Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75001) Csupingo válasza XFoxyX (#75000) üzenetére


Csupingo
veterán

Elsőre azt mondanám, hogy kábel, átalakító, csatlakozó, vagy monitor gond. Ezeket kéne cserélgetni, próbálgatni. Ugyen nem d-sub bemenetes monitor hosszú kábellel, mert az analóg jel miatt az több zajt tud összeszedni.

Most néztem a monitort, remélem a dvi-t használod.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#75002) bobalazs válasza XFoxyX (#75000) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

DVIon csatlakozik?
Nem látszik bizalomgerjesztőnek.
Próbáld msi afterburnerben lejjebb lőni a gpu és memó órajelet, majd úgy teszteld le a hiba jelen van e még.

(#75003) gege321


gege321
tag

Sziasztok!
Most raktam be a gépbe egy új rx 570 kártyát (asus ex-rx570-o4g) és annyi a bajom vele, hogy játék közben a „gpu usage” pár másodpercenként lemegy 0%-ra utána vissza. Közben az fps nem esik le, a játék folyamatos, a gpu órajel állandóan maxon akkor is ha a kihasználtság 0%, szóval nem értem. Az előzőnél ilyen nem volt, ott beléptem és egyből max minden addig még ki nem léptem.
Köszönöm!
[kép]

(#75004) bobalazs válasza gege321 (#75003) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Energiatakarékosság, valószínű power limit miatt van.

(#75005) tasiadam válasza gege321 (#75003) üzenetére


tasiadam
veterán

nekem is, pedig ki van tolva a power limit :D Nem kell aggódni.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#75006) gerisz23 válasza gege321 (#75003) üzenetére


gerisz23
őstag

A powercoloros változat is ugyanezt produkálja.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#75007) RootRulez


RootRulez
félisten

Sziasztok!

Adott egy TOSHIBA TECRA A11 notebook. Egy DualCore Intel Core i5 560M proci van benne a VGA-nak viszont annyit ír minden (windows, directX, aida, gpu-z), hogy "Intel GMA HD". Ez miféle VGA akar lenni? Esetleg a proci neve alapján kellene utánajárnom? Pl egy nála jóval idősebb Toshiba notiban "Intel GMA 4500MHD " van... Ebben mi lehet? :F

Köszi: RR

═════════════════════════════════════════

(#75008) Borisz76 válasza RootRulez (#75007) üzenetére


Borisz76
veterán

[Intel ® Core™ i5-560M Processor]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#75009) tasiadam válasza RootRulez (#75007) üzenetére


tasiadam
veterán

The integrated Intel Graphics Media Accelerator HD (GMA HD) graphics card is known to be clocked up to 500-766 MHz and should be clearly faster than the old GMA 4500MHD. A GeForce 9400M (ION) should still be a faster (especially as Nvidia and ATI cards have a better driver support than Intel up to now). According to rumors, the GMA core will also use the Turbo Mode regulate the clock speed.

Ekkor kezdodott el a HD iGPU.
Van a HD1000, HD2000, HD2500, HD3000, HD4000 4400 4600 520 620 uhd620 etc.

[ Szerkesztve ]

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#75010) GabeE3e


GabeE3e
tag

Sziasztok, van egy KFA2 Gtx1060OC videókártyám, ami körülbelül egy hete elkezdte azt csinálni, hogy teljesen véletlenszerűen felpörgeti az egyik ventilátorát néhány másodpercig üresjáraton, amikor például semmi nem terheli és 30 fokos a kártya.
Futott már bele valaki ilyenbe?
Leszedtem hozzá az OC programját, amiben hiába állítom akármire a venti sebességet továbbra is csinálja, egyébként az nvidia driverre gyanakszom, mert az utóbbi pár napban elég gyakran jött frissítés.
Érdekes, hogy játék közben nincs ilyen problémám.

(#75011) Corsair90


Corsair90
tag

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani olyan vga tuningoló programokat, ami segít nekem az értékek beállításában? Vagy javaslatot tesz, stb.? :R

(#75012) bobalazs válasza Corsair90 (#75011) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

MSI Afterburner, evga precision x, javaslatot nem tesz, utána kell olvasnod a kártyádnak.

(#75013) ro10


ro10
friss újonc

Sziasztok!

Igyekszem összefoglalni minden lényegest röviden.
Vettem egy msi Rx 580-as kártyát, múltja ismeretlen.
Eddig egy 1050ti-t használtam.

Config:

i5 8400
msi z370 a pro
ssd wd green
8gb 2400mhz


A Windowst újratelepítettem, driverek fent vannak a legújabbak.
A 1050ti mellett smoothie volt minden játék.
Mióta cseréltem erre az 580-ra egyfolytában microlagos a lol és az overwatch is, próbáltam mindenféle játékbeli beállítást, de semmi.
A bechmark programokat lefuttatva egy a confignak megfelelő értéket kapok.
Az fps nem ingadozik, a kártyát próbáltam a gyári órajeleken és emelve is.
A problémát nem érintik a változtatások.
Lehet e probléma, hogy 8 giga ram van a procinak és esetleg kevés a kártya mellé?
Számít ez egyáltalán medium beállitásokkal vagy még alacsonyabbak?
Competitive módon játszom csak és számomra a 2x élsimítás, off shadows és medium beállítások mellett, mondjuk 120 lock fps, de érezni, hogy nem smooth.
Amit szeretnék, valamilyen elfogadott teszt által kimutatni a kártya hibáját vagy megoldani a probléámát, amennyiben nem a kártya hibázik.
Bármilyen jellegű ötletet szívesen veszek, mivel 2 napja nem jutottam előrébb és kifogytam az ötletekből.
Köszönöm!

Üdvözlettel,

Ro10

(#75014) Csupingo válasza ro10 (#75013) üzenetére


Csupingo
veterán

Esetleg ezzel a bevállt régi driverrel is tegyél egy próbát: 18.12.1.1
Ha nem javul a helyzet, kérdezz be a kártya topikjába is.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#75015) Viktor77 válasza bobalazs (#75012) üzenetére


Viktor77
titán

Az AB-ben van már automata tuningoló/tesztelő.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#75016) bobalazs válasza Viktor77 (#75015) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Te bízol az automata tesztelőben? Mondjuk egyértelmű szokott lenni, ha fagy vagy hibázik a kártya akkor nagyon csövön jár, túl sok rajta a tuning, vissza kell venni. De amúgy jobban szeretem elolvasni a teszteket stb majd magam állitgatni amit tudok, pl. a control +Fes órajel-fesz görbével.

(#75017) Viktor77 válasza bobalazs (#75016) üzenetére


Viktor77
titán

Nem mondtam, hogy bízok, de a kérdés nem is ez volt. Amúgy meg amit beállít -50Mhz azt' csókolom.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#75018) tasiadam válasza ro10 (#75013) üzenetére


tasiadam
veterán

A memoria feltoltese nalam is szaraxik neha. Probald massal lockolni es nem a gyari v-sync-el. Pl probald ki a riva tunert erre. A 960-am nekem se volt laggos a 2 giga 128 bites memoriaval, most azert a 2szer annyi bit es a 4szer annnyi memoria mas.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#75019) ro10


ro10
friss újonc

Normális lol közben ez a gpu használat a grafikonon?
A tesztek alatt persze 100%-on megy végig, kisebb ugrásokkal, de itt folyamatosan 0-100% látszik és, mint mondom egyfolytában mikrolag van, de fix fps, ms, procihasznállat stb. Szóval minden normálisnak tűnik, de nem tudom ez a grafikon az e.

(#75020) tasiadam válasza ro10 (#75019) üzenetére


tasiadam
veterán

Nekem is hasonlo az 580-al. Megsincs fps lagom. Esztetikailag zavaro, de en mar nem bantom. 60 fpst ugy ajda ki magabol ahogy szeretne. Innen mar nem erdekel hogy hogyan.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#75021) ro10


ro10
friss újonc

nincsen fps lagom, egyszerűen papíron jó minden, ha ez a grafikon is az, de még is laggosnak áérződnek a játékok és azok is, ezek a fusztráló kis mikro laggok.

(#75022) gege321 válasza tasiadam (#75005) üzenetére


gege321
tag

(#75004) bobalazs , (#75006) gerisz23
Szia!
Megoldódott. Elvileg túl csirke a procim hozzá (i5 4570) vagy a driver miatt, ezeket írták.
De az MSI Afterburner -ben be kellett pipálni az „Enable unfield GPU usage monitoring” -ot és így jó most már.
Köszönöm!

(#75023) sota81


sota81
csendes tag

Sziasztok,

Win 10 Pro 64bit rendszer alatt szeretném "rendesen" feltelepíteni a videokártya driverét. Nem megy. Vagy felkiáltójeles lesz az Eszközkezelőben, és semmi nem megy rendesen; vagy visszaállok a Windows által legjobbnak ítélt driverre, azonban ekkor is 10 FPS-sel megy pl.: a Portal (LOL!), a HD videók szétesnek, stb.
Addig már eljutottam, hogy az nVIDIA tavaly befejezte ennek a kártyának a támogatását, tehát a legújabb driver nem jó hozzá. A legújabb, ami még támogatja, az a 395.15, ha ól emlékszem.

Nos, kérek szépen segítséget.
Nem hiszem, hogy egyedül vagyok ezzel a problémával.

Köszönöm.

"Csak a bolond hisz abban, amit soha sem látott." - Kevin Costner, Waterworld

(#75024) sota81 válasza sota81 (#75023) üzenetére


sota81
csendes tag

Bocs, nem írtam konfigot:
Asus B75-M LX Plus
Intel Core i5-3570
Point of View Geforce GTX 560 Ti
2x4 Gb DDR3 @1333MHz

"Csak a bolond hisz abban, amit soha sem látott." - Kevin Costner, Waterworld

(#75025) tasiadam válasza sota81 (#75024) üzenetére


tasiadam
veterán

Usz sem megy ha eszkozkezelobol "driverezteted" fel?

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#75026) Pörp válasza sota81 (#75023) üzenetére


Pörp
senior tag

Letöltöd a legutolsó támogatott drivert. DDU-val csökkentett módban minden korábbi driver maradványt leszedsz, újraindul a gép normál módban, netkábel kihúz. Kihúzott netkábel mellett a korábban letöltött drivert feltelepíted, netkábel vissza.

GTX560Ti-hez én úgy látom, hogy a 391.35 az utolsó Win10-es driver.

[ Szerkesztve ]

(#75027) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Sziasztok!
Ha az eladó nem őszinte (mint általában, tisztelet a kivételnek), akkor honnan lehet sejteni, hogy bányásztak a kártyával?

(#75028) tasiadam válasza Ice&Lime (#75027) üzenetére


tasiadam
veterán

Én találtam itt egy rx470 8gb-t eladót, és mondtam h számítsák be a kártyám, ha nem bányász, akkor 10 ezerért, ha igen, akkor 15 ezerért. Az eladó annyit írt, hogy akkor 10ért jó lesz? Se nem a "kérdésre nem válaszolt" se nem tudott semmi infót adni, csak hogy van sok belőle.
Amúgy gondolj arra, hogy ha van egy vga-d és bányászott 1 évig, akkor az tuti jó. Amelyik 1 éven belül meghalt, az meg is érdemli. Az ipari HDD-ket szokták ilyen bit buzerálással terrorban taartani, és amelyik hdd azt túléli, az nem fog elromlani x éven belül. Le kell pasztázni, hűtőt átnézni, és használható. Én nem félnék tőle.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#75029) JSandor válasza tasiadam (#75028) üzenetére


JSandor
tag

Ez így van. A bányász láz már 1 éve lecsengett és aki még mindig árul olyat az biztos hogy nem fog elromlani, mert akkor már meg főtt volna fél éven vagy éven belül. Persze aki úgy bányászott vele hogy nem állította be normálisan meg a környezet is rossz volt ott persze hogy megfő a kártya.

(#75030) sota81 válasza Pörp (#75026) üzenetére


sota81
csendes tag

Köszi, megpróbálom.

"Csak a bolond hisz abban, amit soha sem látott." - Kevin Costner, Waterworld

(#75031) owen23


owen23
tag

Sziasztok!

Bocs ha nem ide, de az első képen a videókártyám dvi-a szerepel alul a monitorom vga-ja.
Milyen átalakítot tudok venni amivel össze tudom kötni őket?
Ez jó lehet: https://www.emag.hu/gembird-adapter-dvi-d-24-pin-apa-vga-15-pin-hd-3-sor-fekete-atalakito-a-dvid-vgaf-01/pd/DYJXVFBBM/?X-Search-Id=c1924f7c0847f2c053c4&X-Product-Id=32615019&X-Search-Page=1&X-Search-Position=4&X-Section=search&X-MB=0&X-Search-Action=view

A HDMI-t másra akarnám használni azért szeretnék átalakítót, hogy így tudjam használni kihúzás nélkül mindekettőt.

Köszi!

http://hardverapro.hu/apro/elado_egy_uj_logitech_x-530-as_hangfalszett/hsz_1-50.html

(#75032) Csupingo válasza owen23 (#75031) üzenetére


Csupingo
veterán

Elvileg ilyet, igen. A lényeg, hogy aktív dvi-d -> d-sub átalakító legyen. Érdemes olyan oldalról venni, ahol több pozitív véleményt is találsz, hogy valóban működik e a termék.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#75034) Csupingo válasza #46372352 (#75033) üzenetére


Csupingo
veterán

Ha dvga-val próbáltátok, akkor gpu vagy vram hibának tűnik. Betegeskedik a kártya.
Akár lehet javíttatni is, de gondolom nem olyan olcsó.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#75036) Csupingo válasza #46372352 (#75035) üzenetére


Csupingo
veterán

Esetleg még ki lehet venni a kártyát, aztán visszatenni és régebbi driverekkel is próbálgatni, de inkább vga halálnak tűnik.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#75038) Csupingo válasza #46372352 (#75037) üzenetére


Csupingo
veterán

Talán a fifa nem használja a memória hibás részét, de ebből kiindulva, akár az is lehet, hogy a win egy újabb drivert tett fel, ami nem tetszik az F1-nek.

Dx12-vel és dx11-gyel is próbáltátok?

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#75039) Pehi válasza #46372352 (#75037) üzenetére


Pehi
senior tag

Szia. Nem hinném hogy számítana,de milyen kártya ez pontosan?

(#75042) Csupingo válasza #46372352 (#75040) üzenetére


Csupingo
veterán

A játék topikjában, ahol már kérdeztél, kérdezz rá, hogy lehet dx12-ben, és dx11-ben futtatni a játékot. Én úgy láttam, hogy mindkettőt tudja a játék, de én nem játszom vele, ezért pontosabban nem tudok segíteni.

Ezzel a régi driverrel is tehetsz egy próbát: 18.12.1.1
Driver telepítés ügyben itt, vagy a kártya topikjában tudnak segíteni.
Drivert az amd oldalán találsz.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#75044) Csupingo válasza #46372352 (#75043) üzenetére


Csupingo
veterán

Azt nem tudom, de ha most jó, akkor inkább ne piszkálj el semmit.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#75046) energy4ever


energy4ever
addikt

2db egyforma felbontasu kijelzonel (Tv, monitor), 1vga-ra kotve, windows alltal tukrozve. Ha a tv nem freesync-es, de a monitor igen, akkor ebben a tukrozott kepes modban is menni fog a freesync a monitoron? :F

(#75047) gunco0202


gunco0202
csendes tag

Sziasztok.

Sikerült hozzá jutnom egy asus rx 580 strix 8gb oc kártyához. A mostani asus r7 250x váltja.
A régi kártyához 6 pin kellet.
A az új hoz 8pin kell
Tapom elég régi.
chieftec ctg-500-80p 500w

[ Szerkesztve ]

(#75048) Borisz76 válasza gunco0202 (#75047) üzenetére


Borisz76
veterán

Igen......és kérdés is lesz :D :U

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#75049) Csupingo válasza gunco0202 (#75047) üzenetére


Csupingo
veterán

Azon a tápon van 8-as pcie tápcsatlakozó is. Elégnek kéne lennie az 580-hoz is, de ha a topikjába bekérdezel, ott segítenek jól visszafogni a vga fogyasztását szinte teljesítményvesztés nélkül.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#75050) gunco0202 válasza Borisz76 (#75048) üzenetére


gunco0202
csendes tag

Lemaradt a kérdés. :DD

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.