Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75401) GSP válasza BogyóBP (#75399) üzenetére


GSP
aktív tag

Hallottam ilyen driver problémáról egy gigabyte-os kollégától, bár ott épp az újabb software oldotta meg.
Végülis csak nem termék hiba, az nV meg volt hogy már heti szinten nyomta ki az új drivereket, pláne játék szezonban.

~~~ Ha szereted az életet, ne vesztegesd az időt, mert az idő maga az élet. ~~~

(#75402) maxika2004


maxika2004
őstag

Sziasztok !

Videokártya -monitor-tv csatlakoztatásával kapcsolatban kérném segitségeteket!
adott egy msi gtx 1060 as vga displayport-hdmi-dvi csatikkal....

jelenleg hdmi-n a monitorral
dvi-n a tv vel van összekötve ... igy okés is minden...

ha mégegy monitort kötnék hozzá, display porton... akkor tudnám állitgatni, hogy melyik legyen az elsődleges, és akkor a másik 2 lenne a kiterjesztett ?

elöre is köszi a segitségeteket!
:R

(#75403) BogyóBP válasza maxika2004 (#75402) üzenetére


BogyóBP
addikt

Az a helyzet hogy a felbontást mindig az elsődleges kijelzőhőz fogja igazitani ha nem egyforma. Ha pl 2k vagy 4k tv-d van akkor necces. TV HDMI-n (mert ez hangot is visz át), PC DP-n kéne hogy legyen.

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#75404) Csupingo válasza maxika2004 (#75402) üzenetére


Csupingo
veterán

Hárommal még nem próbáltam, de szerintem simán működnie kell. Be tudod állítani hogy melyiken legyen a tálca (talán az elsődleges kijelző beállítással), aztán elhelyezheted térben a monitorokat.
(Eltérő felbontások esetén érdemes a kiterjesztést használni.)

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#75405) Borisz76 válasza maxika2004 (#75402) üzenetére


Borisz76
veterán

Megoldható.

Nálam 3 db FHD kijelző van :
- 1 db TV ( HDMI csatlakozó - Házimozi erősítőn keresztül )
- 2 db monitor ( DP csatlakozókkal )

Rendszer : Windows 10 Pro ( 64 bit )
A VGA pedig egy [ZOTAC Gaming RTX 2060]

Így néz ki :

Ugyan ez ( csak telefonnal lőtt képen ) :
A rendetlenséget kéretik figyelmen kívül hagyni :)

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#75406) dik


dik
őstag

Helló!

Elnézést lehet nem ide kellene, de ez számomra idegen terület így remélem nem baj itt kérdezem. Arról lenne szó adott a VGA kártyám (adataimnál). Összekötöttem egy lcd tv-vel, de valamiért a kép nem szép a színek eltorzultak a kék inkább lila egyebek és nem jó minőségű a kép. Klónozással csináltam a képet a monitoron tökéletes. Valamit lehet tenni a Tv és a monitoron is egyformán szép legyen a kép?

Válaszokat előre is köszönöm!

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#75407) Csupingo válasza dik (#75406) üzenetére


Csupingo
veterán

Talán érdemesebb kiterjesztést használni, akkor ha eltérő a kijelzők felbontása, akkor is tud mindegyik a saját natív felbontásán üzemelni. Nvidia kártyánál szokott gond lenni, hogy hdmi esetén alapból nem teljes dinamika tartományt használ. Amd-nél még nem hallottam ilyen turpisságról, de azért ránézhetsz a driverben, hogy milyen jelet küld ki.

Esetleg a tv-n nincs külön hdmi a pc-nek? Ha csak a tv-t kötöd rá, akkor is rossz a kép?

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#75408) dik válasza Csupingo (#75407) üzenetére


dik
őstag

Nem eltérők a felbontások. Full HD mind a kettő. 5 m vezetéket vettem azt mondják abból is gond lehet elég lenne 2m is. Nem tudom nekem ez a téma nagyon kínai óvatosan fogalmazva is. Monitorom az dvi kábellel megy(nincs rajta jobb :) ) a tv meg hdmi. Nem értek hozzá nem tudom ez befolyásolhat-e valamit. Monitoromon nincs HDMI csati. Roppantul nem értek hozzá most ismerkedem még csak ezzel. De szeretném ha a tv és a monitor képe nagy vonalakban egyforma lenne...

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#75409) Borisz76 válasza dik (#75408) üzenetére


Borisz76
veterán

TV menüjében nézz szét !
Ott lesz valami elállítva.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#75410) Csupingo válasza dik (#75408) üzenetére


Csupingo
veterán

Milyen tv? Nincs a menüben valami pc mode, vagy külön hdmi csatlakozó?

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#75411) dik válasza Csupingo (#75410) üzenetére


dik
őstag

Samsung ue32n5303ak. Annyit találtam ahol át lehet váltani HDMI-re.

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#75412) Csupingo válasza dik (#75411) üzenetére


Csupingo
veterán

Samsung tévéknél régebben voltak ilyen furcsaságok: " A régi samsung tévéken néha kellett trükközni: ""Samsung TV-re igaz, hogy a PC-t a HDMI/DVI 1 bemenetre kell kötni, majd a forrásválasztó menüben át kell nevezni ezt a bemenetet PC-re vagy DVI PC-re, ezáltal a TV elektronikája kikapcsolja a kép utófeldolgozást erre a bemenetre. Ez a mód 60Hz-es képfrissítésnél működőképes.

Amit hozzá tudnék fűzni: nem feltétlenül muszáj átnevezni a bemeneti forrást (lehet a régebbi konstrukcióknál mégis kell), viszont OS-ben a TV képfrissítési frekvenciáját 60Hz-re állítva automatikusan kikapcsolódik a TV-n az utóképfeldolgozás, tehát játékra is alkalmas lesz a TV. Filmnézéshez, ha 50Hz-re vagy adott filmek esetén 24/30Hz-re állítjuk a TV képfrissítését, akkor a postprocessing aktiválódik a TV-nél.

Amúgy megoldódott a kép hiba (HDMI - PC). Az volt a cucc, hogy a moncsi beállításoknál a PC/AV módott kellett átállítani PC-re. ""

Ilyesmiket keresgélj, de mindjárt átolvasom a tv-d leírását én is. Akár a vga driver topikba is bekérdezhetsz, hogy hol lehet állítani a driverben a kimeneti dinamika tartományt.

Az "e képernyők kiterjesztését" már próbáltad? (Win asztal, jobb gomb, képernyőfelbontás, több képernyő.)

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#75413) Csupingo válasza dik (#75411) üzenetére


Csupingo
veterán

Egy samsung tv leírását átnézve ezeket találtam: Ha például át szeretne váltani a második HDMI-csatlakozóhoz csatlakoztatott játékkonzolra, nyomja meg a SOURCE gombot. A bemeneti jel HDMI módra váltásához a Forrás listából válassza a HDMI2 lehetőséget. A csatlakozók nevei típusonként eltérhetnek.
Az alábbi lehetőségek közül választhat a Forrás képernyőn: ● TOOLS gomb
Válasszon ki egy külső eszközhöz csatlakoztatott portot, majd nyomja le és tartsa lenyomva az Enter
gombot. Az alábbi funkciók közül választhat:
"Az egyes csatlakozókhoz tartozó beállítások eltérőek lehetnek.
Névszerkesztés
: A TV-készülékhez csatlakozó eszközök átnevezése a külső források egyszerűbb
azonosíthatósága érdekében. A HDMI–DVI-kábelen keresztül a TV-készülékhez csatlakoztatott
számítógépet például megjelölheti a DVI PC névvel. A HDMI-kábelen a TV-készülékhez csatlakoztatott
számítógépnek pedig adhatja a PC nevet.

Vagy ezeket keresni: hdmi fekete szint, játék mód, BD Wise.
Ellenőrizze, hogy az: Energiagazdálk. - Rendszer > Eco-érzékelő > Energiagazdálk. funkció nincs-e bekapcsolva.

Végső esetben bekérdezhetsz a samsung topikba is.

Sajnos samsung tv-vel még nem volt ilyen jellegű gondom, ezért nincs gyakorlati tapasztalatom.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#75414) dik válasza Csupingo (#75413) üzenetére


dik
őstag

Uhh ez elég tömény szaftos olvasni elsőre. :) Próbálgattam sok mindent, de a helyzet sokat nem javult... Emberek arca sárgás barna és egyebek. A színekkel lenne a fő gond talán. A Hangot azt csak + vezetékkel lehet a TV-re vinni?

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#75415) Joker88


Joker88
őstag

"Örököltem" egy félgépet.. Egy Asrock Z87 extreme3-at / [link] /, egy Intel i5 4570K, 16 GB DDR3 RAM-ot egy jóféle tápot, Chieftec 500W.
A VGA kártya még hiányos.. Ahogy néztem az alaplapon (illetve a CPUban) van egy Intel HD4600 . / [link] /
Ez megfelelne még most is hagyományos,hétköznapi célra ? Net, Youtube, online játék (honfoglaló például) ..
vagy szerezzek bele valami alap, "friss" videókártyát ?
A felbontás FullHD , 1920*1080 mindig..

[ Szerkesztve ]

In loving memory of Garrett Lockhart

(#75416) Csupingo válasza dik (#75414) üzenetére


Csupingo
veterán

Nem, hdmi kábellel is működnie kéne. Talán hangszóró ikonon jobb gomb - lejátszóeszközök. Ott is be tudod állítani, hogy mondjuk hangkártyán menjen a hang, vagy a hdmi kábelen.

(#75415) Joker88: persze, ezekre a dolgokra még jó a prociban lévő igp. Mondjuk youtube videókat nem tud gyorsítani, de azt még megoldja a cpu izomból szerintem legalább 1440p 60Hz-ig is. 30-ig biztos, talán még a 4k 30Hz is megy neki, mindjárt kipróbálom. :) Most néztem, megy cpu erőből az 1440p 60 Hz és a 4k 30Hz is.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#75417) dik válasza Csupingo (#75416) üzenetére


dik
őstag

Aha ok köszönöm tökéletesen megy. Már csak a képpel kellene valamit csinálni. Nem sok eltérés van a monitor és a TV között. A színek elég gyengék (ember bőrszíne sárgás pirosas a sárga olyan fakó valami ) meg a minőség is lehetne jobb kissé....

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#75418) Csupingo válasza dik (#75417) üzenetére


Csupingo
veterán

Már írtam, hogy kérdezd meg a driver topikban, hogy a driveren belül hol lehet megnézni, hogy milyen kimeneti minőség van beállítva nálad hdmi esetén.
Aztán ha az a legjobbra van téve, akkor kérdezz be a samsung topikba, hogy a tévén kell e valamit állítani.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#75419) Csupingo válasza dik (#75417) üzenetére


Csupingo
veterán

Talán ez az, bár úgy rémlik, amd-nél ez alpból rendben szokott lenni.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#75420) dik válasza Csupingo (#75419) üzenetére


dik
őstag

Most kérdeztem meg épp...

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#75421) dik válasza Csupingo (#75419) üzenetére


dik
őstag

Ilyet én nem is találtam benne... :)

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#75422) dik


dik
őstag

Nagy küzdelmek között nagyjából össze hoztam. De ez a klónozás nem fasza. Vagy az egyik vagy a másik kijelző úgy jó.
Még szoknom kell ezt a Tv-t az tény remélem hamar menni fog...
A TV-re valamiért 75Hz ír nem 60-t. Nem tudom ez jó vagy rossz...

[ Szerkesztve ]

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#75423) Csupingo válasza dik (#75422) üzenetére


Csupingo
veterán

Többször említettem az " e képernyők kiterjesztését ". Úgy se jó?

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#75424) dik válasza Csupingo (#75423) üzenetére


dik
őstag

Az nem jó. Az ikonokat nem teszi át tv-re csak a hátérképet.

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#75425) Csupingo válasza dik (#75424) üzenetére


Csupingo
veterán

Mind a kettőn kénének ikonok? Mert mire használod ilyenkor? Végső esetben át lehet kapcsolni csak a tv-re is, persze akkor a monitoron nem lesz kép.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#75426) dik válasza Csupingo (#75425) üzenetére


dik
őstag

A lényeg vagy az egyik vagy a másikkal megfelelő a kép...
Köszönök mindent!

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#75427) Csupingo válasza dik (#75426) üzenetére


Csupingo
veterán

Nincs mit.
Akkor már csak ezek maradtak, amiket meg tudnál nézni a tv menüjében: hdmi fekete szint, játék mód, BD Wise.
Ellenőrizze, hogy az: Energiagazdálk. - Rendszer > Eco-érzékelő > Energiagazdálk. funkció nincs-e bekapcsolva.
Nézd át a tv kiskönyvét.

Vagy a samsung lcd topik.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#75428) Szekich


Szekich
csendes tag

Kis segítséget szeretnék kérni! Akadt egy olyan problémám, hogy másfél hónapja vettem egy ASUS FX505 TUF Gaming laptopot! Ami eddig tökéletesen működött nem volt semmi gond! Ebbe egy Geforce GTX1660Ti kártya + integrált amd Radeon RX Vega 10 van. Eddig minden szépen működött! Most viszont valamiért elkezdett melegedni a cucc igen keményen, hogy menet közben kikapcsolt meg hasonlók!
Ránéztem msi afterburnel-el aszerint a Geforce kártya 100%-on pörög bekapcsolástól kezdve úgy hogy semmi sem megy a gépen és ilyen 50-60°C körül melegedik ha elindítottam egy World of tanks-ot ez felmet 97°C-ra is ami azért már igen fájó!
Utána olvasgattam, hogy mi lehet a baj legtöbb helyen vírus gondot dobtak fel így megnéztem azt is de se a Licenses NOD32 se az Avast boot time scan nem talált semmit! :( Hozzáteszem a windos feladatkezelőbe természetesen nem 100%-os kihasználtságot mutat hanem 2-3%-ot! :) Esetleg valaki tud még valami más megoldást erre problémára vagy csak a z újra telepítés lesz már csak! (ezt mondjuk szeretném elkerülni ha lehet!!!)

[ Szerkesztve ]

(#75429) Csupingo válasza Szekich (#75428) üzenetére


Csupingo
veterán

Esetleg ezekkel a bányászvírus keresőkkel is átnézheted a gépet: HitmanPro, Roguekiller, Adwcleaner, Malwarebytes.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#75430) Szekich


Szekich
csendes tag

Malwarebytes-al megnéztem 32 elemet talált, karanténbahejez,gép újraindul, windos nem tölt be hiba! Hibajavítás sikertelen nagynehezen egy korábbi mentett verzióból való hejreállításal sikerült megint működésre bírni, de aprobléma még mindig fenn áll!!!! :Y :W

(#75431) Csupingo válasza Szekich (#75430) üzenetére


Csupingo
veterán

Akkor a többivel nézd meg, talán azok leszedik. A képet nem látom jól, de ha terhelés nélkül magasak a vga órajelek, akkor az lehet bányászvírustól is. (Normál esetben több kijelzőtől, talán 4k-tól, 144 Hz-től, stb. is.)

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#75432) Szekich


Szekich
csendes tag

Na megnéztem Rougekillerel az talált valami 15 ojektumot karanténba is vágta őket utána windosom is ment a csába programostul, játékostu lmindenestül sehogy nem lehetett újraindítani! Most telepítettem egy új Windowst, a régit meg valami Windows old mappába rakta ami meg most majdnem 200Gb mert a játékaim meg programok abban vannak! innen átlehet valahogy a cuccokat menteni vagy mindet telepíthetem újra? a vicc az egészben, hogy a gpu még mindig 100%-on pörög bár most kiderült, hogy nem a gtx hanem az integrált amd rx vega ami szét akarja forogni magát!!! :O :F :W

(#75433) Csupingo válasza Szekich (#75432) üzenetére


Csupingo
veterán

Na szép. Ne haragudj, nem volt szándékos! Azért nem jellemző, hogy a teljes gépet elintézik ezek a programok. Kérdezz rá a windows topikban is, talán menthető valami a régi win alól. Az viszont érdekes, hogy még mindig maxon megy a vga. Nem lehet, hogy a win telepítette az új amd csodadrivert és az nem tetszik neki? Valami régebbi megbízhatóbbat kéne visszapakolni, talán attól megjavul.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#75434) Albigator


Albigator
őstag

Sziasztok!

Ez a jelenség pontosan micsoda?

Videó link
(a fagyáson kívül a hangra kell figyelni)

Win eseménynapló:

Kritikus hibák:

1. "A rendszer úgy indult újra, hogy előtte nem állt le megfelelően. Ez a hiba azért fordulhatott elő, mert a rendszer nem válaszolt, összeomlott vagy váratlanul megszűnt az energiaellátása."

2."Hiba történt legalább egy felhasználói módú illesztőprogrammal, ezért a rendszer leállította a gazdafolyamatot. Ez átmenetileg megakadályozhatja az eszközök elérését."

3. "Egy felhasználói módú illesztőprogram összeomlása miatt jelenleg offline a(z) HID-compliant headset eszköz (hely: (unknown)). A Windows még 5 kísérletet tesz az eszköz újraindítására. Ha további információkra van szüksége a problémáról, forduljon az eszköz gyártójához."

Új 5700-as Rog Strixel most tapasztaltam ilyet először. De csak 3 napja van a gépemben a kártya és képernyőkiterjesztést pont ma használtam intenzíven, kb 5-6 órája folyamatosan.

Azelőtt kevesebb mint 2 hétig volt nálam egy 5700XT Nitro amivel más problémám is volt, ott is tapasztaltam ezt a hibát egyszer, pont képernyőkiterjesztésnél. (Már visszaküldtem 14 napon belül.)

Nvidiánál, Rog Strix 1060-al nem volt ilyen egyszer sem majd 1.5 év alatt.
Azelőtt nagyon régen még más gépnél (Intel Pentium E6500, nvidia GT240) egyszer rémlik ilyen.

Eredetileg 4 kijelző volt rádugva a VGA-ra , de ennél az új kártyánál csak 3, mert 3DP kimenet van rajta és nincs még 1 másik DP-HDMI kábel jelenleg nálam.

Most 5700-al 3 cucc rákötve:
-1080p 144Hz monitor: DP-DP
-1080p 60Hz monitor: HDMI-HDMI
-720p 60Hz Tv: DP-HDMI

"Régen" (1060-nál és 5700XT-nél) 4db:
-1080p 144Hz monitor: DP-DP
-1080p 60Hz monitor: HDMI-HDMI
-720p 60Hz Tv: HDMI-HDMI
-1080p 60Hz TV: DP-HDMI

[ Szerkesztve ]

(#75435) Csupingo válasza Albigator (#75434) üzenetére


Csupingo
veterán

Talán csak "beakadt" a játék hangja a teljes lefagyás miatt. Okozhatja sima hiba a programban (valamelyik eszköz programja nem működött jól), vga driver gond, hangkártya driver gond, ram hiba, elmozdult sata kábel, túlzott tuning, betegeskedő tápegység vagy csak rossz Hold, Mars együttállás. Akkor kell elkezdeni keresgélni, ha eléggé gyakori a dolog.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#75436) Albigator válasza Csupingo (#75435) üzenetére


Albigator
őstag

Ez nem játék volt, hanem Chrome alatt twitch. Hardveres gyorsítás ki van kapcsolva.
Múltkor 5700XT-nél csak egy filmet néztem VLC playerrel és szinten ugyanez volt. Azaz ez 2 ilyen hiba AMD-s kártyáknál, 2-3 hét alatt. Nvidiánál pedig 0 hiba 1.5 év alatt.

Tápegység viszonylag új. RAM-ot direkt visszaállítottam simán csak DOCP profilra, pedig azelőtt kicsit húzva volt... CPU-n csak egy kis negatív offset van.

Elmozdult sata kábelt nem is értem. Rendszer és programok M.2-es NVME SSD-ről mennek.

Hangkártyám nincs, csak az alaplapi. Chipset driver és LAN driver van csak fennt a VGA driveren kívül.

A bolygókkal nem tudok sajnos mit kezdeni. :D

[ Szerkesztve ]

(#75437) Csupingo válasza Albigator (#75436) üzenetére


Csupingo
veterán

Ha esetleg a decemberi csodadrivert használod a vga-hoz, akkor próbálhatnál helyette valami régebbit is, hátha az megbízhatóbb.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#75438) Albigator válasza Csupingo (#75437) üzenetére


Albigator
őstag

Szóval még mindig lehet nagy eséllyel a VGA is ugyebár..
Múltkor 4 driverrel próbálkoztam, most csak szimplán eddig eggyel, a legfrissebb van fennt.
Tudom h nem ez az "legajánlottabb" hanem a 19.12.1.-es, na de mégis...

(#75439) SieRRa1


SieRRa1
újonc

Sziasztok.

Sajnos pár napja játék közben előjön ilyen sakktábal minta a képernyőn. De ma már oda jutott hogy a kép teljesen szétesik. Azt gyanítom hogy a videó kártyám mindjárt meghal. Böngészés közben semmi baj nincs de amint "nagyobb tehelés kap" a kép szétesik. Az a bajom hogy egyre kisebb gépigényű játékok közbenis jelentkezik. Vagy esetleg valami más lehet a baj?

A videókárty Asus R7 260x 5 és fél éves.

Válaszokat előre is köszönöm. :D

(#75440) varmi2 válasza SieRRa1 (#75439) üzenetére


varmi2
nagyúr

Valóban haldoklik a kártya, ideje másik után nézned, több mint 5 évet ment, elfáradt.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#75441) Speed® válasza SieRRa1 (#75439) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

A legtöbb 7790/260Xen a vRAM OCzott, érdemes megpróbálni az órajeleket visszavéve is. Ha úgy rendbejön, BIOSt áthenkeled és megy tovább. Ha nem, nyugdíjazod és megleped magad karácsonyra egy jobb karival ;p

(#75442) SieRRa1


SieRRa1
újonc

Update

Feltettem az új optional drivert, plusz játék közben bekapcsolom a két felső ventit maxra. Adva egy kis plusz hűtést neki és így stabil. Remélem 2 hetet míg szabin vagyok kibírja.

(#75443) Speed® válasza SieRRa1 (#75442) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ha a hűtés is segít, az órajelből visszavétel tartós javulást hozhat. Persze egy alapos tisztítás sem árthat, friss pasztázással.

(#75444) Merula Alba


Merula Alba
tag

Sziasztok.
Adott egy Nvidia 750Ti, ami gyári beállításokkal szinte minden komolyabb igénybevételnél ledobja a láncot. Böngésző megy, ha kell akkor a YT is simán fut. De ha mondjuk egy komolyabb játékot akarok futtatni akkor semmi hibaüzenet.... csak a képernyő kapcsol ki. Nem igazán értem, mert tegnap estig semmi bajom nem volt vele. Futott szépen a Metro:2033, UT Beta, War Thunder CS.GO.... szépen vitte őket magasabb grafikán. Melegedést nem tapasztaltam, 30 fok körül megy. Melegedni sincs ideje, rögtön kifagy. Az AIDA GPU teszten az IOPS részeknél fagy. Kicsit emeltem a kártya alapfeszültségén, úgy le is fut sikeresen, de játéknál így is kifagy.
Nem igazán értem merre kellene elindulnom ezzel a hibával.... Eddig ilyen bajom nem volt. :U :O

Ne dumálj, mert nem látok! :-P

(#75445) SP4C3 válasza Merula Alba (#75444) üzenetére


SP4C3
veterán

Tápcsere.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#75446) Merula Alba válasza SP4C3 (#75445) üzenetére


Merula Alba
tag

Azt mondod hogy most kezd meghalni? Nem kellene más tünetnek is lennie ilyenkor?

Ne dumálj, mert nem látok! :-P

(#75447) Sutyiii


Sutyiii
friss újonc

Sziasztok Volna egy olyan gondom hogy a gépem besípol és nincs képem az új videó kártyámmal pedig a régebbivel jól megy semmi gond. Az észrevételem szerint a rendszer feláll . A cuccaim Asus rog strix z390f gaming , I9 9900k , corsair vengeance lpx 4x4 16gb 3000mhz , corsair rm750i , noctua nh-d15 , 2db winyó , 1db m2 ssd. Az új kártya msi rtx 2080ti gameing x trio a régi evga gtx 1070. Előre is köszi a válaszokat.

(#75448) Morris


Morris
veterán

Hali!

Vennék egy vertical vga holdert. Van ennek bármi hátránya a hűtést vagy bármi mást tekintve?

(#75449) Csupingo válasza Sutyiii (#75447) üzenetére


Csupingo
veterán

Esetleg bios reset, bios frissítés, vagy rosszabb esetben hibás a vga.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#75450) DeSanto


DeSanto
őstag

Sziasztok!
Adott egy 1050Ti vga.
Sajnos egy bios frissítés következtében nem ad most már képet.
Próbálom visszaírni bele a gyári bios-t de semmire sem reagál.
Esetleg valamit nem jól csinálok?
Beírom rendszergazdaként hogy nvflash64 --protectoff majd nvflash64 -6 --index=1 bios.rom.
Azt írja újraindítás után lép érvénybe az új bios de ugyan úgy felkiáltójeles, képet sem ad.
Ha esetleg valaki ért ehhez segítsen ha tud.
Köszönöm!

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.