Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33001) puiza


puiza
csendes tag

Sziasztok!

VGA-kártya cserével kapcsolatban szeretném a segítségeteket kérni.

Az

ASUS P5G41T-M LX
INTEL Pentium E6700 3.20GHz 775 BOX
KINGMAX 8192MB DDR3 1333MHz CL9 KIT2
SAPPHIRE 11168-30-20G HD5670 1GB GDDR5 PCIE
FSP Aurum Gold 400W

konfigurációjú gépemben tönkrement a VGA. Másfél éve van meg a gépem, de a Sapphire már az elejétől fogva folyamatosan gondot okozott. Többször előfordult, hogy a bootolás nem volt teljes - felpörgött a kártya, de a monitor nem adott képet. A szétszerelés, mozgatás, benyomkodás, a rögzítőcsavarok meglazítása néha javított a helyzeten, máskor viszont csak a "csoda" segített... vagyis váratlanul újra működött.

Valójában a másik hibája miatt szántam rá magam végre a cserére. Az elején csak egy-két hetente, aztán egyre sűrűbben zakatolni kezdett. Mostanra folyamatossá vált a hangos zörgés, zakatolás. Két ventillátoros a kártya, és az elülső ventije ment tönkre.

Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek mire cseréljem, ha javítani nem lehetne, illetve ha azonnal felkínálnák a cserelehetőséget. Photoshop 3D-re, After Effectsre, játékokra is használom a gépet, tehát jó erős kártyára van szükségem.

Ezeket néztem ki:
http://ipon.hu/webshop/product/asus_hd7750_1gd5_v2_hd7750_1gb_gddr5_pcie/203910
[link]
http://ipon.hu/webshop/product/asus_hd7750_dcsl_1gd5_hd7750_1gb_gddr5_pcie/215767
[link]
http://ipon.hu/webshop/product/asus_hd7770_1gd5_hd7770_1gb_gddr5_pcie_/215288
[link]
http://ipon.hu/webshop/product/gigabyte_gv_n550d5_1gi_gtx550ti_1gb_gddr5_pcie/193647
[link]

1) Ha maradok a Radeonnál, de pl. a HD7750-es modellre váltok (a régit már nem is árulják), nem lenne-e gond, hogy a HD5670-es drivere van a gépemre telepítve?

2) Ha Nvidiára váltanék, a két féle driver nem veszne-e össze, nem vágná-e taccsra a win7-et, azaz nem kellene-e újratelepítenem az egészet?

3) A harmadik kérdésem az lenne, hogy a konfigurációmhoz melyiket ajánljátok (Radeon vagy Nvidia), illetve melyik modellt az egyiken vagy a másikon belül.

4) Úgy néztem, hogy a 4 kártya közül a Gigabyte-nak és az ASUS HD 7770-nek külön tápcsatira van szüksége, ez gond szerintetek? Vagy inkább tápcsati nélkülit kéne keresnem?

5) Az utolsó kérdésem: a jelenlegi procim ki tudná használni a fenti négy kinézett kártyát?

Előre is nagyon köszönöm a tanácsaitokat!

[ Szerkesztve ]

(#33002) Kocska89 válasza Puculo (#33000) üzenetére


Kocska89
tag

Régi táp ki, új be. Nem kell a tápot szétszerelni. Nem nagy mutatvány. 4db csillag csavar meg pár kábel amik elég hülye biztosak, egészen addig amíg nem elég erős az illető :D FSP, Chiefteh, nekem Corsair TX650W régebbi modell de bírja a strapát. Szerintem nézz egy Corsair-t használtan azzal nemigazán lehet gondod még sokáig kiszolgál a gyártó 5 év garit ad rájuk.

[ Szerkesztve ]

(#33003) daykiller válasza Puculo (#32996) üzenetére


daykiller
csendes tag

Az nem olyan biztos. :) Hiába nincs terhelés alatt BIOS-ban, de lehet kér valahol annyi villanyt, hogy a táp nem tudja kiszolgálni és más elől veszi el a villanyt, amitől kifagy. Egyáltalán nem a teljesítményt kell nézni, hanem VGA-nál leginkább azt, hogy a 12V-os ágakon hány Ampert képes kiadni magából, ha igény van rá. Tehát nem mindegy, hogy az az 500W hogy oszlik el. Jobb tápok 350-400W-ot tudnak csak a 12V-os ágakra kiadni, a többi meg a CPU-nak és a többi eszköznek. Általában egy olyan táp, ami 3db 12V-os ággal rendelkezik és mindegyiken ki tud sajtolni 20A-s áramerősséget, az már jónak mondható.

"Bármely kellőképp fejlett technika megkülönböztethetetlen a mágiától." - Arthur C. Clarke

(#33004) Puculo válasza Kocska89 (#33002) üzenetére


Puculo
aktív tag

Köszönöm a választ, azt hiszem megfogadom a tanácsot és nézek egy Corsair-t 700W körül. :R

" Aki nem áll ki valamiért, elveszik a semmiért "

(#33005) Kocska89 válasza Puculo (#33004) üzenetére


Kocska89
tag

Az egy örök darab lesz. Kiszolgálja még a következő géped is :C
Arról nem is beszélve ezek már 80+ vagy jobb besorolásúak, alig melegszik halk :)

[ Szerkesztve ]

(#33006) d3lete válasza daykiller (#32990) üzenetére


d3lete
aktív tag

Eszednél vagy ember? Semmit nem érsz a sütéssel 200 fokon csak a kondik pukkannak el meg felholyagosodik a pcb. Ólommentes ónhoz 214 fok kell pontosan itt válik folyóssá. De mivel rajta a chip meg kell küldeni 240 el. De csak 30 másodpercre lehet mert A gpu tűréshatára is 240 fok. A felett a sziliciumlapka felhólyagosodik és buktad a vga-t. Ehez precízen megtervezett hőprofil kell. Attól még hogy a szar 8800 on működik attól ezen nem fog. Mert a 8800 alapból egy mérnöki kudarc volt.

[ Szerkesztve ]

(#33007) d3lete válasza Puculo (#33004) üzenetére


d3lete
aktív tag

Nem kell se 700w se iylen komolya szarok. Vegyél egy chieftech 550w os tápot. Az mindent elvisz. De ne a smart verziót. mindegyik + csati be van dugva a kártyába? Ha elindul nem kéne megfagynia. Csak egy db memória modullal próbáld meg. Ha úgy megy akkor a táp a baja.

(#33008) brendonka23


brendonka23
tag

srácok tudom nem ide illik dehátha tudtok segiteni!megvettem ma a lg cinema 3d 2343p tipusú 3ds monitort,letöltöttem az avatart 3dbe ami majdnem 50giga,felveszem a szemüveget de semmit nem látok kijöni a monitorbol!ebbe kellene a segitség valakitől aki ért ezeknek a beálitásába!

(#33009) Vakegérke válasza brendonka23 (#33008) üzenetére


Vakegérke
veterán

Az a nem mindegy, hogy mivel játszod le a filmet. Itt nézz körül, kimondottan 3D lejátszó progik.
Ha nem anaglif a film, akkor itt van ez a progi. Ingyenes.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#33010) puiza válasza Vakegérke (#33009) üzenetére


puiza
csendes tag

Erre tud valaki valamit mondani? Köszönöm előre is!

(#33011) Vakegérke válasza puiza (#33010) üzenetére


Vakegérke
veterán

Én a passzív hűtésűt venném meg. Hangja nincs. Ha pedig húzósan terhelve túlmelegedne, még mindig lehet egy csöndes ventilátort barkácsolni rá, vagy tenni a közelébe.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#33012) puiza válasza Vakegérke (#33011) üzenetére


puiza
csendes tag

Köszi szépen, én is a felé hajlottam szívem szerint.

(#33013) Vakegérke válasza puiza (#33012) üzenetére


Vakegérke
veterán

A kis huncut. Megerősítést vártál? ;)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#33014) puiza válasza Vakegérke (#33013) üzenetére


puiza
csendes tag

Elárulom hősiesen, hogy igen, hiszen nem vagyok egy szaki, így inkább csak egy vágy volt, hogy bárcsak azt mondanák a hozzáértők. :B :R
Mert ugye rengeteget zakatolt itt ez a Zafír a fülembe...

[ Szerkesztve ]

(#33015) puiza válasza puiza (#33014) üzenetére


puiza
csendes tag

-

(#33016) Vakegérke válasza puiza (#33014) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nem vagyok szaki, és úgy tűnik, ebben a kérdésben nincs is szükség szakértelemre. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#33017) helkis válasza puiza (#33010) üzenetére


helkis
addikt

valszeg a lowprofilos 5670-esed volt, azért zakatolt, mert 2db 4cm-es venti van rajta, ahhoz hogy kellő levegőt tudjon fújni, elég magas fordulaton kell járatni.. ez egy mai vga-nál, ami 8-12cm-es ventis megoldás, szinte elképzelhetetlen új korában, aztán ahogy idővel porosodik+emelkedik a szobahő (nyár) ez is hangosabbá bír válni, mivel az elektronika, feljebb emeli a fordulatot, hogy tudja hűteni a kártyát..

tehát veheted a passzív karit, de iszonyatosan be fogja melegíteni a gépházat, chipsetet, procit, ramokat, mindent.. ami tekintve az alaplap gyenge hűtését, eléggé egy időzített bomba lesz.. (ha már most nem az.. :B)
mivel elég új a kártya, érdemes a lapban biost frissíteni, hogy ne érjenek meglepetések (bár úgy is előfordulhat hogy nem fogja szeretni a kártyát a lap..)

szóval egy 12cm.es ventit tehetsz is rögtön alá, úgy hogy a déli hidat is fújja és félévente porold ki a gépet (ha a ház oldalán van ventihely a proci irányába oda is tegyél egy halk ventit, hogy hűtse az északi hidat és a FET-eket), akkor valszeg hosszútávon sem lesz problémád.. :K

[ Szerkesztve ]

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#33018) hitman,


hitman,
őstag

Szerintetek a 9ezres szériás amd kártyák megjelenésével fog esni a felső kategóriás(760,770,780) nv karik ára?

[ Szerkesztve ]

Dream as if you will live for ever, live as you will die today!

(#33019) MZsoltee válasza hitman, (#33018) üzenetére


MZsoltee
veterán

Ez attól függ mennyire sikerülnek jól és milyen áron nyitnak. De ha most akarsz vgat venni, akkor ne ezen agyalj. Mindig lehet várni valamire!

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#33020) Lacuss20


Lacuss20
senior tag

Sziasztok!

Segítség kellene! Van egy Inno 3D kártyám (Nvidia geforce Ti 4200) nem nagy szám 128 megás kis cucc. Az alaplapba ECS van integrált vga is 32megás kis vacak. Nvidia lapján le csekkoltattam a legfrissebb driver van feltéve a rendes VGA-hoz mégsem tudok youtubeon videót nézni,( nem HD-t akarok). Sem pedig pendriveról elindított filmet. Szaggatnak. Segítsetek , mi lehet a baj? Fel van téveminden az alaplapi integrált kis kártyához is fent van a driver.Le kellene tiltani?Ha igen hogy :S :F :F :F :R :R

Élj úgy ahogy szeretnél, ne úgy ahogy mások elvárják.

(#33021) Pojen


Pojen
csendes tag

Sziasztok. Szeretném megtudni ,hogy az alábbi konfigurációhoz milyen vga t érdemes venni?

Gigabyte GA-A55-DS2 v2
AMD athlon II x 4 641 quad core
Patriot Viper 2x 4 gb 1600 mhz
A mostani vga m Sapphire 6670 2 gb ddr 3

Esetleg érdekelne mi az amin tudnék javitani, full hd ben szeretnék játszani.
Előre is köszönöm a segitséget!

(#33022) d3lete válasza Pojen (#33021) üzenetére


d3lete
aktív tag

Hát ahoz a procihoz Egy HD7770 jó választás lenne.

(#33023) Lacuss20 válasza Pojen (#33021) üzenetére


Lacuss20
senior tag

http://ipon.hu/webshop/product/asus_hd7750_dcsl_1gd5_hd7750_1gb_gddr5_pcie/215767

http://ipon.hu/webshop/product/asus_hd7750_t_1gd5_hd7750_1gb_gddr5_pcie/215287

Szerintem

Élj úgy ahogy szeretnél, ne úgy ahogy mások elvárják.

(#33024) flash-


flash-
veterán

sziasztok

érdeklődnék hogy milyen vga kell hogy a mostani nagyigényű játékokhoz full beállitások 1920x1080felbontás mellett akadásmentesen szépen fussanak?(nem nem kell csilliárd fps)elég ha úgy futnak ahogy a kés a vajon hatol át:)

ez játékos emlékeim szerint olyan fraps által folyamatosan játék közben mutatott 50 es átlag fps körül történik meg.
erre egy gtx 680 elég?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#33025) MZsoltee válasza flash- (#33024) üzenetére


MZsoltee
veterán

7950 GTX760 vagy 670 esetleg 7870 tahiti LE

A 680-as elegendő bőven!

[ Szerkesztve ]

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#33026) Monyos


Monyos
aktív tag

üdv!

Hozzám került egy VTX3D HD 7970 kártya, hogy próbáljam ki minden rendben van-e vele. Eddig vízhűtés volt rajta és a helyére lett visszarakva a ref. hűtő. Valójában ez lett volna a teszt lényege, hogy milyen hőmérsékletet produkál, tehát rendesen vissza lett-e rakva a hűtő.

Beraktam az adatlapomon található gépbe a kártyát, tápcsatikat (rendesen!, amennyit kell) rádugtam. Bekapcs. Itt jön a probléma:
A VGA venti felpörög, de képet nem ad. Az alaplapon pedig "2E" hibakódot ír. :F

Átkapcsoltam a BIOS-t a kártyán, átraktam másik slotba az alaplapon, kipróbáltam egy Seasonic 660W táppal (ezzel ment korábban a kártya a másik gépben),hátha kevés hozzá az 520W, de ugyan az a helyzet. :(

Mi lehet a gond?

(#33027) Kocska89 válasza Monyos (#33026) üzenetére


Kocska89
tag

Legrosszabb esetben lesarkazták a gpu-t. Ez esetben kuka a kártya, de ne így legyen.

Ezt egyszerűen ellenőrizheted.

(#33028) d3lete válasza Monyos (#33026) üzenetére


d3lete
aktív tag

Ha a hűtés maxon pörög a kártyán zárlat. Ha szépen visszalassul lesarkazták a gpu-t vagy a tápvezérlő ic-t.
Mert ha visszalassul az aztjelenti hogy a vga önteszt sikeres volt és minden a helyén van. Lehet úgymeghúzták a csavarokat hogy elrepedtek a gpu alatt az óngolyók.

[ Szerkesztve ]

(#33029) Maxell014


Maxell014
senior tag

Üdv !
Volna nekem egy olyan problémám hogy szerintem haldoklik a vga-m olyan 99%-ig majdnem biztos vagyok hogy az de mi van ha mégsem és azért írok ide hogy esetleg valahogy letudom-e tesztelni hogy hozza-e azt a teljesítményt amit kellene.

Előre is köszi !

(#33030) Vakegérke válasza Maxell014 (#33029) üzenetére


Vakegérke
veterán

FurMark, 3DMark.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#33031) Maxell014 válasza Vakegérke (#33030) üzenetére


Maxell014
senior tag

Jó de ha azt lefuttatom akkor csak egy pontszámot ír ki és azzal mit kezdjek ? Mert erre már én is gondoltam

(#33032) helkis válasza Monyos (#33026) üzenetére


helkis
addikt

hali, táp kikapcs/kihúz, majd az alaplapról is csatlakoztasd le, elem kivesz 10percre, közben c-mos clear neki, fordított sorrendben vissza minden, majd egy "load setup defaults"-ot, ha beindul, remélem minden tuning kikapcsolva.. jelezd mi lett belőle.. :K

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#33033) HollyBoni válasza Maxell014 (#33031) üzenetére


HollyBoni
veterán

Miből gondolod hogy haldoklik a VGA-d? Amúgy a net tele van pl 3dmark eredményekkel, megnézed mások mennyit kaptak olyan kártyával mint a tied.

(#33034) Macsjoz válasza HollyBoni (#33033) üzenetére


Macsjoz
tag

onnan sejtem hogy egyszer már lett javítva kép csíkozás miatt most meg a játékokban fele annyi fps-em sincs meg van hogy a hd videók kicsit beszaggatnak

(#33035) Rypejakten válasza Macsjoz (#33034) üzenetére


Rypejakten
addikt

összekeverted a két accountod. ;]

(#33036) HollyBoni


HollyBoni
veterán

:DDD

(#33037) Macsjoz válasza Rypejakten (#33035) üzenetére


Macsjoz
tag

igen mert ez öcsém gépe és az övé meg van jegyeztetve ide és akk ezek szerint nem figyeltem

de lefuttattam egy 3dmark tesztet és és a Cloud Gate ott kaptam Graphics score 7739 és Ice storm Graphics score 46258 nem tudom hogy ez jónak számít-e

(#33038) Rypejakten válasza Macsjoz (#33037) üzenetére


Rypejakten
addikt

nem az jelzi egy kártya meghibásodását, hogy 2 ponttal kevesebbet kap benchmark alatt.

(#33039) HollyBoni válasza Macsjoz (#33037) üzenetére


HollyBoni
veterán

Keress neten eredményeket.

[ Szerkesztve ]

(#33040) Vakegérke válasza Maxell014 (#33031) üzenetére


Vakegérke
veterán

HollyBoni leírta, hasonlítgass bőszen. Egyébként ha lefutott gond nélkül, akkor nagy baj nem lehet.
A FurMark pedig megizzasztja a kártyád. Ha ott sincs gond, megnyugodhatsz. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#33041) MZsoltee


MZsoltee
veterán

Nem tudtok olyan progit amivel tudom profilozni a 7870LE-t, úgy hogy programokhoz tudok külön profilokat hozzárendelni. Mint régen az atitray tools. Wot-hoz bőven elég az 500Mhz@0,8V...

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#33042) Maxell014 válasza Vakegérke (#33040) üzenetére


Maxell014
senior tag

Most még nyomtam teszteket aida64-et meg evga-t játék közben és az van néha hogy mikor gondol egyett a vga akkor nem ad teljesítményt van hogy leesik a kihasználtsága egészen nulláig van hogy csak 20-30%-ra és és közben a procit meg aida-val figyelem az gyönyörűen fut 60-70% és még az nem is melegszik max 40fok de mikor a vga-nal vannak ezek a vissza esések akkor jönnek elő a laggok és eddig nem csinált ilyet valamelyik nap kezdte ez mi lehet ?

(#33043) Rypejakten válasza Maxell014 (#33042) üzenetére


Rypejakten
addikt

vagy sima fps-drop, vagy cpu-limitbe ütközöl. nem hiszem, hogy hibás a kártya.

(#33044) Maxell014 válasza Rypejakten (#33043) üzenetére


Maxell014
senior tag

hát de akkor miért csak most jelentkezik ? és nem hiszem hogy egy 4magos phenom húzva nem hajt ki egy 4870et :D hát röhögve kell neki

(#33045) HollyBoni válasza Maxell014 (#33044) üzenetére


HollyBoni
veterán

Én nem hardver hibára gondolnék először. Windows milyen öreg? Mennyi ramod van?

(#33046) Maxell014 válasza HollyBoni (#33045) üzenetére


Maxell014
senior tag

8gb corsair vengeance ram és win7-em van ami kb egy éve van fent de lehet az lesz a baj mert már volt benne össze vissza cserélgetve vga mikor a mostani javítva volt és tartalék lett belerakva meg lehet tényleg újra kellene tenni mert ez már kapott ezt azt. vagy esetleg a ram nem okés ? de annak is a kihasználtsága maximum 24% szokott lenni

[ Szerkesztve ]

(#33047) KaakukK16


KaakukK16
aktív tag

Sziasztok !:)

Érdeklődnék,hogy 7870-ről melyik az a kártya szerintetek,amivel érdemleges FPS növekedést érnék el,mondjuk Battlefield 3 vagy 4-ben ?

A leendő konfig :
i5-4670k
Asus Z87 Gryphon

Érdemes a közeljövőben váltani ,vagy ráér?

Jelenleg : FX6300 + 970 Extreme 3 van.

(#33048) Rypejakten válasza KaakukK16 (#33047) üzenetére


Rypejakten
addikt

szerintem várd ki az új 9XX0 szériás AMD kártyákat, két okból is: lehet valamelyik elnyeri a tetszésed, valamint valamennyire biztos lenyomja a 7XX0 széria árát.

ha most váltanál, összegfüggő, de 7970/GTX770 alá nem adnám, ha érzékelhető növekedést szeretnél, de ezekhez már kellhet az i5.

[ Szerkesztve ]

(#33049) KaakukK16 válasza Rypejakten (#33048) üzenetére


KaakukK16
aktív tag

Értem,akkor még várok és egy GTX 770 vagy hasonló teljesítményű kártyára rágyúrok..köszi :)

(#33050) fixer92 válasza KaakukK16 (#33047) üzenetére


fixer92
aktív tag

7870 ről én sem váltanék jelenleg. Azzal is bőven el lehet lenni amíg jönnek az újabb szériák, és ez talán az árakon is meg fog látszani. Aztán ahogy "Rypejakten" is írta lesz lehetőséged választani, hogy új vagy "régi" minden bizonnyal alacsonyabb áron. Elég faja konfigod lesz :)

"Victory loves preparation!"

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.