Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9001) nyimsolt válasza agressiv (#8999) üzenetére


nyimsolt
tag

Eddig nem jöttem rá, hogyan lehetne a Windows-t rávenni, hogy vegye észre a TV-t. A BIOS képernyő még megvan a TV-n HDMI-ről.
Geforce-os laptop simán ment a TV-n HDMI-vel.

Asus RT-AX58U, RT-AX55 & RT-AC57U V3

(#9002) joecontra válasza spista222 (#8996) üzenetére


joecontra
addikt

Hali!

spista222
Ha van olyan kábeled ami el van látva eeprommal akkor miért nem olyat kért akinél a probléma fennáll?
Mert ő magának csinálta meg és "csak" a klasszikus kapcsolási rajz birtokában volt. De fel fogom világosítani.

ogy nem működik az ilyen interneten fellelhető kábelekre értjük
Akkor elnézést kérek és igazat adok ebben.

agressiv
nem olyan éles a kép például
Nem tudtam, hogy ilyen is lehet. Én csak olyannal találkoztam eddig, ahol vagy van kép vagy nincs. De elhiszem neked.

simán nem is ismeri a kártya monitor tulajdonságait (DDC)
Ez egy mezei kábelnél nem is követelmény, attól még mennie kell a dolognak. Bár néhány kártya csak akkor ad képet, ha talált egy érvényes EEPROM-ot. De olyan is van, ami ezt nem követeli meg. Kártyája válogatja.

nyimsolt
Mi lenne ez a hardveres trükk?
Az, hogy egy felprogramozott EEPROM chipet belevezetékezel a rendszeredbe.

Üdv,
J

(#9003) szab.tam válasza nyimsolt (#9001) üzenetére


szab.tam
nagyúr

teljesen máshol lesz a problémád. szépen bemész a biosba, és a primery vga-t az igp-ről átállítod a pcie-re. ennyi...

ha úgy áll, akkor még elgondolkozom. nálam 3 kijelző lóg, és ha a tv-t akarom eslődlegesnek, akkor nálam is voltak gondok. (nálam nvida az igp és a vga is, de ugyanazt csinálja...)
egyieken jön a bios, a másikon a win. de nálam most allways vga mód van. az, amikor mindehol engedi a jelet. habár a lap csere után máshogy hívják már. keverem én is...

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#9004) nyimsolt válasza szab.tam (#9003) üzenetére


nyimsolt
tag

Ezen már túl vagyok. Ez volt az első teendőm anno, amikor az IGP-ről átálltam 5670-re. A Windows betöltő képernyője is látszik még a TV-n HDMI-vel. A gond akkor kezdődik, amikor az üdvözlő képernyőnek kellene megjelenni. A TV ekkor No Signal-ra vált... :(

Asus RT-AX58U, RT-AX55 & RT-AC57U V3

(#9005) szab.tam


szab.tam
nagyúr

nincs még 1 monitord, amit egyidőben az igp-re dugj?
sajnos a több vga-s és több monitoros módnál vannak lépések, amiket nem lehet öszevonni. külön kell megtenni, mindegyik között restarttal.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#9006) mcs


mcs
veterán

Sziasztok!

Adott egy [Asus Radeon HD4670] zsuga. Mivel a ventillátora dögledezik, úgy gondoltam, hogy leszedem. Egy ekkora méretű alu borda egymagában szerintetek elég lenne ahhoz, hogy olyan 70-80 fok alatt tartsa a kártyát terheléskor? Ventillátorral kb. 45 fokra kúszik fel.

(#9007) nyimsolt válasza szab.tam (#9005) üzenetére


nyimsolt
tag

mármint az IGP HDMI kimenetére?

Asus RT-AX58U, RT-AX55 & RT-AC57U V3

(#9008) szab.tam


szab.tam
nagyúr

vagy akármelyikre. dvi, dsub. mindegy. csak az igp-n legyen. azon bejön a win.
de közben a tv maradjon bedugva a vga hdmi-jén!

kitejeszted az asztalt mindkét kijelzőre. (tálca még marad az igp-s monitoron.) restart.
az fő asztalt onnan átlövöd a tv-re. restart.
az igpn lévő monitort kiveszed a kiterjesztésből. restart.
leállít. igp-ről lehúzod a 2. kijezőt.
indít. és jó eséllyel feláll a win a tv-n...

egy restartot se hagyjál ki, mert bukta a folyamat.

más:
a biosban olyan állás nincs, hogy direkt letiltod az igp-t?

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#9009) Alastair' válasza mcs (#9006) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Ha kipróbálod, megtudod. Ha nem elég, rádrótozol egy ventit, alaplapról meghajtod.

Alister from Hell

(#9010) proci985 válasza szab.tam (#8995) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

naakkor, a dp azért kell, mert a dvinek kell órajelgenerátor, ami a dpnél kihagyható. hdmi ==single link dvi+hang. két darab DVI/HDMI kártyánként biztosan megy, ezt már egy x800gto is tudta. meg egy hd3870 és egy hd6950 is. jelenleg épp utóbbiról írok, szóval biztosan megy. hdmi+dvi (hdmi átalakítón át) szintén megy, ezt anno a 3870el és mind a hozzá kapott átalakítóval, mind egy dvi->hdmi kábellel teszteltem.

innentől hacsak nincs valami haXX a kártyán, két DVI/HDMInél többet natívan nem fog meghajtani. másik limitáció, hogy az újabb kártyáknál csak egyik DVI szokott tudni átküldeni analóg jelet.
viszont az összes leírásban, bemutatóban azt látom, hogy a 2 db. dvi-t és a dp-t kell bekötni, hdmi-t ki kell hagyni.
most akkor ez hogy van?

elvileg az egyik dvi helyett a hdminek is kéne mennie. ha nem megy, van occsó dvi/hdmi kábel.

egy dvinél kell menni az eyefinitynek, mert két kijlezőt rá tudsz dugni dpre. caymannál már elvileg lehet dp daisy chaint is építeni az újfajta DP porton át, de az budget nem lenne.

hdmi -> dp átalakító van, de éppen a hdmit kiadó cég be akarja az összest vonatni a piacról. de szerintem inkább kösd az egyik monitort DPn, másikat DVIt, a tvnek meg mennie kéne a hdmiről. ha nem, akkor átalakító közéjük, dvi to hdmit szoktak adni kártyák mellé.

dps monitorom nincs, azokat értelemszerűleg nem próbáltam. aktív/passzív átalakító témába még nem ástam bele magam. 5770em nem volt, de másik három kártyával próbáltam a dvis dolgokat.

ja, ami nem kérdésre: 1440x900 három kijelzőn 4 megapixel, ez kb 2560x1600nak felel meg egy kijelzőn. ultrán nem fog menni, highon se mindennel, de szerintem medium ok lesz. AA/AF zabálhatja a memóriát, az nem fog kelleni, több kijelzőn az ember nem áll neki recéket számolni.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#9011) nyimsolt válasza szab.tam (#9008) üzenetére


nyimsolt
tag

no erre kíváncsi vagyok. A BIOS-ban úgy tudom lekapcsoltam az IGP-t, mert a Windows nem "lát" ATI HD4200-t, mint anno, amikor az IGP-t használtam. Szerintem az IGP-s kimeneteken nincs jel most.....

Asus RT-AX58U, RT-AX55 & RT-AC57U V3

(#9012) szab.tam válasza proci985 (#9010) üzenetére


szab.tam
nagyúr

köszi, de nem sokat értettem belőle. általános leírásnak ok. :R
de a konkrét kérdéseimre nem sokat tudtam belőle lefordítani...

analóg jel nem érdekel.
dp-t nem tudok 2 felé osztani. (nincs ilyen átlakítóm, és ha lehet is kapni, tuti aranyárban van..)
nincs dp-s monitorm sem...

még 1x.
ami van:
2 db. dvi bemenetes monitor. erre menne a vga-ból kijövő 2 dvi. (feltéve, ha aza fajta edition, amin van 2 dvi...)
a tv-n van hdmi bmenet. erre menne a vga-ból a dp -> hdmi-ből a jel.

ha jól értelmezem:
a 4 kimenetesnél muszáj a 2xdvi + dp->hdmit használnom. nem lehet a 2xdvi + sima hdmi-hdmi-t. jól értem?

és a 3 kimenetes kártyánál, (ha azt venném), a
monitor 1: dvi-dvdi
monitor 2: dp->dvi
tv hdmi-hdmi
így lenne amit írtál, hogy az egyik dvi helyett hdmi kimenetést használom a kártyának.

így valahogy? :F

(#9011) nyimsolt
"Windows nem "lát" ATI HD4200-t,"
ezt végképp nem értem. ha tiltod az igp-t, és nem látja, az ok. de ezt hogyan látod, ha eddig arról beszéltél, hogy a vga alól nem látod win-t? :F

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#9013) proci985 válasza szab.tam (#9012) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ja, nem egyszerű:)

dp-t nem tudok 2 felé osztani. (nincs ilyen átlakítóm, és ha lehet is kapni, tuti aranyárban van..)
erre nem lesz szükséged (meg lehetőséged sincs).

a 4 kimenetesnél muszáj a 2xdvi + dp->hdmit használnom. nem lehet a 2xdvi + sima hdmi-hdmi-t. jól értem?
jól.
egyszerre max két (dvi OR hdmi) csatit használhatsz. tehát a 2xdvi+hdmi egyidejűleg az már három, az pedig több, mint kettő. ezért nem fog menni.

és a 3 kimenetes kártyánál, (ha azt venném), a
monitor 1: dvi-dvdi
monitor 2: dp->dvi
tv hdmi-hdmi
így lenne amit írtál, hogy az egyik dvi helyett hdmi kimenetést használom a kártyának.

pontosan, ennek mennie kell.

hdmi - hdmin a hangnak biztos ki kell mennie, meg dvi->dp átalakítót egyszerűbb szerezni.

találtam egy videot is, kommentek hasznosnak tűnnek.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#9014) Klemens


Klemens
őstag

Egy gyors kérdés.
Ugye nekem szarakodik a 4850-em. Még annó volt egy Leadtek 7900GS-em, abból maradt egy DVI --> D-SUB átalakítóm. Most kivettem a kártyát és az alaplapi DVI foglalatra akartam rakni a monitort, de nem is lehetett beledugni ezt a Leadtek-es átalakítót.
A 4850-et azzal használtam, lehet, hogy az okozza a hibát, hogy abba kavarodik valami össze?

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#9015) szab.tam válasza proci985 (#9013) üzenetére


szab.tam
nagyúr

:R

így már világos! egy dp -> akármi átalakítóra mindenképp szükségem lesz.
videót már tegnap linkelték. arra ezt írtam válszban:

"amit a kínai piacon vett armani pólós bangledesi magyarázott a dp-ről, végleg nem értettem. (ahhoz tudni kéne londonországiul. - majdnem by hadházy...)" :DDD

tudom, te jól tudsz külföldiül. kell is, ha kint él az ember fia, azaz erik fia - gyk: erics-son... :U :DDD

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#9016) agressiv válasza csevede (#9000) üzenetére


agressiv
addikt

Akkor kaksi van a palacsintában, mi a mostani és mi volt a nem mukodó kártya?

joecontra

Ez egy mezei kábelnél nem is követelmény, attól még mennie kell a dolognak. Bár néhány kártya csak akkor ad képet, ha talált egy érvényes EEPROM-ot. De olyan is van, ami ezt nem követeli meg. Kártyája válogatja.

ez azért fontos, mert ez alapján tudja a kártya, hogy mi a max felbontás, frissítési frekvencia stb.

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#9017) mcs válasza Alastair' (#9009) üzenetére


mcs
veterán

Hát ezt passzívan inkább nem hajtom majd, mert házoldallap nélkül 80 köré mászik. :D

[ Szerkesztve ]

(#9018) nyimsolt válasza szab.tam (#9012) üzenetére


nyimsolt
tag

Szia,

Az alaplapon van integrált VGA, ez az Ati HD 4200. Ezt azóta nem használom, amióta ATI 5670 van a gépben. Ezért is írtam, hogy kíváncsi leszek az IGP-s trükkre, mert az ATI 4200-es VGA-t a gép nem látja, csak az ATI 5670-et. Az alaplapi VGA kimeneteken nincs jel, a monitor nem jelenít meg semmi (a BIOSban is az elsődleges VGA a PCI-E). A HDMI az 5670-ről menne a TV-re, de amint a WIndows betöltődik, már nincs kép (az még a TV-is megvan, hogy elkezd töltődni a Win).

Asus RT-AX58U, RT-AX55 & RT-AC57U V3

(#9019) joecontra válasza agressiv (#9016) üzenetére


joecontra
addikt

Hali!

ez azért fontos, mert ez alapján tudja a kártya, hogy mi a max felbontás, frissítési frekvencia stb.
Kösz, hogy leírtad de ezt én is tudom. Azt mondtam, hogy van olyan kártya ami nem követeli meg ezeket az infókat, hogy képet adjon.

Üdv,
J

(#9020) szab.tam válasza nyimsolt (#9018) üzenetére


szab.tam
nagyúr

ez értem. de kipróbáltad már a 2 kijezős megoldást?

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#9021) Alastair' válasza mcs (#9017) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Akkor már meg is válaszoltad a saját kérdésedet.

Alister from Hell

(#9022) nyimsolt válasza szab.tam (#9020) üzenetére


nyimsolt
tag

Igen, az Igp-n nincs jel.

Asus RT-AX58U, RT-AX55 & RT-AC57U V3

(#9023) szab.tam válasza nyimsolt (#9022) üzenetére


szab.tam
nagyúr

a vga előtt akkor hogyan használtad, ha nincs az igp-n jel. nem értem...
akkor csináld azt, hogy az legyen az elsődleges. (a biosból)

a lényeg az, ghoy álljon fel a win úgy, hogy a monitoron, igp.n legyen a tálca, a tv legyen a win-ben a 2. számú kijelző. innen tudod a mókát elindítani. amíg ez az állapot nincs meg, nem tudsz továbblépni...

de ha úgy sincs kép, akkor 1. lépcsőben menj a legeredetibb állapothoz vissza. csak igp, és a dvi-ra dugd rá a moniort.

utána vga be, és hdmire a tv is. nem húzod ki a monitort, és a biosban továbbra is az igp legyen az elsődleges.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#9024) proci985 válasza szab.tam (#9015) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ja, azt sajnos semmiképp nem tudod megúszni.

egyébként az amd oldalán van faq, egyszerű, de picit segít. az is azt mondja, hogy kell neked két dvi (vagy hdmi vagy analóg), meg egy dp port. van complete list of adapters/displays fül is.

kommentekben is van egyébként pár érdekes info. ok, kicsit fura a kiejtése, meg az armanija, ugyanakkor a Silverstone RavenX használata nálam jópont:D

:DDD az a baj, hogy ha az ember early adapter, akkor kb maradnak a külföldi fórumok. ph!n egy kötegnyi embernek van multimonitorja, eyefinity3 meg még kevesebb.

tetejében meg sajnos nyelvet kell tudni, küflöldi fórumokon is legalább akkora a kavar a fejekben nagyon spec kérdésekben, mint itt a ph!n. milyen gput vegyekbe megpróbáltak engem is lebeszélni a 6950ről, hogy nem elég a procim. ehhez képest vagy megvan a 60fps avgben, vagy gpulimites vagyok.

nyimsolt: próbáld meg mindkét kijelzőt a diszkrét kártyára dugni, úgy mennie kéne.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#9025) nyimsolt válasza szab.tam (#9023) üzenetére


nyimsolt
tag

Amikor csak az Ati 4200 volt (ez ugye az Igp) akkor meg nem volt hdmi-s tv-m. A tv az 5670 utan erkezett. Az 5670 drivere jo lesz a 4200hoz ha az igp-t visszakapcsolom?

Asus RT-AX58U, RT-AX55 & RT-AC57U V3

(#9026) szab.tam válasza proci985 (#9024) üzenetére


szab.tam
nagyúr

ok. :R

nyimsolt-ot pedig ne zavard össze. :N
más lesz a gond...

1 kijelzőt akar csak a vga-n. a másik kijelző csak arra kell, hogy a win fejébe több lépcsóben bele legyen verve, hogy ne az igp-re akarjon megjelenni....

(#9025) nyimsolt
kikapcsolt igp-n persze, hogy nem lesz jel.

pontosan azt csináld, amit írtam utoljára.
utána meg az előtte lévő sorozat mókát.

elvileg jó lesz ráa driver.

nálam nvidia van. igp 9300, vga gt210. már nem emlékszem, hgo ymit és hgoyan raktam, de működött mindenhogy. legrosszabb esetben újra telepíti a meglévőből.
működnie kell.

indítsd el azt a q* gépet, és ne gondolkozz..... :DDD

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#9027) nyimsolt válasza szab.tam (#9026) üzenetére


nyimsolt
tag

Ok sracok! Hogyan tovabb? Az 5670 ami most dolgozik, az igp (ati 4200) le van tiltva. Az 5670-es hdmije kellene a tvn. Koszi elore is! Olyan nekem mintha a tv olyan hz- en kapna jelet amit nem tud megjeleniteni. Az is fura hogy a Tv-t (marka es tipus) a windows nem ismeri fel.

Asus RT-AX58U, RT-AX55 & RT-AC57U V3

(#9028) nyimsolt válasza szab.tam (#9026) üzenetére


nyimsolt
tag

Ha jo lesz a driver akkor lassuk.....

Asus RT-AX58U, RT-AX55 & RT-AC57U V3

(#9029) szab.tam válasza nyimsolt (#9027) üzenetére


szab.tam
nagyúr

még 1x leírom, többször nem.
nem ott van a probléma, ahol tudni véled.

mivel a win az igp-re kötött (vagy nem kötött), kijlezőn akar felállni, így oda is kell dugnoid egy kijezőt. hogy felálljon a win, lássad, és tudjál is babráni benne.
ehhez az igp dvi-ára is kell dugnod egy monitort. (ne a hdmi-s tv-t, mert az kella vga-n való beállításhoz!) és arra az időre az igp-t kell megtenned a bisoban az elsődleges vga-nak. (igp-nek).
amíg ezt nem csinálod meg, hiába vergődsz, mint ponty a szatyorban, hogy mi van a hdmi-ddel, és a hz-ekkel a tv-den...

és miután az (engedélyezett!!!) igp-re kötött monitoron, lett felállt win, végiléped amit írtam a (#8995)-ben.

az igp-hez valószínű újból telepítheti az összetevőket a meglévőkből az első rádugáskor

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#9030) nyimsolt válasza szab.tam (#9029) üzenetére


nyimsolt
tag

Bazz!!!! Igazad van!!!! A hdmi az igp rol mar a tvn!

Asus RT-AX58U, RT-AX55 & RT-AC57U V3

(#9031) szab.tam válasza nyimsolt (#9030) üzenetére


szab.tam
nagyúr

:O

nem ezt mondtam, hogy ezt csináld. feladtam, befejeztem...

az igp-re a monitort kellett volna dugnod, és nem a tv-t.
a cél nem az, hogy a tv menjena vga-n?
akkor mia pici fszmért a tv-t dugtad az igp-re, amikor vagy 5x leírtam, hgy a monitort dugd.

van egyáltalán 2 kijelződ?

bocs, tényleg feladtam.... :(((

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#9032) csevede válasza agressiv (#9016) üzenetére


csevede
tag

hd 5670-el működik, viszont ezen van dsub kimenet is szóval nem kell átalakítót használnom. amivel nem működik az hd 5770. azon csak 2 dvi kimenet van.

csevede felhasználónak 19 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#9033) nyimsolt válasza szab.tam (#9031) üzenetére


nyimsolt
tag

Mert nem ertettem miert kell az igp az egesz kevereshez. Legutoljara amit irtak hogy a win az igp-n indul volt a kulcs szamomra! Koszi!
Visszakeresem hogy milyen sorrendet irtal es lezongorazom!

Asus RT-AX58U, RT-AX55 & RT-AC57U V3

(#9034) nyimsolt válasza szab.tam (#9031) üzenetére


nyimsolt
tag

Igen van 2 kijelzom. Megcsinalom amit irtal. Koszi.

Asus RT-AX58U, RT-AX55 & RT-AC57U V3

(#9035) szab.tam válasza nyimsolt (#9034) üzenetére


szab.tam
nagyúr

rosszul mondtam az előbb, itt írtam le a lépéseket: (#9008)
(nem kizárt, hogy 1 lépésben is menne, de így a biztos...)

ha sikeres a folyamat és felálla awin a tv-n, akkor a biosban is vissza kell állítani az elsődlegesnek a vga.t, hozsen a tv-ről különben nem fogsz tudni a biosba belépni. azaza pont a fordítottja lesz a dolog, mint a kiindulási állapotban...

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#9036) nyimsolt válasza szab.tam (#9035) üzenetére


nyimsolt
tag

Megtaláltam. :) :R

[ Szerkesztve ]

Asus RT-AX58U, RT-AX55 & RT-AC57U V3

(#9037) nyimsolt válasza szab.tam (#9035) üzenetére


nyimsolt
tag

a 2 monitoron megvan a kiterjesztés, ahogy írtad. "az fő asztalt onnan átlövöd a tv-re. restart" -> no ezt a TV-re való átlövést hogyan csináljam ha a TV-t nem látom a VGA-re(5670) kötve?
Amit lát a Win az a 4200-re HDMI.n és az 5670-re HDMI-n kötött monitorok....

Asus RT-AX58U, RT-AX55 & RT-AC57U V3

(#9038) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

Sziasztok!

lenne egy hardveraprós "halott" VGA, érdekelne, hogy van-e remény arra hogy házilag meg lehessen csinálni.
a hibája az, hogy a tápcsati "jelenlétét" nem érzékeli, ergo mintha be sem lenne dugva, nem megy tovább. a hirdető elmondása szerint másik VGA-val bebootoltatva a gépet a win látja a kártyát.
én a tápcsati forrasztási hibájára gyanakodtam, kértem pár képet az érintett területről, de nem igazán vettem észre semmit, ezért kérném itt a kollégákat, hogy vessen rájuk pár pillantást, hátha észrevesznek valamit, amit én nem:
[link] [link] [link]

illetve ha valakinek van más ötlete, mi lehet a gond, azt is szívesen fogadom.

előre is kösz!

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#9039) agressiv válasza FireKeeper (#9038) üzenetére


agressiv
addikt

Kb semmi esélye sincs annak, hogy otthon megjavítod. Ha a GPU nem megy rendesen, akkor is látja a windows és nem feltétlenül táp probléma.

Hát még a borz.....

(#9040) tomgabor


tomgabor
senior tag

Sziasztok.
Volna egy kérdésem.
Melyik volt az első VGA ami támogatta a 1280x720-as és az 1920x1080-as felbontást az AGP-s korszakból?

[ Szerkesztve ]

(#9041) Alastair' válasza FireKeeper (#9038) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Ha meg van repedve a forrasztás, azt fényképről úgyse venni észre. Max nagyító alatt, még az se biztos.
De nem hinném, hogy ez a baja. Nálam is volt ilyen vga. A másik pcie slottba látta a gép, hogy ott van, ettől függetlenül szar volt. Próbáltam én is átmelegíteni a forrasztásokat, nem volt sikeres.

Alister from Hell

(#9042) szab.tam válasza nyimsolt (#9037) üzenetére


szab.tam
nagyúr

5670-re HDMI-n kötött monitorok

arra kella win aszalt is kiterjeszteni.
a ccc-ben ez pontosan hol van, már nem emlékszem.
azt sem tudom, hogy win7-ed van vagy xp-d...

dula view módban. kell az asztalt kitejeszteni a tv-re is.

ja, most értem, hogy ez megvan.... :))

az kell, hgo a tálca az ikonokkal együtt a tv-re kerüljön. az legyen a win szempontjából az eslődlaeges monitor. xp-nél egyszerű. asztalra jobb klikk / tulajdonságok / beállítás, és atv-re a az elsődleges monitorra pipa. win7-nél nem todum most pontosan hogy van, ott a jobb klikknél valami más van....

ha át tudtad így bűvölni a tálcát az ikonokkal, akkor az igp s- monitorról leveszed a z asztalkitejesztést.

(#9040) tomgabor
alapból nem tudom.
de én powerstrip-pel difiniáltam mindenféle felbontást, még 1400x1050-et is....

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#9043) FireKeeper válasza Alastair' (#9041) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

oks, köszi, akkor gondolom felejtős a dolog :)

agressiv: neked is köszi!

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#9044) nyimsolt válasza szab.tam (#9042) üzenetére


nyimsolt
tag

Win7 x64. A TV-t nem veszi észre az 5670-en keresztül. :(
Az lehet a gond, hogy az 5670-en BIOSában az órajelek picit lettek módosítva? (400/1000-ről 157/300-ra, ha a VGA nem csinál semmit)

[ Szerkesztve ]

Asus RT-AX58U, RT-AX55 & RT-AC57U V3

(#9045) szab.tam válasza nyimsolt (#9044) üzenetére


szab.tam
nagyúr

#9037-ben ezt írtad:
"a 2 monitoron megvan a kiterjesztés"

ez nálam azt jelenti, hogy van mindkettőn kép. az egeret az egyik kijlezőről át tudom húzni a másikra. és még látom is....

ez megvan?

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#9046) nyimsolt válasza szab.tam (#9045) üzenetére


nyimsolt
tag

Igen, megvan. Az IGP-s monitoron van a tálca, a saját gép ikon, a gadgetek stb. Az 5670-esen meg lényegében nincs semmi, csak a háttér és át tudok tenni ide ikont, Explorer-t stb. Az egérrel át tudok menni egyik monitorról a másikra ahogy azt kell.

Restart is volt ahogy írtad. A TV az 5670-re van kötve HDMI.vel, be is van kapcsolva. Azonban a Win még nem látja a TV-t.

[ Szerkesztve ]

Asus RT-AX58U, RT-AX55 & RT-AC57U V3

(#9047) Klemens


Klemens
őstag

Erre valaki? :F

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#9048) agressiv válasza Klemens (#9047) üzenetére


agressiv
addikt

Mi a hiba?

Hát még a borz.....

(#9049) Klemens válasza agressiv (#9048) üzenetére


Klemens
őstag

Hsz.

Feltettem már egy 10.4-es drivert is, de ugyan úgy csinálja.
Ráadásul most még a tulaj is kekeckedik, hogy biztosan nem bírja a monitorom a kártyát, nézzem meg LCD-vel (kösz, honnan szedjek egyet most), meg a kártya üzemel és így nem él a próbagarancia, stb...

[ Szerkesztve ]

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#9050) agressiv válasza Klemens (#9049) üzenetére


agressiv
addikt

Az ökörség, hogy a monitor nem bírja a kártyát, viszont úgy tűnik, hogy valamiért instabil. Milyen tápod van és mennyi idős?

Hát még a borz.....

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.