Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#84001) Csupingo válasza #82860288 (#84000) üzenetére


Csupingo
veterán

Nem mindegyiken van. Ha jól rémlik, pl. az evga hivatalosan is engedélyezte a hűtő szerelését, nem járt garanciavesztéssel. Viszont sok gyártónál a matrica hiánya, sérülése azonnali garanciavesztést von maga után.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#84002) #82860288 válasza Csupingo (#84001) üzenetére


#82860288
törölt tag

Megnéztem közben a hivatalos fotókat, azon sincs matrica.
A garancia nem számít, mert ebayes vásárlás, a lényeg, hogy jól működjön.
De lehet megkérdezem az eladót, nekem a bal felső egyik csavar gyanús. Nem gáz, ha szétszedte, csak reméljük jól is rakta össze, bár egy újrapasztázást még én is meg tudok csinálni.

[ Szerkesztve ]

(#84003) varmi2 válasza #82860288 (#84002) üzenetére


varmi2
nagyúr

Én nem vennék ebay-ről vga kártyát. Mi van, ha két hét múlva bedöglik? Ha jót akarsz magadnak, akkor innen apróról választanék magyar garis kártyát, amire még legalább 1 év garancia van.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#84004) #82860288 válasza varmi2 (#84003) üzenetére


#82860288
törölt tag

Az összes előző kártyám ebayről volt, a nagy részük szinte új, 2-3 hónapos. Ez a mostani lenne használtabb / régebbi.
Itthon is használtat vennék, azokra sincs nagyon gari.
A mostani egy Asus Dual EVO, amivel nagyon meg vagyok elégedve hűtés és zaj szempontból, egyelőre olyat kerestem.
Bár most találtam pl. ezt: [link] de nem ismerem a Zotac kártyákat, bár eddig csak jókat olvastam róla.
Esetleg ez jó lehet ennyiért?

(#84005) varmi2 válasza #82860288 (#84004) üzenetére


varmi2
nagyúr

Én átgondolnám a helyedben: ennyi pénz kiadni, és vagy jó a kártya vagy rossz. De ha van ennyid, akkor már lesz kb +20-30k-d, és akkor vehetsz amd rx 6700xt-t innen használtan, de még garanciásat. Teljesítményben ugyan ott van, csak újabb. Itt egy teszt
Sőt még jobb is, játékokként változik.

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#84006) bobalazs válasza #82860288 (#84004) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

nem ismerem a Zotac kártyákat, bár eddig csak jókat olvastam róla.
Sokan nem tudják pl hogy Zotac kártyák közül sok nem fan stoppos.

(#84007) vikk23


vikk23
csendes tag

Sziasztok!
Ismerős Adobe photoshop programhoz szeretne vga-t vásárolni.
Mivel járna jobban egy Quadro P4000el vagy esetleg egy RTX 3050 ? Vagy ez kívül van valami jobb alternatíva?
A segítséget előre is köszi.

(#84008) #82860288 válasza varmi2 (#84005) üzenetére


#82860288
törölt tag

Na akkor még alszom rá egyet, mert tűnik elvitt a hév, hogy relatíve olcsó most ez a kategória.
Tetszik ez a Zotac is és valahol a kis szívem a legmélyén a zöldek felé húz.

(#84009) #82860288 válasza bobalazs (#84006) üzenetére


#82860288
törölt tag

Hmm, ha jól gugliztam, akkor amit linkeltem az pont nem az.
MSI mennyire megbízható, illetve mennyire jó és halk a hűtése? Básztem amit találtam az pont nem fan stoppos.

(#84010) DroneZ^


DroneZ^
őstag

Sziasztok! Van egy kisebb PC-m filmnézésre, azonban megtörik a kép gyorsabban mozgó részeknél. Vertical Sync-et be lehet valahogy kényszeríteni 2D-ben? Lehet nem erre van szükség, de a jelenség olyan, mint amikor pl FPS játékban amikor kikapcsolva felejti az ember, és eltolódnak egymásól a mozgó kép bizonyos részei. Minden egyéb beállítási javaslatot szívesen hallgatok, ami növelheti a filmezés minőségét. VGA: GTX 1030. 4k60Hz-en filmezek vele. Előre is köszönöm a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

(#84011) Vigneau válasza bobalazs (#84006) üzenetére


Vigneau
félisten

Ami nem is baj, ha diszkrét a vezérlése. Az EVGA megérne ezen a egy misét... :B

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#84012) Csupingo válasza DroneZ^ (#84010) üzenetére


Csupingo
veterán

Talán a házimozi topikban többet tudnak segíteni. Még nem használtam ilyet, de ha jól értem, a freesync működhet videólejátszásnál is, megfelelő lejátszóval. Esetedben macerásabb az nvidia vga miatt, hacsak nem g-sync-es a monitorod, vagy DP-vel működik vele az adaptive sync. Együgyűbb megoldás, ha a filmnézés alatt beállítod a kijelzőn a filmnek megfelelő képfrissítést, ha engedi a monitor. Ilyenkor is csökkenhet a képtörések száma.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#84013) Aprósólyom válasza DroneZ^ (#84010) üzenetére


Aprósólyom
addikt

A következő linket találva, számíthat, hogy a lejátszó up-to-date, illetve segíthet, a lejátszóhoz beállított v-sync beállítás. (forrás: Screen tearing in video playback - reddit)
Illetve a lejátszón belül is találhatóak olyan beállítások, amik kihathatnak a videómegjlenítésre. Nem biztos, de talán. VLC-n belül pl.:

Ha Direct3D videókiement, akkot pedig szerintem az nvidia vezérlőpultban, a lejátszóhoz beállított v-syncnek is működnie kell.

Jevons paradox

(#84014) #82860288


#82860288
törölt tag

2 ventis kártyáknál kell, hogy szinkronban legyenek a ventik vagy az a jobb / hatékonyabb ha más a fordulatszám mindkettőnél?

(#84015) Grave_444 válasza #82860288 (#84014) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Mostanában jártam utána és adott hűtéstől függ. Van konkrét elképzelés?

[ Szerkesztve ]

(#84016) #82860288 válasza Grave_444 (#84015) üzenetére


#82860288
törölt tag

Nincs, csak szembejött velem a jútubon egy videó, ami a ház ventikre azt javasolta, hogy ne legyenek egy helyre bekötve, hanem amennyiben lehetséges mindegyiknek legyen más a fordulatszáma, mert úgy hatékonyabb lehet a hűtés.
És elgondolkoztam, hogy mi van a videokártyákkal, mert az sem egyenletesen melegszik mindenhol, és lehet az egyik ventinek elég kisebb fordulatszámon pörögnie vagy ahogyan a rendszer beállítja.

(#84017) Grave_444 válasza #82860288 (#84016) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Házhűtőknél nálam mindegyik ugyanúgy megy.

Igen, pont emiatt bizonyos típusoknál kb +10-12% fordulatszámbeli különbség is lehet 2 ventilátoros hűtés esetén. 3 ventilátor esetén a középső szokott más tartományban mozogni.

RTX előtt tudtommal nem volt jellemző, AMD-nél nem tudom pontosan.
A jelenlegi kártyámon például szinkronban van, viszont ugyanebből a hűtésből a 20xx szériában eltérhetnek.

(#84018) #82860288 válasza Grave_444 (#84017) üzenetére


#82860288
törölt tag

Igen, nálam is szinkronban mennek jelenleg, de az a kérdés, hogy kell-e szinkronban mennie vagy hatékonyabb, ha nem szinkronban mennek?
Vagy próbáljam ki és hátha látok valami különbséget?

[ Szerkesztve ]

(#84019) varmi2 válasza Grave_444 (#84017) üzenetére


varmi2
nagyúr

Amd-nél, amit ismerek a shapphire nito+ hűtéseknél a középső venti, általában ellentétesen forog, mint a két szélső, és méretben is más, és fordulatban is más.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#84020) Grave_444 válasza #82860288 (#84018) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Szerintem ha nincs gond a hűtési teljesítménnyel ne agyalj ezen.
Gyárilag biztos nem véletlen van így. :)

(#84021) #82860288 válasza Grave_444 (#84020) üzenetére


#82860288
törölt tag

Kipróbáltam közben, nem nagyon láttam különbséget, így hagytam az alapbeállításon.

(#84022) MasterDeeJay

Szerintem kamu de ha más is látja több helyen akkor írjon!
AMD Radeon RX 6000 GPUs Mysteriously Start Dying, German Repair Shop Receives 48 Cards With Cracked Chips

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#84023) bobalazs válasza MasterDeeJay (#84022) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem clickbait, 40 meg 60 kártyából nem lehet konzekvenciát vonni.

(#84024) UserX


UserX
őstag

Sziasztok!

RX 5500XT-nél (Sapphire) Furmark 720p, normális a 83 C??? Apróról venném...
Előre is köszönöm! :R

(#84025) bobalazs válasza UserX (#84024) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Furmarknál minden okés, játék alatt nem kap olyan terhelést, szóval az nagyon a max.

(#84026) kisselandras


kisselandras
senior tag

Szép estét urak!
Tesómnak vettem itt az oldalon Sapphire Rx570 8Gb Pulse, Hiba jelenség az hogy az istenért se megy fel rá az. Amd szoftver :W ddu val töröltem az egész régi szoftvert Windows le frissítve
4 x futottam neki a telepitésnek :R

Piros pont a vevőnek is jár egy sikeres üzlet után !!írd oda a hirdetésedbe posta on off !!kösz :) Tel:szám az adatlapomon ha sürgős !

(#84027) nrg_52 válasza kisselandras (#84026) üzenetére


nrg_52
addikt

Valami hibakodod dob? Esetleg nem-e code 43? Ha igen akkor banyasz bios van rajta. vagy biost cserelsz vagy ezzel probalkozhatsz.

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#84028) varmi2 válasza kisselandras (#84026) üzenetére


varmi2
nagyúr

Mit ír ki?
Eszközkezelőben error 43?

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#84029) Sanyi19 válasza kisselandras (#84026) üzenetére


Sanyi19
őstag

Több verziót is próbáltál?
Olyan szokott még lenni, hogy bányász bios van rajta.
Ezen van kapcsoló? Ha igen próbáld ki a másik állásban.
Ha bányász bios van rajta, akkor atikmdag patcher-el meg lehet oldani, hogy felmenjen a driver és utána vissza tudod rá majd flashelni az eredetit.

nrg_52
Biztos ezt akartad linkelni? :D

[ Szerkesztve ]

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#84030) kisselandras válasza Sanyi19 (#84029) üzenetére


kisselandras
senior tag

Köszi az infót most kérdeztem meg az eladót valahogy
Elfelejtete közölni hogy bányában járt a kártya
Kapcsoló? Azt hol tudom meg nézni?

varmi2
Semmit nem írt ki feltelepult de semmit nem telepitet :C

Ngr52 nem tudom mire gondolsz :((

[ Szerkesztve ]

Piros pont a vevőnek is jár egy sikeres üzlet után !!írd oda a hirdetésedbe posta on off !!kösz :) Tel:szám az adatlapomon ha sürgős !

(#84031) Grave_444 válasza bobalazs (#84025) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Az attól függ hogy fut a furmark.
Ha simán natívban el van indítva élsimítás nélkül nálam kevésbé terheli, mint játék 99%-on.

(#84032) nrg_52 válasza Sanyi19 (#84029) üzenetére


nrg_52
addikt

Nagyon nem, megviccelt a vagolap...:))Ezt akartam.:U

kisselandras: rossz volt a link, sry.

[ Szerkesztve ]

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#84033) kisselandras válasza nrg_52 (#84032) üzenetére


kisselandras
senior tag

Hát kicsit parázok ettől a frissítéstől [ezt kaptam] hogy igy frissítsem le videót kerestem róla de észszerűt nem találtam :U

Piros pont a vevőnek is jár egy sikeres üzlet után !!írd oda a hirdetésedbe posta on off !!kösz :) Tel:szám az adatlapomon ha sürgős !

(#84034) Grave_444 válasza kisselandras (#84033) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Nem tudom AMD-nél hogy van, de Nvidia oldalon szerintem baromi egyszerű.
Én se szoktam emlékezni fejből, ez alapján viszont C gyökérkönyvtárba másolás és 2-3 sor parancssorba az egész. [link]
Neked szerintem könnyebb. [link]

[ Szerkesztve ]

(#84035) nrg_52 válasza kisselandras (#84033) üzenetére


nrg_52
addikt

Ha megvan a megfelelo BIOS Techpoweuprol, akkor win alol nehany kattintassal par masodperc alatt megvan ezzel. Ha nem erzed magad biztosnak a temaban akkor inkabb ne csinald, probalkozz a patcherrel, tuneti kezelesnek jo az is.

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#84036) kisselandras válasza nrg_52 (#84035) üzenetére


kisselandras
senior tag

Köszi mindenkinek a segítséget sikerült már fent is van az amd szoftver a gyári amit a srác küldőt ! [ez video alapján ] csak gyors kérdés semmit nem kell ezek után állitanom itt gondolok a hőfokra mikor kapcsoljon be a ventik stb re

Piros pont a vevőnek is jár egy sikeres üzlet után !!írd oda a hirdetésedbe posta on off !!kösz :) Tel:szám az adatlapomon ha sürgős !

(#84037) nrg_52 válasza kisselandras (#84036) üzenetére


nrg_52
addikt

Kelleni nem kell, viszont erdemes alulfeszelni ezeket a kartyakat, illetve izles szerint egyedi ventiprofilt allitani. Huvosebb lesz, kevesebbet fog fogyasztani.

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#84038) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Üdv!

A mai napon Fortnite közben egyszer csak elment a kép mindkét monitoromon. kiterjesztett módban használok egy 32 colos Samsung és egy 24 colos Benq monitort már elég régóta, Adrenalin 22.11.2 verzió az amd driver, azt írja, ez a legújabb.

A gépet csak a bekapcsoló gomb hosszú lenyomásával tudtam kikapcsolni. Mikor bekapcsoltam és elindítottam megint a játékot, megint elsötétült minden.

Ezután újratelepítettem az amd drivert, de a hiba nem szűnt meg.

Valaki járt hasonlóan? Az az érdekes, hogy az egész délutánt végigjátszottam, aztán egyszer csak előjött, de azóta se tudok játszani. A GPU 66 fokos volt, amikor elsötétült minden, tehát nem volt melegedés...

up: elindítottam a Death Stranding-et, ugyanezt csinálta, tehát nem a Fortnite-tal van a baja...

[ Szerkesztve ]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#84039) pandras83 válasza Vertigo18 (#84038) üzenetére


pandras83
senior tag

légyszi töltsd ki az adatlapodon a leírást a géped pontos adataival. a napokban írtak róla több helyen hogy ez a 22.11.2 driver gyilkolja a 6000-es radeonokat. itt olvastam először. mondjuk ez a leet.hu eléggé egy bohócokból álló banda (hírek minősége és stílusa), de ettől még lehet igaz a dolog

[ Szerkesztve ]

Cyberfuck Patchrunner

(#84040) Vertigo18 válasza pandras83 (#84039) üzenetére


Vertigo18
addikt

Amd Ryzen 5 3600
Rx 580 Nitro+ (4 Gb.)
Gigabyte B450 Aorus Elite

Dehát eddig minden flottul ment, sőt, ma is vagy 4 órát nyüstöltem, mire előjött a hiba. És mit jelent az, hogy "gyilkolja"?

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#84041) Grave_444 válasza Vertigo18 (#84040) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Milyen tápod van? Leírhattad volna elsőre is, ahogy kérték.
Ez ilyen, amíg nem romlik el valami, addig rendben üzemel.

[ Szerkesztve ]

(#84042) Vertigo18 válasza Grave_444 (#84041) üzenetére


Vertigo18
addikt

Bocs, nem jutott eszembe, hogy a táp is lehet ludas...

32 Gb (G-Skill Aegis) 3200 memória (CL16)
Kolink Continum 1200W platinum

Viszont most eltávolítottam magát az Adrenalint, újraindítottam a gépet, hagytam, hogy telepítse magától azt az illesztőprogramot, amit Ő akart és nem jön elő azóta a probléma...

Akkor nálam is az Adrenalin lehetett a probléma?

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#84043) bobalazs válasza Vertigo18 (#84040) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Egy DDU-t küldjél rá, úgy rakd fel az AMD drivert.
A tünetek egyébként nem sok jót festenek előre.
Szerk.
Akkor jó, ha a driver volt a baj.
Talán a windows kavart be, bár nem érteném játék közben miért rakna fel drivert, úgyhogy még elég nyitott a kérdés, majd idővel kiderül.

[ Szerkesztve ]

(#84044) Grave_444 válasza Vertigo18 (#84042) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Előfordulhat igen. A táp az tuti nem kevés. Nem a legnevesebb márka, viszont talán ajánlott darab?

[ Szerkesztve ]

(#84045) Vertigo18 válasza bobalazs (#84043) üzenetére


Vertigo18
addikt

Én sem értek semmit, de azóta is simán játszom... Adrenalin nélkül...

Semmit sem értek... :F

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#84046) Aprósólyom válasza Grave_444 (#84044) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Kolinknak vannak jó ár/érték arányú tápjai. Egyik PH! ajánlóban volt egy 550W körüli ajánlva, ami alá sikerült benyögnöm egy szkeptikus troll kommentet, :B mire jött a reakció, hogy az még egy egész normális darab és tényleg.

Jevons paradox

(#84047) mcs


mcs
veterán

Az normális jelenség, hogy v-sync nélkül hasonlóan törik a kép bekapcsolt freesyncel, mint nélküle? RTX 3060 Ti kártyám van és LG 24MP59G 75 Hz-es monitorom. Beállítottam 73 fps korlátot is az adott játékban, és úgy is töredezett.

[ Szerkesztve ]

(#84048) Aprósólyom válasza mcs (#84047) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Egész véletlenül valamiért nincs több mint 75 fps?
Akkor működik tényleg a v-sync, ha 75Hz esetén nem is készít több képet másodpercenként mint 74-75.
Ha nem így van, akkor biztos, hogy inaktív a v-sync, mert az nem enged több képet generálni.

Jevons paradox

(#84049) mcs válasza Aprósólyom (#84048) üzenetére


mcs
veterán

Annak utánajártam, hogy több fps esetén biztosan törik, viszont valószínűleg azon bukhattam el a dolgot, hogy nem kapcsoltam be a v-syncet, amikor 73as korlátot állítottam be. :)

[ Szerkesztve ]

(#84050) Aprósólyom válasza mcs (#84049) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Ha beállítod a v-syncet, akkor nem kell fps korlátot beállítani, mert a képernyőfrissítés maximuma limitálja a max. fps-t.
A g-sync kompatibilis módot érdemes lehet még kipróbálni. A legfluentebb élmény: g-sync kompatibilis mód + v-sync adja.
Ha nem kompetetív játékkal játszol, akkor érdemes így beállítani.

Jevons paradox

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.