Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74401) Csupingo válasza enginev3.0 (#74400) üzenetére


Csupingo
veterán

Egyik újabb kártya se fogyaszt sokat terhelés nélkül. Eléggé visszavesznek ilyenkor.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#74402) Andrej87


Andrej87
újonc

Sziasztok!
Érdekes dolgokat művel egy laptoban lévő 1070.Afterburner-ben 0Mv-áll a Voltage,viszont a Gpu és Mem clock teljesen a maxon áll és nem mozdul lejjebb.A hőmérséklet nem olyan nagy nem azzal lehet a baj.A Windows-ba random kifagyogat meg szaggatt még a kurzor mozgása is.Viszont (ha nem fagy le windowsba) játékok közben meg szépen fut,van amikor órákig,de van mikor ott is kifagy hamar.Érdekesen bevillog és szétesik a kép színes pixelekre.Windows-t újra raktam,friss driver mindenen,DDU-val többször újraraktam a kártyát,a kártya Vbios-át is lecseréltem,a neten fellelhető mind a két verziót kipróbáltam,de semmi változás.

Szerintetek mi lehet a gond?A válaszokat-tippeket előre is nagyon köszi!

(#74403) kazar.pisti


kazar.pisti
újonc

Sziasztok olyan tèmával kapcsolatba szeretnèk vèlemènyeket tapasztalatokat hogy ,
144hz v ennèl többnèl játszva tegyük fel (1080ti vagy rtx 2080) menyire coil whine olnak a kártyák mert 1080am volt ami elèggè nyomta nem tudom hibás volt vagy ijene mind ès most a 2 kártya közül állok vásárlás előtt egy 144hz monitorral de ha nagyon gáz a helyzet maradok 75hz mert elèggè zavar mikor majdhogynem sipol a gèpem köszi a válaszokat :)

(#74404) Viktor77 válasza kazar.pisti (#74403) üzenetére


Viktor77
titán

A képfrissítésnek semmi köze a coil whinehoz.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#74405) Juzzie71


Juzzie71
tag

Sziasztok!

Vettem egy ASUS ROG Strix GTX 1660Ti kártyát egy új ASUS ROG X570 Strix-E Gaming alaplappal. Bekapcsolás után a három vetilátor egy helyben áll. Az Aqua-nál azt mondták, hogy csak terheléskor (azaz játéknál) fog majd felpörögni, ha kell.

Igaz ez?

Üdv.

(#74406) mettek válasza Juzzie71 (#74405) üzenetére


mettek
addikt

Szedd le a Gpu Tweak progit és abban láthatod hogy hogy van beállítva a ventillátor profil. De ugyanitt te magad is módosíthatod. Amúgy meg indíts el egy játékot és kiderül.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#74407) Juzzie71 válasza mettek (#74406) üzenetére


Juzzie71
tag

Köszi a választ! Azért kérdeztem, mert még nem volt OS a gépen, csak a BIOS-t nézegettem. A régebbi videókártyáimon alapból elindultak a ventilátor(ok).

(#74408) Viktor77 válasza Juzzie71 (#74405) üzenetére


Viktor77
titán

Felmész a kártya weboladlára és ott mit találsz?

"0dB Technology
Quiet intelligence
An advanced onboard controller brings fans to a standstill when the GPU core temperature is below 55 Celsius, letting you enjoy light gaming in relative silence. As temps rise past the threshold, the fans automatically start up again.
*To activate 0dB mode, please engage Quiet (Q) bios mode by using the onboard switch."

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#74409) kazar.pisti válasza Viktor77 (#74404) üzenetére


kazar.pisti
újonc

arra gondoltam ha 144fps el megy ajátèk akkor elèg magas kihasználtsággal pörög ès annak már van bocsi a rossz megfogalmazásèrt ha nem èrthető

(#74410) Ferenc. válasza ricsi99 (#74396) üzenetére


Ferenc.
tag

Köszi! Ez a verziós driver valóban jobb egy fokkal, de a legjobb a 388.13 (amúgy ezt teszi fel a windows is magától elsőnek, amíg manuálisan rá nem kerestetek az Eszközkezelőben az illesztróprogram frissítésre, na akkor rakja fel az általad is írt 399.24 verziójút).

De az első 388.13 teljesen jó, viszi a monitort és Tv-t, duplikálással(mindkettőn ugyan az látható), úgy hogy nincs akadás, egérszaggatás, s a GPU kihasználtság is 1-4% között van ilyenkor, ami teljesen jó.
Ha a 400 verzió feletti driver van fent, akkor ha csak az egeret mozgatom a GPU 30-80% közötti használatban van, ha a tv is rá van kapcsolva hdmi-n, ez elképesztő.. s ekkor akad a számítógép, egér is szaggatottan mozog. Kérdés a játékokra milyen hatással van hogy egy jóval régebbi driver van fent, ezt még tesztelni kell.

Másik tv-vel is leteszteltem ami nem full hd meg 4k-s, hanem csak hd ready, s ott nem volt gond akár a legújabb driverrel sem volt gond a duplikált megjelenítés. Tehát az is igaz ebben az egész történetben hogy az ilyen videókártyák mint pl a gt 710 2Gb ddr3 64 bites, már full hd meg 4k tv-t ha rákötünk még a monitor mellé akkor a megjelenítő duplikálása esetén, mint ahogy más is írta, már nem elég a teljesítmény hozzá, a 64 bit kevés már a win 10 -hez.. Persze kérdés hogy a 388.13 drivernél meg miért megy rendesen..

[ Szerkesztve ]

(#74411) ricsi99 válasza Ferenc. (#74410) üzenetére


ricsi99
addikt

Ujabb drivert az új kártyákhoz optimizálják, ha régebbid van ,de ha az újabban más kell akkor az nv szerint így jártál. Használd azt ami neked a legjobb.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#74412) ace05


ace05
senior tag

Valaki tudna ajánlani egy jó minőségű 5m-es hdmi 2.0-ás kábelt? 5knál többet nem akarok rá költeni. Valamiért csak egy évig tartanak ki nálam. Jelvesztés egy nap gyakran, sőt néha úgy elmegy a jel, hogy lefagy a gép és csak a táp kikapcsolásával tudom a gépet újraindítani. Ez kb 3 hetente egyszer előfordul. Nem földelt konnektorba van bedugva, ez okozhatja?

(#74413) ricsi99 válasza ace05 (#74412) üzenetére


ricsi99
addikt

Földelés sose árt ,nem viccből van kitalálva....
Pl a macskám sincs leföldelve... kis használat után (simogatás) olyan szinten feltötlődik ,hogy szemmel látható szikrát lehúz az orrán amikor hozzám ér ... szerintem az elektronika sem szereti mert én is ugrok néha tőle egyet ,ha hiszed bármely macska tulaj igazolhatja.
Géped nem azért fagy mert elveszití a jelet.. lehet visszafele is csíp a dolog.. azt meg a gép se szereti.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#74414) Julot


Julot
aktív tag

Sziasztok!

A segítségeteket kérném!
Nvidia GTX 960.-as kártyám van, LG29UM55-P monitorom. Displayporton kapcsolódnak. Olyan jelenségre lettem figyelmes az utóbbi talán 2-3 driverfrissítés óta, hogy teljesen véletlenszerű időközökben, felhasználástól függetlenül ( lehet BIOS, desktop, játék, film ) rövidebb ( egy-egy pillanat ) hosszabb időre ( 3-4 mp. ) elmegy a kép. Hang van, a kép teljesen fekete. Billentyűzetre vagy a monitor gombjának megnyomására általában visszajön. Időközben vettem másik monitort ( LG 34WK650 ) a jelenség továbbra is fenáll, sőt, gyakrabban fordul elő. Igazából ekkor tűnt fel, hogy a probléma ez rendszeressé vált, a régi monitoron nem volt rendszeres. néha volt egyszer-egyszer. A videókártyán fent van az nvidia displayport 1.3/1.4 firmware-frissítése. Próbáltam HDMI.-n is, másik kábelekkel, nem változott semmi. Leszedtem az nvidia drivert, újra raktam, nem szűnt meg. "átköltöztem" az alaplapi inteles CPUba integrált videókártyára, szintén display porttal, és - űgy tűnik eddig - a jelenség megszűnt. Valami gond lehet a videókártyával? Vagy az új monitor hibás? Az a furcsa, hogy BIOS alatt is csinálja, tehát videókártya drivernek nem gondolnám. Van valami ötletetek? Mi lehet?

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

...nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék!

(#74415) ricsi99 válasza Julot (#74414) üzenetére


ricsi99
addikt

"displayport 1.3/1.4 firmware-frissítés"
bocsi erről most hallottam elször... ez most a vga biosába ir? vagy mit csinál?

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#74416) Julot válasza ricsi99 (#74415) üzenetére


Julot
aktív tag

Szia!

Igen, egy videókártya bios firmware frissítés. ITT és ITT IS olvashatsz róla.

[ Szerkesztve ]

...nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék!

(#74417) ricsi99 válasza Julot (#74416) üzenetére


ricsi99
addikt

Érdekes.. de jó tudni.
Ami biztos ,ha igp-n jó akkor a kábel+ monitor hibátlan.

Privát véleményem ,hogy az nv kártya + hdmi /extra portok... sose voltak jó barátok..
Nv 400-as és újabb driverei sem igazán szeretik a kártyád....
Uefi és egyéb "windows hűdegyorsan betöltök és biztonságos dolgok" biosban kilőve nálad?
Vagy lehet az energiagazdálkodás kapcsolja le?
Lejjeb olvasva "ferenc" koléga is szívot kicsit a tv-vel... lehet régebbi driver stabilizálná a windows-ban...
Próbáltad már ezeket?

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#74418) Julot válasza ricsi99 (#74417) üzenetére


Julot
aktív tag

UEFI-t használok, fast boot van, milyen "biztonságos dolgokra" gondolsz?
Az energiagazdálokodás monitort soha nem kapcsolja ki.
Driverre azért nem gondolok, ( legfrissebb van fent 416.xx azt hiszem ) mert belenéztem a BIOS.-ba, és miközben nézegettem, ez alatt is előfordult, hogy elment a kép, ráadásul hosszbb ( 3-4mp ) időre...

[ Szerkesztve ]

...nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék!

(#74419) Csápájev


Csápájev
őstag

Sziasztok
Adott egy gép,amiben integrált vga kártya van. asrock 880g extreme 3
Mivel mostanában videokártya hibákra utaló problémáim voltak,vettem egy hozzá próbára egy AMD HD8490es videókártyát.
Működik is,de valamiért nem engedi a windows a monitor max felbontását beállítani (1600*1050 Samsung 223bw) , maximum 1400*1050 van a választhatók között a monitor felbontás beállításánál.
Feltettem már ezer drivert,semmi nem változik :(
DVI-vel kapcsolódik a monitorhoz.
Ötlet? valamit még a biosban állítsak át vagy mi lehet?

(#74420) Csupingo válasza Csápájev (#74419) üzenetére


Csupingo
veterán

Biztos, hogy jól települ a driver? Esetleg innen töltsd le a vga (grafikát) a monitorhoz, akkor talán megjelennek a támogatott felbontások. Ha sehogy se jön össze, akkor egyedi felbontást kéne létrehozni az amd driverben, amivel kapcsolatban a catalyst topikban biztos tudnak segíteni.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#74421) Csápájev válasza Csupingo (#74420) üzenetére


Csápájev
őstag

Köszi,irány a catalyst csoport :)

(#74422) ricsi99 válasza Julot (#74418) üzenetére


ricsi99
addikt

Szia.
Én arra tippelek ,hogy a kártya nem tökéletes/de inkább kompatibilis 100% a szabvánnyal.

Igen fastboot meg ilyesmi.
És a biosban az energiamagement ,amit találsz

Azért javaslom ,mert ha lebutitód ilyen szempontból tesztként ...és utánna esetleg normálisan működik akkor ki lehet szürni mi a baja ,ha meg nem akkor nem.
Lehet valakii már járt igy ,és holnap beesik a forumra ,és megmondja a megoldást én csak tippelgetek.

"lehet régebbi driver stabilizálná a windows-ban..."
Nem azt írtam kijavitsa az alap problémát hanem elfedi...ha win alatt nem kapcsolgat ki ,csak biosban néha azt szerintem nem vennéd olyan zokon.
a "ferenc" álltal említett 2 driver a legstabilabb/gyorsabb a kártyádon.. véleményem szerint.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#74423) qdak


qdak
addikt

Hello,

Adott gép:
MSI G41M-P26, Xeon E5450, 560Ti, 8GB DDR3, Thermaltake 630W

Okozhatja-e a vga elhalálozás előtti állapota a következőt:
Pár perc, Youtube, Twitch videó, és szaggat, akad, hőmérséklet videó alatt "jó" (60C') amúgy game alatt 99-100 bármit csinálok vele!
Driver legfrissebb, vírus nincs, autó induló progik kilőve.

ace05 Földelés sok anomáliától megment, mindenképp ajánlom én is.

[ Szerkesztve ]

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#74424) ricsi99 válasza qdak (#74423) üzenetére


ricsi99
addikt

Szia
Tippem:

Inkább driver gond.
Vga 2d /low3d 3d üzemmódban mehet...

Gyakorlati tapasztalat ,hogy a low3d /módot nem mindig szereti az nv kártya... és ha beakad a win ujraindítsa a drivert de valami 400mhz-s gpu órajelen beakad amit csak a windows restart hoz helyre.
Nézd meg valami gpu monitorozó programmal.....
Ha ez a hiba ,én úgy oldottam meg ,hogy az nv driverében az energiagazdálkodást maximum teljesitményre tettem igy csak 2d és 3d órajelek mennek... azóta nem akadt be igy... nálam a facebook videóknál csinálta....
Win10 és 7 alatt is... Asus 560ti kártya...

ui:400-as vagy újabb driver ,meg abszolute nem is jó neked ,már ha rá tudod eröszakolni
emlékeim szerint a 388.xx volt a legjobb

B verzió , 100 foknál "tilt" a kártya ..szintén beáll 400mhz re...
Sűrgös /takarítás , ujrapasztázást javaslok ,mielött szép lassan megsütöd.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#74425) Csupingo válasza qdak (#74423) üzenetére


Csupingo
veterán

Akár elmozdulhatott a hűtő a vga-n, vagy ha hőcsöves, távozhatott esetleg a gáz. Pasztázás se árthat már.
Terheletlen állapotban milyen órajeleket mutat a gpu-z? Ha magas, akkor kereshetsz bányászvírust is a gépen, ezekkel: HitmanPro, Roguekiller, Adwcleaner, Malwarebytes.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#74426) zumecko


zumecko
újonc

Sziasztok!
Nemtudom maradhat e, ha nem akkor bocsi előre is.
Adott egy konfig:
CPU: I7 6700K
Alaplap: Asrock z1700-x1/3.1
Ram: 2*8 gb corsair vengeance 2133
GPU: gigabyte rtx 2060
PSU: Cooler master b700 v2
Háttértárak:
-120gb adata ssd WIN
-240gb Kingston ssd játékok
-2*1tb seagate/wd hdd data
A gép legtöbbször terhelés alatt, de van amikor csak netezés közben eldobja a két monitort és elkezdi maxon pörgetni a gpu ventiket.
A gépben eddig egy 1060 volt garanciába visszaküldtem mert arra gyanakodtam hogy az volt a rossz, elvileg bevizsgálták és levásárolhattam, ezért vettem egy 2060at ami nem oldotta meg a dolgot. A kártya 2 napig működött vele szépen kb 20 siege casual meccs után az első rankedbe ismételten kifagyott.
Amiket eddig próbáltam:
-melegedési probléma nincs, se a kártya se a cpu nem éri el a kritikus hőmérsékletét
-ramokat egyesével midnen slotba bepróbáltam, egy darabig működött a gép majd megint előjött a probléma
-kártyát áthelyeztem a másik pcie 3.0 16x slotba szintén előjött a probléma
-táp másik pcie tápcsatija sem segített
-többszöri újratelepítés
-nvidia driverek kb 2018ig visszafelé kipróbálva
-stressztesztek alatt nem jött elő a probléma
-msi afterburnerre is gyanakodtam mert találtam hasonló hibákat ezért azt is letöröltem, újraraktam, nem oldotta meg
Hátha valaki találkozott már hasonlóval, vagy van valami ötlete, nem szeretnék feleslegesen berendelni alkatrészeket.
A válaszokat előre is köszönöm!!

(#74427) ricsi99 válasza zumecko (#74426) üzenetére


ricsi99
addikt

Szia
Tipjeim:

Lejjebb "qdak" kollégának is javasoltam a low3d mód elkerülését ,szerintem kipróbálhatnád te is... azon felül ha chrome-ot használsz annál tipikus hiba 2-3 verzióként ,hogy a beépitett hw gyorsitás driver hibát okoz ...azt is kikapcsolatod...
Ha többi gpu tesztben /3trémárk és társai/ jól megy akkor inkább driver hiba lehet ,vagy az adott játék...
Főleg az ALT+TAb szokott törést hagyni a gamek ... lelkivilágában.
Afterbuner ben megprobálhatod hogy pár mhz lejebb veszd a gpu/mem órajelet

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#74428) Csupingo válasza zumecko (#74426) üzenetére


Csupingo
veterán

Amikre tippelnék: monitor kábelek cseréje, bios frissítés, másik táppal próba.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#74429) zumecko


zumecko
újonc

Köszönöm a gyors válaszokat!
Kábelhibára amiatt nem gyanakodtam mert a kép nem jön vissza miután eltűnik, újraindítás szükséges neki, amit még el is felejtettem leírni hogy a probléma megjewlenése után még a gép megy, Teamspeaken/discordon tudok még tovább beszélgetni.
A héten lesz lehetőségem másik táppal kipróbálni a gépet.
Az órajelet pedig megpróbálom lejjebbvenni.

U.i.: bios frissítés már megtörtént.

[ Szerkesztve ]

(#74430) qdak válasza ricsi99 (#74424) üzenetére


qdak
addikt

Ezt a régebbi drivert megpróbálom, bár lehet dobok be valami régebbi kártyát, hogy kiszűrjem, VGA miatt van e.

Sűrgös /takarítás , ujrapasztázást javaslok ,mielött szép lassan megsütöd. megvolt, 1 hónapja utoljára kb, de ez a kártya világ életébe ezt csinálta. Próbáltam feszültséget csökkenteni, órajeleket pár százzal is levettem, de stressz tesz, vagy game, aztán pár perc 100C'...

Csupingo természetesen pasztát is kapott, sőt ahol nem volt hűtőborda oda is tettem fel, mert forró volt.

távozhatott esetleg a gáz lehet mert ilyent még nem tapasztaltam :F

bányászvírus néztem, nem.

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#74431) Merula Alba


Merula Alba
tag

Sziasztok.
Új gépet rakok össze hamarosan. Nem szeretnék megválni a régi monitortól, sőtt! Arra gondoltam hogy beállítanám 2. monitornak.
Nem akarom kiterjeszteni a képet 2 monitorra, legalábbis nem lenne fontos. Az egyiken játék, videó... menne. A másikon mondjuk böngésző.
Milyen feltételekkel lehetséges ez?

Ne dumálj, mert nem látok! :-P

(#74432) ricsi99 válasza qdak (#74430) üzenetére


ricsi99
addikt

Vga is viszaveszi az órajelet egy maximális hőfokon.

a.) rossz a szenzor...
b.) rossz a pasztázás a hűtő ,vagy egyébb mechanikai probléma

az órajelet ellenörizheted tesztprogival...gpu-z pl tökéletes... háttérben futva logolja az értékeket is

Ha látod ,hogy az órajel stabil ..csak a szenzor rossz akkor a.)
ha látod ,hogy visszábveszi az órajelet akkor b.)

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#74433) ricsi99 válasza Merula Alba (#74431) üzenetére


ricsi99
addikt

Pont "kiterjeszteni" kell a képet.
Játékok ezt nem veszik figyelembe.
Alapból ez a win beállitása
Fizikailag csak bedugod az új monitort és kész.
Esetleg variálod ,hogy a kártyán melyik csatlakozóba ...ezt te tudod mert semmi infót nem irtál ,hogy milyen kártya , milyen monitor , milyen csatlakozókkal és most épp milyen kábellel....
Sok sikert.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#74434) Csupingo válasza Merula Alba (#74431) üzenetére


Csupingo
veterán

Ilyenkor kell az "e képernyők kiterjesztését" választani. Ekkor van lehetőség eltérő felbontású, képfrissítésű kijelzők egyidejű használatára úgy, hogy a kijelzőkön eltérő tartalom van. Ha a másolást választod, az csak kettőzi a képet, olyankor nem tudsz az egyiken videózni a másikon meg pl. böngészni.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#74435) Merula Alba válasza ricsi99 (#74433) üzenetére


Merula Alba
tag

Bocsi, a legtöbb infó az alaplapomon van. A monitorom egy LG Flatron (1680x1050-es natív felbontással).
Terveim szerint ez a 60 Hz-es monitor lenne másodlagos. Az új pedig egy jobb fajta monitor ami filmekre és játékra is megfelelőbb a családnak.
Most egy DVI-os kábelen megy, de a videókártyán van HDMI is.
Azt nem tudom hogy mennyire fogja majd vissza a 2 képernyő az újabb vasat. Mindenesetre processzor és a Rram az biztosan erős lesz alatta. A videókártya csere egyellőre felejtős.

Ne dumálj, mert nem látok! :-P

(#74436) qdak válasza ricsi99 (#74432) üzenetére


qdak
addikt

Az a baj "a)" esetben is visszaveszi szerintem, de mindjart megnezem...

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#74437) qdak válasza ricsi99 (#74432) üzenetére


qdak
addikt

102 C' sem vette vissza.

Ezzel lehet valamit csinálni, ha rossz a szenzor ?

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#74438) szazbolha


szazbolha
addikt

CPU-t váltok, és lehet VGA-t is ha kapok jó tippeket.
Jelenlegi GTX 1060/3GB-at cserélném, ha van olyan VGA ami kicsit erősebb és kicsit kevesebb fogyaszt.
Menyivel? 10-20%-al erősebb és 5-15%-al kevesebbet fogyaszt. Van ilyen?

(#74439) Csupingo válasza szazbolha (#74438) üzenetére


Csupingo
veterán

Találtam olyan oldalt, ahol az 1660 kevesebbet fogyaszt, mint az 1060. :DDD Mondjuk több oldal szerint inkább többet kb. 15 W-tal.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#74440) szazbolha válasza Csupingo (#74439) üzenetére


szazbolha
addikt

Köszi! Én max 110W-ot mértem a 1060-ra... meg a TechPowerUP is, szóval lehet ez az oldal téved.
A váltás nem sürgös, lehet egy új generációt meg kéne várjak.

(#74441) ricsi99 válasza qdak (#74437) üzenetére


ricsi99
addikt

Nézd meg ,hogy a te adott karidnak mennyi a tmax értéke....

Mivel tesztelted?

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#74442) szazbolha válasza ricsi99 (#74441) üzenetére


szazbolha
addikt

Claymorral, meg furmarkkal.
A tmax értéket hol nézzem meg és az mire jó?

(#74443) Griff55


Griff55
senior tag

Sziasztok!
Megerősítést kérnék, hogy valóban meghalt-e a vga-m :(.
Játékot elindítom egyszercsak lefagy, nem reagál semmire.. oké újraindítás, betölt az asztal, játék elindít, már a töltőképernyő se jön be, menüi se jutok el, azonnal fekete kép... Nem reagál semmire.
Újraindítás megint, most már semmi képet nem ad, se bios, se semmi nem látszódik, a monitor nem kap jelet. A vga-n a ventik forognak.
Nézem az alaplapot, mert azon van EZ Debug LED, ahol lehet ellenőrizni, hogy melyik komponens miatt nem indul a gép. Természetesen a GPU led világított. (Gpu not detected és GPU failure esetén világít az alaplap leírása szerint)
Vga-t kiszedem, visszarakom, ugyanaz se kép se hang.
Alaplapi/integrált gpu-val gond nélkül megy...

Próbáljak meg valami ismerőst szerezni, akinek a gépében megpróbáljuk életre kelteni a kártyát, vagy ez gyakorlatilag egy 100%-osan halott kártya?

Köszönöm előre is a segítséget!

PS5 | iPhone 13 | Xiaomi Pad 6 8/256

(#74444) ricsi99 válasza Griff55 (#74443) üzenetére


ricsi99
addikt

99% és fél ...
De teszteld le valami másik gépben is.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#74445) Griff55 válasza ricsi99 (#74444) üzenetére


Griff55
senior tag

Köszi, én is így gondoltam, hogy sok remény nincs már :/
Ha találok ismerőst akkor megpróbálom.
Lehet megérezte szegény kártya, hogy túl sokat nézelődök a neten új kártya után és megsértődött ;]

[ Szerkesztve ]

PS5 | iPhone 13 | Xiaomi Pad 6 8/256

(#74446) holodp


holodp
aktív tag

Sziasztok!

Van egy olyan problémám, hogy a Windows 10 indításánál a képernyő felbontása iszonyatosan kicsi, még 1024*768-nál is kisebb. A videókártya egy MSI RTX 2070 Gaming Z, a drivert mindig frissen tartom. A monitor egy Dell U2311 Displayporton keresztül van rákötve, és még egy erősítő is csatlakoztatva, amihez pedig egy tv. Korábban azt vettem észre, hogy akkor jön elő a probléma, ha először a tv-t kapcsolom be, és csak utána a gépet, de mostanában minden indításnál előjön. Csak úgy áll helyre a felbontás, ha kihúzom aztán visszadugom a monitort a gépbe, de ezt elég zavaró naponta eljátszani.

Nem tudjátok, mi lehet a hiba?

Segítségeteket előre is köszönöm.

(#74447) dannyl válasza holodp (#74446) üzenetére


dannyl
addikt

Milyen felbontású a tv?

(#74448) holodp válasza dannyl (#74447) üzenetére


holodp
aktív tag

FullHD a tv is és a monitor is, és arra is van állítva a windowsban a felbontás.

(#74449) dannyl válasza holodp (#74448) üzenetére


dannyl
addikt

A tippem pedig az lett volna, hogy ugye ha megkettőzött asztal van, akkor mindkét kijelzőnek ugyan az a felbontása, és nálad a tv az alapértelmezett. De akkor nem. Figyelj, ne kapcsold be előbb a tv-t :DDD

(#74450) Csupingo válasza holodp (#74446) üzenetére


Csupingo
veterán

Esetleg a win-ben a gyors rendszerindítást kapcsold ki, vagy próbáld ki ezt a csodát, bár kicsit másabb gondokat orvosol elvileg, de ki tudja.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.