Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74651) Viktor77 válasza rasotamas (#74650) üzenetére


Viktor77
titán

Ha jól tudom, az új AMD driverek 7-esig visszamenőleg kezelik a régi kártyákat.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#74652) Shaza


Shaza
senior tag

Hello!
Eddig FHD-ban játszottam 60hz-en, most 1440p-ben 144hz-en.
Az lenne a kérdésem hogy mitől lehet fps droppom bizonyos játékokban(pl paladins)?
Fix 144 fps hirtelen leesik 110-re ,utána vissza aztán megint le és minden váltásnál megröccen a játék,pedig g-sync is van.

Előre is köszi!

(#74653) atyca


atyca
senior tag

Sziasztok!
MSI P2A4-EM AMD B350 alaplap, AMD Ryzen 5 1600, 3400 MHz proci,16 GB RAM mellé keresek megfelelő videokártyát AMD vonalon.
Most egy butított, Radeon(TM) RX 560 Graphics (2 GB) karim van (Medion gép), ez már kevésnek tűnik.
Milyen kártyát ajánlanátok, amivel ez a proci optimálisan együtt tud működni?
Köszi előre is!

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#74654) Z_A_P


Z_A_P
addikt

Szerintetek egy Asus P7P55-WS-SC lapban (benne i7-860) menne rendesen, tamogatna egy Rx580-at?

OK

(#74655) rasotamas válasza atyca (#74653) üzenetére


rasotamas
veterán

1. Van 'Milyen videokártyát?' topik.
2. Bármilyen videokártyával együtt tud a proci működi
3. Talán meg kellene határozni mi a cél. Ezt a Milyen videokártyát topikban is kérik. Milyen játék? Milyen felbontás, milyen képfrissítés? Mennyi a keret? Új vagy használt?
FullHD 60-75 FPS-re kevés pénzből RX570, sok pénzből 1660 vagy 1660Ti. Előbbi 2-szer, utóbbi szűk 3-szor gyorsabb az RX560-nál.
Nagyobb frekvenciára (144Hz) vagy felbontásra(1440p, 4K) sokkal többet kell költened, mondjuk egy RX5700.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#74656) atyca válasza rasotamas (#74655) üzenetére


atyca
senior tag

Köszi!

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#74657) Speed® válasza Z_A_P (#74654) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Szabványos PCIe csati van rajta, tehát nincs akadálya. Nálam X3480 mellett megy benne az 580 CF.

(#74658) rasotamas válasza Viktor77 (#74651) üzenetére


rasotamas
veterán

És tudok külön drivert föltenni a 2 amd kártyához? Félek ha felteszek egy régi crimson vagy nemtom milyet az elcseszi az rx470-et.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#74659) atyca


atyca
senior tag

Sziasztok!
MSI P2A4-EM AMD B350 alaplap, AMD Ryzen 5 1600, 3400 MHz proci,16 GB RAM mellé keresek megfelelő videokártyát AMD vonalon.
Most egy butított, Radeon(TM) RX 560 Graphics (2 GB) karim van (Medion gép), ez már kevésnek tűnik.
Milyen kártyát ajánlanátok a konfigom mellé, amivel optimálisan kihasználnák egymás teljesítményét?
(felmerült egy 1700-es beszerzése is)

[ Szerkesztve ]

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#74660) bobalazs válasza atyca (#74659) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Olyan sok választás sajnos nincs, egy jobb féle hűtésű 570-580at tegyél mellé. Gyakori kérdés hogy melyiket, olvass kicsit vissza.

(#74661) tasiadam


tasiadam
veterán

sziasztok!

Következő dolgon csodálkozom. BF1-re használtam gyári nvidia GTX960 kártyám, blower hűtés, 2 giga. HIGH-on nagyrészt kijött a 60fps, de legrosszabbkor is csak 45.
Na olvastam fórumon, hogy irtózatos potenciál van a dögben. Felhúztam 1300mhz-re a magot és 2000mhz-re a memóriát. Furmark alatt semmi, beállított profillal 66 fokos.
Elindítom a BF1-et, és kiboostolt 1463mhz-ra a mag, memória maradt 2000mhz-n, hőmérséklet maradt 65 körül, és kiakadt ultrán a 60fps.

Létezik, hogy a 960 ennyire erős?

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#74662) bobalazs válasza tasiadam (#74661) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Minden beállítás kérdése, csodát azonban nem kell tőle várni, mert csak egy 1050ti szintjét hozza.

(#74663) tasiadam válasza bobalazs (#74662) üzenetére


tasiadam
veterán

Hát túl sok mindenhez nem nyultam, mégis sokkal használhatóbb lett BF1 alatt. RX480-ra akarnám cserélni, de nem tudom, hogy megéri-e. Vagy akkor már 1070.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#74664) dugo_ válasza bobalazs (#74660) üzenetére


dugo_
veterán

Az a gép gyárilag 250W-os táppal jött ki, nem elhanyagolható részlet a bővítés kapcsán.

(#74665) bobalazs válasza dugo_ (#74664) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Azt miért nem írta le? Te honnan tudod?
250 watt az túlságosan behatároló...
R5 2600 rx 570el, 260w-80ig is elment nálam alapórajelen..

(#74666) dugo_ válasza bobalazs (#74665) üzenetére


dugo_
veterán

Emlékszem erre az Aldis gépre és visszakerestem. Nyilván azt nem tudom, hogy még mindig ez van-e benne, de a gyári specből indultam ki.

https://www.heise.de/ct/artikel/Aldi-PC-mit-Ryzen-5-Medion-Akoya-P56000-bei-Aldi-Nord-3902816.html?seite=3

(#74667) atyca válasza atyca (#74659) üzenetére


atyca
senior tag

#74659
Nem ide akartam,megkérem az illetékest, hogy törölje.

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#74668) atyca válasza bobalazs (#74660) üzenetére


atyca
senior tag

Köszi, bár a [Milyen videókártyát?] topikba szerettem volna írni az itt kapott itiner szerint.
Picit belekavarodtam.....
Egy esetleges Ryzen 7 1700 még milyen alternatívákat vetne fel?

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#74669) bobalazs válasza atyca (#74668) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Ha táp kérdést megoldod léphetsz akár feljebb is, 1660ti-vega irányba. 250w OS táppal a jelenlegi konfigról ne mocorogj.

(#74670) Shelby89890


Shelby89890
friss újonc

Sziasztok.sürgős segítség kellene. Fiamnak vàsàrolt gépben lenovo panda l-iq45 alaplap talàlható.idàig alaplapi video kàrtyàval ment.most tennék bele egy nvidia 8600gt-t.de nem ismeri fel az alaplap.biost hiàba állitom àt ha az nvidiara van dugva a kàbel nem kapcsol fel a monitor.ellenbe az alaplapival működik.mi leht a probléma?

(#74671) bobalazs válasza Shelby89890 (#74670) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Simán lehet hibás a 8600gt. Windows felismeri?

(#74672) Shelby89890 válasza bobalazs (#74671) üzenetére


Shelby89890
friss újonc

Nem.nem is làtja.

(#74673) bobalazs válasza Shelby89890 (#74672) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Akkor annyi. Vagy a lap pcie foglalata vagy a kártya rossz. Bios beállítástól függetlenül kellene mutatnia valamit Windows alól.

(#74674) Shelby89890 válasza bobalazs (#74673) üzenetére


Shelby89890
friss újonc

Rendben.köszönöm

(#74675) tasiadam


tasiadam
veterán

a 8600GT nekem modern kartya, mert meg mx400-al is cod1-eztem mar. Huztam rajta 15mhz-t, es hallottam, hogy serceg. De csoda, ha meg mukodik az is. Tekintettel arra, hogy a 10 eves kartya erosen nem jo mar semmire, emellett kondik is meghalnak, tokozas sem az igazi, stb.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#74676) rasotamas


rasotamas
veterán

Pár napja felmerült kérdésemre kérnék újra választ:
Egy gépben kell nekem 2 vga:
- Egy RX470 egy újabb Adrenalin driverrel
- és egy HD5450 valamiért ugyanazt a drivert használja, de nem megy vele
Ha utóbbit törlöm az eszközkezelőben, pikk-pakk visszarakja ugyanazzal a driverrel, és ha egy Catalistot betallózok hozzá azt mondja hogy az Adrenalin újabb és jobb.
Letörölni megintcsak nem akarom a drivert az rx470 miatt.
Mi a megoldás?

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/rasoapro

(#74677) Speed® válasza rasotamas (#74676) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Az, hogy nem próbálsz legacy driverrel működő kártyát használni szimultán egy frissebbel :) Amit szeretnél (az 5450 DSub csatijára átküldeni az RX által feldolgozott képet), ebben a felállásban nem összehozható.

(#74678) Shaza


Shaza
senior tag

Hello!

Az normális jelenség hogy egy 144hz-es monitoron ha 144-ről leesik az fps mondjuk 120-ra akkor megakad egy kicsit?(g synces a monitorom,ha ez számít)

(#74679) tasiadam válasza rasotamas (#74676) üzenetére


tasiadam
veterán

Csere egy nvidiara. :D

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#74680) rasotamas válasza Speed® (#74677) üzenetére


rasotamas
veterán

Arról mát lemondtam, de a core2 intel gma 950 laptopon az unreal toutnament (2000) is szaggat. Valahogy csak ki lehet kapcsolni, hogy a windows magátol fölrakja a drivert, csak választhatok én nem? Elvi akadálya nincs hogy 2 azonos márkáju vga-t 2 különböző driverrel használjak vagy igen?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#74681) homelessw0w


homelessw0w
csendes újonc

Sziasztok!

Adott egy Radeon XFX7900 series videokari, csikoz mukodes kozben es a device manager nem latja hogy csatlakoztatva lenne. Egyik venti felporog, de a masik megall bekapcsolas utan 2mp-re.
Szerintetek kuka?

Koszi

wagmi

(#74682) Logicman86


Logicman86
tag

Sziasztok!

lap: Aorus B450 Pro
VGA: MSI RTX 2070 SUPER VENTUS OC

A jelenség a következő: minden alkalommal mikor bekapcsolom a gépet, a vga ventik felpörögnek max-ra, 1-2 sec és visszaállnak alapra. Ez mitől lehet és lehet-e valahogy orvosolni :F Driverek rendben, hw-ek rendben, 1 hetes(új) a config.

Lehetőleg törekedj a feltett kérdésekre válaszolni...

(#74683) Csupingo válasza Logicman86 (#74682) üzenetére


Csupingo
veterán

Van amelyik kártya direkt csinálja: portalanít. Nekem érdekes módon egy fsp 350-es táppal csinált ilyet a kártyám, majd amikor tápot cseréltem, azután már nem.
Ha van másik táp a közeledben, kiváncsiságból kipróbálhatod, de szerintem együtt is lehet élni a dologgal.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#74684) Viktor77 válasza Logicman86 (#74682) üzenetére


Viktor77
titán

Sanszos hogy ez ilyen. Driverek hiába vannak rendben, bekapcsolás után semmi közük a kártyához egészen a Win betöltéséig.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#74685) Mokar1989


Mokar1989
újonc

Sziasztok egy olyan kérdésem lenne hogy addot egy gtx 980ti. 450w os corsair táp alatt se kép se hang se venti se a led nem világit. Menthető meg vagy kuka?

(#74686) Mokar1989


Mokar1989
újonc

Aki tud valami okosságot pls irjon rám priviben :R

(#74687) Csupingo válasza Mokar1989 (#74685) üzenetére


Csupingo
veterán

Mik az előzmények? Eddig ebben a gépben működött ez a kártya? A gép működik másik vga-val vagy cpu-ban lévő igp-vel? Ha kevés a táp, akkor vagy nagyobb terhelésnél szokott leállni, újraindulni a gép, vagy be se kapcsol, csak egyet pördít a ventilátorokon (ledek villanak) és leáll. Ilyenkor néha egy kis ideig nem is lehet újra bekapcsolni. Ki kéne próbálni a kártyát másik pcie foglalatban, ha van a lapon, vagy másik gépben, vagy másik táppal ezt a gépet.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#74688) Logicman86 válasza Csupingo (#74683) üzenetére


Logicman86
tag

Kollégánál is ilyet produkál ugyanez a márka csak 2080-as a kártya. Táp mindkettőnknél Super Flower Leadex II 650W Gold. Most AMD konfigban van a VGA mindkettőnknél, de ezelőtt a kolléga intel-es konfigjában nem jelentkezett ez az "issue". Persze meg tudom szokni, csak azt gondoltam, hogy erre van vmi beállítás.

Köszönöm a válaszokat.

Lehetőleg törekedj a feltett kérdésekre válaszolni...

(#74689) Glaz-dozfhut válasza Logicman86 (#74688) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Történetesen nálam is így viselkedik ugyanezen lap inteles megfelelője. Nincs rá beállítás. Gondolom teszteli a működését. Ja, és az összes ventilátor felpörög.

- Glaz-doz-fhut -

(#74690) Logicman86 válasza Glaz-dozfhut (#74689) üzenetére


Logicman86
tag

Köszönöm, akkor ennyi a történet számomra. De mostmár legalább ezt is tudom :)

Lehetőleg törekedj a feltett kérdésekre válaszolni...

(#74691) diox


diox
tag

Üdv Uraim! Következő jelenségre szeretnék kézenfogható választ kapni (ha van rá ) adott egy Gigabyte 1060 G1 gaming 6g-s kártya, 3különböző gépben tökéletsen működik, viszont a main gépbe amibe egy Asus Z97-P mb van abba nem kel életre a kártya, csak ezzel a kártyával csinálja a jelenséget! R9,gtx760-al stb tökéletesen üzemel! Tápcsere volt,bios frissítve..tancsátalanság uralkodik!

"mindenki okos, némelyek előre, mások utólag"

(#74692) exor


exor
tag

Sziasztok!

Van egy Gigabyte r9 380 4GB videókártyám. Pontosabban ez a modell:
https://www.gigabyte.com/hu/Graphics-Card/GV-R938G1-GAMING-4GD#ov
A kártya már nem garanciális, korábban vettem használtan.

Az a probléma, hogy elromlott rajta az egyik ventilátor, furcsa kerregő hangja van, ahogy növekszik a fordulatszám átvált egy erőteljes zúgó hangba iszonyúan zavaró és hangos. Mivel így nem tudtam használni a gépet, leszereltem róla a rossz ventit, így most egy ventilátorral megy a kártya. (Alapvetően így is teljesen jól működik, nem melegszik túl, viszont így játék alatt a maradék egy ventilátor magasabb fordulatszámon teker hogy lehűtse, hangos de még így is sokkal jobb mint a kerregő - zúgó hang amit a másik produkált.)

Lehetséges a vga rossz ventijének a javítása? Tudtok esetleg valakit aki foglalkozik ilyesmivel?
Igazából ideiglenesen vettem a kártyát mert kellett egy vga a gépembe, később terveztem eladni és cserélni egy erősebbre. Érdemes lenne foglalkoznom a javítással? Vagy hagyjam a fenébe ha úgyis lecserélném még idén a kártyát? Van értelme megpróbálni eladni a kártyát így egy ventivel a használtpiaci ár alatt?

Ha esetleg alaki tud segíteni vagy valami hasznosat mondani azt nagyon szépen köszönöm!

(#74693) Nagynozi


Nagynozi
aktív tag

Sziasztok! Vásároltam egy Inno3d RTX 2080 Super TWIN X2 OC videókártyát, amit egy leárazás közepette 30 ezer Ft-ot megspórolva sikerült megvennem, hozzátenném, rettentő igényes doboza van és maga a kártya sem csúnya, kaptam hozzá egy 3DMark kódot, egy teljes játékot és egy jó minőségű egéralátétet. Ma hozta ki a futár. A kártya nagyon gyors, de egy probléma van vele, hogy rettentő meleg. Játékok alatt 85 fokos 2db. 92 mm-es venti van rajta dual-slotos hűtésű, több, mint egy kilós kártya. Nálam van a probléma, csatolok egy képet a gépről, vagy a kártya hűtése nem az igazi. Ilyenkor van lehetőségem még tenni ellene valamit, vagy ez nem számít "hibának".

[ Szerkesztve ]

(#74694) Csupingo válasza exor (#74692) üzenetére


Csupingo
veterán

Találni a neten ventiket, akár olcsóbban is. Azt neked kell eldönteni, hogy megéri e a vesződést. Esetleg előbb meghírdeted kicsit olcsóbban hibásan, aztán ha nem veszik meg, akkor cserélsz rajt, vagy még csökkented az árat. (Vagy keresel itthon hibás kártyát, amin a venti jó (talán wf2 kell neked) és azzal kicseréled.)

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#74695) exor válasza Csupingo (#74694) üzenetére


exor
tag

Amit linkeltél én is néztem, de nem rendeltem még ilyen külföldi oldalakról sosem, kicsit ódzkodok tőle. A hibás kártya működő ventivel eszembe sem jutott, pedig láttam régebben már ilyen hirdetést nagyon olcsón. Nézegetek majd hardveraprón hátha raknak fel idővel, köszi az ötletet.

[ Szerkesztve ]

(#74696) PeTeR_33


PeTeR_33
tag

Sziasztok!

Segítséget,véleményezést kérnék.

A tegnap este folyamán bekapcsoltam a számítógépet.
Már indításkor láttam,hogy valami probléma van.
Barna,feket,szürkés, sűrű,vékony, vízszintes csíkok futottak a képernyőn melyek vibráltak.

Mondom fasza.Bekakilt a 2060 SUPER.
Gondoltam egyet.Kikapcsoltam a monitort majd újra bekapcsoltam.
És a hiba eltűnt.

Jól gondolom,hogy VGA memória hiba esetén a monitor ki-be kapcsolása nem segített volna és a képhibák maradtak volna??

[ Szerkesztve ]

, GIGABYTE Z390 AORUS ELITE,I5 8600K,PALIT RTX 3070 GAMING PROBE QUIET STRAIGHT POWER 10 700,CORSAIR VEGENANCE LPX 3200 16GIGA,SAMSUNG EVO SSD 500G

(#74697) -ZeeZee- válasza PeTeR_33 (#74696) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Nem vagyok szaki, de ez inkább csatlakozó (kábel) problémának tűnik.

(#74698) amiklos


amiklos
csendes tag

Sziasztok!

HP-n vettem egy GTX 750 TI-t. A feladó betekerte 2 réteg konyhai papírtörlőben és feladta egy táp dobozban. berakva a gépbe az alábbi hibát hozta:

Én úgy tudom ez memória hiba. Okozhatta a rossz csomagolás is a hibát? Vagy ez már szar volt, amikor el lett küldve? Segítségeteket előre is köszönöm.

üdv.
Miki

(#74699) Logicman86 válasza Nagynozi (#74693) üzenetére


Logicman86
tag

Szia!

Valószínűleg a kártya alatt lévő "kevés" hely sem segíti a megfelelő légáramlás biztosítását, de szerintem a rajta lévő hűtő lesz a szűk keresztmetszet.

Esetleg megpróbálhatnál beállítani egy custom fan profilt (MSI Afterburner-ben egyszerűen megoldható). Teszt jelleggel 60°C-tól már menjenek 100%-on a ventik, így megnézed játékok alatt meddig megy fel. Ha nem éri el a 80°C-ot és esetlegesen kompromisszumot tudsz kötni a vele járó "nagy" hanggal akkor szerintem jó vagy. Ha még jobb hőfokokat produkál, akkor tudsz vele játszani, hogy 60°C-nál még csak 70-80%-on pörögjön, 70-75°C-nál menjen max-on. Én úgy tudom, hogy az az általános mondás, hogy 80°C felett már ne nagyon járassuk a VGA-t huzamosabb ideig, de lehet, hogy ez csak egy túlzott óvatoskodás.

Viszont ha nem válik be, akkor érdemes lehet elgondolkozni azon, hogy lecseréled a hűtését vízre.

[ Szerkesztve ]

Lehetőleg törekedj a feltett kérdésekre válaszolni...

(#74700) bobalazs válasza amiklos (#74698) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Esélyes hogy a papirba tekerés csak álca volt, és már eleve hibás.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.