Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75951) F34R válasza Csupingo (#75949) üzenetére


F34R
nagyúr

Akkor 750ti, vagy rx 460-t nezek szerintem. Kocce :D

(#75952) Csupingo válasza badacsony (#75950) üzenetére


Csupingo
veterán

Pár régebbi driverrel is kipróbálhatnád, bár már más is panaszkodott rtx kártyánál, hogy hirtelen pörög fel. Pont a gigának volt "hibás" gtx 960 vagy 950-es szériája, ami ilyeneket csinált alacsony fordulatszámon. Adtak is ki hozzá javított biost, ami kicsit magasabbra tette a min. venti fordulatszámot. Végső esetben egyedi ventilátor profillal kéne kisérletezgetned.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#75953) badacsony válasza Csupingo (#75952) üzenetére


badacsony
őstag

Ehhez nem láttam új BIOS-t, a driver-t lecserélem, oszt meglássuk. Köszönöm.

iOS és Android két jó barát, kézen fogva sétafikál :D

(#75954) attiati válasza attiati (#75935) üzenetére


attiati
veterán

Erre kérhetnék tanácsot?
Teljesen laikus vagyok nvidia fronton.

a kérdés magyarul: 1080p monitoron szeretnék játszani alacsonyabb natív felbontással, fekete kerettel. Hogy gyorsabban menjen a játék.

(#75955) attiati


attiati
veterán

Gpuk-nak nagyátlagban mennyi az élettartama, ha nem bányásznak vele, nem hajtják szét stb... ? És ha mondjuk nem egy hulló modellről beszélünk.

Simán megvennék egy használt videókártyát, de mindenki a garnacia fontosságát szajkózza.
A használt gpu nem az a kategória, mint egy használt cpu?

(#75956) varmi2 válasza attiati (#75955) üzenetére


varmi2
nagyúr

A CPU egy egész egység. Egy vga, az tartalmaz egy nyákot, és több száz forrasztott alkatrészt. És nem maga a gpu vagy a ram hibasodik meg, hanem a forrasztás megy tönkre és ezért kell eldobni a kártyákat.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#75957) Mr.Mercury


Mr.Mercury
aktív tag

Sziasztok!

Lehet nem teljesen idevaló a kérdésem, de a játékok topikban sajnos nem tudtak segíteni, háta itt van ötlete rá valakinek:

Most kezdtem el a Wolfenstein Youngblood-ot, de a játékban mindenhol ilyen ferde, szemcsés csíkozódás van (mint amikor nincs tökéletesre hangolva egy tv adó), ami egyetlen másik játéknál sem volt eddig. Esetleg tudtok tippet adni mi okozhatja a jelenséget? :F Driver a legfrissebb, a játékon belül pedig nem találtam olyan beállítást, ami kifejezetten okozhatná a jelenséget. Visszavett grafikán is ott van, onnantól, hogy bejön a játék főmenüje. Amíg az elején megy, hogy milyen stúdió játéka meg milyen technológiákat használnak, meg epilepszia veszély felhívás, stb. addig minden ok, a főmenütől kezdve meg végig jelen van.

Mercury

(#75958) Csupingo válasza Mr.Mercury (#75957) üzenetére


Csupingo
veterán

Kutya legyek, de nem látok semmit. Esetleg keretezd be, hol kell a szemet mereszteni. Viszont ha print screen-nél nem látszik, akkor az inkább csatlakozó, kábel, vagy monitor gond szokott lenni.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#75959) attiati válasza varmi2 (#75956) üzenetére


attiati
veterán

És ez gyakorlatban mit jelent?

Milyen arányban hullanak a vga-k?
És hány éves kártya számít öregnek, rizikósnak ... hibásodás szempontjából?
Ha tönkremegy, akkor kuka, nem javítható általában?

Nagyon nagy átlagban kérdezem, nem értek hozzá.

(#75960) Mr.Mercury válasza Csupingo (#75958) üzenetére


Mr.Mercury
aktív tag

Nekem a linkelt kép jobb oldalán (is) egyértelműen látszik (főleg a sötét részeken) jobbra dőlő, ferde csíkozódás. Természetesen, ha szükséges be is keretezem mire gondolok. :U

Mercury

(#75961) varmi2 válasza attiati (#75959) üzenetére


varmi2
nagyúr

3 éves kártyát már ne vegyél. Lehet használt kártyát venni, de olyat, amin van még legalább 1 év bolti garancia.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#75962) Selynelar


Selynelar
aktív tag

Üdv Mindenkinek.

A következő lenne a kérdésem.

Egy rtx 2080 ti-om van.
Nvidia control panelben melyik energiagazdálkodási módot érdemes használni?

Adaptív
Optimális
Vagy Maximális teljesítmény előnyben részesítése(ha ezen hagyom napi 24-ben okozhat kárt a vga-ban vagy rövidítheti az élettartamát?)

Főként játékra használom.Asztali Pc.

Előre is köszönöm a válaszokat. :R

[ Szerkesztve ]

(#75963) Viktor77 válasza Selynelar (#75962) üzenetére


Viktor77
titán

Maximális teljesítmény. 2D-ben így is visszaveszi a az órajeleket, 3D-ben nem fog ugrálni (a booston kivül persze).

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#75964) Selynelar válasza Viktor77 (#75963) üzenetére


Selynelar
aktív tag

Köszönöm a gyors választ.S ha ezen van folyamatosan az nem fog ártani a kártyának?
Bocs a hülye kérdésért. :R

(#75965) Viktor77 válasza Selynelar (#75964) üzenetére


Viktor77
titán

Ha ártana, lenne a driverben ilyen opció szerinted?

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#75966) Csupingo válasza Selynelar (#75962) üzenetére


Csupingo
veterán

Azt hiszem adaptív-ot és optimálist célszerű használni, ezeknél terheléstől függően állítja az órajelet. A maximálisnál már kis terhelés esetén is a legnagyobb órajelre áll be. Ez azért felesleges pl. böngészés vagy filmnézés közben. Megnő a fogyasztás és gondolom kijelenthetjük, hogy valószínűleg rövidül az élettartam is, mert a kártya többet megy max. teljesítményen. A venti és a hővezető paszta is előbb megadja magát. (Lehet hogy a tápegység is. :) )

(#75960) Mr.Mercury: én még mindig nem látom, bár nálam le van húzva a fényerő és a kontraszt is. Reméljük ránéz valaki más is. Nem tudsz kipróbálni hdmi helyett DP-t, vagy dvi-t?

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#75967) Viktor77 válasza Csupingo (#75966) üzenetére


Viktor77
titán

Súgok: 3D beállítások alatt van az opció. A többit sztem kitalálod.

Vannak ott vonalak, de szerintem direkt olyan.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#75968) Csupingo válasza Viktor77 (#75967) üzenetére


Csupingo
veterán

Arra gondolsz, hogy pl. böngésző hardveres gyorsítása esetén nem emel órajelet a kártya, vagy nagy képfrissítésű, esetleg felbontású kijelző, vagy kijelzők esetén? Vagy komolyabb videó lejátszásakor? (vp9, h.265)

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#75969) Viktor77 válasza Csupingo (#75968) üzenetére


Viktor77
titán

Így van, Most direkt kipróbáltam. Annyit emel, amennyit muszáj, de maxra csak 3D-ben ugrik. Attól mert 2D-ben több kraftot igényel valami, még nem fog 2000/8000-en járni a kártya.
Mondom, csak 3D-ben van ráhatással bármire is, 2D-ben nem lehet ilyesmit állítani, ezt automatikusan csinálja a kártya.

Nekem most Chrome-ban, gyorsítással, 144Hz-en semennyit nem emel, akkor sem, ha maxra rakom.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#75970) Csupingo válasza Viktor77 (#75969) üzenetére


Csupingo
veterán

Nofene! Pedig már többször láttam leírva, hogy ilyenkor max-ra ugrik. Jó tudni. Akkor ez csak kis terhelést okozó játékoknál hátrány, ahol amúgy elketyegne félgőzzel is.

Gyorsan kipróbálom én is, átkapcsolom, aztán kezdek vadul böngészni.

Nekem felküldte szépen. 8 oldal, ebből 2 fórum.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#75971) Selynelar válasza Viktor77 (#75965) üzenetére


Selynelar
aktív tag

Jogos.Csak gondoltam biztosra megyek főleg egy ilyen összegű vga-nál. Amúgy van ráció abban amit írsz,egy 2k 144hz monitorral használom.Ha elindítom a Csgo-t még fel se pörög a venti.De amint valami komolyabb játékot indítok akkor hallom hogy felpörögnek a ventik.
Köszönöm a segítséged. :C

(#75972) Viktor77 válasza Csupingo (#75970) üzenetére


Viktor77
titán

Linkeled azt az oldalt, amelyik szerinted a legtöbbet eszi?

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#75973) Selynelar válasza Viktor77 (#75972) üzenetére


Selynelar
aktív tag

"Set it to OPTIMAL globally. Then, for a demanding game, set a profile to High Performance. I tried setting it to High Performance globally recently and, after watching a video, I monitored GPUZ and it was not downclocking correctly. My 1070 stayed at 1600Mhz+ even with videos closed."

Találtam egy ilyet külföldi fórumon.
Így azt hiszem hogy ez a válasz a kérdésemre. :))

[ Szerkesztve ]

(#75974) Csupingo válasza Viktor77 (#75972) üzenetére


Csupingo
veterán

Felnőtt játék oldal. :D Most néztem, optimális és adaptív esetén is ilyen magasra szöknek ilyenkor az órajelek. A procit is szokta 8-14% között terhelni. Görgesd fel-le, aztán figyeld az értékeket. Persze lehet, hogy a régi firefox szemved csak vele, mert még 56-ost használok.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#75975) Viktor77 válasza Csupingo (#75970) üzenetére


Viktor77
titán

Most megnéztem egy 4K 60fps videót, ugyanannyira emel maxon és optimálisan is 800-900MHz).

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#75976) Viktor77 válasza Selynelar (#75973) üzenetére


Viktor77
titán

Ja, az ott bug. Ha az 1070-je nem csökkenti az órajelét miután bezárta a videót, az hiba.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#75977) Viktor77 válasza Csupingo (#75974) üzenetére


Viktor77
titán

Görgettem össze-vissza, maxos beállítással sem emel 607MHz fölé.
Sőt, 227MHz fölé, nyitva maradt a 4K videó.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#75978) Selynelar válasza Viktor77 (#75976) üzenetére


Selynelar
aktív tag

Arra gondoltam énis. Adaptive-ot ajánlják nagyon hogy érdemes azon hagyni.Hogy csak akkor boostol amikor szükséges.S jobb az fps is.No tearing. "Próba cseresznye"

Optimal Power
Maximum power saving. It effectively stops the GPU from rendering anything in idle if the desktop isn't changing. Moving your cursor around for instance will trigger a render. Other than that, it's the same as Adaptive.
Adaptive
Lowers the clock of the GPU and memory when idle and in games (when usage is low). It's basically the same as Intel's Speedstep and AMD's Cool'n'Quiet.
Maximum Performance
Clocks will not be lowered when in games, this will of course increase power consumption and heat. It will lower in idle, however if you launch Google Chrome for instance, the GPU will run at maximum clocks while it's open.
Generally, I recommend Adaptive. For some games you have to specifically tell it to run full throttle in order to avoid stuttering.

Reddit-ről szedtem.

(#75979) Viktor77 válasza Selynelar (#75978) üzenetére


Viktor77
titán

Ez simán csak hülyeség. Attól, hogy megnyitod a Chrome-ot nem fog maxon járni a GPU, akkor sem, ha max teljesítményre rakod a vga-t.

Amúgy, ha bármilyen teljesítményfokozó ötletelést elolvasol (jatékra vonatkozólag), mindenhol a max teljesítményt fogják ajánlani, mert bizony vannak, akik észreveszik ha ugrál a vga órajel.

És mitől lenne jobb az fps, ha nem maxon jár a kártya? Ez ellentmondás. Csökkenti az órajelet ahol kell, de több lesz az fps?
A tearingnek ehhez meg aztán végképp semmi köze.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#75980) Selynelar válasza Viktor77 (#75979) üzenetére


Selynelar
aktív tag

Igazad van.Bárhol rákerestem hogy best nvidia settings ott mindig a max teljesítményre volt állítva.2080am előtt egy 1080 ti volt és két évig a max teljesítmény volt beállítva.Semmi baja nem lett.Akkor még néztem is Msi Gaming app-al s nem ugrált az órajel desktop alatt.600mhz volt ott az órajel.Ha játékba léptem akkor ugrott fel 1700mhz-re. Egy szónak is száz a vége.Megfogadom a tanácsod.Köszönöm. :R

(#75981) attiati válasza varmi2 (#75961) üzenetére


attiati
veterán

És ha újan megveszel egyet, akkor hány évig bírja?

Csak azért kérdezem, hogy az új kártyák rövidebb időre "vannak kalibrálva" és pár év után nyekk?
Vagy kizárólag azért veszélyes a 3 éves (használt), mert nem ismerjük az előéletét? De egyébként meg vígan elszaladgálnak sok sok évet?
Simán terveznék vele 6-7-8 évre.

(#75982) varmi2 válasza attiati (#75981) üzenetére


varmi2
nagyúr

1. a használt vga előélete bármi lehet, ezért kell rá garancia.
2. 6-7-8 évet elvárni egy hardvertől, amire a gyártó 2-3 év garanciát ad, butaság.
3. A vga-ra nem a használat a káros, hanem a sok hőingás. Ezért nem látsz olyat itt a fórumon sem, hogy a bányászatra használt kártya meghibásodik(nem a rossz biosok miatti hibákra gondolok) a használat miatt(persze a venti az tönkre mehet rajta), de akik csak játszanak a kártyákkal, azoknál pedig meghibásodik 1-2-3-4 év alatt. Mert a gyártók áttértek az ólom mentes forrasztásra(környezet barát címszó alatt) és bizony az ólom mentes forrasztás sok hőingás után porlad, rideg lesz, és emiatt pusztulnak el a kártyák.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#75983) attiati válasza varmi2 (#75982) üzenetére


attiati
veterán

Köszi az infót, így már sok mindent értek.

1. valóban kell a garancia, de ha a termék megbízható (lenne), akkor gari nélkül is megveszi az ember a másodpiacon, azonban a 3. pont miatt már teljesen világos.

3. Ez esetben akkor jelentősen lerövidült a gpu-kt élettartama??!
És akkor sokkal nagyobb amortizációt kellene használni a 3 éves használt gpu-kra?

Hisz ha egy termék 90%-a meghibásodik 5 éven belül, akkor a harmadik évben már nem csak a technológiai elavulást kellene felszámolni, hanem a hátralevő fizikai működőképességét is be kellene árazni. Mint egy SSD-nél, ha 50%-on áll, akkor eleve az ár is maximum 50%-ról indulhat, és abból levonni a technológiai elavulást.

Ha tényleg így van, hogy kevésbé tartósakká váltak a gpu-k, akkor kész öngyilkosság megvenni egy 3+ éves gpu-t.

3+ Ha főleg a forrasztás megy rajta tönkre, akkor újraforrasztással javítható? Vagy tartós kárt okoz a meggyengült forrasztás a gpu magban, memóriában, mindenben?

Ezekről sehol nem olvastam, hogy ennyire rövidebb élettartamúvá váltak a gpu-k.

2. A mostani videókártyám 8 éves, kutya baja. Ebből indultam ki, amikor elvárok 6-7-8 évet ezektől az eszközöktől. (Értem, hogy hűtő, mosógép, minden silányabb minőség, mint régen)
Egyébként ha várhatóan 3 évig mennek el a vga-k, akkor nem ad rá semelyik gyártó 3 év garanciát. Anyagi csőd lenne.
Hol lehet ezeknek a vgaknak az élettartama?
És valóban rövidebb, mint régen?

[ Szerkesztve ]

(#75984) varmi2 válasza attiati (#75983) üzenetére


varmi2
nagyúr

Javítható újra forrasztás sál, cserével. De ezek bga tokozást használnak. Így forrasztó páka nem jó a javitashoz. Speciális bga cserélő gép kell.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#75985) attiati válasza varmi2 (#75984) üzenetére


attiati
veterán

És sacc per kábé mennyi a javítás költsége, ha "csak" újraforrasztás kell?

Megállja a helyét az az állítás, hogy lerövidült az újabb vga modellek élettartama?

(#75986) varmi2 válasza attiati (#75985) üzenetére


varmi2
nagyúr

Olyan nincs, hogy csak újra forrasztás. Vagy csere új chipre, vagy bga reboolozas ami ismét plusz költség ha vállal egyáltalán reboolozas. Tobbe kerülnek ezek a dolgok mint a 4-5-6 éves kártyák piaci ára.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#75987) attiati válasza varmi2 (#75986) üzenetére


attiati
veterán

köszi, akkor felejtős

És az élettartam kérdés?
Rövidült, hosszabb lett, kb ugyanaz, mint régen?

(#75988) Winchester95


Winchester95
őstag

Sziasztok!
Lenne egy hibám.
Gondoltam hogy csalódás lesz, de hogy ilyen hamar?
Hardveraprón vettem ezt a gépet:

[link]

Ezt a hibát dobta ki.
Nagyon ritkán, van hogy 40 perc után van hogy 2 óra múlva.
Az egész kép ilyen piros, egyből megmozgatom az egeret, és eltűnik a piros csík de le van fagyva a képernyő hang van, csak az újraindítás segít.
Videót nézve jön elő , de néha csak netezés közben is.


Szerintetek vga?
Én arra tippelek.

Jó kis gép, de ez így nem jó.
Akitől vettem, azt mondta ott nála ki tudom próbálni, de nem ad rá semmi garanciát.
Soha nem szoktam belemenni ilyenekbe, de most az egyszer bele mentem.

[ Szerkesztve ]

(#75989) Winchester95 válasza Winchester95 (#75988) üzenetére


Winchester95
őstag

(#75990) Borisz76 válasza Winchester95 (#75989) üzenetére


Borisz76
veterán

Másik gépben is próbáld ki a VGA - t.
Szerintem is az a hibás.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#75991) Csupingo válasza Winchester95 (#75989) üzenetére


Csupingo
veterán

Esetleg kéne szerezni egy dvi-hdmi kábelt, vagy átalakítót és kipróbálni a prociban lévő igp-vel, a kijelzőt az alaplapra kötve. Akkor lehetne kukázni ezt a hibásnak tűnő vga-t.

Tv-vel használod csak, hdmi csatlakozóval? Akár másik driverekkel is próbálgathatod, de inkább hardver hiba lesz.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#75992) Winchester95


Winchester95
őstag

Volt használva dvi kábelen.
Most hdmi kábelen.
Ugyan az az eredmény.
Mai nap kipróbálom igp-vel.
Hátha.

(#75993) Selynelar


Selynelar
aktív tag

Üdv Mindenkinek,

A kérdésem főleg msi gaming x trio tulajokhoz szól,ami a következő:
Az normális,hogy az RTX 2080 TI kártyámnak a ventilátora nem pörög folyamatosan? Ha elindítok egy gpu tesztet,akkor felpörög. Viszont most is áll mint Katiban a gyerek.
Van egy support ami alátámasztja a kártyát. Kicsit félek,hogy esetleg az,ami akadályozza a venti mozgását.

Előre is köszönöm a válaszokat.

(#75994) Csupingo válasza Selynelar (#75993) üzenetére


Csupingo
veterán

Persze, normális. Ez egy félpasszív kártya, csak 60 fok környékén kapcsolja be a ventilátorokat. Amúgy van a kártyának topikja, ott biztos több tulajt találsz.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#75995) Winchester95 válasza Csupingo (#75994) üzenetére


Winchester95
őstag

Nincs valami tippetek?
Átraktam az integráltra, letöltöttem az alaplap honlapjáról a drivert az igp-hez, (win7 64bit)
Erre kiírja telepítéskor hogy nem felel meg a rendszer a minimális követelményeknek....
:W

(#75996) varmi2 válasza Winchester95 (#75995) üzenetére


varmi2
nagyúr

Lehet rossz a windows verziód. Frissits win10-et.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#75997) Csupingo válasza Winchester95 (#75995) üzenetére


Csupingo
veterán

Akkor a vga-t kivetted, kijelző az alaplapra kötve? Tuti win7 64 bit? Innen néztél drivereket?

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#75998) Selynelar válasza Csupingo (#75994) üzenetére


Selynelar
aktív tag

Köszönöm.

Üdv :R

(#75999) Winchester95


Winchester95
őstag

Win7 64bit.
Nem onnan alaplap gyártótól.

Érdemesebb win10-et felrakni egy ilyen gépre?
(Net+filmezés).

(#76000) Csupingo válasza Winchester95 (#75999) üzenetére


Csupingo
veterán

Sikerült? Tényleg 2 GB ram van a gépben? Szerintem felesleges a win 10 (kicsit nagyobb a gépigénye). A proci azért bírna vele, de ha sikerül működésre bírnod az igp-t win 7 alatt, akkor az is elég lehet, mert ha jól tudom, a win10 már nem támogatja (nincs hozzá driver se, ha minden igaz). Persze ki lehet próbálni, hogy a gyakorlatban mi történik win 10 használat esetén, ha neked az jobban tetszik, meg az a jövőő. :DDD

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.