Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4951) csucsbicep válasza d3lete (#4949) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Nem tudom mennyiért jutsz hozzá, nyilván ez közre játszik.

Diplomata: Én a kitartok az érveim mellett. Nekem nem kéne, inkább eladnám a 4890-et és vennék vmi újabbat. Ez az én véleményem.

[ Szerkesztve ]

(#4952) d3lete válasza csucsbicep (#4951) üzenetére


d3lete
aktív tag

6k : :Y akinek van feles crossfire hídja az írjon már egy pü-t megegyezünk

[ Szerkesztve ]

(#4953) sekemek válasza Diplomata (#4936) üzenetére


sekemek
csendes tag

Kb 70-80 okos volt csak a gpu amikor lefagyott a gép, pedig játékoknál 90 fölé is szokott menni, de ott nincs ilyen probláma, csak a furemarkal volt ez :D

a

(#4954) DJ WOKKY válasza sekemek (#4953) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

mert a furmark meg is kínozta minden téren a vga-d, nem csak melegítette.

(#4955) csucsbicep válasza d3lete (#4952) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

6k egy 4890-ért?

(#4956) d3lete válasza csucsbicep (#4955) üzenetére


d3lete
aktív tag

ahha

(#4957) DJ WOKKY válasza csucsbicep (#4955) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

sokallod ? :)

(#4958) Lenry válasza DJ WOKKY (#4957) üzenetére


Lenry
félisten

dehogy. villámáron azonnal adok érte 7-et :)

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#4959) sigmoid


sigmoid
tag

Egy elméleti kérdésem van, hátha valaki itt nagyon vágja a 3d gyorsítás architektúráját...

A DirectX támogatás a videokártyákban mit jelent egész pontosan? Hogy képes az adott DX verzió által megkövetelt műveletekre? Vagy ez a driver (a DX implementáció) jellemzője inkább?

Ez csak azért merült fel bennem, mert láttam olyat, hogy DX10-es drivert húztak DX9-et támogató kártyára. Gondolom nem volt olyan gyors mint egy valódi DX10-et támogató kártyán, de elvileg futott.

...s elindulnék Nagy Szellemként rendet rakni a világban

(#4960) noaa


noaa
csendes tag

Sziasztok!

Egy olyan videókártyára lenne szükségem, amin van dual dvi port és tud kezelni egy 30 colos monitort, melynek max felbontása 2560 x 1600 és rá lehet kötni még egy kisebb monitort is. Tehát összesen két kijelzőt kezel. Játszani nem szeretnék vele. Tudna valaki ilyen kártyát ajánlani? Köszi.

(#4961) DJ WOKKY válasza noaa (#4960) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

pl: 8800gt. Vagy ennél nagyobb kártyák. Sok kártyán megtalálod a dual dvi-t és ezt a kívánt felbontás már alap.

(#4962) Bandika84


Bandika84
csendes tag

Sziasztok!Geforce gt 555M-mel felszerelt gépet néztem ki magamnak,mire elég ennek a kártyának a teljesítménye?
Üdv

(#4963) Lenry válasza DJ WOKKY (#4961) üzenetére


Lenry
félisten

de ő összesen 3 kábellel szeretne csatlakozni a VGA-ra, ezt is vedd figyelembe

(#4962) Bandika84 ha a gép többi részét is leírod, akkor meg tudjuk mondani

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#4964) Diplomata válasza Lenry (#4963) üzenetére


Diplomata
aktív tag

Miért 3 kábellel? "összesen két kijelzőt kezel"

[ Szerkesztve ]

(#4965) DJ WOKKY válasza Lenry (#4963) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

miért kell ahhoz 3 kábel ? ezt nem értem

(#4966) Lenry válasza DJ WOKKY (#4965) üzenetére


Lenry
félisten

mert akkora felbontáshoz két kábel kell (legalábbis régen kettő kellett)
ezért kell a dual link DVI
(nem véletlen van pl ezen a képen is két DVI dugó)

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#4967) Bandika84


Bandika84
csendes tag

18,4 Full Hd,i7 2630QM,8 gb memória.

(#4968) Mkopi


Mkopi
csendes tag

Sziasztok! Van egy Ati hd 4870x2-es karim. Lenne egy olyan kérdésem hogy ha játszok a Crysis 2 vel akkor a viz el kezd vibrálni de semmi más probléma nincs. Akkor a Star Wars legujabb részével játszok és van hogy a képernyöbe van egy ilyen vibráló csik van. De nem pixel hiba. És pedig nem melegszik tull a kari mert max 55-60 fok de inkább 55 szokott lenni. Szeruintetek ez mi lehet? És lehet e vele valamit csinálni?

(#4969) rumkola válasza Lenry (#4966) üzenetére


rumkola
veterán

jééézusom dehogy :DDD

[ Szerkesztve ]

(#4970) Lenry válasza rumkola (#4969) üzenetére


Lenry
félisten

látjuk, hogy van ilyen meg olyan, tudtuk eddig is, de ez a kép mitől mondana ellent annak, amit leírtam?

Single vs. Dual: a DVI-nek, mint digitális adatátviteli csatornának, korlátozott a sávszélessége. Nagyon nagy felbontásokat nem lehet átvinni egy ''link''-en, ezért a nagy (ált. 1920x1200-as) felbontások felett Dual Link-et kell alkalmazni. Ezt tudnia kell a VGA kártyának is és a fogadó eszköznek is.
[link]

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#4971) DJ WOKKY válasza Lenry (#4970) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

most már tényleg kezdek kíváncsi lenni, kinek is van igaza...

(#4969) rumkola ezen hsz-ével azt szerette volna tükörni szerintem, hogy még a singlen-él ugye két külön álló kockát látsz, az addig a dualnal egy egész téglalap. Nos így a csatlakozási felület is megnőtt. Ezzel képes a nagy felbontást átvinni és nem kell 2 kábel.
Vagy nem így van ??

[ Szerkesztve ]

(#4972) Lenry válasza DJ WOKKY (#4971) üzenetére


Lenry
félisten

ha jól értem, akkor a plusz középső tűk viszik át a plusz sávot?

én úgy gondoltam, hogy azok a két kábel, a két csatlakozás közti szinkron miatt kellenek.
de akkor lehet, hogy mégis én vagyok a hülye. :DDD

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#4973) DJ WOKKY válasza Lenry (#4972) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

ha jól értem, akkor a plusz középső tűk viszik át a plusz sávot?

Igen, én erre tippelek. Ahogy eddig olvasgattam erről (jelenleg is), eddig sehol nincs megemlítve a 2 kábel :)
Az szvsz. csak a dupla megjelenítést szolgálja. De lehet én is tévedek :)

(#4974) rumkola válasza Lenry (#4970) üzenetére


rumkola
veterán

2 dvi csati van a monitoron, 2 gépet is rá tudsz kötni, nincs ebben semmi extra, szó sincs arról amiről te beszélsz :)

(#4975) Qru válasza Mkopi (#4968) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Első körben próbáld ki egy másik driverrel. Volt ilyen gondom nekem is, és másik verziójú driver megoldotta a gondot.

mod:

rumkola: Ott a pont. :K Úgy van ahogy írod.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#4976) DJ WOKKY válasza rumkola (#4974) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

félreértés tisztázva :) Így most már mindenki képzett lett ezt illetően. Legalább is minket, akik itt tárgyaltuk a témát.

(#4977) viperabácsi


viperabácsi
addikt

érdekelne nincs -e véletlen olyan táblázat ,hogy milyen másik kártyával lehet crossfire-be kötni egy 6870 es kártyát

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#4978) Mkopi válasza Qru (#4975) üzenetére


Mkopi
csendes tag

Szia! na mondom megnézem az alaplapi videokártyával hogy ha akkor is ezt csinálja akkor lehet hogy más a probléma hát igen az is volt ugyan ugy ezt csinálta. Annak örülök hogy akkor nem a kártya halt meg. Megprobálom amit mondtál és akkor megnézem mi van. Kössz a segitséget.

(#4979) DJ WOKKY válasza viperabácsi (#4977) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

[link] nem sok minden, de a semminél több...

(#4980) Seprioth


Seprioth
csendes tag

Sziasztok!

Egy NVidia GTX460 1Gb GoesLikeHell-hez elég egy 400wattos Enermax Liberty Táp ?

A gépem Athlon IIX4 3Ghz ,6gb ddr2 ram ,160gb vinyo meg 1 db dvd író mert ha nem elég GTX460-hoz a tápom akkor másik videó karit kell néznem. Előre is thx!

(#4981) DJ WOKKY válasza Seprioth (#4980) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

attól függ mi van még mellette. Illetve milyen plusz dolgokat teszel a gépbe +3 winyó, +6 venti, stb...
Alapjában egy minőségi 400-450-es elviszi. A tied pedig nem gyengén az :)

[ Szerkesztve ]

(#4982) Seprioth válasza DJ WOKKY (#4981) üzenetére


Seprioth
csendes tag

Szia!

Köszi a választ akkor megveszem mert nagyon jó kis kártya:)Különben csak ezek vannak a gépembe amit leírtam semmi más extra nincs:)

(#4983) Mkopi válasza Qru (#4975) üzenetére


Mkopi
csendes tag

Na szia kiprobáltam és az egyik driverel még a win sem indult el utánna kékhalál:(
Volt egy másik azzal meg még rosszabb volt a kép:(

(#4984) ezsolti


ezsolti
tag

Sziasztok!

Miért van az, hogy minden bekapcsolásnál vissza áll alapra a képernyőfelbontás, pontosabban a win7 nem ismeri fel a videókártyát holott már fel lett telepítve és kitünően működött. Újraindítás után nem minden alkalommal történik meg, hosszabb ideig kell állnia a gépnek, hogy ezt produkálja. Tegnap újraraktam a rendszert (Win7 x64 ultimate) legfrisebb driver (280.26) legújabb alaplapi meghajtó stb. Este kikapcsoltam a gépet, akkor még minden ok volt. 10 perccel ezelőtt kapcsoltam be és megint ez a probléma a friss rendszeren! Ilyenkor még nem is lehet az nvidia drivert újra felrakni mert az a hibaüzenet jelenik meg a képernyőn, hogy a driver nem talál kompatibilis grafikus hardvert. Újraindítás után felrak a win7 automatikusan egy drivert, onnantól gtx560-nak látja a kártyát, ha ekkor rárakom az nvidia driverét akkor az újabb újraindítás után gtx570-nek ismerifel majd egy újabb indítás után hol gtx 570 marad hol gtx560 lesz ismét vagy gtx580 ami eredetileg is. A kártya nem volt moddolva vagy tunungolva, bios-hoz hozzá sem lett nyúlva! Csak az újraindítások után változik a tipusa! A kártya hibátlan, nem feszül az alaplapban, nincs semmi gond vele tökéletessen teljesít játék közben is, 560,570,580-ként is. Aztán gondol egyet és egy újabb ki majd későbbi bekapcsolás után megint a 800x600-as asztal fogad és kezdődik minden előlről!

Ha van ötlet vagy konkrét megoldási javaslat a gariztatást kivéve akkor hálás lennék a segítségért!

Konfig: ASRock z68 extreme4
Gianward gtx580
8gb g.skill
I72500k

Köszönettel: ezsolti

(#4985) #93794560 válasza ezsolti (#4984) üzenetére


#93794560
törölt tag

Én úgy gondolom, hogy a 280.26-os driver lehet a ludas a dologban. Nálam is csinált furcsa dolgokat. Egy teljesen szűz telepítésre nem akart rendesen fölmenni, aztán ha fölment, néha nem minden felbontást jelenített meg, valamint a Windows élményindexben a VGA Aero pontszámát 1.0-nak állapította meg. Másodszorra lefuttatva már jó volt, de a driver a játékokban nálam egyes estekben 50%-kal is lassabb volt, mint az előző, 275.33-as. Eltávolítottam a 280-as drivert, és felraktam az előzőt. Ezzel semmi gond.

(#4986) Smithh válasza #93794560 (#4985) üzenetére


Smithh
tag

Nálam detto ugyanez a hiba!
CSak azt nem értem,nVidia miért adott szemetet meghajtó csomagnak...

Tanítványodként hagytalak ott,s most én vagyok a mester...

(#4987) #93794560 válasza Smithh (#4986) üzenetére


#93794560
törölt tag

Egy-egy hiba bármikor becsúszhat. Annak örülj, hogy itt nem havonta kell a driverek miatt panaszkodni, mint a másik oldalon. Hidd el, elég hosszú ideig voltam ott, és sokkal több gondom volt, mint itt, az nv-nél. Ez a driver most egy kicsit szar, de kit érdekel, ha az előzővel meg minden jó. Ennyi belefér.

(#4988) Smithh válasza #93794560 (#4987) üzenetére


Smithh
tag

Ebben egyet értek!meg Ati-nl a win betöltéskor,kijelentkezéskor a v-sync hiánya stb nagyon idegesítő...

Tanítványodként hagytalak ott,s most én vagyok a mester...

(#4989) csucsbicep válasza DJ WOKKY (#4957) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Nekem ez már túl olcsó kategória.

(#4990) DJ WOKKY válasza csucsbicep (#4989) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

ez is egy távpont. Kinek mire telik, így érthető.

(#4991) Diplomata válasza csucsbicep (#4989) üzenetére


Diplomata
aktív tag

Tehát te nem vennél meg egy mercedest opel áron?Hogy érted ezt a túl olcsót? :FNem vennéd meg ha minden oké és nem adnád el itt pillanatok alatt itt mondjuk 17-ért vagy nem használnád az ő helyében és a konkrét konfigja tudatában?

[ Szerkesztve ]

(#4992) pockhome válasza csucsbicep (#4989) üzenetére


pockhome
senior tag

hát annyiért tuti nem veszel...max olyat ami rossz;)

Girls call me ugly, 'till they find out how much money I make. Then they call me ugly and poor.

(#4993) DJ WOKKY válasza Diplomata (#4991) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

korábban én is kiakadtam volna ezen. De ez kicsit olyan mint amit mondani szoktak, hogy Bill Gates miért nem veszi fel a földről mondjuk a 10$ ?? Mert mire lehajol és felveszi többet keres.
Van aki nem foglalkozik ilyennel, mert nincs rá szüksége. Én is nehezen fogadtam el, mert örülök hogy ha meg tudom venni, sőt ha keresek is rajta, akkor meg happy minden.

(#4994) Diplomata válasza DJ WOKKY (#4993) üzenetére


Diplomata
aktív tag

Semmi köze ehhez hogy kinek mennyi pénze van és mit tehet meg, mellékesen szerinted Bill Gates hol kezdte, alul.Az a lényeges hogy ő kérdezte "6k egy 4890-ért?" te kérdezted tőle hogy sokallod(mert tudod te is hogy nevetséges ár érte), ő pedig válaszolta hogy az túl olcsó kategória neki.Nem is értettem hogy jön az ide hogy ki mit tud megvenni, a lényeg az volt hogy az a 6k a srácnak marha jó vétel és bárki bármit is tud megvenni, egy rolls royce tulaj is azt mondja rá hogy igen barátom vedd meg, nagyon megéri.Az lenne a tipikus pénzverő gondolkodás, hogy á hagyjad már én 25-ért vettem ilyen kártyát nemrég, mert megtehetem.És hidd el aki megdolgozott azért hogy lentről feljusson az igenis nagyon figyel minden fillért még akkor is mikor a havi keresete 1 milla.

[ Szerkesztve ]

(#4995) DJ WOKKY válasza Diplomata (#4994) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

ezt is értem, hogy mit akarsz mondani, de nem írom le ismét az én gondolatomat, mert nap estig írhatnánk akkor :)
A tény az tény... fura hogy ez lett rá a válasza...

(#4996) csucsbicep válasza DJ WOKKY (#4990) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Nem így értettem. Arra gondoltam, hogy ez már gyanúsan olcsó, de ha biztos tagtól veszi az más.

Diplomata és többiek: Itt mindenki félre értett. Nem vagyok gazdag. Csupán megtanultam, ha vmi túl olcsó, akkor ott vmi gond van a legtöbb esetben. Ennyi az egész.
Ha ennyiért megveszi és jó, akkor csinált egy marha jó üzletet.

[ Szerkesztve ]

(#4997) DJ WOKKY válasza csucsbicep (#4996) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

értem. Na igen ebben is van valami !!!

(#4998) ezsolti válasza #93794560 (#4985) üzenetére


ezsolti
tag

Köszönöm a választ! Megnézem a 275.33-as drivert hátha segít! Ma reggel megint 800x600-as felbontás fogadott. Úgy tűnik, hogy hosszabb állás után elfelejti a videókártyát a win7, újraindításnál "csak" a típust váltogatja hol gtx560 hol gtx570 hol gtx580.

(#4999) Intel q8200


Intel q8200
senior tag

Sziasztok!
Nemrégiben vettem egy hp laptopot.
Hd 5470-es vga van benne, hdmi és dsub kimenettel.
Össze szeretném kötni a tv-vel.
A tv-m egy régi darab, így egy d-sub-ból s-videóba alakító kábelt vettem, de ez csak szürke csíkokat küld a tv-re. Az átalakító a hiba, vagy a dsub nem tud megfelelő jelet továbbítani?

iPhone 14 pro

(#5000) DJ WOKKY válasza Intel q8200 (#4999) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

valószínű a jel nem kompatibilis a tv-vel. Pontosabban ami jelet küld a vga, az nem 100%-os a tv-nek.
Most az átalakítás az olyan, hogy VGA -> D-sub --> s-video, vagy az s-videó másik végén ott a 3 rca ?? mert azzal lehet jó lenne...

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.