Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51001) Danshee válasza Rison77 (#51000) üzenetére


Danshee
tag

Hali!

Akkor lehet az Afterburnered nem jól írt valamit, mert ha 2 gigás videokártyád van, akkor 2048MB kihasználtságig nem jelentkezhet ilyen hiba, illetve jelentkezhet, de nem a VRAM miatt...
Akkor történik az általad említett probléma, ha pl. egy 2 gigás kártyánál a program felszeretné használni a 2049.MB-ot, ami már nincs ugye és egy pillanatra a HDD-re menti átmenetileg azokat az adatokat, amiket nem tud sehova pakolni és utána csinál neki helyet, majd később visszatölti a HDD-ről... De ha ilyen jelentkezik, akkor kb. minden 3. másodpercnél megakad a játék 1FPS mellett, az elég észrevehető.

"Być albo nie być oto jest pytanie."

(#51002) Rison77 válasza Danshee (#51001) üzenetére


Rison77
senior tag

Leszedtem egy BurnInTest-et, csináltam most egy video memory testet, és itt is azt írja hogy elérhető videó memória 1747 MB, tesztelés alatt 1746 Mb.

[ Szerkesztve ]

(#51003) Lenry válasza Lenry (#50996) üzenetére


Lenry
félisten

Nem oldotta meg :(

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#51004) Danshee válasza Rison77 (#51002) üzenetére


Danshee
tag

Aha látom, akkor tényleg jók az adatok, csak nem 2048MB az elérhető Vram a kártyádon...
Az furcsa én még nem láttam olyan 2 gigás karit, amin nem 2048MB volt a maximálisan elérhető, kérdezz rá egy 7870 tulajnál a dologra.

"Być albo nie być oto jest pytanie."

(#51005) drunkyboy válasza M3lakH (#50997) üzenetére


drunkyboy
aktív tag

Megtaláltam köszi, így már tudom állítani az elemek méretét. Bár használat után úgyis ki húzom a Tv-t, mert nem a legszerencsésebb, hogy a kábel a nappali közepén fut keresztül, még ha szőnyeg alá rejtem akkor sem.
A kiterjesztett módot próbáltam, de majd megnézem az ablak áthúzós módszert is, elvileg működnie kell. Vajon ha ott kiteszem teljes képernyőre, akkor csak a 2es képernyőn (Tv) fog úgy futni vagy átlóg az 1esre is? Mindjárt kipróbálom.

(#51006) Rula


Rula
tag

Üdv!
Nem tudom, hogy jó helyre írok-e, de videokartya vasarlas elott allok.
A következő kartyat neztem ki magamnak:
http://m.edigital.hu/nvidia/asus-nvidia-gt-730-2gb-gddr5---gt730-2gd5-brk-videokartya-p466063.html
(Telefonrol vagyok, nem tudok így linkelni, elnezest)

Megkérdezhetném, hogy szerintetek mennyire jó ez a kártya ár/érték arányban?

(#51007) M3lakH


M3lakH
tag

Jelentem a 353.45 ös hotfix óta NEM volt driver leállás, egyenlőre faszányos!! Köszönet az infóért (és egy hatalmas nyakleves az Nvidiának, hogyha már feltelepítette a szar drivert, talán nem ártott volna ugyan ilyen serényen villognia a frissítésnek hogy "hellóó, van javítás ahhoz amit elbaxtunk"..) :R :W :DDD

(#51008) bobalazs válasza Rula (#51006) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

inkább 7770-7790-et vegyél használtan.

(#51009) drunkyboy válasza M3lakH (#50997) üzenetére


drunkyboy
aktív tag

Nagyon jó, működik így, a teljes képernyős kijelzés is csak a Tv-n érvényes. A hangot is beállítottam HDMI kimenetre, így már minden szuperál a kívánalmaim szerint. Sok köszönet!

(#51010) M3lakH válasza M3lakH (#51007) üzenetére


M3lakH
tag

Sajnos korai volt az öröm.... :W

(#51011) Lenry válasza Lenry (#51003) üzenetére


Lenry
félisten

és hála a jó égnek a Witcher 2 mostmár ki is lép, mert eddig ezt még nem csinálta

mintha nem lennék így is kibaszott ideges ez a köcsög hústorony miatt, amit kb kilencvenedszerre sem tudok agyonütni már.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#51012) regener válasza Lenry (#51011) üzenetére


regener
veterán

Végül melyik drivert raktad fel?

Esetleg próbálhatod a DDU-val törölni a jelenlegit csökkentett módból (leszed minden visszamaradt fájlt is), majd felrakni a legfrissebbet ismét.

Ha ezsem segít akkor marad az órajel csökkentés szerintem. Ha úgy nem csinálja, akkor gariztatnod kell.

(#51013) Lenry válasza regener (#51012) üzenetére


Lenry
félisten

353.45

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#51014) Tarill


Tarill
őstag

sziasztok! most az átnevezett érában az r7 250/250x az a régi 7750/7770-nek felel meg? a 260/260x pedig akkor? talán 7850/7870? köszi előre is aki felhomályosít! :R :R :R

(#51015) neverless


neverless
tag

Sziasztok,

Van egy asus gtx 970-es kártyám, amire 3 kijelző is van kötve:
-Display porton egy monitor (elsődleges monitor)
-DVI-on egy második monitor (másodlagos monitor)
-hdmi-n egy TV.

A bios-t -és boot folyamatot- az elsődleges monitoron szeretném látni, de nem tudom, erre hogy lehetne rávenni, mert a biost a következő preferencia sorrendben teszi ki:

1. hdmi-n a TV
2. DVI-on a másodlagos monitor
3. DP-n az elsődleges monitor.

Tehát ha mindhárom kijelző be van kötve, akkor a hdmi-s TV-re teszi ki. Ha kihúzom a hdmi-s TV-t, akkor a DVI-s monitorra vándorol a bios. Ha azt is kihúzom, akkor megy csak a DP-s monitoromra.
BIOS-ban erre (Alaplap: Asus P8P67 Pro) nem találtam állítási lehetőséget. Viszont ha ott nincs, akkor nekem logikailag az következik, hogy ez a VGA kártya biosába van bedrótozva és így ezen max új bios segítene.

Van esetleg erre más megoldás? (Mármint azon kívül, hogy fizikailag felcserélem az összeköttetéseket)

Üdv

(#51016) Balathruin válasza Tarill (#51014) üzenetére


Balathruin
veterán

250/350 gyengébb mint a 7750
250X = 7770
260/260X meg egy hibahatáron túlra húzott 7790, erősen nem ajánlottak
265/370 = 7850, talán az órajel más
270/270X = 7870, csak más órajelekkel
280 = 7950 Boost
280X = 7970 GHz
290 = 390
290X = 390X

(#51017) Lenry válasza neverless (#51015) üzenetére


Lenry
félisten

ezt nem tudod szabályozni

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#51018) zerneszto


zerneszto
csendes tag

Üdv!
ELADÁS szempontjából,megérné a mostani r9 290(ref) kártyámat elcserélni,2db 7950re? (egyik sapphire 7950 flex oc,másik gigabyte 7950 windforce 3)
Semelyiken sincsen garancia.
Előre is köszönöm a válaszokat! :)

(#51019) MK VII válasza zerneszto (#51018) üzenetére


MK VII
veterán

Üdv.
Röviden, tömören nem!!! :N

[ Szerkesztve ]

(#51020) norbert1998 válasza Balathruin (#51016) üzenetére


norbert1998
veterán

Esssz gCoreNext :D
Amd:w

(#51021) zerneszto válasza MK VII (#51019) üzenetére


zerneszto
csendes tag

Miért? :O
Esetleg valaki kifejtené,kérem? :)
Előre is köszönöm.

(#51022) B.Á.L.!.N.T válasza zerneszto (#51021) üzenetére


B.Á.L.!.N.T
senior tag

Ahol nem menne a cf hátrányban lennél.
Valamint lényegesen többet zabálna a géped, konkrétan Paksot rántaná magával.
Inkább tuningold az egekbe a 290-est :)

(#51023) zerneszto válasza B.Á.L.!.N.T (#51022) üzenetére


zerneszto
csendes tag

Pedig azt hittem eléggé kiemeltem( :W ):
"Üdv!
ELADÁS szempontjából..."
:P

(#51024) Balathruin válasza zerneszto (#51018) üzenetére


Balathruin
veterán

Kettőt nehezebb eladni mint egy kártyát, de ha sikerül, akkor kettő 7950 többet hozna, de nem sokkal.

(#51025) B.Á.L.!.N.T válasza zerneszto (#51023) üzenetére


B.Á.L.!.N.T
senior tag

Akkor sem éri meg. Én abból indultam ki,hogy akkor nyílván cf-et fogsz használni.

Ha neked a későbbi pénztöbblet miatt megéri a többkártyás rendszerekkel járó cumi, akkor cseréld :)

(#51026) majoros88


majoros88
csendes tag

Sziasztok! az lenne az én ,problémám ,hogy mikor a vidikarin(MSI r7 260x 2gb ddr5) felhúzom az órajelet akkor miért jelennek meg ,ilyen kis színes kockák , dobok ide linkeket ,és érthető lesz ,hogy mit tis akarok mondani/a problémám :W

Teljesen Lehúzva , itt semmi probléma : http://kepfeltoltes.hu/view/150709/alapon_www.kepfeltoltes.hu_.png

És amikor emelem a Core Clock-ot(amikor a memóriát húzom , nem jelentkezik ez a probléma): http://kepfeltoltes.hu/view/150709/felhuzva_www.kepfeltoltes.hu_.png

Azt szeretném kérdezni ,hogy mi is ez a "jelenség" gyenge táp(FSP Hexa 500+) vagy egyszerűen csak a kártya sűlt meg , vagy mi is lehet ez ? Van rá garanciám,szóval garanciáztatni kellene.??! :(((

a Segítségeket előre is köszönöm :R

(#51027) Lenry válasza majoros88 (#51026) üzenetére


Lenry
félisten

semmi különös. túlhúztad, nem bír el annyit, amennyit beállítottál
erre hivatkozva meg nem fogod tudni gariztatni

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#51028) bobalazs válasza majoros88 (#51026) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

memória hiba, a túlhúzásból/Hőből fakadóan. Szépen haza lehet vágni így a vga-t.

(#51029) majoros88 válasza Lenry (#51027) üzenetére


majoros88
csendes tag

Nem értelek ,hogy-hogy nem bír el annyit , még alapjáraton is kockázódik , de akkor is az a csík háromnegyedénél van. Több hónapig úgy használtam , és utánna jött ez a gond ,és akkor csökkentettem a teljesítményt . Van olyan mikor benyomom a gépet és alapjáraton is kockázódik , és van amikor semmi kocka , szóval nem értem.

(#51030) Balathruin válasza majoros88 (#51029) üzenetére


Balathruin
veterán

Ezért nem ajánlott a 260X. Gyárilag túlhúzott HD 7790, nem véletlenül ilyen. Ha nagyon zavar és nem akarod visszavenni a teljesítményt akkor gari.
Amúgy ha valamihez nem értesz (jelen esetben VGA) akkor először kérdezz és utána csinálj, ne ronts a helyzeten.

[ Szerkesztve ]

(#51031) ViZion


ViZion
félisten

Nah, itt egy 280X nálam. Semmi OC, 270 X OC-t váltana. Drivert újraraktam. Furmark lemegy szépen, de Crysis 3 alatt villog a háttér pár perc játék után, FC: BD-ben szinte rögtön. BF3 belefagyott, valami win üzenetablak és kilépés... Beállítások még amik a régi VGA-nál voltak.

Trixx-et olvastam, adtam power akármi limitre +20%-ot, hátha kevesli a kraftot... ugyan az. Driver hiba lehet, vagy VGA? Esetleg valahogy az előző kari beállításait használja? Mert ott más volt az órajel... de ezt nem néztem, ehhez túl fáradt vagyok :o

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#51032) Balathruin válasza ViZion (#51031) üzenetére


Balathruin
veterán

Pontosan milyen 280X? Melyik driver?

(#51033) ViZion válasza Balathruin (#51032) üzenetére


ViZion
félisten

[link]
A legújabb driver. 270X OC-vel műXik, nincs hiba.

Nem töröltem a drivert, AMD oldalon erre sosem volt szükség. De meglesem. Mondjuk ugyan az a driver mindkét kártyához...
mi az a DDU? :U

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#51034) Balathruin válasza ViZion (#51033) üzenetére


Balathruin
veterán

Előző drivert DDU-val törölted?
Ha ez után sem jó akkor órajel visszavétel vagy régebbi driver.

[ Szerkesztve ]

(#51035) Gainworld


Gainworld
újonc

Van egy GAINWARD BEYON YOUR SENSES 256mb-os DDR3-as és nem találok hozzá drivert.

(#51036) Vakegérke válasza Gainworld (#51035) üzenetére


Vakegérke
veterán

Kellemetlen.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#51037) M3lakH válasza Gainworld (#51035) üzenetére


M3lakH
tag

Igen mert ebből csak az derül ki hogy gainward gyártotta. Viszont az nem hogy mit is...

[ Szerkesztve ]

(#51038) Gainworld válasza M3lakH (#51037) üzenetére


Gainworld
újonc

a teljes neve gainward 7600gs pci-e 256mb ddr3

(#51039) solfilo válasza Gainworld (#51038) üzenetére


solfilo
veterán

Katt ide -> http://www.geforce.com/drivers

közép tájékon a Manual Driver Search résznél kiválasztod, hogy:
- Geforce
- Geforce 7 Series
- utána operációs rendszered
- English, vagy amelyik nyelvet akarod, magyar nincs
- Recommended/Certified

és kész, telepítheted. :)

solfilo

(#51040) Gainworld válasza solfilo (#51039) üzenetére


Gainworld
újonc

és arra kell mennem hogy start search vagy fölötte a download vagy ha rá mentem arra hogy start search ott végig
szalad egy csík az azt jelzi hogy letöltötte?

[ Szerkesztve ]

(#51041) Balathruin válasza Gainworld (#51040) üzenetére


Balathruin
veterán

Nem töltötte le, lentebb a Results-nál lesz egy rakás driver ami közül válogathatsz. Rákattintasz a legfrissebbre, majd agree & download és akkor tölti le a telepítőt.

(#51042) ViZion válasza ViZion (#51033) üzenetére


ViZion
félisten

3D markkal is volt tesztelve, furmark alatt sem hibázik,, (kicsi tear off van, de ez a fps vs. monitor sztem), de Crysis3 és Far cry játszhatatlan.
FC alatt nem is random a bevillanás, hanem mintha a fák árnyékai nyúlnának szana-szét és villódznak.

Furmark a memóriát mennyire terheli? :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#51043) Balathruin válasza ViZion (#51042) üzenetére


Balathruin
veterán

Furmark GPU-t terhel, VRAM tesztre nem jó.

(#51044) Gainworld


Gainworld
újonc

Azt szeretném kérdezni hogy a dead space 1 elmegy-e a gépemen? Megnéztem a gépigény.hu oldalt is de nem vagyok biztos magamban

Adatok: CPU: AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 4200+ 2.20GHz
RAM: 1,00GB DDR2
Rendszer Típus: 33 bit

(#51045) Balathruin válasza Gainworld (#51044) üzenetére


Balathruin
veterán

Próbáld meg, de a VGA biztosan minimum alatt van.

(#51046) trancemusic válasza ViZion (#51042) üzenetére


trancemusic
senior tag

Térbeli egyenes általában fekete, egymással párhuzamosan futó vonalak, de inkább sávok: tipikus vram hiba.
Órajel csökkenéssel teszteld.
Valszeg egyik chip túlmelegszik, vagy nem bírja adott órajelen.

(#51047) ViZion válasza trancemusic (#51046) üzenetére


ViZion
félisten

OK, de semmit nem emeltem. Használt 280X, most venném...

VRAM tesztre mit mondanátok? :U
Mindjárt letakarított driverrel is próbálom...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#51048) Gainworld


Gainworld
újonc

Nem indul a dead space ezt a hiba üzenetet kapom indításkor "Az alkalmazás nem tudott megfelelően elindulni (0xc0000005). Az alkalmazás bezárásához kattintson az OK gombra." Ez ellen van valami tenni való?

(#51049) Vakegérke válasza ViZion (#51047) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ha csak most vennéd, akkor a józan ész azt mondja, hogy ne tedd.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#51050) MK VII válasza Gainworld (#51048) üzenetére


MK VII
veterán

Üdv.
Én azzal a géppel nem erőltetném a játékokat. Örülj, hogy, ha a netezéstől nem fagy meg a gép.... :(

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.