Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60001) core i7


core i7
addikt

Sziasztok az FP64-nek van valamilyen játékban szerepe ahol az AMD elveri a gyengébb FP64-es Maxwelleket/Pascalokat?

(#60002) mcs


mcs
veterán

Sziasztok!

Nem tudja valamelyikőtök, hogyan lehet teljes rgb színtartományt kiadni hdmi-n Windows XP alatt GeForce-al? Win10 alatt ott van az opció a driverben, XPnél pedig nincs. Próbáltam registry hacket is, ami látszólag nem hatott. GeForce driverből a legutóbbi van fent.

[ Szerkesztve ]

(#60003) Csupingo válasza mcs (#60002) üzenetére


Csupingo
veterán

A megjelenítő - felbontás módosításánál nézted, miközben aktiválva volt a hdmi-s kijelző? Xp-nél nem tudom, win7-nél nekem ott van.
Itt van valami külső progi, ha minden igaz, nem olvastam végig.
Talán ez is segíthet.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#60004) mcs válasza Csupingo (#60003) üzenetére


mcs
veterán

Igen, ott néztem. Ezt a progit is próbáltam, de látszólag ennek se volt haszna. :)
Érdekes, hogy csak XP alatt nincs.

[ Szerkesztve ]

(#60005) core i7


core i7
addikt

Sziasztok nem nagyon értem az AMD-nél miért tűnt el az R5 R7 R9 jelzés és lépett be az RX
Nekem kicsit copy fíílingje van elsőnek az R5 R7 R9 (i3 i5 i7) Intel elnevezését próbálták copyzni most meg az RX (GTX) az Nvidiáét Szerintetek van benne valami?

(#60006) solfilo válasza core i7 (#60005) üzenetére


solfilo
veterán

Most komolyan, ha van benne számozás (ráadásul páratlan számok!!!I), Intel utánzat, ha pedig van benne X betű, már Nvidiát másol az AMD? :DDD Szerintem nem sok közük van hozzá.

PH! cikkből:

A vállalat az új nevezéktanról is beszélt. A Radeon RX esetében az RX-ről már leírtuk, hogy a Radeon eXperience-et takarja. Ezt a jelzőt minden olyan VGA megkapja, amelynek az elméleti számítási teljesítménye nagyobb 1,5 TFLOPS-nál, a memória-sávszélessége pedig 100 GB/s-nál, továbbá képes futtatni 1080p-ben 60 fps-nél is nagyobb sebességgel az olyan népszerű játékokat, mint a Dota2 és a League of Legends.

A számozás szempontjából az első számjegy jelenti a generációt, míg a második a generáción belüli kategorizálást. Például a 9-es 256 bitnél nagyobb memóriabuszt és 4K-ra tervezik. A 7-es és a 8-as 256 bites memóriabuszt jelent 1440p-re való fókuszlással, míg az 5-ös és a 6-os a 128 bites memóriabuszt takarja 1080p-re való tervezéssel. Az utolsó számjegy 0 és 5 lehet. Előbbi jelenti az első, míg az utóbbi a frissített modellt.

solfilo

(#60007) core i7 válasza solfilo (#60006) üzenetére


core i7
addikt

Értem én de akkor is rímmel vagy nem is tudom ,hogy mondani :DDD

(#60008) solfilo válasza core i7 (#60007) üzenetére


solfilo
veterán

Hát az RX szerintem jobb, felesleges volt eddig is az R mögötti szám. E nélkül is tudható volt, hogy melyik kártyának hol a helye a kínálatban.
Az i5 is pl elég jól cseng az Intelnél, az R5 meg az abszolút kerülendő kategória AMD-nél. Egy DDR3-as 320 shaderes 240-et is már R7-nek neveznek, pedig ezt még egy IGP is el tudja verni. :DDD

solfilo

(#60009) core i7 válasza solfilo (#60008) üzenetére


core i7
addikt

Na ez az intelnél jobban beváltak a jelzések és az AMD ezért váltott mert nem nagyon vált be szerintem a HD volt a legjobb AMD-nél

(#60010) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Sziasztok,

Szerintetek mikorra várható a GTX 1050 megjelenése? Érdemes lesz rá várni annak fényében, hogy az RX 470 a jelenlegi kiszemeltem? GTX1060 lenne a szívem csücske, de az jóval drágább, csak a mini-ITX modell kapható RX 470 árban, attól meg ódzkodom.

(#60011) Csupingo válasza Stauffenberg (#60010) üzenetére


Csupingo
veterán

Október végére gondoltak, épp ma reggel olvastam, hogy hol már nem tudom, és hogy karácsonyra biztos tele lesznek vele a boltok. Itt is van.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#60012) Stauffenberg válasza Csupingo (#60011) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ha tényleg az RX 460 ellenfele lesz, akkor nincs több kérdésem, nekem felejtős. Az i5-6500 mellé azért csak illik legalább egy RX 470-et tenni. Meg nem is akarnám karácsonyig húzni a történetet.

Viszont így a zöldek mit csinálnak a hatalmas szakadékkal a GTX 1050 és a GTX 1060 között? Kiadnak még egy GTX 1050 Ti-t is? :D

(#60013) Csupingo válasza Stauffenberg (#60012) üzenetére


Csupingo
veterán

Ahogy a hozzászólásokban is említették, nem hinném hogy a 460 ellenfele lenne, mert az közel 950 szint. Annál azért erősebb lesz valószínűleg.
Elférne még egy kártya a kettő között, de érdekes módon a 960, 970 közé se került kártya. A 950-et meg igen közel sikerült tenni a 960-hoz. Szerintem ha lesz 4 GB-os 1050, az a mostani 960-as kártyákat bőven helyettesítheti, talán olcsóbban is.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#60014) Stauffenberg válasza Csupingo (#60013) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"Szerintem ha lesz 4 GB-os 1050, az a mostani 960-as kártyákat bőven helyettesítheti, talán olcsóbban is."

Hát mire beállnának úgy az árak, hogy megérje a GTX 960 helyett GTX 1050-et venni, már nem 2016-ot írunk. :) Főleg mert a hazai kereskedők elég sajátosan áraznak. A 200 dolláros CPU-t 60 ezerért adják, a szintén 200 dolláros VGA-t meg 75 ezerért... :D

Továbbra is azt érzem, hogy még mindig az RX 470 nálam a befutó. Ha lesz a következő hetekben még árcsökkenés, akkor főleg. A 4GB-os GTX 960-nak 65k körül semmi értelme, ha 70-ért már ott az RX 470, ami sokkal erősebb.

(#60015) Haradim


Haradim
csendes tag

Sziasztok!

Megpróbálom minél rövidebben leírni a problémát:

Van egy Sapphire R9 290 4GB DDR5 TRI-X kártyám és az utóbbi hónapokban (garancia vége előtt 3-4 hónappal :DDD ) kezdett el egy olyan hülyeséget csinálni, hogy nagyobb grafikai terhelést igénylő játékoknál újraindult a gép. Próbáltam kiszűrni, de végül oda jutottam, hogy táphiba vagy kártyatúlmelegedés lehet a gáz. DE ahogy a Doom-mal elkezdtem játszani nem történt semmi. 3-4 óra game ultra beállításokkal meg se kottyant neki! Rövid kutakodás után rájöttem, hogy a "többi" játék DX11-et használt amikor behalt a gép, míg a Doom OpenGL 4.5-t. Ebből következett, hogy a DX11 benchmarkoknál is behalt rövid időn belül. Szóval a nagy kérdés: Ez most miféle "anomália"?

Ebből következik, hogy az "alap" szoftveres hibaforrásokat kizártam: új windows, régebbi/újabb driverek tesztelése, stb. Ezek nem befolyásoló tényezők.

Amit még sikerült kipróbálnom (nem tudom, hogy ez hasznos információ-e vagy sem), hogy az MSI afterburner-rel lentebb vettem az órajeleket és utána a hardcore DX11 benchmarknál se halt be. Ezt a "tippet" több órás kutakodás után találtam valami noname külföldi fórumon. Olyan, mintha "lebutítottam" volna a kártyát egy lehelettel és utána minden kóser lenne... De ez ugye nem normális...

Lényegében arra szeretnék választ kapni, hogy mikor visszaküldöm a szervíznek akkor mit is írjak a hibaleírásba. (Sajnos ha ugyan ezeket leírtam volna nekik, akkor csak néznének, mint borjú az új kapura...)

Válaszokat és a türelmet előre is köszönöm! :R

(#60016) Csupingo válasza Haradim (#60015) üzenetére


Csupingo
veterán

Milyen tápot használsz? Szerintem azért elég sanszos, hogy az kezdett gyengélkedni. Esetleg ha van molex átalakítód, azzal is kipróbálhatod a kártyát, hogy a táp különböző ágairól adsz áramot neki. Talán a doom kevésbé terheli a vga-t, mint a többi játék. Vagy ha van a közelben egy jobb tápegység, még azzal ki lehetne próbálni.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#60017) Stauffenberg válasza Haradim (#60015) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Tipikus tápellátási probléma. Ilyet csak akkor tapasztaltam, mikor a rendszeremet tuningoltam, a vas még bírta volna, de a táp már limitált (a megoldás egy jobb táp beszerzése volt, addig is az órajelek visszahúzása segített).

Raktál a gépbe valamit, ami többlet fogyasztást eredményez? Tuningoltad bármelyik komponenst?

Én első körben tesztelném egy másik (jobb) táppal. Ha a VGA-t szervizbe viszed, nyugodtan mellékelhetsz egy leírást a hibáról, leírva azokat, amiket nekünk is (főként arra kitérve, hogy az órajelet visszavéve a hibajelenség eltűnik).

(#60018) sakal83


sakal83
addikt

Sziasztok

A következő kérdésem lenne:

Adott a Win10. A vga-t a monitorhoz DVI-on kötöm. A házimozit hdmivel kapcsolnám a PC-hez, azonban amint bedugom a kábelt a kép másodlagosra vált, a hang megjön:)

A WIN7-en kiterjesztett képernyővel oldottam meg, azonban itt olyan okos a WIN10, hogy nem látom a képernyő beállításokat, ha bedugom a hdmikábelt (erősítőt).

Tud esetleg valaki ötletet adni?

Köszönöm

(#60019) csongi válasza sakal83 (#60018) üzenetére


csongi
veterán

Milyen a VGA, es milyen a driver?

(#60020) Haradim válasza Stauffenberg (#60017) üzenetére


Haradim
csendes tag

Alaplap: Asus M5A97 EVO R2.0
Processzor: AMD FX-8370
Proc. hűtő: Cooler Master Hyper 103
Memória: Kingston 2x4GB DDR3 1866MHz
Videókártya: Sapphire R9 290 4GB
SSD: Kingston 120GB HyperX Fury SSD
HDD: Western Digital 1TB 64MB SATA3
Tápegység: Chieftec Smart 600W GPS-600A8

Ez a teljes konfiguráció, ehhez hozzá se nyúltam az elmúlt 1.5 évben és nem is tervezek jó pár évig. Eléggé bika így magában is, nem szükséges tuning meg egyéb "baromság".

Ennek a gépnek van egy "ikertestvére", annál nem jelentkezett ez idő alatt ez a probléma, a 2 gép felhasználása hasonló. Nálam a kártya kevesebb terhelés alatt van, de többet megy a gép napi szinten.

Sajnos az ötlet túl nyilvánvaló lenne, ezért le is lövöm: sajnos nem áll módunkban cserélgetni egymás gépében az alkatrészeket, hogy kiszűrjük a problémát.

Arra, hogy a Doom kevesebbet fogyaszt: hát nem tudom, nem értek sajnos ennyire a gépekhez, de míg játszok, az tuti h fel akar szállni a gépház úgy hűtenek a ventik. Szóval a terhelés nem lehet sokkal kevesebb, és ez alatt nem csak a ventilátorok fogyasztására gondolok. :R

(#60021) Csupingo válasza Haradim (#60020) üzenetére


Csupingo
veterán

A tápnak elégnek kéne lennie. Catalyst 15.7.1 -el is nézted? A hőfokok milyenek játék alatt?

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#60022) MK VII válasza Haradim (#60020) üzenetére


MK VII
veterán

Szia.. Bocsánat, hogy beleszólok, de remélem tudok segíteni.
Tehát.. Viszonylag jó (határeset) a lapod a proci alá viszont komolyabb terhelésnél lehetséges, hogy túlmelegszik és azért kapcsol le..
Az a hűtő ami a processzoron van nem túl előnyös.. Vagy alul kellene feszelned a processzort, hogy kisebb legyen a hőtermelés vagy komolyabb hűtést kell rá venned.
Az alaplapi VRM borda fölé sem ártana egy kisebb venti, hogy kitolja onnan a megrekedt meleg levegőt..
Nyakamat rá, hogy túlmelegedési gondod van..
A 290-es kártyád rohadt sok hőt tud termelni ami egy szellőzetlen házban, kész hőcsapdát tud csinálni a processzor körül.
Doom alatt valószínűleg azért nem kapcsol le a géped, mert elég jól optimalizált és nem annyira processzorterhelő mint egy régebbi játék..
Térj be ide és oszd meg a problémádat..
HWinfó illetve CPU-Z képeket fognak kérni.. Monitoroznod kellene a hőmérsékleteket..
Segítenek belőni a rendszered.. FX-ekre ráfér mindenképp egy precíz beállítás, mert tudnak meglepetéseket okozni! ;)

(#60023) thunder1991


thunder1991
tag

Sziasztok! Olyan gondom van hogy adott egy X1950XTX.....
Beteszem a gépbe és a VGA tápcsatijánál piros led világít de képet nem ad és a venti se indul el,olyan mintha nem bírna valamitől elindulni kb.3-4 másodpercenkét eggyet mozdul és kész.
Az zavar engem leginkább hogy én ezt a kártyát működő képesen tettem el,és most nem megy.
Annak idején egy 400wattos Codegennel vígan elment most egy 550-es Zalman táppal próbáltam szóval a táp ilyen módon kizárva hogy kevés lenne neki.
Valakinek esetleg nincs ötlete hogy mégis mi baja lehet?

(#60024) MK VII válasza thunder1991 (#60023) üzenetére


MK VII
veterán

Ha sokat áll használatlanul az még jobban árt egy elektronikai eszköznek mintha használnák.
Valószínűleg a kondik kiszáradtak állásukban és ezért nem működik..
Nekem a mai napig működik egy Sapphire X1950pro 512mb 256bites kártyám egy régebbi gépemben. Szinte napi használatban van..

(#60025) thunder1991 válasza MK VII (#60024) üzenetére


thunder1991
tag

Értem,hát 2 évet biztos állt a kártya....
Akkor marad max.dísznek.
Köszönöm a válaszodat! :)

(#60026) Haradim válasza Csupingo (#60021) üzenetére


Haradim
csendes tag

Igen, én is azt szűrtem le a fórumokról, hogy a Crimson előtti driverrel tuti jó lesz. Hát nem.

A hőfokok stabilak, terhelés alatt arányosan tartja a 65 °C fokot a kártya és arányosan nő a ventilátorok fordulatszáma is terhelésnél. A hőfok problémát kizárnám 2 okból:

1. mint ahogy fentebb is említettem, az MSI afterburner buherálása közben 1x véletlen manuálison hagytam a ventilátorkezelést és úgy futtattam a benchmarkot kb. 5 percig... :B Mondanom se kell, hogy szívinfarktus után gyorsan automatára tettem és 100%-on kapcsolta magát instant. Abban a pillanatban 81 °C fokos volt, mégse kapcsolt ki (mindezt már akkor, mikor levettem a kártya teljesítményét).

2. amikor butítás nélkül futtatom a dx11 benchmarkot, akkor ott teljesen független a hőfoktól. Volt olyan, hogy bírta 2 percig "bemelegített" gépnél. Volt olyan, hogy fél napos állás után beindítottam, windows betölt->instant benchmark->5 mp és rendszer újraindulás. Volt ennek a kettőnek a fordítottja. Nincs benne rendszer.

Esetleg ha tudnátok valami regisztráló programot, amit futtassak az összeomlás előtt és pillanatáig, akkor azt szívesen lefuttatom. Vagy bármilyen ötletre nyitott vagyok. :R

(#60027) Csupingo válasza thunder1991 (#60023) üzenetére


Csupingo
veterán

Ha a tápcsatlakozó mellett világít, az elégtelen tápellátást szokott jelezni. Esetleg másik csatlakozót, vagy molexes átalakítót még megpróbálhatnál bedugni.

(#60026) Haradim: én kezdésnek másik táppal nézném meg, vagy molex átalakítóval adnék áramot a kártyának. A processzor se melegszik nagyon?

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#60028) Haradim válasza MK VII (#60024) üzenetére


Haradim
csendes tag

wow... álmomban nem gondoltam volna, hogy a processzor hője lenne a gond

hobbiból streamelek (league of legends-et), háttérben sok program fut és a proci/memória rendesen le van terhelve alkalom adtán, akkor sose adja meg magát, csak gamelés közben (olyan gameknél amiket nem streamelek) :O

(#60027) Csupingo: sajna nem tudok csak úgy leakasztani egy ilyen kaliberű tápot csak tesztelés szempontjából

[ Szerkesztve ]

(#60029) Dinter


Dinter
addikt

Sziasztok.

Hirtelen azt kezdte csinálni a gépem, hogy full RPM-en megy a proc hűtő és a hátsö hűtő is a házban. Aztán próbálgattam, és VGA nélkül normálisan működik, csak akkor hülyül meg, ha be van dugva a VGA. Ez wtf?

(#60030) bolygo85


bolygo85
tag

Sziasztok

még mindig vga szeretnék venni a kiszemelt pedig egy ASUS Radeon R9 290 DirectCU II OC 4GB GDDR5 512 bit tudom már mondták annyira nem jó vétel meg van újabb jobb de arra most nincs keret.

A kérdés milyen hőfokokra kell számítani játékok alatt mert némelyik tesztnél elég horror 90 fokos értékeket látni ami elég rémisztő számomra.

Válaszokat előre is köszönöm

Vive cum honore, mori cum gloria!

(#60031) Grave_444 válasza bolygo85 (#60030) üzenetére


Grave_444
nagyúr

A helyedben meggondolnám, hogy ez a forró fejű régi 290 haználtan vagy újonnan egy RX 470 ~70ért újonnan.

Ha jól szellőzik a házad nem lesz gond, de lesz ahol tényleg 85-90 fokos.

[ Szerkesztve ]

(#60032) bolygo85 válasza Grave_444 (#60031) üzenetére


bolygo85
tag

Köszönöm :R

Igen sajnos egyre jobban körvonalazódik hogy tényleg nem a legjobb vétel várok még 1-2 hónapot és akkor biztosra megyek.

MSI Radeon RX 480 GAMING X 4G 4GB fogom megvenni ez a vga úgy gondolom évekig szolgálna :)

Vive cum honore, mori cum gloria!

(#60033) Csupingo válasza bolygo85 (#60030) üzenetére


Csupingo
veterán

Itt ph-n is tesztelték ezt a hűtést egy 290x-en. Itt egy másik teszt. Úgy nézem 73°C környékén tanyázik, ami nem vészes.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#60034) Scaletta


Scaletta
tag

Videokártya csere után nincs internetem. Miért?
Kérdés adott, beszereltem a Gigabyte gtx950 videokártyám a Gigabyte M52LT-D3 alaplapomba, és windows újratétel után sincs internetem, de ha visszarakom a régi 6450 kártyát, van internet.
Tudom, totál mind fuck, de tényleg ez a helyzet.
Táp: Gigabyte Suberb 460W.
Ja, és a mai szétszerelés után a HDD-m is elkezdett "cicergő" hangokat kiadni.

(#60035) sirszevenap


sirszevenap
addikt

Sziasztok!
Igazából nem tudtam hova írjam a kérdést, max át leszek irányítva! :)
Adott egy ThinkCentre brand gép, display portal. Van átalakítom (display-hdmi). Rá szeretném kötni egy Benq full hd monitorra hdmi kábel és ezen átalakító segítségével, de sajnos nem kapok képet. Mi lehet a probléma?
Dsubbal tökéletes, HDMI meg nincs a gépen.
Üdv :R

Bankkártyával? Hát persze!

(#60036) Haradim válasza bolygo85 (#60032) üzenetére


Haradim
csendes tag

Alátámasztom, 70-75 °C között, de inkább a 70 °C-hoz van közelebb a terheléses hőmérséklete.

(#60037) bolygo85 válasza Csupingo (#60033) üzenetére


bolygo85
tag

köszönöm így már végképp nem értem akkor néhol miért olyan forró fejű :U

Vive cum honore, mori cum gloria!

(#60038) Csupingo válasza bolygo85 (#60037) üzenetére


Csupingo
veterán

Bár azt mindig hajlamos vagyok elfelejteni, hogy sokszor asztalon összerakott állapotban tesztelnek, de egy jól szellőző házban talán 80 fölé nem menne. Persze az újak hűvösebbek, ez tény. Ahogy a többiek, úgy én is inkább egy kevesebbet fogyasztó, kevésbé meleg, újabb kártyát javasolnék.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#60039) Erwinke


Erwinke
aktív tag

Hello!
GTX 980ti-om van. Kidobta a driver, h új frissités érhető el. Megnyitottam az NVidia programot. Ott rákattintottam a frissitésre és akkor kierrorrozott. Azóta nem indul el a program újrainditáskor sem és nem is tudom másként sem előidézni csak a vezérlőpultot tudom megnyitni ahol nem tudok frissitést letölteni.
Na már most letöltöttem újra a drivert és rámentem a tiszta telepitésre, de a driver sem tudja kitörölni a "NVIDIA physx software" -t. H lehetne ezt orvosolni? Köszönöm!

(#60040) olle válasza Erwinke (#60039) üzenetére


olle
senior tag

Szia.

A Legegyszerűbb ha legyalulod DDU val. És felteszed a legfrisebb drivert. Szerintem. :R

ASUS ROG Strix B650E-F Gaming. AMD Ryzen 9 7900X (OC) 5.5 Ghz. AMD Radeon™ RX 6950 XT Phantom Gaming 16GB OC

(#60041) core i7 válasza olle (#60040) üzenetére


core i7
addikt

Nem kell oda DDU

Ha Egyéni telepítést választod azonbelül Tisztatelepítést kipipálod leszedi előzőt

(#60042) olle válasza core i7 (#60041) üzenetére


olle
senior tag

Régóta nincs Nvidiám akkor még nem volt benne ez a funkció.

ASUS ROG Strix B650E-F Gaming. AMD Ryzen 9 7900X (OC) 5.5 Ghz. AMD Radeon™ RX 6950 XT Phantom Gaming 16GB OC

(#60043) Erwinke válasza core i7 (#60041) üzenetére


Erwinke
aktív tag

Oda irtam, h tiszta telepitéssel csináltam, de nem tudta Ő sem törölni kiirta, h sikertelen telepités...

(#60044) core i7 válasza Erwinke (#60043) üzenetére


core i7
addikt

ja sorry :R akkor lehet DDU :DDD

[ Szerkesztve ]

(#60045) core i7 válasza olle (#60042) üzenetére


core i7
addikt

Igen én is csak nemrégjöttem rá :B

(#60046) bolygo85 válasza Csupingo (#60038) üzenetére


bolygo85
tag

lehet várok ahogy már fentebb írtam 3 év garival mégis csak jobb egy új architektúra :))

Vive cum honore, mori cum gloria!

(#60047) Erwinke válasza bolygo85 (#60046) üzenetére


Erwinke
aktív tag

Szia. Én MSI r9 290 gaming 4G-t cseréltem le nemrégiben, mert nem szolgált úgy ahogy kéne. Ment minden játék szépen, de rengeteg kompatibilitási problémám volt. VLC nél volt egy zöld csik a képközepén, BIOS-t nem lehetett azon keresztül megnyitni, stb ... Am csendes volt, de mikor izzott akkor szépen pörgött. Nem volt game amit ne vitt volna fullon. De am ha ajánlhatom és 290 et szernél akkor inkább a 290x-et vedd. De am meg a 480 as is jól teljesit és még olcsóbb is mint a 290x. Hajrá

(#60048) bolygo85 válasza Erwinke (#60047) üzenetére


bolygo85
tag

Köszönöm sajnos a 290 már egyáltalán nem annyira vonz :N

Vive cum honore, mori cum gloria!

(#60049) kasa85


kasa85
őstag

Skacok sziasztok :)

Hitman Absolution eredeti steames.
Becsmárkot elindítottam kiléptem,és ez fogadott

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#60050) Giii


Giii
senior tag

Sziasztok! Club3 D 6970-sem egyik napról a másikra nem ad képet.Újratelepítettem a win-t.(nvidia 7025/630a-as integrált van a Giga lapon(GA M68MT-S2 v3.1) Nem változott semmi.Gépet szétszedtem darabokra majd újra össze.Semmi.Tápra gyanakodtam(FSP Raider 550W ami fél éves,nem hinném hogy begányolt volna).Biosban szinte kipróbáltam minden lehetséges verziót ami összefüggésben lehet a kártyával.Viszont felfigyeltem valamire.Mindenki tudja,hogy a giga lapok újraindításnál duplán indul.Amióta nem ad képet a kártya 7-8x indul újra majd beáll.Viszont a lap automatikusan beállítja az integrált 7025-öst.Biosban letíltom a Frame buffert akkor kilehet lőni,de viszont így sem ad képet a 6970.Kivettem a kártyát és hiszitek vagy nem ez a dupla indulás megszűnt.Hangja nincs mikor be bootol.Gondolom ha vkártyát teszünk be akkor csinálja minden giga lap ezt az újraindulok müsort.Kicsit össze vissza írok,de már nem tudok mit csinálni.AIDA PCI eszközöknél meg sem említi a kártyát csak az integráltat.Kérdésem Urak az lenne,a kártyám elhagyott örökre? Vége a mi közös kapcsolatunknak? :B :DDD Szakított velem? :B :O

UI.Újrapasztáztam azt gondoltam elfogyott a paszta vagy a gappad elcsúszott :B a ramoknál de semmi.VRM igényesen van hűtve Clubéknál.Egy jó nagy darab réz van lefektetve a kis diódákra.Az amúgy sem melegedett régen,sőőt semmi sem ez a vicc.Monitoroztam mindig MSI AB-vel.

[ Szerkesztve ]

AMD Ryzen 5800x, Patriot Viper Steel 2*8Gb 3733Mhz RAM,Red Devil 6900xt, Gigabyte b550m s2h

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.