Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28001) AAntii válasza BlessedElroy (#28000) üzenetére


AAntii
őstag

Az, illetve semmi esetre sem a csökkentett órajelekkel ment a kártya, mivel azzal az életben nem lett volna ennyi pontod :)

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#28002) BlessedElroy válasza AAntii (#28001) üzenetére


BlessedElroy
senior tag

Akkor megnyugodtam.
Köszönöm a válaszokat!

Origin: BlessedElroy

(#28003) Bishoop


Bishoop
tag

Az lenne a kérdésem, hogy ha vásárlok kézből egy használt VGA-t garival, és meghibásodik akkor csak az eredeti tulajdonoson keresztül tudom érvényesíteni a garanciát?

(#28004) AAntii válasza Bishoop (#28003) üzenetére


AAntii
őstag

Nem, a lényeg, hogy a bolt gyakorlatának megfelelő papírokkal rendelkezz. Van ahol elég a matrica a kártya nyákján, mert csak gyári szám alapján történik a garancia intézése, van olyan üzlet is, ahova elég a jótállási jegy és van olyan is, ahova jótállási jegy és számla is kell. Az esetek nagy többségében (90%) jótállási jeggyel történik a garancia intézése.

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#28005) Bishoop válasza AAntii (#28004) üzenetére


Bishoop
tag

Akkor nem fogja őket(pl. az IPON-t) érdekelni kinek a neve szerepel a garancialevélen?

(#28006) myckie2 válasza Bishoop (#28005) üzenetére


myckie2
őstag

Nem. Ha lemásolod a garancia levelet és azzal viszed a kártyát iPonhoz még azt is elfogadják. A lényeg, hogy garancia levél legyen amit ők adtak ki. :)

[ Szerkesztve ]

(#28007) djnyakesz


djnyakesz
aktív tag

Légyszi ezt valaki válaszolja meg valaki

cask mozillában csinálta eddig, de böngészőt nem akarok váltani! mi a hiba?

[ Szerkesztve ]

(#28008) Bishoop válasza myckie2 (#28006) üzenetére


Bishoop
tag

Köszönöm a válaszokat !

(#28009) myckie2 válasza djnyakesz (#28007) üzenetére


myckie2
őstag

Újratelepíteni próbáltad a mozillát? Azt hiszem újratelepítésnél van olyan funkció, hogy az előzményeket stb-t ne törölje.

[ Szerkesztve ]

(#28010) djnyakesz válasza myckie2 (#28009) üzenetére


djnyakesz
aktív tag

Igen de nem történt változás :(
Annyi igazából ami még talán segítség lehet a szakértőkenk hogy amikor odagörgetek akkor pixeles, és ha várok 1-3 mp-et akkor visszaáll a normál állapot!

MI a fene ez? :S

[ Szerkesztve ]

(#28011) Vakegérke válasza myckie2 (#28009) üzenetére


Vakegérke
veterán

A MozBackup progi is segítség lehet. Mindent elment, és akár új telepítésnél pillanatok alatt visszaállítható minden beállítás, apró szöszmösz.

djnyakesz: Milyen bővítményeket telepítettél?

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#28012) djnyakesz válasza Vakegérke (#28011) üzenetére


djnyakesz
aktív tag

MozBackuppal csináltam :)

NIncs semmi extra bővítményem csak azok amikkel eddig is futott:

KÉP

(#28013) Vakegérke válasza djnyakesz (#28012) üzenetére


Vakegérke
veterán

A gúgli update-t, meg a Java buznyákokat tiltsd le. Ha nem változik semmi, engedélyezheted, nem gond.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#28014) sultansmith


sultansmith
senior tag

Hali!

Van egy ilyenem. Meg tudok ezzel hajtani 3 monitort?

Babakék is never ever motherfuckin' DIE!

(#28015) myckie2


myckie2
őstag

Ami még eszembejut, hogy az összes drivert átnézed. Igaz a vga-t már próbáltad de próbáld meg teljesen letörölni és talán a win7 (ha az van) alapból felismeri. (pl az enyémet felismeri) Talán akkor jó. Vagy próbáld meg eredeti driverrel amit a géphez kaptál.

[ Szerkesztve ]

(#28016) Kecso0017


Kecso0017
csendes tag

Üdv Mindenkinek!!

1 nagy problémám adódott amire remélem tudjátok a választ vagy valaki tudna segíteni.

Rendeltem magamnak egy gépet.
Alaplap: ASROCK 970 Extreme4
Processzor: AMD Phenom II X4 965 3.40GHz AM3 BOX Black Edition
Proceszor hűtő: COOLERMASTER Hyper 212 EVO RR-212E-16PK-R1
Ram: CORSAIR 4GB Vengeance Black DDR3 1600MHz
TÁP: LC-Power 600W
Winchester: Régi gépemböl valkó 160 GB-os majd lecserélem de egyelőre jó ez
VGA: SAPPHIRE 11201-17-20G HD7770 1GB GDDR5 GHZ EDITION PCIE

Ma meg is érkezett. Bementem a boltba érte és az ottani srác nem tudja beüzemelni.
A probléma forrása a videokártya.
Összeszerelte első 2-3 próbálkozásnál elindult a gép (rendszer nincs rajta) de egyik kikapcsolás után nem indult és azóta is ez a helyzet. Másik VGA-val elindul a gép probléma nélkül de ha beletesszük a HD 7770-t akkor fekete kép és semmi. Nem csinál semmit a gép. Nem indul el. A 7770-t ki próbáltuk másik gépbe probléma nélkül működött de az én új alaplapomban nem működik. BIOS frissítés is megtörtént a legfrissseb BIOS-ra de a helyet változatlan. Erre kérnék valami okos választ h miért lehet ez mi lehet a probléma?

Kedden jön majd egy másik VGA nekem lecserélni ezt hátha azzal jó lesz de féleh h azzal is ez lesz a probléma:S Az egyébként szintén 7770 csak nem Saphire hanem : GIGABYTE GV-R777OC-1GD HD7770 1GB GDDR5 PCIE

Remélem valaki tud segíteni mert már semmi ötletünk és kilátástalan a helyzet :S Nem jól kezdődik az új gép vásárlása pedig már este Far Cry 3azni akartam :D Remélem segítetek.

Köszönöm!!!!!!!!!

[ Szerkesztve ]

(#28017) agressiv válasza Kecso0017 (#28016) üzenetére


agressiv
addikt

Előfordulhat szipmla kompatibilitási probléma az AMD kártyákkal. Ha az LC power tápegység használt, akkor az lehet a gond oka, ha új, akkor mondd visza és inkább valami értlemes 400-350-es FSP tápot kérj bele.

Az érkező gagyibájt kártyától sem várnék túl sokat, értelmes cuccokat kellene választani és nincs ilyen gond.

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#28018) myckie2 válasza agressiv (#28017) üzenetére


myckie2
őstag

Látom megy a Gigabyte szapulása, bár gondolom nem tapasztalatból mondod...

[ Szerkesztve ]

(#28019) agressiv válasza myckie2 (#28018) üzenetére


agressiv
addikt

Rosszul gondolod és mindehhez hozzájön, hogy szervíztapasztalat. Az általános inkompatibilitási probléma a gagyibájttól pedig tény.

Hát még a borz.....

(#28020) AAntii válasza agressiv (#28017) üzenetére


AAntii
őstag

Meglepődnék, ha a 600 wattos lc power táp (hiába nem egy nagy minőség) kevés lenne egy max. terhelésen kb. 200-220 wattot fogyasztó géphez. Ha a felét tudja annak, ami rá van írva, az már elég. Nem mondom, hogy nem járna jobban egy fsp, chieftec, corsair táppal (hogy csak az elérhető áruakról szóljunk), de a táptól még el kellene indulnia a motyónak.
A kérdezőnek: ha boltban állíttattad össze a gépet, akkor én a helyedben nem keresném az okokat, a pénzedért szerintem elvárható lenne, hogy egy maximálisan működőképes, hibátlan konfigot rakjanak neked össze. Hogyha ezt a követelményt az adott bolt nem tudja teljesíteni, akkor el kell felejteni őket. Kecskeméten van jó pár bolt, lehet választani, van választék. Egyébként ha nem kifejezett kérésed volt a bolttól az lc power táp, vagy legalább ajánlat szintjén nem fogalmazták meg, hogy nem azt kellene választanod, akkor onnantól kezdve elég nagy baj van.

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#28021) agressiv válasza AAntii (#28020) üzenetére


agressiv
addikt

Ezért írtam feltételes módban és a " ha használt" kitételre értelme odafigyelni. És nem bíznáma gépemet még egy 1000W-os elcépóverre sem, mivel közel sem megbízható, inkább valami "alacsonyabb" teljesítményű megbízható tápot vásárolnék. Nagyon jól ismerem ezeknek a belső világát és kösz nem kérek belőlük.

Hát még a borz.....

(#28022) myckie2 válasza agressiv (#28019) üzenetére


myckie2
őstag

Kétlem, hogy nagyobb lenne az inkompatibilitási aránya mint a többi gyártónak, de ha mutatsz egy összesítést elhiszem.

(#28023) Kecso0017 válasza agressiv (#28019) üzenetére


Kecso0017
csendes tag

Ötletet nem adtatok, hogy mi lehetne a megoldás csak h szar a táp ennyit látok a dologból :D A gygabyte kártyáról meg annyit h most a Saphire nem működik. És am az értelmes választás szerinted mi lett volna? 30.k ért tudsz jobb kártyát mondani a HD 7770töl? a táp amúgy nem használt minden zsír új ma hozták meg a boltba. És így BIOS frissítés után nincs több ötlet azért gondoltam h megpróbálkozok it hátha vki tud vmi okosat. Kedden jön a 7770 Gygabytos verziója és reménykedek h azzal jó lesz. Amm eg aza durva h az LC power tápot ajánlották :D

(#28024) agressiv válasza myckie2 (#28022) üzenetére


agressiv
addikt

Már végeztem azzal, hogy másokkal vitatkozzak és közben magamat idegesítstem. Kínozzátok magatokat csak a sok sz@rral.

Ha végigcsinálod azt amit én, akkor pattoghatsz, de az a legkevésbbé sem érdekel, hogy a foteledből megkérdőjelezel..

Amm eg aza durva h az LC power tápot ajánlották

Mert a sok hulladék között az elcé az ami még valamennyire működőképes és mert el akarják adni. Ha valamit el akarok adni én sem mondom meg róla, hogy ez egy hulladék és meg ne vedd. Ha ajánlatot kérsz a boltban, azt ajánlják ami a nyakukon maradt, vagy olcsón be tudják szerezni és jót tudnak rajta fogni. Ritka esetben azt, amivel jók a tapasztalatok, de ez tényleg ritka.

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#28025) Kecso0017 válasza agressiv (#28024) üzenetére


Kecso0017
csendes tag

Egy 350 W fsp táp elbírná ezt a gépet? Mert hát a proci eszik 140-et vga is 70-80 mardna elé a többi cuccra a gépben? Videókártyát tudsz mondani másikat ha ez szerinted nem jó? Ami ien teljesítményt hozna 30 ért.

(#28026) modern válasza Kecso0017 (#28016) üzenetére


modern
aktív tag

Ha a vga-t áttettétek másik gépbe akkor fölöslegesen várod a másik 7770-est, mert nem az a baja hanem a táp.

Mobilon hamarabb elérsz: 30/563-1783

(#28027) Kecso0017 válasza modern (#28026) üzenetére


Kecso0017
csendes tag

De ha a táp a baja akkor miért indult el 2x 3x első körbe?

FSP Hexa 400W eza táp elbírná ezt a configot? Ez van olyan árba mint a 600as LC pwer

[ Szerkesztve ]

(#28028) bandi0000 válasza Kecso0017 (#28027) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Attól még elindulhat de terhelés alatt "meghalhat" ki kellett volna próbálni másik táppal is
És az 400-as FSP elég lenne

[ Szerkesztve ]

Xbox One: bandymnc

(#28029) Kecso0017 válasza bandi0000 (#28028) üzenetére


Kecso0017
csendes tag

Akkor lehet h az lesz h a keddi kártyát vissza mondom és inkább 1 táp csere lesz. Barátnőm gépébe pont ien fsp táp van lehet az lesz holnap beviszem és mondom h nézzék meg azzal. És rögtön kiderül h a táp-e a baja. Am enis arra gyanakodtam hogy a táp nem birja. csak hát én ugy gondoltam h min egy 600as táp kell és fspe nem volt már rá keret a 600watosra. de ha elbírja eza 400as Hexa akkor ö lesz a befutó szerinem

[ Szerkesztve ]

(#28030) agressiv válasza Kecso0017 (#28027) üzenetére


agressiv
addikt

Ha azonos árban van, akkor egyértelműen az FSP hexa. Úgy indulhatott el kétszer-hármoszor, hogy addig bírta például...

Szemét kategória. Azt a konfigot egy masszív 300W-os tápegység is elbírja.

Az, hogy eszükbe sem jutott másik tápppal kipróbálni, hűen tükrözi a hozzáértésüket. :O

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#28031) djnyakesz válasza Vakegérke (#28013) üzenetére


djnyakesz
aktív tag

Sajnos nem jött be ez sem.... nem értem mi lehet a baj! ATI oldaláról szedtem le a legfrisebb drivert!
Eddig nem csinálta!

Lehet meghal a kari? Nem kéne! :S

(#28032) bandi0000 válasza djnyakesz (#28031) üzenetére


bandi0000
nagyúr

nem birod kipróbálni a kártyát másik gépbe?
Nem lehet hogy vírus és újratelepítés megoldaná a gondot?
Illetve nem tom mondták e már de próbálj csinálni egy stressz tesztet és ha lenne baja akkor ott kiütközne, meg persze figyeld nem e túlmelegszik bár kétlem

Xbox One: bandymnc

(#28033) agressiv válasza djnyakesz (#28031) üzenetére


agressiv
addikt

Emled fel a 2D órajelet, ha akkor jó, akkor megvan a válasz.

Hát még a borz.....

(#28034) djnyakesz válasza bandi0000 (#28032) üzenetére


djnyakesz
aktív tag

Sajnos nincs másik gép amibe bele tudnám rakni!
A stressz teszt oké, de hogy derül ott ki?

Hol tudom a 2D órajelet felhúzni és mit kell látnom ha felhúzom!?
köszi

(#28035) BomiBoogie válasza djnyakesz (#28034) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Bárhol. Driver, MSI AB.

(#28036) bandi0000 válasza djnyakesz (#28034) üzenetére


bandi0000
nagyúr

általában valami hibát dob ki tehát mit tom én újraindulna a gép nem tudom én se pontosan de olyan 15-20 percet szokták járatni és ha nincs hiba akkor jó a kari

Xbox One: bandymnc

(#28037) AAntii válasza Kecso0017 (#28029) üzenetére


AAntii
őstag

30 ezerért a 7770-eseknél jelen pillanatban nincs jobb választás szerintem, ha az ember újban gondolkodik. A 400 wattos fsp egyértelműen jobb, mint a 600-as lc power, de mivel újról van szó és töredéke a géped fogyasztása a 600 wattnak, így azzal is mennie kell.
Ami miatt előfordulhat, hogy az lc power mégsem bírja el a konfigot, az az, hogy egy ágra van rákötve a proci és a vga is és a táp felhasznált 12 voltos ága max. 16-18 ampert bír. Mivel azt sem tudjuk milyen tápról van szó (pontos típus), nehéz tanácsot adni látatlanban.
Ennek a dolognak úgy kellett volna kinéznie, hogy a boltban kipróbálták, nem működött. Ezután megpróbálták a videokártyát másik gépben, ez eddig jó. Utána kellett volna következnie, hogy megpróbálják a konfigot másik táppal életre kelteni, majd pedig ha még mindig nem jó, akkor másik lappal kipróbálni a videokártyát és a tápot is. Az újraindulás egyébként abból is fakadhat, hogy a proci hűtést rosszul tették fel, nem ez lenne az első eset, hogy a magas hőmérséklet miatt a biosban beállított értéket elérve lekapcsol a gép az elégtelenül felhelyezett hűtés miatt. Egy ilyen tdp-vel rendelkező processzort normálisan kell hűteni, mert pillanatok alatt fel-, illetve túlmelegszik.

Száz szónak is egy a vége, jelen pillanatban annyit tudunk, hogy a videokártya az jó, de mivel az összes többi összetevő bármelyike lehet hibás, így hagyd a tanult kollégára a probléma megtalálását és megoldását.

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#28038) Vakegérke válasza AAntii (#28037) üzenetére


Vakegérke
veterán

A fene megette az olyan boltot, ahol nem tesztelik a frissen összerakott gépet. Mivel nem volt stabil a ketyere, én nem vettem volna át.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#28039) AAntii válasza Vakegérke (#28038) üzenetére


AAntii
őstag

Teljesen igazad van, én sem.

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#28040) Kecso0017 válasza Vakegérke (#28038) üzenetére


Kecso0017
csendes tag

Még nem vettem át a gépet addig nem fizetek míg nem működik 100%-an úgy ahogy szeretném!!! Most az lesz a következő lépés, hogy barátnőm gépében 400as Hexa FSp táp van holnap reggel beviszem és azzal kipróbáltatom, ha az a baj akkor rendeltetek egy tápot keddre a vga helyett. Ha nem akkor nincs ötletem de remélem jó lesz vele.

A LC pwer pontosan ilyen: http://ipon.hu/webshop/product/lcpower_super_silent_series_lc6600_600w/128301
Hát hogy a proci hűtő rosszul van-e felrakva vagy nem azt nem tudom de ha a FSP táppal sem jó akkor az következik, hogy levetetem a hűtőt és vissza rakatom a gyárit azt csak nem ronthatja el.

(#28041) Vakegérke válasza AAntii (#28039) üzenetére


Vakegérke
veterán

Holnap úgy vinném vissza, mint a huzat. Pénzt ide, aztán csókolom. Mennék másik üzletbe.

Kecso0017: Értsem úgy, hogy még nem fizettél? Ez jó jel.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#28042) djnyakesz válasza BomiBoogie (#28035) üzenetére


djnyakesz
aktív tag

Sajnos ezt nem értem.... tudom hogy amatőr a kérdés de valaki ovódás szinten leírja nekem mi az anyámat csináljak? :S

A Catalyst control centerben sem találok semmit...

(#28043) Kecso0017 válasza Vakegérke (#28041) üzenetére


Kecso0017
csendes tag

De mondom h nem fizettem még :D Szóval eddig próbálkozunk addig nem fizetek míg nem tökéletes.

(#28044) Vakegérke válasza Kecso0017 (#28043) üzenetére


Vakegérke
veterán

Lyóvanna, talán lassú felfogású vagyok, de már értem. :K
Nyeregben vagy, még a sejhajod is tisztára fogják lafatyolni, hogy kiszedjék belőled a gép árát. Légy szigorú és kemény. Amíg nem tökéletes a gép, addig el ne hozd, ne hagyd magad megdumálni.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#28045) AAntii válasza Kecso0017 (#28040) üzenetére


AAntii
őstag

Nem kell a gyárit visszatenni. Amit írtál hűtő az szuper ehhez a procihoz, szóval azt rakasd vissza, csak normálisan tegyék rá, a gyári az nem való semmire a legtöbb esetben az amdknél.

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#28046) kmisi99


kmisi99
addikt

Adott egy laptop
Radeon HD 7670M gpu+AMD Radeon HD 7640G IGP van.

Valamiért játékokban csak az IGP megy. Vajon hol lehet a hiba? Így minden elég rosszul megy.

(#28047) hegegabi80


hegegabi80
addikt

Asus GT440 vga-nak mennyi a max hőmérséklete? Nekem terhelés alatt 70-72 fok körül alakul. Az még elfogadható, vagy már magas?

(#28048) Buci21 válasza Kecso0017 (#28043) üzenetére


Buci21
addikt

meghallgatták, h mit csipog az alaplap? ha egy hosszú 5 rövid (ha jól emlékszem), akkor a VGA-val van baja, de ilyen kis kedves, ámbár idegesítő kódok formájában elfütyüli a lap, h mi a baja.

(#28049) Kecso0017 válasza Buci21 (#28048) üzenetére


Kecso0017
csendes tag

Ez semmit nem csipog semmi hangot nem ad ki. De úgy néz ki h a táp lesz a baj de majd holnap reggel ki derül. Majd írok h mi lett az eredmény.

(#28050) Buci21 válasza Kecso0017 (#28049) üzenetére


Buci21
addikt

lehet, h csak a csipogót felejtették el rádugni? az alaplap egyet csippan, ha jó minden, ha nem jó, akkor rébuszokban elcsipogja h memória, VGA vagy épp milyen baja van, de a tápot én is valószínűnek tartom :D

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.