Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74601) Csupingo válasza Mayweather (#74600) üzenetére


Csupingo
veterán

A sensors fülön az órajelek mit mutatnak?

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#74602) Mayweather válasza Csupingo (#74601) üzenetére


Mayweather
tag

Alap órajeleket.

[ Szerkesztve ]

(#74603) Csupingo válasza Mayweather (#74602) üzenetére


Csupingo
veterán

Az a 26 MHz nem semmi. :) Érdekes, google képtalálatoknál is több esetben ezt írja. Szerintem nem kell vele foglalkozni.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#74604) Mayweather válasza Csupingo (#74603) üzenetére


Mayweather
tag

Igen nagyon le tudnak kapcsolni a Mhz-ek :)
Kutattam én is képeket a neten de mindenhol a 3.0-át látom.
Gondolom a vega kártyáknál ez így van. De köszi a segítséget! :R

(#74605) Dave567 válasza Csupingo (#74545) üzenetére


Dave567
addikt

És (#74546) Pujesz68 :
Elnézést a késői válaszért, el vagyok havazva.

A baj az, hogy MSI AB-ben manuálisan se lehet be kapcsolni, pedig úgy mennie kéne.
Szerintem vissza fogja vinni, mert ez így nem jó.

(#74606) #78600448


#78600448
törölt tag

Üdvözletem az uraknak.

Lenne az adott konfig amit a jövőben szeretnék még alakítgatni:

MB: Gigabyte GA EP43 UD3L.
Processzor: Core 2 Duo E8200 (stock)
VGA:?
RAM: 6 GB DDR2.

Táp, HDD-SSD jelenleg off. Nos ez a fel állás lenne amit még tudok esetlegesen bővíteni 4 magos Quadra. (A lap támogatja.)

A kérdés milyen VGA legyen alá ha Q8300-9300-9400-t teszek alá? Ilyen büdzsém van, nem várok el csodát, de hajlandó vagyok procit cserélni egy "jobb" VGA-ért cserébe.

Nyilván nem a mai gamek javára tartogatom meg UHD 4k-ra, de azért láttam már FM2-s konfigot 750 Ti-l "16-17-s gamet csapatni.

Szóval ötletek?

[ Szerkesztve ]

(#74607) Csupingo válasza Dave567 (#74605) üzenetére


Csupingo
veterán

Szerintem szedjen le minden piszkáló progit (pl. msi ab), akár a jelenlegi drivert is DDU-val, állítólag a 4xx előttiek jobbak, aztán csak a driver legyen telepítve és nézze meg gpu-z -vel, mit csinálnak a ventilátorok. Szerintem jól fog működni.

(#74606) főnix1999: már csak a hétköznapi felhasználás miatt is érdemes lenne meglépni a quad procira történő váltást. Gondolom egy régi két magos már nem túl zökkenőmentes használatot biztosít. Egy erős quad-dal már mehetne bele gtx 750 ti, gt 1030, rx 550 is szerintem. Nagyon max. rx 460, de ezt inkább a nagyon jó használt ár/teljesítmény mutatója miatt említettem, ebben azért már maradna tartalék.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#74608) Viktor77 válasza #78600448 (#74606) üzenetére


Viktor77
titán

Az 1030 18-20K.
A 750Ti 15-20K.
A Q9400 5K.

De inkább semmi.
AM4-es lap 12K (apró)
2200G 17-18K (apró)(benne van a VGA, [link] )
8GB DDR4 (2X4GB) 8-9K (apró)
Mérföldekkel lennél előrébb.
38 egy modern, bővíthető konfig vagy 20K a régi.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#74609) #78600448 válasza Viktor77 (#74608) üzenetére


#78600448
törölt tag

Keret kiterjedne Tápra-VGA-ra meg max Casere sajnos.

Jelenleg csak ez van készen. VGA kellene bele meg PSU amit kitudok számolni mekkora kéne bele.

Mivel laptopon vagyok/azon intézem a dolgaim így nehezebb elszoktam a PC upgradektől.

Az a konfig megvan tehát abból tudok meríteni és azon kicsit finomítani.

Az én igényeim nem nagyok. Egyszer lenne fix 150 FPS-m CS:GO-ban. :D

(#74610) Viktor77 válasza #78600448 (#74609) üzenetére


Viktor77
titán

Táp, ház akkor mindkét esetben kéne, így azt ne számold. VGA meg nem kéne, az ajánlásom szerint.

25-öt minimum rá kéne költened (cpu+vga).

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#74611) olivera88


olivera88
veterán

Érdekes jelenségre lettem figyelmes játék közben. A World of warshipset játszom, ablakos módban. Amit megfigyeltem h ablakos módban jóval magasabb órajelen megy a VGA, 1935-1965 között általában. Viszont ha átváltok full screen módra akkor csak 1200 mhz körül.
Ennek mi lehet az oka?

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#74612) rasotamas válasza #78600448 (#74609) üzenetére


rasotamas
veterán

Ok, de mennyi a büdzsé, mert nem írtad?
Miért kell házat meg tápot cserélni feltétlenül? Háznak bármi jó, tápból aprón vannak használt 400-as FSP-k 2-3 ezer körül, elég lesz.
Vegyél 4 magos procit, ajánlások itt. Q9400, esetleg xeon.
Vegyél apróról használtan egy 750Ti vagy rx460 vga-t, ezeket kihajtja a géped és jól elleszel még fullHD-ban is régebbi címekkel vagy mediumon újakkal. 15-nél többet egyik sem ér, tehát aki 20-ért kínálja arra rá se írj.
Amiről nem esett szó: RAM. Írtad, hogy 6 giga van. Milyen felállásban? 3x2? 4+2? 2x2+2x1?
Dual channel kéne, és több, 8 giga kell. 4x2 lenne az igazi.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/rasoapro

(#74613) Pörp válasza olivera88 (#74611) üzenetére


Pörp
senior tag

Full screen módban lehet hogy be van kapcsolva a vsync vagy valamilyen FPS korlátozás, esetleg ezt nézd meg.
Ha ez nem segít, kipróbálhatod az energiagazdálkodásnál a teljesítménycentrikus módot, így viszont mindig max órajelen fog menni a GPU, ha kell ha nem.
Ha a játék hibája, és csak ablakos módban akar jól futni, de ott zavar a keret, akkor borderless gaming.

[ Szerkesztve ]

(#74614) nihill


nihill
őstag

Sziasztok!

Win10-re beállítanám a 3 monitoros surroundot, de azt írja az NV vezérlőpult, hogy előbb zárjam be a StartMenuExperienceHost.exe-t.
Ezt hogy/hol kell bezárni?

(#74615) bobalazs válasza nihill (#74614) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Feladatkezelőben.
[link]

(#74616) nihill válasza bobalazs (#74615) üzenetére


nihill
őstag

Köszönöm, a processzeknél kerestem, nem a details-ben.
Így már sikerült.

(#74617) bypass|HUN


bypass|HUN
tag

Sziasztok!

Adott egy MSI GeForce GTX 770 4GB Twin Frozr, tudom nem mai darab, de most ez van.
Szóval friss win10 telepítéskor még csak "alapon mennek a ventik" a vga-ban, de ahogy felrakom az nvidia aktuális driverét (a saját driverét is próbáltam az msi honlapról, azzal is ugyen ez van) felpörgeti a ventiket kb 100%-ra, és úgy is marad. Olyan felszálló gép turbina hangja van így a vasnak. Természetesen a driver telepítése után felraktam az msi afterburnert is, de hiába akarom szabályozni a ventiket, nem történik semmi. Szoftveresen azt mutatja, hogy minden oké (38 fok / 40%), de hangja alapján 100-on megy a venti...mondjuk játékok alatt és benchmark alatt sem ment 60 fok fölé így a kártya. Amíg a win10 saját illesztője van csak fent addig tök csöndben vannak a ventik...lehalt a venti vezérlője a vga-n?
Nincs valami külső progi amivel bele lehet nyúlni a vga venti fordulatszám szabályzásába?
:R

Üdv: bypass

"A globális mindenség nem tönkretehető." by Tiby

(#74618) olivera88 válasza Pörp (#74613) üzenetére


olivera88
veterán

Vsync megy ablakosban is. Vsync csökkenti az órajelet? A játék 60 FPS enged max, illetve monitorom is.

"ablakos módban akar jól futni" Jul futni?
Minek menjen max órajelen, ha 1200 mhz el is megvan a 60 FPS. Így a full órajelet csak felesleges járatásnak látom mert ahogy írtam 1200 is al megvan 60 FPS.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#74619) Dave567 válasza Csupingo (#74607) üzenetére


Dave567
addikt

Rendben, átadom, És köszönöm mindenkinek a segítséget. :R

(#74620) #83664640


#83664640
törölt tag

Sziasztok. Adott egy MSI Armor RX580 8GB OC videókártya. Garanciába visszaküldtem ahol nem produkált hibát. A kártya egyébként csíkozott, villogott, GPU vagy VRAM hibát produkált. A képen látható opció enabled/disabled mód befolyásolhatja a kártya helyes működését? Emiatt csak 4gb-ot használhat fel, vagy produkálhatja ezt a hibát? Vélemény? MSI B450M az alaplap. Kompatibilitási hiba lenne? De mindkét termék MSI, és ezzel a videokarival is reklámozták annó az alaplapot. Szervízben is volt a komplett gép ahol VRAM hibát derítettek ki. Kétszer is elvittem a gépet mielőtt gariztattam volna. A szervízben egy gtx1060 3gb-os karival is próbálták(mikor már a vga nem volt a gépben) és tökéletesen csíkozásmentesen működött. Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#74621) vilmaboy


vilmaboy
őstag

Sziasztok!

Egy jópár éves konfigba szeretnék beletenni Vga Karit. 2 kártya van a fiókban.
- Asus Radeon 7850 HD 2GB
- Sapphire r9 270 4GB

nagyjából szerintem ugyan az a 2 kari, az R9nél talán a 4GB memória több. Mégis csak feltenném a kérdést. Szerintetek melyik karit érdemes betenni a gépbe?
CPU típusa DualCore Intel Core i3-2130, 3400 MHz (34 x 100)
Alaplap neve Gigabyte GA-P67A-D3-B3

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#74622) Pörp válasza vilmaboy (#74621) üzenetére


Pörp
senior tag

Az R9 270 szerintem jobb valamivel, mint a 7850, de én legalább egy i5 2500-at még melléraknék. :)

(#74623) Csupingo válasza vilmaboy (#74621) üzenetére


Csupingo
veterán

Régi táblázatok alapján azt látom, hogy a 270 kicsit erősebb, fiatalabb, (mondjuk sok hullik az utóbbi években) valamint a memória is több rajt. Én azt választanám.

Ha a PH tesztjét nézem, akkor határozottan erősebb.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#74624) #78600448 válasza rasotamas (#74612) üzenetére


#78600448
törölt tag

3+2 a RAM. A lappal annyi bibi van, hogy a 4 slotbol 3 jó amúgy patent. VGA max 20K, tápra 7-8, de a proci bírja akkor kap OC-t. Az E8200 simán ment 3.6-t gyári hütovel meg MX2-s pasztaval.

(#74625) solfilo válasza Csupingo (#74623) üzenetére


solfilo
veterán

igen, mert az R9 270 kb egy HD7870 :)
HD7850 volt az R7 265 (és R7 370 is), tiszta diliház volt akkoriban a nevezéktan.

solfilo

(#74626) Mr.Mercury


Mr.Mercury
aktív tag

Sziasztok!

A következő hibajelenséggel kapcsolatban szeretnék tanácsot kérni:
a VGA kártyám a monitorommal dp-on keresztül van összekötve, illetve rá van kötve még a tv hdmi-n keresztül.
Pár napja az a jelenség áll fent, hogy a gép bekapcsoláskor a monitorom vagy egyáltalán nem ad képet, vagy a BIOS képernyő betöltése után elmegy a kép, de mindkét esetben a háttérben a Windows ettől függetlenül betölt. Amennyiben a gépet úgy indítom el, hogy nincs rádugva a tv, akkor simán van kép a monitoron, minden ok és akkor is így marad a helyzet, ha már a Windows betöltődése után dugom rá vissza a tv-t (az, hogy a tv be van kapcsolva vagy nincs nem befolyásolja a helyzetet). Sőt, ha ilyenkor csinálok egy újraindítást akkor szintén gond nélkül van képem, betöltés alatt is, pedig rajta van a tv.
A kérdésem az lenne, hogy valószínűsíthetően mi okozhatja ezt a hibát? Kártya vagy Win hiba lenne? Nem egy nagy probléma, de azért kicsit bosszantó, főleg, hogy előzőleg ilyen jelenség sosem volt.
Köszi a tippeket előre is! :R

Mercury

(#74627) Csupingo válasza Mr.Mercury (#74626) üzenetére


Csupingo
veterán

Esetleg ezt próbáld ki, ha nvidia kártyád van. Amúgy a win betöltése után se jön vissza a kép a monitorra két kijelző esetén?

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#74628) Mr.Mercury válasza Csupingo (#74627) üzenetére


Mr.Mercury
aktív tag

Sajnos nincs változás, igen nvidia-m van (GTX 1080). Nem, csak akkor, ha leállítom a gépet, és lehúzom a tv-t. Onnantól, hogy bejön a Win bejelentkező képernyője nyugodtan visszadughatom a tv-t és nincs gond. Ezért nem értem, hogy boot alatt mi zavarhat be, ami miatt nem ad képet a kártya... :F

Mercury

(#74629) rasotamas


rasotamas
veterán

Sziasztok!
2 kérdésem lenne, az egyik CRT monitoros, nem feltétlen ide tartozik de a Milyen monitort vegyek topikban nem kaptam választ, hátha valaki itt tud segíteni, a másik, pedig kompatibilitásos jellegű:
1. Mivel nincs pénzem 144Hz-es monitorra, feltett szándékom szerezni jelképes összegért egy crt monitort, hogy kipróbáljam milyen érzés a magas fps. Kérdésem a következő lenne:
- Amelyikről köztudott, hogy képes erre, annak eleve magas az ára is ezmiatt, és kincs státuszban van a gyűjtők közt, vagy azért ettől még messze állunk?
- Amelyik magas felbontáson tud 75-85 hertzet az EGÉSZ BIZTOS tud datasheettől függetlenül magasabb frekvenciát alacsonyabb felbontáson, vagy elképzelhető, hogy le van korlátozva/tiltva? A kinézett darab CNET-es adatlapján minden felbontáson csak 85Hz-ig van megjelölve, még 640x480-ban is, pedig 1600x1200-on is tudja a 85-öt.
Eközben Horizontal Refresh Rate: 121 kHz, Video Bandwidth: 340 MHz, Vertical Refresh Rate: 185 Hz
2. Mivel a vga-mon (RX470) nincs dsub, sem olyan DVI amin kijön analóg, arra gondoltam, mielőtt vennék több ezerért egy jó HDMI/DP-> DSUB átalakítót kipróbálnám az alábbi módon:
Van egy régebb 8000 szériás (de mint tudjuk kb 5000-től r5 2xx-ig tök ugyanaz volt csak átnevezgették) irodai gépből származó lowprofile videokártyám, valami faék egyszerű, de lehet rá dsub-ot dugni. Elvileg át lehet küldeni a képet azon keresztül is, jól tudom? Legalábbis alaplapi vga csatin keresztül sikerült már gta-zni (talán az még az rx460 vagy 560 volt), és nem 8 fps-sel ment, szóval a dvg csinálta a képet. Már másik alaplapom van, ezen nincs videokimenet (LGA2011)

https://tinyurl.com/rasoapro

(#74630) rasotamas válasza #78600448 (#74624) üzenetére


rasotamas
veterán

Nem tudok mit mondani, nehéz. Dual channeled így nem lesz, az meg eléggé elengedhetetlen. 4 magos proci szintén. OC lapok drágák, nem hiába, csak emiatt lecserélni nem éri meg. Vegyél egy 400-as FSP tápot apróról 2-3 ezresért, erre a gépre többet nem költenék. VGA -ból 15-ért egy 750Ti vagy RX460 ahogy már mondtam, többet fölösleges. Minden további kiadásra azt mondanám hülyeség.
Ami még az elérhető közelség kategória: Socket 1155 a 775 helyett.
30-ért vettem egy komplett dell gépet i5-2400, 4x4 giga ram, 500hdd, jó táp gyárilag. Add el amid van 5-10 ezerért, csapd hozzá a 28 ezret amit szántál vga+psu-ra, 2x4 rammal hdd nélkül talán kapsz olcsóbban is, csak egy 15 ezres vga kell bele már. Lehet 5-10 ezerrel túlléped a keretet de fényévekkel jobb lesz. Hiába farigcsálod, 6 giga ram single chanel meg fog fogni.
Esetleg vedd meg a vga-t, a többire meg alszol egyet, spórolsz egy-két hónapot.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#74631) aya


aya
addikt

Sziasztok, segítség kellene, random belefutok egy ilyen hibába amin az újraindítás idáig mindig segített, de azért roppant bosszantó.
Vga szinte biztos, de nem tudom hogy gpu vagy memória?

[ Szerkesztve ]

悪魔城ドラキュラ , NINJA 外伝 , モンスターハンター Switch pro scorpio mi11i

(#74632) Csupingo válasza aya (#74631) üzenetére


Csupingo
veterán

Print screen-nel is ki tudod menteni? Ha nem, akkor lehet hogy inkább csatlakozó, kábel, vagy monitor hiba.

Másik kábellel, másik porton keresztül, vagy másik monitorral ki tudod próbálni?

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#74633) #78600448 válasza rasotamas (#74630) üzenetére


#78600448
törölt tag

Akkor se ha 2 RAM jó akkor se él a DC? Igen néztem a 1155-t, de szabadabb kezet akarok a kisebb OC miatt. Ezért olyan MB is kellene.

(#74634) aya válasza Csupingo (#74632) üzenetére


aya
addikt

Megnézem ha legközelebb előjön a hiba.

悪魔城ドラキュラ , NINJA 外伝 , モンスターハンター Switch pro scorpio mi11i

(#74635) rasotamas válasza #78600448 (#74633) üzenetére


rasotamas
veterán

775 legjobb procijai OC-val vannak i5-2400 szinten.
Ha 2 slot jó akkor van dual channel, de mivel ddr2 úgy tudom ez max 2x2 giga ramot jelent, talán létezik 4 gigás modul belőle de nagyon kevés lap kezeli. 4 giga elég kevés manapság, de ha te elvagy vele a te dolgod ;) Ahogy berakod a harmadik modult ugrik a dual channel.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/rasoapro

(#74636) #78600448 válasza rasotamas (#74635) üzenetére


#78600448
törölt tag

A lap támogat akár 16 GB RAM-ig. Az 4x4 GB DDR2 (lenne).
Szerettem az E8200-t húzni, 3,6-7-t bírta gyári hűtővel 55-60 fok a teteje terhelésnél is.
Most ha meglenne bele egy Q-s proci amelyik jobban húzható, akkor már csak VGA-t kellene keresni bele.
Szívesen megspékelem egy combosabb hűtővel is azért.
Nem a legújabb gamekre kellene, egy csomó SP game kimaradt "07-08-tól.

Amúgy is VGA limitem lehetett mivel egy GT710 nem izom kártya.
Ha 550-t kihajt akkor emelem kalapom. (Egy jobb Quad persze.)

Igen a DC-t sajnálom, a RAM slotot nem ugrasztanám amiatt, pedig lenne benne 4X2 GB DDR2.

Szívem fáj ezért a lapért amúgy. :D

(#74637) Mr.Mercury válasza Mr.Mercury (#74626) üzenetére


Mr.Mercury
aktív tag

Annyi változás van, hogy most már, ha nincs rajta a tv, akkor is csak minden második indulásra van kép...

Mercury

(#74638) taxi


taxi
aktív tag

Egy kérdés: E5 1620 v.2. kitud hajtani egy RTX 2060-at?

Hakuna matata

(#74639) Csupingo válasza taxi (#74638) üzenetére


Csupingo
veterán

Teljesen szerintem nem. Egyszálas teljesítményben nem olyan erős. Nagyobb felbontásra pl. 1440p, azért választható mellé, főleg sp játékokhoz, de mindig maradni fog a kártyában. Multiban pláne.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#74640) rasotamas válasza taxi (#74638) üzenetére


rasotamas
veterán

Kb egy nonK 3770-nek felel meg, teljesen semmiképp, úgy 75-80%-ra tippelnék. Attól is függ mire kell, 1440p 60hz esetén jobb a helyzet mint 1080p 144Hz-nél.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#74641) dvd_R+


dvd_R+
őstag

Sziasztok!
a két kártya között most végülis mi a különbség ? És melyik a "jobb" ?

[link]
[link]

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#74642) Csupingo válasza dvd_R+ (#74641) üzenetére


Csupingo
veterán

Első ránézésre azt mondanám, hogy az egyik gyári oc változat, aminek a gpu frekvenciáján még kemény 30 MHz-et húztak. Az o8g.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#74643) dvd_R+ válasza Csupingo (#74642) üzenetére


dvd_R+
őstag

Mindkettő OC :D

[ Szerkesztve ]

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#74644) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Sziasztok!

Egy barátom gépével az alábbi felvételen látható eset fordul elő játék alatt: [link]

Röviden: játék közben bevillog a képernyő, majd pár villogás után elmegy a kép. CTRL+ALT+DEL -re visszajön, de ekkor már be van akadva a hang is és lefagy a gép. A képernyőn ekkor szép kis pixel megjelenítési hibák láthatók

Egyéb infóm egyelőre nincs a linkelt felvételen kívül (gép felépítésére vonatkozó sem)

A felvételen látható hibajelenség nem utal véletlenül egyértelműen VGA haldoklási fázisra?
Ha nem, akkor milyen infót kerítsek, amivel közelebb lehet kerülni a fellépő hiba okára?

read-only mode on the forum

(#74645) Viktor77 válasza dvd_R+ (#74643) üzenetére


Viktor77
titán

Az A-s nem, ez látszik a dobozon is, ha egymás mellett váltogatod a képeket, illetve, a nevében sincs benne.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#74646) Csupingo válasza dvd_R+ (#74643) üzenetére


Csupingo
veterán

Akkor úgy mondom, hogy a boost órajelre 30-cal többet írnak az o8g-re. Abban persze igazad van, hogy szinte egyik custom kártya sem az nvidia által megadott alap órajeleken üzemel.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#74647) dvd_R+ válasza Viktor77 (#74645) üzenetére


dvd_R+
őstag

És tényleg, de én valamiért úgy láttam hogy mind kettőnél szerepel az OC felírat

Csupingo: értem köszönöm :R

Akkor 08G a "jobb"

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#74648) lenoma


lenoma
aktív tag

Sziasztok!

Ha a VGA-t úra pasztázom akkor ugrik a garancia?
egy inno3d 1060 3gb kártyáról lenne szó, hangosabb és melegebb lett még 2 hónap van hátra a 3 év garanciából. Várjam meg vagy pasztázzam újra?
Jelenleg ez lett a leghangosabb egység a gépben.
Kevesett terheltem, de több mint 2 évet ment, illetve MSI Afterburner-rel folyamatosan 90%-on volt a power limit, hogy a max hőmérséklet 79C legyen és ne engedje 96C-ig fel.

(#74649) Csupingo válasza lenoma (#74648) üzenetére


Csupingo
veterán

Talán az evga engedte hivatalosan, hogy szétszedjék a kártyáit. A többi gyártónál ez nem jellemző. Persze ha nincs matrica a csavarokon, akkor meg lehet ejteni a dolgot, de vigyázva, hogy könnyen látható nyomok ne maradjanak.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#74650) rasotamas


rasotamas
veterán

Sziasztok!
Bedobtam a másik videokártyát az RX470 mellé, hogy legyen dsub-om, azt hittem 6350, de a Windows HD5450-nek látja, ott van az eszközkezelőben, viszont egyáltalán nem jelenik meg a monitorok közt ami rá van kötve és a Radeon Settings sem látja. Eszközkezelő szerint a drivere ugyan az mint az rx470-nek ami mellé betettem. Lehet, hogy ez a driver már nem is kezeli?

https://tinyurl.com/rasoapro

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.