Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#83001) Pörp válasza #82860288 (#82995) üzenetére


Pörp
senior tag

Próbáld ki a rivatuner scanline sync-et, ca. 70% GPU terhelésig jól működik a játékok nagy részénél DX9,DX10,DX11 alatt, ahol működik ott lag mentes. LINK

[ Szerkesztve ]

(#83002) WongFeiHong


WongFeiHong
senior tag

Sziasztok!

Gigabyte RTX 3080 Turbo esetében jó a kb 63 fok teljesen idle-ben vagy túl sok?

Minden auto-n van az Aorus Engine-ben, az egyértelmű, hogy az ilyen kártyák jóval "melegebbek", csak ezt a hőmérsékletet kicsit soknak gondolom.

(#83003) ricsi99 válasza WongFeiHong (#83002) üzenetére


ricsi99
addikt

80 fokig teljesen rendben van minden vga.
90 nél már gondolkodj el a tisztítás/pasztázáson
100 felett meg már ne használd mert "megsütöd"

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#83004) DravenMoral válasza WongFeiHong (#83002) üzenetére


DravenMoral
senior tag

Sokmindenen múlik.
Milyen házban van?
A házban vannak rendszerhűtések?
-És ha vannak, mennyi, illetve merre szívnak/fújnak?
Mekkora táp hajtja a kártyát?
Volt e már szétszedve, összerakva a kártya?

Egyébként nem gondolnám a 63fokot normálisnak, sőt..
Egy csúcskategóriás 3090Ti-nak is idle módban nem szabadna 40fok fölött ketyegnie.

Esetleg még akkor lehet ez a jelenség, ha a gyári beállításaival a kártya ventijei nem kapcsolnak be, csak egy adott fok után.. Mondjuk 65fok körül..
Töltsd le a Gpu Z programot, illetve az msi afterbournert.
A gpu z-ben nézd a sensor fület, azon belül pedig keresd ki a "hot spot" hőmérsékletét idle állapotban, illetve nézd meg a teljes, magonkénti átlag hőmérsékletet.
Ha a hot spot hőmérséklete sokkal nagyobb, mint az átlag hő, (+20fok még megengedett), akkor rosszul van rajta a hűtés, vagy rosszul lett újrapasztázva.

Az Msi afterbournerben pedig be tudod állítani azt, hogy a kártya ventijei hány foknál mennyi %-al pörögjenek.
(Nézz róla videót.)

[ Szerkesztve ]

(#83005) DravenMoral válasza ricsi99 (#83003) üzenetére


DravenMoral
senior tag

Idle állapotról beszélünk.
Ha ott ilyen magas a hőmérséklet, akkor játékok alatt mennyi lehet?
Rendben, persze lehet, hogy csak bizonyos fok után kapcsol be a venti, de ez a hőmérséklet 0%-os terhelésnél nagyon magas.
Egy 3090ti sem megy fel 40fok fölé bekapcsolás után, idle állapotban. Csak akkor, ha engedi a kikapcsolt ventilátor egy bizonyos fokig.
De nem 63fokig..

(#83006) WongFeiHong válasza DravenMoral (#83004) üzenetére


WongFeiHong
senior tag

Nem kapcsolt be a venti, mert azt lehet hallani egyből, (mint a rakéta porszívó kb ) tehát teljesen off állapotban van, ezek az értékek sima internet használat alatt vannak. (jelenleg 65 fok)

Egy régebbi Be Quiet Silent Base a ház.

Igen, jelen esetben szerintem is manuálisan kell ügyködnöm, csak ugye eddig mindig 2/3 ventis kártyáim voltak, azoknál meg nem volt ilyen idle temp persze. :N
Valami alap hőfokot kéne beállítanom gondolom (ami 60 fok kb), aminél már bekapcsol a venti.

MSI Afterburner-el nézem az értékeket.

[ Szerkesztve ]

(#83007) Aprósólyom válasza WongFeiHong (#83002) üzenetére


Aprósólyom
addikt

GIGABYTE RTX 3080 Turbo Edition - Lauter als der Schall erlaubt? - YouTube
A csávónak a HW infó szerint az abszolút min. 37 fok, Az abszolút min pedig 1200 RPM körüli.
Az abszolút min lehet bekapcsolás utáni elég alacsony hőmérséklet is, de legalább irányadó.

#83006 WongFeiHong: Jaaaa olyan fontos infókat, hogy fan stoppal használod ne kelljen belőled kihúzni... Ha nem mozgatja a venti a levegőt, akkor hogyan távozzon a meleg magától?
Én tuti undervoltolnám a hosszabb élettartam érdekében.

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#83008) WongFeiHong válasza Aprósólyom (#83007) üzenetére


WongFeiHong
senior tag

Igen, ha bekapcsoltam a gépet és néztem egyből a fokot, akkor kb 34 volt és aztán szép lassan emelkedett 65 fokig. (ez a jelen sima böngészés mellett, de ez a max fok ) De ez teljesen kikapcsolt venti mellett persze.
Ha elkezdek játszani bármivel, beindul a hűtő durván hangosan. ( negyed órányi Metro Exodus után 90 fps limit mellett volt kb 75 fokos)

Bocsánat, de mi az a fan stop? Én ugyan semmit nem állítottam ilyen téren, tök új a kártya. :)
Aorus-ban minden automatikus, mint előző Giga karimnál. Csak az ugye Windforce 3x volt.
Lehet bekavar előző kari és kéne egy format? :)

[ Szerkesztve ]

(#83009) ricsi99 válasza DravenMoral (#83005) üzenetére


ricsi99
addikt

Attól függ ,hogy a gyártó hogy lövi be.
Ez miatt nem kell aggódni..
Ha felmegy idle/terhelés alatt akkor igen

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#83010) Vigneau válasza WongFeiHong (#83008) üzenetére


Vigneau
félisten

Fan stop: bizonyos maghőmérsékletig (gyártó válogatja, ~50-60°C) a ventilátor(ok) állnak, csak a küszöbhőmérséklet elérése után kezdenek működésbe lépni.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#83011) DravenMoral válasza WongFeiHong (#83008) üzenetére


DravenMoral
senior tag

Ahogyan írtad, hogy ha magas hőfoknál bekapcsolnak a ventik, egyből olyan hangjuk van, mint a "turbina",
Ezt az msi afterbournerben állítsd be úgy az "options" - "fan" fülben, hogy a kártya mondjuk 50foknál már 30%-al tekerje a ventiket.
60foknál 40% - utána meg elég már csak egy pontot raknod, állítsd be 80foknál 100%-on a ventiket.

És persze keresd ki azt a beállítást mindezek után, hogy "Start with Windows" - Ezt pedig pipáld be.
Enélkül csak akkor fog működni az a beallítás, ha te magad nyitod meg mindig az alkalmazást.

Persze az is lehet, hogy gyárilag 30%-al nem is tudja tekerni a ventiket a kártya, akkor állítsd át az 50foknál 40%-ra mondjuk.
Próbálgasd.

Viszont ha egyből csak 100%-on kezdenek el pörögni a ventik, ahogyan írtad "egyik pillanatról a másikra, mint a turbina", akkor lehet a feszültséget nem tudja kezelni, nem működik pwm/pst-vel a kártya hűtése.

[ Szerkesztve ]

(#83012) #82860288 válasza Aprósólyom (#83000) üzenetére


#82860288
törölt tag

Low Latency nem okozott problémát, azt megnéztem minden beállításban.
Dark Souls 3-nál nagyon sokat segített és a Dragon Age Inquisition alatt is.
De most belefutottam egy érdekes dologba. RTSS-ben fps cap 60 + fast v-sync alatt a Days Gone többször megakadt folyamatosan és néha felzúgott a GPU venti is.
Aztán megnéztem DAI alatt is a beállításokat, de pl. az Nvidia Control Panelben hiába állítottam be valamit, nem alkalmazódtak a beállítások, sőt, még tearing is volt úgy, hoyg V-sync be volt kapcsolva.
Aztán megnéztem Kodi alatt lejátszást és ott meg hullámzott a kép. :Y :DDD
Leszedtem a drivert és visszatettem az előzőt, ez nagyjából megoldott pár dolgot, de Days Gone alatt még mindig néha észrevehető akadozás.
De az is feltűnt, hogy most a CPU kihasználtság kb. 2% volt DAI és DG alatt is, és előzőleg emlékszem ez kb. 15% volt.

Szóval most kicsit elbizonytalanodtam mi történt, egy i5-10400F ennyire nem rossz, pláne ha egy 8 éves játékról beszélünk.

(#83013) #82860288 válasza Pörp (#83001) üzenetére


#82860288
törölt tag

Ezt megnéztem, de majd még kísérletezek vele, mert eltököltem 2 órát és végül újraraktam a gpu drivert, de már nem volt időm a régebbi verzióval tesztelni.

(#83014) Joshi


Joshi
titán

Sziasztok. Erre valaki tudná a megoldást? Előre is köszi.

(#83015) #82860288 válasza Joshi (#83014) üzenetére


#82860288
törölt tag

DP portok közül is van olyan, amelyik elsődleges.
Ha nincs megszámozva a kártyán, nézd meg a gyártó oldalán melyik az.
Ha több kijelzőt is használsz esetleg még azt meg tudod nézni, hogy lehúzol mindent kivéve azt az egy DP-t és onnan bootolsz.

(#83016) bobalazs válasza #82860288 (#83012) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

rtss capet a 60 (vsync) alá tedd mer össze kutyulod.
Min 2 framet számolj rá. 58ra állítsd.
vsync játékban ki vagy be kapcsolás tud változást hozni esetlegesen.
Kodin ne hasznáj fast syncet külön állitsd normálra.

[ Szerkesztve ]

(#83017) #82860288 válasza bobalazs (#83016) üzenetére


#82860288
törölt tag

Akkor V-syncet csak Nvidia control panelben állítsak, játékban ne?
Kodin nem használok v-syncet, onnan tudtam, hogy gáz van a driverrel, hogy az nem működött jól.

(#83018) bobalazs válasza #82860288 (#83017) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

kodin bugos volt régen a fast sync
manage 3d settings - program settings kodit megadod vertical sync use application setting
vsync nem kell játékban, de egyébként is felülírja azt hiszem a globális fast sync beállítás. Azért teszteld le hogy ki vagy be kapcsolással változik e a stabilitás adott játékon.

(#83019) #82860288 válasza bobalazs (#83018) üzenetére


#82860288
törölt tag

Kodi az egyéni programok résznél hozzá sem volt adva.
A játékokat meg nem a global beállításokkal használom, hanem hozzáadom őket külön, hogy ha elbarmolok valamit, akkor ne legyen gáz.
De visszatettem az eggyel előbbi drivert és így az is megjavult.
Közben kipróbáltam az 58 fps-t DG alatt, de azzal voltak akadások.
Aztán megnéztem 59 fps-t, mert hogy elvileg az ultra low latency miatt van +1 pre-rendered frame, de azzal is voltak akadások.
De ha RTSS-t 60 fps-re teszem és játékban kikapcsolom a v-syncet és csak Nvidia vezérlőpultban állítom fast-ra, akkor jónak tűnik, de így is néha van kis akadás.
Az a fura, hogy ilyenkor a CPU 1-2%-on mozog, nem kellene annak többnek lennie?
Meg az sem volt tiszta sosem, hogy ha ugyanazok a beállítások vannak Nvidia driverben és játékban is, akkor melyiket kell használni / melyik a jobb?
De így már értelmét nyeri az a dolog, hogy vannak egyéni program beállítások.

[ Szerkesztve ]

(#83020) bobalazs válasza #82860288 (#83019) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

ultra low latencyt nem használtam fast sync mellett, nem tudom van e értelme.

(#83021) LK válasza Aprósólyom (#82988) üzenetére


LK
addikt

Az aláírásom tartalma csak rám tartozik, amíg nem ütközik a fórum alapelveibe. Bármennyire is jó szándékkal írtad amit. A válaszaid szakmai részét köszönöm, megfontolom. :R

ricsi99 [#82996] : a procim most is 3 GHz felett fut :DDD
i5 is lehetne, azt is meggondolom, köszi neked is :)

[ Szerkesztve ]

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#83022) #82860288 válasza bobalazs (#83020) üzenetére


#82860288
törölt tag

Aah, összezavartok. 😅
De közben rájöttem, hogy a 2x v-sync beállítással (is) szívattam, magam. Csak Nvidiában bekapcsolva a fast v-sync és RTSS-ben pedig az fps cap most jól működik. Low latencyt ha kikapcsolom szerintem nem változott semmi, de ezen a ponton már nem vagyok benne biztos. 😬
Most már csak a többi játékot kell majd megnéznem, de legalább már van egy biztos kiindulópontom.
Köszi a segítséget mindenkinek. :R

(#83023) Joshi válasza #82860288 (#83015) üzenetére


Joshi
titán

Természetesen csak egy monitort használok, nincs más kábel bedugva. Én ezt találtam (képen látható a sorrend), viszont az egyértelmű, hogy a HDMI az elsődleges. Arra is tisztán emlékszem, hogy a régi konfigommal nem volt ilyen gondom. Viszont most kipróbáltam az összes DP portot és a B és C portokon a kártya már feléleszti a monitort, de továbbra sincs biosba jutási lehetőség. Addig amíg a Win nem bootol, addig nincs kép DP portokon. HDMI kábellel minden rendben van. :F

Lehet rosszul gondolom, de nem lehet olyan vga biost módosítani, aminél ezeket a dolgokat be lehet állítani? Szerintem ez vga függőnek kell lennie. Vagy ad képet már biosnál is, vagy csak a Wines VGA driver éleszti fel a kártyát. Szerintem valahol itt lehet a gond. Vagy?

(#83024) ricsi99 válasza Joshi (#83023) üzenetére


ricsi99
addikt

Tipp:
Uefi/Legacy .
Ha uefi/boot a bios beállítás és a kártyát nem támogatja/ismeri vagy az alaplapi bios akkor ez van.
Próbáld meg legacy/csm/ módba kapcsolni az alaplapi biost... ha úgy indul rendesen akkor valamelyik biost kell frissíteni... nekem a régi r290-en hasonló tünet van :D... nálam a hdmi problémázik így

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#83025) WongFeiHong válasza DravenMoral (#83011) üzenetére


WongFeiHong
senior tag

Köszönöm szépen a segítséget Neked és a többieknek is!

Beállítom az MSI-t ahogy írtad. :R

(#83026) Berjoe


Berjoe
csendes tag

Sziasztok,

Mi az általános vélemény a Manli videókártyákról? Most vagyok új kártya vásárlás előtt, és ezek a kártyák jelentősen olcsóbbak a hasonló ismertebb (ASUS, MSI, stb.) kártyáknál. Érdemes velük megpróbálkozni, vagy inkább ne erőltessem őket? (3060 / 3070-es Geforce-t szeretnék venni)
Köszi,

B.

(#83027) ricsi99 válasza Berjoe (#83026) üzenetére


ricsi99
addikt

Mindig a karik hűtését nézd meg...spórólni igazán ott tudnak a gyártók....

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#83028) DravenMoral válasza Berjoe (#83026) üzenetére


DravenMoral
senior tag

Ha hosszabb távon tervezed, illetve szeretnéd, hogy bírják a ventik, és csendesebbek legyenek, akkor minimum gigabyte, msi, asus, esedékesen az olcsóbb kategóriából az evga.

Nem csak a hűtésen spórolnak, hanem a kondenzátorok, és egyéb más paramétereken is sok esetben, ami miatt nem lesznek ezek a kártyák olyan tartósak, mint a felsőbb kategóriában lévők.

Nekem volt már msi, gigabyte, asus, illetve asus rog strix kártyám, nyilván azt mondanám, hogy az asus rog strix volt a legstrapapíróbb, és legjobb alkatrészekből összerakott kártya. De az msi kártyái sem rosszak minőségileg a GTX 10xx széria fölött.

(#83029) Lord Dragon


Lord Dragon
senior tag

Sziasztok!

Korábban már írtam ide VGA problémával kapcsolatban. A segítségetekkel sikeresen kitaláltam mi a pontos probléma:

A gépfagyások és monitor kikapcsolások hátterében az áll, hogy a videokártya nem bírja a gyári órajelét (EVGA GTX 980 FTW).

Egy default referencia GTX 980 órajelei:
GPU: 1.127 MHz
RAM: 7.000 MHz

EVGA GTX 980 FTW órajelei gyárilag:
GPU: 1.417 MHz
RAM: 7.000 MHz

Szóval ez így nem működik stabilan. Hónapokig szenvedtem mire egyáltalán kitaláltam, hogy a videokártya okozza és nem az alaplap vagy a RAM vagy akármi más a szar. Aztán megint eltelt csomó idő mire kiderült, hogy annyira nem is szar, csak egy kicsit.

Lényeg, hogy a gyári 1417 Mhz-es órajelén hibázik a kártya, de ha csak annyit csinálok, hogy MSI afterburner-ben visszaveszem -290-el, tehát nem hagyom, hogy 1.127 fölé menjen, akkor máris beton stabilan megy minden. Igazából gyanítom, hogy a kettő érték között még lehetne finomítani, akár az is lehet, hogy elég lenne 50 Mhz-et is visszavenni, de erre egyszerűen nincs időm és energiám. Jó nekem az 1127 is csak stabil legyen. Most arra amivel van időm játszani néha, így is overkill ez a kártya....

Ezzel kapcsolatban lenne olyan kérdésem, hogy hogyan tudnám megcsinálni, hogy ne kelljen semmilyen külső program és ne is kelljen soha semmit elindítani, hanem alapból ilyen legyen? Videokártyát még soha nem próbáltam meg BIOS moddolni vagy változtatni a gyári beállításokon. Lényeg, hogy legyen olyan, mintha gyárilag alapból 1127 lenne a sebessége. Tehát ha később átteszem mondjuk egy másik számítógépbe a kártyát, akkor már ne kelljen újra hozzányúlni, hanem alapból legyen stabil. Mivel így sem használom ki, valszeg kikerül a gépből és marad az integrált, de a családban még jó lehet másnak.

Kérlek segítsetek, hogy ezt hogyan tudom megtenni!

Köszönettel!
L.D.

[ Szerkesztve ]

(#83030) Dinomano


Dinomano
senior tag

Sziasztok!
Asus GTX 1050 Ti-met szeretném eladni, gépváltás miatt. Anno tavaly vettem 60 ezer forint körül. Elszörnyedve látom, hogy kb. felére mentek le az árak egy év alatt (hardveraprón). A kérdésem: Szabaduljak a kártyától, vagy várjak, hátha újra felszöknek az árak? Valahogy nem tölt el boldogsággal, hogy fele áron megy el. (A forint leértékelődést megy hagyjuk is...)

/(^_^)____7=--- - - >|

(#83031) Vigneau válasza Dinomano (#83030) üzenetére


Vigneau
félisten

Sajnos, a bányászláz előtt pont a hasonló mérvű elértéktelenedés volt a jellemző... ;)

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#83032) Dinomano válasza Vigneau (#83031) üzenetére


Dinomano
senior tag

Jah, a bányászmóka miatt voltak magasan az árak. Mindegy, akkor szomorkásan felteszem 35.000 Ft-ért a "drágámat".

/(^_^)____7=--- - - >|

(#83033) Csupingo válasza Dinomano (#83032) üzenetére


Csupingo
veterán

Ha nem lesz még egy bányászláz, vagy valami hasonló, akkor ezeknek a régebbi kártyáknak az ára szerintem már nem igazán fog emelkedni.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#83034) ricsi99 válasza Lord Dragon (#83029) üzenetére


ricsi99
addikt

Sajna ez a gyári oc-s kártyák betegsége.
Ha jól értem a nem oc-s orajelek stabilok?
Ez esetben egy referencia orajeles kártya biosát kellene ráírni ... ha a bios mókolást kihagynád.
Pedig azzal lehet jobban járnál.. lehet +fesszel stabil lenne ,vagy abban vennéd le az órajelet..
+ annak a memória beállításai /hűtési profilja is a te karidhoz van beállítva...
Minden kártya a saját bios-ából indul ki... amúgy ha átrakod másik gépbe akkor ugyan úgy le kell szabályoznod

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#83035) Vigneau válasza Dinomano (#83032) üzenetére


Vigneau
félisten

Én is 120k-ban vettem az XFX RX 6600-am május végén. Most meg örülhetek, ha kb. 90k-t adnak majd érte a HA-n.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#83036) ricsi99 válasza Dinomano (#83030) üzenetére


ricsi99
addikt

4-5 hónap szerintem mire felmennek az árak... sok cég most nem fog selejtezni /gépparkot fejleszteni így el fog fogyni szépen a használt piac...
középkategóriában sincs best buy vétel ,hogy mindenki arra ugorna...
+amig tele van a piac rx470-480 -al addig ez az ársáv is eléggé le van fedve

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#83037) Lord Dragon válasza ricsi99 (#83034) üzenetére


Lord Dragon
senior tag

Hát de pont ezt nem akarom. Azt akarom, hogy most egyszer megoldom, utána ne kelljen ezzel többet szenvedni... nem zavar ha alacsonyabb az órajele, csak stabil legyen és ne kelljen ezzel többet foglalkozni, mert kurvára nincs erre időm meg energiám. :) (-290 Mhz-el) 1127 Mhz-en meg stabil... én nem kísérletezgetek plusz árammal meg 10 Mhz-enként hogy melyik az ami már stabil.... rengeteg időbe telne. Lehet, hogy így még egy referencia modellnél is gyengébb picikével, mert az legalább 1127-ről Boost Clock-al elmegy 1200 párig.... ez meg így nem mozdul sehova 1127-ről. Pláne nem 1400+-ra. De nem annyira érdekel. Most nem azon fog múlni, hogy 10% -al erősebb vagy gyengébb a videokártya. Amivel játszok most még néha, az így is bőven elfut. Ha meg jön később valami új játék aminek nagy lesz az igénye, akkor meg megint nem fog számítani, mert +10% sem lenne elég valszeg.... így nem látom értelmét se nagyon, hogy kínlódjak a kísérletezéssel. Régebben gyerek koromban még csináltam ilyen OC kísérletezést procival meg RAM-al , amikor kurvára ráértem, illetve jó szórakozás, de jelenleg nem fér bele.

A hűtési profil meg nem érdekes. A gyári ventillátorai már rég szétmentek évekkel ezelőtt. Csapágyas is volt már meg a nyákja is amperszagú volt nagyon. Úgyhogy az kuka lett. Én meg rábarkácsoltam házilag 2db 92x25x92 mm-es "kerek" ventit. Igazából jobban hűt mint amilyen gyárilag volt a hűtése. És terhelés alatt is alacsonyabb a hőmérséklete mint a gyári megoldással és a hangereje sem vészes. Hátránya, hogy függőlegesen 3 Slot-ot foglal így már a kártya nem 2-t, illetve 3 PIN elosztóval az alaplapra kell rádugni a VGA ventilátorokat. Vagy lehetne akár Molex-el a tápra is, csak így volt egyszerűbb nekem. Lényeg, hogy külön be kell dugni és az konstansan mindig pörög. Szóval a hűtési profilnak már eleve fuccs volt kb 1,5 évvel ezelőtt is....úgyhogy azt is letojom. :)

[ Szerkesztve ]

(#83038) ricsi99 válasza Lord Dragon (#83037) üzenetére


ricsi99
addikt

Keress itt , akkor a kártyádnak megfelelő tipust.... ami a kártyáddal megegyező tipusú memória van
Időt se így se úgy nem spórolsz...

Vagy bios lement (ezt mindenféleképp tedd meg!!!) aztán bios editorba betölt ... órajelet lehúz , elment , videót reflesselni.

De mindenféleképp ments előtte... ha elrontod legyen mit visszatenni.

Amit tudnod kell ,ha nem jó biost teszel fel ,lehet lépet se ad első körben... ilyenkor szükséges , igp ,vagy ha 2 pcie-x slot van a gépedbe ,akkor másik kari ,hogy legyen képed a monitoron amig javítasz.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#83039) Dinomano válasza ricsi99 (#83036) üzenetére


Dinomano
senior tag

Akkor érdemes kivárni fél évet kb.? Nekem nem sürgős az eladás, azzal is nyerek már, ha 10 e-vel többért el tudom adni. Féláron adni most fájó a szívemnek! :(

/(^_^)____7=--- - - >|

(#83040) #82860288 válasza Dinomano (#83039) üzenetére


#82860288
törölt tag

Nem adod fél áron, az a kártya annyit ér. A mesterségesen felpumpált árak miatt vetted drágábban, mint mindenki más akkoriban. Tudom, szopás ez így, de mindegy mit veszel, később olcsóbban tudod eladni, ez a normális folyamat, nem pedig az, ami nemrég történt a piacon.

(#83041) Lord Dragon válasza Dinomano (#83039) üzenetére


Lord Dragon
senior tag

Sajnos az a baj, hogy pont akkor vásároltál videokártyát, amikor az eddigi történelem során szinte egyedülálló módon soha nem látott mértékben elszálltak a videokártya árak. Tehát irreálisan sokkal magasabban voltak a VGA árak bármely korábbi állapothoz képest. Tulajdonképpen teljesen nevetséges volt, hogy milyen áron kínálják a videokártyákat.... te meg jól bevásároltál ebben az időszakban.

Jelenleg pedig szimplán csak egyre jobban visszatérnek a VGA árak az eredeti kerékvágásba, ahol mindig is voltak korábban.

Én fordítva szívtam meg. Eléggé képbe vagyok pedig a piaccal, mert ebben dolgozok, mégis benéztem én is: Amikor elkezdtek felmenni a VGA árak 2-2,5 évvel ezelőtt, akkor az első pár hónap után már olyan kedvező áron tudtam eladni a régi videokártyámat, hogy kvázi 3 év használat után annyiért ment el a videokártyám, amennyiért megvettem. Szóval ingyen használtam 3 évig. Ezen a ponton minden fasza és jó is volt. Így arra alapoztam, hogy MOST nagyon jó áron megszabadultam tőle, aztán meg majd, ha újra visszatérnek az árak a régi kerékvágásba, akkor olcsón veszek egy erősebb kártyát. Így szinte ingyen vagy kevés pénzért meglesz a videokártya fejlesztés, addig a pár hónapig meg elleszek a GT 710-essel....

Csakhogy a videokártya árak nemhogy nem térek vissza az eredeti árra, hanem tovább emelkedtek látszólag a végtelenségig én meg ott maradtam VGA nélkül beláthatatlan időre. A pénzből ami kitermeltem, abból meg még arra se futotta volna amit eladtam, csak egy még gyengébbre.... :D Szóval pont fordítva szívtam be ezzel. Erre nem sokan számítottak, hogy ennyire elszállnak az árak, mert soha korábban nem volt ilyenre példa. Én is csak az elmúlt 18 évnyi tapasztalatomból tudtam kiindulni. :)

[ Szerkesztve ]

(#83042) Lord Dragon válasza ricsi99 (#83038) üzenetére


Lord Dragon
senior tag

Köszi az infókat! :R

(#83043) ricsi99 válasza Dinomano (#83039) üzenetére


ricsi99
addikt

Attól függ... ha a jelenlegi forintromlási tendencia megmarad akkor ki tudja érdemes e rajta ücsörögni :D
Tedd el a szekrény mélyére tartalék karinak s csók :D

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#83044) #82860288


#82860288
törölt tag

Na most már a Fast sync + RTSS 60 fps sem működik rendesen.
Ami durva, hogy nem csak a játékokban van hatalmas tearing, hanem Firefox görgetésnél is akadozik, visszatért a Kodiban is a tearing, pedig mióta ezt beállítottuk, nem nyúltam semmihez, de Windows pl. már 2x visszarakta valamiért a 150%-os nagyítást.
És akkor is clean reinstallt választottam. Van még valami Nvidia vezérlőpult beállítás, ami bezavarhat? Global settings mind defaulton van.

(#83045) fisi válasza z-csongor (#82966) üzenetére


fisi
senior tag

Nem lehet, hogy téged is a vertikális fordító szivat? Nekem az okozott problémát. Azóta vettem egy pcie 4est azzal már minden rendben van :))

(#83046) bobalazs válasza #82860288 (#83044) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Hát passz simán csak peches vagy. Egy régi 1060 3gb és 1070esen használtam régen ezt a módszert, ott jól működött. Megosztottam ezt mással, nála meg nem volt szuper a fast sync.

(#83047) #82860288 válasza bobalazs (#83046) üzenetére


#82860288
törölt tag

Áááh, nem akarok peches lenni. :O Valami oka csak van ennek is?
Safe módban leszedtem a drivert DDU-val és újratelepítettem.
A FF és Kodi probléma megoldódott, de a játékokban nem.
Lehet a Windowst kellene újratelepíteni, mert már eléggé toldozott-foltozott?
Vagy lehet az új frissítés okozta ezt is, de már nem tudom visszacsinálni. :(((

(#83048) fisi válasza Dinomano (#83030) üzenetére


fisi
senior tag

Azért anno vagy 5-6 éve újonnan volt a 1015 ti 58 - 62 ezer közt átlag. Még első újabb gépemben volt ez a kártya. Szóval, így bányász láz végén stb, nem tudom mennyiért szeretted volna hogy elvigyék. De ne keseredj el, nemrég cseréltem a 6900 xt - t egy 3090 re, szerinted mennyi bukó volt az újonnan vett 6900 xt - n? :)) :(((

(#83049) Beni97


Beni97
őstag

Sziasztok.

Valószínűleg nagyon kezdő kérdés de az után szeretnék érdeklődni, hogy előfordulhat valami fajta probléma ha az egyik monitort a vga-ba dugom a másikat pedig az alaplapi hdmi-be? Vagy esetleg valami fajta teljesítmény romlás? Figyelnem kell mondjuk játék közben hogy csak full screen legyen vagy más beállítás, alt tabolásnál történhet valami anomália?

Szóval nem sokára lesz egy rtx 2060-om amin ugye csak egy darab hdmi csatlakozó van. Ez menne a fő monitorra (amin megy pl játék, film), a másodlagos monitor (leginkább böngésző, spotify meg ilyenek) pedig az alaplapi hdmi-re lenne bedugva.

(#83050) Exymiriem


Exymiriem
tag

Sziasztok!

Olyan jelenséggel szembesültem, hogy a vga kártyámon lecseréltem a hűtőt (na jó, valaki segített), és a gyári léghűtés helyett most egy kompakt vízhűtés van átalakítóval. Ami szuperül teszi a dolgát, rendesen leszedte a hőfokát. DE! A GPU mellett lévő valamikre nem terjed ki a hűtése, és nagyon melegszik, nagyobb terhelés alatt forró. Vettem rá bordákat, lett ráirányítva egy venti, de így sem képes jelentősen lecsökkenteni a hőmérsékletét.

Mit tudok csinálni neki, hogy ne égesse szét a videókártyámat?
Tudtok ebben segíteni? Előre is köszi szépen!
(Elvileg a ház jól szellőzik, minden más rendes, elvárható hőfokot hoz. Ami kell, le van pasztázva mx4-el.)

VGA: Gigabyte R9 380
Hűtő: Kraken X42

Ez nem az a kártya, de hátha érthető így is, nem találtam jobb képet. A kékkel jelölt rész a problémás:

Ha nem válaszolok azonnal, azért van, mert dolgozom. Kérlek légy türelmes, akár 24 óra is eltelhet, mire géphez jutok.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.