panelben állítsd be, hogy ne mehessen 60FPS fölé, és úgy próbáld meg. Játékban bekapcsolni a vsync-et nem elég a D4 esetében, mert van olyan pillanat töltés előtt-közben-után, hogy nem veszi figyelembe, és ekkor kap a gpu egy hatalmas löketet.

[ Szerkesztve ]

(#86002) Razor18 válasza Aprósólyom (#85991) üzenetére


Razor18
tag

Köszi a választ !
Semmi lehetőséget nem akarok kizárni, bocs, ha félreérthető voltam.
Tegnap este még gond nélkül futtattam izmos 3D grafikájú játékot, meg se rezdült a gép.
Ma délután DDU után újratelepítettem a legfrissebb Nvidia drivert (internet nélkül), utána (mondjuk csak hétköznapi böngészgetésre) most este fél 9-ig gond nélkül ment. Akkor próbáltam megint elindítani a GPU intenzív DCS-t (repszim), és betöltés közben megint lefagyott, ugyanazokkal a hibaüzenetekkel az Event log-ban. Sajna a kék halál képernyő sem jelenik meg, hogy látnám alul, melyik driver okozza a gondot, gondolom azért, mert ugye épp a dedikált GPU hal ki ilyenkor. Ha pl. átdugnám a monitor DP kábelét az alaplapon lévőbe, azon látnám a kék halál képet, vagy dedikált GPU mellett az integrált grafikus kártyából akkor sem jön ki kép, ha normálisan fut a gép, vagy netán az is meghal a másik GPU-val egyidőben?
A memtest86 free változata elég a teszthez?
Köszi !

(#86003) Csupingo válasza Razor18 (#86002) üzenetére


Csupingo
veterán

Szerintem a kék képernyőt a legtöbb fagyásnál látni kéne. Úgy rémlik, ez a beállítás még az újabb windowsoknál is meg van. Innen kell kivenni a pipát.
A start menüben el kezded beírni, hogy vezérlőpult, és akkor a régi vezérlőpultot nyitja meg. Aztán rendszer, speciális rendszer beállítások, indítás és helyreállítás.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#86004) Razor18 válasza Csupingo (#86003) üzenetére


Razor18
tag

Igen, azokból már kivettem a pipát. És a fast boot-ból is a Power managementben. Mégse látok semmit a fagyáskor, csak tök sötét képernyőt, viszont a gép érdekes módon még áram alatt van, csak akkor kapcsol ki, ha megnyomom a powergombot, és nem is kell nyomva tartani.

[ Szerkesztve ]

(#86005) Asycid válasza Razor18 (#86004) üzenetére


Asycid
tag

Töltsd le a BlueScreenView progit, az mutat mindent kb.

(#86006) Razor18 válasza Asycid (#86005) üzenetére


Razor18
tag

Köszi, ezt találta a fagyásoknál mind:
"The problem seems to be caused by the following file: dxgkrnl.sys"
Ez akkor most jó hír, vagy rossz, illetve mi a teendőm? :B

[ Szerkesztve ]

(#86007) Asycid válasza Razor18 (#86006) üzenetére


Asycid
tag

Csak annyit jelent, hogy a dxgkrnl.sys a memóriában volt amikor történt a crash. Ahogy keresem, lehet gpu driver hiba (ez elég általános....), de inkább RAM lesz a ludas. Viszont lehet hibás videokártya is.

[ Szerkesztve ]

(#86008) Biriboyka


Biriboyka
senior tag

Sziasztok!
Lehetséges egy all-in-one pc-re rákötni egy külső VGA-t? Ha igen, akkor hogyan és milyen módon?
Köszi az építő jellegű hozzászólásokat.

Ha a rendőrt ellenségednek, nem kívánatos személynek tekinted gondolj arra, hogy ő az egyetlen olyan személy aki ismeretlenül is az életét áldozzná érted! by pass

(#86009) Borisz76 válasza Biriboyka (#86008) üzenetére


Borisz76
veterán

Régebbi PH cikk :

AKiTiO Node: az eddigi legolcsóbb külső Thunderbolt VGA dokkoló

Megfelelő csatlakozó kell a PC-n.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#86010) Biriboyka válasza Borisz76 (#86009) üzenetére


Biriboyka
senior tag

Akkor építenem kell egyet.

Ha a rendőrt ellenségednek, nem kívánatos személynek tekinted gondolj arra, hogy ő az egyetlen olyan személy aki ismeretlenül is az életét áldozzná érted! by pass

(#86011) snake1977


snake1977
őstag

Sziasztok!
Végül megvettem egy felbontott Asus Dual 6650 XT 8G oc kártyát, a hűtőt megnéztem hűti a memóriákat is, viszont szinte biztosan kevés lesz hozzá a processzorom Ryzen 2700 (nem X), karcsúnak találtam a superposition eredményt, jól gondolom?
Illetve az normális hogy a hotspot ennyi?

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#86012) adler741


adler741
tag

Nálam pont ugyan ez a kártya van + még gyenguszabb procival 2600x: 5640 'pötty'

[ Szerkesztve ]

(#86013) adler741


adler741
tag

(#86014) snake1977 válasza adler741 (#86013) üzenetére


snake1977
őstag

Köszi! Mennyire érzed hangosnak? Illetve a hotspot nálad is ilyen magas? 3dmark firestrike alatt elérte a 94 fokot, oké elvileg 110 fokig kéne bírja a vrm-nek már ha a hotspot a vrm-et jelzi, de azért én soknak érzem, agresszívebb ventilátor vezérlés mellett meg már a süket füleimnek is hangos.

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#86015) adler741


adler741
tag

GPU temp: 38.0°C (min:35.0°C, max:64.0°C)
- GPU hotspot temp: 38.0°C (min:35.0°C, max:89.0°C)
- Fan speed: 33.0 % (1211.0 RPM)
Nálam ez van,ez ilyen .Engem nem zavar a hangja,3 év gari van rá,hagy pörögjön a hőfok,addig ugyse marad nálam :D ,mert a 8 giga ram elfogy lassan az ujabb játékokban.
Full Hd-ra teljesen jo még ez kártya .Ja és a hőfokoknál nálam le van véve az oldallapja a pc-nek. :P

(#86016) Aprósólyom válasza snake1977 (#86014) üzenetére


Aprósólyom
addikt

A Hotspot ez a legforrób GPU hőmérsékleti pont számított vagy egzakt mért értéke. Azt meg nem mondom, hogy 6650XT chipnél melyik.
A lényeg, hogy nem a VRM.

Én úgy vettem észre, hogy sajnos előfordul, hogy az avg. GPU és a hotspot között akár 30 fok különbség is lehet. :(((
Tényleg nem kevés, pláne egy olyan rideg anyagnál, mint a szilícium... Szóval növekedhet a hosszú távú meghibásodás kockázata, de hogy ettől mennyire kell tartani, azt sajna meg nem mondom. Kíváncsi lennék, hogy dr.VGA-nak mi a véleménye erről...

Venti vezérléssel is lehet próbálkozni, de közel sem tudsz annyira hatékonyan küzdeni a jelenség ellen, mint pl. undervolttal vagy hűtés házi tuningjával.
Tehát vagy undervoltold vagy esetleg eladod, mert az a chip ami a videókártyádra van forrasztva és az az Asus hűtés ezt tudja gyárilag: Ha jól látom direct heat-pipe-os megoldás. El tudom képzelni, hogy esetleg pont a hőcsövek közti sávban van az a hotspot...

Egy MSI 6650XT 64°C avg. / 80°C hotspot (viszont ez nem direct heat pipe): 16°C különbség

*(https://www.techpowerup.com/review/msi-radeon-rx-6650-xt-gaming-x/34.html)

Elképzelhető, hogy egy réz lappal lehetne javítani a hőeloszlást, de egy vadi új VGA-nál, garivesztéssel...?! Na azért vetettem fel az eladás lehetőségét, vagy ha 14 napon belül vagy akkor az elállást.

Kb. ezek a lehetőségek. Ha megtartod, akkor egy erősebb undervolt a javaslatom a garancia lejártáig.

#86015 adler741: Persze, hogy nem zavar, mert nálad csak 25°C a különbség. :P Ami egy kis szájhúzással még OK-nak mondható.

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#86017) snake1977 válasza adler741 (#86015) üzenetére


snake1977
őstag

Nálam sincs fent az oldala. :DDD Akkor ezekszerint ez vagy normális hot spot hőmérséklet, vagy ennyit tud az asus dual hűtője. :D Kicsit undervoltoltam 1137mV-on hibátlanul megy, 2-3 fokot esett a hotspot hőmérséklete is, de lejjebb nem mertem menni, viszont felboostolt a kártya 2709mhz-ig magától, a gpu most is is 61 fokon tetőzött, de átlagosan 57-58 fokon ment a legtöbb teszt alatt. Én is így vagyok vele a gyári profillal a hangja elviselhető, fél-egy év múlva meg valószínű jön egy újabb kártya, ezen meg lesz még 2év gari az új tulajnak.

Aprósólyom: Köszönöm az infót, 14 napon belül vagyok, akkor ezt most átgondolom mert gari ide vagy oda, ez nem hangzik jól. Garivesztés meg értelemszüen nem megoldás, akkor úgy érzem ebből elállás vagy rövidtávú eladás lesz, és egy másik kártya.

[ Szerkesztve ]

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#86018) Aprósólyom válasza snake1977 (#86017) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Alulfeszeléstől nem kell féljél. Instabilitás miatt kifagyhat, ennyi, de normális esetben a windows se hal le, csak újra betölti a drivert és visszaáll a VGA alapra, majd kezdheted újra.
1137mV szinte észrevehetetlen eredményt ad és sokkal többet ki lehet hozni a ÍGPU lapkából. 1000-1060mV már valami.
Ha pedig kedvet kapsz és tovább növelnéd az energiahatékonyságot, akkor 1000mV alá is érdemes lehet benézni, 950mV-975mV környékére.
De ezzel kapcsolatban hathatós tanácsot inkább a GPU saját topikjában fogsz kapni.
*(https://prohardver.hu/tema/amd_navi_radeon_rx_6xxx_sorozat/friss.html)

Ui.: Lehet ebben a topikban kérdezd meg, hogy mi a hosszú távú (3-4 éves) eredménye, ha 30 fokos az avg. és hotpost közti különbség.
Nekem nem szimpi, de lehet bírja a silicium?!

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#86019) snake1977 válasza Aprósólyom (#86018) üzenetére


snake1977
őstag

Köszönöm, rákérdezek a topikjában, de most lejjebb mentem még, de ha 1087mV alá megyek instant lefagy és a driver defaultba teszi magát. Ebből hacsak mást nem mondanak, csere lesz. :U

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#86020) Aprósólyom válasza snake1977 (#86019) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Lentebb kell vinni a maximális frekvenciát is. Ha vesztesz pár százalékot a max teljesítményből észre se fogod venni.
-5% 3D perf. loss 60fps-nél 3 fps mínusz: 57fps nem egy nagy érvágás. Viszont elég komolyan vissza lehet venni a feszültséget, fogyasztás, hőmérsékletet.
És a venti vezérlést is érdemes lehet kézbe venni, ha a gyári csak nagyon lomhán emelné a fordulatot terhelés alatt. Sokszor kicsit lomhára lövik be a gyári vezérlést.

Jevons paradox

(#86021) snake1977 válasza Aprósólyom (#86020) üzenetére


snake1977
őstag

A gyári profil szerintem picit talán még agresszív is, alig pár %-ot emeltem rajta és már süvít, szóval azt nem piszkálnám meg jobban mert a tűréshatárom már feszegeti így is, ráadásul picit gyengébb a hallásom még így is zavaró volt az a 4-6% emelés amit rátettem. :U
Nem zavarna a minimális teljesítmény vesztés, de mondjuk valakinek a jövőben így elpasszolni azért nem lenne korrekt még garisan sem ha komolyabbra váltanék.

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#86022) adler741


adler741
tag

Érdekes... alulfeszeltem a fentebb is említett asus dual 6650xt-s vga-t:
A hopspot 89 ről lement 73-ra :Y

GPU temp: 39.0°C (min:34.0°C, max:56.0°C)
- GPU hotspot temp: 39.0°C (min:35.0°C, max:73.0°C)
- Fan speed: 23.0 % (842.0 RPM)
- Cores: 2048
A feszko most 1120mV -on van. :)

(#86023) adler741


adler741
tag

Ja és a ház oldallap le van véve.

(#86024) TechN7ne válasza adler741 (#86022) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

89 hotspot semmi + új kártya és van rá garancia ,vagy tévedek?
Ha ennyire butítod akkor vehettél volna 6600xt-t is ,

(#86025) raven84


raven84
senior tag

Hali, másik táppal is ugyan az a probléma ( 2080 super black screen és 100%-on pörögnek a ventik, force kikapcs kell ). Viszont underclockal és mid grafikai beállításokkal minden gém működik. Szóval a kérdés: vegyek most kártyát ( nvidiánál maradnék ) vagy várjak mert így most stabil a rendszer. 4060 Ti-t érdemes venni? 8GB ram kicsit vicc kategória 2023ban viszont 150- 160-nál többet nem adnék érte. Mit érdemes most venni? Vagy mindenképp várjak vele?

(#86026) Grave_444 válasza TechN7ne (#86024) üzenetére


Grave_444
nagyúr

UV nem egyenlő a kisebb teljesítménnyel. :U (csak fogyasztással)
Miért lenne butítva? Nem írta, hogy órajelet is csökkentett, gondolom nem.
Jó eséllyel 1V körül is tudná a gyári sebességet.

[ Szerkesztve ]

(#86027) snake1977 válasza adler741 (#86022) üzenetére


snake1977
őstag

Akkor te szerencsésebb vagy, nálam le kellett menjek 2525mhz-ig akkor volt ~71-72 fokos 3Dmark firestrike alatt így is feljebb kúszott pár fokkal mindez 1100mV-on, ha feljebb megyek 2600mhz-re akkor már jóval feljebb szaladt, karcolta a 90-et és 1110mV-on volt stabil. Inkább ma vissza vittem, várom a jóáírást a számlámon. Majd nézek valami használt de garis kártyát, ami kipróbálható vásárlás előtt.

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#86028) Aprósólyom válasza TechN7ne (#86024) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Honnan tudod, hogy mennyire butította? Csak feszültséget írt, frekvenciát egy darabot se.
A "Cores: 2048" Az a GPU shader feldolgozók száma, nem a freki.
1120mV-on gyanítom a gyári boost órajel körül teljesít.

Egy ideje olcsóbb egy 6650XT, mint 6600XT, lehet csak ez az oka. Emlékeim szerint a 6650XT megjelenése után viszonylag rövid idő elteltével beállt ez a furcsa állapot. Gyanítom a korábbi 6600xt készletek beragadása miatt.

#86027 snake1977: Legjobb döntés volt szerintem, csak nem akartam a "szádba adni" a válaszreakciót, korábban. :B

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#86029) adler741


adler741
tag

Csak a feszkó lett csökkentve :)

(#86030) Razor18 válasza Aprósólyom (#85991) üzenetére


Razor18
tag

Szia,
a táp problémához: bár múlt hét csütörtök óta nem fagytam, azért visszanézegettem a korábbi "41 Kernel Power" kritikus hibákhoz tartozó BugCheckCode-okat is, találtam nem is egy 278-ast, ami PSU problémát jelent (először júli 17-én, kb. akkor kezdett fagyogatni...). A redditen írtak egy esetről, amikor az ASUS ATK0110 ACPI drivert kellett frissíteni ill. újratelepíteni. Ez valami power vezérlés driver, csak nem tudom, asztali gépekhez is kell-e, mert az ASUS honlapon én nem találtam így név szerint, más honlapok meg driver-frissítő alkalmazást akartak velem először telepíttetni, hogy fel tudjam tenni ezt a drivert, attól meg eléggé fázom. Lehet ez (is) a gond? Javaslatod, vagy bárkinek?

[ Szerkesztve ]

(#86031) Aprósólyom válasza Razor18 (#86030) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Nálam minden ACPI driver microsoft-os, pedig mindig felteszem a chipset drivereket, úgyhogy nem tudom kell-e keres kifejezetten Asus-t...

Ami érdekes lehet próbára:

- Chipset driver update INTEL/AMD.
Ha Intel akkor az Intel Management Engine drivert is (rövidítve Intel ME vagy IME)
- MOBO BIOS: Az ACPI szerintem nem kapcsolható ki-be. Nálam biztos nem. A CPU C-state kell kikapcsolni próba erejéig. Minimálisan magasabb lesz majd az idle fogyasztás.
- MOBO BIOS: ha találsz rendszer szintű S-state (S1-S5 között)beállításokat, azokat is érdemes limitálni vagy letiltani (bár nem hiszem, hogy ez)
-MOBO BIOS: ErP ready kikapcsolása
- Energiagazdálkodási sémából válaszd ki a teljesítménycentrikust
- VGA-nál nem tudom, hogy eröltethető-e a maximáilis power state. A fentebbi beállítások után elméletben már csak a VGA teljesítményszintje fog változni/ugrálgatni.

Ha ezután is lesznek fagyások szerintem akkor közelebb nem fogsz kerülni a megoldáshoz, mert még mindig lehetne táp és VGA is. :DDD
Ahhoz a két komponenst külön-külön kellene tesztelni.
Ha nem lesznek fagyások, akkor könnyen a PSU lesz az utolsó ludas, bár ez is 99%, mert ha egy nagyon szerencsétlen eset, akkor RAM, esetleg CPU memória vezérlő??.... De ebbe nem megyek bele a jövő zenéje.... :(((

Jevons paradox

(#86032) Razor18 válasza Aprósólyom (#86031) üzenetére


Razor18
tag

A BIOS és Intel ME a legújabb, július 7-i változat.
CPU C-state, S-state, ErP ready, ezeket hol találom a BIOS-ban?
Teljesítménycentrikus power séma hagyható hosszabb távra is, vagy csak míg tesztelem?
Igen, Nvidia Control Panelen is kiválasztható valami "teljesítménycentrikus" üzemmód, csak az picit megemeli az alapjárati hőfokot, ha jól emlékszem.
Egyébként múlt csütörtök óta nem fagytam le. Akkor csináltam egy safe mode DDU után egy GPU driver re-installt, azt hittem, az segít. De pár órával később mégis lefagyott, és akkor rájöttem, hogy az egyik játék Game Launcher alkalmazása szokta általában lefagyasztani. Kicseréltem a legújabb változatra, és azóta lekopogom, még nem fagyott. Amíg nem fagy, addig is van értelme tesztelgetni, vagy ami pillanatnyilga nincs elromolva, azt ne akarjam megjavítani?
Kösz a törődést...

(#86033) snake1977 válasza Aprósólyom (#86028) üzenetére


snake1977
őstag

Igen így volt a legjobb :K egyébként ha nem olvastam volna a hotspotról, akkor a régi iskola szerint simán használtam volna így is, hiszen alacsony volt raltive a gpu hőfoka. De majd lesz helyette más.

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#86034) mefistofeles

Urak! Most nagyon jó áron tudnék hozzájutni egy XFX RADEON GTS RX580 8GB OC+ videokarihoz. Nálam az alap működés esetén a legkisseb zaj az elsődleges opció és valakitől azt hallottam, hogy az XFX-ek hűtése nem megbízható és zajos. Vannak ezzel kapcsolatos tapasztalataitok?

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#86035) imotrepus válasza mefistofeles (#86034) üzenetére


imotrepus
aktív tag

Nekem volt egy XFX kártyám, valóban nem egy halk típus és ami nagyon durva, hogy a hűtő műanyag részei, venti lapát, borítás néhány évesen elkezdtek lebomlani! Ragadt! Vagyis addig ragadt amíg nem telítődött finom porral! Undorító lett!
A kártyával egyébként nem volt gond!

[ Szerkesztve ]

Regisztrált 2012-02-12 21:53

(#86036) Grave_444 válasza mefistofeles (#86034) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Idle fan stoppos.

(#86037) Hooper


Hooper
őstag

Sziasztok!
Ez a táp - Corsair RM650x 2021 (ezzel a kofiggal: 12700K nincs OC, 64GB ddr4, Asus TUF Z690, 3x1GB 980 nwme SSD) elbírja az RTX 4070/4070TI esetleg a korábbi RTX 3080 / 3090 VGAt

(#86038) Dark KillerX


Dark KillerX
addikt

Sziasztok!

Hosszú évek után vettem újból Gigabyte vga-t egy Gaming Super 1660-at , és a kérdésem az lenne , hogy az mennyire normális hogy a 3 ventiből az első kettő pörög a 3 -ik csak később kapcsol be.

Hangja normális viszont

(#86039) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Üdv.

Mivel érdemes mostanában benchmarkot futtatni, illetve tesztelni egy használt videokártyát, ha annak bevizsgálása a cél?

(#86040) Pikari válasza DeathAdder (#86039) üzenetére


Pikari
őstag

Én unigine heavent szoktam rájuk dobálni, és futtatni 10-15 percig.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#86041) bobalazs válasza DeathAdder (#86039) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

superposition teszt.

heavent ne, régi, elavult, nem terhel rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#86042) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Köszönöm :R

(#86043) Aprósólyom válasza DeathAdder (#86042) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Letöltöd az ingyenes változatot, de ne a benchmarkot, hanem game módot indítsd el. Állíts minél nagyobb custom presetet, hogy a lehető legjobban kitöltse a videó memóriát (Pl. 4K vagy 8K optimization)
Ha elindítottad, azután a bal felső sarokban "cinematic mode": így loopolva fog futni, amíg le nem állítod. 10percet legalább érdemes szerintem. Vagy 15 percet, ha elég türelmes az eladó és közben jól kibeszélitek a közéletet... :DDD

Így nem kell megvenni, nem kell hákolni és riszkírozni, hogy az milyen backdoort telepít a rendszerre....

+1: Még manuál venti vezérléssel letesztelném különböző fix (1-2 tucat) fordulatszámok alatt a ventilátorok állapotát/kopottságát, hogy produkálnak-e vibrációt/rezonanciát, nyiszogást, stb... AMD-nél a gyári AMD software erre alkalmas, Geforce esetében kell egy 3rd party app (MSI afterburner vagy a gyártó saját alkalmazása)

#86041 bobalazs: +1

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#86044) DeathAdder válasza Aprósólyom (#86043) üzenetére


DeathAdder
veterán

Jó ötlet volt, köszi. Ment az fél órát is, de jó a kártya :R

(#86045) Thomas1998


Thomas1998
újonc

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne, hogy a tápegységek kábelei amik a videókártyába mennek
pcie kábelek (6 vagy 8 pin) mennyit tudnak leadni maximum wattban?
Pl egy átlagos 600 wattos chieftec tápegységnél.
A tápból 2 külön szál vga kábel jön ki egy 6 és egy 8 pines.
Érdekelne, hogy elméletileg mi a maximális watt amit kijön egy szálon.
Külön érdekelne a 6 pines értéke és külön a 8 pinesé is!
A válaszokat előre is köszönöm! :R
üdv: Tomi

(#86046) Aprósólyom válasza Thomas1998 (#86045) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Névlegesen 75W/150W

De ettől lehetséges valamivel több is rövidebb hosszabb időre.

Jevons paradox

(#86047) gejala válasza Aprósólyom (#86046) üzenetére


gejala
őstag

Annyit azért még itt megjegyeznék, hogy sem stabilitás, sem tűzbiztonság szempontjából nem ajánlott kicentizni a grafkártyára dugott kábeleket. Nem egészséges, ha csak egy kábelen akar felvenni 150W-t egy 200W-t fogyasztó kártya.
Egy 200W fölött fogyasztó kártyára rá kell dugni a 2x8 pint, egy 320W fölöttire meg a 3x8-at.

(#86048) Aprósólyom válasza gejala (#86047) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Hmmm... Korábban többször kerestem hivatalos adatokat, de sose találtam komoly forrást. Most viszont már a wikipedian is fel vannak tüntetve ezek az értékek, bár az se hivatalos, de azért jobb mint a semmi.

A 200W/150W azért nem valamivel több. Az már jelentős, 33% túlterhelés. De 33% plusz, az a világ egyik területén se "valamivel több". Az már mindenhol jelentősnek mondható. Igaz, hogy nem konkrét, de aki nem tudná értelmezni, annak nem is szabad nekiállnia ennek konkrét, lépésről-lépésre történő utasítások nélkül.

Egyébként a 200W 8PIN-en már esélyes, hogy az OCP limitbe se fér bele. Több PSU-nál emlékeim szerint 8PIN PCIe powernél 16A (?) a túláram védelem.
Ezekről az átalakításról eleve azt kell tudni, hogy sejtésem szerit sehogy sem szabványos/szabályos. Hasonló mint mikor egymás utánba kötnénk több 230V hosszabbítót: Az ne bindzsizzen, aki nem ért hozzá vagy nem ismeri a kockázatokat.

Jevons paradox

(#86049) gejala válasza Aprósólyom (#86048) üzenetére


gejala
őstag

Alaplapról is fel tud venni 75W-t a kártya, hozzá még az 1x8 pin az 75+150=225W maximum. Erre gondoltam, hogy egy 210W-ot fogyasztó kártya elmegy 1x8-al, csak épp stabilitási problémák lehetnek használat közben, plusz a kábel is megéghet (főleg ha spórolós minőség). A két kábel teljesen biztonságos és a játékok se fognak megmagyarázhatatlan okból crashelni.

(#86050) Pikari válasza Aprósólyom (#86048) üzenetére


Pikari
őstag

A 220as hoszabbító esetleg felgyújtja a házadat. A gagyi 6 vagy 8pin pci-e elosztód meg max kicsit odakozmál a műanyagnak, azért nem mindegy :D

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.