Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74701) amiklos válasza bobalazs (#74700) üzenetére


amiklos
csendes tag

Ezt se cáfolni, se megerősíteni nem tudom. De kezdek félni, mert nem válaszol amióta megírtam, hogy nem jó..

(#74702) bobalazs válasza amiklos (#74701) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

A szar csomagolásért is vállaljon felelősséget ha ilyen marha módon adta fel. Nyilván nem a te hibád hogy kézhez kapás óta nem működik a kártya.

(#74703) dugo_ válasza amiklos (#74701) üzenetére


dugo_
veterán

(#74704) amiklos válasza dugo_ (#74703) üzenetére


amiklos
csendes tag

Köszönöm a topic ajánlást. Megvárom a holnapi napot, mert akkor megyek a Rendőrségre is. Igen én is így gondolom, hogy a nem megfelelő csomagolásért nem én vagyok a hibás. Figyelmetlen voltam, mert újonc. Nem szabadott volna tőle venni. Na majd kiderül mi lesz.

(#74705) lacer93


lacer93
csendes tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy van-e lényegi különbség a

GeForce® GTX 1660 OC 6G
GeForce® GTX 1660 GAMING OC 6G

kártyák között? Megéri-e a feléárat a gaming-es verzió, van-e rá szükség?

Köszönöm!

(#74706) vadorzó


vadorzó
aktív tag

Üdv.
Az mennyire normális, hogy a videokártya ventilátorok nem mennek? Bekapcsoláskor elindulnak, utána megállnak. (Sapphire RX 570 8GB)

You can't see California without Marlon Brando's eyes

(#74707) bobalazs válasza vadorzó (#74706) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Normális. Majd bekapcsol amikor melege lesz. Ha nem hibás.

(#74708) dugo_ válasza vadorzó (#74706) üzenetére


dugo_
veterán

Teljesen normális. A ma kapható videokártyák többsége félpasszív hűtéssel van felszerelve, 55-60°C-os GPU maghőmérséklet felett kapcsolnak ventilátort.

(#74709) dugo_ válasza lacer93 (#74705) üzenetére


dugo_
veterán

Attól függ mennyi az eltérés árban. 1,5%-kal "erősebb" a Gaming OC, ha ennél nagyobb a felár, akkor nem éri meg.

120W-ra nem kell 3 ventis hűtés, +30MHz-et pedig kézzel is bármikor rá lehet adni a GPU-ra.

(#74710) huskydog17


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Sziasztok!

Miután kifogytam az ötletekből hozzátok fordulok, talán valakinek van ötlete.

Tehát ma kipróbáltam a Rabbids Coding nevű új freeware "játékot" (inkább játékos oktatóprogram), de sajnos az Ubi nem rakott bele V-Sync opciót, így nem csak az apró akadások és képtörések bosszantóak, hanem a VGA feleslegesen teker nagyon. Totál feleslegesen számol 110-120 FPS-t, amikor nekem a 60 is tökéletes lenne.
Probléma: RX 470-es VGA-m van, és az AMD driverében ugye hiába állítod be a V-Sync opciót, az nem működik, mert az ottani beállítás kizárólag OGL játékok alatt működik.
Megpróbáltam a D3D Overrider-t, RadeonPro-t, de egyik se tud V-Sync-et erőltetni a játékba.

Na most a driverben van olyan, hogy FRTC és Chill. Ezeket 60-ra állítva a játékban 62 fps-t kapok (WTF), de szinkron továbbra sincs.

Kérdés: hogyan lehet AMD VGA-val V-Sync-et force-olni a Rabbids Coding című játékban?
Köszi előre is!

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#74711) Viktor77 válasza huskydog17 (#74710) üzenetére


Viktor77
titán

MSI AB+RTSS és beállítasz 60fps-t, így az lesz a max.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#74712) weres78


weres78
senior tag

Üdvözlet!

A problémát egy Gigabyte Aorus GeForce GTX 1060 6GB és egy Lg nem tudom milyen 4k tv-vel tapasztalatom.
Monitoron monitor csatlakozón (nem tudom mi a neve) minden rendben, de a tv-n hdmi-n keresztül "ismeretlen formátum" felirat és semmi. Korábban egy r9 280x - el semmi probléma nem volt, felállás ua.
Most az új géppel a fenti probléma.
Kérem aki tud segítsen! Köszönöm...

(#74713) huskydog17 válasza Viktor77 (#74711) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Holnap megpróbálom, köszi!

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#74714) AtHoS válasza huskydog17 (#74710) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Chill min 60, max 60 esetén 62 fps-t kapsz a játékban? Érdekes... :F

read-only mode on the forum

(#74715) Cs7


Cs7
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, hogy érdemes-e BIOS-t frissíteni rendben működő VGA-n is, adhat-e bármi előnyt?
MSI GTX 1060 Gaming X 6GB -hoz a Techpowerup-on találtam jóval frissebbet, mint ami most van a kártyámon. Az MSI oldaláról leszedett MSI Live Update 6 viszont nem írt ki újabb verziót, mely eszközt az MSI a BIOS frissítéshez javasol.

Előre is köszönöm a segítséget!

(#74716) Csupingo válasza Cs7 (#74715) üzenetére


Csupingo
veterán

Szerintem nem érdemes vele rizikózni. Komolyabb változtatásoknál, vagy biztonsági okokból meg lehet ejteni: pl. asus dual kártyák az 1060-nál csak később kaptak félpasszív módot, vagy a sorozatosan elfüstölő evga kártyák esetében nem ártott, vagy az alacsony fordulatszámon vacakoló gigabyte 9xx kártyáknál, valamint némelyik kártya még nem adott képet bios-ban dp-t használva. Ha semmi ilyenről nincs szó nálad, akkor kár piszkálni, hisz rendeltetésszerűen működik.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#74717) Cs7 válasza Csupingo (#74716) üzenetére


Cs7
tag

Köszönöm szépen, akkor marad így! :)

(#74718) Winzsolt


Winzsolt
aktív tag

Sziasztok! Valahogy meg lehet oldani MSI afterburnerrel, vagy akár mással, hogy amikor böngészés/zenehallgatás közben 50C fokon bekapcsol a videokártya ventilátora és vissza hűl 49 fokra akkor ne kapcsoljon ki?! Ennek így semmi értelme, ki be kapcsol 49-50C között

(#74719) default.


default.
őstag

Sziasztok! Kérlek segítsetek: ez VGA vagy monitor hiba?
(Átdugtam a monitort az alaplapi GPU-ba, de onnan nem ad képet - valószínűleg le van tiltva az integrált GPU a biosomban..)

Videó a hibáról:
[link]

Köszönöm szépen előre is!
Üdv

(#74720) default. válasza default. (#74719) üzenetére


default.
őstag

Elnézést, tárgytalan!
Monitor hiba volt, kicsit megnyomkodtam a hátulját, most már működik :)
Sok évet szolgált már, féltem, hogy most adta meg magát, de még mindig bírja :)
ÜDv!

(#74721) Logicman86 válasza Winzsolt (#74718) üzenetére


Logicman86
tag

Állíts be custom fan profilt az afterburner-ben, hogy mondjuk csak 55 foknál kapcsoljon be a venti. Vagy hogy már menjen 45 fokon is.

Lehetőleg törekedj a feltett kérdésekre válaszolni...

(#74722) knoxhu


knoxhu
senior tag

Sziasztok!

Honnan lehet megállapítani, hogy egy adott hibát videokártya okozza-e vagy sem? A probléma új. Játék közben befagy a kép, esetenként a monitor nem kap jelet, nvlddmkm.sys kékhalál lép fel.

Amit próbáltam eddig:
- Játék újratelepítés
- VGA driver újratelepítés
- VGA driver újratelepítés guru3D-vel.

(#74723) huskydog17 válasza Viktor77 (#74711) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

RTSS Scanline Sync funkciója megoldotta, köszi még egyszer a tippet! :R

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#74724) bobalazs válasza knoxhu (#74722) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Mivel nvlddmkm.sys az a vga driver egyik összetevője nvlddmkm kezdőbetűből kirakható hogy NVidiaról van szó. Vga hiba okozza a kékhalált.

(#74725) tasiadam


tasiadam
veterán

Sziasztok!

Tapasztaltam a jatekok soran, miota monitorozok mindent, hogy a directx dropol egy nagyon kis idore, es a fix, stabil 60fps is leesik akar 30-ra, 1 picit megakad, de utana nincs vele baj. PUBG LITE alatt 60 a fix, de 30ra leesik ugy 1-2szer percenkent.
Ez mitol lehet? Nem is megy 100%-on a kartya.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#74726) bobalazs válasza tasiadam (#74725) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Ha a vsync be van kapcsolva az lehet a magyarázata hogy 30ra kapcsol mikor a 60at nem bírja tartani. De nem minden játék csinálja ezt a felezős vsyncet.

(#74727) tasiadam válasza bobalazs (#74726) üzenetére


tasiadam
veterán

Ahh ertem, be szoktam kapcsolni mindig, amikor nem tudom lekorlatozni 60-ra, de lehet hagyom inkabb az alap 144fps-en, hatha akkor nem csinalja.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#74728) knoxhu válasza bobalazs (#74724) üzenetére


knoxhu
senior tag

Oké, ezt értem, csak szoftveresen érdemes még valamivel próbálkozni vagy marad a hardver csere ?

(#74729) fisi


fisi
senior tag

Sziasztok!

Adott egy pár hónapos Ryzen 3700 x és egy Asus Prime x 570 Pro alaplap kombó amiben egy Asus Rog Strix 1080 Ti csücsül erre tegnap ezt kezdte csinálni:

tegnap arra ébredtem hajnalban- hogy világít az alaplapon a Q- led fehérrel. mondom mi ez? Újra indítottam eltűnt.
Ma meg indítom a gépet veszett sípolás- és megint ég a fehér led.
Az alaplap szerint már -manual -ez vga hibát jelez de semmit nem veszek észre. Táp csatik is a helyükön stb, van valami ötletetek mi lehet ez?

Újra indítás után újra teljesen rendben minden.... Eddig még.

(#74730) bobalazs válasza knoxhu (#74728) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

SZoftveresen nem. Nézd meg másik gépben.

(#74731) Az-X


Az-X
őstag

Sziasztok, van egy Lenovo USFF gépem integrált intel videóval. A projektoromhoz vettem media playernek. 1db Display port kimenete van, a projektoromhoz viszont HDMI kellene. Vettem egy adaptert, de nem működik. A céges gépemben Nvidia kártya van, azzal szépen megy. Írtam a Kínaba az eladónak, aki be is vallotta, hogy ez az adapter csak Nvidia es ATI chipekkel kompatibilis. Szóval szükségem volna egy olyan Display port - HDMI adapterre ami megy intel chippel is. Tudna segíteni valaki, hogy hol kaphatok ilyet?

:)

(#74733) Az-X válasza dugo_ (#74732) üzenetére


Az-X
őstag

Ez eddig OK, de melyik jó Intel chiphez?

:)

(#74734) dugo_ válasza Az-X (#74733) üzenetére


dugo_
veterán

Mindegyik. Nem létezik ilyen, hogy AMD/Nvidia/Intel átalakító...

A Lenovo gépből kijön egyébként a jel mondjuk egy DP-DP kábelen monitorra? Lehet csak hardverhibás.

(#74735) Fényhozó


Fényhozó
tag

Sziasztok!

Szert tettem egy jó öreg HP XW8600-as szerver gépre. Pakoltam bele nagy nehezen 12GB DDR2-es ramot, és van benne egy kissé idejét múlt Xeon E5410-es proci (2,33Ghz) LGA771. Videó kártya tesztelgetésre használom, de valamiért a játékok nem futnak vele valami fényesen. Az nem létezhet, hogy egy GTX 960-al medium beállítások mellett 1600x900-as felbontáson huszonpár FPS-el Fusson az SW Battlefront II. De a 2010-es Batman Arkham City is medium beállítások mellett alig 20 FPS-t produkál. Több kártyával is próbáltam, GTX660, GTX760, GTX960, HD7850, HD7970 mindegyiknél ugyanúgy leesik az FPS, erre valami ötlet? Nem hinném, hogy a proci lenne kevés neki, mert eleinte jól működött. Mikor megkaptam a gépet, beleraktam egy GTX760-at, és a Batman Arkham City szépen 50-60FPS-el muzsikált. Ez a jelenség csak egy ideje van. HELP PlEasE!!! Thank YOu.

Gaming csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCQvXKx_PcvGCAcYzrdxzzcw?view_as=subscriber

(#74736) Csupingo válasza Az-X (#74731) üzenetére


Csupingo
veterán

Milyen adaptert? Ha jól rémlik, a dp++ sima kábellel, analóg átalakítóval is működik, viszont a mezei dp csak aktív átalakítóval.

(#74735) Fényhozó: bányászvírus nincs a gépen? Simán asztalon milyen órajeleket mutat a gpu-z?

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#74737) Fényhozó válasza Csupingo (#74736) üzenetére


Fényhozó
tag

Nem, teljesen alapon működik. Inkább azt vettem észre, hogy az említett játékoknál vmiért nem hajtja ki a vga-t. 30-40%-on működik csak.

Gaming csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCQvXKx_PcvGCAcYzrdxzzcw?view_as=subscriber

(#74738) weres78 válasza weres78 (#74712) üzenetére


weres78
senior tag

Bár nem vga probléma volt, beírom hátha segít a jövőben valakinek.
A tv-n Hdmi ultra hd deep colour funkciót kapcsolatban ki, onnantól lett jó a dolog!

(#74739) Járókeret


Járókeret
senior tag

sziasztok. itt is segítséget kérek, még is csak videókártya.

adott egy msi gtx 1060 6gb. egy új gépet rakok össze. minden új, a kártyát vettem használtan (garival). összeraktam mindent és csak 5 sípolás van. nincs kép. a kártya ventije sem pörög fel. alaplap: asrock b365m. a PSC lévő ledek kivillanak, majd eltűnnek. a "vga" piros ledje ég mikor az 5 sípolás van, majd elmúlik.

valszeg a kártya a hibás ugye ? alaplap processzort letesztelte az értékesítő"cég". azok hibátlanok. akitől vettem a kártyát nem elérhető természetesen. a PH-n pedig jó értékelései vannak :S

[ Szerkesztve ]

(#74740) Csupingo válasza Járókeret (#74739) üzenetére


Csupingo
veterán

Ha ami bios van rajt, ott ezt jelenti az 5 sipolás: 5 beeps - Processor error - bad processor
Amúgy milyen proci van bent? Nincs igp?

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#74741) Járókeret válasza Csupingo (#74740) üzenetére


Járókeret
senior tag

ja, bocsi, azt nem írtam. ami bios van igen. a i5 9400f.nincs igp. de a proci meg az alaplap hibátlan, ez 100%. a biost sem kellett frissíteni.

(#74742) rasotamas válasza Járókeret (#74739) üzenetére


rasotamas
veterán

Noob kérdés: vga tápcsatit bedugtad?
Az, hogy vasárnap nem elérhető vki nem feltétlen bujkálás.
Kéne kölcsön egy vga kipróbálni.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/rasoapro

(#74743) Járókeret válasza rasotamas (#74742) üzenetére


Járókeret
senior tag

nincs más kártya, se táp.

a csati be van dugva :)

(#74744) Csupingo válasza Járókeret (#74743) üzenetére


Csupingo
veterán

Kártyát kivenni, visszatenni, másik foglalatba is kipróbálni, csak 1 memóriát a gépbe, bios reset, minden mást lekötni, stb.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#74745) Járókeret válasza Csupingo (#74744) üzenetére


Járókeret
senior tag

-nincs másik foglalat
-memóriával már játszottam
-csak a fő dolgok vannak bekötve
-bios reset még nem volt -

(#74746) Apollo_21 válasza Járókeret (#74745) üzenetére


Apollo_21
addikt

Szia,

akkor a "nincs másik foglalat"-ba légyszíves ami legallul "VAN" egyébként, kérlek tedd bele és ott is próbáld ki. Ha szintén zenész és nemlesz jó, akkor kellene a csere kártya illetve tényleg futni egy kört egy másik táppal. Ezután tovább lehet gondolni hogy mi a gáz.

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#74747) Csupingo válasza Apollo_21 (#74746) üzenetére


Csupingo
veterán

Ezt én is néztem, a két alsó változaton tényleg nincs.
Bár kivágott végű az x1 is, elvileg abba is menne, nem? :)

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#74748) Apollo_21 válasza Csupingo (#74747) üzenetére


Apollo_21
addikt

Mivel csak annyir írt hogy "m" nem feltételeztem h itx vagy a hdv.
De igazad van, a két említett verzión nincs lent semmi.

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#74749) Járókeret válasza Apollo_21 (#74746) üzenetére


Járókeret
senior tag

van foglalat, de abba nem fér bele a kártya. túl vastag.

phantom gaming 4. sorry

[ Szerkesztve ]

(#74750) Járókeret


Járókeret
senior tag

esetleg: 450W a táp. lehet hogy kevés ?

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.