Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5651) fenergie84 válasza atti1848 (#5650) üzenetére


fenergie84
addikt

ha más nem, akkor multiméterrel...

(#5652) RedSign


RedSign
tag

Sziasztok!

Valaki megtudná mondani nekem ennek a csatlakozónak a pontos típusát és milyen átalakító kell hozzá D-SUB bemenettel?

[link]

Előre is köszönöm,
RedSign

http://www.redsign.hu

(#5653) spista222 válasza RedSign (#5652) üzenetére


spista222
addikt

Szia
DMS-59 nek hívják itt egy wiki-s link róla.
Neked egy DMS-59-> Dsub/vga kábel kell.

(#5654) RedSign válasza spista222 (#5653) üzenetére


RedSign
tag

Szia!

Köszönöm szépen a gyors választ! :)

Üdv,
RedSign

http://www.redsign.hu

(#5655) Alastair' válasza Jacek (#5649) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Ha csökkentett módban letakarítod driver sweeperrel az összes amd drivert, utána vissza tudod tenni az újat, és nem lesz kék.

Alister from Hell

(#5656) Zohan


Zohan
senior tag

hali mindneki!

ha választani kéne?
Sapphire 6870 1gb
vagy
XFX 6870 1GB

mindkettő referencia darab. tudásban vagy tuningban nem tom a különbség vagy melyik a jobbb?
az biztos hogy a sapphire felszereltebb tartozék ügyileg és 1000ftal olcsóbb. de nem tudom miért XFX jobbnak tűnik.

ötletek, javaslatok?

gtx 460amat cserélném le de nem tom melyikre még.

[ Szerkesztve ]

Cooler Master, Asus & Corsair User - Powered By AMD

(#5657) atti1848 válasza fenergie84 (#5651) üzenetére


atti1848
senior tag

És ha veszek a VGA-ra ICE-Q hűtést akkor hogy tudom majd megoldani,hogy működjön,ha a venti csatlakozó nem ad áramot?

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#5658) Alastair' válasza Zohan (#5656) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Szerintem a GTX460-ast nem igazán éri meg 6870-esre cserélni, nem túl nagy upgrade. Minimum egy 6950, érné meg.

Alister from Hell

(#5659) DJ WOKKY válasza Zohan (#5656) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

ha minden áron cserélni akarod, amit én sem javasolok, akkor én a Sapphire-re cserélném.

(#5660) Hunork válasza Zohan (#5656) üzenetére


Hunork
veterán

Az előző hsz-el egyetértve: a 6870 szinte egyenlő a GTX460-al, még fogyasztásban is szinte, bár egy kicsit kevesebbet eszik az AMD. De gyártástechnológia, memóriabusz, egyezik. (amúgy a nagy kérdés mindig, hogy mennyiért adod el a GTX460-at, és mennyi a másik??) De szerintem is inkább egy valóban jobbat nézzél ki.
(ebben a kategóriában az viszont igaz, hogy az AMD jobb, és nem hiszem, hogy egy GTX570-re áldoznál jó sokat, ami 70 ezer +)

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#5661) fenergie84 válasza atti1848 (#5657) üzenetére


fenergie84
addikt

attól függ, hogy annak a hűtőjén milyen csatlakozó van...
amúgy, simán rá tudsz ranki egy olyan ventit, ami molex táp csatis és azt meg nyilván a sima tápcsatlakozóra kötöd...

(#5662) Zohan


Zohan
senior tag

nos mindenféle képpen csere.. mert a lapom asus crosshair iv és nem támogatja az SLI-t.. viszont 6870CF-et tervezek akkor ha már sliről lemondtam..

csa kérdés a két gyártó közül melyik lenen a jobb.
és max a 6870 férne bele a keretbe.

ám ha bekerülne az ati elkerülhető a win telepiítés? mondjuk driver sweeperrel?
vagy azért nem baj ha inkább telepítek..?

[ Szerkesztve ]

Cooler Master, Asus & Corsair User - Powered By AMD

(#5663) atti1848 válasza fenergie84 (#5661) üzenetére


atti1848
senior tag

Ennek a ventinek a tápcsatlakozója 2 kábeles,nagyon kicsi csatlakozóval.

Egy kicsit be vagyok kakkantva,hogy ha megveszem ezt: http://hardverapro.hu/dl/upc/2011-08/15/255593_ntmt2qg4zzv4unm3_img_3621.jpg ----Akkor nem fogom tudni elindítani,de nagyon remélem,hogy csak a mostani venti halt be.De ha mégsem fog menni akkor hogyan fogom tudni megcsinálni,hogy az alaplapra tudjam csatlakoztatni???Mert ugye a lapon 3 kábeles csatlakozók vannak amik ventiknek vannak fenttartva.

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#5664) DJ WOKKY válasza Zohan (#5662) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

értem. te tudod. én írtam mit vennék / cserélnék.

(#5665) fenergie84 válasza atti1848 (#5663) üzenetére


fenergie84
addikt

várjunk már egy kicsit! :D
ez a hűtés univerzális? meggyőződtél arról, h jó lesz a kártyádra, felfogatás, méretek stb...?
Mert nem elég annyi, h a venti 2 kábeles, mini csatis...

ha meg nem jó a kártyádra az a hűtés, akkor azt javaslom vegyél egy 8cm-es ventit molex (normál táp csatis) csatlakozóval, szedd le a műanyag borítást a vga-ról meg persze a régi venit és rögzítsd valahogy...befőttes gumi, vagy ilyesmi segítségével...

vagy olyan ventit kell venned, amit az alaplapra lehet dugni...

[ Szerkesztve ]

(#5666) Alastair' válasza Zohan (#5662) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Ha rendesen kitakarítod a wint az előző drivertől, nem kell újratelepíteni. Regeditből is érdemes kitörölgetni a maradék bejegyzéseket.

Alister from Hell

(#5667) Hunork válasza Zohan (#5662) üzenetére


Hunork
veterán

Oh, eztet nem mondtad elsőre... :N
Éppen ma teszteket néztünk egy cimbivel, és pont Crossfire meg SLI megoldásokról, és ezt is láttuk, most elolvashatod te is. (pont a kártyádra van kihegyezve a cikk)

[link]

Én azért nem telepítettem még wint újra soha, mert másik kártyát vettem, szépen uninstall, aztán én mindent ki szoktam törölni, ami nvidia (Users, Program Files, regedit) egy csökkentett módú indítás során, aztán boot, és mehet az új vga, illetve vga-k.
Ja, és irigyellek! :K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#5668) mert_csokis


mert_csokis
senior tag

Sziasztok.
Gyors segítségre lenne szükségem.
ATI drivert akartam cserélni a Rage miatt.
Vezérlőpult, programok telepítése és törlése, majd catalyst manager. Driver letöröl.
Gépet újraindít, hogy felrakjam az új drivert. De folyamatosan újraindítja magát.
Bejön az asztal, majd néhány másodperc múlva újraindul a gép.
Csökkentett mód megint nem jó, mert ott nem engedi feltenni a drivert.
Mi a tökömet csináljak?

adidas UltraBOOST 21 (FY0371) 41 1/3-os méretben eladó

(#5669) Zohan válasza Hunork (#5667) üzenetére


Zohan
senior tag

miért irigyelsz?

Cooler Master, Asus & Corsair User - Powered By AMD

(#5670) Alastair' válasza mert_csokis (#5668) üzenetére


Alastair'
nagyúr

A programok telepítése és törlésében miért törölted le a Catalyst install managert? :U

Alister from Hell

(#5671) Hunork válasza Zohan (#5669) üzenetére


Hunork
veterán

Mert nem aggaszt, hogy Jack Bauer abbahagyta, és mert Crossfire rendszered lesz... :) :) :DD

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#5672) mert_csokis válasza Alastair' (#5670) üzenetére


mert_csokis
senior tag

Az csak egy segédprogi.
A folyamatos újraindulást nem tudom megszüntetni. Bejön a rendszer, és amint észreveszi, hogy nincs vga driver, és bedobja az illesztőprogram keresése ablakot, ott lefagy.
Az install managert a friss catalysttal újra felrakja.

adidas UltraBOOST 21 (FY0371) 41 1/3-os méretben eladó

(#5673) atti1848 válasza fenergie84 (#5665) üzenetére


atti1848
senior tag

Remélem nem haragszol,hogy most ezzel zaklatlak,de van egy ugyan ilyen kártya:HIS x1650 PRO AGP-s kari csak annyival különbözik,hogy ice-q hűtéses,szal elvileg kell mennie az enyémre is,mert ugyan az a kari ugyan az a tulajdonság csak a hűtés más.Me elvileg ad 2 nap próbagarit a tulaj.Nagyon remélem okés lesz.

Köszönöm az eddigi válaszokat.

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#5674) Zohan válasza Hunork (#5671) üzenetére


Zohan
senior tag

már pont itt az ideje :D bf3 dirt3 mw3

Cooler Master, Asus & Corsair User - Powered By AMD

(#5675) fenergie84 válasza atti1848 (#5673) üzenetére


fenergie84
addikt

semmi gond, az a lényeg, h tisztázva legyenek a dolgok, nehogy rosszul járj :R

(#5676) Remington


Remington
őstag

sziasztok

olyannal találkozott már valaki hogy a videokártya nem vált át a 3D-s órajelekre? 9600gt-ről van szó, ha jó kedve van, átvált, ha rossz, nem, de van h játék közben gondol egyet és visszavált 2D-s órajelekre.

:F

https://hardverapro.hu/tag/remington#aprohirdetesei

(#5677) BRIKLY


BRIKLY
veterán

na. de azért csak nem tudtam tétlenül ülni... lefuttattam egy 3dmark06-ot alap beállításokkal, max venti fordulaton. ezek szerint tényleg valami hő problémája van... :U de mi melegszik túl,hogy automata venti szabályzással megfagyasztja a gépet? :F

(#5678) DJ WOKKY válasza BRIKLY (#5677) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

milyen hűtő van rajta ? memóriákon van bolrda ? A ház jól szellőzik ? Nem poros a kártya? Rendesen fel van pasztázva ?

(#5679) OddMan


OddMan
őstag

Rendeltem egy EVGA GeForce GTX 560 1GB GDDR5 PCI-E 2.0 16x videokártyát.
Ma reggel olvasgattam a kártya adatlapját és észrevettem az apróbetűsben, hogy ez a kártya PCI-E 2.0 kompatibilis. A G35-ös Intel alaplapom viszont csak PCI-E 1.1 kompatibilis.
Szerintetek ezzel most lehet gond, az 1.1-es PCI-E x16 slotba működni fog a 2.0-ás x16-os kártya? :F :(

[ Szerkesztve ]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#5680) ldave válasza ldave (#5641) üzenetére


ldave
félisten

Tegnap este megnéztem Rift alatt, feltettem egy gpu-z-t mérni a teljesítményt, 30 perc játék alatt a procim 90% felett, a videókarim 60% körül volt terhelve, miközben 30-40 fps-t produkált a játék. Ezek szerint akkor a cpu visszafogja a vga-t?

A Slime draws near! Command?

(#5681) polonic válasza OddMan (#5679) üzenetére


polonic
félisten

Semmi gond nem lesz vele. Működni fog.

(#5682) OddMan válasza polonic (#5681) üzenetére


OddMan
őstag

Szerinted a PCI-E 1.1 busz miatt várható teljesítménycsökkenés? :U
Azt olvastam, hogy a PCI-E 1.1 4GB/s sebességet tud, míg a 2.0 már ennek a dupláját. Persze azt is olvastam, hogy a 2.0-ás busz inkább csak SLI vagy CrossFire üzemmódban van szerepe, egyetlen kártyának elég a 4GB/s sávszélesség is. Persze eldönteni nem tudom, hogy ez igaz vagy sem. :N

[ Szerkesztve ]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#5683) polonic válasza OddMan (#5682) üzenetére


polonic
félisten

Az előző válaszom erre is vonatkozik. :)
Semmi gond nem lesz belőle. Működni fog normálisan.

Egyébként meg van a PH-nak saját tetszje a pcie-ről. Ott láthatod, mi az igazság. Nézd meg!

(#5684) csucsbicep válasza OddMan (#5682) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Elég lesz neki.

(#5685) OddMan válasza polonic (#5683) üzenetére


OddMan
őstag

Köszi! :R
Ha nem gond, akkor tudnál dobni ide egy linket, mert nem találom. :( :B

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#5686) #25712384


#25712384
törölt tag

Hello mindenki!

Adott egy NVidia GF6200A 128MB DDR videó kártya, na most használt alkatrészekből összetákolt gépről van szó. Feltelepítettem az XP-t, minden rendben volt, aztán láttam, hogy a szokásos mező háttér mintha kicsit kásás lenne, mint amikor a tv-ben nem tiszta egy adás..., következő lépésként felmentem az NVidia oldalára, leszedtem egy drivert felraktam újra indult a gép, a háttér még mindig kásázott, tettem vettem gondoltam a DVI átalakító nem stimmel kicseréltem rajta...
Újra indítottam a gépet, akkor már a windows betöltőnél szét esett a kép és újra indult, aztán azóta boot után nem kapok képet a történtekről.
Sanszos, hogy a videó kártya távozott az élők közül??
Esetleg valami más lehet a probléma?!
A választ előre is köszönöm!

Üdv.

(#5687) fenergie84 válasza #25712384 (#5686) üzenetére


fenergie84
addikt

nagy a valószínűsége, hogy annyi a kártyának...

(#5688) #25712384 válasza fenergie84 (#5687) üzenetére


#25712384
törölt tag

Alaplap probléma AGP slot gond nem játszhat?

(#5689) fenergie84 válasza #25712384 (#5688) üzenetére


fenergie84
addikt

szerintem nem, nekem volt egy Asus 7600gs-em, az eleinte nem adott képet az egyik kimenetén, majd a másikon sem...
ha van másik VGA-d amivel ki tudod próbálni a lapot, akkor meg tudsz róla bizonyosodni, h az alaplap jó-e...

(#5690) #25712384 válasza fenergie84 (#5689) üzenetére


#25712384
törölt tag

Sajnos kéznél nincs, de akkor keresek és veszek egyet... :/
Köszönöm!

(#5691) fenergie84 válasza #25712384 (#5690) üzenetére


fenergie84
addikt

Nincs mit :R
azért ne a vásárlással kezd, hanem inkább a kölcsönkéréssel...
vagy, a VGA-t próbáld ki egy másik gépben :K

(#5692) DJ WOKKY válasza OddMan (#5685) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

egy írás engem is érdekelne, mert nekem már volt gondom 1.0 ás volt a lap és nem ment benne a 2.0-ás 8800 Gt-m.

(#5693) V.Dave


V.Dave
senior tag

Mit lehet kezdeni azzal ha kezd hangossá válni a ~1,5 éves gigagbyte vga-m ventillátora?
[link]

Lehet rajta segíteni valahogy, vagy hűtőcsere?
Ha cserélni kell a hűtőt milyent ajánlotok ami passzív? GTX 460 SO 1gb-ról lenne szó.

Xiaomi mi 8 6/128

(#5694) polonic válasza V.Dave (#5693) üzenetére


polonic
félisten

Lehet, hogy csak ki kéne takarítani.

(#5695) DJ WOKKY válasza V.Dave (#5693) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

mit értesz hangosság alatt ? Nő a fordulatszáma, vagy kopogó, csörgő hangot is hallasz ? Mert ha az utóbbi, akkor csapágyas. Ha az előbbi, akkor csak vagy poros, vagy rossz a paszta már és nem ártana újra pasztázni, ezért nőtt a fordulata, hogy jobban hűtsön a venti.

(#5696) V.Dave válasza DJ WOKKY (#5695) üzenetére


V.Dave
senior tag

a fordulatszámot növeli, majd csökkenti, ezt egyfolytába csinálja, most 1700 és 1800között tekergeti. Nem kell kitakarítani mert rendben tartom a gépemet. Szerencsére nem kopog, de hallom ahogy ráadja a kakaót olyankor megnő a szélzaj és zavaró nekem.

Xiaomi mi 8 6/128

(#5697) polonic válasza V.Dave (#5696) üzenetére


polonic
félisten

Attól, hogy a géped rendben tartod, attól még ugyanúgy száll a por mindenhol a házon belül. Nézd csak meg azért. 1,5 év alatt összegyűlj por az nem is kevés mennyiség.

(#5698) DJ WOKKY válasza V.Dave (#5696) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Értem. Akkor ha biztosan nem poros, akkor megnézném a pasztát rajta. Szerintem nem árt neki.
Mondjuk nagy súrlódás növekedéssel szerintem nem jár 100 fordulat / perc emelkedés. Nem lehet, hogy több az ? Ettől független én megnézném amit írtam.

(#5699) Jacek válasza Alastair' (#5655) üzenetére


Jacek
veterán

Elméletben igen:))) viszont nem is települ föl a catalyst:D

Rendebe tettem, DOS alatt fölraktam egy tuningolt BIOS-t és megint kék halál:D vissza az eredeti simán megy..

Ha a BIOS-ban voltot emelek akkor jön ez elő.. ha simán csak húzom a karit minden rendben..

Szóval érdekes mert MSI AB-vel simán megy sokkal nagyobb volton és frekin mint amit bele égettem:D

(#5700) BRIKLY válasza DJ WOKKY (#5678) üzenetére


BRIKLY
veterán

gyári ZOTAC féle hűtő van rajta. tiszta, frissen pasztázta akitöl vettem. belestem a hűtő alá, a gap-pad-ok épnek látszanak.de már fentebb írtam, hogy körbe tapogattam a kártyát, és a gpu, memóriák nem melegek túlságosan. a házam úgy szellőzik hogy zúg a fejem a venti zajtol...

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.