Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75151) e_david


e_david
tag

Sziasztok!

Az adatlapomon látható konfiggal van problémám.
A napokban vettem egy Palit Jetstream GTX 960-at. Amikor ez a kártya van a gépben, a gép nem jut el a post-ig sem, ventik felpörögnek és fekete képernyő. Egyik kimeneten sincs jel.
A kártya másik gépben működik. A gép működik más vga-val (eddig egy RX460 volt benne, most tesztre előkotortam egy régi 7600GT-t).

Amit eddig próbáltam:
- BIOS (UEFI) frissítés
- CMOS reset
- Másik tápegység
- BIOS-ban quick boot, secure boot kikapcs, CMS auto/manual

Kifogytam az ötletekből, és pár napja google-zgatom a problémát. Olvastam, hogy többen futottak bele ilyen hibába, és a fenti lépések közül valamelyik megoldotta a dolgot.

Valakinek van ezzel kapcsolatban tapasztalata vagy ötlete esetleg?

(#75152) e_david válasza LK (#75143) üzenetére


e_david
tag

Nekem is 2 hete halt le a Gigabyte RX 460. Egyszer csak se kép-se hang- se venti forgás.

(#75153) Csupingo válasza e_david (#75151) üzenetére


Csupingo
veterán

Másik pcie nincs az alaplapon? Memóriákat már kivetted, visszatetted?
Sajnos azokon kívül amiket felsoroltál, nekem sincs több ötletem.
Megfelelő minőségű, teljesítményű tápokkal próbáltad?

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#75154) LK válasza e_david (#75152) üzenetére


LK
addikt

Basszus nincsen szerencsém. Asus GTX460-4év Gb RX 460-3 év. :O De elviszem ide: [link] írj rám jövő szerda körül, és megírom érdemes volt-e elvinni hozzá.

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#75155) e_david válasza Csupingo (#75153) üzenetére


e_david
tag

Nincs másik pcie, mert matx lap. Próbáltam egy xilence 480w táppal (ez nem mérveadó), egy CM Elite 500w és egy Corsair 450w táppal is. Az eredmény ugyanaz. Még a memória pakolgatást megpróbálom.

(#75156) helkis


helkis
addikt

üdv!
adott egy GTX960-as kártya, bios csipog, hogy valami nem frankó, (kép nincs boot alatt), majd windowsban egyszer csak lesz kép.. :F
ötlet?
előre is köszi!

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#75157) varmi2 válasza helkis (#75156) üzenetére


varmi2
nagyúr

Próbálj másik kimenetet a vga-n.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#75158) helkis válasza varmi2 (#75157) üzenetére


helkis
addikt

megvolt, ugyanaz.. :(

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#75159) bobalazs válasza helkis (#75158) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Integrált?

(#75160) Csupingo válasza helkis (#75156) üzenetére


Csupingo
veterán

Mondjuk csak csippan kettőt és megy tovább? Bios reset, vagy alaplapi bios frissítés esetleg. Szerintem nem vga hiba, max. jelenleg még nem szeretik egymást az alaplappal. Tápegység megfelelő méretű, minőségű?

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#75161) cool13


cool13
őstag

Sziasztok! Egy ismerősöm szenved, egy nem régen vásárolt MSI GTX1060 kártyával. Volt egy gépük amiben nem indult el. Aztán egy másikban sem. Már gariztatni akarták, amikor egy harmadikban kipróbálták, ott ment. A különbség, hogy ott Display porton keresztül működött, otthon meg Dvi D van a Dell monitoron. Most vett alaplapot és procit is. I3 proci és Giga H310M S2H 2.0 lap. Össze rakás után ebben sem indul el. Biosban átállítva, hogy ne a prociban lévőt használja. Mit nézzenek, állítsanak? Mi lehet ami elkerüli a figyelmüket, a sok idegeskedés miatt?

(#75162) Csupingo válasza cool13 (#75161) üzenetére


Csupingo
veterán

Többnyire max. alaplapi bios frissítéssel lehet próbálkozni, de az is inkább régebbi alaplapok esetében szokott segíteni. Természetesen megfelelő tápegységet használva.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#75163) Land


Land
veterán

Asus GPU Tweak II-nél mit kell csinálni, hogy az engedélyezett OSD-t látjam játék közben is, azaz fpst, órajelet stb? Engedélyeztem, de nem látni.

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#75164) e_david válasza LK (#75154) üzenetére


e_david
tag

Kíváncsi leszek mit mondd rá. Jelezz légyszíves, ha tudsz valamit. Köszi!

(#75165) helkis válasza Csupingo (#75160) üzenetére


helkis
addikt

minden más vga ok a lapban/gépben.. csak ez marhult meg, táp ok..

(#75159) bobalazs : nem integrált..

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#75166) Járókeret


Járókeret
senior tag

sziasztok. összeállt az első pc-m. nemtom hogy jó helyen kérdezek -e , de milyen program kell ahhoz hogy tudjam monitorozni a cpu és a gpu hőfokot ? a FAN speed-et állítani stb ?
eddig egy rog g752 volt, aminek a rog gaming centere mindent mutatott

:R

(#75167) Csupingo válasza Járókeret (#75166) üzenetére


Csupingo
veterán

Ha jól tudom, amd driverben van ilyen. Az nvidia-sok pedig többnyire msi ab-t szoktak használni riva tunerrel.

Ha nem játék alatt kell, akkor a gpu-z, aida64, cpuid hw monitor is kiírja.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#75168) mike92


mike92
kezdő

lenne egy furcsa problémám, AMD-ről váltottam 1080 ti-re és 60 fps alatt szaggat a játék. 60 fps-sel van játék ami simán fut, más pár másodpercenként szaggat.
Freesync-es monitorom van, de freesync-et bekapcsolva és kikapcsolva is jelen van a probléma, és más monitorral próbálva is ugyanaz a helyzet. Feltöltöttem egy videót:
https://streamable.com/knz1a
a videorögzítő szoftver 50-ről 40-re vitte le az fps-t (illetve a CPU-t 30%-ról 90% körülre) de 50 felett is ugyanolyan játszhatatlan a stuttering miatt. A frametime is a rögzítő program miatt ugrál ennyire, de stabil frametime mellett is megy a stuttering.

Windows újratelepítés és régebbi driverek sem segítettek. NVIDIA experience nincs feltelepítve.

Van valakinek ötlete hogy mi okozza ezt? AMD alatt hibátlanul mentek freesync-kel a játékok

(#75169) Viktor77 válasza mike92 (#75168) üzenetére


Viktor77
titán

A monitorod Nvidia Gsync kompatibilis? Mert a Freesync az az AMD sajátja, csak AMD kártyával működik, illetve, mint írtam, egyre több monitor alkalmas (de még mindig kevés) Nvidiaval is a syncre.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#75170) Z_A_P válasza Viktor77 (#75169) üzenetére


Z_A_P
addikt

Írta hogy FS kikapcsolva is rossz...

OK

(#75171) Viktor77 válasza Z_A_P (#75170) üzenetére


Viktor77
titán

Ok, de hiába kapcsolgatja. Hogy kikapcsolva 60 alatt szaggat, az meg elég sok játéknál így van, sajnos én is észreveszem, már az 59 fps-t is.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#75172) mike92 válasza Viktor77 (#75171) üzenetére


mike92
kezdő

(bemásolom az 1080ti-s topikban adott válaszokat, hátha itt tud valaki segíteni)

most kipróbáltam egy EVGA 1060 6GB-os videokártyával is, ugyanaz a helyzet.
A konfigom:
GPU: EVGA SC 1080 Ti
CPU: I5 6500
MB: Gigabyte GA-B150-HD3P
RAM: Crucial 16GB DDR4 2133 CL15
PSU: Cooler Master G650M
Windows: legújabb Win10
Nvidia driver: 441.20
Monitor: LG 27UD58-B, de próbáltam 1080p-s monitorral és LG oled C7-es tv-vel is.

van olyan játék amely 60fps 16.6 frametime mellett is másodpercenként akad egyet.
--

A DDU-s procedúrát lejátszottam pár napja, és miután nem segített, újratelepítettem a windowst, nem segített. Most kipróbáltam a maximális teljesítmény előnyben részesítést, ahogy javasoltad, sajnos ez sem oldotta meg a problémát.

--

az a furcsa hogy eddig Vega 64-gyel és RX 480-nal simán ment minden freesync-kel, aztán kb egy hónapig átmenetileg intel HD530-cal voltam el, azzal sem tűnt fel stuttering probléma, és ahogy 1080 ti-re váltottam rögtön jelentkezett az akadozás. még furcsább hogy korábban ezen a konfigon volt 1080ti és 1080 is (kb egy-másfél éve, igaz rövid időre), és akkor sem jött elő ez a probléma.
Van ilyen, hogy videokártya váltás eredményez meghibásodást az egyik komponensben? Mert mást nem tudok elképzelni, mint hogy a CPU, alaplap, memória, PSU egyike elkezdett nem optimálisan működni miután váltottam gpu-t. amúgy tegnap a tesóm gépében kipróbáltuk az 1080 ti-t és nem volt vele gond (tőle van tesztre az 1060 6GB amivel neki semmilyen problémája nincs, nálam akadozik azzal a kártyával is)

(#75173) helkis válasza helkis (#75156) üzenetére


helkis
addikt

na ez érdekes lesz, kb új X akta: beraktam egy asus p5q-e-be, pöcc/röff, hibamentes.. :F

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#75174) Ekocsi


Ekocsi
csendes tag

Sziasztok.
Kis segítség kellene tőletek.
Van egy asus H87 plus lapom és tettem bele egy 1060-as videókártyát.
Azóta csak akkor indul el a gép ha kiveszem a kárrtyát,picit várok és visszateszem.
Ilyenkor be kell lépni a bioszba mert addig nem bootol. De nem állítok semmit,kilépek és megy a gép szépen. Majd a következő bekapcsolásnál csak felvillannak a ledek a házon és a ventillátorok megfordulnak párat és ennyi. Ilyenkor kártya ki,cigiszünet,kártya be,bioszba belépés,bioszbol mentés nélkül kilépés és már megy is a gép szépen.
Egy 450-es táp van a gépben.
Mit kellene állítani a bioszban?
Vagy mi ez a jelenség?

(#75175) Csupingo válasza Ekocsi (#75174) üzenetére


Csupingo
veterán

Többnyire nem megfelelő teljesítményű tápegység esetén szokott ilyet csinálni. (Vagy testzárlat esetén.)

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#75176) Ekocsi válasza Csupingo (#75175) üzenetére


Ekocsi
csendes tag

Már három tápot próbáltam ki.
Ugyan ezt csinálja egy régi 300-as táppal is.
Most egy éves 450-es van benne.
Ha biztosan tudnám hogy táphiba vennék bele egyet és kész.De ha nem az akkor kidobott pénz.
És miért kell mindig belépni a bioszba?
És hol keressem a testzárlatot?

(#75177) Csupingo válasza Ekocsi (#75176) üzenetére


Csupingo
veterán

Alaplapban lévő elem rendben? Esetleg még egy alaplapi bios frissítést is meg lehet próbálni. Tesztnek biztosabb képet mutatna mondjuk egy minőségi 500-as táppal, mint egy 300-assal.
A testzárlatot mondjuk úgy tudnád ellenőrizni, ha a házon kívül raknád össze a gépet. Ha úgy többször is rendesen indulna, akkor valami talán hozzáér az alaplaphoz, aminek nem kéne.

Másik pcie slotban téve a kártyát se jó?

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#75178) Ekocsi válasza Csupingo (#75177) üzenetére


Ekocsi
csendes tag

Másik slotban még nem próbáltam.
Holnap megteszem mert ma már nem bajlódok vele.Főleg hogy arrol írok most is.
Elemre pedig rámérek.De nem hiszem hogy döglött lenne mert hosszú áramtalanítás után is rendesen indult.
Minden akkor kezdődött mikor bekerült a kártya.Egész pontosan csak a másnapján mert aznap nem lett kikapcsolva és újra be.Feltettem drivereket meg örültem a fejemnek.Másnap bekapcsnál meg ment a kamillázás.
Esetleg tudnál ajánlani normásis tápot?

(#75179) Csupingo válasza Ekocsi (#75178) üzenetére


Csupingo
veterán

Ha win 10 van, akár a gyors rendszerindítást is ki lehet kapcsolni, az is néha produkál furcsaságokat.
Valóban, az elem azért nem 100 éves. Nem kell megmérned, akár az is elég, ha megnézed a biosban, hogy pl. az idő, dátum stimmel e.

Van tápegységes topik. Ott laknak a profik. 15-25 között már jókat lehet kapni.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#75180) Zimmi91


Zimmi91
addikt

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy veszek egy gépet amibe van egy MSI Geforce GTX 1660 GAMING X 6G 3 év garis VGA, de nekem a mostaniba van egy ASUS 1070 Dual 8G fél év garival. Jól gondolom, hogy inkább a 1070et kéne eladni míg van rá egy kis gari és a 1660-at megtartani?! (i5 9400f és 16 giga ram van mellettük) Eladás árba és fpsbe is kb egál a 2 kártya.

Majd fél éven belül érkezik egy 2060S vagy egy 2070.

Köszi a segítséget ki melyiket tartaná meg és miért ;]

" Just remember Manchester is RED! "

(#75181) Csupingo válasza Zimmi91 (#75180) üzenetére


Csupingo
veterán

Érdemes lehet eladni az 1070-et, ha kicsit kisebb teljesítmény is elég. A 3 év garancia azért megnyugtatóbb.
Az 1660-on a legjobb hűtés van, az 1070-en nem annyira acélos. Szerintem érezhetően hűvösebb és hallkabb lesz.
Viszont ha sima 1660-ról van szó, azért az gyengébb mint az 1070. Az 1660 super és az 1660ti van kb. 1070 szinten.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#75182) Zimmi91 válasza Csupingo (#75181) üzenetére


Zimmi91
addikt

Szerintem elég lesz, tavasszal vagy nyáron jön bele új VGA, de aztán az is lehet, hogy marad mert CSGO , Apex, WoW, PUBG kb ezekkel játszom, oda meg elég lesz ez is, legalább halk, hűvös és 3 év garis :) Igen a 1070 dual nem valami acélos, szal szerintem ő lesz az áldozat :DDD

[ Szerkesztve ]

" Just remember Manchester is RED! "

(#75188) cbm1974


cbm1974
tag

Sziasztok, időutazás a 2010-es évek elejére :)

Egy GTX 295 platinum-hoz (1792M, dupla GPU) milyen procit ajánlotok?
Ahogy néztem a szalagszámológépen, még a 3magos is túl nagy neki, tehát gyenge hozzá a kártya, ugyanakkor a game-debate.com oldalon érthetetlen módon Intel Core i7-960 Quad 3.2GHz a hozzá ajánlott.
Nekem i5-2400, Phenom II x4, Athlon II x3, x2, Athlon 64 x2, ill.régi 2 magos E szériás dual-core vannak. Tényleg ennyire elég lenne neki a 2mag is?

[ Szerkesztve ]

1. kapcsolatfelvétel módja PÜ...!!!

(#75189) Csupingo válasza cbm1974 (#75188) üzenetére


Csupingo
veterán

Ha a max. nyers erejét nézem, akkor szerintem egy erősebb c2q kéne már mellé.
(Ami oldal elsőre szembe jött, ott a gtx 750 ti és a gtx 660 közé tették. Azokhoz meg azért már kell proci.)

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#75190) cbm1974 válasza Csupingo (#75189) üzenetére


cbm1974
tag

Köszi, csak lemaradt, hogy jelenleg Q9400-al megy 8g rammal, akkor az biztosan jó lesz hozzá :)

[ Szerkesztve ]

1. kapcsolatfelvétel módja PÜ...!!!

(#75191) Csupingo válasza cbm1974 (#75190) üzenetére


Csupingo
veterán

A teszt alatti topikban is hasonló procikat emlegetnek.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#75192) Dave567


Dave567
addikt

Sziasztok
Megéri most egy Aorus 1080 TI 11gb-ot leváltani egy 20-as vga-ra?
Kizárólag játékokra lenne.

(#75193) OutSider17 válasza Dave567 (#75192) üzenetére


OutSider17
senior tag

Szervusz!
Szerintem nem.

Légy becsületes. Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak. (Everett W. Lord)

(#75194) Albigator


Albigator
őstag

Sziasztok!

Talán a kérdésem a kifolyó ragacsról itt helytállóbb:

5700/5700Xt topik hsz-em link

(#75195) varmi2 válasza Albigator (#75194) üzenetére


varmi2
nagyúr

Le sem muszáj takarítani az flux, ami a javítás során került oda, és nem talaritottak meg kellő képen. Ez nem hiba. A gyártó soron történik javítás, ha a kártya nem megy át a teszten.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#75196) Albigator válasza varmi2 (#75195) üzenetére


Albigator
őstag

Köszönöm. :R
Szóval akkor maradhat rajta.
Ha megtakarítanám alkohollal, akkor lehet én csesznék el rajta valamit?

De amúgy nem bíztató jel, hogy javítani kellett már a gyárban... :U

(#75197) OutSider17 válasza Albigator (#75196) üzenetére


OutSider17
senior tag

Szervusz!
Nem valószínű hogy bármit el rontanál ha tényleg majdnem tiszta alkohollal csinálod. De ez rajtad áll, hogy meg tudod-e csinálni, vagy kételkedsz magadban.
El sem hinnéd mennyi szart gyártanak, gyártunk és hogy milyen mókolások mennek a gyárakban. :D

Légy becsületes. Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak. (Everett W. Lord)

(#75198) varmi2 válasza OutSider17 (#75197) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ez így van. :C

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#75199) maxika2004


maxika2004
őstag

Sziasztok !

vga - hdmi átalakitással kapcsolatban kérdeznék:

videokártya vga csatiját kötném össze egy tv hdmi bemenetével...
kérdésem, egy ilyen adapterrel ez megoldható?

[link]

azt irják : A HDMI jel átalakítása VGA jellé.
de nekem forditva kellene vga ból hdmi ...

elöre is köszi a segitségeteket!
:R :R :R

(#75200) varmi2 válasza maxika2004 (#75199) üzenetére


varmi2
nagyúr

Vissza felé nem működik.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.