Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75801) varmi2 válasza Danii9123 (#75800) üzenetére


varmi2
nagyúr

Az rx580-hoz általában 8 pines táp kell, de úgy látom a te tápodon csak 1db 6 pines van.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#75802) Danii9123 válasza varmi2 (#75801) üzenetére


Danii9123
tag

Van átalakítóm, kellett 960 mellé :D

(#75803) varmi2 válasza Danii9123 (#75802) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ha van átalakítód, akkor sztem elbírja a táp az 580-t is.
Ha viszább veszed a feszt, akkor 120-130W elég az rx580-nak.

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#75804) tasiadam válasza Danii9123 (#75800) üzenetére


tasiadam
veterán

nekem a 350-es birt hasonlo fogyasztasu konfigot. 120w tdp a 1060-nak, de 185w tdp az 580-nak. Elegge a hatart surolta. Inkabb raktam bele egy 550-es tapot. a 350-es tap elegge a hatart surolta.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#75805) Danii9123 válasza tasiadam (#75804) üzenetére


Danii9123
tag

Rendben, köszönöm szépen a segítséget! :R

(#75806) Joezyka válasza Joezyka (#75795) üzenetére


Joezyka
senior tag

Sata kábeleket kihúztam, bedugtam újra, a drivert meg 'újraraktam', van ilyen funkció a nvidia experience-ben, hogy illesztőprogram újratelepítése.
Most jó, de csak időszakosan, mert ha megy 3-4 órát, akkor megint kezdi csinálni. Szóval még kutakodok mi lehet a baja.
köszönöm a segítséget, előrébb vagyok azért így is.

Ha szép nem vagy, hülye ne legyél!

(#75807) Csupingo válasza Joezyka (#75806) üzenetére


Csupingo
veterán

Ryzen procid van? Amd chipset drivert nem telepítettél amiben van ryzen energiagazdálkodós séma?
Sima win asztalon milyen órajelen van a gpu és a vram?
Win eseménynaplóban nincsenek hibák? Sokkal régebbi driverrel is próbáltad, akár 4xx előttivel?
DDU-van is törölted már a régi drivert?

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#75808) 8th


8th
addikt

Üdv. Adott egy Displayport kimenet (DP++). Ha ebbe lövök aliról/ebayről egy sima egyszerű Displayport > HDMI átalakítót és a HDMI - HDMI kábelemmel összekötöm a tévémmel akkor lesz hang a tévén? Vagy ehhez valami spéci átalakító kell a 400 forintos kis gyösz helyett? Azt tudom, hogy a DP nyom ki hangot is magából csak kérdés belekavar-e ebbe az átalakító vagy sem. :F

(#75809) Csupingo válasza 8th (#75808) üzenetére


Csupingo
veterán

Úgy tudom, ha tényleg DP++, akkor egy mezei DP->hdmi kábel is elég. Ha 4k60Hz-ről van szó, nagy valószínűséggel akkor is, csak akkor már illik hdmi high speed with ethernet kábelt használni. A hangnak is működnie kéne. Ha gyakorlati tapasztalat is érdekel, akkor kérdezz rá pl. a házimozi topikban is.

A kérdésedre válaszolva, ha jól működik az átalakító, természetesen át szokta vinni a hangot is.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#75810) Lac-coo


Lac-coo
őstag

sziasztok ! Visszakerestem de nem találtam megoldást, ...
3 monitorom van, játékhoz beállítanám de eltűnt a jobbklikk-re előjövő Nvidia Beállítáok lehetőség... Találtam tanácsokat de egyik sem segített... Mi a teendő ? Köszi ! ;)

(#75811) 8th válasza Csupingo (#75809) üzenetére


8th
addikt

Házimozi topik jó ötlet bevallom eszembe sem jutott. :N Megyek kérdezősködni oda is.
4k60Hz engem nem érint. Sorozatokat szoktam lehúzni 720p/1080p-ben arra szoktam elaludni. Jó lenne megúszni olcsón a dolgot.

(#75812) Csupingo válasza 8th (#75811) üzenetére


Csupingo
veterán

Szerintem akkor bármi jó lesz. Vagy egy olcsó kábel, vagy egy olcsó átalakító.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#75813) Viktor77 válasza Lac-coo (#75810) üzenetére


Viktor77
titán

Újonnan feltett driver? Mert ezeknél már a Microsoft Appstore-ból jön a Nvidia vezérlőpult.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#75814) Lac-coo válasza Viktor77 (#75813) üzenetére


Lac-coo
őstag

Igen., Köszi. Háát azzal a nyomi stroe-val is megküzdöttem... :)

(#75815) Kovbob


Kovbob
senior tag

Esetleg erre tud valaki mondani valamit? Normális jelenség, vagy kell miatta aggódnom? Köszönöm :)

(#75816) tasiadam válasza Kovbob (#75815) üzenetére


tasiadam
veterán

Ha az, akkor riva tunerrel minden appot korlátozz le, ne pörögjön feleslegesen képkocka. És próbáld ki úgy. Ha elmúlik, akkor coil.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#75817) tasiadam válasza varmi2 (#75803) üzenetére


tasiadam
veterán

Friss, ropogós:
580 8gb armor
frekik:
Memória 900
gpu: első 2 alap, majd 1000-ről 1080-ig megy fel 20assával.
Eléggé felületes, de eredménye az van. Úgyis lekorlkátozom 65fps-re, így sosem pörög ki 100%-ra a kártya. Ergo 60-80W-ot eszik kb.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#75818) Kovbob válasza tasiadam (#75816) üzenetére


Kovbob
senior tag

Ezt a lekorlátozást hogy érted ez nem teljesen világos? Korlátozzam le 60fps-re vagy mennyire? A radeon chillel alapból lekorlátoztam, de játékok alatt egyébként se csinálja korlátozás nélkül se. Egyedül az mpchc+madvr kombóval csinálja, ha kikapcsolom a madvr és csak simán az mpchc-val játszik le, akkor se csinálja. Lehet, hogy a madvr az pont egy olyan terhelést ad a kártyának aminél jelentkezik a coil whine és sehol máshol?

(#75819) tasiadam válasza Kovbob (#75818) üzenetére


tasiadam
veterán

Az a játékokban fogja lekorlátozni, míg a riva mindenhol. 1 próbát megér, kb 5 perc.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#75820) Kovbob válasza tasiadam (#75819) üzenetére


Kovbob
senior tag

Lekorlátoztam vele 60-ra is 20-ra is 10-re is, de madvr-al csinálja :D De nem hiszem, hogy a rivatuner az korlátozná a filmnek az fps számát. Viszont ha az órajelet leveszem 1300-ra 1366-ról, akkor változik a hang, mintha ritkábban csinálná. De egyébként a coil whine az átmegy a hálózaton a másik géphez, mert nekem az a furcsa, hogy itt átmegy. Nem is az órajel változásra csinálja kifejezetten, hanem a feszültség változásra, ha 1366mhz 1080mv-ról leveszem 1300mhz 1v-ra, akkor csökken a mértéke.

[ Szerkesztve ]

(#75821) tasiadam válasza Kovbob (#75820) üzenetére


tasiadam
veterán

Akkor nemlehet, hogy a táp? :D

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#75822) Kovbob válasza tasiadam (#75821) üzenetére


Kovbob
senior tag

Hát felőlem a táp is lehet, de a vga csere után jött elő, nem tudom :D Nem tudom egyértelműen megállapítani hogy merről hallani. Sokszor inkább olyan mintha a winchesterből jönne, de ha az ssd-ről játszik le akkor is csinálja :D

(#75823) tasiadam válasza Kovbob (#75822) üzenetére


tasiadam
veterán

Nem túlságosan bizalomgerjesztő :D (btw: az application layert kell megváltoztatni rivában, hogy ne csak a nagy hardverigényű dolgokat korlátozza)

[ Szerkesztve ]

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#75824) Kovbob válasza tasiadam (#75823) üzenetére


Kovbob
senior tag

Na most sikerült rávenni a rivatunert hogy hatással legyen a lejátszóra is, elkezdt tőle szaggatni a lejátszás, de egyébként abbahagyja azt a hangot. Legalábbis ha 30-ra korlátozom, ha 60-ra akkor azért csinálja.

[ Szerkesztve ]

(#75825) tasiadam válasza Kovbob (#75824) üzenetére


tasiadam
veterán

Ez furcsa. 30-nál nem kéne több legyen (képkocka/sec). De akkor engedd ki 60 vagy 61-re. Valsyeg a monitor hz miatt szaggat.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#75826) Kovbob válasza tasiadam (#75825) üzenetére


Kovbob
senior tag

Hát kiengedhetem, de úgy ugyanúgy adja a hangot :D Szerintem csak a madvr nem szereti ha belepiszkál a rivatuner a dolgokba. Igazából a nem zavar a hang mert fejesben nem hallom, csak az érdekel, hogy káros-e, ha nem káros, akkor nem érdekel a hangja :D De feltételezem mivel sehol máshol nem csinálja, hogy nem okoz gondot.

[ Szerkesztve ]

(#75827) Mankó


Mankó
veterán

Srácok érdemes RX570 kártyánál a 8 Gb-s verziót választani a 4 Gb-sal szemben +10 ezres felárral vagy felesleges, mert nem megy annyit a gpu, hogy legyen értelme?
Kihagytam jó néhány évet a PC-s gaming-ből és nem vágom már az "újabb" technológiákat vga téren.
Köszi a válaszokat!

(#75828) Pkc83 válasza Mankó (#75827) üzenetére


Pkc83
őstag

1% low-ba tud 1-2 Fps-el többet a 8 gigás de amúgy gyakorlatilag
ugyanaz a teljesitmény! Az meg , hogy neked megér e 10k-val többet
azt neked kell eldöntened. :)

(#75829) Mankó válasza Pkc83 (#75828) üzenetére


Mankó
veterán

Hát 1-2 fps pluszért teljesen felesleges 10k-t kidobni. Elmegy az jobb helyre is.
Köszi szépen a választ!

(#75830) tasiadam válasza Mankó (#75829) üzenetére


tasiadam
veterán

1080p-re is jo a 4gb. Nekem a 8as se ment igazan 4 fole.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#75831) Mankó válasza tasiadam (#75830) üzenetére


Mankó
veterán

Attól több nem is lesz. Jól jött a megerősítés, mert már a 8-as felé hajlottam, felesleges pénz kidobás lett volna akkor. Köszi neked is.

(#75832) Joezyka válasza Csupingo (#75807) üzenetére


Joezyka
senior tag

Ryzen procim van ( 3600-as).
Nem tettem fel, semmi újat, vagy nem frissítettem semmit, az eddigiekhez képest.
Mi az a DDU? :B
Legelőször egy sokkal régebbi drivert tettem fel (2016-ost, a verziószámát már nem tudom), azzal förtelmes volt. Az egeret alig bírtam mozgatni, kb úgy akadt.
Win eseménynapló üres, hiba szempontból.
Még van egy tippem, hogy akitől kaptam kölcsön a kártyát megkérdezem, hogy minden oké volt-e vele, mert valami olyasmit mondott, hogy a régi gépe 'furcsán viselkedett'. Lehet pont a VGA csinálta volna azt!?

Ha szép nem vagy, hülye ne legyél!

(#75833) Csupingo válasza Joezyka (#75832) üzenetére


Csupingo
veterán

Valóban. Egyre inkább úgy néz ki, hogy a vga betegeskedik.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#75834) Pehi


Pehi
senior tag

Szevsztok.
A múltkor már kértem segítséget tőletek, és leszűkítettem a kört 2 féle kártyára.
CPU i5 4590
PSU 500W
RAM 16Gb
SSD-HDD
Jelenlegi VGA 1050Ti Gaming X.
Cél általános felhasználás+ inkább singlie játékok. MAX full hd.
Írtátok, hogy 1660, vagy Rx 590 is mehetne mellé, de egy kicsit túlzásnak tartom ehhez a procihoz ezeket. No meg ennyit nem is szeretnék kiadni most kártyára. Legalább is pl. egy F1 2019-nél közepes beállításokon is azt vettem észre, hogy elég keményen dolgozik a proci.
4 alternatívám lenne, és ebben kéne a segítségetek!
Mindenképp garis kártyákat néztem. Az egyik alternatíva Sapphire Pulse RX 570 4Gb lenne, 32 ezerért. A másik egy MSI Armor 8Gb 38-ért. nVidia oldalról pedig lenne egy Asus 1060 3Gb 35ezerért, és egy Gigabyte 1060 6Gb 42 ezerért. Ti melyiket javasolnátok??? :F
Hálás köszönetem! :R

(#75835) raymi16 válasza raymi16 (#75510) üzenetére


raymi16
tag



Bár még egyéb okokból nem tudtam szétkapni a gépet, itt egy kis betekintő, mit is csinál a VGA, ha netán valaki találkozott már hasonlóval és van tanácsa! :)

Senki se nem csinál semmit se nem, senkinek se nem!

(#75836) varmi2 válasza Pehi (#75834) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ezekből én figyelembe véve a cpu-d, vagy a rx570 4Gb, vagy a 1060 6Gb. A 3Gb 1060-nál kevés a 3Gb, a 8Gb rx 570-nél, meg feleslegesen sok a 8Gb.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#75837) Pehi válasza varmi2 (#75836) üzenetére


Pehi
senior tag

Köszönöm a segítséged!

(#75838) tasiadam válasza varmi2 (#75836) üzenetére


tasiadam
veterán

6gb 1060 asus turbot hasznal ismerosom 4670k-val, ami lényegében ugyan az. Mondjuk neki ott van az OC lehetőség, de ő is eléggé a határon van a cpu-val.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#75839) Pehi válasza tasiadam (#75838) üzenetére


Pehi
senior tag

Néztem én is pár videót amiknek ugye vagy hisz az ember vagy nem, de valóban hagy a kártyában némely játékokban. De van olyan is ami még pont elmegy kihajtás terén. Az 1660 meg jóval erősebb. Ahogy néztem, az RX 570 pont annyival lehet gyengébb az 1060-nál, hogy talán pont passzolna a procimhoz. Ahogy tanácsolták, jobb egy VGA limit, mint CPU.

(#75840) tasiadam válasza Pehi (#75839) üzenetére


tasiadam
veterán

Hat vagy belepakolsz 1060at, korlatozod az fps, es ugy allitod h mindig 60 legyen stabilan. Bf1 bf5 multiban a 4mag befosik. Singleben ritkabban.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#75841) Pehi válasza tasiadam (#75840) üzenetére


Pehi
senior tag

Kezdek hajlani az RX 570 felé, már csak az ára miatt is, meg abba talán nem hagyna annyit a procim. Megmondom őszintén, 9 éve csak nVidiám van. Talán ezért is vacilálok egy kicsit. Nem tudom egy Sapphire Pulse 4 gigás milyen alternatíva lenne?!! Eddig csak Giga, és MSI kártyáim voltak.

[ Szerkesztve ]

(#75842) varmi2 válasza Pehi (#75841) üzenetére


varmi2
nagyúr

amd vonalon a sapphire a legjobb márka, noha a pulse nem a legjobb hűtése a sapphirenak, de bőven bevállalható az rx 570 pulse

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#75843) Pehi válasza varmi2 (#75842) üzenetére


Pehi
senior tag

Tudnék és nitrót is esetleg, de pont nem fér be a házba. Köszi a segítséget.

(#75844) varmi2 válasza Pehi (#75843) üzenetére


varmi2
nagyúr

rx570-nél felesleges a nitro, rx580/590 számít.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#75845) Pehi válasza varmi2 (#75844) üzenetére


Pehi
senior tag

Dual ventis Pulse lenne, annak amúgy is jobban hajadzik az órajele a többihez. 6 hónap gari lenne még rá. 32000. Remélem nem kell állítgatni semmit. DDU aztán mehet.

(#75846) Csupingo válasza Pehi (#75845) üzenetére


Csupingo
veterán

43-ért új pulse itx 3 év garral nem jó? A tulajok szerint ez se rossz kártya.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#75847) varmi2 válasza Pehi (#75845) üzenetére


varmi2
nagyúr

Nem kell állítgatni, ha nem akarsz. De ha kicsit lejjebb veszed a feszt, akkor teljesítmény vesztés nélkül lesz halkabb, hűvösebb a kártyád, és kevesebbet is fog enni. De mondom, ezt nem muszáj megtenni.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#75848) Pehi válasza Csupingo (#75846) üzenetére


Pehi
senior tag

Bevallom őszintén, nem tudom hogy az az egy venti mire képes. Elég csendes a gépem. Kb. 8 éve csak 2 ventis kártyáim voltak.Ahogy nézem,teljesítményben is elmarad. Nyílván a fogyasztása ennek kisebb. No meg 10 ezer plusz kiadás. Cserébe viszont új.

[ Szerkesztve ]

(#75849) Csupingo válasza Pehi (#75848) üzenetére


Csupingo
veterán

A topikjába is kérdezz be. A pulse itx tulajok nem szoktak panaszkodni, a méretéhez képest nem olyan rossz a hűtése. Persze az tény, hogy nem ez a két legjobb változat. Igen, létezik belőle 6 GHz-es memóriával szerelt és 7 GHz-es is.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#75850) fisi


fisi
senior tag

Sziasztok!

Van egy nagy problémám. A delikvens egy Msi Gaming trio X 2080 ti. Baja ugyan nincs de viszont az átlagos hőfok játék közben 75-77 fok egy Cooler Master H500p mesh házban, amin át lehet köpni olyan szellős. Annyi az össz változtatás, hogy egy vertikális fordítóban van a kari, hogy az X570 alaplapi chipset venti is kapjon rendesen levegőt.
No most mint mondtam, az orbitális hőfokot rá fogtam az erős gpu ra arra viszont nem találok gyógyírt, hogy miért ilyen hangos!
Kézi venti profilt állítottam a két venti nem is lenne hangos az pörög úgy ahogy be van állítva, azonban a középső meg önálló életet él és egyfolytában 100 %-on pörög, eszméletlen porszívó hangot hallatva...
Esetleg egy bios frissítés megoldás lenne erre a problémára?

Vagy tudna valaki valami tanácsot adni, mit tegyek?

Köszönöm 😊

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.