Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1001) #16741888


#16741888
törölt tag

Sziasztok, szekrényt takarítottam és előkerültek kincsek :D kedvet kaptam a retro konfigurációk építéséhez, mert kb 4 90%os konfigom van csak 1-2 dolog hiányzik.

Lenne egy kérdésem mert már kijöttem a gyakorlatból, melyik a legolcsóbb hdmi kimenettel rendelkező videókártya? van ötletetek? használt persze. jaés agp.

[ Szerkesztve ]

(#1002) lsc válasza #16741888 (#1001) üzenetére


lsc
nagyúr

Radeon 3450-eken már biztosan volt hdmi.

Az élet kegyetlen .

(#1003) danekdt válasza lsc (#999) üzenetére


danekdt
csendes tag

meg van a megoldás a 5450es nem ad ki hangot hdmi-n...de azárt köszönöm a válaszokat

(#1004) lsc válasza danekdt (#1003) üzenetére


lsc
nagyúr

Ezt nem igazán hiszem, mivel ez a kártya főleg htpc-kbe lett kitalálva.

Az AMD a PCI Express x16 csatolóba illeszthető Radeon HD 5450-et kifejezetten a HTPC-kbe ajánlja, ennek megfelelően a félmagas kialakítású termék rendelkezik egy 1.3a verziójú HDMI kimenettel, ami támogatja a Dolby True HD és a DTS Master Audio szabványt,

Idézet innen [link].

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#1005) Lori82


Lori82
senior tag

Sziasztok!!!Van egy geforce 9800 gt videókártyám.A monitorom egy 4 éves philips 19 colos és 1440*900 bír.Az a gondom,hogy tegnap felraktam a windows 7 ultimate-t 32 bites verziót.Telepítettem a vga drivert amit a kártyához kaptam anno,de ez elavult volt,ezért frissítettem a legújabb driverre.A legújabb driver nem tom mit csinált a monitorommal,de 1280*768 felbontásban(amit általában xp alatt használtam) nem teljes képernyös a windows.1280*720-ban is hasonló a helyzet.Ezeken a felbontásokon simán használhattam 75 herzen a monitort,de most egyetlen 1 felbontásban engedélyezi:1280*1024ben.Összes felbontásban csak 60 hz-et emgedd.Hogy tudnám azt megoldani,hogy 1280*768 ban is teljes képernyős legyen??Sürgős lenne,mert eladtam és holnap viszik el a gépet.Előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

(#1006) Realradical válasza PeTiLoRd (#1000) üzenetére


Realradical
őstag

Szerintem a kártyát megfőzték előtted... Esetleg egy erősebb hűtés életben tarthatja.

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#1007) lizRRR válasza Realradical (#1006) üzenetére


lizRRR
őstag

:K

Az én kedvencem ugyanis a hagymásbab... :)

(#1008) Gabo0905 válasza Lori82 (#1005) üzenetére


Gabo0905
aktív tag

dehogyis szerintem nincs annak semmi baja!!! csak a legújabb driver-ek általában rosszak!
próbáld meg ha 2011-es drivert szedtél le az eggyel régebbit! és jó lesz!!! :K :K

,,Telepítettem a vga drivert amit a kártyához kaptam anno,de ez elavult volt,ezért frissítettem a legújabb driverre,,

[ Szerkesztve ]

(#1009) Fibo_


Fibo_
csendes tag

Sziasztok!

BIOS sípolási problémám van.Azért ide írom mert valószínűleg a VGA miatt csinálja.
Egyszer hosszabbat egyszer rövidebbet.Ritkán előfordul,hogy monitorra csak azt írja ki "nincs videojel", ilyenkor a kártyán egy kis piros LED világít.Award BIOS F11 van fent, Giga lap és HD 4850 VGA.Hogy tudom kideríteni mi lehet a baj?

Üdv

(#1010) Gabesz144 válasza Fibo_ (#1009) üzenetére


Gabesz144
senior tag

Ki kellene próbálni egy másik kártyával, ez a legtutibb ha azzal se megy akkor más gond lesz.

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#1011) Gabo0905 válasza Fibo_ (#1009) üzenetére


Gabo0905
aktív tag

bedugtad a kártyának a 6pines csatlakozót?? mert szerintem nem :N

(#1012) Fibo_ válasza Gabo0905 (#1011) üzenetére


Fibo_
csendes tag

Tápra gondolsz?Azt be.Nem volt a gép bolygatva,így van már hosszú idő óta.
Csak mostanában csinálja ezt...

[ Szerkesztve ]

(#1013) Gabo0905 válasza Fibo_ (#1012) üzenetére


Gabo0905
aktív tag

igen arra gondoltam, mert akkor szokott piros pötty világítani a vga-n amikor nem kap elég áramot... :F

(#1014) Gabo0905 válasza Fibo_ (#1012) üzenetére


Gabo0905
aktív tag

vagy egyszerűen kezd besz@rni a kártya. :DDD ;]
de ne gondolj rögtön a legrosszabbra ;)

[ Szerkesztve ]

(#1015) Fibo_ válasza Gabo0905 (#1014) üzenetére


Fibo_
csendes tag

Egyszer akartunk rákötni egy másik monitort,akkor kiírt mindig valamit...nem emlékszem pontosan,csak ennyire:"...majd helyreállt".Aztán elment a kép,megfagyott a gép.Nem volt hajlandó működni azzal a monitorral.Semmilyen felbontásban.Miután visszaraktuk a "sajátját",megjavult.De a sípolós tünet az volt már előtte is.

(#1016) #93794560 válasza Fibo_ (#1009) üzenetére


#93794560
törölt tag

Ez egy tipikus Gigabyte alaplap kontra VGA probléma. Egyes Gigabyte alaplapokban a BIOS nem mindig ismeri fel, hogy van külső VGA a PCI-Express slotban. Ilyenkor ha van alaplapi integrált cucc is a lapon, akkor előfordul, hogy azt kapcsolja be. Nálam is volt ilyen, még régebben, egy Geforce 9500GT-vel, szintén Giga lappal. De nálam a reset mindig megoldotta a dolgot. Amikor nem jött be a kép, néhány másodperc múlva nyomtam egy resetet, és akkor már beindult a VGA, és jól is működött. Az volt a legfurcsább az egészben, hogy ez a hiba nem mindig jelentkezett, hanem amikor a gép úgy gondolta. Nem feltétlenül tápellátási probléma, mert a 9500GT-n nincs tápcsati.

[ Szerkesztve ]

(#1017) Gabo0905 válasza #93794560 (#1016) üzenetére


Gabo0905
aktív tag

nézd meg az adatlapját valami Gigabyte GA-MA78GM-S2H AM2+os alapja van és van rajta integrált. hát akkor passz én ,, tápellátási problémára`` gyanakodtam, mert nekem akkor volt ilyen amikor nem dugtam be a 6pines tápcsatit... :)

(#1018) Fibo_ válasza #93794560 (#1016) üzenetére


Fibo_
csendes tag

Értem,ezen a lapon is van integrált VGA,viszont azt a BIOS-ban letiltottam.

Most kikapcsoltam a gépet,lehúztam róla a tápot meg vissza,kicsit megmozgattam,hátha.
Most nem sípolt csak egy rövidet.Ezt sem értem igazán,egyszer hosszan sípol,egyszer röviden.
Nálam is ez van,amit mondtál.Ha nem jön be a kép(mert ezzel a monitorral is előfordul),akkor reset után jó.De engem inkább a sípolás zavar.

(#1019) Szlovi válasza Fibo_ (#1018) üzenetére


Szlovi
aktív tag

Award BIOS-nál az 1 rövid sípszó = minden OK.

1 hosszú, 2 rövid sípszó = Video kártya hiba.

[ Szerkesztve ]

(#1020) #93794560 válasza Fibo_ (#1018) üzenetére


#93794560
törölt tag

Ha reset után jó a gép, akkor a sípolással ne törődj. Ezzel úgysem tudsz mit csinálni. Ahogy az előttem szóló írta, a rövid csipogás azt jelzi, hogy minden rendben. Ha meg jelentkezik a fentebb említett hiba, akkor nyomj egy resetet, és minden jó lesz. Nem tudsz ellene mit tenni, mert az alaplapi chipset, és a VGA között néha induláskor összeférhetetlenség lép fel. Ettől még nem lesz semmi baja a VGA-dnak, csak legfeljebb bosszantó, hogy resetelni kell, hogy menjen.
A hibát az okozza, hogy egyes Giga lapokban a VGA lassan indul be, és nem közli jelenlétét a BIOS felé, amikor a POST folyamat lezajlik. Ezért sípol egy hosszút, meg utána egy esetleg két rövidet, mert nem talál VGA-t. De ha ekkor nyomsz egy resetet, addigra a VGA már beindult, és az újabb POST folyamatkor már a BIOS látja, és rendben beindítja. Ezzel csak együtt kell élni.

(#1021) Realradical válasza Gabo0905 (#1008) üzenetére


Realradical
őstag

Azért ez általános driverhibának kicsit erős lenne, de persze nem lehetetlen. Majd meglátjuk, ha visszajelez :)

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#1022) Gabo0905 válasza Realradical (#1021) üzenetére


Gabo0905
aktív tag

szerintem úgyis jó lesz. :), mert már volt itt egy hasonló problémájú ember és ő is a legujjab drivert vette fel és neki is sz@rakodott :F utána írtam neki hogy eggyel régebbit vegyen fel és tökéletesen működik vissza is jelzett :) szóval szeritnem neki is ez lesz a baj madj meglátjuk max nem lesz igazam :) :R

(#1023) Fibo_ válasza Gabo0905 (#1022) üzenetére


Fibo_
csendes tag

Hát most megint újraindítottam,és csak a minden rendben egy rövid pittyanás volt.
Driver nem a legújabb van fent,mert egyes játékoknak nem tetszett.
Egy rövid piros villanás azonban mindig van a VGA-n elinduláskor,de gondolom az csak valami system check.

[ Szerkesztve ]

(#1024) Gabo0905 válasza Fibo_ (#1023) üzenetére


Gabo0905
aktív tag

az nem neked ment :) mármint nem ehez a HSZ-hez :) az szerintem már nem nagy probléma szerintem az azt jelzi, hogy kap áramot vagy ilyesmi :)

[ Szerkesztve ]

(#1025) GamerDaPro


GamerDaPro
csendes tag

Üdv, egyszer már voltam itt vga táp problémával, de azt már megoldottam.Most viszont más problémám van:

Már kb. 1 hónapja vígan játszok egy HD6950-es videokarival, és mostanában veszem észre, hogy néhány játékban (és benchmark programban) háromszögek és egyéb furcsa alakzatok, csíkok villognak a tárgyakon. Eleinte elviselhető volt, de mostmár egyre gyakoribb ez a jelenség, és teljesen élvezhetetlenné tesz bármely játékot. Eleinte directx11re gyanakodtam, mert 3Dmark vantage-be nem volt ez a probléma(dx10-et használ), de már ott is megjelent.

Néhány helyen olvastam, hogy ez túlmelegedés miatt is történhet, de nem hiszem, mivel végig 48-49°C között mozog a videókari hőmérséklete.

Kipróbáltam a legújabb video drivert, és azt is amit a videokártya mellé adtak, mind a kettővel ugyan az a helyzet.

Valaki, valami ötlet?

(Screenshotot/video-t is töltök fel ha szükséges.)

Ps.: Smart Doctorral feltekertem órajelet 950, és 5400 Mhz-ra, és eltünt ez a probléma, de nembírta sokáig vagy a táp, vagy a vidikari, mert lb. 1perc mulva újraindította a gépem.

(#1026) Realradical válasza GamerDaPro (#1025) üzenetére


Realradical
őstag

Túlhúzással VGA-t javítani, nem mindig a legjobb megoldás. Ha tippelnem kéne memóriahibás a kártya. Alapórajeleken is jön a hiba ugye?

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#1027) GamerDaPro


GamerDaPro
csendes tag

Pontosan, de csak mostanában jött elő.

Ez előtt 2-3 nappal semmi baja nem volt.

[ Szerkesztve ]

(#1028) mt_mark


mt_mark
csendes tag

sziasztok! kérdésem az lenne hogy van egy BFG GeForce 8800 GTS OC vid karim, és csíkozza a képet horizontálisan. windows nem is bootol be miatta. javítható vajon?

köszi

(#1029) csucsbicep válasza mt_mark (#1028) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Valószínűleg igen. De az is csak átmeneti megoldás. Nem lehet tudni, hogy javítás után meddig lesz jó.

(#1030) Gabo0905 válasza mt_mark (#1028) üzenetére


Gabo0905
aktív tag

én azt a karit hagynám és vennék helyette másikat... :F elég régi és elavult kari szegény :F
+ szerintem a javítási költség olyan 2000-4000 forint lenne szerintem nagyjából...
én inkább vennék egy olcsó de jó hd3850-et de ha többet is rászánsz akkor hd4850 is beleférhet. De amúgy mennyit szánnál kb ha vennél egy új karit?
meg ahogy csucsbicep kollega is mondta nem is biztos, hogy végleges lenne a megoldás...
Üdv......

[ Szerkesztve ]

(#1031) GamerDaPro


GamerDaPro
csendes tag

Lehet, windows reinstall lesz nálam, és utána megnézem mi lesz.

Azóta valakinek van valamilyen ötlete az én problémámmal kapcsolatban?

Amúgy csináltam egy rövid videót róla itt: http://www.youtube.com/watch?v=8G4CHFF2oMQ

[ Szerkesztve ]

(#1032) CimbiX


CimbiX
aktív tag

Valami megdöglött/döglôdik a gépemben, csak nem tudom, hogy pontosan mi. Mostanra talán annyit elértem, hogy csak a videòkari és táp jöhet szóba.
A gondom: nemrég elkezdett fagyni a gép 3d alatt. 2Dben is kicsit elmosódottak a betûk. Pl. játék közben elmegy a kép (a rá kötött tv az alap, üres kék színre vált), a videokártya ventije felteker maxra. Ki-be kapcsolás után betölt a Windows. A jelenség eleinte csak Civ5 alatt jelentkezett, azóta már minden egyéb 3d játék alatt. Két másik videokártyát próbáltam: 7950 gx2, ami ugyanúgy döglik, és egy 9600 Gt DDR2 amivel teljesen stabil a rendszer. Az integrált Intellel is Prime95 alatt 2 órát hiba nélkül ment. A konfig: G31- es deszka, Q660@stock, Ati 5850 Cooler Master fusion táp. Ramokat is csereberéltem, azokkal nincs gond. A tápot sajna nem tudom más gépben kipróbálni... hogyan deríthetném ki biztosan, hogy mivel van baj?

Help plíz, már egy hete ezzel szívok.

kérlek nézzétek el nekem, hogy ezt két topicban is posztolom :-)

Edit: nem melegedik túl sem a proci, sem a vidkari, monitozoztam.

[ Szerkesztve ]

(#1033) Gabo0905 válasza CimbiX (#1032) üzenetére


Gabo0905
aktív tag

háát szerintem mindenképp a vga-val lesz valami, a táp-nak szerintem semmi baja nem hinném, hogy a táp ilyeneket csinálna... :F :(
régen is csinált ilyeneket vagy csak mostanában kezdi el?

[ Szerkesztve ]

(#1034) aki11


aki11
csendes tag

véleményt kérnék
ASUS ENGTX560 Ti DCII TOP/2DI/1GD5 PCIE
vagy
MSI N480GTX Twin Frozr II 1536MB GDDR5 PCIE??

(#1035) CimbiX válasza Gabo0905 (#1033) üzenetére


CimbiX
aktív tag

Csak ezen a héten kezdte :'(

(#1036) Fibo_ válasza Fibo_ (#1023) üzenetére


Fibo_
csendes tag

Előjött egy régi bajom,BF2 alatt akciódúsabb jeleneteknél újraindul a gép... :F

(#1037) Apone33


Apone33
őstag

Üdv!

Valaki meg tudná nekem mondani, hogy a Fraps hogyan tudja tönkretenni a vga-kat? Nagyon kíváncsi lennék rá. :U

Play Hard!!!

(#1038) fatal` válasza Apone33 (#1037) üzenetére


fatal`
titán

Sehogy.

(#1039) Apone33 válasza fatal` (#1038) üzenetére


Apone33
őstag

Én is úgy tudtam, és csak ez miatt kérdeztem meg. A 2. hsz-ás

[ Szerkesztve ]

Play Hard!!!

(#1040) fatal` válasza Apone33 (#1039) üzenetére


fatal`
titán

ipont ne vegyük már alapnak :D

Ez urban legend, nincs ilyen.

(#1041) Apone33 válasza fatal` (#1040) üzenetére


Apone33
őstag

Értettem. :D

Play Hard!!!

(#1042) DjDanee87


DjDanee87
addikt

Üdv

A gépem nem nagyon szereti a BFBC2-t és kicsit tesztelném a VGAt. Mivel Uniengine Heaven 2.0 maximum beállításokkal sem készíti ki (végig 100% a GPU load és többször végigment egymás után), gondolom Furmark-ot is ráereszteném.

Tudtok linkelni valami oldalt, vagy itt a fórumon egy részt, ahol le van írva, hogyan kell beállítani? Emlékszem régebben volt a gépen, akkor csak ilyen 30 seces tesztet csinált és azalatt a hőfok alig ment fel. Annak nem sok értelmét látom.

(#1043) Gabo0905 válasza CimbiX (#1035) üzenetére


Gabo0905
aktív tag

windos-ba betudsz lépni vele? ha igen próbáld meg, hogy lejjebb viszed kicsit a gpu-t ls a memoriát úgy talán javul valamit... ha javul akkor hagyd ugy egy picit használd és ha úgy működik akkor állísd vissza eredetire... talán jó, talán nem... de szerintem próbáld meg talán javul egy picit :F remélem fog sikerülni! :K

(#1044) Gabo0905 válasza aki11 (#1034) üzenetére


Gabo0905
aktív tag

én gtx480-ra szavazok. gyengébb de viszont szerintem jobb márka az msi mint az asus :F de ha más márkában nézed az 560-at akkor már én véleményem szerint más lesz a kocka :K
árban mennyi a különbség? újonnan vagy használtan nézed?

[ Szerkesztve ]

(#1045) DjDanee87


DjDanee87
addikt

Leszedtem a Furmarkot, és csináltam egy ilyen 1080p benchmarkot vele. Ami feltűnt, hogy amíg ment folyamaotsan változott a VGAm core és memory clock-ja a maximum és az idle között (és köztes értékek is voltak). Ez meg is látszik a végeredményen ahol azt írja: GPU clock: 699 MHz
Memory clock: 300 MHz
Ezek alapján elképzelhető, hogy valami nem kóser a gépemmel kapcsolatban ?

Eredményem: [link]
Egy ismeretlen által készített teszt a mai napról szintén HD 6970 kártyával: [link]

Nála, de más kártyák esetén sem ír ilyen "hülységet" mint nálam. Mitől lehet ez?

(#1046) e00dgy


e00dgy
aktív tag

Sziasztok!

Tudja valaki, hogy az ATI 68xx -as vagy a 69xx-as VGA-k között melyik a jobb, hatásfok-fogyasztás, és még a teljesítményben is jó?

[ Szerkesztve ]

Csak a zseni és az idióta töri át az emberek által teremtett korlátokat. Soha nem használtam reklám blokkolót... :) ;)

(#1047) Süni 1985 F


Süni 1985 F
senior tag

Hello!
Tudnátok segíteni?
Vettem nemrég egy GTX480-ast és már 1000wattos corsair van a gépben mert nem tudom mi lehet a baj...
Néha vagy terhelés vagy terhelés mentesen pls sima msn közben fogja magát a gép megáll a kép és a hang meg DRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRR
Táp nem lehet mert ez a 3. amivel tesztelem és ha enm elég neki egy Corsair HX 1000W... :W
Mióta betettem ezt a videokártyát azóta van ez a gondom :(
Nincs esetleg vmi ötleted rá ?:s
Teljesen új MSIGTX480 Twin Frozr II

TDI POWER

(#1048) Gabo0905 válasza DjDanee87 (#1045) üzenetére


Gabo0905
aktív tag

játékok alatt is ,,Dobálja" a gpu-t és a memori-át? vagy csak benchmark alatt?
amikor játszol nyomd be a ati catalys-t és folyamatosan néz, hogy ,,dobálja"-e a gpu-t....
lehet csak benchmark a rosz... (bár nem biztos) :F

(#1049) lsc válasza e00dgy (#1046) üzenetére


lsc
nagyúr

Tessék [link].

Az élet kegyetlen .

(#1050) DjDanee87 válasza Gabo0905 (#1048) üzenetére


DjDanee87
addikt

Valszeg csak a benchmark volt a rossz. Csináltam ilyen Burn-in tesztet. Ez ha jól sejtem addig menne amíg nem állítom le. Mivel jó 5 perce nem változott már a hőfok így lenyomtam.
Ez továbbra sem mondd semmit sajnos :)
Értékek

Itt nem ingadozott a Core Clock Mhz és nem is melegedett csak alig 60 fokig. Ennyi idő BFBC2 alatt már fagyott volna a gép. Továbbra sem értem azzal mi a gondja a gépemnek.

Bár végülis ez csak 16 FPSel megy az meg 60 fölött szóval azért tényleg van különbség :PP

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.