Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62001) Nyílászárós válasza Nyílászárós (#62000) üzenetére


Nyílászárós
újonc

Apró kiegészítésnek még annyit, hogy ha csak az alaplapival indítom el a gépet, akkor bekapcsol és működik. A GT220-al történő indítás is sikeres.
Magyarán csak az 5670 behelyezése után nem mozdul meg semmi sem. :F

[ Szerkesztve ]

Szabvány méretű nyílászárók raktárról, azonnal! Dunakeszi, Fóti út 114. H-P: 8-16

(#62002) Drachande


Drachande
tag

Sziasztok!

Nem tudom, jó helyre írom-e, de most, hogy megcseréltem a memóriákatt meg visszaraktam a VGAt utána, azt csinálja a gép, hogy pl egy böngészőben ha a görgővel tekerem az oldalt, "cicergő" hangot ad valami. Szabályosan, amíg húzom a scrollt, addíg cicereg. Nem mindíg, most például leállt, de az előbb volt vagy 10 percig. Ez mitől lehet/normális-e? Eddíg nem hallottam, vagy csak nem figyeltem oda rá, nem tudom.
A megjelenítéssel kapcsolatos, tekintvehogy oldal scrollozásra jön elő pl, azért gondoltam, hogy a VGA topikba írom inkább. Sorry, ha off.

[ Szerkesztve ]

(#62003) Dreimus


Dreimus
senior tag

Sziasztok,

Régebben volt hibám YT videók esetén, ami kábel cserével megjavult, viszont most 99%, hogy elhalálozott szerencsétlen R9 270-es kártyám.

Hiba:
Néhány másodpercenként eltűnik a jel majd vissszajön, ilyenkor hiba nincs a windows rendszernaplójában tehát hardveres a hibára gyanakszom*.

Ezt a kártyát gondolom esetleg alkatrésznek még el lehet adni, vagy csak rakjam fel ebayre hibásnak aztán elmegy amennyiért elmegy?

* A hiba alaplapi integrált vga-n nem jelentkezik.

[ Szerkesztve ]

(#62004) #01416448


#01416448
törölt tag

Sziasztok.
Nem találtam ilyen témát sajna a fórumon ahol kérdésemre választ találnék.
Nos...
Van egy masinám, melynek adatai a következők:
Deszka: MSI K9ND Speedster2
Procik: 2X AMD Opteron 2352 )(8x2,1GHz)
RAM : 32 GB DDR2 800MHz
VGA: Shappire Radeon HD 5970 (2GB; 512bit ; 2GPU-s karesz)
TÁP: 700Watt FSP
1. kérdés: Ki lehet-e kapcsolni a BIOS-ban azt hogy ne számolja le a RAM-ot minden indításnál (Quick boot enableden van de mégis)
2. kérdés: Valamiféle zöld led villog a VGA-n bár hibát nem tapasztalok (vajon ez mit jelent? )
Megpróbálok telórol képeket feldobni még.
Amúgy a gép kegyetlen, visz minden játékot laggmentesen.
Előre is köszönöm a válaszokat, ha sikerül megoldani lenne még pár kérdésem.

(#62005) core i7


core i7
addikt

Sziasztok Geforce Experince-be van FPS-mérő ?
Valamint a 3.1-es verzioban nem találom a ref kártyának a led szabályzását ha esetleg tudnátok benne segíteni :)

(#62006) VoidXs válasza core i7 (#62005) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Van FPS-mérő, a ShadowPlay beállítások közt keresd. A LED egy külön tab volt a régiben, talán itt is, ami akkor jelenhet meg, ha helyesen látja a kártyát. Én soha nem veszek referenciát, így ez csak tipp.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#62007) mcs válasza rengi95 (#61996) üzenetére


mcs
veterán

A kártya alapvetően jól megy Windows alatt, és megjelenik a Gigabyte post logo is, de ha belépek az uefi-be, annak a képét nem adja valamilyen oknál fogva. :)

(#62008) lotuska


lotuska
tag

Sziasztok, adott az adatlapomon levo konfig, amit fel eve nem hasznaltam, mert kulfoldon tartozkodtam, most vettem bele egy hasznalt R7 370 MSI Gaming 2G videokartyat, hasznaltan 32 honap garival, fel eve mikor utoljara hasznaltam a gepet GTX 750Ti kari volt benne, amit akkor eladtam.

A kerdesem az lenne, hogy amikor elinditom a gepet, forognak a kartya ventillatorai es szepen vilagit, de nem tortenik semmi, a monitor nem ad kepet, megjegyzem jelenleg VGA-DVI atalakiton hasznalom, ami a GTX750Ti-vel szepen mukodott.

A PCi Express slotot portalanitottam, meglehet, hogy a kartya nincs rendesen a helyere helyezve? Meg nem volt soha ilyen hosszu VGA-m. Megprobaltam a tapom mind2 6 pin-es csatlakozojaval aramot adni, de semmi, vagy hibas lehet a VGA? Kerlek segitsetek mivel probalkozzak.

[ Szerkesztve ]

(#62009) Csupingo válasza lotuska (#62008) üzenetére


Csupingo
veterán

Ugye a dvi-i -be dugtad az átalakítót? :) Egy hdmi-s tv nincs a közelben megnézni, hátha másik kimeneten ad ki jelet a vga? Esetleg bios reset, vagy alaplapi bios frissítés, ha semmi se hoz eredményt.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#62010) zozo9999


zozo9999
csendes tag

Üdv.

Lenne egy olyan problémám, hogy vettem egy MSI RX 480-ast 4gigás és amikor berakom a gépbe, elindítanám a gépet akkor kb fél másodpercre mintha bekapcsolna a gép (elindul egy kicsit a processzorhűtő, valamint a VGA-n a ledek) aztán kikapcsol. Előtte egy HD 7850-em volt azzal tökéletesen rendben ment minden. 6 pines kábel csatlakozik a tápra és 6+2 pines megy a VGA-ra. A gépem Asrock 970 extreme 3, FX 6300, Corsair CX500M.

Várom válaszaitokat!

Üdv.: Zozo

A számítógépem megver sakkban... de kick-boxban én vagyok a jobb!!!

(#62011) lotuska válasza Csupingo (#62009) üzenetére


lotuska
tag

Nincs sajna HDMi-s TV-m, semmit sem tudok kezdeni vele Karacsony utanig, szetut az ideg... Az uj monitorom amit 3 napja megrendeltem es ma kellett volna megerkezzen az is csak 26-27.-en erkezik. Mindenesetre kosz a segitseget.

[ Szerkesztve ]

(#62012) Csupingo válasza zozo9999 (#62010) üzenetére


Csupingo
veterán

Olyan, mintha a táp nem bírná, pedig bőven elégnek kéne neki lenni. Talán nálad is alaplapi biost kéne frissíteni.

(#62011) lotuska: prociban van igp nem? Azzal tudnál biost frissíteni.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#62013) lotuska válasza Csupingo (#62012) üzenetére


lotuska
tag

Sajna Sandy procikba nincs IGP es nekem sincs folos PCI Express-es kari. Egyik baratom, akinek eladtam a GTX 750Ti-met felajanlotta, h reggel athozza a karit es megprobaljuk frissiteni a BIOS-t, csak nem biztos, h lesz idom, mert suru a programom, neki meg csak delig van ideje.

Annyit szeretnek mondani, hogy boot-olaskor meg a szokasos "beep" hang se jelentkezik.

[ Szerkesztve ]

(#62014) mcs válasza lotuska (#62013) üzenetére


mcs
veterán

Van bennük is igp, csak a lapod nem támogatja.

(#62015) trancemusic válasza zozo9999 (#62010) üzenetére


trancemusic
senior tag

Zárlatos a vga. A táp csak teszi a "dolgát" . Vidd vissza gariba.
Másik gépben ki lehet próbálni,de csak ha védelemmel ellátott a táp. Végén még haver alaplapján füstölni kezd a chipset,meg a háttértárak...

[ Szerkesztve ]

(#62016) lotuska válasza mcs (#62014) üzenetére


lotuska
tag

Igazad van, bocsika.

A gep nem "beep"-el indutaskor es kikapcsolni is csak ugy kapcsol ki, ha hosszan nyomom a kikapcsolas gombot.

(#62017) trancemusic válasza lotuska (#62013) üzenetére


trancemusic
senior tag

Ha az asrock pldalán van a laphoz friss bios "more vga/pcie compatible" akkor az lesz a megoldás.

(#62018) prabhu válasza Drachande (#62002) üzenetére


prabhu
senior tag

Coil whine lehet.

(#62019) lotuska válasza trancemusic (#62017) üzenetére


lotuska
tag

Hat 10/15/2013 az utolso frissites, az R7 370 tavaly jelent meg, de mondjuk az elodje a HD 7850 regebben, talan ez segiteni fog, meglatjuk.

(#62020) prabhu válasza Nyílászárós (#62000) üzenetére


prabhu
senior tag

Ha jól látom vagy 10W különbség lehet a kettő közt, bár egy gagyi táp sosem jó ilyen szempontból.

(#62021) zozo9999 válasza Csupingo (#62012) üzenetére


zozo9999
csendes tag

Lefrissítettem a BIOST 1.80-ra 2013-mas update volt a legutolsó. Ha nem kábelezem be a kártyát, akkor világítanak rajta a ledek, de nem indul el se a venti se kép semmi. Ha bekábelezem az előző HSZ. -ben leírt módon akkor szintén fél másodpercre felvillan rajta a LED és megindul a processzorhűtő aztán lekapcsol a gép. Nem lehet hogy a kábellel van valami gond? Esetleg tudtok mást megoldást mondani. Előtte egy 7850 szolgált benne hibátlanul, eladtam most egy 4670-en van benne ideiglenes az is működik természetesen alaplapról szíjja az energiát.

A számítógépem megver sakkban... de kick-boxban én vagyok a jobb!!!

(#62022) Csupingo válasza zozo9999 (#62021) üzenetére


Csupingo
veterán

Esetleg ilyen átalakítód nincs? Vagy próbaképpen lehúzhatnál minden mást a tápról: ssd, hdd, odd, stb. A memóriák nem mozdultak el? Kivehetnéd, visszatehetnéd őket. Másik táppal nem tudod megnézni?

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#62023) zozo9999 válasza Csupingo (#62022) üzenetére


zozo9999
csendes tag

Más kártyákkal működik/működött. A 7850-et már eladtam, 4670-el működik szóval a RAM-ok nem hiszem, hogy rosszul lennének berakva. Azt megpróbálom, hogy lehúzok róla minden más fogyasztót.

A számítógépem megver sakkban... de kick-boxban én vagyok a jobb!!!

(#62024) zozo9999 válasza zozo9999 (#62023) üzenetére


zozo9999
csendes tag

Sajnos nincs olyan átalakítóm.

A számítógépem megver sakkban... de kick-boxban én vagyok a jobb!!!

(#62025) Csupingo válasza zozo9999 (#62024) üzenetére


Csupingo
veterán

Másik foglalatban is próbáltad az alaplapon?

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#62026) zozo9999 válasza Csupingo (#62025) üzenetére


zozo9999
csendes tag

Azt még nem. Minden fogyasztót lehúztam, úgysem megy. Sajnos más tápom nincs, de nem hinném, hogy a táp lenne a probléma. Esetleg talán a kábel, de hál istennek azom sincs csere. Megpróbálom másik foglalatban, de a 7850 az múködött 2 hete ott meg most a 4670 is működik ott.

A számítógépem megver sakkban... de kick-boxban én vagyok a jobb!!!

(#62027) Csupingo válasza zozo9999 (#62026) üzenetére


Csupingo
veterán

Ez a kártya működött másik gépben? Lehet, hogy rossz.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#62028) zozo9999 válasza Csupingo (#62027) üzenetére


zozo9999
csendes tag

Vadonat új, még sose volt más gépben. Megpróbáltam más foglalatba rakni, ugyanaz a hiba.

A számítógépem megver sakkban... de kick-boxban én vagyok a jobb!!!

(#62029) Csupingo válasza zozo9999 (#62028) üzenetére


Csupingo
veterán

Már nincs több tippem sajna. Azért még 1 memóriával megnézhetnéd, vagy 4-5 percre áramtalanítsd a gépet és azután próbálkozz újra.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#62030) zozo9999 válasza Csupingo (#62029) üzenetére


zozo9999
csendes tag

Azért köszöntem a segítséget.

A számítógépem megver sakkban... de kick-boxban én vagyok a jobb!!!

(#62031) zozo9999 válasza zozo9999 (#62030) üzenetére


zozo9999
csendes tag

Megpróbáltam 1 RAM-mal az se hozta meg a megváltást.

A számítógépem megver sakkban... de kick-boxban én vagyok a jobb!!!

(#62032) trancemusic válasza zozo9999 (#62031) üzenetére


trancemusic
senior tag

A tápod védelme lekapcsol,már írtam fentebb.
Vidd vissza garanciába, zárlatos lehet.
Másik gépben jó lenne ha kipróbálnád,de abban is jöféle táp legyen,nehogy a zárlatos vga kinyírja az alaplapot,és a hdd/ssd-ket.

[ Szerkesztve ]

(#62033) fernando0526


fernando0526
csendes tag

Üdv Lenne egy vapor-X R7 250x Videókártyám Ami fan problémával küzd .
Az elmult hetekben telepitsre kerűlt Gépemre a Win 10 És az uj amd Driver énnek hatására a videűkártyán az egyik ventilátor valami oknál fogva megadta magát a gép bekapcsolásakor Megpördül és meg is áll eközben a másik ventilátor gond nélkűl végzi a dolgát .Illetve müködésre birom venni a a második ventillátort is ha Tri-x el felveszem a ventillátor fordulatszámot 90% ra . Ez nagyon bosszantó ! Már próbáltam másik Op endszeren meg másik gépben de ugyan ez a hibaa jeleneség .
A kártya már nem garis ,
Keresgettem sokat a neten de nem találtam megoldást sok ember küzd ezzel a problémával r7 R9 HD 7xxx videókártyák esetében
Kilehet küszöbölni eszt a hibát uj ventillátor vásárlása nélkül , ?
Válaszotokat előreis köszönöm .
Gép tulajdonságai :
Intel Xeon e5405 4x2.00 ghz
1x4gb DDr3 hyperx 1600mhz
Chifetec 600 W táp
WD 500 gb HDD
ASus P5qc REV 2 alaplap
Vapor-X R7 250X 1G D5
A Problémám Iyen [link]

(#62034) trancemusic válasza fernando0526 (#62033) üzenetére


trancemusic
senior tag

Legegyszerűbb megoldás: molex csatira kötöd,sárga pirosra,az 7voltot eredményez.Kb 65%-on fog pörögni,nem lesz hangos. Az öt volt (piros fekete) lehet kevés terheléskor. A 12 volton meg ugye hangos max. fordulaton (sárga fekete )

(#62035) lotuska


lotuska
tag

Sziasztok, megjott az uj monitorom AOC G2460VQ6 24" es a VGA-mat is felismeri mar az alaplapom R7 370 [link] .

Kerdesem az lenne, milyen csatlakozon keresztul erdemes hasznaljam? D-sub->DVI atalakitoval, vagy HDMI-vel, vagy Displayport-rol. Van kulon Logitech 2.0 hangszorom, tehat a hang nem lenyeges. A kartyam sajnos nem tamogatja az AMD freesync-et.

(#62036) Csupingo válasza lotuska (#62035) üzenetére


Csupingo
veterán

Hdmi, vagy dp. A d-sub -nál rosszabb lehet a kép, mert analóg jelet használ.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#62037) lotuska válasza Csupingo (#62036) üzenetére


lotuska
tag

koszi a segitseget :)

(#62038) zozo9999 válasza trancemusic (#62032) üzenetére


zozo9999
csendes tag

Kösz a tippet!

A számítógépem megver sakkban... de kick-boxban én vagyok a jobb!!!

(#62039) fere750


fere750
csendes tag

Helló.Azt szeretném kérdezni,hogy egy sapphire 7870dual-x kártyát érdemes lecserélni egy asus r9 280x-re?
Jobb ez a kártya annyival,hogy észrevehető legyen mondjuk world of tank játéknál?
Előre is köszi a válaszokat és kellemes ünnepeket mindenkinek.
Üdv Fere.

(#62040) lsc válasza fere750 (#62039) üzenetére


lsc
nagyúr

Csak a wot miatt nem, oda a 7870 is elég.

Az élet kegyetlen .

(#62041) Nestor16


Nestor16
senior tag

Sziasztok!

Lett húgomnak egy új gépe, hozta a mikulás. :P Nem mindenről találni ám infót, mert Angliából utazott idáig.

Az új konfig:

- Vibox gépház, vagy 6 Corsair ventivel :D
- Amd fx9590 Corsair vízhűtés
- SolyTech SL-8600EPS 600W
- Gigabyte GA-78LMT-USB3
- 2 x Transcend 8G 2Rx8 DDR3 1333 U (16 GB RAM )

A régi konfig:

- Gigabyte GA-EP35-DS3
- Intel Core 2 Duo E7400
- 2 x 2GB RAM
- Gigabyte Radeon R9 270 OC 2GB

Ugye nem lehetett már ezt a gépet tovább fejleszteni csak a kártya volt cserélve. Az érdemi fejlődéshez ezt a radikális megoldást alkalmaztuk.
A következő miatt írok: Az új gépe át fog kerülni a videókártya meg persze az SSD, HDD, perifériák. Én eddig is úgy gondoltam, hogy ezt a kártyát nem tudta kihasználni a kétmagos proci. Ezt hogy tudnám igazolni? Szeretném látni számokban is, hogy mennyi kraft maradt benne a CPU limit miatt, illetve hogy most pedig GPU limit lesz játéknál, nemde? ;]

Boldog karit mindenkinek! :)

Üdv, Dávid

(#62042) varmi2 válasza Nestor16 (#62041) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ahoz a procihoz ez a lap, harmat gyenge. Nem javasolom ezt a párost. Max 125W tdp-ig támogat a lap, ez meg 220W. Nincs is benne a cpu támogatási listában, nem véletlen...

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#62043) Nestor16 válasza varmi2 (#62042) üzenetére


Nestor16
senior tag

Értem és mit tudsz javasolni ehhez a konfighoz (használtan)? Lehet lecseréljük akkor, hogy akkor már tényleg jó legyen a masina. Nem követem ennyire a fejlődést.
Esetleg zaklassam az ON topikot? :))

Üdv, Dávid

(#62044) olle válasza Nestor16 (#62043) üzenetére


olle
senior tag

Asrock 970 Performance
ASRock 990FX Extreme9
ASRock 990FX Extreme6
Asus Crosshair V Formula-Z
Asus M5A99FX PRO R2.0
Asus Sabertooth 990FX R2.0
Gigabyte GA-990FXA-UD3 R4.0\5.0
Gigabyte GA-990FXA-UD5
Gigabyte GA-990FXA-UD7
MSI 990FXA-GD80V2

Ezekből mind jó. :)

ASUS ROG Strix B650E-F Gaming. AMD Ryzen 9 7900X (OC) 5.5 Ghz. AMD Radeon™ RX 6950 XT Phantom Gaming 16GB OC

(#62045) sisu2


sisu2
tag

Üdv.

Nem megy az egyik ventilátor a toxic kártyámon bekapcsoláskor mozdul de utána nem pörög fel ill. manuálisan 80 % -tól elindul alatta megáll . venti csere?

(#62046) Nestor16 válasza olle (#62044) üzenetére


Nestor16
senior tag

Köszönöm. Hát van áruk. HA-n van pár használt eladó, még ezekre is eléggé rá kell fizetni. :U

Illetve még egy kérdés, ami már ON: A régi konfighoz milyen vidikártyát tudtok ajánlani max 20 ezerig, ami egymást szépen kiegészíti? Játékokhoz (LoL, Skyrim ilyesmi) esetleg gameplayek készítéséhez kéne, ha egyáltalán képes rá. Nem full grafikán persze és tudtommal nem is FHD felbontáson lenne használva, hanem kisebb felbontáson.

Köszönöm a segítőkész hozzászólásokat. :R

Boldogat!

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dávid

(#62047) fernando0526 válasza sisu2 (#62045) üzenetére


fernando0526
csendes tag

nekem is ugyan ez a gondom :D

(#62048) fagy53 válasza Nestor16 (#62046) üzenetére


fagy53
nagyúr

A régi konfiba egy yorki Q8xxx, 9xxx és nagy különbségek a CPU limitnél a játékokban!
Az új konfig eléggé abszurd, a mikulás kicsit melléfogott... :D

(#62049) Nestor16 válasza fagy53 (#62048) üzenetére


Nestor16
senior tag

Egyébként a régi konfighoz még tartozhatna egy HD 5670, ami a még régebbi gépbe került, de gondolom ezzel nem sokat lehet kezdeni, ezért kéne ezt is fejleszteni.

De ha már proci akkor RAM is kéne meg akkor már belemenne egy 40-50k-s kártya szóval kemény, de legalább van rá lehetőség.

Mitől abszurd? Azt tudtuk, hogy Paksot lecsapoljuk vele. ;] Esetleg még a VGA lesz kevés, meg a lap... valószínűleg csere lesz, nem szeretem a trehányságot, csak hát így sikerült ismerőstől jó áron megvenni.

25-30-35 ezerért találtam HA-n lapot hozzá, van (lényeges) különbség, hogy melyiket vegyük a felsoroltak közül?

Üdv, Dávid

(#62050) fagy53 válasza Nestor16 (#62049) üzenetére


fagy53
nagyúr

Abszurd azért, mert egy bikaerős procihoz egy harmatgyenge lap van párosítva.
A régi konfig egyelőre egy négymagos procival a 4GB RAM mellett is a 2010 utáni játékokban jelentős változást jelent a kétmagoshoz képest.
A kérdésedre az tudna válaszolni akinek ilyen AMD-s procija van, a lényeg, hogy legyen a proci a támogatottsági listában.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.