Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75501) nesh_019 válasza Derron (#75499) üzenetére


nesh_019
senior tag

én 1 hónapja váltottam 1060ról 2060ra, csak letöröltem az összes VGA drivert és utána újra felraktam őket, felismeri igen, lehet hogy még újra se kell rakd a drivereket, én csak biztonság kedvéért csináltam. Regisztrit érdemes törölni a régi vgahoz kapcsoló adatok miatt.

Én is újra szoktam húzni a gépet, de most nem volt kedvem mert egy csomó játék a munka van rajta.

Csak az káromkodik aki nem tudja szavakba önteni amit gondol.

(#75502) Pehi válasza Derron (#75499) üzenetére


Pehi
senior tag

Szia.

Wint semmiképp nem kell újraraknod. Driver menjen a legújabb,és kész. Szabad megkérdeznem,hogy milyen procihoz rakod ?

[ Szerkesztve ]

(#75503) Csupingo válasza elder troll (#75498) üzenetére


Csupingo
veterán

Drivereket már cserélgetett? Kezdésnek szerintem is érdemesebb lenne dvi-hdmi kábellel, átalakítóval kipróbálni. Monitoron nincs dvi?

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#75504) elder troll válasza Csupingo (#75503) üzenetére


elder troll
senior tag

Tv-vel használja szerintem külön hangszóróval, szóval nem okoz problémát a hang hiánya vga kábelen, bár dvi-ról is szokott menni. Driver frissítés megvolt win update-ben most, de akkor leszedem a legújabbat. Ezt az elmegy a kép dolgot érdekes tesztelni úgy, hogy elő sem jön, és fél éve terrorizálnak vele. A másik gép az usb wifi-t eldobálja, elmondásuk szerint más eszközöknél is cserélgetni kell az usb-t. Holnap délben mennek haza külföldre, addig valamit ki kell találnom.
Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#75505) Derron válasza nesh_019 (#75501) üzenetére


Derron
aktív tag

Köszönöm,
A Regisztrit hol tudom törölni?

@Pehi, egy INTEL i5 2500 mellé rakom, elvileg a 750TI nem használta ki eléggé. Egyik ismerősöm adta el a 1050Ti-t kedvezményes áron, ezért cserélek.

(#75506) Pehi


Pehi
senior tag

Értem. Nem fogod megbánni.

(#75507) dhstyle


dhstyle
tag

Sziasztok , találkozott már valaki olyannal , hogy egy 1070es kártyának a DVI csatlakozója csak windows 7 alatt megy? windows 10 alatt szürke kép van.. viszont Display porton megy rendesen win10 alatt is , ha rossz lenne a dvi csati a kártyán win7el , hogy müködhet? driver kisérletezés már megvolt. DDUval stb.

Seat Leon 1.8 20V Turbo :) OnePlus 8 Pro 12/256

(#75508) bocali


bocali
csendes tag

Sziasztok,
olyan problémám van, hogy ha DP-vel csatlakoztatom a monitort bekapcsolás után egy rövid ideig csíkos a kép alja. [kép]
HDMI-vel nincs ilyen probléma, de ott meg nem igazán működik a freesync.
Szerintetek a VGA hibája? Gariztatni kéne?
RX5700XT, Ryzen 5 3600,ROG Strix B450-F

[ Szerkesztve ]

(#75509) Selynelar válasza Derron (#75505) üzenetére


Selynelar
aktív tag

Helló.

Nem szükséges a registry-t törölnöd.
Letöltöd a ddu-t. Ezzel leszeded az előző drivert. Rendszer újra indul s telepíted is az új drivert.
Elvileg ez a művelet törli az összes registry-t s beállítást a régi vga driverével együtt.
Megjegyzés:
indítsd a ddu-t csökkentett módban hálózat nélkül. Válaszd ki az Nvidia-t a jobb oldalon. Az option menüben pedig legyen kipipálva a következő" prevent driver downloads of windows updates".
Ez azért fontos mert amint újraindul a géped az uninstall után s hálózatot kap a rendszer a windows rögtön le akarja tölteni az Nvidia driverét,amit nem szeretnél.
Jó tanács:Ha nem akarsz rendszer újratelepítést akkor mindig a ddu-val ajánlott leszedni a régi drivert,akkor nem kavar be az új.

Remélem tudtam segíteni.
Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#75510) raymi16


raymi16
tag

Sziasztok!
Nos már teljes elkeseredésemben írok ide! Van egy VGA-m (MSI Radeon RX 480 GAMING X 8G 8GB V341-003R) ami egy alaplap, processzor és RAM csere után kissé meg van kergülve! A következő problémák jöttek elő: Terhelés alatt (nem minden esetben, ez tök random) fekete képernyő, a ventilátorok felpörögnek, majd se kép se hang, újra kell indítani az egészet. Ez ma csúcsosodott ki, mikor a Frostpunk-al próbálkoztam, szinte el sem tudom indítani, és már a totális megsemmisülés szélén állok.
A másik pedig az órajel/feszültség ingadozás, szintén magasabb terhelés alatt. Példa kedvéért, Witcher 3 60 FPS-el már ezt csinálja de 30-nál még nem, a gyakorlatban pedig másodpercenként belaggol.
Visszaolvasva voltak hasonló problémák, de nem sikerült megoldani a dolgot. Korábban nem volt még VGA problémám, ez az első alkalom, emiatt nem vagyok túl gyakorlott ezen a téren.
Új alkatrészek: Ryzen 3600x
MSI Mpg X570 Gaming Edge
G Skill TridentZ RGB F4-3600C18-8GTZRX x2
+KINGSTON SUV400S37240G amin az OP van.
Előre is köszönöm! :R

Senki se nem csinál semmit se nem, senkinek se nem!

(#75511) Selynelar válasza raymi16 (#75510) üzenetére


Selynelar
aktív tag

Táp? Én arra gyanakodnék.Nem kap elég feszültséget a kártya vagy kezdi megadni magát. A kártya működött előtte?
Milyen proci alaplap combo volt előtte?

(#75512) Selynelar válasza Selynelar (#75511) üzenetére


Selynelar
aktív tag

Annyi még hogy ezt ajánlom figyelmedbe.
[link]
650w tápot ajánlanék az új konfigodhoz.

(#75513) raymi16 válasza Selynelar (#75511) üzenetére


raymi16
tag

Előtte egy Gigabyte GA-970A-DS3P AM3+ és egy AMD FX8320 volt a társa! Én is erre tippelek, hogy nem kap elég feszültséget, de egy Corsair CX600 az új lapot/procit/VGA-t már nem lenne képes kiszolgálni?
A kártya előtte működött rendesen probléma nélkül.

Szerk.: Most láttam a linkedet, megnézem hátha okosabb leszek valamennyire! :))


Mondjuk érdemes hozzátenni, hogy a tápegység is már lassan 7 éves, bár ez jelen pillanatban nem tudom mennyit oszt szoroz! :U

[ Szerkesztve ]

Senki se nem csinál semmit se nem, senkinek se nem!

(#75514) Viktor77 válasza Selynelar (#75512) üzenetére


Viktor77
titán

Érdekes. Az én gépemet 380W-ra írja és 430-at ajánl.
Eközben egy sokéves, nem csúcs Chieftec 350-es viszi. :)

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#75515) Selynelar válasza raymi16 (#75513) üzenetére


Selynelar
aktív tag

Az a baj,hogy ez a kártya alapból szenved állandóan driver problémákkal. Szóval első sorban próbálkoznék egy másik driverrel.Bár ez a fesz ingadozás eléggé táp hibára ad okot.A tápodat 7 év után ajánlanám,hogy lecseréld.Persze ez a Te döntésed.Külföldi oldalakon azt írták a tápodra,hogy 3 év az ideálja s 650w az ajánlott. Hogy milyen tápot azt megkérdezheted topikjában.
Az én döntésem mindenképp FSP lenne [link]
S gondolom jól jön ha proci csere lesz majd,mert az x570-es lap overkill a mostani cpu-dhoz.

A lényeg:ezeket próbáld meg:
VGA driver csere
Bios frissítés.Nem árt ha a legutóbbi van fent.
Vga át egy másik slotba.
Próbáld ki a kártyát egy másik gépben,csak,hogy kizárd annak a hibáját.
Tápcsere ha úgy gondolod.

(#75516) Selynelar válasza Viktor77 (#75514) üzenetére


Selynelar
aktív tag

Az ajánlott az a nem oc-zott proci és alap boost VGA-ra értendő.Én még nem láttam konfigot amely stabilan ugyanazt a watt mennyiséget használná. Értendő idle. Cpu boostol,vga ventik felpörögnek. S az ssd,hdd-ről nem is beszéltünk. A lényeg a több watt soha nem árt,a gép úgy is annyit használ amennyire szüksége van. :C Elnézést a topikgazdától a nem ide illő téma miatt. :R

(#75517) varmi2 válasza raymi16 (#75510) üzenetére


varmi2
nagyúr

Az alaplap biosában a pcie portot vedd vissza 3.0-ra, hátha segít.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#75518) raymi16 válasza Selynelar (#75515) üzenetére


raymi16
tag

Szerintem megpróbálom majd egy másik slotba, illetve egy másik PC-ben is, ha meg úgy van akkor nézek másik tápot is!
Bios és driver is frissítve van szóval nem valószínű hogy ezek a ludasak BÁR sosem tudni! :DDD
Esetleg még mik azok még szóba jöhetnek probléma gyanánt? Mivel új a konfig nagy része emiatt kissé aggódok hogy valamelyik kicserélt cucc okozza a gebaszt, bár abból kiindulva hogy mikro lag, feszültség és órajel ingadozás van, nem hinném!

Senki se nem csinál semmit se nem, senkinek se nem!

(#75519) Viktor77 válasza Selynelar (#75516) üzenetére


Viktor77
titán

Hát ez az. A nem oc-zott proci és alap VGA kevesebbet is eszik és ugye be lehet állítania proci és a VGA mennyin megy. Nekem OC-zva elég a 350 (hiszen most is így megy), ő meg 380-at ajánl (szerinted alap órajelre). Szóval, valami nem stimmel.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#75520) BogyóBP


BogyóBP
addikt

Sziasztok. Nem tudjatok mik ezek a mikro laggok a játékokban amik mindig fellelhetők meg 200 fps mellett is? Nem tearing és nem vsynch szerintem de akkor mi? I7 8700 + gtx 1060 6gb kombo kevés? :W :((( :(

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#75521) Selynelar válasza raymi16 (#75518) üzenetére


Selynelar
aktív tag

ÉSZREVÉTEL:
A Ram-od nincs az alaplapod kompatibilis listáján. Szóval elvileg nem kompatibilis az alaplapoddal.
[link]

(#75522) Selynelar válasza BogyóBP (#75520) üzenetére


Selynelar
aktív tag

Hány hz-es a monitorod?G-sync-es?

[ Szerkesztve ]

(#75523) Selynelar válasza Selynelar (#75521) üzenetére


Selynelar
aktív tag

Külföldi fórumon olvastam,hogy ez nem lehet probléma.Attól hogy nincs a listán még nem jelenti azt,hogy nem működik a lapodban.Ha minden jól megy.Elindul a rendszer.Eszközkezelő felismeri,s nincs kékhalál stb.Szóval ez a gond is kilőve.

(#75524) BogyóBP válasza Selynelar (#75522) üzenetére


BogyóBP
addikt

60hz es. Semmi extra nincs benne.

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#75525) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv mindenki!

Tesztelni szeretnék egy nVidia Quadro 1800M kártyát (laptopról van szó), ehhez tudtok ajánlani valami benchmarkot, ami a Quadro-ra van kihegyezve?

Köszi a segítséget előre is!

[ Szerkesztve ]

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#75526) Pkc83 válasza BogyóBP (#75524) üzenetére


Pkc83
őstag

Szia!

Próbáld meg úgy ,hogy adsz egy kis power limit emelést a vga-nak!

(#75527) BogyóBP válasza Pkc83 (#75526) üzenetére


BogyóBP
addikt

Azt hol kell?

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#75528) Pkc83 válasza BogyóBP (#75527) üzenetére


Pkc83
őstag

Nem tudom milyen progit használsz de például
Msi Afterburnerben lehet!

Fentről a második ami nekem ki van tolva +50%-ra

[ Szerkesztve ]

(#75529) BogyóBP válasza Pkc83 (#75528) üzenetére


BogyóBP
addikt

Nem szeretem az ilyen tweak programokat ki tudja milyen kárt okoz a hardverben..

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#75530) Pkc83 válasza BogyóBP (#75529) üzenetére


Pkc83
őstag

Semmilyet sem fog okozni ha nem kezded el ész nélkül emelgetni
az órajeleket meg a feszt. A Power limit emeléssel nem okozol kárt
csak megengeded a Vga-nak , hogy az adott órajelhez amin éppen
megy picit több áramot vegyen fel ha szüksége van rá! Azért irtam
ezt lehetséges "hiba"-ként mert ez okozhat mikro laggot! De te tudod
ha gondolod ki próbálod ha nem hát nem! :)

(#75531) raymi16 válasza Selynelar (#75523) üzenetére


raymi16
tag

Szerintem se lenne ez probléma, illetve egy másik oldalon elvileg a kompatibilisnek írja, bár annyira nem mélyültem bele! Még kísérletezgetek majd a VGA-val, aztán eldől hogyan tovább! Max szétrobbantom az egészet ha nagyon pipa leszek! :DDD

Senki se nem csinál semmit se nem, senkinek se nem!

(#75532) NJanika


NJanika
aktív tag

Sziasztok, adott egy gép frissen telepített win10el ryzen 3 processzor vega integrált kártya . A gépben van egy Nvidia GTX 1660 VGA is . Ha bekapcsolom a gépet csak az alaplapi HDMI bemenetrol jön kép . Ha a vgara dugom nem történik semmi. Szedtem le drivert is de nincs változás . Mit tegyek ? :W

"Többet megtudhatsz másokról egy óra játék, mint egy év beszélgetés alatt." Platón

(#75533) elistvan


elistvan
senior tag

Ez és ezen képek alapján milyen vga lehet ez?

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#75534) Pkc83 válasza NJanika (#75532) üzenetére


Pkc83
őstag

Szia!

Vga-ra rádugtad a tápkábelt(már ha kell neki)?
Bios-ba esetleg beállitani?

(#75535) NJanika válasza Pkc83 (#75534) üzenetére


NJanika
aktív tag

Szia , nem látok semmilyen bekotetlen táp kabelt. A biosba mit állítsak ? Mert letiltottam az alaplapi vgat ,de nem jártam sikerrel.

"Többet megtudhatsz másokról egy óra játék, mint egy év beszélgetés alatt." Platón

(#75536) Csupingo válasza NJanika (#75532) üzenetére


Csupingo
veterán

Esetleg csinálj egy alaplapi bios resetet. Lehet, hogy a te bios-odban van olyan, hogy csak az igp legyen aktív. Esetleg állítsd be hogy a dvga legyen az elsődleges, vagy hogy mindkettő működjön egyszerre. Displayport-on keresztül nem tudod kipróbálni a vga-t?

Win betöltés után se ad képet a vga?

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#75537) varmi2 válasza NJanika (#75535) üzenetére


varmi2
nagyúr

Kell neki egy 8 pines táp. Amíg nincs bedugva, addig nem fog működni a vga kártya.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#75538) NJanika válasza Csupingo (#75536) üzenetére


NJanika
aktív tag

Szia, megvolt a BIOS reset is .
Nem tudom mit kéne állítani .

Nem mutatja az eszkozkezeloben sem és nincs kép a win indulás után sem.

[ Szerkesztve ]

"Többet megtudhatsz másokról egy óra játék, mint egy év beszélgetés alatt." Platón

(#75539) KiSSuE


KiSSuE
tag

Sziasztok!

Adott egy Radeon HD 3650 512 MB és egy Radeon HD 3650 1 GB AGP-s VGA és az a gondom velük, hogy akármilyen drivert teszek fel hozzá, kékhalállal nem indul a rendszer. Kb 2 hét szenvedés után annyit elértem egy win7 enterprise rendszerrel, hogy az élményindex 6.1-re értékelte, jobb is a teljesítménye, mint eddig, de egyetlen játékot sem visz el.
A rendszer Általános nem pnp kártyának ismeri (mindegy milyen illesztőt keresek hozzá).
Tudna esetleg valaki segíteni, hogy mi lehet a gond?

Config: AMD Sempron 4850 2 magos 4GB DDR2 ram

Csatolok egy képet a VGA-ról.

[ Szerkesztve ]

A szex olyan, mint egy számítógépes játék: A szerencsésebbeknek mászkálós-lövöldözős, a kevésbé szerencséseknek stratégiai, a pecheseknek meg szimulációs.

(#75540) NJanika válasza varmi2 (#75537) üzenetére


NJanika
aktív tag

Szia, köszi az is be van dugva. Nem hiszem el ,hogy nem működik . Lehet csak én vagyok ennyire szerencsétlen . :W

"Többet megtudhatsz másokról egy óra játék, mint egy év beszélgetés alatt." Platón

(#75541) varmi2 válasza NJanika (#75540) üzenetére


varmi2
nagyúr

Fényképezd le, hátha mi megtaláljuk a hibát.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#75542) Csupingo válasza NJanika (#75540) üzenetére


Csupingo
veterán

Esetleg vedd ki, tedd be újra, vagy ha van másik pcie foglalat, próbáld ki abban is. Pontosan mi az alaplap típusa?

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#75543) NJanika


NJanika
aktív tag

ALAPLAP:
GA-320M-NH

VGA:
MANLI M-NGTX1660/5REHDP-M1431 GeFroce GTX 1660 6GB GDDR5 PCIE

A képek :







"Többet megtudhatsz másokról egy óra játék, mint egy év beszélgetés alatt." Platón

(#75544) paprobert válasza NJanika (#75543) üzenetére


paprobert
senior tag

Bios friss?

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#75545) urbi73


urbi73
senior tag

Hali. 4 GB-os RX- 580-at be lehet még vállalni ? Használtan olyan 34 körül mennek itt az aprón . Vagy már jobban megérné a 8GB-os 45 -ért ? Ennyi lenne a keret rá ,nem igazán láttam jobb alternatívát .Még a 1060-3GB-os lenne ilyen árban ,de ezt már végképp keveslem .Esetleg más javaslat ?

-

(#75546) NJanika válasza paprobert (#75544) üzenetére


NJanika
aktív tag

Szia , ez pontosan mit takar ? A win 10 teljesen friss. A biost nem tudom . Hogyan lehet frissíteni ?

"Többet megtudhatsz másokról egy óra játék, mint egy év beszélgetés alatt." Platón

(#75547) paprobert válasza NJanika (#75546) üzenetére


paprobert
senior tag

A biosban meg tudod keresni az aktuális verziószámot, az alaplapod oldaláról pedig frisset tudsz letölteni.

Vigyázz, mert lehet hogy sorrendben kell végigmenned a kiadott verziókon (néha nem tudsz a legfrissebbre ugrani egyből).

[ Szerkesztve ]

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#75548) NJanika válasza paprobert (#75547) üzenetére


NJanika
aktív tag

Köszönöm szépen ! Ezt is megpróbálom.

"Többet megtudhatsz másokról egy óra játék, mint egy év beszélgetés alatt." Platón

(#75549) csabyka666 válasza KiSSuE (#75539) üzenetére


csabyka666
addikt

Üdv!
Az AGP-s HD ATI kártyáknak volt valami spéci drivere, talán 13.1-es, de csak tipp, keress rá úgy, hogy ATI HD 3650 AGP driver. Nagyon nehezen találtam meg én is, de ha nem leled sehol, írj rám, megkeresem valahol!

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#75550) solfilo válasza NJanika (#75548) üzenetére


solfilo
veterán

A monitor a VGA-ra van dugva és nem az alaplapra, jól gondolom?

(#75539) KiSSuE: Innen szedted a drivert?

[ Szerkesztve ]

solfilo

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.