Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70001) yossarian14 válasza R̲e̲m̲ (#69999) üzenetére


yossarian14
tag

Köszi joeetm és Rem! Megpróbálom ezeket.

Viszont ha az integrált alaplapi gpu-val minden rendben megy, akkor valószínűleg nem a CPU a ludas, igaz?

(#70002) maxxenergie válasza yossarian14 (#70001) üzenetére


maxxenergie
senior tag

Ha BIOS-ba beenged ellenőricd azt hiszem Advanced fülön Primary Graphics Adapter mire van állítva, PCI-E legyen ne Onboard ... illetve BIOS-ban ha ez sem segít utána esetleg Load Uefi DEfault / Load Optimazed default opció visszaállítja a BIOS-t alap beállításra Exit fülön így is próbáld meg hátha sikerül.

Ha nem talán CLR Cmos is segíthet.

[ Szerkesztve ]

◄ TELEFON PRIVÁT ÜZENETBEN ► Duna Pláza(XIII.ker) ◄

(#70003) Energie X


Energie X
őstag

Sziasztok!

Gépbővítés lenne a terv.
Jelenlegi konfig:
ASUS H61M-G
PentiumG2020
4 GB DDR3 Ram
Geforce GT 210

Geforce GT 1050 Ti (4GB)-ot szeretnénk a gépbe
Minimum milyen 2. vagy 3. gen-es intel procit ajánlotok a VGA alá?

Előre is köszönöm!

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#70004) maxxenergie válasza Energie X (#70003) üzenetére


maxxenergie
senior tag

Szia!

I5 3470 tökéletes lehet mivel g2020-nak is 0310 vagy feletti BIOS kell és ennek is így OK BIOS frissítés sem kell.

Ár/Érték arányban ez lenne a legjobb 12.000-ért megbízható eladótól van aprón és ez már támogatja a PCIE3.0-át is mert 22nm-es nem sok difi van mondjuk de ha már lúd..inkább 3. generációs legyen akkor már főleg úgy i5 2xxx sem olcsóbb :C

[ Szerkesztve ]

◄ TELEFON PRIVÁT ÜZENETBEN ► Duna Pláza(XIII.ker) ◄

(#70005) mateo91 válasza solfilo (#70000) üzenetére


mateo91
tag

igen olvastam en is higy h265 meg hvec meg ilyeneket csak n.birom feldolgozni hogy egy nyomorult 4k filmet nem bir lagg nélkül lejatszani.

(#70006) Jericho90 válasza Jericho90 (#69833) üzenetére


Jericho90
csendes újonc

továbbra sem oldódott meg a probléma :( viszont tudok többet mondani, ha valaki esetleg ezekből már tudna segíteni ...

Játékok amiknél nem jelentkezik a dolog:
DiRT4, World of Warships, World of Tanks, PUBG, CSGO

Játékok amiknél kiszámíthatatlan időnként (MAX 1 óra) továbbra is kiakad "képernyő elsötétül/szürkül, hang felakad" a gép.
World of Warcraft, League of Legends, Dota 2, GTA 5

most feltűnt hogy hosszabb Twitch stream nézésnél is a player felülete bezöldül :F

valószinű hogy a 2 dolog összefügg ... radeon driver, flash player rendszeresen frissítve van amik nélkül a működő játékok ugye nem is mennének

szóval ha valaki tudna valamit javasolni azt szivesen hallgatnám :)

(#70007) solfilo válasza Jericho90 (#70006) üzenetére


solfilo
veterán

Kártya topikjában kérdezted? Hátha lesz tipp.

solfilo

(#70008) Jericho90 válasza solfilo (#70007) üzenetére


Jericho90
csendes újonc

köszi, egy próbát teszek :)

(#70009) Unlimited


Unlimited
aktív tag

Sziasztok! Mi az vga, ahonnan felfelé már megy a 4K film lejátszás hardverből? Már nagyon régen nem követem a PC piacot, fogalmam sincs róla. Köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#70010) Csupingo válasza Unlimited (#70009) üzenetére


Csupingo
veterán

Talán ezektől felfelé: gt 1030, rx 550, rx 460, gtx 950, stb...

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#70011) hokuszpk válasza Jericho90 (#70006) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

radeonhoz az asus drivere van fent, vagy az amdtol letoltott ?

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#70012) Ivoke


Ivoke
csendes tag

Sziasztok,

Az alábbi konfig hibátlanul működött.
ASUS p6t deluxe v2
i7-920
Kingston KHX1600C9D3K3/6GX(XMP)
ASUS ENGTX560 Ti DC2 TOP/2DI/2GD5
W10

Sikerül kinyírni (eltörni) a videókártya mini HDMI csatiját, így megszűnt az összeköttetés a TV-vel. A gépet használni még lehet mert DVI-on ment a monitor, de a TV-s csatlakozás hiányzik.
Mivel nem mai darab a kari, vettem egy MSI GT 1030 2GB DDR4 AERO ITX-t.

Új kártya betesz, W10 bootolásnál a töltőképernyő megy de a bejelentkező képernyő megjelenése előtt hibaüzenet nélkül megáll a folyamat. Az gépen az SSD LED-je pislákol fut a gép a háttérben, kikapcsoló gombra szépen leáll. Többszöri újraindítás után is ugynez az eredmény. Az alaplapi BIOS-nál és az Express Gate-nél van kép.
Próbáltam driver uninstall-t, de ugyanaz lett a hiba. A régi 560-as kártyát visszaraktam és 2-3 alaplapi restart után az működik.

2 gondolat merült fel bennem, de egyiknek sem örülnék.
1. A korai ASUS mb-k hisztisek voltak az MSI videókarikra és némi inkompatibilitás volt rájuk jellemző.
2. nVidia driver oldal:
- 560 GTX Version: 391.35 WHQL
- 1030 GT Version: 398.36 WHQL
Kártyacserekor a driver is cserélve lett (unistall/install), de lehet hogy mégis csak van valami inkompatibilitás?

Weboldalak szerint, a kártya és az mb is szereti a másikat.... jahh papíron...

Ötlet, javaslat?

[ Szerkesztve ]

(#70013) Csupingo válasza Ivoke (#70012) üzenetére


Csupingo
veterán

Esetleg alaplapi bios frissítés segíthet. Ha el tudod indítani az 560-nal a wint, akkor kikapcsolhatnád a gyors indítást, a bios-ban is, ha van ilyen, aztán alt + f4 -gyel állítsd le teljesen a gépet és akkor cserélj kártyát. Talán a DDU-ban is van olyan menü, ami kártyacserénél segít. Más vga driver változatokat is kipróbálhatsz.

Amúgy valami van a képenyőn, vagy teljesen fekete ilyenkor? Ha nincs kép, az is lehet, hogy a win betöltése közben másik kimenetre vált a vga és oda ad ki jelet. Nem tudsz mind a kettőre kijelzőt kötni?

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#70014) varmi2


varmi2
nagyúr

Üdv.
Szerintetek ezek hamis vga kártyák? Van vega 64 ref is, nem is rossz áron. A gearbest elvileg nem árul hamisítványt, vettem már sok mindent onnan.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#70015) Gasszi


Gasszi
csendes tag

Sziasztok!

Adott egy VTX HD 6870 videókártya, és hozzá egy Windows 10 operációs rendszer. A probléma ott kezdődik hogy újra telepítésnél minden megfelelően működik, majd a következő újraindításnál (vélhetően a windows update miatt) ahogy bejön a windows logó alatta a betöltés ikon, utána átvált fekete képernyőre a betöltés ikonnal majd utána lefagy az egész. Valaki tud rá valami ötletet?

(#70016) SP4C3 válasza varmi2 (#70014) üzenetére


SP4C3
veterán

Yeston, mint brand létezik és legit. Valószínű valós kártyák, csak made in china (nem mintha a többi nem egy marék rizsért készült volna, Gigabyte, MSI, etc. mind-mind ott készül)

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#70017) varmi2 válasza SP4C3 (#70016) üzenetére


varmi2
nagyúr

És a ref vega64, az tényleg ref, mert akkor mindegy, hogy mi rajta a matrica. Vagy csak álref. :) Persze ezt te sem tudod megmondani....

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#70018) #68216320


#68216320
törölt tag

Van valami lehetoseg arra, h nem windows os alatt egy Gigabyte 1050ti g1 vga szinvaltos led fenyet kikapcsoljam vagy legalabb 1 allando szinre allithassam? Win alatt van valami program hozza, de linux ala kellene valami megoldas. Esetleg valami vga bios hack.

(#70019) SP4C3 válasza #68216320 (#70018) üzenetére


SP4C3
veterán

Szigszalag.exe

hasonlót találtam, linux még mindig itt tart, tudom, mert néha használom.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#70020) soultrapp


soultrapp
senior tag

Hello!

Lenne egy olyan probléma,hogy egyszer csak elment a kèp :(
Hdmi kábellel volt eddig össze kötve a monitorral viszont most azzal már semmi kép nincs .Jelet sem kap róla a monitor.
Kipróbáltam dsub-dvi átalakîtóval ès ez a kèp fogad :::

.....

......

Erről lenne szó:

r9

Szerintetek ez meghalt?? Vèlemèny??

[ Szerkesztve ]

(#70021) varmi2 válasza soultrapp (#70020) üzenetére


varmi2
nagyúr

Igen.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#70022) qpakcovboy válasza varmi2 (#70021) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Megtudnátok mondani hogy miért nem passzol a képernyőhöz a kép? Korábban nem volt vele semmi gond.
Asus radeon rx550 vga hdmi kábellel összekötve egy lg 55b7v tv-vel. Körbe lb 1 cm lelóg minden méretben (fhd és uhd között). Frissítve van a driver és win is.
Előre is köszi!!!!

(#70023) qpakcovboy válasza qpakcovboy (#70022) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Tolok egy képet

(#70024) varmi2 válasza qpakcovboy (#70023) üzenetére


varmi2
nagyúr

A driverbe van egy csúszka azt kell beállítani.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#70025) qpakcovboy válasza varmi2 (#70024) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Bárcsak tudnám hogy hol van az a csúszka

(#70026) qpakcovboy


qpakcovboy
őstag

Az is fura hogy elcsúszott, korabban ezzel nem volt gondom.

(#70027) SkiDev válasza SkiDev (#69986) üzenetére


SkiDev
senior tag

Senkinek nincs ötlete? :(
Két napig tökéletes volt, ma megint megcsinálta.
Órákig ment tökéletesen a Fortnite, maximum 1x megakadt a kép, de amint átléptem a LoL-ra, ismét 15 fps és figyeltem direkt a GPU használtságot... 0-4% és 200 MB vram... Átcseréltem egy HD6670-ra, érdekel ugyanezt csinálja-e.

Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

(#70028) havri1


havri1
félisten

Sziasztok!

Kapok jelképes összegért egy HD 7770-et, úgy tudom 1GB-os.
Viszont nem tudom, melyik gépbe tegyem, melyik VGA-nál erősebb? Egyáltalán gyorsabb valamelyiknél?

GTX460 768MB (CPU Intel Xeon x5460)
GTX750 1GB (CPU AMD FX 6100)
GTX750Ti 2GB (CPU i7 3770s)

Köszi!

[ Szerkesztve ]

havri

(#70029) solfilo válasza havri1 (#70028) üzenetére


solfilo
veterán

Modernebb játékokat feltételezve:
GTX 460 < HD7770 < GTX 750 1GB < GTX 750Ti 2GB, szóval az elsőbe tedd. Többinél egyértelműen lassúbb.


innen

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#70030) havri1 válasza solfilo (#70029) üzenetére


havri1
félisten

Köszi! Nagy előrelépés akkor nem lesz, 750 se nagy szám, de sebaj, kaptam annyi mindent a sráctól már ajándékba, hogy ezt kötelező megvennem :)

havri

(#70031) Nerazim


Nerazim
őstag

Üdv!
Van egy 1050 ti kártyám. Milyen progival tudnám letesztelni a memóriáját? Próbáltam ezt a gpumemtest-et de sajna nem találja a kártyát.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#70032) SP4C3 válasza Nerazim (#70031) üzenetére


SP4C3
veterán

Nagy VRAM igényű játékkal, amúgy felesleges, ha rossz, akkor csíkozni fog, kifagy etc.

Új kártyáról van szó, elég csekély az esélye, hogy VRAM hibás, kivétel ha bányászkártya volt és nem volt megfelelően hűtve, ami nagyon gyakori, mert trehány semmittevő lusta phaszok szoktak általában bányászni, 60-70*C-os szobában, mert a hőelvezetést megtervezni, kivitelezni azt pénzbe kerül...

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#70033) kutga


kutga
nagyúr

Hölgyek/Urak!

EVGA e-GeForce 8400 GS videókártyát használok TV-re kötve. Valahogy meg lehet ezzel oldani, hogy a hdmi-n keresztül a hang is átmenjen?

Let the Zone take me if I am.

(#70034) Nerazim válasza SP4C3 (#70032) üzenetére


Nerazim
őstag

Köszi. Igazából a hiba az úgy néz ki. Hogy teljesen random szerűen akár a legegyszerűbb YT videónál, filmnézésnél, játéknál is az emberek, tárgyak körvonalánál plusz egy ilyen zöldes vonal jelenik meg a széleknél, mondjuk egy embernél ha nézem akkor pl: a jobb oldalán a feje körvonalánál, főleg akkor ha mozog a karakter, de pl tegnap nem volt ilyen. Nem úgy tűnik, mintha terhelésnél jönne elő, de most ezzel így még szervízbe se mehetek, mert ha ott nem produkálja a hibát akkor úgyse csinálnak vele semmit csak visszaküldik.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#70035) Csandi


Csandi
őstag

Sziasztok!

GPU sag bracket-et keresek, nem is tudom, hogy magyarul, hogy hívják vagy, hogy kapható-e itthon egyáltalán :D ha valaki tud valami tippet adni, azt megköszönöm :D

(#70036) gaben1993


gaben1993
tag

Sziasztok!
Egy olyan hiba jött nálam elő(gtx 1060 6gb) hogy hdmi-n nem ad képet.(filmezés közben egyszer csak elment a kép) Dvi kábelen használom a monitorom és hdmin a tv-hez van kötve. . Ez lehet a hdmi csatlakozó hibája? Több kábellel is próbáltam, akkor lett jó egy kis időre, de pár perc után újra elment a kép és azóta nem akar működni.

(#70037) gaben1993 válasza gaben1993 (#70036) üzenetére


gaben1993
tag

Nem engedte szerkeszteni, elnézést, hogy külön üzenetben egészítem ki az előbbit. Lehet ez egyébként szoftveres probléma? Mondjuk vírus. Egy ideje elég furcsa dolgokat produkál a gépem. Random belassulások, éjszaka közepén gondol egyet és beindul, néha többször egymás után, meg pár érhetetlen furcsaság.

(#70038) R̲e̲m̲ válasza Csandi (#70035) üzenetére


R̲e̲m̲
senior tag

EK-nál láttam, fc blokkokhoz lehet venni, én a 780ti fc blokkomhoz vettem anno

Nerazim! kodekhiba esetleg? Tudom, hogy hardveres h264, de nálam is előfordult, amikor összevissza telepítettem mindent. Friss win telepítés után esetleg? Tegyél fel egy windózt vmi cseremeghajtóra, és próbázd le

[ Szerkesztve ]

(#70039) Csandi válasza R̲e̲m̲ (#70038) üzenetére


Csandi
őstag

Merlinnél találtam közben, szimplán vga tartó néven, meg is rendeltem, ugyhogym minden jó :D

(#70040) Werkly


Werkly
őstag

A VGA mini PWM csatija osztható? Megoldható, hogy az alsó házventi a GPU PWM szinkronban működjön?

(#70041) R̲e̲m̲ válasza Werkly (#70040) üzenetére


R̲e̲m̲
senior tag

osztható, létezik rá adapter.
Tesómnak Scythe vga hűtője megy így, bár nem emlékszem hol vette azt az elosztót (gyári bloweres megoldás helyére tett 2-ventis hűtőt)

(#70042) trichie16


trichie16
csendes tag

Sziasztok!
Egy ismerősöm iPon-ról rendelt komplett számitógépet, átmentem, mondván besegitek a Bios beállitásokban, Windows telepitésben stb..
Első bekapcsolásnál ez fogadott:
Rendben, ennek ellenére Windows felment, pár restart stb., csak a szokásos, Windowson belül már ilyen volt:
Sőt igazából ezután mindenhol ilyen is maradt. Mivel ma hozta a futár nem nyúltunk hozzá belülről vagy ilyesmi, de én eléggé videókártyára gyanakszom.
Gép specek:
MSI B350 GAMING PRO CARBON (BIOS-t frissitve kértük)
AMD Ryzen 5 2600 3.40GHz AM4 BOX + Wraith Stealth hűtő
G.SKILL 16GB Ripjaws V DDR4 3200MHz CL16 KIT F4-3200C16D-16GVKB
ASUS ROG-STRIX-RX580-T8G-GAMING RX 580 8GB GDDR5 PCIE
SEAGATE BarraCuda 2TB 3.5" 7200 rpm 64 MB SATA 3 ST2000DM006
KINGSTON 240GB A1000 M.2 PCIe M.2 2280 SA1000M8/240G
SEASONIC M12 II Evo 620W

Ja, és próbáltuk DVI-D, valamint HDMI kábellel, ugyanaz. Valamint még annyi hogy a szélső HDMI bemenet működött, a mellette lévővel képet sem produkált.
Garanciafutárra az igény már be lett jelentve, de igy is kiváncsi lennék a véleményetekre.
Előre is köszi :)

(#70043) varmi2 válasza trichie16 (#70042) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ez videokártya hardveres gond. Garancia, nincs más lehetőség.

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#70044) trichie16 válasza varmi2 (#70043) üzenetére


trichie16
csendes tag

Akkor jól sejtettem, köszönöm. Megy is akkor vissza. Nem tudom ilyenkor hogy zajlik ennek a menete, meg e tudják menteni, vagy megy cserére egyből. És ha az utóbbi, akkor van e lehetőség más márkát választani.

(#70045) R̲e̲m̲ válasza trichie16 (#70044) üzenetére


R̲e̲m̲
senior tag

nem szögelik, hanem garanciális csere
de ha másikat szeretnél, hívd fel előtte az üzletet vagy ügyfélszolgálatot, és jelezd feléjük

[ Szerkesztve ]

(#70046) trichie16 válasza R̲e̲m̲ (#70045) üzenetére


trichie16
csendes tag

Rendben köszi. Szerintetek egyébként? Először nagyon az Aorus-on vagy egy Nitro+-on gondolkodtunk, aztán akciós lett ez (úgy látszik be is ettük:D) és ez lett. Melyiket lenne érdemesebb? Vagy hagyjuk, és maradjon az ASUS? Igazábol eddig rosszakat nem olvastam róla, meg is lepődtem amikor ilyen hibát kaptunk..

(#70047) R̲e̲m̲ válasza trichie16 (#70046) üzenetére


R̲e̲m̲
senior tag

Asus egyáltalán nem rosz, EVGA ugyanúgy jó
a designról meg nem tudok nyilatkozni, nálam kizárólag referenciakártya jöhet szóba :DDD

(#70048) trichie16 válasza R̲e̲m̲ (#70047) üzenetére


trichie16
csendes tag

Ja, bár EVGA NVidiát gyárt. Ha adnának helyette egy 1070-et ráfizetés nélkül az se lenne rossz :D
Nem tudom, akkor majd meglátjuk egy kis okoskodás után megéri e váltani.

(#70049) R̲e̲m̲ válasza trichie16 (#70048) üzenetére


R̲e̲m̲
senior tag

jah AMD, leesett
akkor asus vagy sapphire, ezekkel sose volt problémám. MSI-vel annál inkább, gigábol csak nv kártyám volt

(#70050) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Ha egy garis vga-ról leszedem a hütöbordán lévö müanyag keretet a ventikkel együtt, akkor bukom a garit?
2db 14cm-es ventivel szeretnék hüteni egy Asus strix 580 karit.

Kössz!

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.