Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4151) pockhome válasza ceaserka (#4150) üzenetére


pockhome
senior tag

szerintem egy 9600GT többet tud mint egy GT210 :U

Girls call me ugly, 'till they find out how much money I make. Then they call me ugly and poor.

(#4152) fenergie84 válasza ceaserka (#4150) üzenetére


fenergie84
addikt

nem akarlak elkeseríteni, de ha egy 9600GT-t cseréltél egy Nvidia 210-re, akkor nagyon rossz cserét csináltál (ha jól értettem, amit írtál!)

(#4153) DJ WOKKY válasza fenergie84 (#4152) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

ezt én is így értelmezem.

Ceaserka: ha tudod cseréld vissza, bár sajnos nem sok lehetőséget látok rá, főleg ha le is papíroztátok :(

(#4154) ceaserka válasza DJ WOKKY (#4153) üzenetére


ceaserka
csendes tag

meg van mindkettő még csak vettem egy újat mert Hdmi miatt szükségem lenne rá mert Tv-re akkarom majd kötni, de akkor azt mondjátok adjam el ? mert a GT jobb?

(#4155) fenergie84 válasza ceaserka (#4154) üzenetére


fenergie84
addikt

egyértelműen jobb a 9600GT, szóval vagy a kicsi 210et elpasszolod magában, vagy akár mind kettőt és veszel egy erősebbet, amin van HDMI...

(#4156) Diplomata válasza ceaserka (#4154) üzenetére


Diplomata
aktív tag

Add el mindkettőt és vegyél egy gts 250-et vagy egy hd 5670-et kb. , de ha több pénzed van gtx 260 vagy hd5770

[ Szerkesztve ]

(#4157) ceaserka válasza fenergie84 (#4155) üzenetére


ceaserka
csendes tag

köszi a válaszokat és tudnátok nekem segíteni nincs annyira nagy ismerősi köröm ti meg ismertek sok embert a 210emet nem tudtok valaki akinek eltudnám adni 10esbe hogy legalább nullán legyek mert nagyon meg vagyok szorulva. előre is köszi fiúk

email címem: akoska0712@citromail.hu

(#4158) Diplomata válasza ceaserka (#4157) üzenetére


Diplomata
aktív tag

8300Ft-ért kapsz újonnan 512mb+ turbo cache-t, jó esetben sem fog elmenni 7 felett szerintem. :Y

(#4159) ceaserka válasza Diplomata (#4158) üzenetére


ceaserka
csendes tag

olyan az enyém és kb 1 napot votl használva a kártya tehát az enyém is zsír új.

(#4160) ceaserka válasza Diplomata (#4158) üzenetére


ceaserka
csendes tag

turbo cache azért érdekelne kezdö vagyok ebben a témában az mit jelent?

(#4161) fenergie84 válasza ceaserka (#4160) üzenetére


fenergie84
addikt

szerintem parasztvakítás ezerrel, lényeges teljesítménynövekedést nem eredményezhet, mert maga a kártya sem egy izompacsirta...

(#4162) Diplomata válasza ceaserka (#4160) üzenetére


Diplomata
aktív tag

Nem tudom mennyi idős vagy, de látom nem nagyon érted a hardver piac lényegét:)1. ha valamit kihozol a boltból és kibontod kipróbálod, már nem ér annyit mint a vadi új.2. ha egy kártya üzletben 8300Ft, senki nem fogja tőled megvenni 10-ért3. sajnos ez a kártya nem túl népszerű szerintem,így megint csak ár alatt kell adni hogy elvigyék.

(#4163) DJ WOKKY válasza ceaserka (#4160) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

egy amolyan gyorsítás lenne végeredményben, de észlelhető teljesítményt nem fogsz tőle kapni :N

(#4164) Tdbdev


Tdbdev
csendes tag

Helló!

A jelenlegi konfigom: core2duo E4500 2.2 Ghz Asus p5b deluxe alaplap 4Gb memoria 800Mhz en fut egy chieftek 500 as táp és jelenleg van benne egy 8600GT volt egy kis gond a hűtésével bele kellett raknom egy réz ventit is.

A kérdésem az lenne hogy megéri-e venni ebbe a vasba egy gts450 et ? vagy próbáljam meg a hűtést kijavítani a 8600gt-men ?

Előre is köszi a segítséget!

(#4165) fenergie84 válasza Tdbdev (#4164) üzenetére


fenergie84
addikt

a procid gyenge lenne hozzá, inkább vegyél pár ezerért egy jó kis hűtést a vga-ra, persze, ha ennek a mostaninak a teljesítményével meg vagy elégedve...
Mondjuk egy ilyen jó lenne rá, szerintem: [link]

(#4166) Diplomata válasza Tdbdev (#4164) üzenetére


Diplomata
aktív tag

Üdv.Én úgy tudom hogy a gts 450 nem túl jó ár-érték arányú kártya, de persze a 8600gt-nél mindenképp jobb, viszont egy ilyen kártyához nem árt legalább 3.0ghz vagy húzva vagy alapon.

(#4167) Diplomata válasza fenergie84 (#4165) üzenetére


Diplomata
aktív tag

Szerintem pénz kidobás egy 5e ft-os kártyára 3e FT-os hűtőt venni, inkább vennék egy 9600Gt-t és ezt újra pasztáznám és eladnám, persze csak ha nem a venti haldoklik, azt kicserélném 500Ft-ból:)

(#4168) DJ WOKKY válasza Diplomata (#4167) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

én is ezt tenném. eladnám, és kicsit hozzá tennék, amiből tudok venni már egy jobb karit is. vagy az említett 96gt, v 88gt.

(#4169) Tdbdev válasza fenergie84 (#4165) üzenetére


Tdbdev
csendes tag

Hát ha ez marad mindenféleképp kell csinálni valamit a hűtésével ha meg jobbat veszek nem tudom mit vegyek jobbat és honnan!

(#4170) fenergie84 válasza Tdbdev (#4169) üzenetére


fenergie84
addikt

ha nem vagy nagyon nvidia párti, akkor érdemes lenne ati-t venned...
A saját véleményem, h nvidia 9600, 8800-akat nem szabad megvenni, mert nem lehet tudni mikor döglenek meg...

(#4171) Diplomata válasza Tdbdev (#4169) üzenetére


Diplomata
aktív tag

:DDD Konkrétan ott vagy most ahol a legtöbb eladó kártya van(hardverapró)Mi a baja a hűtésnek?A ventilátor jól megy, nem zajos, kézzel könnyen forgatható mikor nem megy a gép?Mekkora hőfokot ír ki mondjuk a gpu-z program?

(#4172) Tdbdev válasza Diplomata (#4171) üzenetére


Tdbdev
csendes tag

Először is Nvidia párti vagyok :)

A hűtéssel konkrétan az a gond, hogy a belinkelt videokariból meghalt a ventillátor a gyári. azt kiszedtem de a borda maradt és beleraktam egy kis ventillátort ami most direktbe megy.

EVGA val nézve 60 fok küröl van és a játék 30 fps körül mozog jelenleg, de leszokott menni 18 fps re és akkor már akad.

(#4173) janekk44


janekk44
csendes tag

Sziasztok olyan gond lenne bratyóm gépében, hogy bekapcsolásnálk csipog meg azt írja, hogy nincs bedugva a videókártya áramellátása. (HD3650) Már kipucáltunk mindent meg ki is mértük a kábelét hogy van-e rajta kraft de van. Elötte olyanokat csinált hogy csak úgy eltünt az ati drivere felraktuk újra és a következő gépindításnál megint eltűnt. Nem tom hol a gond pedig új alaplap meg táp van benne.

(#4174) Diplomata válasza Tdbdev (#4172) üzenetére


Diplomata
aktív tag

Nvidia-ból az említett 8800gt,gts(g92) 10 körül megkapható már használtan, nekem is volt 8800gt, tökéletesen üzemelt(gigabyte), (bár én ati 4850-et vennék), ha direktben megy a ventilátor akkor lehet hogy csak 5v-on megy, nem tudod rá kötni a kártya saját csatlakozójára hogy az szabályozza a sebességét?Milyen játékról van szó? Valószínűleg nem a hűtés miatt megy le az fps hanem az igényes játék miatt.A 60fok ha terhelve megy nem gáz, rakd fel a furmark programot és ott nézd meg a burn tesztel hogy mennyire megy fel.Mondjuk az a ventilátor nekem nagyon nem szimpi, ezek pl. sokkal jobban passzolnak a kártyára, sőt szinte ugyan olyanok :[link]

[ Szerkesztve ]

(#4175) csucsbicep válasza janekk44 (#4173) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Másik gépben nem tudjátok kipróbálni a kártyát?

(#4176) Unbaised-Ben


Unbaised-Ben
senior tag

Üdv, szeretném a segítségeteket kérni.
Először is egy ATI 4870-em van, amitnek a segítségével a FullHD TV-re kötöttem a gépet, hdmi kábelen keresztül, működik is, frankón, de nem tölti ki a teljes képet, szóval a kép széle, és a "megjelenített kép széle" között van pár centi fekete hézag, alapjában véve kb 2 cm, de a tv beállításának köszönhetően, ezt lefaragtam kb. 1 centire.
Mi lenne a megoldás, a keret eltüntetésére, gondolom a catalystban valami beállítást kéne változtatnom, de sajnos nem tudom mit.
:R

(#4177) pockhome válasza Unbaised-Ben (#4176) üzenetére


pockhome
senior tag

ha a monitoron/TV-n van olan gomb h AUTO akkor azt nyomd meg és automatikusan beteszi a képet ahogy kell:))
ha nincs akkor sajna nem tudom de ha monitor akkor tuti van rajta ha tv akkor meg a távkapcsolóval opsönsz-ben lehet babrálni vele:K

Girls call me ugly, 'till they find out how much money I make. Then they call me ugly and poor.

(#4178) Unbaised-Ben válasza pockhome (#4177) üzenetére


Unbaised-Ben
senior tag

nem nyert, mert nem a tv kicsinyíti a képet, és annyira nem tudom nagyítani, hogy éppen jó legyen.
Például ha a laptopot kötöm rá, ami amúgy nvidia-s, ott tökéletes, de az ATI-ból kijövő kép, valamiért jóval kisebb.

Így néz ki, hátha segít...

Ja, és ez már nagyított, ennél jóval messzebb is van alapból.
Másrészt ugyanez volt régebben a samsung tv/monitoromnál, ha hdmi-n keresztül dugtam rá.
Szóval nagyon kíváncsi lennék, mi a magyarázat, és mi a lehetséges megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#4179) krypton válasza Unbaised-Ben (#4178) üzenetére


krypton
senior tag

Ha bekapcsolod a GPU scaling-et?

(#4180) Unbaised-Ben válasza krypton (#4179) üzenetére


Unbaised-Ben
senior tag

Sajnos nem az a megoldás, amúgy az mi? :)
Helyette tök "véletlen" megtaláltam, itt volt a probléma:

Az a csúszka 12%-nál állt, de így most már tökéletes :)
:R

(#4181) Jazz válasza Unbaised-Ben (#4180) üzenetére


Jazz
veterán

Sziasztok!

Tudtok valami egyszerű programot shader model 4.0 teszt-re? (XP) Ugye ha jól tudom ahhoz direct x 10 kell.

köszi

free your mind

(#4182) pockhome válasza Jazz (#4181) üzenetére


pockhome
senior tag

igen arra win7/vista meg dx 10 kell de programot nem tudok, talán ha dx11-et is tud a kari akkor 3Dmark11 vagy a vantage az már tuti mert az csak Dx10-et támogat

Girls call me ugly, 'till they find out how much money I make. Then they call me ugly and poor.

(#4183) Joshi válasza Jazz (#4181) üzenetére


Joshi
titán

Szerintem Win XP-re nincs hivatalos DirectX 10 driver de hazudtoljatok meg ha hülyeséget írtam. Mondjuk számomra mindig érthetetlen marad hogy egyesek miért ragaszkodnak annyira az XP-hez. Ha a hardver gyenge és mondjuk a Win7-hez már kevés akkor újat kell venni vagy maradni kell a régebbi jól bevált dolgoknál. ;)

ui.: ha pedig a tényleges különbségre vagy kíváncsi akkor nézelődj a youtube-on.

[ Szerkesztve ]

(#4184) Jazz


Jazz
veterán

Nem. Csak egy programot szerettem volna ami kicsi, egyszerű, és lehet vele tesztelni a shadereket. Tudom hogy a 4.0 only Dx 10 és csak vistától van felfele....

A vasam lazán vinné a Win7-et, és még gyorsabbak is lennének az alkalmazások....de nem hagylak kétségek között, mondok egy okot a sok közül. Az xp kiforrott, és mindemellett a w7-et agyonbaxták ezzel az über felhasználó barát környezettel.

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#4185) pockhome válasza Jazz (#4184) üzenetére


pockhome
senior tag

akkor mi a problem? lemented az adataidat azt csá:D adjak telepítőlemezt?:))

Girls call me ugly, 'till they find out how much money I make. Then they call me ugly and poor.

(#4186) Joshi válasza Jazz (#4184) üzenetére


Joshi
titán

Na de ha az oprendszerre nincs Directx10 driver akkor nem fogod tudni tesztelni a Shader Model 4.0-át hiszen ahhoz kell az oprendszer felöl is a támogatás. :U

"....de nem hagylak kétségek között, mondok egy okot a sok közül. Az xp kiforrott, és mindemellett a w7-et agyonbaxták ezzel az über felhasználó barát környezettel."

Én tiszteletben tartom a szokásaidat és ezek után nem is akarlak semmiről sem meggyőzni főleg arról nem hogy igen is érdemes váltani Win7-re különösen egy SSD társaságában.
Ahogy már korábban írtam keress ezzel kapcsolatos videókat a youtube-on és nem kell semmit se telepíteni. Egyébként nem olyan eget rengetőek a különbségek, talán a víz megjelenítése ami sokkal jobb. A gond inkább az hogy erős vga kell a High megjelenítéshez még most is és szvsz ez így is marad legyen az DX1xx akárhányadik verzió. Sajnos ez üzletpolitika nem is véletlen hogy be van állva a vga piac.

[ Szerkesztve ]

(#4187) Jazz válasza Joshi (#4186) üzenetére


Jazz
veterán

Igen. Papíron így van. ;)

free your mind

(#4188) Bjørgersson válasza Jazz (#4187) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Miért gyakorlatban nem?!

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#4189) Jazz válasza Joshi (#4186) üzenetére


Jazz
veterán

A notin W7 van. Eléggé ismerem az oprendszert. Sokkal gyorsabb mint az Xp, és stabil is. Nagyon sok előnye van.

A 4.0 shadert tesztelni szerettem volna, hogy mit produkál a vidkarim. Nem az effektet nézegetni youtube-on.:)

free your mind

(#4190) Joshi válasza Jazz (#4189) üzenetére


Joshi
titán

A 8600GT 256mb kártyádra gondolsz? :U

(#4191) #83381760


#83381760
törölt tag

Sziasztok
Van egy Galaxy 9600GT 512Mb-m, amit ma újraakartam pasztázni és sikerült letörnöm egy C148 számozású mütyür ellenállást vagy micsodát :W
Az lenne a kérdésem hogy tudtok-e valami helyet ahol tudják szervizelni Budapesten?

Köszönöm ha segíttek! :R

Üdv.

(#4192) Gyufaaa válasza #83381760 (#4191) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Az aprón a vga-knál találsz embert aki foglalkozik javítással. Lehet, hogy tud segíteni. :K Kutakodj ott egy kicsit.

(#4193) Joshi válasza Jazz (#4189) üzenetére


Joshi
titán

De nem értem hogy ha annyira képben vagy akkor miért nem nézel vga teszteket hiszen ott simán megtudnád hogy mire képes a vga. Én értem hogy a saját konfigod együttes teljesítményére vagy kíváncsi de most őszintén mire számítasz egy intel i915+Prescott+DDR1+8600gt konfigtól? :F Crysis2 1280x1024 Low 14fps?
Most nem akarok cinikus lenni de nem igazán értem hogy mit akarsz a konfigoddal. :F

(#4194) janekk44 válasza csucsbicep (#4175) üzenetére


janekk44
csendes tag

Laptopba nehéz lenne beletuszkulni az én gépem meg csak pci vel rendelkezik. Arra gyanakszom, hogy utoljára amikor a táp meghibásodott és kinyírta az alaplapot nem-e az vert oda kicsit a vidkarinak. Pedig a csere után is még jódarabig müködött. És a drivert hogy miért tűnik el csak úgy azt nem tom pedig újra lett rakva az XP is.

(#4195) DJ WOKKY válasza #83381760 (#4191) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

megpróbálok holnap dobni egy telefonszámot neked, a 17-ben van egy finommechanikai ismerős....

(#4196) pockhome válasza Joshi (#4193) üzenetére


pockhome
senior tag

haveromnak i5 4mag 8ht 4gb ddr3 ram meg 4650 ddr2 és low-on nincs 10fps-e crysis2-ben:DDD

Girls call me ugly, 'till they find out how much money I make. Then they call me ugly and poor.

(#4197) Gyufaaa válasza pockhome (#4196) üzenetére


Gyufaaa
veterán

" i5 4mag 8ht" :F Nem i7?

(#4198) pockhome válasza Gyufaaa (#4197) üzenetére


pockhome
senior tag

de, elírtam:D

Girls call me ugly, 'till they find out how much money I make. Then they call me ugly and poor.

(#4199) sznyunyi


sznyunyi
tag

Sziasztok!
Egy rövid kérdés: MSI 480 GTX Twin Frozr II 1536MB vagy ati hd 6950 2gb???
Véleményeket és tapasztalatokat is szívesen fogadok. Előre is köszönöm!

Si vis pacem, para bellum!

(#4200) hgpotyi


hgpotyi
csendes tag

Sziasztok! MSI 4670-es kártyám van és egyik bekapcsolás után a windows betöltése után el kezdte kis apró kockákkal megjelölni a képernyőt. Itt-ott megjelennek. Mi lehet a gond? És javítható-e, van e értelme? Köszi.

Gábor

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.