Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30001) Apone33 válasza BomiBoogie (#30000) üzenetére


Apone33
őstag

Én is ettől féltem, köszi a választ.

Play Hard!!!

(#30002) Csak.TnT


Csak.TnT
tag

Sziasztok. Tudna nekem valaki segiteni? Már egy hete ezzel küszködök.
Annyi a lényeg hogy melegszik a vga, vagyis a gpu VRM. Mit lehet ezel kezdeni? EVGA GTX280 SSC ről van szó rajta peddig egy Ac extreme hűtő. Alapból a VRM 47fok terhelve visszont felmegy 100 fokra is..:/
Ilyenkor játék közbe leáll a gép... :/ Gap pad-ot tettem rá. de semmi.

"Csak is a PitBull mert a telepi kutyáknak egy forintot nem ér a vérük."

(#30003) Rivaul válasza Csak.TnT (#30002) üzenetére


Rivaul
addikt

A gap-ra tettél is valamit? Bordákat tegyél rá aminek át tudja adni a tapasz a hőt. Azokat meg aktív hűtővel is megtámogathatod.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#30004) Csak.TnT válasza Rivaul (#30003) üzenetére


Csak.TnT
tag

van hozá egy ilyen tartozék amit rákel rakni, ien vas rács hiába ráteszem akkor is.
Nah meg a másik hogy ezt ha rárakom leesik, de megoldottam, de akkor is meleg.
Már próbáltam mindent, lehet ilyen ram süni féle kellene rá.

"Csak is a PitBull mert a telepi kutyáknak egy forintot nem ér a vérük."

(#30005) Rivaul válasza Csak.TnT (#30004) üzenetére


Rivaul
addikt

A bordák alatt a "ramsünit" értettem. Az kell neked s ekkora hőfoknál egy ventit is a környékére kéne rakni.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#30006) helkis


helkis
addikt

üdv mindenkinek!

keresem a legkisebb fogyasztású VGA-t, igazából csak annyi szerepe lenne, hogy legyen kép, teljesen mindegy milyen, pci-e-csatiba menjen (1helyet foglaljon) csak 2D-ben fog működni, ha rá kell nézni a gépre élőben..
ez egy 24/7-es távoli asztalos gépről van szó..
előre is köszi mindenkinek!

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#30007) Csak.TnT


Csak.TnT
tag

Itt egy videó a kariról meg a hűtő. [Vid]

Így csináltam, de hát akkor is melegszik a vrm. Akkor vmi jobb fajra ramsüni kellene gondolom.

"Csak is a PitBull mert a telepi kutyáknak egy forintot nem ér a vérük."

(#30008) kontarr


kontarr
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Lenovo notim i5 proc GT635 kártya,de játéknál az I5 proc hd4000 kátyáját észleli.
Valki tud megoldást?

(#30009) Rivaul válasza Csak.TnT (#30007) üzenetére


Rivaul
addikt

Az alján a rácsot tetted fel csak? A memóriára is tettek a hűtő alá komplett blokkokat. Azok hűtik a memóriát nem az alatta lévő vacak. Ha viszont azokra is úgy tettél mint a videóba akkor az érdekes mert nem kéne 100fokra felengednie.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#30010) Henker2


Henker2
addikt

Üdv!

Írok a problémámról, hátha tud segíteni valaki.

Egyik ismerősöm elhozta a gépét. Egy Sapphire hd 3650 agp-s 512MB-os vga van benne. Akár hogy akartam összekötni a monitorommal /dvi, d-sub/ egyik esetben sem adott képet. Ha kivettem a kártyát és beindítottam a gépet, szakaszos sípolás jelezte, hogy nincs a gépben. Ha visszateszem semmi, de a rajta lévő venti bekapcsolásnál megmozdul egy picit de nem indul be.

Szerintetek meghalt a VGA?

Milyen hasonló tudású vga-t tudtok ajánlani helyette AGP-s foglalattal? Lehet jobb lenne Nvidia.

Kinéztem Nvidia-ban párat:

- Galaxy 7600GS Premium AGP 256MB DDR3 128bit Zalman hűtővel
- Nvidia Geforce 6800GS AGP8x 256MB TV-OUT DVI
- Gainward 6800GS 256MB 256bit DDR3
- Gigabyte Geforce 6200 512MB DDR2 AGP

Ezekre mit mondtok. Jobbak vagy rosszabbak a Sapphire hd 3650-nél?

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#30011) Henker2 válasza Henker2 (#30010) üzenetére


Henker2
addikt

Annyit sikerült már kiszűrnöm, hogy vagy VGA vagy táp lesz a ludas.

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#30012) Rivaul válasza Henker2 (#30011) üzenetére


Rivaul
addikt

Minden más megy? Kézzel érezhető/hallható a hdd felpörgése. Proci hűtő ventije megy rendesen? Melegszik a lap, cd-rom megy? Ha ezek mennek akkor nem hinném hogy pont a kárytát ne bírná el a táp. Max az agp sín halt meg de az se jobb. Ilyen régi kártyánál bajos de mindenképp le kéne tesztelni mielőtt költesz rá. Amúgy agp-be a 3850 a legerősebb kártya ha jól tudom.

(#30013) Henker2 válasza Rivaul (#30012) üzenetére

Akkor én be merném vállalni hogy a kártya lesz a hunyó. Még annyit megtehetsz hogy lehúzol mindent a gépről: hdd, olvasó, +hűtő, 1 memó max s úgy is bekapcsolod. ha a táp gyenge így el kell indítsa az ati-t. Ha ez se jön be akkor tényleg a kártya a befutó.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#30013) Henker2 válasza Rivaul (#30012) üzenetére


Henker2
addikt

Egy régebbi AGP-s karival kipróbáltam és beboot-olt.

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#30014) helkis válasza helkis (#30006) üzenetére


helkis
addikt

olyan kártya is jó lehet, amit kegyetlenül alul lehet feszelni.. :)

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#30015) Csak.TnT válasza Rivaul (#30009) üzenetére


Csak.TnT
tag

ugyan ugy csináltam persze..:) Nemtudom mi lehet a baj, mondjuk most egy fokal jobb. :) Majd lesz vele akkor vmi, kitalálok.

"Csak is a PitBull mert a telepi kutyáknak egy forintot nem ér a vérük."

(#30016) the dealer


the dealer
tag

UP!

Senki se tud ebben segíteni? :)

Real life is just a hobby.

(#30017) varmi2 válasza the dealer (#30016) üzenetére


varmi2
nagyúr

Próbáld meg a legújabb ati driverrel, vagy, ha az van fenn, akkor egy régebbivel.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#30018) energy15


energy15
csendes tag

Üdv!
Írok a problémámról, hátha tud segíteni valaki.

Van egy ASUS 8600GT silent-em és a tegnapi vihartól (villám) a vidi kártya szemetel. Konkrétan a színesebb részek olyanok mint egy sakktábla sötétebb és világosabb árnyalatokkal. (kb. 4-5mm es négyzatrács van a monitoron) Mi mehetett tönkre benne, mennyi lehet a javítása?

«Privátot írj, arról kapok értesítést. Hozzászólásokat ritkán olvasok.»

(#30019) N.Ferry


N.Ferry
senior tag

Sziasztok!
Jelenleg igpu-t használok,de jöv.hónapban megveszem a dgpu-mat.
Az lenne a kérdésem,hogy ilyenkor ha berakom a gépbe majd a vga-t,érdemes új wint rakni,vagy az alaplap automatán letiltja az igpu-t,és csak a vga driverét kell felraknom?

Walking Dead

(#30020) gaborh


gaborh
aktív tag

Sziasztok.
Kérdésem a következő lenne. Adott egy radeon hd 6770 kártya. És ha játszom be csíkozodik a kép ami néha eltűnik néha meg megfagy a gép. Ez mitől lehetséges?

Gábor

(#30021) BomiBoogie válasza gaborh (#30020) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Húzva van a kártya? Ha igen, akkor túlhúzástól lehet.

(#30022) gaborh válasza BomiBoogie (#30021) üzenetére


gaborh
aktív tag

Nincsen húzva.

Lehet sok neki a 1920x1080 ?

[ Szerkesztve ]

Gábor

(#30023) Rivaul válasza gaborh (#30022) üzenetére


Rivaul
addikt

Ha ekkora felbontásba téped azt a kártyát akkor nézz hőfokot nála.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#30024) gaborh válasza Rivaul (#30023) üzenetére


gaborh
aktív tag

És az miért van hogy újra akartam tenni a kártyához kapott lemez és menet közben hibát írt ki. És azóta nem ismeri fel a vga-t csak standart vga-nak?

Gábor

(#30025) sketchifun válasza gaborh (#30024) üzenetére


sketchifun
senior tag

Ha garis, értesítsd a kiskereskedőt, hogy probléma van.

Valószínüleg megadta magát, főleg ha mindezt úgy produkálja, hogy nem volt húzva.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#30026) Kecsu1234567


Kecsu1234567
csendes tag

R7850 twin frozr VGA-m 2GB GDDR5 árára lennék kÍváncsi garancia nincs rá.PCI EXPRESS 3.0

SZERINTETEK 35K SOK ÉRTE GARI NÉLKÜL ???

(#30027) sketchifun válasza Kecsu1234567 (#30026) üzenetére


sketchifun
senior tag

Beárazós topikban kérdezd!

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#30028) Rivaul válasza gaborh (#30024) üzenetére


Rivaul
addikt

Kompletten töröld le az előző drivert míg alapra nem áll a felbontás. Újraindítás s utána próbáld meg. Csak a driverrel kezd cc-nélkül.


Kecsu1234567
Beárazás

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#30029) Superhun válasza Kecsu1234567 (#30026) üzenetére


Superhun
addikt

Garancia nélkül ilyen VGA-t nem szabad venni. Az is már eleve gyanús, hogy nincs hozzá garancialevél...

(#30030) misa025


misa025
csendes tag

Üdv mindenkinek!Egy olyan problémám van hogy van egy gtx260-am bekapcsolnám a gépet és se kép se han csak felpörög 100%-ra a ventije majd leáll megint felpörög megint leáll közben a monitoron semmi nem látható csak az hogy kéken majd sárgán villog a gombja mintha bekapcsolna de mégse.Szédszedtem a hűtését kitakarítottam jó volt egy hétig és most megint elkezdte.ha véletlen bekapcsolódik akkor megy most is 3 órát toltam vele az új metrót.Ezért nem értem se kékhalál semmi.Mi lehet a baj?Biztos nem melegszik mert ha három napig nem kapcsolom be akkor is ezt csinálja.

(#30031) Tbor


Tbor
tag

Sziasztok !

Egy 7790 és egy GTX 660 között hány W különbség van fogyasztásban, idle ás Win7 asztal használata közben ? Load kb 30w-nak láttam.

(#30032) agressiv válasza gaborh (#30024) üzenetére


agressiv
addikt

Most láttad hogy megy tönkre egy videókártya. :)

Hát még a borz.....

(#30033) Huma


Huma
addikt

Van egy Dell Optiplex 745-ös masinám és nem műkszik benne az újonnan vásárolt 5450-es Radeonom. A kártyát leteszteltem a nagy gépemen és ott kifogástalanul működött. (leszámítva hogy a 79 fokot is elérte a hőmérséklet.)

A hiba amit produkál a másik gépben:
Alapból adja a képet viszont nem ismeri fel automatikusan a win7 és amikor a drivert akarom telepíteni akkor kékhalállal elszáll. Így viszont semmilyen 3D alkalmazás nem működik.
A géppel eddig nem volt probléma. Csak a videokártya nem akar normálisan működni benne.

Majd frissítem az alaplap bios-át, hátha segít. Esetleg lenne még valakinek valamilyen ötlete?

szerk:
Az 5450-et nem kellene automatikusan felismerni a win7-nek? A főgépem sem ismerte fel pedig arra telepítve is volt a HD5-ös szériához a driver (5750-et vettem ki belőle). Ráadásul a képernyőfrissítést sem lehetett 60Hz fölé állítani még azután sem hogy fölismerte a gép.

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#30034) msgt.fubar


msgt.fubar
senior tag

Sziasztok,

milyen oka lehet egy HD4830-nál, hogy bios-nál piros pöttyös a kép, majd windows beindulásra kék halált dob?

A kórelőzmény a következő: a múlt heti egyik nagyobb vihar után a korábbi VGA elkezdett sakktáblásat játszani (sakktábla-mintás átlátszó grafikus hiba a windows alatt), majd belekerült a gépbe a HD4830, néhány óra netezés és windows után játékindításnál kék halált dobott. Utána kezdődött a piros pöttyözés.

A HD4830 nem melegszik túl, kézrátétellel abszolút jó hőmérsékletű. Sajnos a Windowsig nem lehet eljutni, hogy hőfokot lehessen ellenőrizni.

Én elsődlegesen gyenge/haldokló táp problémára gyanakszom, lesz futtatva egy MemTest86. De erősen gyanakszom, hogy a táp adja meg magát, a múltkori viharban hazavágta ugyanis az előző VGA-t is. Egy Chieftec 450W-os táp egyébként, tehát elviekben nem kéne lennie vele bajnak.

Ellenben a kék halál általában memória probléma, ha jól tudom.

Ti mit gondoltok? Volt már ilyesmi hibátok?

[ Szerkesztve ]

gottagofast

(#30035) gaborh válasza agressiv (#30032) üzenetére


gaborh
aktív tag

:DDD Nem ment tönkre. :N

Gábor

(#30036) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Sziasztok!

Párom gépében egy Sapphire 4870-es 1GB-os kártya dolgozik, és amikor játszik, akkor biza igen hangos a gépe, mert nagyon felpörög a VGA hűtője. Sajnos a CCC-vel manuálisan nem lehet leszabályozni, pedig nálam pl működik, erről már korábban írtam is ide hozzászólást.
Tudom a legtisztább megoldás egy normális hűtő vásárlása lenne rá, de most próbálok valami költséghatékony megoldást kiagyalni, mert lehet nem marad sokáig a gépében a kártya. (én cserélni szeretném a 4890-esemet, amin Alpenföhn hűtő van, tehát 0 hang, ezt szánom az ő gépébe, én pedig vennék helyette valami. Ez egy másik kérdés, hogy mit? :) A 7850-essel szemezek, csak kicsit drága, lehet most nem férne bele a keretbe és okosabban teszem, ha inkább spórolok rá)

No de visszatérve az eredeti problémára valami költséghatékony hűtési megoldáson gondolkodtam, még pedig hogy átkötöm a ventijét közvetlenül a tápra fix 5V-ra, úgy biztos nem lesz hangos. De az előbb GPU-Z-vel logoltattam 1 kicsit a hőmérsékleteket miközben játszott, és bizony elég meleg ez a kártya, lehet megfőne, ha átkötném fix 5V-ra a hűtését, nem?
Log: link

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#30037) agressiv válasza msgt.fubar (#30034) üzenetére


agressiv
addikt

A kékképernyő hibát jelez nem memóriahibát. Valószínű, hogy a kártya ödglött.

gaborh

Nem ment tönkre. :N

Akkor mi lett vele?

Hát még a borz.....

(#30038) kalapacsolok


kalapacsolok
senior tag

Üdv! Új számítógépet vennék magamnak.

NEM játszom vele semmit. 22 colos képernyőm lenne, otthoni használatra kéne, viszont néha szoktam vágni sony vegason egyszerűbb videókat. Érdemes akkor külön videokártyát venni? Én azt gondolom, jobb, mintha egy i5 Intelbe van integrált, de nem értek annyira hozzá.

Kb 150 ezrem van a gépre, a lényeg, hogy minél később avuljon el. Köszi a segítséget!

(#30039) Superhun válasza kalapacsolok (#30038) üzenetére


Superhun
addikt

Ha nem játszol, akkor egy integrált VGA is kiszolgálja minden igényed. :)

Ha hosszútávra tervezel, akkor s1155-ös alaplapot vegyél egy i5-ös procival. 2 évig nem lesz panaszod rá. Később i7-et vehetsz bele.

(#30040) heimdani


heimdani
csendes tag

Üdv!
Azt szeretném kérdezni hogy ehhez a videókártyához: Gigabyte 7870 2GB DDR5 GV-R787OC-2GD videókártya, elég-e az FSP Hexa 400-as?

ez a proci lenne mellette: athlon II x4 750k

Heim

(#30041) Rivaul válasza heimdani (#30040) üzenetére


Rivaul
addikt

Az a kártya maxon 175w-ot eszik. Számolgasd ki mi van még a gépedben mellé.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#30042) marcusa válasza heimdani (#30040) üzenetére


marcusa
addikt

Elég, csak az okozhat gondot, hogy a hexa tápon 1db 6pin csati van, a 7870 pedig 2db-ot kér. 1-et majd átalakítózni kell, de a teljesítménye elég lesz. :K

:-)

(#30043) A_ScHuLcZ válasza A_ScHuLcZ (#30036) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Erre tud nekem valaki valami okosat mondani? :)

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#30044) Rivaul válasza A_ScHuLcZ (#30043) üzenetére


Rivaul
addikt

Elég lett volna egy hőfokot írni vagy egy képet hogy milyen meleg a kártya. Azt viszont látatlanba megmondom ha lekötöd 5v-ra akkor megy a kukába a kártya mert meg megfőzi magát.

Arra hogy mit vegyél helyettük van topic.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#30045) dahliaboi


dahliaboi
csendes tag

Szaisztok!

Minap vettem egy Radeon HD 6670 videókártyát. Tökéletesen működik egyetlen dolog kivételével.
Nagyon feltűnően állítgatja a fényerőt. De nem is akárhogy... Ha megnyitok egy fekete/sötét képet vagy játékoknál sötétebb helyeken járok magától leveszi a fényerőt. De nem egyszerre lerántja hanem szépen fokozatosan. Ha vissza teszek világosabb képet akkor pedig vissza is viszi a fényerőt ugyanúgy fokozatosan. Nem találtam semmi automatikus javitást vagy akármit ami ezt állíthatná. A monitor egy Fujitsu SL3230T. Gondolkodtam a tápon, hogy az okozhatja de így?
Köszi a válaszokat előre is!

d

(#30046) Lenry válasza dahliaboi (#30045) üzenetére


Lenry
félisten

ez szerintem a monitor nyűgje

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#30047) dahliaboi válasza Lenry (#30046) üzenetére


dahliaboi
csendes tag

Előző kártyával (HD 3650) semmi probléma nem volt. Igaz akkor nem HDMIvel volt összekötve hanem DVI-on. De mind a két HDMI porttal ezt csinálja.

d

(#30048) troland26 válasza dahliaboi (#30047) üzenetére


troland26
őstag

dvi-al nem próbáltad összekötni ?

(#30049) dahliaboi válasza troland26 (#30048) üzenetére


dahliaboi
csendes tag

Háhá! Eddig én a monitorra nem is gondoltam...Van egy 'ACR' nevű beállítás magában a monitorban és az csinálja ezt...de nem pont fordítva kellene lennie hogy ha világos akkor vesz vissza ha meg sötét akkor emeli?
Na de köszi! Lenry-nek meg főleg! Miatta néztem meg :D
(tudom egy fa..khm..vagyok)

d

(#30050) agressiv válasza Superhun (#30039) üzenetére


agressiv
addikt

Az intel integrált VGA nem egy főnyeremény, ráadásul a képe sem a legszebb. Egy olcsó diszkrét VGA-val sokkal jobb dolgozni, mint az intel integráltjával.

Hát még a borz.....

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.