Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75701) crw15


crw15
csendes tag

Sziasztok!
Olyan problémával fordulnék hozzátok, hogy hozzájutottam egy Asus Radeon RX580 4gb-s videókártyát, és azt műveli, hogy stress test alatt semmi probléma, viszont ahogy elindítom a PUBG-t elmegy a monitorról a gép, billentyűzet, egér világítása. Tápot lecseréltem egy 700w-os chieftec 85+os tápra, szóval ennek már bírnia kéne. Újrapasztáztam a videókártyát, szóval elméletileg már a melegedés sem kéne, hogy problémát okozzon.
Mit tabácsolnátok? A videókártya lehet a rossz, vagy én bénázok el valamit?
Válaszotokat előre is köszönöm.
Üdv, Tóth Pisti

(#75702) gidalight válasza Dingle (#75689) üzenetére


gidalight
tag

Pontosan ugyanilyen kártyán cseréltem ventiket (ebayen találsz), ugyanezen okból kifolyólag (a 2.venti csak 100-on kapcsolt rá). Az új ventikkel megszűnt a probléma.

(#75703) ezpz válasza crw15 (#75701) üzenetére


ezpz
csendes tag

Szia! Meglehetne azért még venti csere előtt próbálni a jó öreg msi afterburnert automatic fan controller móddal! Előtte érdemes egy percig felhúzni a ventiket 100% ra és járatni. :)

(#75704) crw15 válasza ezpz (#75703) üzenetére


crw15
csendes tag

Szia!
Ez az én problémámra megoldás lehet vagy az előttem szóló problémájához kapcsolódóan írtad?

(#75705) Narandil válasza Borisz76 (#75700) üzenetére


Narandil
tag

Köszi! :)
Igen, ezeket néztem. De ezeket leszámítva gyakorlatilag használatban semmi különbség?

ASUS Prime X570-P, Ryzen 7 5800x, ASUS TUF 6900xt, 2x 16 gb Crucial Ball. Sport DDR4 3200MHz CL16, WD 1000GB BC, Kingston A400 240GB, Samsung 500GB EVO Basic, Phanteks Enthoo Pro ház, ASUS ROG Strix 1000W, Alpenföhn Brocken 3, ASUS ROG Strix XG32UQ monitor

(#75706) jaaman


jaaman
tag

Sziasztok!

Szerintetek mitől lehet ez a grafikai probléma az új cod-ban?
Más játéknál nincs ilyen hiba, csak itt.A pálya bizonyos részein jön elő.
[link]

''He who makes a beast of himself Gets rid of the pain Of being a man.''

(#75707) Borisz76 válasza Narandil (#75705) üzenetére


Borisz76
veterán

Keresd meg a kártya topikját .....
Ott biztosan jobban tudnak segíteni.

A venti különbség jelentkezhet a zajban és a hűtés hatékonyságában.
Elviekben a 3 venti több levegőt szállít ugyanazon a fordulaton mint a 2 ventis. Ebből logikusan az jönne le, hogy a 3 ventis hűvösebb....ugyanazon a fordulatszámon.

Cserébe több hely kell neki.
Ennyi. Mérlegelni kell, hogy van e hely a gépedben.

DE biztos vagyok benne, hogy a 2 ventis is tökéletesen teszi a dolgát.
Annyi , hogy TALÁN hamarább kapcsol nagyobb fordulatra a hűtés.

Nem ismerem a konkrét típusokat.

Nekem egy ZOTAC Gaming RTX 2060 van a gépemben.
2 ventis és nem zavaró a hangja a játékok , terhelés alatt.
Filmezés és netezés közben pedig szinte hangtalan.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#75708) Narandil válasza Borisz76 (#75707) üzenetére


Narandil
tag

Köszi! :) Megkérdezem ott is.

A helyigény még belefér. Csak nem nekem lesz, s nem akarok mellélőni. :)

ASUS Prime X570-P, Ryzen 7 5800x, ASUS TUF 6900xt, 2x 16 gb Crucial Ball. Sport DDR4 3200MHz CL16, WD 1000GB BC, Kingston A400 240GB, Samsung 500GB EVO Basic, Phanteks Enthoo Pro ház, ASUS ROG Strix 1000W, Alpenföhn Brocken 3, ASUS ROG Strix XG32UQ monitor

(#75709) Allmegvalto


Allmegvalto
tag

Sziasztok
Ma egyszer csak az MSI rx 570 em elkezdett bohóckodni gamekbe ha elkezdem rángatni az egeret színeződik a kép, ezt a jelenséget produkálja [link] az előző vgam is csinálta de annál abba maradt. driver frissítés megtörtént. valami ötlet? :))

(#75710) Yeffy


Yeffy
veterán

Udv,

Gyors kerdes, van itt a Ph!-n arazo topik, ahol tudok hasznalt VGA-ra, ill laptopra korulbeluli arat kerni? Keresem, de nem talalom. :B

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#75711) Viktor77 válasza Yeffy (#75710) üzenetére


Viktor77
titán

[link]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#75712) Yeffy válasza Viktor77 (#75711) üzenetére


Yeffy
veterán

:C :R

Egy olyat meg kerdeznek, hogy egy kb 1.5-2 eves Palit StormX 4 GB GTX 1050Ti-t, ha nem volt banyaszat, vagy hasonlo celokra hasznalva, megvennetek? Vagy inkabb valami ujabb ekvivalenst?

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#75713) Pkc83 válasza Yeffy (#75712) üzenetére


Pkc83
őstag

Az attól függ mennyi az ára és , hogy mire szeretnéd használni?
Ha játék és FHD a cél akkor inkább 1060 , jóval erősebb és
FHD-ra az a minimum ma már!

(#75714) Yeffy válasza Pkc83 (#75713) üzenetére


Yeffy
veterán

Az arat nem tudom, epp nemreg kerdeztem meg az arazoban, azt tudom, h ~64k volt ujonnan.
Ideiglenes kartya lenne szerintem mondjuk egy fel evre, koca 1080p-zesre.
Kesobb vennek a gepbe valami combosabbat, mondjuk nem artana azt sem eldontenem, h milyen monitort vegyek (24" fHD vagy 27" 2k) :U

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#75715) looser


looser
addikt

Sziasztok!

Eléggé el vagyok maradva hardverinfók terén, ezer éve fejlesztettem utoljára... A kérdésem az lenne, hogy egy RX 580 4GB VGA kártya, ami a hivatalos oldala szerint PCIE 3.0 foglalatot és UEFI-t igényel, az vajon működni fog-e egy régi Gigabyte EP35C-DS3R deszkában? Egy HD7870-et váltana le. A táp egy Corsair VX450, ez talán elég lesz.

Üdv :R

[ Szerkesztve ]

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#75716) Pkc83 válasza Yeffy (#75714) üzenetére


Pkc83
őstag

Értem!
Ha megtudod az árát azért nézz utána mennyi lenne az árkülömbség
egy 1060-hoz képest , mert ha a FHD monitor mellett döntesz
akkor az még jó lehet egy darabig de az 1050 ti már most is gyenge!
Amúgy ma már olyan 50k körül van az ára újonnan(mármint az 1050 ti)!

(#75717) Yeffy válasza Pkc83 (#75716) üzenetére


Yeffy
veterán

Mindenkepp, koszi a kommentet!

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#75718) tomatos


tomatos
aktív tag

Sziasztok! Lehet rossz forumszobában vagyok de maximum átirányítotok: kérdés a következő: ár érték arányt szeretném ha szem előtt tartanátok. 1070 vs 1660 vs 970. Árak: használt: 70 E HUF vs 80 E HUF vs 38 E HUF

1050 TI-t váltok ki, szükségem van min 20% FPS-es növekedésre, de nem mindenáron, mert ugye a 970-től a többi dupla annyi árban.

Várom az észrevételeket? Köszönöm

Ha nem írnék vissza 24órán belül adatok közt megtalálod a számom! Viberen üzenetekre is válaszolok! Email címemet használhatod Hangoutsnál!

(#75719) Viktor77 válasza looser (#75715) üzenetére


Viktor77
titán

Elméletileg menni fog, gyakorlatilag ilyen nagy korkülönbségű hardvereknél mindenképp próba.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#75720) Csupingo válasza tomatos (#75718) üzenetére


Csupingo
veterán

Én garancia alapján választanék, akkor az 1660-at, kivétel, ha 70 környékén lenne még legalább fél év garanciával 1070.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#75721) kacsento1


kacsento1
senior tag

Sziasztok!

Adott egy amd konfig Sapphire rx 570 itx vga kártyával, legfrissebb Adrenalin driverrel. Elsődleges kijelzőnek egy Aoc q3279vwfd8 monitor van rákötve dp kábellel, másodlagos kijelzőnek egy Panasonic tx-p50x10y plazma tv hdmi-n. A problémám az, hogy a plazma felbontása 1366x768, viszont a gépen ilyen felbontást nem tudok neki beállítani. Alapból fhd felbontást állít be, én átraktam 1280x720-ra, de így se megfelelő. Nem ajánl fel natív felbontást, ami a tv valódi felbontása. A képpel nincs probléma, viszont az előző radeon drivert kiakasztotta. Most frissítettem a legújabb driverre, de biztos nem jó így. Van valakinek ötlete mit kellene állítanom? Előre is köszönöm.

(#75722) looser válasza Viktor77 (#75719) üzenetére


looser
addikt

Köszönöm! Használtan venném, mindenképpen kérek próbagarit.
:R

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#75723) tomatos válasza Csupingo (#75720) üzenetére


tomatos
aktív tag

Köszi a választ. Néha néha jön 70 körül vagy akár alatta is 1070

Ha nem írnék vissza 24órán belül adatok közt megtalálod a számom! Viberen üzenetekre is válaszolok! Email címemet használhatod Hangoutsnál!

(#75724) gidalight válasza kacsento1 (#75721) üzenetére


gidalight
tag

Tudsz hozzáadni tetszőleges felbontást. guide:
https://www.amd.com/en/support/kb/faq/dh-032

@looser: És ez miért lenne garanciális probléma?

(#75725) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv mindenki!

Kérdezlek benneteket, mitől lehet az, hogy YouTube videók nézése közben ha a kamera horizontálisan mozog, csíkos a kép? Tudjátok, mint amikor a játékban nincs bekapcsolva a V-Sync, kicsit szétesik a gép.
Ez egy laptop, nVidia GeForce G210M kártyával, legfrissebb driverrel, Win7-tel. Ez az egyetlen videokártya a notiban, szóval nem váltogat. A kártya GPU-Z szerint dolgozik szépen, a CUDA révén besegít a kódolásba.

Van valahol opció ennek beállítására a kezelőben?

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#75726) kacsento1 válasza csabyka666 (#75725) üzenetére


kacsento1
senior tag

Valamit próbáltam már, de ott nem engedte, délután megpróbálom a leírtak szerint. Köszönöm!

(#75727) ooszi


ooszi
senior tag

Sziasztok segítséget kérnék, van egy R9 290x em, 2016 os vásárlás, tökéletesen működik, egy baj van vele az egyik venti valószínűleg csapagyas lett, nagyon hangos, van valami megoldás rá? Vagy így jártam.

BY ooszi

(#75728) varmi2 válasza ooszi (#75727) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ha csak ennyi a baja, akkor van rá több megoldás is. Szedd szét, és csepsegtess bele műszer olajat, vagy parafin olajat, lehet segít. Ha nem segít, lehet venni ebayen, alin, új ventit bele, vagy otthoni gány megoldás, kiveszed a ventit, és gyorskötözövel ráerősítel egy ház hűtő ventit, és fix sebességen járatod.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#75729) ooszi válasza varmi2 (#75728) üzenetére


ooszi
senior tag

Szia köszönöm szépen, utána olvasok.

BY ooszi

(#75730) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Sziasztok!

Kicsit melegnek tartottam a kártyámat (Asus Radeon R9 380 4GB). Idleben 60-65 Celsius volt, 21-22 fokos szobában. Azután utánaolvastam néhány helyen, ahol azt írják, hogy a 60 Celsius teljesen normális, eddig az értékig be sem nagyon kapcsol a venti. Tényleg nem.

Az a kérdésem, hogy érdemes-e valami szoftverrel egy venti profilt beállítani a kártyának, vagy bízzam ezt a gyári beállításokra? Tíz perc Furmarkot tudtam nyomni rá, ott 76 Celsius volt a maximum (1920*1080).

Köszönöm!

Aquila non captat muscas.

(#75731) Csupingo válasza Hegyirabló (#75730) üzenetére


Csupingo
veterán

A kérdés, hogy miért 60 fokos terhelés nélkül. 144-240 Hz-es monitorod van, esetleg 4k 60 Hz-es, vagy csak 2-3 darab fhd-s, vagy hdmi-s erősítő? Mert ha ilyesmi miatt magasabb a memória órajel és attól melegszik jobban, az még normális. (A terhelt hőfok sem olyan vészes, a kártyához képest.) Ha nem, akkor valami turpisság lehet. Rossz driver, bányászvírus, stb.
Milyen órajeleket mutat mondjuk a gpu-z terhelés nélkül? Egy újrapasztázás azért talán 3-5 fokot segítene szerintem.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#75732) Hegyirabló válasza Csupingo (#75731) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Szia!

Köszönöm a válaszod!

300Mhz a GPU és 1425Mhz a memória, terhelés nélkül.

Sima Full HD, 75Hz-es monitorom van, rá van ugyan kötve a 4K tévé is, de azt sosem használom. Esetleg azt tudom elképzelni, hogy nem túl nagy a ház (Thermaltake V3 Black Edition), bár van benne négy venti, de elég zsúfolt (optika, 2 HDD, 1 SSD). A driver a legújabb, vírus meg szinte teljesen kizárt.

Köszönöm!

Amúgy mikor ezt írom, egy böngésző van nyitva, 56 fok.

[ Szerkesztve ]

Aquila non captat muscas.

(#75733) Hegyirabló válasza Csupingo (#75731) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Elnézést, csak közben el kellett indulnom, menet közben mobilról annyi kiegészítést írnék, hogy a 60-65 fok terheletlen értéket úgy mértem a zsúfolt házban, hogy a kártya oldalánál lévő ház venti nem ráfújta a levegőt a kártyára, hanem elszívta róla, mert máshogy nem lehetett beszerelni. De kicseréltem egy olyanra, ami már ráfúj, így lett az érték 56 fok, terheletlenül.

Aquila non captat muscas.

(#75734) Csupingo válasza Hegyirabló (#75732) üzenetére


Csupingo
veterán

Az egekben, maximumon van a memória órajel, azért melegszik. Egy átlagos házban, alapra visszaállva, 38-43 fok között illene lennie. A win-ben ilyenkor le van választva a másik kijelző? Esetleg kiváncsiságból ki lehet próbálni, mondjuk 72-re, vagy 60 Hz-re állítani a monitort, hogy akkor visszaáll e a memória. Akár az rx 480 topikba is bekérdezhetsz. Ott is időnként felvetődik ez a téma (memória órajel emelkedése) és pár megoldás létezik is rá.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#75735) Hegyirabló válasza Csupingo (#75734) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Megnézem, köszönöm szépen!

Aquila non captat muscas.

(#75736) Truman


Truman
senior tag

Sziasztok.

Több képernyő használatnál fel lehet cserélni a számozást? Nem úgy értem, hogy mi legyen az elsődleges monitor, mert azt be tudom állítani. Hanem ahogy a Windows számozza őket.
Most DVI -on van a monitor az 2 -es, HDMI -n az TV az a 1-es, de én fordítva szeretném.

(Windows 10 és egy Nvidia GT 710 -ről lenne szó. )

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#75737) Vertigo18 válasza Truman (#75736) üzenetére


Vertigo18
addikt

Miért?

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#75738) kacsento1 válasza gidalight (#75724) üzenetére


kacsento1
senior tag

Próbáltam egyedi felbontást beállítani, de nem engedi. Ezt írja ki.
"Az egyedi felbontás beállítások nem kompatibilisek ezzel a kijelzővel. Konfigurálja a beállításait, és próbálkozzon újra."
Semmi mást nem változtattam, csak a felső sorban a felbontást. Eredetileg fhd-t jelöl meg.

(#75739) Hegyirabló válasza Csupingo (#75734) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Szia!

Megengeded, hogy referáljak az azóta történtekről, meg egy végső véleményt megköszönnék Tőled!

Letiltottam Windowsban a második kijelzőt (TV). Ez lett utána az eredmény:

Mit gondolsz? Köszönöm!

Aquila non captat muscas.

(#75740) Csupingo válasza Hegyirabló (#75739) üzenetére


Csupingo
veterán

Teljesen jó. Akkor érdemes lehet mindig leválasztani a nem használt kijelzőt (win+p). Így legalább nem melegszik feleslegesen a kártya.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#75741) Hegyirabló válasza Csupingo (#75740) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Nagyon szépen köszönök minden segítséget! :R

Aquila non captat muscas.

(#75742) Csupingo válasza Hegyirabló (#75741) üzenetére


Csupingo
veterán

Nincs mit. Legalább nem vírus okozta.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#75743) Truman válasza Vertigo18 (#75737) üzenetére


Truman
senior tag

Mert úgy szekszibb' lenne.

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#75744) Danii9123


Danii9123
tag

Hali.
Jelenlegi konfig:
I3 7100/8gb ddr4/gtx 960 (2gb)/chieftec cps-400s/asus h110m-k.
Picit fejlesztenék a gépen, kérdésem az lenne, hogy új proci+lap vagy új videókártya? (játékra használnám, pubg)

(#75745) Viktor77 válasza Danii9123 (#75744) üzenetére


Viktor77
titán

Minden. :)
De ha nagyon kell választani, akkor VGA, mert azt viheted tovább a következő konfigba. A proci+lap párosba már nem érdemes pénzt ölni, kifutott széria.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#75746) Danii9123 válasza Viktor77 (#75745) üzenetére


Danii9123
tag

Mindent cserélni akarok, de jelenleg csak az egyik megvalósítható. Köszönöm szépen a választ! :)

(#75747) Pehi


Pehi
senior tag

Szevasztok. Egy haverom VGA csere előtt áll, és gondoltam tőletek kérnék segítséget! Proci I5 4590. Táp FSP Hyper 500W. Ram 16 Gb 1600 Mhz. SSD, HDD. Jelenleg egy GTX 950 van a gépbe. Milyen kártya passzolna ehhez a konfighoz amit még elbírna? AMD és Nvidia is lehet. Felbontás full hd. Köszönöm a segítséget! :R

(#75748) Csupingo válasza Pehi (#75747) üzenetére


Csupingo
veterán

Ha az a cél, hogy kb. mindent kihozzon a vga-ból, akkor szerintem gtx 1660, rx 590 környéke. Kicsit gyengébbek pl.: rx 570, rx 580, gtx 1650 super.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#75749) Pehi válasza Csupingo (#75748) üzenetére


Pehi
senior tag

Hű. Ennyit elbírna még ez a proci? Köszi!

(#75750) Csupingo válasza Pehi (#75749) üzenetére


Csupingo
veterán

A 950-nél azért határozottan erősebbeket bírna még, bár pici talán maradna ezekben is amit soroltam, de nyugodtan vállalható. Inkább már komolyabb multihoz lenne kicsit kevés a proci a 4 mag miatt ilyen erősségű kártyákkal.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.