Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4201) DJ WOKKY válasza hgpotyi (#4200) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

vga drivert cseréltél már ?

(#4202) hgpotyi válasza DJ WOKKY (#4201) üzenetére


hgpotyi
csendes tag

A legújabb van fent...lehet hogy az okozza???

Gábor

(#4203) mad1


mad1
veterán

Ez most driverhiba?fan felhuzva orajelek visszaalitva.nincs tulmelegedes.

Ne szemetelj ! = Steam

(#4204) Jazz válasza Joshi (#4193) üzenetére


Jazz
veterán

Nem érdekel hogy mire képes a vga, sem a teljesítménye, nem nagyon szoktam játszani. És főleg nem célom optimalizálatlan konzol átiratokkal bajlódni.
A w7-re írtam hogy ismerem. Mit tud a vidkair alatt azt értettem, amit az elején írtam, egy progi ami real time produkál shader 4.0 effektet...ha tud. Ennyi. Hogy miért kell, az lényegtelen.
Én sem akarok cinikus lenni, de nem igazán értem hogy miért írtad le ezeket. :)

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#4205) #83381760 válasza DJ WOKKY (#4195) üzenetére


#83381760
törölt tag

Köszönöm DJ WOKKY Isten vagy :R

(#4206) #83381760 válasza Gyufaaa (#4192) üzenetére


#83381760
törölt tag

Hy néztem már javító embereket de közülük senki sincsen Bp-n.

Üdv. :)

(#4207) DJ WOKKY válasza hgpotyi (#4202) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

nézd meg egy régebbivel. Remélhetőleg csak szoftveres a hiba, nem pedig hardveres lesz.
Csíkozni nem csíkoz, csak a kockákat látod ?

(#4208) Smogus


Smogus
őstag

Sziasztok!

Szeretnék összetenni egy gépet amit szigorúan csak CAD-re használnék.
ArchiCad, AutoCad és látványtervezésre Cinem4D, Artlantis
Nem értek annyira a videókártyákhoz, egy [Ati FirePro v4800] -at néztem ki a gépbe.
A kérdésem hogy hasonló árban tudok-e jobb kártyát választani a gépbe, van-e olyan kártya ami jobban megéri, ezekre a feladatokra?

Előre is köszönöm a segítséget.

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

(#4209) gabitoo88


gabitoo88
tag

Sziasztok lenne egy nagy problémám!
Adott egy Acer 6930-as notebook amiben van egy nvidia 9700M GT videókártya(gyárilag 9300-as volt) Feltettem hozzá a driver-t de nem ismeri fel a Windows az LCD TV-met HDMI-n keresztül.Valaki esetleg találkozott már hasonló problémával?

Tel.: 3630három343638

(#4210) zsuzsik válasza Smogus (#4208) üzenetére


zsuzsik
csendes tag

Annyit tudok, hogy az adobe programok jobban támogatják az nvidia kártyákat, ilyen árban szerintem a gtx470 lehet még egy jó választás, a cuda magok miatt.

(#4211) DJ WOKKY válasza gabitoo88 (#4209) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

a korábbi kártyával felismerte, vagy akkor nem is próbáltad volna ?
Kép van rajta? Vagy így nem is tudsz addig csinálni semmit, amíg fel nem ismeri a pontos típust.
Mint eszköz jelentkezik ?

(#4212) Smogus válasza zsuzsik (#4210) üzenetére


Smogus
őstag

Értem, bár adobe programokra kevésbé lenne használva a gép.
A dupla vastagság is visszatartó erő, mert egy kisebb méretű házba lenne egyenlőre, bár az még módosítható.

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

(#4213) arcszesz válasza Smogus (#4212) üzenetére


arcszesz
aktív tag

Szerinem is nvidiát, nincs annyi szívás a driverekkel és szoftvertámogatással. Egy jobb quadro az igazi, csak sajnos nem olcsó. De még egy sima geforce is jobb a firepronál, annak ellenére, hogy driverben letiltanak sok hasznos feature-t. Brutálisan erős gpu-ra nincs szükség, gyors vramból viszont legyen rajta minél több.

(#4214) hgpotyi válasza DJ WOKKY (#4207) üzenetére


hgpotyi
csendes tag

Nem csikoz. Elindítottam a "szőrös karika" progit, annál nem csinálta. Videó lejátszás alatt viszont igen. Még nem sikerült felraknom régebbit...ha lesz időm visszarakom a karit és próbálgatom. Bízom benne hogy szoftveres.

Gábor

(#4215) n0rbert0


n0rbert0
senior tag

Új VGA-t szeretnék venni és arra lennék kíváncsi, hogy milyet ajánlotok 80k körül?
HD6970-re gondoltam, de azt ajánlották, hogy HD6950 2GB-ot vegyek, mert tudásban nem sokkal butább, mint a nagytesó de sokkal olcsóbb. Igaz ez?
FULLHD felbontásban való játszásra kellene a kártya.

[ Szerkesztve ]

(#4216) codaco


codaco
csendes tag

Sziasztok!

Problémám van egy Asus x1950 pro PCI-E videókártyával. A kártyát az egyik nap nem ismerte fel az alaplap (3 sípolás), még a BIOS infókat sem írta ki bekapcsoláskor. Egy másik gépben tesztelve működött. Ezután új alaplapot (Gigabyte), processzort (AMD) és memóriát (Kingston) vásároltam, de az új konfigurációval sem működik. Teszteltem másik táppal is (500 W), de így sem jó, viszont egy másik videókártya az én konfigommal problémamentes. A Windows is újra lett telepítve (Win7). Az alaplapon van integrált VGA, az is működik.

Van valakinek ötlete, hogy mitől nem működik a kártya?

(#4217) pockhome válasza codaco (#4216) üzenetére


pockhome
senior tag

szerintem Vram hibam, de nemtudom pontosan...ha melegszik a gpu akkor nem biztos hogy az a hiba de ha "hideg" marad akkor lehet az halt meg benne:K

Girls call me ugly, 'till they find out how much money I make. Then they call me ugly and poor.

(#4218) gabitoo88 válasza DJ WOKKY (#4211) üzenetére


gabitoo88
tag

Korábbi kártyával elvileg ment én így vettem!De ezzel nem megy!

Tel.: 3630három343638

(#4219) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Na srácok most én kérem a segítségeteket! Tegnap kétszer is elment a kép 1-2 másodpercre, majd egy ilyen "hibaüzenetet" kaptam. A driverrel van csak gond vagy magával a kártyával? :F

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#4220) gnestea


gnestea
csendes tag

Helló mindenki!
Olyasmi problémám lenne hogy vettem egy laptopot, ati 6470m videókártyát szurtak az oldalába. Namost catalyst kell hozzá és ezzel nincs is gond, amig win 7-et használtam. azonban a programok amiket használni akarok használhatatlanok win 7-en igy xp-t telepítettem. Azonban arra hiába telepitek catalyst, semmit nem csinál, mármint települ, vga-t keres, tökéletesen lefut és miután újraindítom, ugyanúgy szaggat az alap ablakmüveleteknél is a gép ahogy egy driver nélküli gép szokott. Probáltam már mindenféle verzióval. Szóval tudna valaki valami tippet, vagy tapasztalatot mondani, hogy hogy tudom ezt megoldani?

(#4221) DJ WOKKY válasza hgpotyi (#4214) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

szerintem szoftveres lesz, mert akkor terhelés alatt előjönne a hiba.

gabitoo88: értem. Esetleg a driverrel tudsz egy kicsit variálni, próbálgass régebbi,t újabbat.

[ Szerkesztve ]

(#4222) geza12345 válasza Bjørgersson (#4219) üzenetére


geza12345
tag

Szia!
Szerintem driver probléma nekem is csinált ilyet ez a 280.26 os driver, én vissza cseréltem a
275.33-masra, és nekem is GTS 450 van, nem jó a 450-nek ez a driver.
Asztalhátteredet nem tudod feltenni ,mert jól néz ki.

"Amíg engem látsz nem vagy vak"

(#4223) geza12345 válasza gnestea (#4220) üzenetére


geza12345
tag

Bocsi hogy ilyet kérdezek de amikor az AMD oldaláról letöltöd a drivert akkor XP-re töltöd?Mert támogatja az XPt is, úgy hogy nem kéne ilyen problémának lenni.

"Amíg engem látsz nem vagy vak"

(#4224) Bjørgersson válasza geza12345 (#4222) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Köszönöm szépen a segítséget, akkor visszarakom az előzőt, remélem azzal nem lesz ilyen gond. Pedig az nVidia eddig jó drivereket írt. :((( A háttérképet elküldtem pü-ben. ;)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#4225) gnestea


gnestea
csendes tag

Igen xp-re töltöm, és azzal telepítem!

(#4226) lacika8006


lacika8006
tag

sziasztok, most váltok új konfigra, és az érdekelne mivel járok jobban..
a3850+6670 1 gb ezt kezeli dualban
a3850 6770 nem dualban...
i3 sandy 2120 6770 1gb
x4 965 6770 1 gb

játékra, kellene full hd, egyáltalán a 6770-el mennyire lehetséges?

nem akartam még elküldeni

[ Szerkesztve ]

(#4227) Bjørgersson válasza lacika8006 (#4226) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Szerintem egyértelműen a legutolsóval. :K

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#4228) DJ WOKKY válasza lacika8006 (#4226) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

[link]
attól függ milyen i3-at szeretnél.

(#4229) lacika8006 válasza DJ WOKKY (#4228) üzenetére


lacika8006
tag

a 2120-ast 3,3 ghz-s
-----
ez jobbnak tűnik, mint az x4,

a 6770 jó választás?

[ Szerkesztve ]

(#4230) HELLAFLUSH válasza vergilx (#50) üzenetére


HELLAFLUSH
őstag

hi all:))

szerintetek egy Sapphire Radeon HD6770 1GB GDDR5 VAPOR-X--et milyen procival tudnék kihasználni? elég neki egy Phenom II X4 vagy X6? vagy jobban ajánlanátok egy i5 2500k-t?

(#4231) fagy53 válasza lacika8006 (#4226) üzenetére


fagy53
nagyúr

Játékra mindenképpen az i3 2120 a nyerő ugyanis semmi szükség a 4 valós magra, de összteljesítményben is veri az x4 965-öt, a fogyiról meg nem is beszélve... ;)
Hihető lista!

(#4232) lacika8006 válasza fagy53 (#4231) üzenetére


lacika8006
tag

Köszönöm szépen a választ! :R

(#4233) fenergie84 válasza lacika8006 (#4232) üzenetére


fenergie84
addikt

Az már más kérdés, hogy fullHD-ban lehet kevés lesz a 6770-en...

(#4234) fagy53 válasza fenergie84 (#4233) üzenetére


fagy53
nagyúr

Csatlakozom! :K

lacika8006:
A 6 után min. 8-as következzen, 68..

(#4235) lacika8006 válasza fenergie84 (#4233) üzenetére


lacika8006
tag

hasonló árban 26-28 (új), jobb lenne nvidia valami? vagy felejtős
----
akkor össze kell húznom a nadrágot,
fenergie84 Köszi akkor lehet szétnézek a használtak között, hátha akad valami jó vétel...

[ Szerkesztve ]

(#4236) fenergie84 válasza lacika8006 (#4235) üzenetére


fenergie84
addikt

fullHD ilyen árkategóriában csak kompromisszumokkal menne, inkább rakj hozzá, vagy mit tom én, de minimum Ati 6850-től felfelé, vagy Nvidia GTX460-tól felfelé...

lacika8006: az jó ötlet :K

[ Szerkesztve ]

(#4237) gabitoo88 válasza DJ WOKKY (#4221) üzenetére


gabitoo88
tag

Nem igazán jön össze a driver próbálgatás sem!

Tel.: 3630három343638

(#4238) lipitloty


lipitloty
csendes tag

Sziasztok! vram hibával odalett a 8800gt-m (jó sok zöld csík a monitoron, másik gépen is tesztelve), amit egy 350w-os chieftec táp hajtott. Ma megjött ezek helyett egy msi gtx460 hawk és egy 500w-os chieftec táp. Amikor ezeket beraktam a gépbe, mikor megnyomtam a bekapcsológombot elindult minden ventillátor, fény stb, de a monitor úgy viselkedett, mintha a gép nem lenne bekapcsolva (villogó zöld fény, alvó állapot). A biost se hozza be, semmi. Kipróbáltam a másik pci-e slotban a kártyát, nem ment. Kipróbáltam az előző kártyát az új táppal, ugyanez. Végül visszacseréltem a kártyát és a tápot is a régire, és már így is ugyanezt csinálja. Egy laptopon teszteltem a monitort, a tápot és a kártyát még nem volt érkezésem másik gépen megnézni. Mi lehet a gond?
A config: msi 870a-g54, phenom 2 x4 black edition, 4gb geil ram

[ Szerkesztve ]

(#4239) HELLAFLUSH válasza lipitloty (#4238) üzenetére


HELLAFLUSH
őstag

ha jól tudom valamelyik alaplap a 955-öst nem támogatja :U már hogy ha ilyened van, de nem akarok hülyeséget mondani.De lehet h a kártyával lesz baj, vagy a táppal

(#4240) lipitloty válasza HELLAFLUSH (#4239) üzenetére


lipitloty
csendes tag

a 955-öt a procira mondod, ugye? azzal eddig semmi probléma nem volt, csak tápot és kártyát cseréltem most.

(#4241) Bull Boss


Bull Boss
senior tag

Sziasztok! Egy gyári Dell gépben gyárilag P4 3,06Ghz 1GB ram 250Gb HDD és ATI X1300 vga van. Ezeket egy 250W-os komoly FSP táp hajt ki. Azt szeretném kérdezni, hogyha a vga-t lecserélném egy ATi 4670 vga-ra akkor elég volna a tápegység? Köszi előre is ! :R

(#4242) peti_s válasza Bull Boss (#4241) üzenetére


peti_s
addikt

Mért 4670-re? :U Inkább 5570. Az utóbbit biztosan elviszi a gép, a 4670 70 Wattos TDP-je sem tűnik olyan soknak a gépedhez, azt kéne tudni, mennyit ad le a tápod a 12 V-s ágán.

(#4243) HELLAFLUSH válasza lipitloty (#4240) üzenetére


HELLAFLUSH
őstag

akkor szerintem a kártyáddal van valami :K másik kártyával próbáltad már?

(#4244) Bull Boss válasza peti_s (#4242) üzenetére


Bull Boss
senior tag

eladásra lesz a gép csak és ez van itthon jobb vga amit bele tudok tenni... szted lesz baja tőle? :U

(#4245) HELLAFLUSH válasza Bull Boss (#4241) üzenetére


HELLAFLUSH
őstag

nekem van egy Sapphire Radeon HD 4670es GDDR3as 512MB-os VGA-am eladó ha kell:R esetleg alaplappal meg Athon 64X2 5000os procival meg 3GB DDR2 800as ramokkal dvd íróval oda adnám olcsón:)

(#4246) peti_s válasza Bull Boss (#4244) üzenetére


peti_s
addikt

Baja nem hiszem, próbáld ki. :)

(#4247) Bull Boss válasza HELLAFLUSH (#4245) üzenetére


Bull Boss
senior tag

szabadulok én is tőle köszi :R

(#4248) peti_s


peti_s
addikt

Egyébként, az újrapasztázás 3 °C-al csökkentette a videokártya hőmérsékletet idle állapotban, és 5-6 °C-al terhelve. :) Nem megy 51 °C fölé 100%-s terhelés mellett sem. :U

[ Szerkesztve ]

(#4249) DJ WOKKY válasza lacika8006 (#4232) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

a tuningot se felejtsd el, mert ezeket lehet nyúzni ám szépen :)

(#4237) gabitoo88: lehet nem is fogja. Egyébként azt még mindig nem árultad el, hogy így tudsz e a TV-re varázsolni képet, vagy sem. Mert, ha csak nem ismeri fel az eszközt, akkor az a kisebbik baj, de ha így nem is tudod használni, akkor az már a nagyobbik...

[ Szerkesztve ]

(#4250) gabitoo88 válasza DJ WOKKY (#4249) üzenetére


gabitoo88
tag

Nem is tudom használni mert nem ismeri fel a TV-t egyáltalán sőt képet sem dob rá!

Tel.: 3630három343638

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.