Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#76001) BViktor8


BViktor8
csendes tag

Sziasztok!

Jelenleg egy GTX 950-et használok egy i5-4440-nel. Az lenne a kérdésem hogy 1440p-n nem a legújabb játékok pl. GTA 5, Cities Skyline elfutnának-e normal/high-on vagy érdemesebb lenne egy új VGA-ra beruházni?

Előre is köszi! :R

(#76002) Csupingo válasza BViktor8 (#76001) üzenetére


Csupingo
veterán

Szerintem közepes beállításokkal, ezek a játékok kb. 40 fps-sel azért még használhatóak lennének. Inkább ezen a felbontáson a 2 GB ram lehet kevés. Amiatt lehetnek akadások, ha sokat kell törölni a memóriát. Érdemes bekérdezni a játékok topikjába is, hogy melyik beállítás eszi a vram-ot és azokat visszavéve talán nem lenne gond.
Persze komolyabb gépigényű játékokhoz, 1440p-re már nem ártana erősebb kártya, ha az ember high beállításon mondjuk legalább 60 fps-t szeretne.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#76003) BViktor8 válasza Csupingo (#76002) üzenetére


BViktor8
csendes tag

Köszi!

(#76004) fisi válasza Selynelar (#75993) üzenetére


fisi
senior tag

Üdv!

Teljesen normális dolog, sőt afterburnerben állítható is hogy mikor álljon le induljon el. Majd inkább nehogy úgy járj mint én hogy amikor nem kéne akkor is 100 %-on pörögnek a ventilátorok! Épp most küldtem szervizbe ezzel az enyémet...

(#76005) Winchester95 válasza Csupingo (#76000) üzenetére


Winchester95
őstag

Siker!:)
Onnan kell letölteni amit te írtál.
Kivállóan működik minden.
Itt helyben találtam egy ddr3 1600mhz ramot 5 ezerért! 8gb.
Nagy bolt volt, most 10gb ram van.

Vga kuka.
Az eladó mondta, hogy nem vállal rá garanciát, és még én vagyok a hülye hogy megkérdeztem ...
Na mindegy most patika a gép.
Így is jól jártam vele.

(#76006) Selynelar válasza fisi (#76004) üzenetére


Selynelar
aktív tag

Köszönöm,akkor örülök inkább,hogy áll amikor nem kell,hogy boost-oljon.

:R

(#76007) Raz3raddict


Raz3raddict
tag

sziasztok,

Adott egy sapphire rx 580 4gbos vga. Egyszerűen képtelen vagyok rátenni normálisan működő drivert. Telepítáés közben kékhalálozik vagy amikor elindítok egy játékot, néha akkor is elmegy a kép és a gép újraindul. Csökkentett módban is próbáltam letörölni a drivert az eszközkezelőbe is, sikerült meg minden és fel is engedi tenni az újat, de amikor rendesen indítom a win10et és akarnék játszani simán eltűnik a kép megint. Régen ilyen problémája nem volt amikor megvettem. Szokott még olyat is csinálni, hogy rámegyek egy sima leállításra és akkor is kékhalálozik majd újraindul, csak akkor áll le a gép ha én kinyomom.

tippek? tanácsok? másnak is volt ilyesmi baja?

(#76008) Stifler1001


Stifler1001
csendes tag

Sziasztok! Lehet hülye kérdés, de volt már valakinek olyan gondja, hogy Red Dead 2 közben (a menüben még nem) csak ahogy bejön a játék, benchmark alatt is, "zörög" a videókártya ? Azt hittem a valamelyik venti az de leállítottam mindet és a zörgés ugyan úgy ment, teljesen low beállításokkal-ultrán ugyan az. 2 hetes 2070s ről van szó, más játékban egyáltalán semmi hang nincs, csak az RDR-ben. Ráengedtem egy furmark-ot leterhelte de meg se nyikkant a kártya...

(#76009) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Melyik az Nvidia GTX 1650-es topik?

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#76010) Pörp válasza Raz3raddict (#76007) üzenetére


Pörp
senior tag

Próbáld DDU-val, szintén csökkentett módban leszedni a korábbi driver maradványokat, aztán új driver telepítése.

Stifler1001: esetleg a tekercs zaj (coil whine) hallható? :F

[ Szerkesztve ]

(#76011) Istyu74


Istyu74
aktív tag

Sziasztok,
Lehetséges olyan hogy videókártya, konkrétan 1080ti egyik Hdmi kimenete a tv be másik pedig az erősítőbe dugva, képet a tv re küldi hangot pedig a másikon az erősítőre?

Üdv, István.

(#76012) Borisz76 válasza Istyu74 (#76011) üzenetére


Borisz76
veterán

Azt hiszem lehetséges....
De miért nem VGA, Erősítő, Tv a sorrend?
A Tv-d 4K-s....az erősítőd viszont nem, akkor tényleg külön kell vinni a képet és a hangot.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#76013) Istyu74 válasza Borisz76 (#76012) üzenetére


Istyu74
aktív tag

Igen, pontosan az van amit írtál. Erösítő sajnos nemtudja a 4k Hdr-t, ezért akarom így megoldani ha lehetséges.

Üdv, István.

(#76014) Csupingo válasza Istyu74 (#76013) üzenetére


Csupingo
veterán

Úgy rémlik, hogy csak képpel együtt tud hangot küldeni. Esetedben gondolom az e képernyők kiterjesztését kéne használni az eltérő felbontás miatt.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#76015) P41N


P41N
senior tag

Sziasztok!

Mai napon kivettem a gépemből a GTX 660 Ti nevezetű kártyámat kicsit kitisztítani, mert megint így eltűnt 1-2 másodperce a kép. Teljesen tisztítva lett az egész, pasztát is letöröltem, viszont nem raktam rá másikat, mert nincs itthon. Amikor vissza raktam a gépbe, azzal szembesültem, hogy akármilyen játékkal játszok (lehet az a legszarabb grafikai beállításon is) a kártya egyszer csak úgy dönt, hogy felmegy egészen 90 fokig, úgy hogy kb semmivel nem terhelem le csak játszok a WoT-val, full low grafikán 1080p-ben. Még egyszer szétszedtem, hátha valamit rosszul raktam vissza, de akkor is ezt csinálja.

[ Szerkesztve ]

(#76016) Apollo_21 válasza P41N (#76015) üzenetére


Apollo_21
addikt

A megoldást a gondodra magad is leírtad...
"Teljesen tisztítva lett az egész, pasztát is letöröltem, viszont nem raktam rá másikat, mert nincs itthon" Tehát nincs hővezető paszta a gpu mag és a hűtés között...ez okozza.

[ Szerkesztve ]

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#76017) P41N válasza Apollo_21 (#76016) üzenetére


P41N
senior tag

Ennyit számítana a paszta ? :DDD

(#76018) Pkc83 válasza P41N (#76015) üzenetére


Pkc83
őstag

Szia!

Pasztát mindenképp tenni kéne rá mert igy pont a nullával
egyenlő a hőelvezetésed.. :K

(#76019) Pörp válasza P41N (#76015) üzenetére


Pörp
senior tag

A többiek már megválasztolták :)

Ha jól értem akkor nincs is paszta a hűtés és a GPU között? A paszta hiánya simán okozhatja a túlmelegedést.

[ Szerkesztve ]

(#76020) Apollo_21 válasza P41N (#76017) üzenetére


Apollo_21
addikt

Mint a motor olaj nélkül vagy a hűtőköre folyadék nélkül...ahogy tetszik.. :D
De a lényeg h nem véletlenül van a paszta ott és annyi :)

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#76021) Selynelar


Selynelar
aktív tag


Üdv Mindenkinek.
Bocs,hogy ide írom,de a macbook topikjában senki nem válaszolt még.
Az egyik Ismerősömnek van egy Macbook Pro 2018-a radeon pro 560x-es kártyával. Vett egy egy Asus Pg258q monitort. S összekötötte egy usbc-to display port kábellel. 144-hz-es képfrissítéssel használta a monitort s elég sűrűn a monitor képernyője elmegy majd visszajön.
Ezt miért csinálhatja? Valakinek valami ötlet?

(#76022) P41N válasza Pörp (#76019) üzenetére


P41N
senior tag

Igen, jól értelmezted. Jövő hétre akkor szerzek. Már csak arra kellene válasz, hogy miért megy el a kép pár másodpercekre. Itt még régebben írták páran hogy érintkezési hiba lehet, tisztítsam ki a pci-e csatlakozót, meg hogy rakjam újra a drivert. Ezeket annó mind meg csináltam, de nem segített semmit. Aztán lett egy lap csere akkor abba hagyta, most megint elkezdte. :(((

(#76023) Mankó


Mankó
veterán

Adott egy 2 ventis gtx 1060, ami idle-ben 35%-on hajtja a ventiket és zavar a hangja. Így 33-35 fokos a kártya. Melyik az a progi, amivel levehetem a ventik fordulatszámát, hogy pl 50 fokig, amíg nem terhelem kussban legyenek? Illetve szerintetek mekkora fordulatra érdemes le venni, hogy tutira ne legyen baja a kártyának? Garis még 2 évig, de nem hiányzik a garis kavarás.
Köszi

(#76024) Viktor77 válasza Mankó (#76023) üzenetére


Viktor77
titán

A félpasszív kártyák 55-60 fok körül kapcsolnak be, szóval addig leveheted. Viszont ha nem ilyen a kártyád, nem biztos, hogy engedi 15-20% fordulatszám alá vinni (illetve, engedi, csak nem fog megállni teljesen).

MSI Afterburnerrel tudod szabályozni, fordulatszámgörbét kreálni.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#76025) Mankó válasza Viktor77 (#76024) üzenetére


Mankó
veterán

MSI gtx 1060 oc, szerintem nem fél passzív. Lehet, hogy egy kis alulfeszelés, 50 fok utáni terhelés, vagy egy 10-20%-os venti sebességre csökkentés is meghozná a várt eredményt.
Afterburnerrel teszek egy próbát, :R az ötletet.

(#76026) daninet


daninet
veterán

Sziasztok!
Vettem egy 1660 kártyát az egyik gépembe. Kettő darab samsung syncmaster 305T monitorom van ami 2560x1600 felbontást tud. Ezek display port->dvi kábellel csatalkoznak a videokártyához. Az egyik monitoron nem tudom a felbontást 1280x800nál fentebb állítani.
Driverből próbáltam a legfrissebbet, régebbit, próbáltam egyedi felbontást létrehozni.
Kábeleket összecseréltem és a videokártyán a portokat is felcseréltem (és a második monitoron jó a felbontás mindkét dróttal bármely dugóval).
A monitor tegnap vga upgrade előtt működött teljes felbontáson!
Nincs ötletem. Segítsetek.

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#76027) Mankó válasza Viktor77 (#76024) üzenetére


Mankó
veterán

Akármit állítok a 35%-on marad a minimum venti sebesség. Akkor ez azt jelenti, hogy a chip nem támogatja és max csak felfele tudom állítani a venti sebességét?

(#76028) Pörp válasza Mankó (#76027) üzenetére


Pörp
senior tag

Nem félpasszív, nem lehet teljesen leállítani a ventiket.

(#76029) Mankó válasza Pörp (#76028) üzenetére


Mankó
veterán

Nem csak leállítani nem lehet, hanem 35% alá vinni se. :(

(#76030) inci67


inci67
tag

Helló. Az lenne a kérdésem vannak ezek a bányász kártyák RX 470, 480, 570, 580..........Ezeken ha a bányász BIOSz van, az általános felhasználásra jó? Minden nap filmezni, netezni, játszani.... Vagy nagyon nem ájála senki. Normál használatnál mi a különbség közte?

(#76031) varmi2 válasza inci67 (#76030) üzenetére


varmi2
nagyúr

Driver telepítés után fel kell tenni egy progit, vagy is nem is feltenni, hanem lefuttatni. És utanna semmi különbség nincs a nem bányász bioshoz képest. Ha konkrét bányász kártyát kerdel, azokon nincs kimenet, vagy max egy dvi, azokkal nem igazán jók másra.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#76032) inci67 válasza varmi2 (#76031) üzenetére


inci67
tag

Nem konkrét bányász kártya. Mi az a progi, vagy is nem is feltenni, hanem lefuttatni? Át tudod dobni nekem a linket.

(#76033) varmi2 válasza inci67 (#76032) üzenetére


varmi2
nagyúr

Mobilról vagyok most. A neve: atikmdag pacher. Erre keress rá.
Töltsd le, futtasd. Kiirja, hogy oké, indítsd újra a gépet. És 100%-an olyan lesz, mintha gyári BIOS lenne fent. Csak a következő driver telepítés után kell újra futtatni.

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#76034) inci67 válasza varmi2 (#76033) üzenetére


inci67
tag

Ez miért is kell. Vissza teszi a gyári BIOST.

(#76035) Apollo_21 válasza inci67 (#76030) üzenetére


Apollo_21
addikt

Bios átírtat nem feltétlen szerencsés...más kérdés ha csak simán bányásztak vele.
Lehet azt is értelmesen normál vga-kkal, nekem 2db 1080ti teljesít szolgálatot amik bányában voltak.
Teljesítményük megfelelő, az egyiken 1db venti picit hangosabb a többinél, tehát kicsi fütyülő/sípolósabb hangja van 40%-nál és ami most zavar ha lecsavarok minden egyéb zajforrást, egyébként 50% környékén is sima szélzaja van csak a hibátlanoknak, más "gondja" egyiknek nincs.

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#76036) Csupingo válasza inci67 (#76034) üzenetére


Csupingo
veterán

Ha jól rémlik, az, amiről varmi2 beszél, az azért kell, mert az újabb driverek nem települnek, ha nem eredeti bios van a kártyán. Annak a használatával tudsz csak drivert telepíteni. A másik és véglegesebb megoldás az eredeti bios visszarakása.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#76037) varmi2 válasza inci67 (#76034) üzenetére


varmi2
nagyúr

A driver nem enged olyan kártyát használni, aminek a biosa nincs digitálisan alairva. De ha modisitol bármit is a biosban, az már elveszti ezt a digitális aláírást. Ez a progi elhiteti a driverrel, hogy alá van írva. Ennyi

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#76038) inci67 válasza Csupingo (#76036) üzenetére


inci67
tag

Na de várjunk, ő azt mondta az AMD driver telepítése után futtassam le. Vagyis addigra már elvileg fel tettem.

Ha jól értem fel teszem az AMD driver, újra indítom a gépet..... utána fel teszem ezt a programot (atikmdag pacher) ha fel tettem újra indítom a gépet, utána bekapcsolom és ezt a programot le futtatom a gépen????

(#76039) varmi2 válasza inci67 (#76038) üzenetére


varmi2
nagyúr

Igen, utanna kell.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#76040) Pörp válasza Mankó (#76029) üzenetére


Pörp
senior tag

Így van, a nem félpasszív kártyák ilyenek.
MSI-ben az Armor hűtésű 1060 már félpasszív, meg persze a top kategóriás Gaming is.

[ Szerkesztve ]

(#76041) inci67


inci67
tag

varmi2. Csupingo. Köszönöm. :R

(#76042) inci67


inci67
tag

Most akkor a videó kártyámon nem jó BIOS van???? Aminek kéne lennie 001- ami a kártyámon van az meg 000. Vagy esetleg ez újabb?

[ Szerkesztve ]

(#76043) inci67


inci67
tag

OK, OK látom van 000 BIOS is.

(#76044) Apollo_21 válasza inci67 (#76042) üzenetére


Apollo_21
addikt

Szia,

a kérdés úgy indult hogy érdemes-e módosított Bányász kártyát venni, most ott tartunk hogy akkor neked van már rég egy bios mókolt?
Vagy csak megy a parázás mert hallottad xy-tól :D
Mert nagyon nem mind1.
Egyébként ha már az adott linken nézed...parancsolj...van "000"-is :D
[link]

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#76045) inci67


inci67
tag

1 adott kártyán belül (ugyan az a gyártó, típus......) Van különbség a BIOSba, ha SAMSUNG, HYNIX, MIKRON........ video chip van benne?

(#76046) inci67 válasza Apollo_21 (#76044) üzenetére


inci67
tag

Nekem van eleve 1 RX 470-es kártyám ami nem bányászott, tudomásom szerint. Én meg most cserélném erősebbre, abba jelenleg bányász BIOS van tuti. Most, hogy néztem ezt a BIOS dolgot, olvasom, mondom akkor már rá nézek az enyémre. :DD

[ Szerkesztve ]

(#76047) urbi73


urbi73
senior tag

Hali. Egy RX-580-at tervezek venni ,ez ár teljesítmény arányban elég jó . Viszont amit én kinéztem ez "csak 4gb-os kártya lenne . Vagy jobban megérné a 8 gb-os? Egyáltalán kihasználja ez a kártya a 8gb-ot? (Full HD)-ra lenne semmi extra monitorom nincs .

-

(#76048) bendikeee11


bendikeee11
tag

Sziasztok!

Nem rég vásároltam egy Gigabyte GTX 1660Ti OC ITX típusú kártyát.
A gondom az lenne, hogy egyfolytába ki-be kapcsolgat a ventilátora, a hőfoka felmegy 58 fokra amikor a ventilátor nincs bekapcsolva, bekapcsol, visszahűti magát 55-re és megáll.
Ezt játssza (asztali felhasználás mellett). :D Játék közbe pörög ahogy kell neki folyamatosan. Mivel lehetne megoldani hogy egyfolytába pörögjön a venti rajta? :)
Próbáltam az energiagazdálkodási módokat váltogatni stb. Mindig ugyan ilyen.

Előre köszi!

[ Szerkesztve ]

Yesterday is History, Today is a Gift, Tomorrow is Mystery.

(#76049) Pkc83 válasza urbi73 (#76047) üzenetére


Pkc83
őstag

Hali!

1-2%-al gyorsabb a 8Gb-os mondjuk ez lehet tipus függő is..
Személyes tapasztalatom pedig az , hogy mikor már kellene az a plusz 4 Gb
addigra már elfogy a Gpu. De , hogy neked megéri e a felárat azt neked kell eldönteni. :)

(#76050) bendikeee11 válasza bendikeee11 (#76048) üzenetére


bendikeee11
tag

Megoldódott azóta! :D

Yesterday is History, Today is a Gift, Tomorrow is Mystery.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.