Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63001) **CooL**


**CooL**
csendes tag

Sziasztok!

Nem rég vettem egy új videokártyát mivel a régi elromlott, és nem értem a dolgot, de az újnál, amikor bekapcsolom a gépet, nem hozza be a BIOS setup-t, sem pedig utána a megszokott Windows 10 logót, egyszer csak a fekete képernyő(a monitor nem kapcsol be) utána bejön a Windows és be tudok jelentkezni, működik minden szépen. Szóval mi lehet a probléma? :F NVIDIA GeForce GTX 770-ről váltottam AMD RX-470-re ha ez számít.

iPhone 11, iPad Air (2022)

(#63002) MK VII válasza **CooL** (#63001) üzenetére


MK VII
veterán

Sziabios frissítés volt az alaplapon?
Lepucoltad rendesen az NV drivert mielőtt kivetted a régi kártyát?

[ Szerkesztve ]

(#63003) Csupingo válasza **CooL** (#63001) üzenetére


Csupingo
veterán

Nincs mondjuk egy tv is a videókártyára kötve. Valószínűleg másik port az elsődleges, és a win csak később kapcsol arra, amin a monitor van. Másik csatlakozóra nem tudod kötni a monitort?

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#63004) **CooL** válasza MK VII (#63002) üzenetére


**CooL**
csendes tag

BIOS frissítés szerintem nem volt, viszont a régebbi kártyám elromlott, így nem tudtam letörölni a drivereket mielőtt beletettem a másikat, mivel nem volt kép.. És a BIOS-t hogyan lehet frissíteni?

iPhone 11, iPad Air (2022)

(#63005) **CooL** válasza Csupingo (#63003) üzenetére


**CooL**
csendes tag

Nincs más helyre kötve, eddig viszont a másik kártyámnál dvi-vga átalakítót használtam a monitorhoz, most meg az újhoz vennem kellett egy displayport-vga átalakítót.

iPhone 11, iPad Air (2022)

(#63006) Csupingo válasza **CooL** (#63005) üzenetére


Csupingo
veterán

Talán az átalakító miatt nem érzékeli rendesen a csatlakoztatott kijelzőt. Lehet, hogy egy hdmi - vga átalakítóval menne, de az se olcsó mulatság, hogy csak úgy kipróbálja az ember, hacsak nem tudsz egyet kölcsönkérni. Teljesen áramtalanítsd a gépet 1-2 percre, hátha segít. Elvileg azon a porton kéne képet adnia kapásból, amire a kijelző van kötve. Az aktív átalakító miatt nem észleli rendesen szerintem.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#63007) **CooL** válasza Csupingo (#63006) üzenetére


**CooL**
csendes tag

Először hdmi-s átalakítót akartam venni, de egy angol fórumon azt írták, hogy a dp-s jobb, és többször működik együtt jól a régebbi monitorokkal.. Akkor máshogy nem lehet megoldani a problémát? Venninem akarok egy hdmi-s cuccot is mert kész érvágás, kölcsönkérni meg nem tudok senkitől sajnos.. :(

iPhone 11, iPad Air (2022)

(#63008) Mulderpapa válasza Mulderpapa (#62994) üzenetére


Mulderpapa
aktív tag

Most átraktam egy régi Q9550-es gépbe a GTX 745-öt, amin Windows 7 fut és hibátlanul megy minden játék, tehát nem a kártya lesz hibás. De nem értem akkor hogy mi...

"Az élet túl rövid a pendriveok biztonságos eltávolításához"

(#63009) C. s. válasza Alastair' (#62992) üzenetére


C. s.
addikt

Köszi szépen, rávetem magamat.

(#63010) Csupingo válasza **CooL** (#63007) üzenetére


Csupingo
veterán

Párszor áramtalanítsd a gépet, hátha segít. Annyira nem nagy gond, ha nagyon akarsz képet biosban és van igp a prociban, akkor addig az alaplapra kötöd a monitort. :) Sajna néha ez az átalakítók átka. Nem tudom, hogy van e más megoldás. Ahogy nézem, még vga bios szerkesztővel se lehet mondjuk egy portot elsődlegesnek beállítani.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#63011) szimi57 válasza **CooL** (#63007) üzenetére


szimi57
őstag

A drivernél a több megjelenitő beállitásnál nem lehet valamit variálni?

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#63012) **CooL** válasza Csupingo (#63010) üzenetére


**CooL**
csendes tag

Van igp persze, de az a baj, hogy ha rádugom az alaplapra a monitort, akkor alapból nincs kép mert biosban be kell állítani, hogy az igp-ről adja a képet ne pedig pcie slotról..xd

iPhone 11, iPad Air (2022)

(#63013) **CooL** válasza szimi57 (#63011) üzenetére


**CooL**
csendes tag

Keresgéltem hosszasan, de nem találtam semmit a driver beállításokban :(

iPhone 11, iPad Air (2022)

(#63014) Csupingo válasza **CooL** (#63012) üzenetére


Csupingo
veterán

Akkor csak külső vga-ra van beállítva (bár nem biztos hogy van olyan). Elvileg bios reset után visszaáll igp-re. Áramtalanított gépből kiveszed az elemet 2-3 percre. Azután, már ahova dugod a monitort, ott kéne képet adnia. Akár alaplapra, akár a dvga-ra. Nálam legalábbis így van.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#63015) **CooL** válasza Csupingo (#63014) üzenetére


**CooL**
csendes tag

Köszi szépen, mindjárt kipróbálom :)

iPhone 11, iPad Air (2022)

(#63016) default.


default.
őstag

Sziasztok!

GTX 750 Ti

Normális, hogy egy sima YouTube videónál vízszintesen néha látom azt a bizonyos "vonalat", tehát picit el van csúszva néha egymáshoz képest a kép teteje-alja.. szokásos hiba, csak nem tudom a nevét..
Szóval ezt egyáltalán nem kéne csinálnia, igaz?

(#63017) SP4C3 válasza default. (#63016) üzenetére


SP4C3
veterán

"Screen tearing is a visual artifact in video display where a display device shows information from multiple frames in a single screen draw. The artifact occurs when the video feed to the device is not in sync with the display's refresh rate." -Vsync

Screen tearing

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#63018) default. válasza SP4C3 (#63017) üzenetére


default.
őstag

Köszi. Igen, erre gondoltam.

[ Szerkesztve ]

(#63019) golax


golax
tag

Sziasztok!

Van egy két napos Gigabyte gtx 1060 G1 Gamingem (Phenom II X1055t processzorral MSI 870-c45 alaplapon), ami időről időre fekete képernyőt ad. Egy percig sötét, aztán visszajön. Aida szerint a legutóbbi ilyen során 60 fokos volt, tehát nem a túlmelegedés miatt kapcsol ki. Azt tudom, hogy a kari túlsúlyos a konfighoz, de ez okozhat ilyet? Van ötletetek?

Előre is köszi

marketinges operaénekes - Erősítő és hangfal gyártás: http://www.vegfok.hu

(#63020) SP4C3 válasza golax (#63019) üzenetére


SP4C3
veterán

Inkább tápgyanús, de fene tudja. Nagyon overkill, szabadulj meg ettől a platformtól.

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#63021) golax válasza SP4C3 (#63020) üzenetére


golax
tag

Ez a terv, csak meg akarnám várni a Ryzent...
Ha tápos lenne, újra kéne indulnia a gépnek imho. Kivettem, betettem újra, a helyet ugyanaz. Melegedés nem lehet. Jött már ki egyszer bootoláskor is, azóta csak játék közben. Megnyomom a start menü gombot és visszatér bele az élet. Olyan, mintha a képernyő energiatakarékosra váltana és lekapcsolna. De ez lehet, hülyeség.

marketinges operaénekes - Erősítő és hangfal gyártás: http://www.vegfok.hu

(#63022) varmi2 válasza golax (#63021) üzenetére


varmi2
nagyúr

Milyen tápod van? Nekem hasonló konfigba, (phenom2 955) megy egy rx 480, nálam is átmenetileg. De én nem tapasztalok ilyesmit.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#63023) Bensee


Bensee
tag

Sziasztok!

Adott egy R9 380X Strix 4G, aminek, ha a GPU-ja 100 %-on pörög olyan 3-4 másodpercenként droppolgat a használata 100-tól 0 %-ra. Monitoroztam GPU-Z-vel, miközben FurMarkkal terheltem, ott is ugyan ezt csinálja és most Resident Evil VII közben is. Az FPS nyilván olyankor droppol, aztán elég zavaró. A kártya nincs húzva, de húzva sem lehet, mert ha húzom, akár 20 MHz-et is, elmentem, aztán crashel a kártya illesztőprogramja is. :D
Most frissítem a drivert, hátha, de fogalmam sincs.. :F
Esetleg valaki, valami ötlet?

Nincs végzet, csak ha bevégzed!

(#63024) JohnK válasza Csupingo (#62907) üzenetére


JohnK
aktív tag

Nem hiszem, hogy sok embert érint, de végül csak megoldódott a "hogyan csatlakoztassunk modern vga-ra CRT monitort, hogy továbbra magas felbontással és képfrissítéssel használható legyen probléma." [link]

(#63025) golax válasza varmi2 (#63022) üzenetére


golax
tag

550es FSP

marketinges operaénekes - Erősítő és hangfal gyártás: http://www.vegfok.hu

(#63026) Turantyu


Turantyu
csendes újonc

Sziasztok!

Vettem egy VTX Radeon 7870 videókártyát. Található az oldalán hátul 2 db tápcsatlakozó. Mind a 2 csatlakozót megkell táplálnom hogy működjön? Mekkora táp szükséges ehhez? Msi alaplap, benne 2db 4 magos AMD, 16 gb RAM. Kezdő vagyok még a témában, azért kérem a segítségeteket! Előre is köszönöm. :)

(#63027) Rambi


Rambi
tag

Sziasztok!

GTX 970-re Dp-vel egy monitor, és HDMI-vel egy TV van rákötve. Windows emblémáig, (tehát a bootolás alatt) csak a HDMI-n ad jelet a TV-n. Ezt át lehet állítani, hogy a DP-n legyen, vagy mindkettőn? Windowsban megy a multi monitor.

szerk: Közben egy külföldi oldalon megtaláltam, hogy a HDMI-t veszik alapul a nvidia kártyák, nem lehet átállítani más prioritást....

[ Szerkesztve ]

(#63028) varmi2 válasza Turantyu (#63026) üzenetére


varmi2
nagyúr

A kártya fogyasztása 175W, és ezt mind a 12V ágból kell biztosítani neki, neked milyen tápod van? Mind a két csatlakozóba dugni kell tápot.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#63029) Turantyu válasza varmi2 (#63028) üzenetére


Turantyu
csendes újonc

Seasonic SS-400H1U 400 w-os tápom van. Most egy Chieftech CTG-500-80P (500W) ilyen táppal szemezek, mert a mostanin nem tudok már honnan tápot levenni, csak az egyik helyre tudtam becsatlakozni, de az kevésnek bizonyul.

(#63030) varmi2 válasza Turantyu (#63029) üzenetére


varmi2
nagyúr

A ctg elég lesz hozzá. Gondolom, hogy valami szerver alaplapod van, opteron cpukkal? Nem biztos, hogy ez így eléglesz a hd 7870-nek. Ezek az opteronok nem normál használatra vannak tervezve, nem játszani valók, meg a 16Gb ram is felesleges, jól hangzik, de semmivel nem lesz gyorsabb a géped, mint ha 8Gb ddr3 ram lenne benne. Gondolom ddr2 ramok.

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#63031) Turantyu válasza varmi2 (#63030) üzenetére


Turantyu
csendes újonc

Köszi Uram. Jár a sör. :C Ja és még annyi kérdésem lenne, hogy gyárilag rajta vannak a csatik a tápon amiket nekem a videó kariba kéne beletennem?

[ Szerkesztve ]

(#63032) varmi2 válasza Turantyu (#63031) üzenetére


varmi2
nagyúr

Igen, van rajta 2x 6+2 pin

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#63033) Turantyu válasza varmi2 (#63030) üzenetére


Turantyu
csendes újonc

Igen, szerver volt. Ehhez sikerült olcsóért hozzájutni :D Majd kiderül mire lesz elég. Igen ddr2

(#63034) pixelshader


pixelshader
tag

Helo, egy hülye kérdésem lenne.

Egy videókártyán a DVI portok között van valami különbség? Úgy értem, 1db monitorral van olyan, hogy elsődleges-másodlagos DVI? Szerintem nincs, köszi a választ.

(#63035) varmi2 válasza pixelshader (#63034) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ha egy vga-n van 2db dvi port, az akkor úgy van, hogy 1db dvi-d, és egy darab dvi-i port.Ha egy monitorod van, és dvi-d bemenetes, akkor mindegy hova kötöd. De ha egy d-sub átalakítóval akarod rákötni, akkor csak a dvi-i jöhet szóba, mert csak az tartalmaz analóg tüske sort is.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#63036) SP4C3 válasza pixelshader (#63034) üzenetére


SP4C3
veterán

A rendszerető emberek szeretik az "1-es" portra kötni a default vagy egyedüli monitort. A trehányabbak meg dugnak mindent ahova csak lehet, jóvanazúgy. :D

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#63037) pixelshader válasza varmi2 (#63035) üzenetére


pixelshader
tag

A kártyámon egy fehér és egy kék dvi kimenet van, dsub átalakítóval.

Kiszedtem a kártyát, aztán amikor visszaraktam nem adta a jelet. Átraktam a fehérbe és ment. De én úgy emlékeztem, hogy a kékben volt. Ha jól értem akkor csak az 1ik működhet.

Kerestem a googlén, hogy melyik a dvi-i de nem találom...

(#63038) varmi2 válasza pixelshader (#63037) üzenetére


varmi2
nagyúr

Milyen vga-d van?

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#63039) pixelshader válasza varmi2 (#63038) üzenetére


pixelshader
tag

gigabyte 9600gt 1gb

(#63040) varmi2 válasza pixelshader (#63039) üzenetére


varmi2
nagyúr

Rákerestem, de elég régi már, és sok verzió van belőle. De itt a dvi wiki oldala.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#63041) pixelshader


pixelshader
tag

Köszi, azt értem hogy mi a különbség a két DVI port között :D

(#63042) Smiley válasza pixelshader (#63041) üzenetére


Smiley
őstag

Mindegy melyikre csatlakoztatod, ha van benne analog kimenet :)

[ Szerkesztve ]

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#63043) Csupingo válasza JohnK (#63024) üzenetére


Csupingo
veterán

Örülök. Akkor így működik 1600x1200 -as felbontásban 85 Hz-en? Esetleg egy képet tehetnél fel, kiváncsi lennék hogy néz ki.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#63044) JohnK válasza Csupingo (#63043) üzenetére


JohnK
aktív tag

Még 1800x1440 75 Hz-is megy, csak jó sokat kellett szöszmötölni mire a megszokott színeket beállítottam, de így is valahogy szebb mintha simán vga kábellel jön a jel. Éppen időben, mert az úl vga jövö héten esedékes. ;)

A képek kéznél voltak, bár mobillal nem lehet valami jókat csinálni. Valahogy vakítóak lettek a képek míg a valóságban semmi ilyesmi nincs. Ettől függetlenül egy új monitor mindenképp lesz és legalább az egyik, de lehet mindkettő CRT-n túladok valami jelképes összegért, ha tudok...

[kép]
[kép]
[kép]
[kép]
[kép]

[ Szerkesztve ]

(#63045) Csupingo válasza JohnK (#63044) üzenetére


Csupingo
veterán

Nem tűnik rossznak. Pont most válsz meg a monitortól? Eddig még nagyon meg akartad őrizni, meg végre működik az átalakító is. :) Nekem ha minden igaz, ez az állítási lehetőség dvi-nél nem jelenik meg, csak hdmi-nél. Akkor mondjuk egy dvi átalakítóval menthetetlen lenne a dolog?

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#63046) JohnK válasza Csupingo (#63045) üzenetére


JohnK
aktív tag

Feltételezem igen, ez a HDMI sajtátosága lehet, hogy a kiementi színformátumot is lehet állítani. Jók ezek, meg szépek persze, de azért csak nem szélesvásznúak és lassan már minden második játékprogramot úgy kell hackelgetni, hogy támogassák a 4:3 vagy 5.4-et. Sosem árt az újítás, most éppen bele is fér a keretbe. Ekkora monitorokat meg nem egyszerű tárolni. (30kg darabja)

(#63047) amdboy


amdboy
senior tag

sziasztok! Reballozás milyen árban mozog mostanság? tudja esetleg valaki? Ha igen, akkor hol érdemes csináltatni?

(#63048) Turantyu


Turantyu
csendes újonc

Sziasztok. Tápcsere után nem jön be az integrált videókártyán se kép, se a rendes kártyán. Régi tápról van kép ha az integráltról megy a monitor. Táp probléma lehet?

(#63049) orion1025


orion1025
őstag

Kis információra lenne szükségem, mert nekem egy fekete lyuk történetére hasonlít a problémám. Adott két egyforma VGA (8800GTS), csak más gyártótól, ezen kívül megegyeznek mindenben. Az egyik olyan jelenséget produkál, hogy például youtube videó elindításakor pár másodpercre megáll minden, majd zajlik normál kerékvágásban az élet. Másik tünet az, amikor képet nyitok meg a win képnézegetőjével, ami elég lassan tölti be, és lassan is vált át a következőre. Aztán van egy harmadik eset is vele, ami mondjuk a PH lapcsaládnál is látszik. Ha görgetem lefelé az oldalt, akkor a világosabb, homok színű részek a görgetés alatt nagyon halvány zöldes árnyalatúak lesznek, pont annyira, hogy zavaró. Driver csere megtörtént már, BIOS frissítés szintén, VGA beállításokon is tipródtam egy sort, de az egyik kártya mindig az ominózus tüneteket produkálja. Tapasztalt ilyet valaki, vagy ehhez ez már túl halmozati?

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#63050) JohnK válasza Csupingo (#63045) üzenetére


JohnK
aktív tag

Sőt már majdnem el is felejtettem, mert a Windows hivatalosan a 64 bit Vista óta nem engedi, de az 1600x1200 100 Hz-is megy!, meg 1920x1440 85 Hz, 2048x1536 80 Hz, de itt már minden túl apró olvasáshoz szal maradok 1600x1200-on. :))

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.