Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5551) DJ WOKKY válasza AceTom (#5550) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

létezik egyáltalán ilyen, ami csak ezt mutatja ?

(#5552) Wind-Storm


Wind-Storm
őstag

Sziasztok!

Ez hosszú lesz..
Van egy bizonyos Asrock 4coredual VSTA alaplap, P4-es proci (intel 630 2M, )2x1GB 1066-os geil black dragon ram (csodamódra lekezeli és működik benne..), és egy ilyen Gigabyte HD4550 512-es videokártya.

A helyzet a következő:
A gép az ati x600-as videokártyámmal elindulni nem volt hajlandó, ezen kívül pech-emre volt nálam egy rossz 8500gt és egy agp-s nvidia 5800 (csíkoztak, utóbbi egy bizonyos felbontás fölött meg lekapcsolta a monitort, tehát használhatatlan mindkettő...)
A probléma a géppel, ha megnyitok egy videót lejátszásra és kicsit seek-elek benne (ez vlc-ben) a kép lefagy monitor kikapcsol, a hang még kicsit megy majd elkezd remegni és vége.. aztán csak a restart segít. Böngészőben nézett flash tartalmaknál is fennáll ez a hiba.
BIOS a legfrissebb, egy 512MB 667-es ram modullal is próbáltam, a gond nem avval lesz.
A legújabb amd honlapjáról letöltött driverrel is csinálja és a gigabyte oldaláról letöltött hozzávaló régebbivel is.
Driver nélkül nagyjából OK, nem produkál ilyen jelenséget.
Tehát a lapban a fent említett HD4550 512M kártyával produkálja az imént írt hibajelenséget.
Esetleg valaki tapasztalt már ilyet? Sajnos nincs kéznél másik videokártya kipróbálni, valahogy meg lehetne oldani hogy megszűnjön ez a hibajelenség?
Köszi!

(#5553) AceTom válasza DJ WOKKY (#5551) üzenetére


AceTom
aktív tag

Nem teljesen értem, úgy érted a kérdést, hogy csak azt mutatja, hogy mi terhel?
Nem érdekes, ha nem csak ezt mutatja, a lényeg, hogy valamivel ki szeretném deríteni, hogy mik használhatják a vga-t. Azért, mert ugye újabban mindenféle böngésző, meg flash már kihasználja a videókártya erejét is, de az sokkal többet fogyaszt, mint egy core2 duo-s processzor, én pedig emiatt letiltottam, hogy a firefox pl. használhassa, de valamelyik nap úgy vettem észre, hogy valami miatt mégiscsak fel-felpörgött a ventilátor.

Nem tudom, hogy létezik-e esetleg olyan vírus, ami a videókártyát használja? :) OpenCL meg hasonlók mellett talán előfordulhatna már. Mindenesetre ilyesmiket szeretnék kideríteni egy ilyen programmal.

(#5554) DJ WOKKY válasza AceTom (#5553) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

úgy értem a kérdést, hogy ilyet nem láttam, ilyenről nem hallottam még, ami az ilyen adatokat mutatná, mint hogy pl: a windows feladatkezelőben a folyamatoknál a cpu, és memória fül. ugye ott meglátni melyik program mennyit kér.

(#5555) Giggles


Giggles
tag

vga tuningot mivel érdemes ellenőrizni? van a prime95-höz hasonló vga program?

(#5556) csucsbicep válasza Giggles (#5555) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Pl Heaven. De a legjobb kemény játékokkal tesztelni pl: Dirt 2-3, Grid, Metro2033, Crysis 2 stb. Ha ezek bírják, akkor nem lesz gond.

(#5557) AceTom válasza DJ WOKKY (#5554) üzenetére


AceTom
aktív tag

Időközben kaptam választ egy ismerőstől. :)
Létezik ilyen program, méghozzá a Process Explorer a 15ös verziójától kezdve. :)

[link]
Ha esetleg mást is érdekel ilyen feature. :) Van egy sejtésem, hogy a win8 már támogatni fogja ezt alapból is akár, ha process explorerben már megvan a lehetőség.

(#5558) Giggles válasza csucsbicep (#5556) üzenetére


Giggles
tag

Időközben kipróbáltam furmarkot, 6870 960/1150 70C és egy OCCT nevű programot. Utóbbi nagyon brutál, gpu 87C-ig ment és 78 másodpercet bírt hibázás nélkül :)

(#5559) csucsbicep válasza Giggles (#5558) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Ezek nem stabilitás ellenőrzésére való programok, csak hőfokot nézni jók. Lehet, hogy egy Furmarkot kibír a kártya hibázás nélkül, de egy keményebb játékban pedig elhasal.

(#5560) Hunork válasza AceTom (#5557) üzenetére


Hunork
veterán

Ops. Ez tényleg jó. Le is szedtem. Köszi a linket!

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#5561) Wind-Storm


Wind-Storm
őstag

Valaki esetleg tudna valami okosat mondani az én problémámra? :U

(#5562) peti_s válasza Wind-Storm (#5552) üzenetére


peti_s
addikt

Milyen táp van a gépben? CPU nem melegszik túl?

(#5563) Wind-Storm válasza peti_s (#5562) üzenetére


Wind-Storm
őstag

zen 400 és ninja 3 asztalról 14-es ventivel fújva.. esélytelen hogy ezekkel lenne gond.
(Azért mert asztalon van tesztelve a cucc.)

[ Szerkesztve ]

(#5564) peti_s válasza Wind-Storm (#5563) üzenetére


peti_s
addikt

Egy Windows reinstall-t próbálhatnál még.

(#5565) DJ WOKKY válasza AceTom (#5557) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

csak most kerültem ismét gép közelbe, bár a link hibás, de máshol megtaláltam, és köszi szépen a segítséget :R :R
sysinternals a program neve ugye ?

[ Szerkesztve ]

(#5566) Hunork válasza DJ WOKKY (#5565) üzenetére


Hunork
veterán

Szia!

A link tényleg nem jó.
Én külön rákerestem, úgy szedtem le. Zip fájl, majd kicsomagolás után egyből futtatható, nincs telepítés.
Itt a jó link, és valóban jó progi: [link]

És ProcessExplorer a neve.
Üdv!

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#5567) DJ WOKKY válasza Hunork (#5566) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

köszi szépen :R

(#5568) Hunork válasza DJ WOKKY (#5567) üzenetére


Hunork
veterán

Nincs mit bittestvérem!
:)
(huh, bár itt mind azok vagyunk...)
:)

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#5569) Wind-Storm válasza peti_s (#5564) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Már rég megvolt, de semmi javulás.

(#5570) MonkeyBird


MonkeyBird
csendes tag

Egy érdekes kérdésre szeretnék választ kapni.

Van egy '[Sapphire HD5570]'
-es Pci-E karim amin csak Dsub, HDMI és DVI van, a kérdés, hogy működne ezen egy ilyen -> '[Dsub-ból S-Video, Composite]' átalakító. Úgy olvastam, hogy nem mindegyik karival megy, de az Ati kártyákhoz ajánlották viszont azok még régebbiek voltak.

Akinek esetleg van tapasztalata megoszthatná, hogy az ilyen '' újabb '' kártyával is működne e.

Ha te nem kaparod ki a gesztenyéd, azt más sem fogja, de a magáét minden bizonnyal.

(#5571) DJ WOKKY válasza MonkeyBird (#5570) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

működnie kellene. én már egyszer használtam az egyik rokonomnak, és minden rendben volt vele. Bár egy kicsit régebbi volt a kari, de újjal is működnie kellene szvsz.

(#5572) manoarc


manoarc
senior tag

Sziasztok!

Szerintetek egy 4850-es még meddig lesz kb. "elég" teljesítményét tekintve megfelelő ram és proci társaságában ?
Mondjuk még 1 évet "kihúz" ? Nem vagyok nagy játékos és nemis fullhádézek meg ilyesmi :)

{。^◕‿◕^。}

(#5573) aero.


aero.
veterán
LOGOUT blog

Sziasztok

Az új kinézetű catalyst óta észrevehetőbben homályosabb lett a kép monitoron, ezért eddig a legutolsó régi verziót használtam, de azért már váltani kéne, szóval feltettem most a legújabbat és természetesen átváltott. Hol lehet ezt finomhangolni? Ráadásként csak 60Hz-et enged, mikor mindig is 75-ön volt.

[ Szerkesztve ]

(#5574) DJ WOKKY válasza manoarc (#5572) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

akkor hellyel közzel igen.

(#5575) manoarc válasza DJ WOKKY (#5574) üzenetére


manoarc
senior tag

köszi reméltem :)

{。^◕‿◕^。}

(#5576) xiho


xiho
csendes tag

Sziasztok, segítséget kérnék.
Adott az alábbi konfig
- ECS H61H2-M2
- INTEL Pentium G620
- SAPPHIRE HD6750
- Win7 64bit
Minden rendben is működik, de ha kiveszem a video kártyát és a G620 IGP-t akarom használni, 3D-s prog/játékoknál egyszerűen kifagy a gép.
Természetesen feltettem a Win7 64-bites drivert.
DXdiag szerint 11 van a gépen. (Lehet 10-es kellene?)
Mi lehet a gond?
ATI drivert uninstalláltam.

[ Szerkesztve ]

(#5577) Hunork válasza xiho (#5576) üzenetére


Hunork
veterán

Őszinte leszek: ha játszani akarsz, ne vedd ki a HD6750-es karit! :N
(A G620 nem arra lett kitalálva, hogy 3D-s játékokat bírjon, hanem arra, hogy irodában, netezésre jó legyen, és ne kelljen külön VGA.)

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#5578) xiho válasza Hunork (#5577) üzenetére


xiho
csendes tag

Őszintén szólva pont ez lenne a lényeg.
De teljesen nem akarom elvenni a 3D lehetőségét, mert azért a HD 2000 még régebbi játékoknál elég jól teljesít.
Meglepődsz, de a G620 a fenti kártyával még minden játékot fullba vitt 1360*768-as felbontásban.

[ Szerkesztve ]

(#5579) lsc válasza xiho (#5578) üzenetére


lsc
nagyúr

A 6750 miért nem jó a régebbi játékokhoz ?

Nem tudom intel hogyan frissít, újabb driver nincs ?

Az élet kegyetlen .

(#5580) Hunork válasza xiho (#5578) üzenetére


Hunork
veterán

Nem teljesen értem. Játékra nem igazán jó a CPU videója,
Azt írtad, hogy a "fenti VGA-val jól ment". Persze, mert akkor az AMD kártya dolgozik, mert az az elsődleges, nem a G620.
Azt meg ne kívánd magadnak, hogy folyton ki-berakosgasd a VGA kártyádat. :(

Az, hogy kifagy, számomra azt mutatja, hogy hiába, nem bírja a nyomást szegény.
Kérdés: csak netezés, office, chat...stb, akkor is kifagy?
Kapcsold ki az Aero-t a Win-ben. Hátha segít.
És várd meg, mit mondanak mások, hátha lesz más ötlet is.

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#5581) Alastair' válasza aero. (#5573) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Valószínű a 60 Hz miatt lett homályosabb a kép. Nyomj a monitoron egy auto beállítást, és akkor hozzáállítja magát.

Alister from Hell

(#5582) aero. válasza Alastair' (#5581) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Erre hogy nem gondoltam. :)

Köszi!

(#5583) Wind-Storm


Wind-Storm
őstag

Utoljára megkérdem hogy valakitől esetleg valami ötlet? :U [link]

(#5584) peti_s válasza Wind-Storm (#5583) üzenetére


peti_s
addikt

Azt írod nincs másik VGA, pedig az kéne, hogy biztosan kiderüljön, hogy az a rossz. Más nem nagyon lehet problémás, ki lett zárva minden.

(#5585) manoarc válasza Wind-Storm (#5583) üzenetére


manoarc
senior tag

Ha jól olvastam teljes rendszer reinstall nem lett csinálva. Próbáld meg hátha bejön , illetve nyomj 1 bios default-ot is , a vga-hoz pedig a gyártó oldaláról próbálj meg drivert keresni. Ha nincs , akkor vmi régebbit , mert nem mindig a legújabb a legjobb.

{。^◕‿◕^。}

(#5586) RootRulez


RootRulez
félisten

Sziasztok!

Cimbi bvenne notebookot, az illetőben Intel® GMA X4500M VGa van, mire megy vele? Net meg film menne rajta...

═════════════════════════════════════════

(#5587) DJ WOKKY válasza RootRulez (#5586) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

nem nagyon kell azzal játszogatni.

A gma x3100, ilyen van havernak a cod2 full grafon 15-18 FPS
[link] ez éppen egy kategóriával feletti kari.
Szóval maradjon meg ennek a gépnek a tulaja a net és film melett.

(#5588) RootRulez válasza DJ WOKKY (#5587) üzenetére


RootRulez
félisten

akkor arra jó Mert a másik alternatíva egy 1.5GHz-es atomos notebook lenne,s zóval prociba meg ez a jobb

═════════════════════════════════════════

(#5589) DJ WOKKY válasza RootRulez (#5588) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

jaja arra jó. innen a kezében a döntés.

(#5590) Wind-Storm válasza manoarc (#5585) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Ezek mind megtörténtek amúgy, de akkor próbálok másik vga-t szerezni mert úgy látszik ez lesz a megoldás.

(#5591) rumkola válasza RootRulez (#5586) üzenetére


rumkola
veterán

diablo-ra, quake3-ra tökéletes :)

(#5592) xiho válasza Hunork (#5580) üzenetére


xiho
csendes tag

Arról van szó, hogy a tanulás rovására megy a sok játék ezért vettem ki a 6750-et.
(Ne menjünk bele milyen más módszerek lehetnének ösztönzésre)
Igen tudom, hogy nemigazán játékra van kitalálva az IGP, viszont régebbi játokokkal még elég jól teljesít. De nem is ez a kérdés.
Egyszerűen amint 3D-t kellene használni kifagy a gép, semmire nem reagál. WinSat se megy.
Driver a legújabb van fent.

(#5593) sznyunyi


sznyunyi
tag

Hello!
PNY-ről mit tudtok mondani? Márka, megbízhatóság stb.
Elképzelhető, hogy ebből lesz egy GTX480asom.

Si vis pacem, para bellum!

(#5594) freddirty


freddirty
senior tag

Akinek melegedési problémája van és régóta nem nézett a házba az nézzen be nyugodtan :) Az én 8800GT-m esetében komolyabb 3D igénybevétel esetén már letiltott a GPU annyira meleg volt. Ez olyan 130-140 fok körül történt. Mondjuk egy torchlight csak 100 fok körül tartotta a gpu-t de az sem normál. Rávettem magam hogy végre benézzek a házba és ezt találtam :)

Kép

Kipucolva max. 75-80 fokos a GPU.

fred

(#5595) DJ WOKKY válasza freddirty (#5594) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

ez szép kis kép :D mióta nem volt takarítva ? Vagy lent van pont a lábak előtt, és könnyen megtalálja a por a házikóját ??

(#5596) Wind-Storm válasza freddirty (#5594) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Sosem használnék ilyen kis hűtőt ;]

(#5597) zsomle98


zsomle98
csendes tag

Üdv!
Nem rég vásároltam egy Asus k53s modellt i7es procival és egy geforce gt 540m 1gb os videókártyával csak hogy alapból egy intel hd grafikus kártya volt beállítva ezért letöltöttem egy drivert hogy tudjam használni a másikat de nem megy valaki letudja írni nekem részletesen hogy mit kell tennem vagy esetleg privát üzenetben elküldeni?
Előre is nagyon köszönöm :R

(#5598) sznyunyi válasza freddirty (#5594) üzenetére


sznyunyi
tag

Hát én pont tegnap szedtem szét a gépet! Ráadásul a gép életében először úgy, hogy leszedtem a proci és vga hűtőt úgy, hogy újra is pasztázzam. Attya világ! Mérföldekkel gyorsabb lett, már az első újraindítás után. Ez egy 2008 év elején rózsaszín-home netcsomag mellé küldött gép, amiben integrált processzor van, amiről addig nem is hallottam, illetve valami talán 16Mb-os integrált videokártya. Mind a kettőn kb 2 gyufásdoboz nagyságú hűtőborda figyel, a procihűtőn azért még egy venti is. Hát mit ne mondjak. Kegyetlen porcicák figyeltek a gépben, hiába volt néha-néha kifújva belőle. A kosz leszedése és főleg a bordák MX-2vel való újrapasztázása akkorát dobott rajta...! :Y

[ Szerkesztve ]

Si vis pacem, para bellum!

(#5599) Gyufaaa válasza freddirty (#5594) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Jéééé, Cicaaaa :DDD Porcicaaa.
Ez kellemes. ;]

Azért a háziállatot nem illi a gépházban tartani. Főleg nem a vga-an. :D

[ Szerkesztve ]

(#5600) Hunork válasza xiho (#5592) üzenetére


Hunork
veterán

Hát én most először gratulálok neked, és komolyan! Nem nagyon találkoztam olyannal, aki ezt az áldozatot meghozta a tanulás érdekében! :R

A problémádra sajnos nem biztos, hogy tudok reagálni.
Én elsőként a BIOS-t nézném meg, mert ott van egy-két plusz, ha nem csal az emlékezetem. Ilyenek jutnak eszembe, mint Primary graphics adapter, Onboard VGA shared memory, Render Standby, DVMT memory...hátha itt van valami elállítva, nem jól megadva.
Itt nézd meg, mi van beállítva, ha kell, vedd elő az alaplap kézikönyvét.

De én SOHA nem használtam alaplapi-cpu vezérelt VGA-t, csak külön VGA-t.
Remélem, lesznek mások is, akik tudnak ebben segíteni neked!

Üdv!

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.