Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75751) solyom76


solyom76
senior tag

Sziasztok!!
Segítsetek légyszíves.
Asus x705mb..
Ma dobtam bele egy ssdt,win 10 ment rá..hivatalos..
van benne egy geforce mx110 vga,de nem bírom kihozni belőlle.. a biosa egy nagy határ fos,semmit nem tudok benne állítani..
drivert mindegy milyet akarok felrakni egyszerűen azt írja ,hogy nem kompatibilis a win ezen verziójával,és ,hogy nem talál hardvert... pedig ott van...
Segítsetek légyszíves.
Köszönöm

Az élet szép..csak élni kell!!! Clevo P15sm..

(#75752) Viktor77 válasza solyom76 (#75751) üzenetére


Viktor77
titán

Ha nem jó a Win verzió, akkor frissíts.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#75753) Csupingo válasza solyom76 (#75751) üzenetére


Csupingo
veterán

A gép oldaláról próbáltad a drivereket? Legújabb win? Minden frissítés feltelepült már?
Pontosan win 10 micsoda?

A biosban 73. oldaltól, f2 belépés, majd f7 advanced mode. Az advanced fül alatt a graphics conf.-nál nem lehet letiltani a vga-t és mondjuk azért nem tudsz drivert telepíteni? A win-ben az eszközkezelőnél jelez hibát, vagy ott van a vga?

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#75754) raymi16 válasza raymi16 (#75574) üzenetére


raymi16
tag

Hát srácok, bedobtam egy másik tápegységet mellé, slotot is cseréltem, a következő a bios frissítés lesz, de még nem csináltam ilyesmit, szóval még nem kísérletezek vele, bár nem hinném hogy ez lenne a ludas, de még mindig ugyanez a helyzet, annyi különbséggel hogy talán kicsit javult a teljesítmény, de semmi más! :O Annyit hozzáteszek hogy 144 Hzes a monitor!
Ha erre van valakinek ötlete, és működik is, egy karton sörre a vendégem, mert ez már kiakasztó! :W

Senki se nem csinál semmit se nem, senkinek se nem!

(#75755) solyom76 válasza Viktor77 (#75752) üzenetére


solyom76
senior tag

legfissebb.... home

Az élet szép..csak élni kell!!! Clevo P15sm..

(#75756) solyom76 válasza Csupingo (#75753) üzenetére


solyom76
senior tag

hello.. igen a gép oldaláról van a drive.
Minden friss már deggel óta ez van..
biosban eszközkezelőben sem látni a vgat..
csak az intel hdt..
advanced alatt semmi opcio...fas. egy bios ez . [kép]

Az élet szép..csak élni kell!!! Clevo P15sm..

(#75757) Csupingo válasza raymi16 (#75754) üzenetére


Csupingo
veterán

A win-t újratelepítetted? Akár egy régi megbízható drivert is kipróbálhatnál, pl: 18.12.1.1
Ugye msi ab, vagy más vga piszkáló nincs telepítve. Esetleg a ryzen topikba is bekérdezhetsz, mintha lett volna szó valami pcie energiatakarékos bios beállításról, ami csinált ilyen furcsaságokat. Ha 60 Hz-en használod a monitort, vagy ha dvi, hdmi, DP kábelt cserélsz? Esetleg tv-vel próbálva?
Gép stabil? Nem lehet hogy memória, vagy alaplap gond? A win alá nincs telepítve az amd chipset driver és bekapcsolva az energiatakarékos séma?

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#75758) Csupingo válasza solyom76 (#75756) üzenetére


Csupingo
veterán

Jobb alul, "advenced mode" vagy F7. Akkor már több mindent enged állítani. Aztán advanced fül, graphics configuration. Win eszközkezelő mit mutat, mi pontosan a hibaüzenet telepítéskor?

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#75759) Viktor77 válasza solyom76 (#75755) üzenetére


Viktor77
titán

Azért leírsz egy verziószámot ha megkérlek?

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#75760) solyom76 válasza Csupingo (#75758) üzenetére


solyom76
senior tag

advanced fül alatt csak az intel grapics van ha kikapcsolom akkor sem enged nv drivert felrakni..eszközkezelő is csak az intelt mutatja..

Az élet szép..csak élni kell!!! Clevo P15sm..

(#75761) solyom76 válasza Viktor77 (#75759) üzenetére


solyom76
senior tag

win 10 home
ver. 1909
build 18363.592

Az élet szép..csak élni kell!!! Clevo P15sm..

(#75762) Csupingo válasza solyom76 (#75761) üzenetére


Csupingo
veterán

Megmutatod mit ír ki a telepítő? Lehet, hogy csak experience-n keresztül hajlandó települni. Vagy a dch drivert nem szereti és simát kéne keresned.
Itt találsz sima standard telepítőt is.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#75763) Viktor77 válasza solyom76 (#75761) üzenetére


Viktor77
titán

Amúgy biztos van benne MX110? Nem mindegyik verzióban van.
És ha tuti van, nem lehet, hogy csak akksiról használható?

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#75764) solyom76 válasza Viktor77 (#75763) üzenetére


solyom76
senior tag

Van benne... fel is van matricázva is..

Az élet szép..csak élni kell!!! Clevo P15sm..

(#75765) solyom76 válasza Csupingo (#75762) üzenetére


solyom76
senior tag

Az experiencet sem engedte fel rakni..A driver nem telepíthető,nem kompatibilis ezzel a verzióval,és a telepitő nem talált ilyen hardvert..
ennyit ír..
IGEN innen is szedtem le,de azt sem engedi..

[ Szerkesztve ]

Az élet szép..csak élni kell!!! Clevo P15sm..

(#75766) Viktor77 válasza solyom76 (#75765) üzenetére


Viktor77
titán

Esetleg még a Wint teljesítménycentrikusra rakni,?

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#75767) Csupingo válasza solyom76 (#75765) üzenetére


Csupingo
veterán

Ez nem települ? A régebbi, sima drivert is próbáltad, amit linkeltem?
Nem 32 bites a win?

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#75768) solyom76 válasza Csupingo (#75767) üzenetére


solyom76
senior tag

probálkozom vele.. vele holnap..
Köszönöm srácok... holnap jövök...

Az élet szép..csak élni kell!!! Clevo P15sm..

(#75769) raymi16 válasza Csupingo (#75757) üzenetére


raymi16
tag

Sajna mindegyiket megcsináltam már/kipróbáltam/megvizsgáltam (TV-t ma megpróbálom még, illetve ryzen topikot is körbekérdezem), memória/CPU teszt is volt, lefut minden szépen, de ha a GPUt szeretném kicsit megnézni kapásból beadja a derekát! Lehet kerítek valakit, akinek akad elfekvőben egy gpu-ja hogy kipróbálni az én gépemben illetve ezt a VGA-t egy másikban!
Legjobban a Frostpunk érzékelteti, mi is a szitu:
Elindul szépen, majd elkezd x idő után laggolni, egyre látványosabban, majd egy idő után VGA venti felpörög fekete kép és jónapot! De ugyanúgy Elite Dangerousnál is ha kicsit GPU-t izzasztó a szitu ugyanezt csinálja. :W

[ Szerkesztve ]

Senki se nem csinál semmit se nem, senkinek se nem!

(#75770) Csupingo válasza raymi16 (#75769) üzenetére


Csupingo
veterán

A gpu hőfok végig rendben?

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#75771) Csupingo válasza raymi16 (#75769) üzenetére


Csupingo
veterán

A másik pcie foglalatban is próbáltad már?

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#75772) tasiadam


tasiadam
veterán

Sziasztok!

Van olyan itt, aki RX580-et piszkalt wattmannal, akar banyaszni is?
A gyari orajel nekem eleg mindenhol, csak a voltaget akarom lehuzni, foleg a gpu-n, es nincs idom ahhoz hogy vegig szenvedjem az osszes statet. Csak erdeklne egy olyan bios/beallitas, ami elegeg univerzalis ra, es a fogyasztast le tudja csokkenteni. (nem mintha nem birna a gepem vagy a tapom, csak na. Ne hangoskodjon.)

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#75773) raymi16 válasza Csupingo (#75771) üzenetére


raymi16
tag

Igen, mindkét foglalt próbálva van, sőt most is a másodlagosba van berakva, a hőfok meg 70-75 fok körül van! :O

Senki se nem csinál semmit se nem, senkinek se nem!

(#75774) varmi2 válasza tasiadam (#75772) üzenetére


varmi2
nagyúr

Nézz rá erre az adatokra. Kicsit vissza van véve a 7-es érték is, de így is nekem 31Mh/s tud ethban.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#75775) tasiadam válasza varmi2 (#75774) üzenetére


tasiadam
veterán

Koszi! Akkor az 1000mv es 900mv lehet az ahol nem is kene tesztelnem, hogy mit bir meg lentebb alap orajelekkel. A gyarit mindenkepp sokallom, es hiszem hogy egy 120-130w fogyasztast kilehet hozni belole ha kell.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#75776) Csupingo válasza raymi16 (#75773) üzenetére


Csupingo
veterán

Akkor már csak a kártya próbája maradt másik gépben. Lehet, hogy az betegeskedik. Esetleg másik tápegységgel próba a te gépedben.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#75777) raymi16 válasza Csupingo (#75776) üzenetére


raymi16
tag

Na ez az, hogy másik tápegységgel az én gépemmel is vacakol! Szerintem a hétvégén kipróbálom a régi konfiggal!
Esetleg nem lehetett hogy a kártya megsérült mikor babráltam vele? Akármi ilyesmi? Vagy egy újonnan beszerelt M.2 SSD? Vagy egy másik SSD ami szintén új? Már bármit el tudok képzelni lassan! :W

Senki se nem csinál semmit se nem, senkinek se nem!

(#75778) Csupingo válasza raymi16 (#75777) üzenetére


Csupingo
veterán

Akkor lassan már csak a kártya marad, mint gyanúsított. Mondjuk az alaplap és a proci is elég friss termékek, még nincs velük sok tapasztalat.

Talán ezt nézd meg még a biosban: Above 4G memory/ Crypto Currency mining [Disabled], meg itt : PCH Gen Switch [Auto] gen3-at, vagy gen2-t kipróbálni.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#75779) raymi16 válasza Csupingo (#75778) üzenetére


raymi16
tag

Sajna már ezeket is lecsekkoltam, sokáig gen3-ban futtattam mert úgy felejtettem, most a másik tápnál állítottam gen4-re de ugyanaz! Max megpróbálhatom még gen2-t is bár sokat nem várok tőle. :O Én is a VGA-ra tippelek, bár először a tápra voksoltam volna! Mondjuk a processzort igénylő folyamatok abszolút jól futnak, szóval remélem nem ezek között kell keresni a ludast!

Senki se nem csinál semmit se nem, senkinek se nem!

(#75780) Attila2019


Attila2019
tag

Valaki tudja hogy mitől lehet?
Garanciában cserélik a kártyát vagy csak a hűtőt?

https://youtu.be/5WhfBQnN2Cc

A bal oldali venti 24%on minden második másodpercben" morgó" hangot ad ki.

A kártya 2 hónapos.
Ha lefogom a ventit elhalgat illetve 30% felett nem csinálja. Még akkor sem hangos a kártya de ha később már 30%nál is csinálja akkor jobb minél előbb lépni.

Asus tweak2 program van feltelepítve.

A videót nem én csináltam de ugyan ez a probléma. :F

Asus rog strix rtx 2060 super oc

(#75781) Humy


Humy
csendes tag

Sziasztok! Akadna egy gondom, gyanakszom a vga-ra hátha tudtok segíteni. Alapesetben windows megy hibatlanul barmeddig. Sajnos csak 2 játékkal játszom erről tudok írni. WoW mindegy milyen grafikai beállítással, de random időben akad - ilyenkor feladatkezelőben a gpu leesik nullára 3-4 mp múlva megy tovább. Pár ilyen akadás után gpu permanens 100% terhelésre vált. Fps-em leesik 20-30 környékére 100-ról. Sokadik akadás után játszhatatlan lesz. Kilépni csak feladatkezelőből tudok. Ilyenkor már a windows alatt is annyira szaggat minden hogy csak a restart segít. Másik játék Heroes of the storm annál csak fekete villanások amik után a kezelőfelület kissé szétesik de játszható marad. Mindkét játék gondjai alatt hang van ugyanugy mind jatekbol mind a teamspeakről. Drivereket próbálgattam nem változik. 3d mark loopban elfutkoraszik sokaig. burn in test jo nem melegszik tul.

(#75782) tasiadam válasza varmi2 (#75774) üzenetére


tasiadam
veterán

Alapon hagytam, bf1 ultra 64 fővel: 100-120w fogyasztás, 1150mv-n. Lehúztam 900-ra a memóriát meg 1100ról indul a core. Számomra érdekes, hogy egy 185wattos kártya 100%-on eszik 120 wattot.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#75783) kacsento1


kacsento1
senior tag

Sziasztok!

Tudna nekem valaki segíteni, hogy kell egy vga kártyát alulfeszelni? Nemrég állt össze az új gépem amiben egy Sapphire rx 570 4gb itx kártya van evga 450bt táppal. Szeretném optimalizálni a kártya teljesítményét. Legfrissebb Adrenalin van fent.

(#75784) Pkc83 válasza kacsento1 (#75783) üzenetére


Pkc83
őstag

Szia!

EZ a videó majd segit!
Nézd végig! :)

(#75785) kacsento1 válasza Pkc83 (#75784) üzenetére


kacsento1
senior tag

Köszönöm szépen! :R

(#75786) Pkc83 válasza kacsento1 (#75785) üzenetére


Pkc83
őstag

Szivesen! :)

(#75787) kacsento1 válasza Pkc83 (#75786) üzenetére


kacsento1
senior tag

Végig néztem, csak egy olyan problémám lenne, hogy az új 20.1.2 Adrenalin nem tartalmazza a Wattman részt. Előtte egy régebbi verzióval (nem tudom melyik) volt Wattman.

(#75788) petack


petack
csendes tag

Sziasztok!

Tudnátok segíteni abban, hogy a gépem mitől csinálhatja ezt?

Sima böngészésnél, filmnézésnél sosem jön elő, csak játék közben.
Teszteltem 1 óráig a furmark-kal, semmi éredmény.
RAM-okat is teszteltem, de már nem pontosan emlékszem, melyik progival, valamint a cpu-t gpu-t egyben a HeavyLoad-dal, de szintén nem jött elő a hiba.

A gép:
Asus H97M plus
Intel Core i5 4590
GeForce GTX 750 Ti
2x4GB kingston hyperx RAM

Mivel lehet probléma?

(#75789) Pkc83 válasza kacsento1 (#75787) üzenetére


Pkc83
őstag

De van benne! :K

(#75790) kacsento1 válasza Pkc83 (#75789) üzenetére


kacsento1
senior tag

Ezer köszönet! :R

(#75791) SP4C3 válasza petack (#75788) üzenetére


SP4C3
veterán

Döglött VRAM chip?

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#75792) Joezyka


Joezyka
senior tag

Sziasztok!

Nem tudom, hogy VGA gondom lesz-e, de gyanítom.
A lényeg, hogy gariztatom épp a 1660 -as kártyámat, erre az időre kaptam kölcsönbe egy MSI GTX 980-as kártyát (pontos altípust nem tudok). Minden rendben is volt, driver csere megtörtént, nem is volt gond. Pár napja, elkezdte azt csinálni a gép, hogy pár mp-re megakad, megáll minden, aztán megy tovább szépen. Van amikor sűrűbben csinálja, van amikor ritkábban. Mivel csak a VGA lett cserélve, így ezért gyanakodok arra, hogy az lehet a baj. 980-an sokkal nagyobb a fogyasztása, de az 500w-os tápnak így is vinnie kéne (PSU kalkulátor szerint), illetve, csak azért nem hiszem, hogy kevés neki a táp, mert simán w10-ben is produkálja ezt a jelenséget 0 terhelés mellett.

Valakinek valami ötlete mi lehet a baj? :F

köszönöm a segítséget.

Ha szép nem vagy, hülye ne legyél!

(#75793) koko52


koko52
veterán

Üdv!

Találkozott már valaki olyannal, hogy teljes képernyőn tearing jelenik meg, de ha ablakban van és szinte teljes képernyőn akkor nem. Nem éles vonalban törik a kép, inkább kb 5-8 mm szélességben a képernyő felső kétharmadán és hullámosan elmosódva.
A legfrissebb driver van fent, de ezt csináltja 2-3 driverel korábbival is.
A monitor freesync a kártya 2060. A freesync eddig kiválóan működött. Ha NV driverben a G-sync teljesképernyős vagy ablakos+teljes módban van akkor is ugyan ez a jelenség.
Játékok és youtoube esetén is. Akkor is ha 60hz-re állítom a monitort (75hz-es) és 60 hz a videó is. A vicc az, hogy 4K TV-re áthúzva a videót hibátlan a kép.
Szerk: a monitor DP port, a TV HDMI
Ötlet?

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#75794) Csupingo válasza Joezyka (#75792) üzenetére


Csupingo
veterán

Talán okozhat ilyet elmozdult sata kábel is, vagy hibás ram. Esetleg nem törölted (akár DDU-val) az 1660 driverét és úgy tetted be a 980-at? Ebben az esetben driver gond is lehet.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#75795) Joezyka válasza Csupingo (#75794) üzenetére


Joezyka
senior tag

SATA kábeleket átnézem, mert az egyiket ki kellett húznom szerelés közben.
Igazából nem szedtem le semmit úgy cseréltem ki a 2 kártyát, majd rájöttem, hogy ez így nem lesz jó, ezért leszedtem a drivert fullosan (programokból eltávolítással), majd újra felraktam a rendes driverét.
Amikor nem a jó drivere volt fent akkor is csinálta (azaz a két driver közötti időszakban), aztán ahogy felment az új máris jó lett minden, majd most megint kezdi ezt a jelenséget.

Ha szép nem vagy, hülye ne legyél!

(#75796) Kovbob


Kovbob
senior tag

Sziasztok!
Vettem egy használt rx 580-at, aminél egy fura jelenségre lettem figyelmes. Ilyen furcsa nyiszorgó hangot ad ki ha mpchc+madvr kombóval elindítok egy videó lejátszást. Ez coil whine lenne? Az mennyire normális, hogy mikor megy a lejátszás az én gépemen és csinálja ezt a hangot, akkor ezt lehet hallani a másik szobában lévő gép tápjánál is? Odaát megnéztem másik 2 konnektorban is de azokban is átmegy a hang a gépre. Köszönöm előre is :)

Szerk.: Ja és youtube videóknál, vagy játék alatt vagy akár stressz teszt alatt, nem csinálja ezt a hangot.

[ Szerkesztve ]

(#75797) Danii9123


Danii9123
tag

Sziasztok!
Játékra (pubg) melyik a jobb választás?
RX 580 4gb vagy gtx 1060 3gb?
Illetve az előbbit elbirja még a táp? (chieftec cps-400s) i3 7100 plusz 8gb ddr4 ram mellett.

(#75798) varmi2 válasza Danii9123 (#75797) üzenetére


varmi2
nagyúr

Az rx jobb játékra, de a procid gyenge, 2 mag 4 szál, manapság már kevés. Már a 4 mag 4 száll is kevés játékra.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#75799) tasiadam válasza Danii9123 (#75797) üzenetére


tasiadam
veterán

udv
2 kozul az 580. Ha a tapodat nem csereld, akkor a 1060. elleszel vele, de ultrat ne varj.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#75800) Danii9123 válasza tasiadam (#75799) üzenetére


Danii9123
tag

Akkor nem bírja el a táp az rx 580-at? 😬

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.