Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65001) nolika válasza nolika (#65000) üzenetére


nolika
aktív tag

Megoldottam:
piszok került az lga csatira, sűrített levegő + proci újrapozicionálás rendbehozta.

(#65002) Viktor77 válasza nolika (#65000) üzenetére


Viktor77
titán

Rapid Startot (vagy Fast Boot) kapcsold ki, illetve, az UEFI támogatást (régebbi vga-khoz) tedd Legacy módba.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#65003) azaleericks


azaleericks
tag

Sziasztok.

Jelenleg egy 2 GB-os R9 270X-em van, és úgy érzem, hogy ez már kevés (na meg hangos). Ha váltok egy GTX 960 4 GB-os kártyára, lesz valami érezhető teljesítménynövekedés ?

(#65004) OutSider17 válasza azaleericks (#65003) üzenetére


OutSider17
senior tag

Szervusz!
Igen. Érezhetően erősebb lesz a GTX 960!

Bár.... nekem is R9 270X van, de nem érzem gyengének annyira még. Szépen teljesít még mindig. Jelenleg egy Ryzen mellett is jól futtatja a játékokat. The Division, Rise Of Tomb Raider, Mass Effect Andromeda ezek mind High beállításon is stabil 45+ FPS-el futnak. Hát hangja az van bőven azt meg kell hagyni. :DD

Légy becsületes. Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak. (Everett W. Lord)

(#65005) azaleericks válasza OutSider17 (#65004) üzenetére


azaleericks
tag

Igazából a legnagyobb probléma az, hogy a két ventiből egy megadta magát, és szörnyen hangos így, hogy az az egy erőlködik. Illetve a 2 GB memóriát keveslem már, az újabb játékoknak már szerintem az kevés lesz.

(#65006) OutSider17 válasza azaleericks (#65005) üzenetére


OutSider17
senior tag

Egyértelmű hogy kevés már. Bár én nagyon jól elvaygok még ezzel a 2GB memóriával is. :D
Melyik ventid adta meg magát? Nekem van itthon tartalék ha érdekel! :)

[ Szerkesztve ]

Légy becsületes. Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak. (Everett W. Lord)

(#65007) azaleericks válasza OutSider17 (#65006) üzenetére


azaleericks
tag

A hátsó, a második. Sapphire a gyártó, ha számít valamit. Egyszer csak nem forgott. Lehet, csak a kábelt kéne megigazgatni, de arra is lusta vagyok jelenleg :D Átgondolom ezt a kártya kérdést, és ha úgy döntök, hogy marad, akkor mindenképp kereslek.

(#65008) OutSider17 válasza azaleericks (#65007) üzenetére


OutSider17
senior tag

Ha esetleg érdekel akkor keress bátran! :)

Légy becsületes. Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak. (Everett W. Lord)

(#65009) mad1


mad1
veterán

e7400 core 2 duo,milyen vgat hajt ki kb?

Ne szemetelj ! = Steam

(#65010) Csupingo válasza mad1 (#65009) üzenetére


Csupingo
veterán

Szerintem gts 450, gt 740, r7 250 környéke. Persze ha az egekbe van húzva, akkor kicsit erősebb is mehet mellé talán (gtx 650, r7 250x).

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#65011) Wolfskin


Wolfskin
őstag

sziasztok,
szerintetek melyik VGA-val járnék jobban?

• Gigabyte GTX 750 ti 2GB
• Nvidia Quadro K2000 (2GB)

A cél: a mostani HD 7700 leváltása, mert nem bízom benne... :(((
Elvárás:
munkára kell, hogy min. 3 monitort meghajtson, tehát evárás a min. 3 digit kimenet, és az egyik opcionálisan analóg (mindkettőnél adott)

Fontos szempontok:
• megbízhatóság,
• csendes üzem,
• kis fogyasztás (mindkettőnél adott)
• játék nincs, és nem is lesz
• munka egyelőre a quadro 3D erősségei nem lennének kihasználva, de ki tudja mit hoz a jövő.
• árban ugyanott vannak.
azt tudom, hogy a GTX erősebb, de nekem nem releváns. csak zökkenőmentesen menjen és szép legyen a képe. tehát az elvárást mindkettő hozza.

Gép: Gigabyte GA-990X Gaming SLI, AMD FX-4350, Super Flower Golden Silent 500W

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#65012) OutSider17 válasza Wolfskin (#65011) üzenetére


OutSider17
senior tag

Szervusz!
Nvidia Quadro K2000 (2GB)! Az kifejezetten munkára lett készítve.

Légy becsületes. Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak. (Everett W. Lord)

(#65013) solfilo válasza Wolfskin (#65011) üzenetére


solfilo
veterán

Mit jelent, hogy nem bízol benne? :)

Ha GTX-re váltasz, akkor kell majd kicsit turkálni a driverben, hogy a színek olyanok legyenek, mint Radeonnal. Quadro esetében feltételezem nem kell ezzel vesződni.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#65014) OutSider17 válasza solfilo (#65013) üzenetére


OutSider17
senior tag

Hát nem tudom. Quadrom még nem volt.
Viszont a Quadro tényleg kifejezetten grafikai munkára lett készítve. Így biztos hogy a megjelenítéssel nem lesz gond, sem a grafikai munkával.

Légy becsületes. Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak. (Everett W. Lord)

(#65015) solfilo válasza OutSider17 (#65014) üzenetére


solfilo
veterán

Igen, ezért gondoltam én is, hogy ott ilyen gubanc nem nagyon lehet. :K

solfilo

(#65016) SP4C3 válasza OutSider17 (#65014) üzenetére


SP4C3
veterán

Silány teljesítmény, magas áron.
Nálam (SolidWorks) csak registry-ben kellett megbarátkoztatni a 7770-et a rajzprogrammal, máris mûködött a photoview.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#65017) OutSider17 válasza SP4C3 (#65016) üzenetére


OutSider17
senior tag

Mint írtam nekem még nem volt Quadrom!
De elvből gondoltam hogy ha grafikai munkára lett tervezve akkor a játék kártyákat vernie kell grafikai munkában. :)

Légy becsületes. Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak. (Everett W. Lord)

(#65018) N@idia


N@idia
őstag

Sziasztok!

Van egy apró problémám ami nagyon idegesítő tud lenni. Vettem egy 144Hz-es 32" monitort tökéletesen teszi a dolgát, de néha mikor játszok elmegy a kép és no signal hibát kapok majd pár másodperc és visszajön a kép ez sokszor csinálja. Egyszerűen nem tudom miért a monitor és a kártya displayport-al van kötve természetesen össze mivel csak azon tudja a 144hz-et. A válaszotokat előre is köszönöm aki tud ebben segíteni :U

Semmiben sem nyilvánul meg olyan világosan az emberek jelleme, mint a játékban.

(#65019) VoidXs válasza N@idia (#65018) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Valószínűleg a kábel rossz.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#65020) N@idia válasza VoidXs (#65019) üzenetére


N@idia
őstag

Szuper azt a kábelt használom amit gyárilag adtak hozzá akkor ezek szerint vennem kell egy normális kábelt ? Milyen kábelt ajánlatok hozzá amivel biztos hogy jól fog menni ? :U

Semmiben sem nyilvánul meg olyan világosan az emberek jelleme, mint a játékban.

(#65021) Csupingo válasza N@idia (#65020) üzenetére


Csupingo
veterán

Nem a szokásos: illesztőprogram nem válaszolt, majd helyreállt gond van? Az általában megoldható pár driver cserével.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#65022) N@idia válasza Csupingo (#65021) üzenetére


N@idia
őstag

Nem tudom, hogy driver hiba lenne-e :F Egyszerűen fekete képet kapok amikor játszok elmegy a kép és jön " no signal" majd visszajön a kép, de ezt folyamatosan csinálja, ha csak böngészek akkor semmi probléma nincs :N

Semmiben sem nyilvánul meg olyan világosan az emberek jelleme, mint a játékban.

(#65023) OutSider17 válasza N@idia (#65022) üzenetére


OutSider17
senior tag

Előbb drivert próbálnék. Nekem is hasonló tüneteket produkált az új driverrel a kártyám. Mióta DDU-val újra telepítettem azóta jó. (R9 270 X/Win10 64bit.)

Légy becsületes. Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak. (Everett W. Lord)

(#65024) qdak válasza N@idia (#65022) üzenetére


qdak
addikt

en megneznem a hofokot/terhelest, alapbol forro volt ebben az idoben a vga + volt vmi banyasz virusom, ami 60-70% on hajtotta a karit, max sebessegen
cserelt hutesel (virus nelkul!), plusz venti nelkul, nalam is bugolt 1-2 ora jatek utan 80+C' volt a VRM1/2

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#65025) N@idia válasza qdak (#65024) üzenetére


N@idia
őstag

Rendben! Köszönöm a tanácsokat kipróbálom őket hátha segít aztán megírom, ha lesz változás :K :R

Semmiben sem nyilvánul meg olyan világosan az emberek jelleme, mint a játékban.

(#65026) macssessz


macssessz
tag

Üdv Guruk!
Most váltottam i5 4460-ra, Proci nagyobbítás majd jövőre lesz. Vagy az után.
Milyen nVidiás videkarit keressek hozzá?
GTX 660, 670, 760 / 2GB -192 bit 20-25e Ft-ért vagy megérheti GTX 770 4GB 256 bit 35-40e Ft-ért ?
A gép játékra lesz használva, de nem feltétel a full grafika.

ATI meg Radeon kártyákat kihagyom, mindig szívtam velük.
Olvastam most is keresgetik melyik kártyához milyen drájver, melyik játékhoz.
Ezt meghagynám a fiataloknak.

Másik kérdés:
Minden DVI-s videkari működik D-sub átalakítóval ? A monitorom 19-es de csak d-subos. Monitor cserére nincs keret belátható időn belül.
Köszi
Józsi

(#65027) Csupingo válasza macssessz (#65026) üzenetére


Csupingo
veterán

Ezek a régebbi kártyák nyugodtan mehetnének mellé, de gondolom a legtöbbre már nincs garancia, úgy meg nem vennék. Talán 770-et még találni garanciával is, esetleg gtx 950, vagy 960-at. Ezeken még van dvi-i csatlakozó, ami simán d-sub -ra alakítható. Az újabb kártyákon (amd rx széria, nvidia 1xxx) már csak digitális kimenet van (dvi-d, dp, hdmi), amit csak aktív átalakítóval lehet használni d-sub -os monitorhoz. Mondjuk ezek az átalakítók sem olyan drágák, 2500-4000 Ft között azért találni.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#65028) Viktor77 válasza macssessz (#65026) üzenetére


Viktor77
titán

A DVI-I működik a sima egyszerű átalakítóval, a DVI-D-hez aktív (drága) átalakító kell.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#65029) Pehi válasza macssessz (#65026) üzenetére


Pehi
senior tag

Szia.Ha találsz jó áron, minimum egy 4 gigás 960. :K

(#65030) vadkörte


vadkörte
addikt

Hello!

Az mennyire természetes egy AMD XFX) Radeon 5750 VGA-tól, hogy alig öt perc üzem után nem tudom megfogni a NYÁK-ot olyan meleg? A ventillátor jó,és maximumon pörög, a GPU frissen van pasztázva.

Előre is köszönöm a választ.

Üdv. V. Körte

(#65031) macssessz válasza Csupingo (#65027) üzenetére


macssessz
tag

Melyiket javasoljátok? A 2GB-ost vagy megérheti a 4GB-os? Kb. 10-15e Ft különbség van köztük.

Ha a videkari honlapján csak "Dual-Link DVI x2" van írva akkor az DVI-I ?

Ha "DVI-CRT Adapter" van hozzá gyárilag, akkor vélhetőleg máködik a DVI-Dsub átalakítóval is?

Gondolom az aktív DVI az újabb, azt kiírják nagy betűkkel.

(#65032) Maxell014


Maxell014
senior tag

Sziasztok !

Olyan problémám volna, hogy valamilyen program húzza a vga-t. Hogy lehet kideríteni mi az ? Mert nem szeretném újra telepíteni a rendszert.

(#65033) Viktor77 válasza macssessz (#65031) üzenetére


Viktor77
titán

"Ha "DVI-CRT Adapter" van hozzá gyárilag, akkor vélhetőleg máködik a DVI-Dsub átalakítóval is?"

Ez logikus. De ha linkeled a pontos kártyát, könnyebben megmondjuk.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#65034) Viktor77 válasza Maxell014 (#65032) üzenetére


Viktor77
titán

Húzza? Mire gondolsz? Az órajeleire? Vagy folyamatosan maxon járatja?

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#65035) Maxell014 válasza Viktor77 (#65034) üzenetére


Maxell014
senior tag

70-80%-on járatja

(#65036) Viktor77 válasza Maxell014 (#65035) üzenetére


Viktor77
titán

Lehet bekaptál egy bányászvírust. Virusírtó, malwarekereső, ilyesmik. A vírusírtó topicban ajánlanak megfelelőt.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#65037) OutSider17 válasza vadkörte (#65030) üzenetére


OutSider17
senior tag

Szervusz!
Nézd meg programban hogy milyen hőfokot mutat.(PL: Aida64,Gpu-z) De ha magas lenne neki a hőmérséklet akkor le oldana.
Egyébként a régebbi Radeonok szerettek melegedni!

Légy becsületes. Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak. (Everett W. Lord)

(#65038) vadkörte válasza OutSider17 (#65037) üzenetére


vadkörte
addikt

Szia!
Köszönöm a tippet. Odáig még nem jutottam még el, jelenleg épp az oprendszer kúszik fel az integrált VGA-val. Ha kész, feltelepítem a Radeon-t is. Ez egy "szemétből kikukázott" (amúgy nem is olyan kacat) gép by kk. Vér István...
Egyik kollégám fia kapta ajándékba egy haverjától, de, arra kértek meg, hogy rázzam gatyába. (a kis "Pistikének" kellene egy tockost adni, hogy így használta szerencsétlent)

Üdv. V. Körte

(#65039) Viktor77 válasza vadkörte (#65038) üzenetére


Viktor77
titán

90W-os kártya, nulla hűtéssel (az a borda+ventipáros...).

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#65040) Csupingo válasza Maxell014 (#65035) üzenetére


Csupingo
veterán

Ezekkel nézd át a gépet: Hitman, Roguekiller, Adwcleaner, Malwarebytes.

(#65031) macssessz: 40 körül aprón 4 GB-os 960-at néznék, vagy 45-ig 1050 ti -t. De ha szerencséd van, 48-50 környékén új 1050 ti-t is kapsz, ha épp lesz valamelyik boltban.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#65041) Maxell014 válasza Viktor77 (#65036) üzenetére


Maxell014
senior tag

Valószínű az volt a hiba mert lefuttattam a keresőket találtak is valamit és azóta jó. De azért még figyelem. Köszi !

Csupingo : Köszi !

(#65042) Pehi válasza vadkörte (#65030) üzenetére


Pehi
senior tag

Szia. Lehet,hogy nem jól raktad vissza a hűtőt,vagy sok a paszta. Milliót megcsináltam én is,de volt olyan nálam is,hogy újra kellett csinálnom! Egy próbát megér. :K

(#65043) macssessz válasza Viktor77 (#65033) üzenetére


macssessz
tag

Üdv Guruk!
Mégegyszer kártya linkekkel

Most váltottam i5 4460-ra, Proci nagyobbítás majd jövőre lesz. Vagy az után.
Milyen nVidiás videkarit keressek hozzá?

20e http://hardverapro.hu/apro/palit_gtx660_oc_2gb_elado
25e http://hardverapro.hu/apro/asus_geforce_gtx_660_direct_cu_ii_2gb
25e http://hardverapro.hu/apro/asus_gtx760_oc_2gb_gddr5_directcu2_-_akcio
35e http://hardverapro.hu/apro/palit_jetstream_gtx_770_4gb

A DVI csatlakozóik mennek DVI-DSub átalakítóval?
A monitoron csak olyan van, csere nem lesz belátható időn belül.

A gép játékra lesz használva, de nem feltétel a full grafika.

ATI meg Radeon kártyákat kihagyom, mindig szívtam velük.
Olvastam most is keresgetik melyik kártyához milyen drájver, melyik játékhoz.
Ezt meghagynám a fiataloknak.

Köszi a segítségeteket
Józsi

(#65044) Wolfskin válasza solfilo (#65013) üzenetére


Wolfskin
őstag

Köszi mindenkinek a választ!
Adta magát, h a gforce közben elkelt, de ha a kártya is olyan megbízhatatlan, mint az eladója, akk jobb is :D
az, h megbízhatatlan azért gyanakszom, mert amikor a gép nagyon le van terhelve (megy photoshop, több böngésző, 100+ weboldal, stb.) akk hiába 16GB ram a gépben, néha kihagy... összeomlik, elfeketedik egy időre, aztán lassan magához tér, de van, hogy újraindul. arra gyanakszom, egyszerűen kevés neki az 1 gb ram. (?) :F

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#65045) Viktor77 válasza macssessz (#65043) üzenetére


Viktor77
titán

Az első, az 140W-os egyventis. Annak bizony hangja lesz. Ha nem számít, akkor jó vétel.
A második-harmadik jobb ilyen szempontból. A 760 meg ugye erősebb is.
A legjobb persze az utolsó, de az meg 2x8-as tápcsatis szörnyeteg. Én ilyet már biztos nem vennék.

Sajna, rosszkor akarsz venni, durván felmentek az árak a bányászok miatt. 2-3 hete még 42K-ért mentek az 1050Ti-k.

Leírtam már, a DVI-I csatik mennek sima átalakítóval, a DVI-D-k nem.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#65046) Pehi válasza macssessz (#65043) üzenetére


Pehi
senior tag

Szia. A négy közül,én a 760-at választanám! Ha ennyi a kereted,és nem fér bele drágább,talán jó választás lenne. Azért a helyedbe én várnék,vagy jobban körülnéznék!

(#65047) macssessz válasza Pehi (#65046) üzenetére


macssessz
tag

Üdv Guruk!
Készülve a jobb vide karira, felraktam a Mafia3-at.
Gondoltam rápróbálok, legfeljebb nem indul az 1GB-os GTX560-al.
A játék Min. 4 magos 3300 MHz-es procit, és GTX560 2GB-os videkarit kér.
Meglepetésemre simán megy, már játszottam is vele.
Egyáltalán megvegyem a 4GB-os GTX770 ?

(#65048) Pehi válasza macssessz (#65047) üzenetére


Pehi
senior tag

Szia. Azért az a proci,elég jó még most is. Sok ismerősöm használja 960-nal,970-nel,vagy 1050Ti-vel is. Ha Neked elég ami most van,én várnék a helyedbe. Ha újítani akarsz,és nem sok a kereted,950/960, vagy ha találsz nagyon jó áron 1050. Mennyi a kereted egyáltalán VGA-ra? 770-et én már nem vennék. A 960 közel azt tudja,újabb,és kevesebbet is fogyaszt.

(#65049) komi77


komi77
senior tag

Sziasztok!

Nem tudom jó topikban járok-e de teszek egy próbát - ha rossz helyen vagyok ne egyetek meg.
Van egy Sapphire R9 270 DUAL karim. A múlt hét óta (ugye megjelent a legújabb frissítés a win 10-hez, több giga...), azt csinálja hogy a játékokat a windows hibára hivatkozva ledobja. Ha újabb drivert akarok telepíteni - akár frissen rakott windowsra - akkor meg azzal jön, hogy a driver nincs digitálisan aláírva és elkezdi random "hibát talált a rendszer, a számítógép károsodásának megelőzése miatt leáll..., információkat gyűjt majd újraindul.." ledobálgatni magát. Az újratelepítéseket csont nélkül megcsinálja, csak a driverhez ne nyúljak mert egyből ledobál. Vannak atikmdag.sys hibaüzenetek is. Alaplapom vga ledje nem jelez hibát. Eddig három lapban próbáltuk (a legrégebbi áprilisi), sehol nem jeleztek hibát a ledek viszont mindenhol ez a vége. Vga bios-t frissítettem mert valami kiírta, hogy túl régi. Most 2014-es - szerintem legutolsó - bios van rajta. Hőfok teljesen rendben, stressz teszt alatt max 66 fok. Mi lehet a gond, haldoklik a kártya vagy driver probléma lehet? Még annyit, hogy a kártya összes kimenetén ez történik. Ezt azért írom, mert már javasolták, hogy nézzem meg melyik kimeneten mi a helyzet, hátha csak a hdmi adta meg magát.

Válaszaitokat előre is köszönöm!

Ezt tegnap írtam egy másik helyre. Azóta sincs változás, sőt tettünk egy próbát egy - frissen kibontott - gtx 1050 ti karival ott is előjött kb. 20 perc játék után, hogy a windows hiba miatt leállította a programot. Viszont az újraindítás után játszottunk vagy 3 órát hiba mentesen. Lehet, hogy a windows-ban van valami ami ezeket csinálja?

Szegény ember kézzel nőz.

(#65050) qdak válasza komi77 (#65049) üzenetére


qdak
addikt

nem lehet tap nem birja egy ido utan ?
cpu nem melegszik tul ? esetleg vmi tuning bealitas ami csak idovel (melegedes) dobja be magat ?
mas 5letem nincs

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.