Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74551) Csupingo válasza RockHaRD (#74550) üzenetére


Csupingo
veterán

A hozzáértők gyakran említik, hogy sokszor csak a márkás, drágább toldókkal nincs gond. Sajnos ez elég lutri, bár inkább csak a hosszabb darabokkal szoktak inkább gondok lenni. Amúgy ha a gpu-z -ben elindítod a render tesztet, akkor se vált feljebb. Csak olyankor szokta a max.-ot mutatni, különben gyakran alapra áll. Van itt PH-n több modding topik, ott biztos tudnak segíteni.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#74552) Adam_Shepard válasza Pörp (#74549) üzenetére


Adam_Shepard
addikt

Szuper, köszi! már mentem is!

Bearer... Seek.. Seek..Lest..

(#74553) RockHaRD válasza Csupingo (#74551) üzenetére


RockHaRD
addikt

Thermaltake azt írta most, hogy a házhoz csak a standard kábelt adják, és az csak arra jó, hogy valahogyan működik, de ha normálisat akarok, akkor meg kell venni a prémium riser kábelt... (28 ezer)

A gondom, hogy a honlapjukon az olcsó kábelre is azt írják, hogy 3.0. Iponban lehet is kapni ezt a fajta kábelt. AC-053-CN1OTN-C1

(#74554) Csupingo válasza RockHaRD (#74553) üzenetére


Csupingo
veterán

Pl. ide, vagy ide is kérdezz be, hogy mit várhatsz ettől a kábeltől.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#74555) Ernesto78 válasza Pörp (#74538) üzenetére


Ernesto78
aktív tag

sajnálom, hogy tönkrement, de a lényeg hogy a másik még szépen fut. Persze régebbi NFS-t játszani elég egy kártya és még szuper. Köszi

[ Szerkesztve ]

(#74556) Ochocinco46


Ochocinco46
aktív tag

Üdv,

korábban már írtam, és sajnos azóta se találok megoldást külföldi fórumokon sem.
RX 480 kártyám 3D-ben játékokban hibátlan, stabil órajelek. De böngészőben beépített videóknál ha pörgetek előre akkor sokszor beáll a videó, elmegy a hang és szaggatva játsza le tovább. Ilyenkor a vinyón lévő filmekkel is ugyenez van, csak a gép rr segít.
Driver csere, win reinstall, sőt most már teljes félkonfigcsere is volt, de ugyanazt produkálja.
Van valami 2d vga teszt progi, amivel lehetne bizonyítani, hogy rossz és küldhetném gariba?
Szoftveres téren, tényleg millió verzióval próbálkoztam, elég valószínű, hogy hardveres, csak egyelőre nem tudom bizonyítani.

bármi segítséget/tippet szívesen fogadok...

(#74557) laskr99


laskr99
addikt

Sziasztok!

1080ti VGA-m van. Most már legfrissebb driverrel. A hiba az lenne,hogy mikor kiterjesztem a 4K HDR TV-re a képet, az Acer monitoron videó közben, ha teljes képre teszem, és várok pár másodpercet sötétebb lesz a kép, ha kilépek teljes képernyőből akkor visszavált rendesre. Ha csak a monitoron nézek vidit normális. Mi lehet a baj?

(#74558) Csupingo válasza Ochocinco46 (#74556) üzenetére


Csupingo
veterán

Okozhatja akár elmozdult sata kábel, talán memória hiba is. (A win eseménynapló nincs tele hibákkal?) Bányászvírus nincs a gépen? Pl. sima win asztalnál kéne megnézned mondjuk gpu-z -vel a kártya órajeleit.
Végső esetben lehet alaplapi bios frissítéssel is próbálkozni, vagy megnézni a kártya 2d-s órajeleit, lehet hogy az előző tulaj elpiszkálta és vissza kéne rakni rá az eredetit. A kártya topikjában ezzel kapcsolatban biztos tudnak segíteni.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#74559) Glaz-dozfhut válasza Ochocinco46 (#74556) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

A Passmark benchmark programcsomagnak van külön 2D tesztje. Épp telefonról vagyok, így nem megy csípőből a linkelés.

- Glaz-doz-fhut -

(#74560) Ochocinco46 válasza Csupingo (#74558) üzenetére


Ochocinco46
aktív tag

kábelek helyükön, memória új, másik gépben is tesztelve, tök új félkonfig új win-nel, eseménynaplóban nincs, se bányászvírus, órajelek rendben, de a hiba ugyanaz. Első tulaj vagyok, nem piszkáltam az órajeleket. Pont ezért nincs már más ötletem, minthogy a vga a hibás, csak ezt kéne tudnom bizonyítani.

(#74559) Glaz-dozfhut

köszi, azt ha hazaérek, kipróbálom.

[ Szerkesztve ]

(#74561) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

Sziasztok!
Adott egy Samsung noti, benne egy Intel 4000es igp+Radeon HD7670m kombóval. Két rendszer van a gépen. Win7 és 10. Gta5-öt 10-alatt futtatom. Eddig nem volt semmi gond. A kijelzőt kell cserélnem, mert csikózik, meg ugrál. Lekötöttem teljesen és most egy külső monitor van rádugva. A Win10-et újra kellett telepítenem. A gond az, h a gta5 egyszerűen nem akarja használni a dedikált vgat-t. (Előtte semmi gond sem volt) Akármit csinálok, semmi. Mindenhol minden a maximális teljesítményre van állítva. A gta5 is hozzá van rendelve az amd-hez (váltható grafikai rendszer konfigurálása = nagy teljesítmény), de semmi. És látható a különbség, mert Intellel látványosan lassabban fut a játék. Mi a sz@r lehet a gond? A win10-et is frissítenem kellett, hogy a grafikus driver normálisan fusson. Win7 alatt elvileg nincs ilyen gond.

(#74562) Limiter82


Limiter82
csendes tag

Sziasztok
Az lenne a kérdésem, hogy az fps-t hogy tudom túlengedni a monitor 75hz-én?
Freesync monitor 44-75hz, g-sync kikapcsolva gtx1070 és a monitoron is kikapcsolt freesync. Az fps mégsem ugrik.
Jàtékban minden erre vonatkozó kiiktatva.

(#74563) Csupingo válasza Limiter82 (#74562) üzenetére


Csupingo
veterán

Játékban a v-sync sincs bekapcsolva, vagy a driverben?

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#74564) Limiter82 válasza Csupingo (#74563) üzenetére


Limiter82
csendes tag

Nincs. Mindent megnéztem màr, nem talàlok semmit.
R9 fury- t vàltott egy gtx1070
Ddu-val lezuztam a vga drivert mielőtt a gtx-et beüzemeltem.
Lehet winreinstal kell.

(#74565) hawrlantb


hawrlantb
tag

Sziasztok!

A gépem továbbfejlesztésén gondolkodok és ebben kérném a segítségeteket.
Programok amikhez kellene: ArchiCAD, AutoCAD, 3D Studio, Lumion, PS, Artlantis (tehát sokat renderelek)
A lumion volt most a legújabb program aminél lassulást tapasztaltam, mivel a program valami felfoghatatlan módon csak VGA-ból dolgozik...
Szóval azt kérdezném tőletek, hogy mit javasoltok, új vidokártyát vagy esetleg megoldható, hogy egy másik VGA-val párban használjam?
Esetleg mit kéne még cseréljek?
Sajnos nem tudom, hogy megoldható-e az alaplapommal.

A konfig:

Ház: Cooler Master N300 NSE-300-KWN1
MBO: MSI B150M MORTAR
CPU: Intel Core i7-6700
VGA: Gigabyte GTX960 4GB DDR5
RAM: Kingston 2x8GB DDR4 2133MHz HyperX Fruy Black
HDD: Western Digital 1TB 64MB WD10EZEX
SSD: Samsung 250GB EVO Basic
Táp: FSP 400W HEXA+

Előre is köszönöm a segítségeteket!

Üdv

(#74566) SkyLine3000 válasza SkyLine3000 (#74561) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Megoldottam.

(#74567) dannyl válasza SkyLine3000 (#74566) üzenetére


dannyl
addikt

Ilyenkor jó lenne, ha a megoldást is leírnád, hogy az utánad érkező, ebben szenvedő fórumtársak is okulhassanak belőle.

(#74568) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Az alap 300 mhz-es memória órajelet hogy lehet megemelni rx 570en?

(#74569) fabko


fabko
tag

Sziasztok,
Adott egy gép, amiben a 1050Ti kb. 1 perc után kifagy.
ASUS PRIME A320M-K
Ryzen3 2200G
8GB DDR4
1050Ti
Ha letiltom a VGA-t a gép nem fagy. Telepítettem a legfrisebb drivert az NVidia oldaláról,fagy vele. Eltávolítottam az illesztőprogramot, újraindítás után a win telepíti a drivert, fagy. A kártyát másik gépbe átszereltem (Win7), hibátlan. Próbáltam a ryzen-nel is, úgy nincs probléma a géppel. Mi lehet a baj?
Köszönöm a segítséget!

(#74570) BusinessGuy


BusinessGuy
senior tag

Helló!
Van bárkinek valami tippje?
Jelenség: Chrome-ban a felső ikonokon ha húzom az egeret fekete háromszögek jelennek meg félig az ikonok helyett, youtube videónál videókép nincs csak ilyen fehéres semmi...

Ha hardware acceleration-t kikapcsolom, semmi probléma. Más alkalmazásokban (pl firefox szintén hardveres gyorsítással) semmi probléma. Játékokban benchmarkokban semmi probléma...

Próbáltam már mindent. Alulfeszelni a kártyát. Túlfeszelni a kártyát. Levenni az órajeleket. Drivercsere... Chrome csere.. Az eredmény mindig ugyanaz, egyedül a chrome artifactol hw gyorsításnál.... Nem találtam olyan stressz tesztet, benchmarkot, játékot ahol elő tudnám hozni a jelenséget, de tartok tőle hogy a vga a probléma és idővel rosszabb lesz (rtx 2080). Remélem nem csak amíg nem tuti addig nem adnám be gariba mert a gépem munkaeszköz...

Volt már furmark, evga oc scannel artifact kereséssel, passmark, aida, uigine benchmarkok... Sehol semmi csak az a nyamvadt chrome az is csak hw gyorsításnál.

Win reinstal nem volt de azt egyelőre kerülni is próbálom...

[ Szerkesztve ]

(#74571) rasotamas


rasotamas
veterán

Az mitől van, hogy egyik játék 63, másik 60 fps-re lövi be a vsyncet? Honnan tudhatom meg mennyi a valóság pontosan? Radeon Frissítési sebességre 60, míg G. Frissítési sebességre 59.8833-mat ír. RTSS-el szeretném korlátozni vsync helyett mert vsyncnél az rtss által rajzolt volnal mindig nagyon szőrös, míg egy fix 60-nál gyönyörű egyenes. Sehol nem érzem olyan nagyon smoothnak.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#74572) dragon1993


dragon1993
őstag

Öcsém gépe GTA 5 közben lefagyott, a BIOS-ban elkezdetett csíkozni, mivel a WIN nem indult újra lett rakva. A csíkozás megmaradt, a kép 5-10 perc után lefagy.
Szerintetek menthető vagy kuka? (Szerintem nem.)
GIGABYTE Radeon R9 270X OC 2GB GDDR5

[KÉP]

(#74573) Csupingo válasza dragon1993 (#74572) üzenetére


Csupingo
veterán

Kukának tűnik. Másik gépben nem tudjátok kipróbálni?

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#74574) rasotamas válasza rasotamas (#74571) üzenetére


rasotamas
veterán

A problémát az okozta, hogy az adott játékban windowed borderless mód volt nem fullscreen. Fullscreenben szépen 60 fps-sel megy a vsync.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#74575) rasotamas


rasotamas
veterán

Olyan problémám van, hogy míg próbáltam az előző problémámat megoldani az általános pnp monitor helyett automatikusan rákerestettem a driverre és talált is. Aztán működött, majd kikapcsoltam a gépet, kifújkáltam mert holnap vissza kell adnoma kölcsön kompresszort, a procit is újrapasztáztam. Azóta az adott monitort (2 van de a másikon nem frissítettem drivert) a Windows nem látja, pedig bootoláskor még van rajta kép. A driverre gyanakszom. Hogyan lehetne eltávolítani, ha nem látszik az eszközkezelőben?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#74576) sztojo


sztojo
tag

Az RX570 topikban már kérdeztem, de hátha nem kártyaspecifikus hiba ezért írom ide is:

"Helló, vettem egy MSI Armor RX570 8gb-os kártyát.

A problémám mindkét driver esetében a következő:
Mikor magára hagyom a gépet 10 perc múlva energiatakarékosság miatt lekapcsolja a monitort (csak a monitort). Amikor hozzáérek az egérhez és bekapcsol a monitor kép helyett a hangyák háborújának színes verziója megy (ha valaki még emlékszik esetleg a fekete-fehér TV-s műsorszünetre :) )

[link]
Feltettem egy korábbi Adrenalin 19.8.1 és a legújjabb 19.9.2 drivert. Előtte ilyet nem tapaasztaltam a régi kártyákkal HD6850 illetve az R9 380-al sem.
Valakinek van ötlete? Én per pill tanácstalan vagyok :("

Eddig kipróbált dolgok:
- Global Wattman-ban minimális állapot átállítva a 2. opcióra (300 mhz)
- windows 7 64bit energigazdálkodás visszaállítva gyárira

sztojo

(#74577) Zimmi91


Zimmi91
addikt

Sziasztok!

Lenne egy 1060 6G kártya aminek az egyik ventilátorabol kívan törve 2 db lapát. Ez okozhat bármi meghibásodast vagy csak esztétikailag néz ki hülyén?!

" Just remember Manchester is RED! "

(#74578) varmi2 válasza Zimmi91 (#74577) üzenetére


varmi2
nagyúr

Plusz rezgéseket okoz, ami nem tesz jót semminek.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#74579) rasotamas válasza Zimmi91 (#74577) üzenetére


rasotamas
veterán

Azt a ventilátort mindenképp ki kell cserélni, nem egy bődületes tétel, de 2-3 ezer azért lehet.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/rasoapro

(#74580) BusinessGuy válasza BusinessGuy (#74570) üzenetére


BusinessGuy
senior tag

Erre bárkinek bármi tipp? :)
Hétvégén gyakorlatilag széthajtottam a videókártyát még OC-vel is 3d mark 4k dx12-vel 9 órán át hajtva a kártyát, sehol semmi hiba. Egyedül az a rohadt Chrome ha Hw gyorsítás be van kapcsolva. Direkt megnéztem már másik alkalmazásokat is amikben ugyan így HW gyorsítás van,pl Firefox, Discord..Bios cserét is próbáltam, semmi hiba... Csak a chrome-ban..

Nem akaródzik visszavinni a kártyát mert kifejezetten erősen szilikonlottónyertes OC-s darab (2190mhz is stabil vízzel), továbbra is bízom benne hogy más a hiba, hátha valakinek van ötlete amit nem próbálhattam....

(#74581) sztojo válasza Zimmi91 (#74577) üzenetére


sztojo
tag

Törj ki még egyet, hogy szimmetrikus legyen és nem fogja szétrázni a csapágyat amíg újat veszel :D

sztojo

(#74582) dragon1993 válasza Csupingo (#74573) üzenetére


dragon1993
őstag

Másik gépben ugyanaz, kuka sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#74583) Viktor77 válasza BusinessGuy (#74580) üzenetére


Viktor77
titán

És ebből mit szűrsz le? A kártya a hibás vagy a Chrome? Szerintem egyértelmű.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#74584) BusinessGuy válasza Viktor77 (#74583) üzenetére


BusinessGuy
senior tag

A Chrome-ra szavaznék, vagy fene tudja érdekes hiba, DE. Újraraktam a chrome-ot újraraktam mindent ami hozzá tartozik (egyedül win-t nem reinstalloztam), nem segített. Sőt, a Chrome-ot kipróbáltam úgy hogy az intel igp adja a hardveres gyorsítást,úgy nem csinálja , ami vga hibára engedne következtetni.. De érthetetlen számomra hogy miért csak egyetlen egy program van ami csinálja....Belepróbálom még a kártyát másik gépbe (a víz miatt nem akartam vacakolni vele) nyilván ha ott is csinálja akkor vga, igaz még akkor is X mi a fene lehet a baja hogy egyetlen egy alkalmazásban problémázik.. Életemben nem láttam még ilyet, azért írtam hátha valakinél volt hasonlót.....

(#74585) Csupingo válasza BusinessGuy (#74584) üzenetére


Csupingo
veterán

Több embernek is volt már ilyen gondja, többnyire driver csere megoldotta. 4xx előtti drivert is próbáltál már?

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#74586) Viktor77 válasza BusinessGuy (#74584) üzenetére


Viktor77
titán

Egyértelműen a Chrome.
Új a kártyád, a helyedben egyelőre kikapcsolnám a gyorsítást és várnék pár újabb verziót, úgy Chrome-ból mint driverből.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#74587) #83664640


#83664640
törölt tag

Sziasztok
Adott egy szituáció egy konfigon belül:
Ryzen5 2600X
MSI Armor RX580 8Gb OC
MSI B450M alaplap
16 Gb DDR4
A konfigban szereplő videokártya játékok közben random pontokon pirosab bevillan, vagy csak egyszerűen játék közben kikapcsol a monitor, majd a játékból való kilépés után visszatér a windows képernyő, a job also sarokban pedig a radeon ír egy olyan üzenetet hogy a radeon wattman beállításai visszaálltak az alapértelmezettre. Futuremark 3DMark Timespy tesztnél pedig villog a kép, csíkoz vízszintesen függőlegesen, sőt négyzetrácsosan is. A kártya romániai garanciás, el is küldtem postán a forgalmazóhoz aki tesztelte órákon át de nem jött elő a hiba. Szerintem gyenge hardverrel próbálta megtámadni a kártyát, tutira veszem hogy nem tudta meghajtani a hardvere. láttam is teamvieweren a konfigot kicsit gyenge. Küldtem neki egy videót hogy lássa a hibát amin szanaszét villog a kép 3DMark alatt . A video alapján elküldte a szervíznek. A problémám cask annyi hogy kicsit úgymond nem átgondolt dolog volt ez tőlem :) , mivelA konfigban szereplő videokártya játékok közben random pontokon pirosab bevillan, vagy csak egyszerűen játék közben kikapcsol a monitor, majd a játékból való kilépés után visszatér a windows képernyő, a job also sarokban pedig a radeon ír egy olyan üzenetet hogy a radeon wattman beállításai visszaálltak az alapértelmezettre. Futuremark 3DMark Timespy tesztnél pedig villog a kép, csíkoz vízszintesen függőlegesen, sőt négyzetrácsosan is. A kártya romániai garanciás, el is küldtem postán a forgalmazóhoz aki tesztelte órákon át de nem jött elő a hiba. Szerintem gyenge hardverrel próbálta megtámadni a kártyát, tutira veszem hogy nem tudta meghajtani a hardvere. láttam is teamvieweren a konfigot kicsit gyenge. Küldtem neki egy videót hogy lássa a hibát amin szanaszét villog a kép 3DMark alatt . A video alapján elküldte a szervíznek. A problémám cask annyi hogy kicsit úgymond nem átgondolt dolog volt ez tőlem :), mivel a videón msi afterburner segítségével feltüntettem a kártya adatait(MHZ, hőmérséklet stb...) és látszik rajta hogy órajelet emeltem, feszt csökkentettem. A kártya alap órajele 1150 Mhz, én 1400 Mhz-re emeltem, emellett alacsonyabb feszt adtam meg neki, részletekre nem emlékszem már. Probléma lehet a garanciáztatásnál az órajel emelgetés? A wattman nem figyelmeztetett rá hogy esetlegesen garanciavesztéssel járna ez a művelet. Nem gyilkoltam meg a kártyát mielőtt valaki nekem esne, tudom mit csinálok. Elvileg nem kéne benne lennie ha nem lehetne módosítgatni. Persze el lehet pukkantani de ahhoz durván túl kéne lépni egy toleranciát. Így le fogják gariztatni?köszi

(#74588) #83664640 válasza #83664640 (#74587) üzenetére


#83664640
törölt tag

sziasztok. nem tudom hogy miért duplázta meg a szöveget. utólag is elnézést kérek érte.
Még egy pár kérdés :) :Előfordulhat hogy ha nem jön elő nekik a hiba visszaküldik a rossz kártyát? Cirka 6000Huf volt Csíkszeredára küldeni a karit DPDvel és ugyanennyi vissza. Elvileg elő kéne jonnie a hibának gyenge hardverrel is nem? Sokat játszom és kitapasztaltam hogyha teljesen lowra lebutítom a játékot grafikailag akkor nem crashel ki...cask kicsit később. Gondolom nem éri el a kérdéses memória részt.

(#74589) Csupingo válasza #83664640 (#74588) üzenetére


Csupingo
veterán

Csak akkor csinálja, ha emelt órajellel és visszább vett feszültséggel használod, vagy teljesen alap értékeken is? Szerintem náluk is elő kéne hogy jöjjön a hiba, ha ők is pl. lefuttatják azt amit te és tényleg hibás a kártya.
Több driverrel is próbáltad?

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#74590) #83664640 válasza Csupingo (#74589) üzenetére


#83664640
törölt tag

Szia. Köszönöm a kérdésed. Igen, alap órajelen és feszültségen is ugyanez a jelenség. Több driver is volt fennt és mindegyikkel problémás. A hőtermelés miatt állítottam feszt, arra gyanakodtam hogy a vram nagyon felmelegszik, és ha már arra jártam emeltem órajelet is. Több variáns volt pl alap órajel alulfesz, magasabb órajel alulfesz. Próbáltam minél hűvösebben tartan a karit de nem hozott javulást. Ha az alaplapi PCI-E csati lenne hibás akkor nem lenne kép jól gondolom? ha kondi lenne púpos azt látnám, de nincs ilyen. A szervízben annyit mondtak hogy ezek az alaplapok nagyon időtállóak és ráadásul új. Ha a táp lenne ludas akkor a gép indításánál történne a crash. Egyszer legyalultam mindent DDU-val, majd egy régebbi driver került fel azzal is problémás volt. VISZONT, miért nem csinálja az említett teszt gépben???? A csávó megengedte hogy teamviewerrel turkáljak a gépében indítsam a 3dmarkot és semi hibajelenség. Nem értem...

(#74591) Csupingo válasza #83664640 (#74590) üzenetére


Csupingo
veterán

Képhibát még okozhat monitor kábel is, bár attól gondolom nem igazán omlana össze a wattman. Esetleg azt kérdezd meg, hogy ő mivel kötötte rá a monitort és melyik drivert használta.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#74592) #83664640 válasza Csupingo (#74591) üzenetére


#83664640
törölt tag

Szia. 2 monitor van rákötve a gépre mindkettőn jelentkezik, szóval DVI-HDMI probléma kizárható egyúttal mert egyik ezen másik azon volt dugva, a driver verzió sajnos már nem visszakövethető mert tuti legyalulta ddu-val, szerintem nem is nagyon emlékezhet rá. Megvárom az első visszajelzést a szerviztől.

(#74593) bobalazs válasza #83664640 (#74592) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Az a baj hogy tök random módon jön elő a hiba, illetve hogy nem bírja a gyári órajeleket. Az egyetlen megoldás a stabilitás érdekében alulfeszelni (ha bírja) és lejjebb venni az órajelet, nem feljebb.

(#74594) #83664640 válasza bobalazs (#74593) üzenetére


#83664640
törölt tag

Szia. Minden variáns szóba jött már. Kicsit is feljebb veszem a grafikai beállításokat és több vramot kajál jön a crash szinte azonnal. Alap és különféle beállítások mellett is. Még bele sem nyultam a wattmanba és kicrashelt. Pont emiatt böngésztem a beállításokba hogy milyen egyéb lehetőségeim vannak. Amúgy soha többet AMD...ez csak saját tapasztalat. A teljesítménye rendben van de konkrétan egy főzőlap turbinával. Wattman ide vagy oda sajnos nagyon melegszik. Nvidia jobb konstrukciókat kínàl. Ne értsetek félre nem vagyok fan sőt... de én ezt tapasztaltam, teszem hozzá a szervizes srác polcán nvidia kari egy sem, ellenben amd roskadásig volt.

(#74595) edk-


edk-
őstag

Ide is, hátha...

Vettem aprón egy MSI GTX 1060 3GB kártyát. A driver nem akar települni. Win7 x64, Asrock AB350 Pro4, Ryzen 7 1700X.

DDU-val csökkentett módban leszedettem a régi ATI driverét. Utána rögtön leállítás. Kicseréltem a kártyát.

Mind a legfrissebb 436.30-as, mind az előző 436.15-ös driver azt csinálja, hogy ellenőrzi a kompatibilitást, kiválasztatja a telepítendő komponenseket, előkészül a telepítésre és nem sokkal a driver telepítésének megkezdése után kiírja, hogy sikertelen.

Mit lehet tenni?

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#74596) BusinessGuy válasza Viktor77 (#74586) üzenetére


BusinessGuy
senior tag

Köszönöm, én is arra gyanakodtam mert nagyon barom hiba. De hogy mi lehet, nem fogok rájönni.
Beraktam a kártyát másik gépbe, ugyan azzal a driverrel direkt. Ott semmi gond.
Szóval nálam pusztult el a chrome HW gyorsítása, de hogy mitől... X.. :)

(#74597) #83664640 válasza #83664640 (#74594) üzenetére


#83664640
törölt tag

Üdv ismét mindenkinek. Érdekes hogy a teszt gépben nem produkálja a hibát. Viszont felfedeztem valamit, nem tudom mennyire játszhat közre a hibában. MSI B450M alaplap BIOS beállításokban, azon belül a PCI eszközök gazdálkodásánál van egy választható opció enabled/disabled, mégpedig szó szerint: "above 4g memory/crypto currency mining". Az RX580 8GB-os kártya. Ez lehetett esetleg probléma? Valaki találkozott már ilyennel? Több vramot nem enged kezelni és tiltja a kártyát? Ötlet? Előre is köszi.

(#74598) #83664640 válasza #83664640 (#74597) üzenetére


#83664640
törölt tag

Készítettem screenshotot az említett pontról.

(#74599) #83664640 válasza #83664640 (#74598) üzenetére


#83664640
törölt tag

(#74600) Mayweather


Mayweather
tag

Sziasztok.
Strix vega 56.
A GPUZ azt mutatja hogy a kártya folyamatosan pcie 3.0 x16 sebességen megy.
Akkor is ha nem hajtom.
Rx 480-nál ez vissza kapcsolt 1.1 x16-ra.
Windowsban az energia séma kiegyensújozottra van állítva de így sem kapcsol visszább a kártya.
Vagy a vega nem is kapcsol lejebb?

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.