Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37001) nagyfejü


nagyfejü
őstag

Hali!
Adott egy 8800GT 512 MB os kártya. Van egy Abit AN8 SLI lap.Az lenne a kérdés hogy SLI ben ösze lehet e kötni egy Gainward GeForce 8600 GT 256 MB DDR3 kártyával?

üdv

(#37002) Fauno válasza Taifa Díaz (#37000) üzenetére


Fauno
tag

Köszi a választ :)
Nos kipróbáltam az MSI Afterburnert, levittem a CPU-t és a memóriát is a minimumra (585 MHz és 575 MHz), 3Dmark11 alatt most egy piros pöttyöt sem láttam, viszont játéknál ugyanezt csinálja, ha ütközöm valamivel, szétesik a kép, és jönnek a lila foltok. :(

(#37003) TaylorXIII válasza Fauno (#37002) üzenetére


TaylorXIII
őstag

A játék nem baj ha csinálja mivel az egy játékelem. De ezt már előbb leírták, nem? Az órajeleket meg ne húzd ennyire vissza. Ez már nagyon kevés. Elég 50MHz mindkettőből. MOst kb gddr3 6670 szintre vitted a karid teljesítményét.

(#37004) Thrawn válasza nagyfejü (#37001) üzenetére


Thrawn
félisten

Nem.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#37005) Taifa Díaz válasza Fauno (#37002) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Jaja, ahogy taylorXIII is írja, sokat ne vegyél vissza, inkább vidd vissza akkor a kártyát. Írtam is, hogy max. 50 MHz mínusz, nem több.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#37006) Fauno válasza Taifa Díaz (#37005) üzenetére


Fauno
tag

Ha jól tudom, akkor egy referencia ATI HD 7700-nak

Chip órajel 1000 MHz
Memória órajel 4500 MHz

?

Nekem az alapbeállítások, amivel kaptam

Chip órajel 1170 MHz
Memória órajel 4600 MHz

Beállítom a referencia értékre, megnézem úgy is.

(#37007) wdarty


wdarty
tag

Szeretnék venni egy HD 6670-es kártyát, egy AMD A8-3870K mellé.
Prohardveres cikkben írják(2011-06-14), hogy a fogy. ára akkor 23-24e körül mozgott.
Most 18-23e körül van. Mi (nem) történt? :D

Melyik kártyát tudnátok ajánlani? Melyik a legjobb? Picit szeretném húzni.

(#37008) Flickering válasza wdarty (#37007) üzenetére


Flickering
aktív tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy mikor bekapcsolom a gépemet, fél perc eltelik kb és 98 %-ra ugrik a gpu használata.

Tudnátok segíteni megoldani ezt a problémát? :S

Nagyon szépen köszönöm előre is!

(#37009) do3om válasza Taifa Díaz (#37000) üzenetére


do3om
addikt

Hát én nem tudom, én azt hittem az egész csak vicc akar lenni, főleg mikor az autós játékot berakta, én biztos szemberöhögném a boltos helyébe. Vagyis nem, mert nem jönne vissza hanem beraknám hülye vásárlok topijába ahol boltosok írnak. ;] :DDD :DDD
Na viccet félretéve mi a hiba? Hogy így van megírva a játék meg a szaros 3d mark? :W

Jó lenne valami normális képpel alátámasztani ha baja van a VGA-nak mert ez egyenlő a nullával. Még jó hogy bekarikázta a pöttyöt mert a büdös életbe nem találtam volna meg. Esetleg a tengeralattjáróson kívül is van ilyen pötty?

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#37010) CWorm válasza DanielLong (#36950) üzenetére


CWorm
aktív tag

Most épp egy másik videókártya van bent, de egyelőre nem tudok semmit mondani, mert nem telt még el elég idő ahhoz, hogy biztosra menjek. Ennek nem kell plusz 2 csatlakozó a tápból, mint annak, ami eddig volt, szóval ha esetleg elektronikai hiba, akkor lehet, hogy nem fog előjönni...
A feszkóemelésről már én is olvasgattam, de fogalmam sincs, hogy hogy s mint csináljam, főleg úgy, hogy írod még, hogy óvatosan... Van valami tipped? Apró kis lépésekkel próbálkozzak?

Félig ember, félig medve, félig disznó

(#37011) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok,
Ha nem tudom hogy a videokártya vagy az alaplap ment tönkre a gépemben akkor hogyan tudom azt megállapítani?? Köszi

(#37012) Fauno válasza do3om (#37009) üzenetére


Fauno
tag

Kedved do3om!

Mivel nem értek profi szinten a számítástechnikához, ezért kérdeztem itt először. :)

Karácsonyi ajándék volt a kártya, így az ünnepek alatt teszteltem.
Szokás szerint lefuttattam rajta a 3Dmark-ot, és csodálkozva láttam, hogy viszonylag sűrűn jelenek meg piros pöttyök, ezért újabb próbaképpen letöltöttem egy újabb játék demót a netről, hogy kipróbáljam azzal is (nem nagyon szoktam játszani autós játékokkal), így nem is tudtam, hogy ez törvényszerű, a furcsa színek, foltok, vonalak megjelenése, nem ehhez vagyok hozzászokva.
A screenshotlás-sal olyan képet sikerült visszaadnom a piros pöttyökről, ahol éppen nem volt annyira szembetűnő a probléma, ezért karikáztam be.

Ami a lényeg, hogy közben megoldódni látszik a probléma. Az automatikus ventilátor fordulatsebességet átállítottam manuálisra, majd 80%-ra állítottam, és így egy piros pötty sem jelent már meg! :)

(#37013) Fauno válasza Taifa Díaz (#37005) üzenetére


Fauno
tag

Megoldódni látszik a probléma. Az automatikus ventilátor fordulatsebességet átállítottam manuálisra, majd 80%-ra állítottam, és így egy piros pötty sem jelent már meg!
Így elképzelhető, hogy a nem megfelelő hűtés okozta a piros pöttyöket?

(#37014) DanielLong válasza smallmer (#37011) üzenetére


DanielLong
senior tag

Csere videokártyával vagy integrált vgával a legegyszerűbb.

(#37015) DanielLong válasza CWorm (#37010) üzenetére


DanielLong
senior tag

Igen, nézd meg, hogy milyen lépésekben tudsz felfelé emelni neki és akkor szépen lépkedj felfelé a fesszel mondjuk max +5%-ig.

(#37016) EnterR válasza Fauno (#37013) üzenetére


EnterR
veterán

R9 270X előtt ugyanez a kártyám volt és... Nem gondolod, hogy az alap 20%-hoz képest a 80% az rettenet sok? Én mikor húztam, 45%-ra állítottam, és még az is viszonylag hangosnak mondható.

Rossz hűtés meg szerintem nem lehet, elég jó a DirectCU II, és terhelésnél automatikusan feljebb rakja a ventilátor fordulatszámát, de könyörgöm, nem 80%-ra :D

[ Szerkesztve ]

PSN ID: marquuard

(#37017) do3om válasza Fauno (#37012) üzenetére


do3om
addikt

Így érthető.
A pöttyökre visszatérve, van bárhol máshol ez a jelenség?
Vagy csak a 3d mark vízalatti tesztjében?

Arra is gondoltam ha már az autósban összekeverted az effekteket, eben is vannak valami kékes fényeffektes dolgok. De azt írod megszűnik ha állítasz ventin szóval akkor nem te kevered ebben is, meg piros pöttyökről beszélsz, ebben meg kékek vannak.

Nem árthat ha kiderül mi az igazság, mert igy hogy állítottál a ventin gondolom nem valami halk, szóval zúg egyfolytában amit meg néne elviselni feleslegesen.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#37018) wdarty válasza wdarty (#37007) üzenetére


wdarty
tag

http://www.argep.hu/product_1634996.html

Szerintetek ezzel a kártyával járok a legjobban a HD 6670-esek közül?
Van pár ventilátor itthon, rárakok egyet.

(#37019) nagyfejü válasza Thrawn (#37004) üzenetére


nagyfejü
őstag

köszönöm a választ! És miért nem?

(#37020) Thrawn válasza nagyfejü (#37019) üzenetére


Thrawn
félisten

Mert az a megkötés, hogy csak azonos típusú GPU-t felhasználó VGA-kat lehet SLI-be kötni, de ezt szépen leírják az NVIDIA oldalon is: [link]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#37021) Fauno válasza do3om (#37017) üzenetére


Fauno
tag

Még tesztelgetem automatice venti szabályzás mellett, utána megírom a tapasztalatokat!

(#37022) juve600


juve600
nagyúr

üdv
barátom HD 4870-es kártya,win 8.1 64 bit,az alábbi probléma
sniper elite v2,bf 4,cod black ops simán fut

cod 2,cod 4,cod ghost el se indul rajta

mi lehet a probléma? drivert már vagy ötöt próbált
thx

(#37023) CWorm válasza DanielLong (#37015) üzenetére


CWorm
aktív tag

Talán mégsem lesz szükség a feszkóemelésre, mert a cserevideókártyával kibírta a gép az egész éjjeli futást, közben ment a Prime95, bár úgy tudom az nem tesztel VGA-t. Mindenesetre szerintem ennyi óra alatt simán el kellett volna szállnia a desktopon a rendszernek (játékokban érdekes módon sosem száll el, de néha amint kilépek, kezdődik a fagyás). Szóval ezek alapján úgy tűnik, hogy a másfél éves VGA a hibás... Marha jó... Most keresek valami VGA tesztprogit, hátha van, bár korábban már futtattam valamilyen stressztesztet, de nem talált hibát. Ha tényleg a VGA lenne a hibás, attól még a feszkóemelés segíthet vajon, vagy akkor már nem érdemes ebbe belevágni?

Félig ember, félig medve, félig disznó

(#37024) Adoka120 válasza djdaniel (#36996) üzenetére


Adoka120
tag

Rendben köszönöm szépen akkor megvan a mai reggeli programom is :DD

Szeretem azt hinni hogy valami meg marad a halál után.. De az is lehet, hogy ez olyan mint a kikapcsoló gomb. Csak egy kattintás, és már itt sem vagy. Lehet, hogy ezért nem akartam soha ki-be kapcsolo gombot tenni, az apple-eszközre ,,Steve Jobs"

(#37025) perfegor17


perfegor17
senior tag

Sziasztok van egy hd6870-es videokártyám ami játék közben felmegy 73c-ig.Ez jó vagy rossz? Meddig mehet fel maximum?

(#37026) Thrawn válasza perfegor17 (#37025) üzenetére


Thrawn
félisten

Ez a simán belefér kategória, a chip akár 100 fokot is elbír tartósan.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#37027) senzaj válasza juve600 (#37022) üzenetére


senzaj
senior tag

Hogy értve nem indul el? Indításnál kifagy/kiír valamit? Vagy hogy?

[ Szerkesztve ]

(#37028) senzaj válasza perfegor17 (#37025) üzenetére


senzaj
senior tag

73 fok teljesen korrekt, sajnos eléggé forrófejűek a 6800-sok is. De ha zavar, akkor állíts be egy ventiprofilt.

(#37029) djdaniel válasza perfegor17 (#37025) üzenetére


djdaniel
senior tag

teljesen normális érték, amúgy 105°C-fokig bírják.

(#37030) Adoka120 válasza Adoka120 (#37024) üzenetére


Adoka120
tag

Na most cseréltem le a gapped-et vagy micsodát és most se jobb a helyzet ://
Most gridel játszotam és proci 73 fokos volt ( amd athlon x2 dualcore ql 65) vga meg 85 fokot csapdosta néha elérte a 87-et (Radeon hd4570 512mb) ez most jobb?
netezéssel az egész gép hőfoka: proci 64, gpu 70-75 fokos ez normális? bronz jó pasztával kentem szépen normálisan és még így is soknak érzem ://

Szeretem azt hinni hogy valami meg marad a halál után.. De az is lehet, hogy ez olyan mint a kikapcsoló gomb. Csak egy kattintás, és már itt sem vagy. Lehet, hogy ezért nem akartam soha ki-be kapcsolo gombot tenni, az apple-eszközre ,,Steve Jobs"

(#37031) senzaj válasza Adoka120 (#37030) üzenetére


senzaj
senior tag

Sok.. nagyon sok.. az a vga meg kéne, hogy álljon szerintem 50-60 fok körül. Pontosan milyen típus?
Idleben pedig a procinak is 40 fok körül kellene alakulnia.. ott se ártana egy újrapasztázás.

(#37032) juve600 válasza senzaj (#37027) üzenetére


juve600
nagyúr

indulásnál irja hogy a játék működése leállt

(#37033) Adoka120 válasza senzaj (#37031) üzenetére


Adoka120
tag

Egy asus k50ab laptopba van benne ez mind.
Processzor pontos típusa: Amd Athlon x2 dualcore ql65, Video kártyáé meg ATI radeon hd4570 512mb mobility. egész egy laptopba van akkor is sok ez a hőfok?
Újra pasztáztam a amd procit, amd chipet és a vga-t is!

Szeretem azt hinni hogy valami meg marad a halál után.. De az is lehet, hogy ez olyan mint a kikapcsoló gomb. Csak egy kattintás, és már itt sem vagy. Lehet, hogy ezért nem akartam soha ki-be kapcsolo gombot tenni, az apple-eszközre ,,Steve Jobs"

(#37034) senzaj válasza Adoka120 (#37033) üzenetére


senzaj
senior tag

Ja, hogy laptopról van szó. Elnézést, ezt nem tudtam, ott még érthetőek ezek a hőfokok. :)

juve600: Az simán lehet a program hibája is. Nálam is vannak bugok, ha COD4 után pl BF3-at indítok. Szeret pl olyankor befagyni a böngésző, meg a geforce driver.. :(((

[ Szerkesztve ]

(#37035) Adoka120 válasza Adoka120 (#37033) üzenetére


Adoka120
tag

Most észre vettem valami a hőcső és a venti között van egy fém lapocska ami a chipet hűti az nagyon elvált már 1mm van köztük a ragssztő épp hogy fogja lehet emiatt melegedne be az egész? vagy ez hülyeség?:D
De srácok én most elkezdtem félni most akkor ez a alapjáraton amd proci 70fok és gpu 70 fok az normális ilyen laptopba? ha meg jáétszok 75-85?:SSS

[ Szerkesztve ]

Szeretem azt hinni hogy valami meg marad a halál után.. De az is lehet, hogy ez olyan mint a kikapcsoló gomb. Csak egy kattintás, és már itt sem vagy. Lehet, hogy ezért nem akartam soha ki-be kapcsolo gombot tenni, az apple-eszközre ,,Steve Jobs"

(#37036) DanielLong válasza CWorm (#37023) üzenetére


DanielLong
senior tag

Furmarkot küldd rá, sajnos, ha a vga a hibás, akkor nem érdemes a feszültségeket emelned. Viszont gyanús, hogy a kártyádnak a 2D órajeleivel lehet gond, ezért akkor jön a probléma, mikor visszaváltász 2D üzemmódra. Esetleg próbáld meg Asus gputweakkel emelni a 2D órajeleket.

(#37037) NY_A


NY_A
őstag

Sziasztok.

Egy FX6300, 2x4 gb HyperX 1600MHz mellé milyen VGA-t ajánlanátok amit ki is tudnék használni ezzel a felállással? 600-as Chieftec tápom van.
Előre is köszönöm.

(#37038) zozzo698 válasza NY_A (#37037) üzenetére


zozzo698
tag

Sziasztok,

Segítsetek légyszíves....már nincs ötletem....Wot közben állandóan elsötétül a moni majd kapok egy hibaüzenetet: a képernyő illesztője leállt majd újraindult...... :F néha le is fagy...

ATi 6670. friss driver....crysisnél nem tapasztaltam hasonlót.....

valami ötlet??

köszönöm: zozzo

[ Szerkesztve ]

tel.:0630 942 (79) 13

(#37039) Istuge


Istuge
csendes tag

Sziasztok!

Senki sem tud segíteni?? :(

http://prohardver.hu/tema/azonnali_vga-s_kerdesek_oraja_2/hsz_36936-36936.html

(#37040) Vakegérke válasza Istuge (#37039) üzenetére


Vakegérke
veterán

Itt biztos jobban tudják.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#37041) senzaj válasza NY_A (#37037) üzenetére


senzaj
senior tag

Én egy HD7770-et mondanék.

(#37042) DanielLong válasza NY_A (#37037) üzenetére


DanielLong
senior tag

HD7850/7870 és vele pariban lévő gtx660ti valamint r9 270x.

(#37043) Istuge válasza Vakegérke (#37040) üzenetére


Istuge
csendes tag

Köszi, megpróbálom. Bár a kérdésem nem arra vonatkozik, hogy milyen kártyát vegyek vagy tegyek a gépbe, hisz az már adott.

(#37044) NY_A


NY_A
őstag

Köszönöm szépen!

(#37045) Vakegérke válasza Istuge (#37043) üzenetére


Vakegérke
veterán

Jaj, ne haragudj, az avatar miatt összetévesztettelek nyakoati fórumtársunkkal. :B

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#37046) troland26 válasza Vakegérke (#37045) üzenetére


troland26
őstag

Már kapja az ötleteket a linkelt fórumban :)

(#37047) Vakegérke válasza troland26 (#37046) üzenetére


Vakegérke
veterán

Meglestem, látom, és ez megnyugtat. Mégsem küldtem őt rossz helyre. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#37048) millerur


millerur
tag

Sziasztok!

A fél éves ASUS GTX760 OC kártyámon a hűtő amikor felpörög elég érdekes hangokat ad ki, kiporolás után sem változik a dolog, valaki járt már hasonló módon? Sajnos még a beszerelésnél letört egy lapát az egyik ventiről, amit utána vissza is ragasztottam, így gondolom a gari ugrott. Ha vennem kellene rá új hűtőt, akkor mit ajánlanátok hozzá elérhető árban?

(#37049) zozzo698


zozzo698
tag

Sziasztok,
Segítsetek légyszíves....már nincs ötletem....Wot közben állandóan elsötétül a moni majd kapok egy hibaüzenetet: a képernyő illesztője leállt majd újraindult...... :F néha le is fagy...
ATi 6670. friss driver....crysisnél nem tapasztaltam hasonlót.....
valami ötlet??
köszönöm: zozzo
[ Szerkesztve ]

tel.:0630 942 (79) 13

(#37050) Fauno válasza do3om (#37017) üzenetére


Fauno
tag

Nos feltettem egy újabb és egy régebbi 3Dmarkot is, azokban sincs semmi gond, + most 3 órán keresztül játszottam a Far Cry 3-al, szerencsére semmi gond ott sem. :)
Egyedül idáig a 3Dmark11 alatt jöttek elő a piros pöttyök, amelyek száma csökkent illetve megszűnt ha állítottam manuálisan a ventin.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.