Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39001) sethonore válasza varmi2 (#38999) üzenetére


sethonore
csendes tag

Értem. A két kártya közül az egyiket ugye 100 %-ban használja a másikat ugye a lap pedig úgy ahányszoros a másik vga foglalat. Ha nekem mind a kettő pcie foglalatom 16 szoros akkor a másodlagos videokártyát is 100 %-ban használja majd a lap? [link]

Jónás Zoltán 06308855746

(#39002) kona005 válasza sethonore (#39001) üzenetére


kona005
senior tag

Nem feltétlenül, csak akkor ha az az x16-os sín x16 módban is megy.
Van ahol csak x8-ban de van olyan is hogy x4-ben.

Te lapodon van két darab x16-os 16-os módban és van két x16-os x4-es módban.
Igen így jó lesz a CF, de szerintem inkább 1 erősebb kártyát vegyél. :)

[ Szerkesztve ]

(#39003) varmi2 válasza SirAlo (#39000) üzenetére


varmi2
nagyúr

Nem lehet. SLI-ba kötni, csakmNvidiat lehet, CF-be meg csak AMD-t, átjárás nincs a gyártók között, főleg meg intel igp-hez.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#39004) varmi2 válasza sethonore (#39001) üzenetére


varmi2
nagyúr

Egyik sem lesz 100%-osan kihasználva, mert a cf skálázódás nem 100%-os, legjobb esetben olyan +80% teljesítményt várj. De ez függ a driverektől, az aktuális játéktól.
Az jó lap, abban mind a két kártya x16-an megy.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#39005) cashback válasza SirAlo (#39000) üzenetére


cashback
őstag

Intel +nvidia/amd kártyára itt a megoldás: [Virtu MVP 2.0]

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#39006) SirAlo válasza cashback (#39005) üzenetére


SirAlo
aktív tag

Ez pontosan hogyan is mukodik, fizetos? Miben segit pontosan ? Olyan mintha SLI-be lenne 2 videokartyam ?

(#39007) cashback válasza SirAlo (#39006) üzenetére


cashback
őstag

Fizetős... Viszont nagyon sok alaplaphoz adták az alapszoftvert mint tartozék. Már amelyik tudja ezt használni.

Elsősorban energia gazdálkodás lenne a célja, viszont olyan funkciókat is kapott ezáltal amivel a grafikai teljesítmény felgyorsítható.
Lényegében olyan mintha SLI/CF lenne... csak éppen az Intel IGP-t használja másodlagos kártyának.
Játéka válogatja, hogy mi jó neki... teszteket kell nézegetni. Itt PH-n is írtak róla már párszor: [link]

[ Szerkesztve ]

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#39008) SirAlo válasza cashback (#39007) üzenetére


SirAlo
aktív tag

Feltelepitettem a trial verziot, ami 30 napig hasznalhato, de ezt irja ujrainditas utan: Wrong GPU configuration. Please check your hardware/drivers.
Disabling Virtu MVP 2.0, and exiting.

I5 proci, GTX 760 videokartyaval, Asrock H87 Pro4 alaplap ( fel kell telepitni az intel IGP driveret is?)

[ Szerkesztve ]

(#39009) joysefke válasza SirAlo (#39008) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Egy GTX 760 mellett nincs értelme ilyen marhaságokkal bohóckodni. Tiltsd le BIOS-ból az intel grafikus lassítóját, unistalláld az Intel drivert és kész. Ennyi.

J.

(#39010) wolfman


wolfman
veterán

Segítsetek legyetek szívesek, mert menten felrobbanok!
Egy cimborámnak rakom fel újra a windows XP-t már sokadik alkalommal, én szoktam ezt végezni. Most is felraktam mindent, minden megfelelően működik, de nem tudom miért, a VGA (ATI 4650 AGP) nem telepíthető!!! Mármint 13.1 CCC telepítésvezérlő felmegy, telepítéskor kiválasztom, hogy egyéni telepítés, de a választható funkciók között csak a HDMI audióvezérlő van, driver és CCC nincs!!!!! Miért? Több drivert is próbáltam, de ugyan ez a helyzet. Életemben nem láttam még ilyet és korábban se jelentkezett ez a dolog!

Ha valaki tudja a megoldást vagy sejti mi lehet, ossza meg velem, mert egész nap ezzel sz.radkodom (mármint a géppel).

[ Szerkesztve ]

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#39011) cashback válasza SirAlo (#39008) üzenetére


cashback
őstag

Nem támogatott alaplap (még): [link]
Hacsak bios-ban nem találsz Lucid opciót... mert ott kell engedélyezni.

Egyébként ahhoz a konfighoz tényleg hülyeség szenvedni ilyennel.

[ Szerkesztve ]

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#39012) IzI


IzI
senior tag

Hi

Tudna nekem vki mondani olyan programot,amivel tudom szabályozni a ventilátor fordulatszámát win7-re? Elvileg van ilyen,mert volt korábban,csak win reinstall volt azt nem mentettem :)

(#39013) Rivaul válasza IzI (#39012) üzenetére


Rivaul
addikt

SpeedFan, vagy a kártya gyártói programja esetleg ha van neki. Illetve régen riva tuner is tudta asszem.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#39014) IzI válasza Rivaul (#39013) üzenetére


IzI
senior tag

Köszi

(#39015) Rico83 válasza IzI (#39012) üzenetére


Rico83
tag

Speedfan

Mivel a piros tablettákat is vényre adják már...így Neo-ra sem számíthatunk!

(#39016) wolfman


wolfman
veterán

(39010)-re valakinek valami ötlet amin elindulhatok?

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#39017) BarnaiT


BarnaiT
csendes tag

sziasztok

olyan gondom van, hogy mikor feltelepítem a gépre a win 7-et, egy darabig semmi gond (1-2nap), de mikor elkezd frissíteni magát, az öszes internek kezelő (explorer, firefox), és egy két játékba kicsit ugrál a kép, néha egy két játék lefagy.
De ha letelíptem a catalystot akkor nincs semmi gond.
A legújabb catalyst van fent 13.12

gép:
asus z87 deluxe
i5 4670k
gigabyte 7970 1100 ghz edition.

régebbi cataylstel is ugyan ezt csinálja.

Ötelt??

(#39018) BarnaiT válasza wolfman (#39016) üzenetére


BarnaiT
csendes tag

szia

ebben segíthetek neked, mert nekem is van egy Gigabyta 4650 agp kártyám, és nem lehet feltelpíteni csak EREDETI TELEPÍTŐVEL AMIT A VGA-HOZ ADNAK
a leszedett catalystok, nem jók, mert hiányol valami filet.

én már rég elakartam adni, csak nem tudom holvan az eredeti lemez hozzá, anélkül meg nem lehet rendesen felrakni,.

ha van neked hozzá lemezed, érdekelne, egy másolat :)

[ Szerkesztve ]

(#39019) Rico83 válasza BarnaiT (#39017) üzenetére


Rico83
tag

Azt hiszem az órajel ingadozás miatt van.Rég volt már AMD-s kártyám, de azt hiszem a catalist-ban meg lehet nézni az órajeleket.
Vagy próbáld ki egy erősebb táppal.

Mivel a piros tablettákat is vényre adják már...így Neo-ra sem számíthatunk!

(#39020) suhi84


suhi84
tag

Sziasztok!

Pénteken vettem egy MSI 660GTX Gaminget, ami tegnap kaptam kézhez.
Este betettem a gépbe, a cd-ről gyorsan feltettem a drivereket, újraindítottam szépen bejött.
Na mondom akkor teszt, elsőnek a Race07-t indítottam, de már menüben furcsa kékes lilás zizegő csíkok jelentek meg és újraindult a gép, viszont utána már csak 800x600-s felbontásom volt.
Szétszedtem, kivettem, újra rákötötttem a tápcsatit.
Gép bekapcs, már ki tudtam menni a játékban a pályára, működik minden fasza, 2 perc múlva ugyanaz a jelenség.
Az i5-s integgrált nem kavarhat be? Vagy ram hiba? Ma este még megpróbálom betenni egy másik slotba.

(#39021) wolfman válasza BarnaiT (#39018) üzenetére


wolfman
veterán

Elképzelhető amit mondasz, de ez meg abban hibádzik, hogy korábban már egyszer feltelepítettem a VGA-t netről szedett driverrel (ha emlékezetem nem csal, akkor ugyan ezzel a 13.1-essel) és akkor tökéletesen működött. Mikor vettem nem is volt hozzá lemez, csak OEM. Csak a windows közben el lett kókányolva, aztán hogy újratettem jött ez a hülyeség is. :(

De hogy még tisztább legyen a kép, a teljes történet:
Haver elhozta a gépet, otthon összedugtam, látom, hogy több programot használ, mint amennyi hely van neki a C-n, így adtam még 3Gb-ot EASEUS partition managgerrel. Újraindítás, XPlemez be, majd telepítéskor látom, hogy felcserélte a C-D meghajtók betűjelét! Nem baj, mondom majd felcserélem ha kész. Na csak utána bizonyosodtam meg, hogy ezt nem lehet. Microsoft honlapon van rá egy megoldás regedit mókolással, de utána meg nem indult el a windows. Ekkor nem volt kedvem megint felrakni a windowst D betűjellel, így mindent lemásoltam róla, páromnál megint EASEUS P.M.-el újra partícionáltam, visszamásoltam mindent, majd tökéletesen felraktam minden programot, csak az ATI CCC és a drivere nem akar felmenni.
Ezt a kis történetet azért írtam le, mert lehet hogy a két dolog egybevág, nem tudom (elképzelhető), de hogy a tegnapi napomat fullosan ezzel b.sztam el, az biztos! :(

Azért várom most az ötletmorzsákat, mert megyek ma a sráchoz és meg kéne csináljam, ha lehet nem megint win-reinstallal. :(

[ Szerkesztve ]

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#39022) Rico83 válasza Irvkhf (#99) üzenetére


Rico83
tag

Az élményindex csak megközelítő értékeket mutat.Viszont azt se felejtsd el hogy a 8600gt 256 bites.

Mivel a piros tablettákat is vényre adják már...így Neo-ra sem számíthatunk!

(#39023) BarnaiT válasza Rico83 (#39019) üzenetére


BarnaiT
csendes tag

700w os táp van a gépemben, gigabyte odin. Úgy hogy nem hiszem azzal van gond, mert ha csak játék közben csinálja oké, lenne, mert akkor felveszi a videó kari a teljesítményt, de ha csak firofoxot használom akkor csak kb 80wattot eszik a gép.

Szerintem a catalyat akad össze valami frissítéssel.
Tavaly vettem a karit novemberben, egy gtx 560ti cseréltem, le. Akkor Nvidia driver uninstall, catalyst fel, és nem volt gond, csak most mikor, 2 hte újraraktam a gépet.

[ Szerkesztve ]

(#39024) Rico83 válasza BarnaiT (#39023) üzenetére


Rico83
tag

Akkor próbáld meg ráengedni az összes fontosabb frissítést, hátha javít valamit.

Mivel a piros tablettákat is vényre adják már...így Neo-ra sem számíthatunk!

(#39025) Berguson


Berguson
tag

Hello!
Segitseget kernenk!Adott egy gtx780 dcuII kartya. Barmelyik jateknal 1percenkent (de mp.pontosan 1percenként) megakad a kep 1pillanatra,van hogy a hang is megakad,sot a kartya ventije is arra az 1mp.re kicsit visszabbesik,az fps visszaesik 15re,majd visszaugrik normal allapotra (80-100fps jatektol fugg) es tovabbi 59mp.ig ismet hibatlan minden!
Mar mindent kiprobaltunk,friss win7 ultimate 64bit,legujabb nvidia 334.89 whql driver.
Segitsetek legyszi hogy ez mitol lehet. Masik gepben nem csinal ilyent a kartya.

(#39026) kona005 válasza suhi84 (#39020) üzenetére


kona005
senior tag

Szerintem az melegedés, órajel vagy feszültség probléma lesz.

Hagyjad a cd-t a pibe, rakd fel a legujabb drivert.
Esetleg egy bios defaultra állitast is kiprobalhatsz.
Uj a kartya? Milyen tapod van?

[ Szerkesztve ]

(#39027) suhi84 válasza kona005 (#39026) üzenetére


suhi84
tag

Egyből frissítettem a drivert azt elfelejtettem írni. De ahogy írtam utána is behalt újra.
BIOS Default? Nem állítittam még semmit. Mondjuk hülye vagyok hozzá...
Táp: Chieftec CTG-500-80PB
Zsír új kártya, még meleg...

(#39028) kona005 válasza suhi84 (#39027) üzenetére


kona005
senior tag

A tápnak bírnia kell.
A biosnál van egy olyan start with optimized defaults vagy valami ilyesmi, lehet meg az elozo karid zavart be. De szines kepeket vagy csikokat az tulfeszeles vagy magas orajeleknel tapasztaltam.

[ Szerkesztve ]

(#39029) suhi84 válasza kona005 (#39028) üzenetére


suhi84
tag

Ezzel az a gáz, h nem volt előző kari, csak az i5 integráltját használtam két hétig, zsír új a konfig.
Nem húztam, nem állítgattam semmit.
A proci GPU így bekavarhatott?

(#39030) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Sziasztok

Nvidia GT610 elég full hd filmek lejátszásához?
Haverom akar gépet összetenni csak arra, de én az Ati HD6450-et ajánlottam inkább neki.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#39031) Superhun válasza .LnB (#39030) üzenetére


Superhun
addikt

Nem kell diszkrét VGA neki, full HD filmnézéshez az integrált megoldások is bőven elégségesek.

(#39032) senzaj válasza suhi84 (#39029) üzenetére


senzaj
senior tag

Én a helyedbe visszavinném gariztatni. :(

(#39033) suhi84 válasza senzaj (#39032) üzenetére


suhi84
tag

Én is ettől féltem, csak gondoltam, hátha van vmi amiről nem tudok és feleslegesen küldöm vissza.

(#39034) mcs válasza .LnB (#39030) üzenetére


mcs
veterán

Nekem GT 610 van, és kifogástalanul viszi. A Killa Sample lejátszása 3% processzorterheléssel jár nálam PotPlayer x64-el és AMD X3 450el.

[ Szerkesztve ]

(#39035) RichiE24


RichiE24
csendes tag

Sziasztok ! R9 270 X kártyát szeretnék. A Sapphire Toxic Edition--t választanám, de ott a 2 év gari ami engem eléggé zavar ahhoz hogy elálljak a vásárlási szándékomtól. A kérdésem az lenne, hogy más gyártó R9 270Xét (elég sokan 3 év gart vállalnak) fel lehet e rizikó mentesen és biztonság mellett húzni a Toxic órajeleire ?

(#39036) Superhun válasza RichiE24 (#39035) üzenetére


Superhun
addikt

MSI 270X Hawk nem jár messze, csak a RAM-nak kell egy kicsit adni. :K

(#39037) RichiE24 válasza Superhun (#39036) üzenetére


RichiE24
csendes tag

Köszi, én is ezt szemeltem ki. Azonos órajelen hozza a Toxic teljesítményét ? Azért kérdem mert nem tudom hogy működik ez az órajelezés. Az ugye tiszta, hogy minél nagyobb annál több kakao. Hűtése megfelelő illetve halk ?

(#39038) joysefke válasza RichiE24 (#39037) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Én nem hinném, hogy nagyon válogatnák ezeket a 270X-eket. Bár a tunningra nyilván nincs garancia, de én némi 270X kutakodás után (én is 270/270X-el szemezgetek) azon jobban meglepődnék, ha nem lehetne egy 270X-et 1150MHz-re felhúzni, mint azon, hogy fel lehet.

Azonos órajelen azonos teljesítmény. Ugyanaz a GPU van rajtuk.

Egyébként az Asus 270X DCU2 TOP az MSI Hawk mellett alig marad el a Toxic órajeleitől, de ugyanúgy mint az MSI, három év garos és kicsit olcsóbb.

J.

[ Szerkesztve ]

(#39039) Superhun válasza RichiE24 (#39037) üzenetére


Superhun
addikt

Az MSI Hawk az egyik leghalkabb 270X-es a piacon. Az Asus DC2 kb. 10 dB-lel hangosabb terelés alatt. A Toxic már egy más történet, de a 3 év gari miatt én mindenképpen az MSI-t venném.

(#39040) kona005 válasza suhi84 (#39029) üzenetére


kona005
senior tag

Ennyire szerintem nem, ha megy akkor mennie kell.
Vidd vissza en is azt mondom!

(#39041) wolfman válasza wolfman (#39021) üzenetére


wolfman
veterán

Na pontosan ugyan ez az én problémám is!!!
A telepítő alkalmazásban nincs driver és CCC!

Erre valakinek ötlete???

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#39042) RichiE24


RichiE24
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm Superhun és joysefke a hasznos infokat :) MSI mellett döntök.

[ Szerkesztve ]

(#39043) dodopek


dodopek
addikt

Sziasztok!
Ez a kártya képes arra, hogy egyszerre meghajtson egy crt 1024x768 monitort, és dvi-n keresztül egy HD ready Samsung tv-t kiterjesztett, vagy mozi módban? A gép p4 1.8Ghz, 1gb ram...

Csak dvix, semmi hd...
Köszi!

(#39044) dodopek válasza dodopek (#39043) üzenetére


dodopek
addikt

Vagy ajánlanátok jobbat max 3000 forintig a hardverapróról?
Köszönöm!

(#39045) suhi84 válasza kona005 (#39040) üzenetére


suhi84
tag

Köszi!
Elindítottam a gariztatást. Csak kár, h Miskolc és BP nincs annyira közel. :)

(#39046) senzaj válasza dodopek (#39043) üzenetére


senzaj
senior tag

6200-assal felejtsd el a HD readyt... 3000-ért nem fogsz kapni értelmes kártyát ehhez sajnos.

(#39047) Rico83 válasza dodopek (#39044) üzenetére


Rico83
tag

Képes rá a kártya hogy elvigyen két megjelenítőt, de kompromisszumokat kell kötnöd.
Ha azt szeretnéd hogy miközben a tv-n menjen a film és mellette a monitoron netezni tudj, ahhoz nem csak a vga, hanem a konfig is kevés.
Klón módban viszont működne.

Mivel a piros tablettákat is vényre adják már...így Neo-ra sem számíthatunk!

(#39048) InterFox


InterFox
senior tag

Sziasztok, gyors kérdés!

[link]
Itt mind a két ágba be kell csatlakozni vagy csak az egyikbe?

PSN ID: interfoxthedead

(#39049) sanci752 válasza InterFox (#39048) üzenetére


sanci752
újonc

Szia mindkettöbe.

(#39050) InterFox válasza sanci752 (#39049) üzenetére


InterFox
senior tag

Köszi szépen!:)

PSN ID: interfoxthedead

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.