Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5901) roxan válasza Zohan (#5894) üzenetére


roxan
senior tag

És a GT430-as széria? 520-nál erősebb.

DJ WOKKY:
Ezek nem az 15E-res kategória, ugye? Legalábbis nem találtam ennyiért.

(#5902) gcsaba70


gcsaba70
csendes tag

A Radeon 4890-em mellé/helyett gondolkodnék valami megoldásban (6850?). Crossfire-X ben ezek hajlandóak működni? És ha igen, akkor pl. netezésnél csak az egyiket használja?

[ Szerkesztve ]

(#5903) Hunork válasza roxan (#5901) üzenetére


Hunork
veterán

Üdv!

A GT430 erősebb a GT520.-nál, de a kolléga, ha jól láttam, 250-et írt. Mert akkor meg a GTS250 erősebb a GT430 -nál. (sajna a számok nem logikusan követik egymást az NV-nél, de az AMD-nél sem... :N )

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#5904) Zohan válasza Hunork (#5903) üzenetére


Zohan
senior tag

ez mondjuk igy van.. de változank is folyton fogyasztás dx11.. stb..

Cooler Master, Asus & Corsair User - Powered By AMD

(#5905) Hunork válasza Zohan (#5904) üzenetére


Hunork
veterán

jaja, bár abban sincs mindig logikus következtetés, pl. 5750 vs 6450...szerintem direkt teszik a gyártók ;] , amiben van is valami, mert aki nem ért hozzá, csak a számot nézi, és úgy véli, biztos jobb az 5-el kezdődő a 6-al kezdődőnél... :(

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#5906) Rocky96X


Rocky96X
tag

Helló!
Szerintetek mért van az hogy a kártyám kihasználtsága (5850) 25-30%-nál nem megy feljebb. Eddig BF 3 multival játszottam mindig 99-100%- volt a gpu használat és 40-50 fps körűl volt mindig most meg játszhatatlan mert 20-25%-on van a használat és 10-15fps-el megy. De nem csak ez a többi játéknál is ez a helyzet. :O Mintha nem kapcsolna be a kártya 40 foknál nem is megy feljebb.
Próbáltam újra felrakni a drivert, próbáltam másikat is de ugyan ez a helyzet. :(

Ha PÜ-t kapsz, illik rá válaszolni!

(#5907) roxan válasza Hunork (#5903) üzenetére


roxan
senior tag

Ok, köszi.

A 250-re írtam neki, hogy az sztem nem a 15E-res kategória, már nem fér bele sajna a keretbe.

(#5908) desert_camo válasza desert_camo (#5884) üzenetére


desert_camo
tag

Újabb kérdés, ezzel talán már találkoztatok ATi Catalyst telepítése közben: "észlelő illesztőprogram betöltése sikertelen!" Ezt csinálja, ha a gyári dvd-ről akarom telepíteni, meg akkor is, ha az amd honlapjáról szedett legújabbat szeretném felrakni. :(

desert_camo

(#5909) vj0c1 válasza Zohan (#5897) üzenetére


vj0c1
aktív tag

Na Zohan, most néztem, ezt a drivert tettem fel először, elvileg ezt adta az 5570 adatlapjánál is ezek szerint, de ezzel volt a képelszürküléses gond. Most írtam az Aquának, ahol vettem, hogy ez szerintük hardveres, vagy szoftveres hiba, kíváncsi leszek mit válaszolnak.

"Régen az égre néztünk, és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk itt a porban."

(#5910) Zohan válasza vj0c1 (#5909) üzenetére


Zohan
senior tag

Akkor egy egyel ezelőtti driver is ki kéne probálni tuti ami ziher..

Cooler Master, Asus & Corsair User - Powered By AMD

(#5911) kisÁdi válasza Hunork (#5891) üzenetére


kisÁdi
aktív tag

Tárátáttá? [link]

(#5912) Hunork válasza kisÁdi (#5911) üzenetére


Hunork
veterán

Örülök, hogy örülsz! :K :K
Most is a GTX460-ra szavazok! DX11, és kevesebbet fogyaszt a 285 -nél!
trátáttátá :)
Majd írj, hogy mi lett az eredmény!

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#5913) DJ WOKKY válasza ttt1 (#5899) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

tedd fel pár másik topicban is. Biztos lesz rá jelentkező :)

(#5914) agemate


agemate
addikt

Üdv! XFX GTS250 Core Edition kártyáról kérdeznék. Nem veszi vissza magától az órajeleket, ez normális vagy hibás a kártya? Állandóan 738MHz-en jár.

(#5915) Hunork válasza agemate (#5914) üzenetére


Hunork
veterán

Szia!

Lehet, hogy nem jól tudom, de szerintem csak a venti vesz vissza a fordulatból, a terheléstől függően. A mag órajele állandó, azt a processzorok tudják csak szabályozni az EIST (speedstep) technológiával.
Szerintem.
De lehet, hogy le vagyok maradva...és rosszul tudom.

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#5916) Destructo


Destructo
aktív tag

Sziasztok!

Annyi kérdésem lenne,hogy van egy GTX 280 asom EK FC 280 vizesblokk+backplate el.Mikor nyár van semmi gáz,de mikor bejönnek a hidegek, fekete hátteren fehéres csíkozás van.A kártya olyan 20-28 fokos így.PCB,GPU,RAM temp.Melegben nem csinálja ezt.Gyári hűtést nem raknám vár vissza.Ha ez van attól lehet baja,hogy így megy?Programok között pl ha játszok a Crysis 2 vel akkor nem látszik semmi,csak asztalon.

Csinálhatok 1-2 képet ha nem tudjátok elképzelni,hogy miről van szó!

Köszi a helpet előre is üdv mindeki!

(#5917) agemate válasza Hunork (#5915) üzenetére


agemate
addikt

Értem. Köszönöm a választ! Más ezt meg tudja esetleg még erősíteni/cáfolni?

(#5918) Hunork válasza Destructo (#5916) üzenetére


Hunork
veterán

Szia!

Szerintem tegyél fel képet.
Elsőre arra gondolnék, hogy van egy minimum üzemi hőmérséklet, ami nem csak a GPU-nak kell, hanem a memóriáknak is, a túl hideg sem biztos, hogy jó. Nyilván most a külső hőmérséklet drasztikusan kisebb, mint nyáron.
Szerintem.
(bár, őszinte leszek, ilyennel én még nem találkoztam, de biztos lesznek, akik igen)

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#5919) rumkola válasza agemate (#5917) üzenetére


rumkola
veterán

Lükeség, a GTS250-nek vissza kellene vennie az órajeleit és a feszt, idle-ben.
Viszont az XFX híres arról, hogy olyan VGA-kat dob piacra, amikről az ezekhez szükséges tranyókat lespórolják. Am az is lehet, hogy csak a jelenlegi BIOS-a nem tudja, és találsz hozzá olyat amivel képessé válik a dologra.

(#5920) agemate válasza rumkola (#5919) üzenetére


agemate
addikt

Értem. Már eladtam a kártyát, az új tulaj szólt, hogy mi a helyzet. Szóval akkor ez a gyártó sara.

(#5921) Berger7228


Berger7228
csendes tag

Sziasztok,mi az elfogadható maximum hőmérséklete egy 1gigás GTX460-asnak,és mi az a hőmérséklet,ami már tönkrevágja?

Origin/xfire/steam: berger7228

(#5922) Hunork válasza rumkola (#5919) üzenetére


Hunork
veterán

Hali!

Én most egy 8800GS-el vagyok összezárva :) , és figyelem, mit művel, ezért írtam, amit. GPU-Z-vel nézem, csak a használt memória változik, más nem. Mondtam is, hogy nem biztos! :K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#5923) kozicsd


kozicsd
tag

Sziasztok!

Adva van egy Sapphire 4870-es videókártya, és egy FSP Hexa 400W-os táp. Beszereltem a kártyát a gépbe, viszont csak 1 3pines csatlakozó van a tápon. Akkor most szerezhetek be egy másik tápot a kártyához, vagy meglehet valahogy oldani?
Remélem jó helyre tettem fel a kérdést.

Köszi szépen :)

(#5924) Hunork válasza Berger7228 (#5921) üzenetére


Hunork
veterán

Szia!

Maximum 104 fok, az Nvidia ajánlása szerint.

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#5925) Destructo válasza Hunork (#5918) üzenetére


Destructo
aktív tag

Okés egy fél óra és teszek fel képet!

Üdv! (Habár most melegítettem egy kis FureMark al így nincs csík :D :) )

(#5926) agemate válasza rumkola (#5919) üzenetére


agemate
addikt

Továbbá az 50-55°C-os IDLE és 75-80°C-os LOAD hőmérséklet rendben van?

(#5927) agemate


agemate
addikt

Új kérdés, más kártya: Giga GTX460 OC 1GB. Ma vettem használtan. Beraktam, le az IGP driver, fel az nVidia driver (legfrissebb). Miután újraindult a gép, elkezdett bootolni a Win ahogy kell, de a bejelentkező képernyőhöz már nem jutott el, kékhalál. Restore point, bootol a Win de játék közben kifagy és kékhalál. Nem hiszem, hogy túlmelegedne, mert kb 15 perc után fagyott ki, 10 percnél néztem, 58°C-os volt.
Következő lépésként újrahúztam a Windowst (7 x64), driverek fel, de a probléma ugyanaz: bootolásnál kékhalál. Kérdem én, mi a helyzet? Mit tegyek?

(#5928) Berger7228 válasza Hunork (#5924) üzenetére


Berger7228
csendes tag

Köszi.

Origin/xfire/steam: berger7228

(#5929) agemate válasza gcsaba70 (#5902) üzenetére


agemate
addikt

Szia!

Mellette, CFX-ben nem fog működni, CrossFire csak azonos GPU köré épülő kártyákkal megy, pl HD5770&HD5750. Helyette jó vétel a 6850, ha 40k alatt hozzájutsz.

Közben folytatom ezt: #5927 a hozzászólásomat:

Megnéztem a BlueScreenView-val, hogy mely fájlok felelősek a kékhalálért: dxgkrnl.sys, dxgmms1.sys, nvlddmkm.sys

Azt írja a program, hogy a driver okozta a kékhalált.

[ Szerkesztve ]

(#5930) sznyunyi


sznyunyi
tag

Sziasztok!
Ebben a videóban 5:40nél mutatja a srác a csatlakozókat. Méghozzá egy 6os és egy 8as csatit. Na most egy darab kábel jár a videokártyához (3:02-nél), amin van egy 6os csati aminek a másik végén 2db 3tűs molex van.
Kérdés: mire való a kártyán a 8as csatlakozó, illetve be kell-e oda kötni valamit, mivel csak a a 6oshoz adtak kábelt. Igen, végül ezt vettem meg. :) Ha nem kell oda semmi akkor mire való? Illetve molexből mind a 2-t be kell dugni alaplapra?
Köszi a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

Si vis pacem, para bellum!

(#5931) Szlovi válasza sznyunyi (#5930) üzenetére


Szlovi
aktív tag

Mindkét csatiba kell dugni "etetőt",mert ennek a kártyának ilyen nagy az áramigénye.
8 "pines" csati az újabb tápokon van,igaz csak a 450-500 watt fölöttieknek,azért nem kaphattál hozzá 8-as csatlakozót.
Mindkét molex-et rá kell dugni a táp szabad molex csatlakozóiba (alaplapot írtál,de szerintem tápegységre gondoltál)

(#5932) agemate


agemate
addikt

Ilyen üzeneteket dobál játékok alatt:

(#5933) Jeol


Jeol
csendes tag

Sziasztok.

Lenne egy olyan problémám, hogy nem tudom csatlakoztatni a 2. monitorom a videokártyámhoz.

Ilyen kártyám van:

Ati Radeon HD 5670

http://www.ixbt.com/video3/images/redwood/hd5670-front.jpg

Ehhez lehet egyáltalán kettőt csatlakoztatni? A bal oldali 2 csatlakozó hdmi és DP.

Előre is köszi a segítséget.

(#5934) sznyunyi válasza Szlovi (#5931) üzenetére


sznyunyi
tag

Igen táp volt a célszó, csak már nagyon elfáradtam ebben az egész szgép összerakásban.
Amúgy az oké, hogy ami kábelt kaptam, az azon lévő 2 molex belemegy a tápba, viszont akkor ezek szerint vennem kell még egy 8pines-2 molexes kábelt? Ha pedig nincs elég csatlakozó rajta akkor meg gondolom molex elosztó is kéne. A-data hm550 a táp.
Köszönöm a segítséget!!

Si vis pacem, para bellum!

(#5935) wolandino


wolandino
tag

sziasztok,
engem olyan ingyenes programok érdekelnének, amivel pl a VGA hőmérsékletét figyelhetem.
Egyébként meddig számít még normálisnak egy VGA hőmérséklete? 60°?
Köszi,
W.

(#5936) Zohan válasza wolandino (#5935) üzenetére


Zohan
senior tag

MSI afterburner, hwinfo64

játék alatt még a 78 is előfordulhat.. ami még a belefér kategoria.

Cooler Master, Asus & Corsair User - Powered By AMD

(#5937) #85154688


#85154688
törölt tag

Sziasztok!Valaki megtudja nekem mondani hogy ha túl melegszik a VGA RAM vagy a GPU akkor annak milyen jelei vannak pl játék közben a képen.

A válaszokat köszönöm.

(#5938) Zohan válasza #85154688 (#5937) üzenetére


Zohan
senior tag

nekem csíkok pöttyök és végül win kék halál .. tapasztalatom van ezzel kapcsban.

Cooler Master, Asus & Corsair User - Powered By AMD

(#5939) kisÁdi


kisÁdi
aktív tag

WIN kék halál de gyűlöllek.Sok pénzembe kerültél.

(#5940) #85154688 válasza Zohan (#5938) üzenetére


#85154688
törölt tag

Nekem 1-2 óra játék után darabos lesz a kép a játékban a fegyver zöld vagy lila színű lesz,van hogy fehér foltok jelentek meg,legutóbb pedig a monitor is kikapcsolt szerintetek ezt okozhatja melegedés?Egy zotac gt240 AMP ről van szó tehát tuningolt a kártya a gpu pl 100mhz-vel van megemelve a referenciához képest.A vga ventilátor az pörög mint a vadállat miközben játszok.

[ Szerkesztve ]

(#5941) kisÁdi válasza #85154688 (#5940) üzenetére


kisÁdi
aktív tag

Ne játssz annyit:D Amúgy sajnállak mert játszani jó.Amikor megvettem a gépemet első játszás közben full grafon toltam a CoD6-ot az 5570-nel és kikapcsolt a monitorom.2. esetnél már semmi baja nem volt.

(#5942) kisÁdi


kisÁdi
aktív tag

És lehet hogy pörög a venti mint az állat melegben nekem is és nagyon zavaró olyan hangos.De lehet hogy rossz vagy kevés hozzá a hűtő.

(#5943) Zohan válasza #85154688 (#5940) üzenetére


Zohan
senior tag

simán lehet hőmérséklet..

Cooler Master, Asus & Corsair User - Powered By AMD

(#5944) wolandino válasza Zohan (#5936) üzenetére


wolandino
tag

Köszi:)
Passzív 5770-es kártyám van, emiatt kicsit aggódtam, de a hőmérséklete a 40-et sem éri el, szóval minden ok :C

(#5945) #85154688 válasza kisÁdi (#5942) üzenetére


#85154688
törölt tag

Ma vettem is egy 12cm-es REVOLTEC ventit 1200rpm-es és most akarom felszerelni a gépház oldalára mégpedig úgy,hogy 2cm-ról nyomja a hideg levegőt az egész vga-ra,kíváncsi vagyok mit produkál a kártya erre a húzásomra.

[ Szerkesztve ]

(#5946) agemate


agemate
addikt

Ezekre valaki?

(#5947) kisÁdi válasza agemate (#5927) üzenetére


kisÁdi
aktív tag

Nekem a játékok meg a frissítések miatt volt kékhalál

(#5948) Hunork válasza agemate (#5946) üzenetére


Hunork
veterán

Szia!

Huhh, nem irigyellek. Memória-hiba, sok minden lehet.
Előtte milyen kari volt a gépben, AMD? Ha igen, mindentől függetlenül az arra vonatkozó cuccokat uninstall.
Ha nem:
Elsőre a Bios-ban mindent default-ra állítanék, elsődleges vga persze a pci-express.
Indítsd csökkentett módban, nézd meg, hogy ott is fennáll-e a hiba. Ha nem, akkor valami gáz van a karival, mert ilyenkor sima VGA módban indul, és akkor a 3D a baj.
Ha sikerül a win-t simán indítani, nézzél utána egy VGA bios-nak, és frissítsed, ez ma már ugyanolyan könnyű, mint az alaplap esetében. Közben nézzed a hőmérsékleteket, frekvenciákat. Utóbbi azért fontos, mert lehet, hogy korábban rendesen túl volt hajtva. (ezt a karit lehet is)
Ha magasabb a gyárinál, a kártya gyártója által biztosított progival állíts default-ra azt is.
De csinálhatod úgy is, hogy kihagyod a csökkentett módot és egyből utánajársz a frekiknek, meg a BIOS-frissítésnek.
Ja, az nv control centerben kapcsold ki az nvidia frissítéseket is, legalábbis a hiba megállapításának idejére.
Most hirtelen ennyi jutott eszembe, biztos mások is mondanak mást is.

(bocs, ha hosszú lett, de alaposan kell eljárni, legalábbis én így szoktam)

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#5949) agemate válasza Hunork (#5948) üzenetére


agemate
addikt

BIOS-t hol találok hozzá? /megbízhatót/

(#5950) DJ WOKKY válasza agemate (#5946) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

első körben a memóriák miatt szokott kék halált dobni, második nekifutásra a cpu szokott kijönni hibásnak a te esetedben. Ezeket tesztelném le elsőnek.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.