Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64001) Ricardo128 válasza solfilo (#64000) üzenetére


Ricardo128
aktív tag

Korábbi verzióval is ugyanez a helyzet. A drivereket körülbelül hatodjára töltöttem le, két különböző gépről. Sikerült a letöltés, azzal nincs is gond, illetve előző verzióval is ugyanez a helyzet.

gölmétcsül ©

(#64002) solfilo válasza Ricardo128 (#64001) üzenetére


solfilo
veterán

Hm, akkor jól mellélőttem. :)
Nem tudom ez mi lehet.
Vagy még megpróbálhatod az ASUS support oldalán lévőt felrakni, ha még ez nem volt próbálva.
Igaz ez jó régi, de hát kezdésnek ez is megtenné szerintem. :)

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#64003) Ricardo128 válasza solfilo (#64002) üzenetére


Ricardo128
aktív tag

Érdekesmód, ezt sikerült feltelepítenie. Csakúgy, mint a gyári DVD-ről az nvidia drivert. Csak ugye nem fogja engedni frissíteni, még eszközkezelőből sem, mivel azt írja, hogy a legfrisebb van feltelepítve.

gölmétcsül ©

(#64004) solfilo válasza Ricardo128 (#64003) üzenetére


solfilo
veterán

Hm ez elég érdekes. Mintha az ASUS gyárilag tiltaná a nem tőle származó nvidia driver telepítését. De gondolom nem gyári Windows 10 van a gépen, hanem te telepítetted. (van egy két gyártó, amelyik nem engedi a nem tőle származót telepíteni, de ASUS elvileg nem ilyen)
Win10 sem látja, hogy van frissebb driver a VGA-hoz (Gépház, Windows update résznél nálam írja, hogy van az IGP-hez újabb driver)? Hátha az oprendszer tudja automatikusan telepíteni.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#64005) Ricardo128 válasza solfilo (#64004) üzenetére


Ricardo128
aktív tag

Érdekes az is, hogy most meg engedte az eszközkezelőből frissíteni. Le is töltötte, fel is telepítette az (elvileg) újabb drivert, most már csak azt kéne kideríteni, hogy ez valóban a 378.92-es verzió-e. :U

gölmétcsül ©

(#64006) Akcok94


Akcok94
senior tag

hello,

volna egy sapphire r9 280x vapor-x-m, nagyon melegszik még netezés közben, és néha fehér képernyőt add be és hello.

Mennyire járja a végét? Vagy esetleg valami más baja van?

köszi :)

Tévedni emberi dolog, de igazán összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet.

(#64007) SP4C3 válasza Akcok94 (#64006) üzenetére


SP4C3
veterán

Hőfokok?

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#64008) Akcok94 válasza SP4C3 (#64007) üzenetére


Akcok94
senior tag

most 53 fok, de random elkezd melegedni és fehér képernyő,

furmark teszt: bekapcsol és rögtön 50-55 fokról 80-85-re ugrik fel meredeken.

Tévedni emberi dolog, de igazán összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet.

(#64009) SP4C3 válasza Akcok94 (#64008) üzenetére


SP4C3
veterán

És akkor sápad el a kép, amikor felmelegszik, vagy a hőfokhoz nincs köze a jelenségnek?

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#64010) Akcok94 válasza SP4C3 (#64009) üzenetére


Akcok94
senior tag

hogy mondjam mikor elkezdtem furmark-l cuccal nézni akkor semmi baja,
de gpu usage 99%-100% akkor 90 fok fölé is menne valami gyengébb furmark olyan 75% gpu usage 75 foknál megáll. de netezés közben felmenne a ventilátor fordulatszám és fehér képernyő.

szerk.: új thermal padok vannak 1mm vastag 6W/mK és mx4 paszta.

[ Szerkesztve ]

Tévedni emberi dolog, de igazán összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet.

(#64011) Bludz23


Bludz23
csendes újonc

Sziasztok!
Nagyon Sürgős lenne,az a helyzet hogy a gép megy meg minden csak a nem add képet a videókártya és én HDMI-röl használom a ventik pörögnek minden ugyan úgy megy csak nem add képet egyszerűen!! Lehet hogy tönkre ment?? :( :( :( :F :F

(#64012) SP4C3 válasza Akcok94 (#64010) üzenetére


SP4C3
veterán

Pedig vapor-x-eknek jó a hűtésük. Ötletem nincs miért melegszik ennyire.

Próbálj driver-t cserélni: Win10x64

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#64013) Akcok94 válasza SP4C3 (#64012) üzenetére


Akcok94
senior tag

én arra tipelek hogy vége van. valami érzékelő ment tönkre mert általában nem mennek ventik és egyszer csak felpörgeti őket ilyen 60-70% és vissza hűti.

[ Szerkesztve ]

Tévedni emberi dolog, de igazán összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet.

(#64014) SP4C3 válasza Akcok94 (#64013) üzenetére


SP4C3
veterán

Akkor rakj fel régebbi driver-t. Egy próbát megér.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#64015) solfilo válasza Ricardo128 (#64005) üzenetére


solfilo
veterán

Na ez jó hír! :)
Nvidia driver kezelőfelületén valahol biztos írja, milyen verzió. Mondjuk azt nem tudom hol, jó rég volt már zöld kártyám.

solfilo

(#64016) Oszilaci válasza Akcok94 (#64006) üzenetére


Oszilaci
senior tag

pásztázd újra ,kezdésből

(#64017) szkorhetz


szkorhetz
őstag

Sziasztok!

Adott egy R9 270x, amely pár napja nem ad képet. Windows töltő képernyőnél jó, utána a monitor úgy jelzi, mintha kapna képet, de sima, fekete képet látok csak. Más VGA-val jó a gép, másik gépben is ugyanezt adja az R9. Kuka? Drivert próbáltam csökkentett módban letörölni, utána ad képet, amíg megint neki nem áll a windows drivert telepíteni..

(#64018) Akcok94 válasza Oszilaci (#64016) üzenetére


Akcok94
senior tag

hidd el azzal a részével nincs gond azért vettem új thermal padokat és van újra pasztázva.

Tévedni emberi dolog, de igazán összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet.

(#64019) Bludz23 válasza Akcok94 (#64018) üzenetére


Bludz23
csendes újonc

Sziasztok!
Nagyon Sürgős lenne,az a helyzet hogy a gép megy meg minden csak a nem add képet a videókártya és én HDMI-röl használom a ventik pörögnek minden ugyan úgy megy csak nem add képet egyszerűen!! Lehet hogy tönkre ment?? :( :( :( :F :F

(#64020) Vakegérke válasza Bludz23 (#64019) üzenetére


Vakegérke
veterán

Attól, hogy másodszor is felteszed a kérdést, nem biztos, hogy kapsz válasz.
Szinte semmilyen adatot nem adtál meg. Milyen kártya, milyen környezetben, alkatrészek, stb. Most raktad be a kártyát, és nem indul, vagy most kezdett rosszalkodni?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#64021) Imilenni


Imilenni
addikt

Sziasztok!
Már feltettem régebben a kérdést igen, de felteszem megint hátha tud valaki segíteni :)
Adott egy ASUS GTX 560 Ti DirectCU II TOP videókártya. A kártya képet sajnos nem ad, hiába pörögnek a ventik.
A kártyáról ez a kis fekete dolog hiányzik ami alant be van karikázva!
Szóval, ez lehet a probléma? Lehetséges hogy ezért nincs kép?

[ Szerkesztve ]

Press "F" to pay respects.

(#64022) varmi2 válasza Imilenni (#64021) üzenetére


varmi2
nagyúr

Igen lehetséges. Az egy smd tekercs.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#64023) Imilenni válasza varmi2 (#64022) üzenetére


Imilenni
addikt

Uh köszönöm!
Esetleg lehetséges javítása?

Press "F" to pay respects.

(#64024) Bludz23 válasza Vakegérke (#64020) üzenetére


Bludz23
csendes újonc

Szia egy GTX 970 G1 Gaming-van és kb. 3 éves lesz nálam van 4 hónapja tökéletes ment ritkábban voltak olyanok hogy elment hirtelen a kép utána vissza és mi előtt tönkre ment volna 1 héttel voltak néha ilyen zöld csíkok most meg már képed sem ad próbálkoztunk mindennel elem kivétele az alaplapból mert én ugye HDMI-ről használtam de megpróbáltuk átalakítóval dvi-vga val,dvi kábel sajnos nincs mindent megpróbáltunk viszont az átalakítóval próbálva volt hang.Szóval úgy kb. ez a baja ha tudsz segíteni azt meg köszönném.A Gépem Ház:Zalman Z3 Plus, Proci: I5 4460 3.20 GHZ, Videó kártya: GTX 970 G1 GAMING, Alaplap:GIGABYTE H81M-S1, Ram: Crucial DDR3 2X4 1600Mhz es azaz 8gb, Táp: Chiftec force 550W 80+bronze, HDD:Toshiba 1TB+Samsung 500GB HDD,500GB van a rendszer. Windows 10 Pro 1607 verzió. Ha esetleg tudsz segíteni azt megköszönném!! :) :) :) :R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#64025) djdaniel


djdaniel
senior tag

Sziasztok,
a windows betöltése után hdmi kimentem lekapcsol a kép, viszont dvi hdmi kimeneten tökéletesen működik,
ötletek? elképzelhető tönkre ment a hdmi port?

(#64026) kasa85 válasza Bludz23 (#64024) üzenetére


kasa85
őstag

Kezd beigazolódni valamit nagyon csúnyán elb@sztak egyes drivereknél a Windows 10 legújabb Winvare verziójában :W
Első eset csíkozódás betöltő képernyőnél.
Majd játékokban 3 másodperces se kép se semmi majd vissza jött.
Szerencsére még megúsztam gyorsan leszedtem,és újra takarítottam a kártyát fel tettem a Windows 8.1 et,és megy csodák csodájára eddig :)

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#64027) Oszilaci válasza kasa85 (#64026) üzenetére


Oszilaci
senior tag

nálam tökéletesen működik

(#64028) core i7 válasza kasa85 (#64026) üzenetére


core i7
addikt

Na csak nem a vga haldoklik?

(#64029) kasa85 válasza Oszilaci (#64027) üzenetére


kasa85
őstag

Értem köszi a visszajelzést :R
Melyik Driver :F

(#64028) core i7
Hali :)
Egyenlőre megy rendesen :)
Windows 10 el nem próbáltam még.Amióta a kártyát szétkaptam :) Megtisztítottam.
Az utolsó Februári nagy frissítés után gajdult meg a kártya :W
Lehet gyorsabban kap feszt,vagy nem tudom mit csináltak benne,de bele néztem az update csomagba voltak gondok DX9C játékokkal.

[ Szerkesztve ]

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#64030) core i7 válasza kasa85 (#64029) üzenetére


core i7
addikt

ezért használok én még mindíg Windows 7 et :)

(#64031) kasa85 válasza core i7 (#64030) üzenetére


kasa85
őstag

Jól teszed ahogy olvastam sok 9xx szériás megszívta a legújabb Driverekkel.
Hibázik most is.
Viszont alap sebességen ami nem a kártya normál sebessége stabilan megy.
Tegnap teszteltem a Mafia 3 alatt.
Voltak ám árnyékok,és fehér szellemképek.
A régi órajeleket már nem bírja. :W :W :W
Sebaj 3 hónap azt lesz 1070 em.

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#64032) Oszilaci válasza kasa85 (#64031) üzenetére


Oszilaci
senior tag

az hogy haldoklik a kártya nem a driver és a win10 hibája... :U

[ Szerkesztve ]

(#64033) kasa85 válasza Oszilaci (#64032) üzenetére


kasa85
őstag

Azt,hogy mindenkinek most néztem utána Win 10 update ami jött döglenek a kártyák meg fele.
Én is találgatok,de ne védjünk olyat amiről nem tudjuk valós,vagy nem valós.
Érdekes egyre többet keresek csomó helyen pusztulnak a kártyák meg fele,de ne legyen igazam :(((
Amúgy meg volt nem egy,hogy driver okozta a szoftveres hibát aminek köszönhetően másvilágra küldte a kártyát :W

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#64034) Oszilaci válasza kasa85 (#64033) üzenetére


Oszilaci
senior tag

vagy inkább csak a kegyelemdöfést adta meg neki :DDD

(#64035) kasa85 válasza Oszilaci (#64034) üzenetére


kasa85
őstag

Ez is meglehet :DDD

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#64036) Kiezamajom válasza szkorhetz (#64017) üzenetére


Kiezamajom
csendes tag

Na ez engem is érdekelne,mert ugyanez a szitu.r9 270x legújabb drivert felraktam és játék közben elkezdett csikozódni.Kikapcs ujrainditás ,irány a catalyst(relive) ott semmi hiba egyszercsak szürke kép és annyi .Azóta driver nélkül megy ha felrakom akkor bootolás közben semmi.Nem volt túlhúzva semmi extra bios ,alap minden.Érdemes javíttatni ? Lehet egyáltalán (reball?)?.Köszi ha valaki válaszol :)

(#64037) szkorhetz válasza Kiezamajom (#64036) üzenetére


szkorhetz
őstag

Ha most kiderül, hogy a driver gyilkolássza a videókártyákat...

Közben beraktam az R9 280X-emet, egy ideig hibátlanul ment, majd 4-5 restart után meghalt az is és már az eredeti gépben sem megy. Eddig a tápra gyanakodtam, de ez kezd gyanús lenni.

(#64038) Kiezamajom válasza szkorhetz (#64037) üzenetére


Kiezamajom
csendes tag

A tápra én is gondoltam.De ez csak nem rontja el: Dark Power Pro 750W ATX2.2 Modular.Bőven elég kéne hogy legyen.

(#64039) szkorhetz válasza Kiezamajom (#64038) üzenetére


szkorhetz
őstag

Nálam is 700W-os Cooler Master moduláris van. A fura, hogy az én gépemben nem frissítettem drivert, teljesen hibátlan is volt minden, öcsém frissített, a gépében meg is halt a VGA, majd mikor én átraktam a sajátomat, hogy megnézzem, tényleg csak a VGA ment-e el, egyből behal az enyém is... Aztán nálad is pont ugyanilyen tünetek, driver frissítés után.. Ez több, mint gyanús.

[ Szerkesztve ]

(#64040) Oszilaci válasza szkorhetz (#64039) üzenetére


Oszilaci
senior tag

milyen drivert tettetek fel???

(#64041) Bludz23 válasza kasa85 (#64026) üzenetére


Bludz23
csendes újonc

Szia de nekem még a BIOS se hozza be nekem és érdekes intengrált kártyával meg bejön úgy hogy vga-van csatlakoztatva de HDMI ezen nincs mármint az alaplapon de a csíkozás is csak frissités elött volt akkor még a legelső verziójú win 10 volt mert nem frissítettem.

(#64042) kasa85


kasa85
őstag

Skacok Windows 10 van fent :F
Legfrissebb frissítés ?
Amennyiben igen,és kiderül a MS b@szta el eredeti Windowsal akkor megyek azt adhatják vissza a pénzemet :((

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#64043) Oszilaci válasza kasa85 (#64042) üzenetére


Oszilaci
senior tag

milyen windwos 10 frissítés gyilkolná a vga-kat :U

(#64044) Bludz23 válasza kasa85 (#64026) üzenetére


Bludz23
csendes újonc

de amúgy ennél a intengrált kártyánál is szokott lenni ilyen mostanába bal felső sarokban néha van ilyen zöld csík ez most mit jelent ha ujra teszem a gépet win 8.1 re akkor lehet hogy jó lesz?? mármint a GTX 970 is??

[ Szerkesztve ]

(#64045) szkorhetz válasza Oszilaci (#64040) üzenetére


szkorhetz
őstag

Legújabb hivatalos, először saját frissítő appból, majd AMD honlapról letöltve.

(#64046) Kiezamajom válasza Oszilaci (#64040) üzenetére


Kiezamajom
csendes tag

Szia.

win 7 és 17.3.3 a driver.

(#64047) szkorhetz válasza Kiezamajom (#64046) üzenetére


szkorhetz
őstag

Oké, ez akkor így kurvagáz.

[ Szerkesztve ]

(#64048) kasa85 válasza Oszilaci (#64043) üzenetére


kasa85
őstag

Jól emlékszem Februári 2gb frissítés jött.
Majd most Márciusban.
Az első okozta viszont elég instabil volt 1607 vagy milyen Winver nél is.

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#64049) Petrell1


Petrell1
csendes tag

Sziasztok
Lenne kérdésem van nekem egy i5 4670 cpu akarok vga cserét.
EVGA GeForce GTX 1080 Hybrid
vagy
2x XFX Radeon RX 480
Elbírja a procim a vga-kat vagy ezekhez már jobb proci is kell.
Köszönöm!

(#64050) Akcok94


Akcok94
senior tag

Hello,

pár napja írtam hogy szarakszik a vga-m, Sapphire R9 280x Vapor-X mit mondtam nagyon melegszik.

Thermal pad-k cserélve és pasztázva is volt. Evvel annyit értem el hogy nem add be fehér képernyőt illetve ilyen csíkosat, de wotozás közben 70-80-90 fok között ugrál igen magas venti fordulat szám mellet.

Így nézz ki.

valami más hűtővel jobb lenne vagy a kártya végét jelenti?

köszi :D

Tévedni emberi dolog, de igazán összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.