Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5101) M_o_g_y_i válasza peti_s (#5096) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Én mondjuk azt mondtam a tulajának, örüljön ha elmegy neki egyáltalán... :DDD
Én is 7-9e. közé tenném, ill. maximum annyira. :U

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#5102) KissLucifer válasza peti_s (#5100) üzenetére


KissLucifer
csendes tag

Akkor jó mnden.
Még egy olyan kérdésem lenne, hogy AMD Overdrive, hogy mükszik?
Biztonságosan lehet vele húzni a kártyát?

Van egy olyan opció is, hogy Automatikus tuningolás.
Ez mit takar? Végigpróbálja az összes beállítást és a legmagasabb órajeleket amikkel még stabil, azt állaítja be?? Vagy hogy kellene elképzelnem.

U.I.:
Soha nem tuningoltam még semmit :R

(#5103) peti_s válasza M_o_g_y_i (#5101) üzenetére


peti_s
addikt

Vannak olyanok akik tipikusan 1 típust keresnek. Ha talál egy olyant, az meg fogja venni.

KissLucifer, az Auto-Tune funkció teszteli h mekkora órajelig stabil a kártya. Magyarul próbálgatja h hol stabil, illetve hol hibázik már. :) De, nekem is HD3650-m van, csak sokkal jobb memóriával, PCI Express verzióban, és hidd el, nem a GPU-t kell húznod, hanem csak a memóriát. :)

(#5104) sznyunyi


sznyunyi
tag

Hello!
XFX milyen márka? Mennyire veszi fel a versenyt Asus, Sapphire, Gigabyte kártyákkal? Még mindig a 6950es. :)
Köszi!

Si vis pacem, para bellum!

(#5105) peti_s válasza sznyunyi (#5104) üzenetére


peti_s
addikt

Jó márka, de jellemzően túlárusítja a termékeit.

(#5106) KissLucifer válasza peti_s (#5103) üzenetére


KissLucifer
csendes tag

És megéri feljebb húzni???

(#5107) peti_s válasza KissLucifer (#5106) üzenetére


peti_s
addikt

Mivel AGP-s, ezért én azt mondom, hogy nem, mert valószínű a géped többi része nem túl erős. P4, esetleg egymagos AMD géped van, ahhoz alap órajelen is elég a videokártyád. Nekem az E3200 mellett bizony már komoly VGA limitjeim vannak, de eddig még nem huzigáltam, szerintem huzigálás után is gyenge maradna. :)

(#5108) KissLucifer válasza peti_s (#5107) üzenetére


KissLucifer
csendes tag

Gondoltam megkérdezem, ezzel is okosabb leszek.

De nagyon köszönöm az eddigi válaszokat.
Kiss Balázs

(#5109) sznyunyi válasza peti_s (#5105) üzenetére


sznyunyi
tag

Ez alatt azt értsem, hogy hiába nem akkora márka, mint a többi, ugyan annyi pénzt elkér a kártyáiért?

Si vis pacem, para bellum!

(#5110) peti_s válasza sznyunyi (#5109) üzenetére


peti_s
addikt

Nem. Nagy márka, ASUS-al, Gigabyte-al egy szinten említhető. Az ASUS is túlárazza egy kicsit a termékeit. Ez azt jelenti, hogy egy kicsit drágább mint a nagyon hasonló konkurens, videókártyáknál maradva, pl. egy Sapphire, vagy az MSI-hez képest drágább lesz egy ASUS. De, sokszor a drágább ár, komolyabb hűtést, vagy a referencia modell átdolgozását tartalmazza, akkoriban természetesen érthető a felár. :)

(#5111) spista222 válasza Diplomata (#5082) üzenetére


spista222
addikt

Megnéztem 600MHz en megy a GPU akkor valóban 4550 csak mindenhol mást mutat:D
Lehet valamit csinálni neki hogy 4550 et írjoon ki?

(#5112) DJ WOKKY válasza atoka1 (#5092) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

talán gyárilag nincs helye több beállításnak :F

(#5113) r314314


r314314
csendes tag

Helló!

Olyan problémám lenne, hogy egy idő után az F1 2010 közbe irdatlanul elkezd szaggatni a game(, fel is dobja a menüt), majd ha várok egy kicsit megy szépen tovább. Egyébként simán fut maxon.

A config:
Core i5 2400, GIGABYTE GA-HA65M-D2H-B3, Sapphire HD6750 Vapor-X, Kingston 4GB 1333, Chieftec 600W. Minden vadonatúj.

A rendszer Win7 SP1.

GPUZ-vel elkaptam egy ilyet, minden érték normális, egyet kivéve: a GPU Load 0%!!!!!
Mi lehet a probléma?

Előre is köszi, Árpi

(#5114) DJ WOKKY válasza r314314 (#5113) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

vga hőmérséklete mennyi ?? terhelés (játék) alatt ?

(#5115) trufa12 válasza Diplomata (#5046) üzenetére


trufa12
addikt

értem akkor dvi kábel a hitalos neve kösz csak nem tudtam :D mert hogy így nevezik csak a barom boltosok itt azt sem tudják 1*1 mennyi

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#5116) r314314 válasza DJ WOKKY (#5114) üzenetére


r314314
csendes tag

Nem megy 62fok fölé, mondom minden érték normális.

(#5117) DJ WOKKY válasza r314314 (#5116) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

eseménynaplóban valami hibaüzenet ?

(#5118) fuli07 válasza M_o_g_y_i (#5066) üzenetére


fuli07
csendes tag

sikerült...
nagyon egyszerű és nagyszerű program
thx

(#5119) r314314 válasza DJ WOKKY (#5117) üzenetére


r314314
csendes tag

Azt nem néztem, majd csak holnap este érek rá megnézni..... akkor válaszolok. Valami tipp azért hogy mi a fene okozhat ilyesmit?

(#5120) DJ WOKKY válasza r314314 (#5119) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

vga driver is szokott pl. a hardveres hibát, kizárnám. Valami szoftveres baj lehet.

(#5121) r314314


r314314
csendes tag

Legfirssebb driver van fenn, dx11. Ami esetleg érdekesség lehet h a rendszer annyit ír a videókártyára hogy radeon 6700 series, de nem hiszem h ez gond lenne, a kártya paramétereit ismeri. Esetleg a játékkal lehet gond? Megnézek mindent holnap ami kell, mondd mit nézzek meg v milyen programok kellenek hozzá.....

(#5122) DJ WOKKY válasza r314314 (#5121) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

vezérlő pult felügyeleti eszközök-be kell keresni valami hibát, ha írt ki. azzal előrébb lennénk.
ha minden adata jó a gépnek, akkor azt nem kell most megnézned.
még annyi, hogy a játékod eredeti ? hozzáteszem a warez tevékenység tilos itt a ph-n ! csak mert látom most regeltél.

(#5123) r314314 válasza DJ WOKKY (#5122) üzenetére


r314314
csendes tag

Nem eredeti a játék, csak az új konfigomat gyorsan tesztelni akartam és ezt szereztem a leghamarabb. Ha úgy jobb akkor a Dirt 3-ba is csinált hasonló dolgot (akkor mondjuk nem mértem az adatokat de megtehetem azt is), az eredeti, a kártyához adták.

(#5124) DJ WOKKY válasza r314314 (#5123) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

akkor meg kéne nézni egy furmarkkal a kártyát.

(#5125) Eddie141


Eddie141
senior tag

Sziasztok!
Azért kerestelek fel titeket, mert elég nagy gondban vagyok. Gondolom már többen is tapasztaltátok, hogy a vga-k jobban melegszenek, ha egynél több eszköz van rájuk kötve (én jelen esetemben egy LCD tv és egy LCD monitor van rákötve dvi-hdmi-vel egy 480-as GTX-re.)
Ezt szeretném kiküszöbölni, mert a TV-t csak néha használom naponta, viszont iszonyat macerás olyankor ismételten rákötni, majd mikor már nem szükséges, akkor leválasztani.
Az eddigi megoldásom az volt, hogy a Phisyx-re használt 460-asra kötöttem a tv-t, amely mindaddig, amig nem helyeztem használat alá a tv-t jó is volt, de azután felfűtötte a 480-ast (illetőleg ha szükség volt a számításokra, akkor mégjobban)
A konkért kérdésem az lenne, hogy nem lehetne az alaplapi vga-t csak ilyen videó jel kiküldésére felhasználni? (Asrock 880G Extreme3 lap, Ati Radeon HD 4250) Vagy esetleg egy jóval gyengébb dedikált kártya még felhasználható ilyen célra? (pl 6600Gt, vagy ilyesmi olcsón, passzívan. Gondolom ez nem fog az architekturális különbség miatt menni, egy 8400GS-t meg már azért nem szeretnék ilyen célra vásárolni, mert jóval drágább) Esetleg milyen megoldást ajánlanátok?
Mindez csak a hőmérséklet és a hang miatt zavar ( gyári hűtő ), illetőleg azért, mert ilyenkor a vga csak 2d maximum "energiatakarékossági" üzemmódba tud átállni az 50Mhz-s GPU magfrekvencia helyett, mint amikor csak egy eszköz van rákötve. (ezt általánosságban eddig az összes fermi alapú nvidiánál sikerült megtapasztalnom, egészen a 450es GTS-től felfelé.)
Válaszaitokat előre is köszönöm!

(#5126) player72


player72
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy kis problémám!
Adott egy MSI R5770-PMD1G nem referencia kártya, amit eladtam és nálam semmi gondja nem volt másfél évig. A srácnál - akinek eladtam - a következő hibajelenséget produkálja:

Idézem amit írt.

"Konkrétan bármit csinálok rajta, ami kicsit is használja a gpu-t, elkezd vibrálni a képernyő.
Legyen az játék, film nézés hdmi-n keresztül, vagy youtube videó nézés.

Ha csak netezek vagy valami kevésbé terhelőt csinálok a gépen akkor egész nap megy és semmi vibrálás nincs.

Nem vágom mi lehet.
Feltettem az MSI honlapján lévő driver-t is, de azzal még rosszabb lett a helyzet, konkrétan már a boot után elkezdett vibrálni és szét esett a kép is. Csak safe mode-ban tudtam visszatenni a legújabb driver-t.
Én abszolút passzolom, hogy mi lehet, mert ilyennel még nem találkoztam.

Ja és a legjobb az egészben, hogy miután terhelést kapott a GPU, vibrál 1-2 percet, majd újra jó minden, le se fagy, mintha semmi nem történt volna.

ASRock Z68 Pro lapom van. Arra is gondoltam, hogy nem szereti a kártyát.
A tápnak is bírnia kell, mert egy 500W-os Chieftec-em van!
Ma leadtam szervízbe, majd jelentkeznek, hogy mi a gond vele."

Mivel sem ő, sem én nem találkoztam és nem is hallottam még ilyen hibáról, érdekelne a véleményetek, szerintetek mi lehet a bibi?!

Előre is köszi a válaszokat!

(#5127) flash-


flash-
veterán

sziasztok

adott egy Asus geforce fx 5200 es vga.

zajos a hűtés rajta,de nekem nem is kellene mert csak 2d ben lenne használva,meg power point ilyesmi.
Le lehet tuningolni hogy ne kelljen rá a hűtés?
ha igen mivel?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#5128) Diplomata válasza flash- (#5127) üzenetére


Diplomata
aktív tag

Elméletileg 2d-ben használva elég lekötni a venti csatlakozóját, de nézd meg utána gpu-z-ben hogy hány fokos így,ha le van csavarozva róla akkor elvileg még jobb mert a ház hűtése jobban éri a venti alatti felületet is.

(#5129) flash- válasza Diplomata (#5128) üzenetére


flash-
veterán

értem.
kb hány fokig mehet el hűtés nélkül?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#5130) Diplomata válasza flash- (#5129) üzenetére


Diplomata
aktív tag

80-85 fok fölé ne nagyon.

(#5131) Tom5


Tom5
addikt

Sziasztok.

Hugom gépében van egy ilyen integrált VGA. Nekem van egy ilyen VGA-m. Kérdésem: érdemes-e ez utóbbi betennem a gépbe? Jobb-e mint az integrált.

[ Szerkesztve ]

(#5132) Diplomata válasza Tom5 (#5131) üzenetére


Diplomata
aktív tag

Játék miatt egyikben sem lehet nagyon gondolkodni, de talán azért érdemes berakni a 7300gs-t mert az nem a rendszer memóriából táplálkozik.

(#5133) fogi


fogi
tag

Sziasztok!

Van egy Sapphire ATi Radeon HD5770 1Gb Vapor-X videóvezérlő a gépemben, ami felesleges, mert nem játszom a gépen, csak a gyerek néha. Lecserélném egy olyanra, ami passzív hűtésű. Abban kérnék segítséget, hogy milyen 3D-s, gyors passzív hűtésű vidóvezérlőt érdemes venni? Nem kell menniük rajta a legújabb 3D-s játékoknak...

A válaszokat köszönöm előre is.

[ Szerkesztve ]

(#5134) Diplomata válasza fogi (#5133) üzenetére


Diplomata
aktív tag

A kettő üti egymást, ha felesleges mert sosem játszol akkor nem kell gyors kártya, a gyors kártya nem olcsó és általában nem a passzív a legjobb belőle.Használt vagy új kellene?

(#5135) DJ WOKKY válasza player72 (#5126) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

te kihasználtad a kártyát ? Volt nálad jól megterhelve ?
Ha adtál rá pár nap garit, akkor vissza kellene venned, ha még azon belül szólt a vevő. Ha nem akkor, nem.
Én csak arra tudok gondolni, hogy te terheléssel nem használtad, ezért volt jó, míg ő megterhelte és vibrált, szét esett a kép. Viszont azt ő is elismeri, hogy terhelés nélkül jó.

(#5136) fogi válasza Diplomata (#5134) üzenetére


fogi
tag

Jó a használt is. Ez a "sosem" azt jelenti, hogy jó fél éve nem indult a COD Modern Warfare 2. A gyerek Wow-ozik néha.
Ha váltok egy NVidia 8600 GTS Silent-re, van rá esély, hogy ha játszható marad a COD? És a Wow?
(Biztos buta kérdések ezek onnan nézve.)

(#5137) Diplomata válasza fogi (#5136) üzenetére


Diplomata
aktív tag

A mw2 viszonylag kissebb felbontás mellett egy normális 2 magos procival szerintem elfut, a wow-ot sosem játszottam, nekem is 8600gts oc volt még az év elején.[link]

[ Szerkesztve ]

(#5138) fogi válasza Diplomata (#5137) üzenetére


fogi
tag

Ezek közül melyiket érdemes venni?
http://tinyurl.com/6x9ng7u

Gyorsabbak, mint a 8600GTS?

(#5139) fenergie84 válasza fogi (#5138) üzenetére


fenergie84
addikt

ha már ennyit szánsz rá, akkor egy 4670 512mb DDR3-al jól járnál...vagy esetleg egy GT240-ennel..

(#5140) Diplomata válasza fogi (#5138) üzenetére


Diplomata
aktív tag

Amiket belinkeltél szerintem nagyon gyenguszok, ezt esetleg érdemes megkérdezni hol tart az ügy már csak a te kártyád miatt is:[link]
Nagyon le van pusztulva ilyen téren itt a piac most úgy látom.

(#5141) ronda válasza player72 (#5126) üzenetére


ronda
aktív tag

az én kártyám pár napja halt meg (9800gt). az is terhelés alatt kezdte. pöttyösödött a kép. először csak kicsit, aztán egyre jobban. ha hagytam terhelve, akkor nagyon le is lassult, ha időben kiléptem az alkalmazásból, akkor magához tért. ezt kb 5-6 alkalommal csinálta fél óra alatt. aztán már csak csökkentett módban volt hajlandó elindulni, a legvégén pedig már sehogy. egy haverom -aki javít kártyákat, alaplapokat- azt mondja, szinte 100% hogy a memória döglött meg rajta. drágább, vagy annyi lenne javítani, mint amennyit használtan ér.

"Lehet-e jónak lenni egy rossz világban?" Galaxy S21

(#5142) Diplomata válasza ronda (#5141) üzenetére


Diplomata
aktív tag

Igen ez így van kb., esetleg meg lehet próbálni ha már úgy sem jó, hogy berakod a sütőbe egy kicsit vagy hőlégfúvót neki :DDD De elméletileg olyan 4e Ft körül még el lehet adni így.

(#5143) fogi válasza Diplomata (#5140) üzenetére


fogi
tag

Köszönöm, megkérdeztem.

(#5144) pockhome


pockhome
senior tag

skacok!
a sandy bridge-es prociba épített intel HD2000-rel milyen játékok mennének?(a proci intel pentium dual G620)
előre is köszi!:R

Girls call me ugly, 'till they find out how much money I make. Then they call me ugly and poor.

(#5145) ronda válasza Diplomata (#5142) üzenetére


ronda
aktív tag

asszem földobom a vaterára 1Ft kikiáltási áron, aztán legalább nem a kukában köt ki. hátha valaki tud még kezdeni vele valamit. nekem holnap jön a gts 450oc.
ezt a sütős dolgot még nem hallottam.

"Lehet-e jónak lenni egy rossz világban?" Galaxy S21

(#5146) DJ WOKKY válasza ronda (#5145) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

például itt is van egy a több közül :)

(#5147) Lazarus911


Lazarus911
aktív tag

üdv!
Melyik vga-t válasszam?
Egy ati 6970es oc-t vagy egy 570gtx oc-t

Az msi oc kártyái elég jó eredményt kaptak; és német tesztekben jobb mint a 6970es..
mit tanácsoltok?

(#5148) Smithh válasza Lazarus911 (#5147) üzenetére


Smithh
tag

Ez a két kártya egy szinten mozog,döntésed szerintem inkább valamelyik gyártó felé a bizalmad fogja meghozni!

[ Szerkesztve ]

Tanítványodként hagytalak ott,s most én vagyok a mester...

(#5149) Lazarus911 válasza Smithh (#5148) üzenetére


Lazarus911
aktív tag

a több ram késöbb nem fog jól jönni bf3 nál?

(#5150) peti_s válasza pockhome (#5144) üzenetére


peti_s
addikt

Ez alapján még egy Crysis is elindul rajta, illetve Sims3 egyéb jobbnál jobb játékok... :D

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.