Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74351) dannyl válasza sfefe (#74350) üzenetére


dannyl
addikt

WoT mehet újra :)

(#74352) sfefe válasza dannyl (#74351) üzenetére


sfefe
őstag

ok koszi, hat kivancsi vagyok mert mas videokartyaval nem csinalta....

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#74353) mettek


mettek
addikt

Sziasztok!

Olyan problémába ütköztem hogy ha az Asus (nvidia) VGA-mat a Gpu Tweak 2 progiban game mode-ba kapcsolom (ez a default beállítás) akkor crashel 1-2 percen belü mimden játék. Semmi hibaüzenet egyszerűen befagy a kép.

Amit probáltam:
Ujratelepitettem a windowst többször is.
Ujrahúztam a drivereket (elötte DDU-val törölve)
Probáltam geforce experience nélkül
Biost frissítettem
Kikapcsoltam a biosban a tuningot, defaultra tettem
Vettem egy komolyabb tápot (750w)
Hűtés jó. Provi 78 fok, vga 65-70 fok.

Ezek után kiderült hogy csakis a vga okozza a fagyást és csak akkor ha game módba vagy OC módba teszem...tehát kizárólag akkor nem fagy be ha silent üzemmódban használom. Ilyenkor 80%-os energiafelhasználáson és visszafogott értékek mellett üzemel.

Van valakinek ötlete mi lehet a gond? Esetleg próbáljam meg gariztatni a kártyát mert valami baja lehet?

Rendszer: gyári win10 pro, 16gb ram, asus gtx 1080ti, i7

Előre is köszönöm ha valaki tud segíteni.

[ Szerkesztve ]

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#74355) mettek válasza mettek (#74353) üzenetére


mettek
addikt

Közben lehet megtaláltam a megoldást.

Game módban kihúzza a kártyát 100%-ra a Gpu Tweak. Alapból 100% a power tárget game módba és egy előre megadott ventillátor profilt ad hozzá.

Valahol olvastam korábban hogy más ezeket állítgatta és jó lett neki..hát úgy néz ki nálam is ez oldotta meg.

A power targetet 105%-ra állítottam és beállítottam neki egy egyenletesen ventillátor görbét 25%-70%-ig nulla foktól 82 celsius fokig állítva...így sem megy 66 fok fölé.

Nos ennyit csináltam és azóta nem fagyott be...most kb 1-1.5 órát ment a Bf5 és semmi. Eddig kb 5 perc alatt fagyott minden húzott kártyával.

De még mindig nem értem hogy gyári beállításokkal miért fagy meg. Talán elérte a 100% power targetet és ott lekapcsolt ? nem tudom...

Hátha másnak is segít..

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#74356) skL86


skL86
tag

Sziasztok, vanegy r9 390 videokártyám, ami teljesen random azt produkálja, hogy elsötétül a képernyő és csak gép újraindítás oldja meg, tudja vki mi lehet a pontos probléma, esetleg van rá megoldás? Biztos a videokari, mert beraktam egy teljesen más gépbe, más monitorral és ugyanezt produkálja.

[ Szerkesztve ]

(#74357) sfefe válasza dannyl (#74351) üzenetére


sfefe
őstag

Szia!

A wot meg nem fagyott de most ilyen hibat ir ki. ( irta ezt is mikor fagyott a jatek mostanaban, de pl 3-al ezelotti vga drivernel mar nem irja )

A windows helyreallt egy varatlan leallas utan.

Probléma-aláírás:
Problémaesemény neve: BlueScreen
Operációs rendszer verziója: 6.1.7601.2.1.0.256.1
Területibeállítás-azonosító: 1038

További információk a problémáról:
BCCode: 1000007e
BCP1: FFFFFFFFC0000005
BCP2: FFFFF8800F18A30C
BCP3: FFFFF880033F0438
BCP4: FFFFF880033EFCA0
OS Version: 6_1_7601
Service Pack: 1_0
Product: 256_1

A probléma leírását segítő fájlok:
C:\Windows\Minidump\082519-9656-01.dmp
C:\Users\BMW\AppData\Local\Temp\WER-16692-0.sysdata.xml

Ez jelenik meg ujrainditasnal is meg ha le akarom allitani a gept akkor is.( a gep ujraindul )

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#74358) dannyl válasza sfefe (#74357) üzenetére


dannyl
addikt

Ezt mikor csinálja? Ennek most van köze a WoT-hoz? Mert nem egészen világos.

(#74359) sfefe válasza dannyl (#74358) üzenetére


sfefe
őstag

Ezt csinalta multkor is mikor a wot neha kifagyott.

Ha ujrainditom a gepet vagy le akarom allitani akkor is ez jon be. Nyomok leallitast de ujraindul.
De multkor ha a 3-al ezelotti nvidia driavert tettem fel akkor ez nem jelenik meg.
Ezt kiprobalom most is majd leszedem a legujabb drivert es felteszem a 3-al ezelottit.

A wot meg nem fagyott ki, de eddig is neha 1-2 napig nem fagyott...
Nem tudom mi a sz@r lehet mar de kib....om az egeszet a kukaba. :)

[ Szerkesztve ]

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#74360) dannyl válasza sfefe (#74357) üzenetére


dannyl
addikt

Passzolom. Érdekes jelenség. Ha régebbi driverrel nem csinálja, akkor egy darabig maradjon az, aztán, ha jön új, próbálkozz megint.

(#74361) sfefe válasza dannyl (#74360) üzenetére


sfefe
őstag

Most nyomtam megint ddu tisztitas/ujrainditas es mikor bejon a win mar nem jon ki az a hibauzenet amit linkeltem... Ha leallitast nyomok le is all rendesen....

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#74362) sfefe válasza sfefe (#74361) üzenetére


sfefe
őstag

Valoszinu a videokartyanak annyi mert probaltam masik tappal is de ugyanugy van hiba uzenet, de kozben meg most vettem eszre, hogy a videokartya ventillatora nem porog fel csak probalkozik. ( inditasnal)
betettem egy gtx 660at azon felporog a venti mikor bekapcsolom a gepet de az 1060on nem...
A winben meg benne maradt ez a hibauzenet mert hiaba van bent masik videokartya meg dduval uj driver az uzenet ugyanugy jon...

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#74363) Viktor77 válasza sfefe (#74362) üzenetére


Viktor77
titán

Nézd meg a kártyát, mert a jobb kártyákon 55-60 fok körül pörög csak fel a venti.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#74364) Electronic01


Electronic01
újonc

Hello segitségre lenne szükségem.
Van egy shappire hd Radeon 7950-em aminek az lenne a baja hogy egyik nap bekapcsoltam a gépet és 100%-on pörögtek a ventik és a hőfok majdnem a 100-at verdeste ez egyik napról a másikra történt. Már ki is takarítottam de semmi. De mindezek előtt mondták hogy lehet bányász vírus is lefuttattam egy Avastot talált kettőt is kiirtottam őket és újra tettem a gépet is de semmi. És nem igen hinném azt hogy rögtön bekapcsolásnál majdnem 100 fok a vidikari annak idő kell még felmelegszik.
Valakinek ötlet ? Esetleg az érzékelő ment tropára? De még egy kis érdekesség ha 1x6 pint és 1x8 pint dugok rá akkor ez a jelenség nem fordul elő viszont akkor nem ad képet.

(#74365) dannyl válasza Electronic01 (#74364) üzenetére


dannyl
addikt

Felmelegszik az, ha a paszta rossz pik-pakk. Én egy újrapasztázással kezdeném. Vagyis nem. Először kipróbálnám egy másik gépben. Ha ott is ez van, akkor kiszűrtük, hogy a hiba a VGA-ban van.

(#74366) sfefe válasza Viktor77 (#74363) üzenetére


sfefe
őstag

De mikor bekapcsolom a gepet fel kell neki es nem porog fel csak probalkozik vele, meg-megmozdul a venti de nem indul el.

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#74367) Electronic01 válasza dannyl (#74365) üzenetére


Electronic01
újonc

Már újra pasztáztam és ami eddig volt rajta paszta azzal is tökéletesen ment 40 fok volt alapjáraton.
Egyik este kikapcsoltam a gépet és következő reggel kapcsoltam is be és ekkor jött ez a jelenség hogy a ventik felpörögtek 100%-ra és a hőfok 92 volt.
Ezek után vissza tettem az előző videókártyámat ami egy hd 6850 és vele nem volt ilyen probléma.
Majd át teszem másik gépbe azért egy próbát megér

(#74368) Viktor77 válasza sfefe (#74366) üzenetére


Viktor77
titán

Tegyél fel egy furmarkot, az egyből felfűti 60 fokra, nézd meg elindulnak-e a ventik.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#74369) sfefe válasza Viktor77 (#74368) üzenetére


sfefe
őstag

Most kivettem mert akar elindulni de nem indul el csak megmozdul par mm-ert es igy ugy mond akadozgat vagy mi... ( ennek nem igy kell mukodni mert ujkent ugyebar felporog mikor bekapcsolom a gepet )
de vissza rakhatom de ha mar az elejen nem indul el...

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#74370) sfefe válasza sfefe (#74369) üzenetére


sfefe
őstag

hm, visszaraktam leszedtem dduval megint a drivert feltettem ujra a legujabbat es most megy a venti....
Megy a furmark is 82fokos....
hagyom menni sokaig mert csak a wot-al volt gondom ( igaz masik jatekot nem nyomok), hogy a kliens nem valaszol.

[ Szerkesztve ]

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#74371) sfefe válasza Viktor77 (#74368) üzenetére


sfefe
őstag

Meddig kell hagyni menni a frumarkot?
Most gpu stress test 40 perce megy 82-83fok. fan 60%.on.
Bepipaltam meg az xtreme burn-t, 4x msaa-t.

[ Szerkesztve ]

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#74372) Viktor77 válasza sfefe (#74371) üzenetére


Viktor77
titán

Bőven elég, leállíthatod. Igazából pár perc után kibukik ha gond van, eléggé megterheli a kártyát.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#74373) Pujesz68


Pujesz68
csendes tag

Sziasztok ! A minap észrevettem hogy folyamar crast kapok a pubg-be csak ezzel a játékkal játszom..Cras közben színes lesz a képernyő is..Az elöbb például a gép is lenyomta magát majd vissza kapcsolt...Valami tipp h mi a fene lehet? z370-9900k-2080ti-16giga ram a setup. eddig minden ment normálisan amióta feltelepitette a win az uj net keretrendszert azóta csinálja ezeket a gép...de csak játéknál...

[ Szerkesztve ]

(#74374) #83664640 válasza Pujesz68 (#74373) üzenetére


#83664640
törölt tag

Szia ugyanez a problémám van jelenleg. Nekem Apex legendsnél volt szines textúra kb 5 perc játék után, PUBG-ből pedig először lefagy, lekapcsol a monitor majd pár másodperc után visszatér a windows asztal. Radeon RX580 8Gb OC Armor a kari. Lehet hogy a táp haldoklik? de attól nem lesz színes a kép, az inkább videokari memória gond lehet. Kérlek írjatok mert megőrjít. Ráadásul stream közben is kidob mindenből és megszakad az adás. Ekkor nem csak a játék lép ki hanem az obs is. Nagyon idegesítő. System Power 8 500Watt a táp, r5 2600X a proci, a videokari fent. 16Gb 2667 mhz, SSD. Köszi a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#74375) Pujesz68


Pujesz68
csendes tag

nem tudom h a kari e a baj mert csak gamebe csinalja ezeket

(#74376) olivera88


olivera88
veterán

Az Afterburner szerint 1935 a max orajel játék közbe , az MSI 1660 Armor OC kártyámnak.
Amit nem értek hogy ilyen magas? A MSI oldala szerint a max orajel 1845.
Nem babráltam semmi beállítást, úgyhogy magától ilyen.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#74377) Viktor77 válasza olivera88 (#74376) üzenetére


Viktor77
titán

A weboldalakon mindig a minimum boost órajel van megadva. Ha a fogyasztás és a hőfokok engedik, mennek amíg tudnak.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#74378) dannyl válasza olivera88 (#74376) üzenetére


dannyl
addikt

Boostol a kártya, amíg tud. Ez normális :)

(#74379) olivera88 válasza Viktor77 (#74377) üzenetére


olivera88
veterán

:R Köszi.
Jó tudni. Melegedés az nem nagyon van, játék közbe 60-62 max, 28 fokos szoba mellett.
Mármint tápnak a teljesitményére érted fogyasztást?

dannyl :R

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#74380) Mulderpapa válasza Mulderpapa (#73981) üzenetére


Mulderpapa
aktív tag

Volt ez a vergődésem az 1155 alaplap + GTX 980 kombinációjával kapcsolatban... Ha valakit érdekel: semelyik 2. Generációs Intel processzorral nem fog adni képet a GTX 980, ellenben a 960 és a 1080 is vígan megy vele. Beszereztem egy 3. Gen Intel procit, ezzel már megy rögtön a 980 is, de gyanúsan kevés fps-t kaptam, így ránéztem GPU-z-vel terhelés alatt és azt látom, hogy PCI-e 3.0 16X @ PCI-e 3.0 1X.

Valakinek esetleg van valami ötlete? Igen, az alaplap, beleértve a CPU lábakat jók, mert a GTX 960 PCI-e 3.0 16X módban megy és a kártya is jó, mert másik gépben szintén 16X-ben megy.

Tudom, ennyi pénzből és energiából, amit alaplapokra, procikra és a szerelésekre fordítottam, már érdemesebb lett volna egy zsír új gépet építeni, de nem hagy nyugodni a dolog. :D

"Az élet túl rövid a pendriveok biztonságos eltávolításához"

(#74381) top3


top3
tag

Sziasztok.
Nv vgas noti működik nálam több éve .
Gond : kūlső nagyobb felbontásū monitor nem hajlandó csak a noti flbntásán max múködni .
Win installnál nincs gond , most 2 megjelenitonel leszabalyoz .
Emiatt nem akaok reinstallt .
Köszi ,

(#74382) ricsi99 válasza top3 (#74381) üzenetére


ricsi99
addikt

Ha több monitorod van:
Ha "klónozod" az asztalt akkor az elsö asztal másolja 1-1 ben... felbontást is
Ha "kiterjesztett" monitorra kapcsolsz akkor helyes felbontás lesz...
Ha azt szeretnéd ,hogy a külsö monitorodon legyen az a kép ami a noti képernyőjén van akkor a külsö monitort tedd "elsödleges" monitornak.
Érthető igy?

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#74383) ricsi99 válasza Mulderpapa (#74380) üzenetére


ricsi99
addikt

Szia
Nekem Asrock Z75 Pro3 lapom volt nem tudom neked milyen lapod van ,de nálam ment egy giga 980 as kari egy i5 2500 társaságában....hoztak javitani egy gépet ,beleraktam az enyémbe annó és kiprobáltam :D

azt tudom ,hogy amikor a "lucid"-al jászottam egyel régebbi bios kellett ,mert az istennek sem akarta az igp-t bekapcsolni... próbáltad régebbi biossal is?

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#74384) Mulderpapa válasza ricsi99 (#74383) üzenetére


Mulderpapa
aktív tag

Szia!

Most épp egy Gigabyte GA-H77-DS3H, de ez már a 3. lap. :)
Úgy voltam vele, hogy "biztosra megyek" és direkt PCIe 3.0-ás lapot kerestem.

Érdekes ez a kártya, mert semmilyen 2. gen procival nem indul el egyik alaplapban sem, de ki lett próbálva egy újabb 1151 konfigban, illetve most is a régi 1156-os konfigomban van, ahol megy rendesen 16x módban.

Visszamentem a legelső bios-ra, de ugyan az. Próbáltam azt is, hogy beállítom a lapon, hogy PCIe 2.0 módban menjen, de ugyanúgy 1x sebességgel működik.

"Az élet túl rövid a pendriveok biztonságos eltávolításához"

(#74385) ricsi99 válasza Mulderpapa (#74384) üzenetére


ricsi99
addikt

Érdekes probléma
Sokat nem tudok ,annó csak bedobdam a gépbe ,driver föl és 1 3trémark ,hogy minden okés e.

Vga bios csere?

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#74386) Mulderpapa válasza ricsi99 (#74385) üzenetére


Mulderpapa
aktív tag

Már azon is túl vagyok. :D
Az a baj, hogy kifogytam az ötletekből én is.
Úgy néz ki mennie kell, veszek helyette valami 1060-at.

"Az élet túl rövid a pendriveok biztonságos eltávolításához"

(#74387) ricsi99 válasza Mulderpapa (#74386) üzenetére


ricsi99
addikt

Passzolok akkor.

Pedig tök régi lapban is mennie kellene a 3.0 -ás kártyáknak.

De hát elmélet ,és valóság :D

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#74388) top3 válasza ricsi99 (#74382) üzenetére


top3
tag

Köszönöm , este próbálom .

(#74389) Ferenc.


Ferenc.
tag

Sziasztok!

Nekem olyan gondom lenne, hogy van egy fekvő hp 8200 elite sff gép, amibe lett téve egy geforce gt 710 2Gb ddr3 64bit videókártya. Ha csak a monitor van kötve a géphez dvi kábelen, akkor semmi gond. De ahogy hdmi kábelen a TV is rá van dugva, akkor elkezd akadozni a számítógép egere, szaggatottan megy.. s a gép is belassul. Ez mitől lehet?

Feladatkezelőben szétnézve ilyenkor az látszik, hogy az Asztali ablakkezelő folyamat, folyamatosan 30-80% között használja a GPU-t, azon belül is a 3d részét.

Az érdekes az egészben, hogy a TV még csak be sincs kapcsolva,kikapcsolt állapotban is ez van, hogy a gpu dolgozik egyfeszt, ezáltal a számítógép belassul, sőt még az egér nyíl is akadozva megy. Videókártya driver legfrissebb, de korábbiakkal is ki lett próbálva, ugyan ez a probléma fent áll.
Ha a hdmi kábelt kihúzzuk a videókártyából vagy a Tv-ből(marad csak a monitor) akkor azonnal 0% -ra csökken a GPU használat, s gyors a számítógép, az egér sem akad.. Tehát itt van a gond, ha a hdmi is használva van tv-n.

(Próbából kipróbáltam egy fekvő fujitsu gépbe is ezt az egészet, amiben ugyan ilyen videókártya volt, s ott igaz nem ennyire markánsan, de ott is jelentkezett ugyanez, ott 15-30% között használódott a gpu, s ott a csrss.exe használta, nem a fentebb említett dwm.exe..)

Találkozott már valaki ilyennel, mi lehet ez, s mi a megoldás? Köszönöm!

(#74390) dannyl válasza Ferenc. (#74389) üzenetére


dannyl
addikt

Az a GPU nem is fog elvinni két kijelzőt szvsz.

(#74391) dannyl válasza Ferenc. (#74389) üzenetére


dannyl
addikt

Annyit próbálj ki, hogy ha rádugod a 2 kijelzőt, akkor nyomsz egy win+p-t, aztán csak a másik képernyőre teszed. Elvileg jónak kell lennie így. De tartom, hogy a 2 kijelző sok neki.

(#74392) Viktor77 válasza dannyl (#74390) üzenetére


Viktor77
titán

Ez alapján 3-at is elvisz.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#74393) Csupingo válasza Ferenc. (#74389) üzenetére


Csupingo
veterán

Pedig ilyen egér akadozás ha jól rémlik, pár hibás drivernél is volt. Simán boldogulnia kéne két asztallal annak a kártyának is. Valami jóval régebbi driverrel kéne kipróbálni (375.63, 353.06, 314.22), ha win 7. Win 10 esetében meg egy másik win 10 változattal esetleg. Alaplapi driverek telepítve a HP oldaláról, meg minden egyéb?

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#74394) Ferenc. válasza Csupingo (#74393) üzenetére


Ferenc.
tag

Köszi, igen én is úgy gondolom, hogy boldogulnia kéne két asztallal ennek a kártyának.

Mert a furcsa az, hogy ha be sincs kapcsolva a Tv azaz a második kijeklző, akkor is eszi a gpu-t, de mire ha nincs is mit kijelezzen?
Windows 10 persze a rendszer, alaplapi drivereket nem raktam fel külön, win8 az utolsó támogatott op rá, ahogy a win 10 felment, s s amit ő adott felrakott magának illesztőkkel megy a gép, mindent felismert egyébként, nincs sárga felkiáltójel az eszközkezelőben.
A szóban forgó videókártya drivereket pedig holnap tesztelem, remélem megoldódik ez a probléma.

(#74395) Csupingo válasza Ferenc. (#74394) üzenetére


Csupingo
veterán

Ha nem ragaszkodsz az új win-hez, akkor akár régebbiekkel is próbálhatod, pl. 1611, 1708, 1803 ha minden igaz. Ki lehet próbálni win 7-es, vagy 8-as driverrel is, talán jó a win 10 alá.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#74396) ricsi99 válasza Ferenc. (#74389) üzenetére


ricsi99
addikt

Szia
399.xx drivert használj.
Ha jó akarsz magadnak legközelebb amd-s kártyát vegyél ilyen célra.
Nem vagyok fan ,de tény ,hogy több monitoros rendszerben sokkal jobb
Teljesitmény tökmind1 ebben a katagóriában de ha lehetséges minimum 128 bites kártyát végy
Vagy visszábmész oprendszert mert a win10 csoda megjelenítési rendszerének 64 bit már kevés.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#74397) HREH


HREH
senior tag

Sziasztok!
Elég érdekes problémába futottam bele, a helyzet a következő:
Tesómnak RX580-as kártyája van, nekem GTX1660Ti. Átraktuk az ő gépébe az én kártyámat, DDU-val AMD drivert letöröltük, nVidiásat feltettük, minden játék megérezte a plusz kakaót. Pár nap múlva vissza az egész, DDU-val drivert letöröltük, majd legfrissebb AMD driver vissza.
Itt jött elő a probléma, hogy akármelyik játékban (Rocket League, GTA V, PUBG, stb.) 30-40 fps-nél nincs több, eddig azonos beállítások mellett a legtöbb játék fix 60 fps volt (de legrosszabb esetben is 50-60 fps között).
2 monitor és egy TV van rákötve a kártyára, ebből a 2 monitor megy mindig, a TV csak filmnézésnél. Itt egy kép a kijelzőkről. Radeon Chill-t nem találtam sehol sem a beállításokban, Wattman-t piszkáljam esetleg? Már töröltem-visszaraktam az AMD-s drivert DDU-val és az AMD saját eszközével is, de semmi változás.
Ami még furcsa, hogy a Clock Speed 600-nál nem megy feljebb (kép), holott 1411-et kellene tudnia.
Bármilyen ötlet, javaslat? Vagy marad a Win10 újrahúzás?

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#74398) dannyl válasza HREH (#74397) üzenetére


dannyl
addikt

Csökkentett módban DDU-ztál?

(#74399) HREH válasza dannyl (#74398) üzenetére


HREH
senior tag

Igen.

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#74400) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Egy R9 270x vagy bármilyen videokártya mennyit fogyaszt ha nincs bekapcsolva a monitor és a gép csak a "háttérben" dolgozik? Tehát nem csinál szinte semmit csak mondjuk töltöget

A gép többi alkatrészeinek a fogyasztását ismerem, de nem tudom hogy egy videokártya mennyit dobna rajta ilyen állapotban

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.