Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5051) DJ WOKKY válasza flash- (#5044) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

pü.

(#5052) Boogie33


Boogie33
senior tag

Hali. Gianni kolléga jóvoltából megvan a 6950-em , a kérdésem az lenne hogy vennék egy 24" samu monitort de csak HDMI ill D-sub van rajta ha 6950 re rákötöm a tv-t hdmi-n meg a monitort is hdmi-n akkor érzékelni fogja hogy két külön készülék van rá kötve.
Csak azért kérdem mert most úgy használom hogy winkey+p és akkor lehet váltani a tv és a monitor között , de most DVI-os a monitor. :F :F

"Gyerekek,ne legyetek már ilyen közönyösek"

(#5053) Putyin90


Putyin90
senior tag

Üdv!

HDMI kábellel van összekötve a gép a tv-vel, de nem úgy jelennek meg a tv-n a dolgok, ahogy azt én szeretném. Lehetséges, hogy azért, mert a monitorom 4:3-as a tv pedig 16:9-es képarányú? Ha megkettőzöm a megjelenítőt, akkor mindkét helyen ugyan az a kép, de a tv-n akkor nincs benne teljesen a kép, csak a játékoknál és a film is szélesvászonnal jelenik meg rajta, ha nem kettőzöm meg, akkor vagy a monitoron van kép vagy a tv-n. Hogy kell beállítani, hogy jó legyen?

(#5054) DJ WOKKY válasza Putyin90 (#5053) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

az elsődleges és a másodlagos megjelenítőt külön felbontásra kell állítani a vga driverében

(#5055) Boogie33


Boogie33
senior tag

:F :F :O :O

"Gyerekek,ne legyetek már ilyen közönyösek"

(#5056) DJ WOKKY válasza Boogie33 (#5055) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

ha 2 hdmi kimenet van rajta akkor minden további nélkül...

(#5057) flash-


flash-
veterán

sziasztok
azt kérdezném hogy azt meg lehet oldani hogy egy asztali pc ben két vga legyen,mindegyik vga kártyára 1-1 megjelenitő legyn csatlakoztatva,és lehessen használni a kiterjesztett asztalt
pl a pc egyik vgajába menne a projektor,másikban a monitor,és azt szeretném hogy a projektoron csak power point vetités látszódjon,de a monitoron az előadói nézet,meg lehessen belemenni a beállitásokba,vagy pasziánszozni,de a projektor akkor is a powerpointot mutassa.
na ezt meg lehet oldani?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#5058) sznyunyi


sznyunyi
tag

Sziasztok! VTX3D mennyire versenyzik márkában, megbízhatóságba és hűtésben Asus-sal és Sapphire-ral? Esetleg HIS-sel? Konkrétan 6950 2GB!
Köszi!!

Si vis pacem, para bellum!

(#5059) hali34


hali34
csendes tag

Helló!
Kaptam egy Inno3D 6800XT videókártyát.
Az a baj vele, hogy nincs rajta ventilátor de a borda rajta van.
Ki lehet így próbálni, hogy működik e a kártya ?

(#5060) Joshi


Joshi
titán

Van egy 8800GT videókártyám aminek az egyik DVI kimenete nem ad jelet legalább is se a monitoron sem pedig a TV-én nincs kép elmegy alvó állapotba. Miből lehetne megtudni hogy tényleg elszállt az egyik kimenet? Mivel vízhűtésem van ezért nem szeretném szétszedni a gépet, jó lenne ha lenne egy szoftveres tesztprogram vagy valami egyszerűbb megoldás amivel kideríthetném hogy ténylegesen mi a helyzet.

(#5059) hali34: tegyél oda valamilyen házventit vagy szobai ventit, addig amíg kipróbálod nem lehet vele gond. De miért nincs rajta venti?

[ Szerkesztve ]

(#5061) hali34 válasza Joshi (#5060) üzenetére


hali34
csendes tag

Nem tudom így kaptam.
köszönöm a válaszod, kipróbálom.

(#5062) fuli07


fuli07
csendes tag

Lenne egy a címben említett gépem egy gt540m-es videókártyával és szeretném egy kicsit húzni!
De egyik program sem látja vagy kifagy!
Lehetséges hogy az ASUS kizárta a húzás lehetőségét???
Ha igen hogy tudnám feloldani?
A rivatuner sem lát semmit... itt egy kép

tudomásom szerint a ForceWare detected mellett is kéne costumizenak lennie:(

Előre is köszönöm a segítséget...

(#5063) M_o_g_y_i válasza fuli07 (#5062) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Az MSI Afterburner-t rakd föl! :U

LINK a legújabb (2.2.0 beta 7) verzióhoz

[ Szerkesztve ]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#5064) csucsbicep válasza sznyunyi (#5058) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Az új kártyáik már rendben vannak, bár hűtésük picivel talán gyengébb.

(#5065) fuli07 válasza M_o_g_y_i (#5063) üzenetére


fuli07
csendes tag

thanx a lot:))

(#5066) M_o_g_y_i válasza fuli07 (#5065) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Yo' welcome

Segített a bajodon? :U

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#5067) KissLucifer


KissLucifer
csendes tag

Sziasztok!
Egy olyan kérdésem lenne, hogy mi lehet a baja a biosomnak?
Most vettem egy VGA-t és miután beraktam, egy ilyen üzenet jelent meg rögtön bekapcsolás után, sípolással együtt.

110- Out of memory space for option ROMs
The option Rom for the following device was unable to run due to memory constraints. If you choose to continue, one or more PCI devices may not work properly.
bus/dev/fcn: 05h/02h/00h

Az alaplap pontos típusát nem tudom. Everest is csak a gép típusát írja be a nevének, ami HP d530 CMT
865g chipset ez biztos.

Válaszotok előre is köszönöm.
Kiss Balázs

U.I.:
Ha esetleg szükséges, biosról csináltam képeket, azokat ide fel is tölthetem.

(#5068) KissLucifer


KissLucifer
csendes tag

Sikerült is megoldani a problémát egy másik topikban.

(#5069) M_o_g_y_i válasza KissLucifer (#5067) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

EZMIEZ? :F

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#5070) Citroware


Citroware
addikt

A PC-t rá szeretném kötni a TV-re. A gond az, hogy a TV-nek 1366x768 a natív felbontása, és ha jól tudom, akkor a HDMI kábel ezt nem támogatja, csak az eggyel kisebbet, a 720p-t. Vagy tévedek? Szeretném kihasználni a max felbontást. Vagy VGA kábellel kössem rá inkább? (a gond az, hogy nincsen VGA kimenet a videókártyámon, szóval ahhoz átalakító kell )

[ Szerkesztve ]

(#5071) Diplomata válasza M_o_g_y_i (#5069) üzenetére


Diplomata
aktív tag

Mimi MOgyi mimi?

(#5072) Arpee78


Arpee78
senior tag

Üdv. Melyik az optimális ha csak a stabilitás és 2D képminőség számít? A gép Intel G31 alaplap(GMA 3100 integrált VGA-val), Geforce 7100GS VGA, Win7. A monitoron csak analóg csatlakozó van.

Az integrált VGA elég homályos képet ad, esetleg új Inteles driverrel javul?
A 7100GS egy fokkal jobbnak tűnik, csak melyik driver ajánlott hozzá? Az MS vagy az Nvidia?

GPU gyorsítással ezek hogy álnak?

Off: Az alaplapi chipkészlet drivert érdemes feltenni?

(#5073) #93794560 válasza Arpee78 (#5072) üzenetére


#93794560
törölt tag

A 7100-ashoz mindenképp az NVIDIA driverét tedd fel, mert a Microsoft féle driver nem tartalmazza a driver minden funkcióját. Bár az NVIDIA legújabb drivere, a 280.26-os nem a legjobb, az egyel korábbi, 275.33-as sokkal stabilabb. Ha TFT monitorod van, videokártya váltásnál érdemes egy automatikus beállítás funkcióval újra beállítani a képet, mert minden videokártya más-más beállítást igényel. Amikor a külső VGA-m tönkrement, egy ideig integráltról használtam(GMA950). Amikor bekapcsoltam a gépet, láttam, hogy Windowsban kissé homályosak a betűk az integrált alatt. A monitor menüjében kiválasztottam az automatikus kalibrálás funkciót, a kép rögtön éles lett. Ettől függetlenül még lehet, hogy valóban homályosabb képet ad az integrált. Az integrált videokártyához is érdemes leszedni az inteles drivert, ha azt használod. A Win7 beépített drivere nem túl jó, hiába ad Aero-t is.

(#5074) Boogie33


Boogie33
senior tag

hali. Srácok szerintetek helytálló a feltételezésem hogy minél nagyobb egy vga annál jobban melegszik. Pl 5770 - 6870 - 6950 stb.

"Gyerekek,ne legyetek már ilyen közönyösek"

(#5075) Joshi válasza Boogie33 (#5074) üzenetére


Joshi
titán

Ez több mindentől függ, elsősorban függ a tranzisztorok és feldolgozó egységek számától de az is fontos hogy milyen gyártástechnológiával készült az adott vga (csíkszélesség).
Egyébként erre van egy úgynevezett TDP érték amit a gyártók fel szoktak tüntetni az adatlapokon. Az általad felsorolt VGA-k valahogy így néznek ki:
5770 - 108W
6870 - 151W
6950 - 174W
Fontos hogy itt is mint a CPU-nál van Idle és Load érték ahol utóbbi akár 1.5-2x-es is lehet az Idle-hez képest.

A sorozatszám nagyobb teljesítményt tükröz és ez általában így is van, viszont a nagyobb teljesítményt csak a több tranzisztorral és feldolgozóegységekkel lehet elérni. Azért csökkentik folyamatosan a gyártástechnológiát hogy szinten tartsák a fogyasztást/melegedést más néven TDP-t ami nem mindig sikerül.

(#5076) Diplomata válasza Joshi (#5075) üzenetére


Diplomata
aktív tag

Itt jön képbe az is hogy lássa, egy hd 4870 pedig 160w-ot kajál míg a jóval fejlettebb és erősebb 6870 csak 151w-ot.

(#5077) flash-


flash-
veterán

lenne egy kérdésem:

adott egy asztail pc
a pcre szeretnék kötni projektort,és monitort.

kiterjesztett asztalt szeretném alkalmazni,tehát amikor a power point vetítést mutatja a projektor,akkor a pc monitorán lehessen közbe pasziánszozni,vagy épp netezni.
ezt meg lehet úgy oldani hogy az asztali pcben két vga legyen,egyik vga ra a monitort,másikra a projektort kötöm?

vagy csak úgy lehet megoldani,ha egy vga nak használom a két kimenetét??

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#5078) hard123ver


hard123ver
csendes tag

Sziasztok,

egy kis segítségre (tanácsra ) lenne szükségem.
Van egy HP8000 SFF gépem, aminek egy DSUB és egy Display videó portja van HD 4500-as alaplapi grafika hajtja meg.

Nekem 4db VGA ( lehetőleg digitális ) portra lenne szükségem, és ehhez vettem egy ASUS 5570-es LP kártyát ( DVI/HDMI/DSUB ). Ezt beszerelve az ASUS tökéletesen működik és természetesen a két digitális portját használom.

A problémám az, hogy amikor az ASUS-t beleraktam, akkor letiltotta az alaplapi grafikát.
Nekem az a két port is kellene még, de sajnos a BIOS-ban nem találtam meg a megoldást, hogy miként lehetne aktívvá tenni az eredeti portokat is.

Tud valaki megoldást?

(#5079) Putyin90


Putyin90
senior tag

Sziasztok!

10K és 20K között használtan milyen VGA-t ajánlanátok a gépbe, amivel lehet játszani 1280x1024-es felbontáson?

(#5080) spista222


spista222
addikt

Sziasztok.
A Gépemben van egy sapphire "HD4550 512M DDR3 PCI-E HDMI/DVI-I/VGA".
A Probléma a következő. Az Everest szerint csak HD4350(RV710) a Win7 is csak 4350 nek ismeri fel. Szerintetek ez mitől lehet?
Valaki tudna mondani egy kb értéket erre a vga-ra és egy athlon 2 x2 245 re 3dmark06 ban?
Ha kevesebb akkor tényleg nem az ha kb megegyezik akkor csak a driverrel lehet a gond?

(#5081) Diplomata válasza Putyin90 (#5079) üzenetére


Diplomata
aktív tag

Tervezed nagyobbra cserélni a közel jövőben a monitorodat? 1680x1050 vagy 1920X1080 natív felbontású lcd?Milyen hardvered van a kártya mellett?

(#5082) Diplomata válasza Diplomata (#5081) üzenetére


Diplomata
aktív tag

Nézd meg gpu-z alatt hogy hány mhz-es, a 4550 600mhz, 4350 500mhz. Hogyha itt is 4350 a sebesség, akkor szerintem biztos hogy az, vagy el.urták agyárban vagy valakit át.urtak :DDD 512mb memóriával elvileg csak a 4550-et szerelték.

[ Szerkesztve ]

(#5083) hard123ver


hard123ver
csendes tag

Sziasztok,

egy viszonylag új számítógépemet ( gigabyte alaplapos) szeretném videó kártyával bővíteni, mert csak alaplapi videoportjai vannak.
Összesen 4db 1920x1080-as felbontású monitort kellene meghajtania HDMI ( DVI) porton. A képtartalmat nem kell összefűzni, mert minden monitoron más infó van kint, de tetszés szerint bármelyikre áthúzhatónak kell lennie.
Az alacsony fogyasztás, és a csendes működés fontos szempont, és nem utolsó sorban az ár is ( nem kell erős grafika).

Melyik kártya lenne erre az optimális megoldás?

(#5084) Putyin90 válasza Diplomata (#5081) üzenetére


Putyin90
senior tag

Nem nekem kellene, hanem egy ismerősömnek. A proci az Intel, 2 magos 2.6 GHz, 2GB RAM és PCI Express csatoló van az alaplapon, ennyit tudok. Használtan akar egy kártyát, 10K és 20K között. de legjobb lenne a 15K-es arany középút. Monitort biztosan nem fognak cserélni, van egy 107es hd ready plazma tvjük, tehát jó lenne egy olyan kártya, ami HDMI kimenetes.

(#5085) Diplomata válasza Putyin90 (#5084) üzenetére


Diplomata
aktív tag

DX11-es kártya mondjuk a hd5770-es, DX10.1 pedig mondjuk hogy jó ár-értéket nézzünk az esetleges gyors dx11-re váltás miatt hd4870 512mb.Az első kari értelem szerűen újabb a második pedig erősebb a még most futó játékok nagy részében, és olcsóbb vagy 5e Ft-al.Én a fent maradó pénzt inkább +2gb memóriára költeném, vagy egy 3.2ghz körüli dupla magos procira ez helyett.Tápegységben az utóbbihoz kell legalább egy jó minőségű 400W-os.

[ Szerkesztve ]

(#5086) Putyin90 válasza Diplomata (#5085) üzenetére


Putyin90
senior tag

Köszönöm a segítségedet, továbbítom!

(#5087) Diplomata válasza Putyin90 (#5086) üzenetére


Diplomata
aktív tag

[link]EZ konkrétan egy jó árú jó hűtésű példány.

[ Szerkesztve ]

(#5088) atoka1


atoka1
tag

Sziasztok! Van egy Lenovo Y570 es gépem nvidia GT555M es gpuval, és az lenne a kérdésem, hogy az nvidia driver miért csak korlátozott beállítási lehetőségeket kínál fel a control panelen? Vagyis van egy 3d, egy physx beállítás, meg 2 db video beállítás, de hol a többi, miért nem mutatja nekem? köszönöm előre is!

(#5089) DJ WOKKY válasza atoka1 (#5088) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

legfrissebb driver van fönt ? Vagy a Cd.s ?

(#5090) atoka1 válasza DJ WOKKY (#5089) üzenetére


atoka1
tag

Legfrissebb.

(#5091) DJ WOKKY válasza atoka1 (#5090) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

akkor lehet a kijelző miatt.

(#5092) atoka1 válasza DJ WOKKY (#5091) üzenetére


atoka1
tag

Úgy is kipróbáltam, hogy hdmi-n rákötöttem monitort és letiltottam a saját kijelzőjét, de nem változott.

(#5093) KissLucifer


KissLucifer
csendes tag

Sziasztok!

Segítsetek nekem légyszives.
Miért VisionTek HD2600 XT AGP-nek ismeri fel a gépem, a 11.8 Catalist Hotfix driverével a Sapphire HD3650-em (eszközkezelő és a Catalist Control Center is)???
És mit tudok vele csinálni?

Válaszotok előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#5094) peti_s válasza KissLucifer (#5093) üzenetére


peti_s
addikt

Felépítésileg nagyon hasonló a két kártya, gyártástechnológiában van lényegi különbség, illetve az XT magasabb órajelen jár. Nem hiszem hogy ez valamiféle problémát fog neked a továbbiakban okozni. :)

(#5095) M_o_g_y_i


M_o_g_y_i
őstag

Egy haverom eladná az 1GB-os Sapphire HD2900XT tip. videjókareszt.
Mennyit ér ez most reális értéken, amennyiért megérné eladni? :F

"Szakmai" kérdésem pedig a következő: melyik video-szerkesztő program használná ki a GTX460 GPU-ját, amiben esetleg meg lehet határozni mivel (proci/GPU) számoljon? Van ilyen egyáltalán? :F

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#5096) peti_s válasza M_o_g_y_i (#5095) üzenetére


peti_s
addikt

Ez 12k körül mehetett el, de annyit szerintem egyértelműen nem ér, ennyiért már majdnem 4850-t kapok. A mennyit ér, és a mennyiért lehet eladni az mindig különbözik, de ha ráér neked, no, meg a tied 1 GB-s verzió, 12-13k-ért meghirdetheted, annyiért úgy sem megy el, de legalább a vevőnek is meg lesz a jó érzése h alkudhatott.

[ Szerkesztve ]

(#5097) Diplomata válasza peti_s (#5096) üzenetére


Diplomata
aktív tag

Majdnem? :DDD [link] Szerintem reálisan az a kártya manapság nem ér többet 7-8e FT-nál.Én 9 körül már a rendszeresen kínált 8800gt g92-őt venném.

[ Szerkesztve ]

(#5098) peti_s válasza Diplomata (#5097) üzenetére


peti_s
addikt

Azta, 1 hónappal le vagyok maradva. Múltkor néztem, 12-13k volt a legolcsóbb 4850-s. Hiába, lent vannak az árak. Igazából, ezt a kártyát már nem lehet jó áron eladni, jobban jár a tulaj vele, ha a polcát díszíti.

(#5099) KissLucifer válasza peti_s (#5094) üzenetére


KissLucifer
csendes tag


Azért nem tudom, itt a kép róla.

(#5100) peti_s válasza KissLucifer (#5099) üzenetére


peti_s
addikt

Igen, ez egy 3650-s, csak nem annak olvassa ki. De, az újítások megvannak már benne, órajel stimmel, nem lesz problémád vele. :)

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.