Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4601) Diplomata válasza Charl (#4579) üzenetére


Diplomata
aktív tag

Te figyelj már?:)Nem járnál sokkal jobban ha a jelenlegi alaplapod, ramod, procid stb. eladnád azt a 15 pénzt még hozzá tennéd és váltanál pci-e rendszerre?:) Sokkal olcsóbb és jobb:)

(#4602) fenergie84 válasza Diplomata (#4601) üzenetére


fenergie84
addikt

attól függ mennyit szánna rá...ha nem egy nagy mágus hardverek terén, akkor meg kell valaki mellé, aki igazgatja...

(#4603) Charl válasza fenergie84 (#4602) üzenetére


Charl
csendes tag

mágus az nem a gépek terén vagyok :P
csak felhasználói szinten üzöm, de mióta bajok vannak vele, picit kezdtem hozzá érteni.

sajna az most nem aktuális hogy gépet cseréljek, épp jövő héten megy autó szervizbe...
az meg enyhén huzósabb összeg lesz :-),
viszont ha ujat nem érdemes venni, akkor segítsetek találni olyant nekem amit megéri és ma vagy holnap nyélbe tudom ütni az üzletet,
az ár amibe elmennék az kb 15 ezer ft.

nyúlj hozzá a gépedhez, utána itt böngészel naphosszat :)

(#4604) Diplomata válasza Charl (#4603) üzenetére


Diplomata
aktív tag

De ez a durva :DDD 15-ért kapsz simán ddr2-es lapot,procit,ramot egyben,ez a lényeges pont, ha eladod a mostanit, nem tudom milyen pontosan, de mondjuk érjen 10-et kompletten, akkor máris sokkal jobban jártál, 25-ből ég és föld lesz a különbség.

[ Szerkesztve ]

(#4605) gerzsol válasza Charl (#4603) üzenetére


gerzsol
aktív tag

AGP-s kártyát keresel? Milyen volt neked?

(#4606) Charl válasza gerzsol (#4605) üzenetére


Charl
csendes tag

ati radeon 9600 xt agp-s, még az van, azt használom, csak ha tv-zni vagy játsznai akarok akkor bolondul be igazán. most a képernyő szivárvány szinekben pompázik, de még tok írni és olvasni rajta :-)

nyúlj hozzá a gépedhez, utána itt böngészel naphosszat :)

(#4607) gerzsol válasza Charl (#4606) üzenetére


gerzsol
aktív tag

Az ab aj hogy még nem döntöttem el mihezd kezdjek a gépeimmel.
Jelenleg 3 konfigom van abból 2-re akarom redukálni a dolgokat.
Ebből a 3 konfigból 2 AGP-s
Egy kb 2003-as Club3D Ati Radeon 9600Pro 128Mb
És egy 2008-as Inno3D Nvidia Geforce 7600GT 256Mb
Hát ha meghagyom az AGP-s konfigomat akkor lehet megtartom a jobb AGP-s kártyát.. Felajánlanám megvételre az egyiket csak most itt hirtelen nem tudok hányadán álok a gépeknek.

(#4608) pockhome válasza trufa12 (#4590) üzenetére


pockhome
senior tag

hát jó, de medal of honorral együtt vettem 14ezerért, szal vicc áron, akkor úgy látom megérte a csere:R
és köszi!:R

Girls call me ugly, 'till they find out how much money I make. Then they call me ugly and poor.

(#4609) Charl válasza gerzsol (#4607) üzenetére


Charl
csendes tag

Dönts gyorsan és add el nekem a 7600 Gt-t olcsón :-)
a másik az naon ugy tünik hogy olyan mint a mostani enyém :-)

nyúlj hozzá a gépedhez, utána itt böngészel naphosszat :)

(#4610) Vermilion69


Vermilion69
aktív tag

Sziasztok!

Nem tudtam hová fordulhatnék... Nem vagyok túl hozzáértő és lehet nem jó helyre írom a kérdésem :B
Az lenne a kérdésem, hogy van egy Samsung RV509-s01 notebookom http://www.laptop.hu/termek/samsung-rv509-s01hu-silver-fd
Ebben ugye van egy Geforce 315M 1Gb-os videókártya... és az lenne a problémám, hogy elég pocsékul viszi a játékokat.. (tudom, hogy nem gamer laptop, és asztalin kell játszani..) viszont mondjuk egy wow, nem egy mai játék... valakinél olvastam egy oldalon, hogy good beállítással simán viszi neki 25 fps-el... nos, nekem low-on van az egész, és még így is 60 körül van az fps-em... Nvidia vezérlőpultnál állítgattam, de nem igazán történt változás...

Tudnák valamit tenni ennek érdekében, hogy javuljon a grafika? Általában nem játékra használom, de azért régebbi játékokat szeretnék rajta futtatni... (az asztali gépem régebbi, elavultabb, és még az 512es kártyával is szebben vitte ://)

Nagyon-nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

(#4611) Lacuss20 válasza Vermilion69 (#4610) üzenetére


Lacuss20
senior tag

Heló én is asztalin wowoztam maximum fps a wowba ha nem bugol 60-61 nincs több szvsz nem kell lehúzni a grafikát.Árnyékolást vedd ki meg a textúrát meg időjárást lejjebb,ha nem akarsz messzire látni akkor a látótávot is vedd felére és rögtön csoda mód futni fog.
Bármily szar is a grafika ha részletes a textúra sok a játékos és messzire látsz megerőlteti a gépet.

Élj úgy ahogy szeretnél, ne úgy ahogy mások elvárják.

(#4612) DJ WOKKY válasza Charl (#4606) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

én már írtam neked a 6600Gt-t pl.

(#4613) Charl válasza DJ WOKKY (#4612) üzenetére


Charl
csendes tag

és ezt hol tudom beszerezni? és mennyiért?

nyúlj hozzá a gépedhez, utána itt böngészel naphosszat :)

(#4614) triklin


triklin
tag

Sziasztok.

Hatalmas küzdelmek árán (és Bacsis tippjeivel :B ) , életet tudtam lehelni egy dell gyártmányú 3870 x2-be.
Sajnos van még pár dolog, amivel már nem boldogulok.

Az első, egy kisebb gond, hogy eddigi szokásomhoz híven aftreburnerből szerettem volna tuningolni illetve ventilátort szabályozni. (a tuning ennél a kártyánál nem is fontos, de a szabályzás annál inkább)
Feltettem az msi ab-t de az értékek illetve csuszkák 0-n vannak és inaktívak. (de a szenzorok jól mérnek, illetve felismeri a kártyát is.)
Gondolom a dell bios miatt van, de erre van valami megoldás?(bios flashen kívül) Vagy más programot használjak? Tudnátok ajánlani?

A másik pedig:
Az üdvözlő képernyőig nincs kép. Így nem tudok biosba sem belépni.
Minkét dvi-n próbáltam. Fogalmam sincs mit lehet tenni ellene. Van rá valami megoldás?

Köszönöm szépen.
Üdv.

(#4615) Vermilion69 válasza Lacuss20 (#4611) üzenetére


Vermilion69
aktív tag

Köszönöm szépen, máris jobb lett :)
Nem tudod ezzel a videókártyával, milyen kaliberű játékok futnak el még rajta? :B

(#4616) Charl válasza DJ WOKKY (#4612) üzenetére


Charl
csendes tag

szétnéztem mindenhol, de gőzöm nincs hol találjak aktív topicot ahol ilyent tudnék venni.... :-(

nyúlj hozzá a gépedhez, utána itt böngészel naphosszat :)

(#4617) Joker94 válasza csucsbicep (#4508) üzenetére


Joker94
aktív tag

Metro 2033-at 2x végig játszottam már vele ott semmi gond,Dirt3 is tökéletessen fut.
A 275.33-as drivert pedig nem tudom vissza tenni,azt írja hogy nem található grafikus illesztő... :((( :(

(#4618) Charl válasza Charl (#4616) üzenetére


Charl
csendes tag

http://hardverapro.hu/apro/msi_7600gs_256mb_agp/hsz_1-50.html

erről mi a véleményetek? elbirja a játékot?

nyúlj hozzá a gépedhez, utána itt böngészel naphosszat :)

(#4619) DJ WOKKY válasza Charl (#4613) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

akár itt ph! aprón is. Én az enyémet tavaly 4000Ft-ért adtam el, rajta volt egy Zalman vf700 cu hűtő is.
kép

csak ne gyári hűtővel vedd meg. Bár az enyém emelt órajelű volt 500/1000-es, de a gyári kis hűtőjével 90fok volt, a vf700-al rögtön nem ment 45 felé :)

[ Szerkesztve ]

(#4620) DJ WOKKY válasza Charl (#4618) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

akkor már 6800gt, vagy 7600gt, mert ezek már gddr3-asak, még a tied csak gddr2-es.
vagy 6800 ultra.

[link]

6800GT OEM (tartozékok nélkül)

[ Szerkesztve ]

(#4621) Charl válasza DJ WOKKY (#4619) üzenetére


Charl
csendes tag

már átböngésztem nagyon sok hirdetést de 1 frisset sem találok ahol ilyent vagy ehhez hasonlót tudnék venni :-(
bármilyen segítséget elfogadok, ha találtok valamit :-)

nyúlj hozzá a gépedhez, utána itt böngészel naphosszat :)

(#4622) fenergie84 válasza Charl (#4621) üzenetére


fenergie84
addikt

Amit meg tudsz nézni hirdetést, az mind él, előbb, vagy utóbb ír a tulaj, h mi az ábra, türelemmel kell lenni...:K

(#4623) DJ WOKKY válasza Charl (#4621) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

igen, jól mondja a kolléga előttem.
Ezek már azok a kártyák, hogy ritkán ad el és vesz meg valaki. Ezért nem sok friss van, mert próbálják sokan eladni még.

(#4624) Charl válasza DJ WOKKY (#4623) üzenetére


Charl
csendes tag

a 6800-at én is néztem de akkor írok privátot is hátha ugy felfigyelnek rám :-)

nyúlj hozzá a gépedhez, utána itt böngészel naphosszat :)

(#4625) DJ WOKKY válasza Charl (#4624) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

azt hamarabb észre lehet venni :K

(#4626) Diplomata válasza Charl (#4624) üzenetére


Diplomata
aktív tag

Ne felejts el alkudni, itt már jobban lehet.

(#4627) Charl válasza Diplomata (#4626) üzenetére


Charl
csendes tag

úgy tűnik holnap megoldódik a problémám ezzel :
http://hardverapro.hu/apro/gainward_bliss_7600gt_golden_sample_ddr3_256mb/hsz_1-50.html

köszönöm mindenki segítségét, ha rendben beraktam a karit visszajelzek :-)
Üdv

[ Szerkesztve ]

nyúlj hozzá a gépedhez, utána itt böngészel naphosszat :)

(#4628) bmatty


bmatty
tag

Hello

Ebbe a lapba elindul egy AMD 5450 videokartya? Koszi

Steam id: Mathias, Battlelog/Origin id: Mathias_hun

(#4629) Diplomata válasza bmatty (#4628) üzenetére


Diplomata
aktív tag

El indul.

(#4630) Boogie33


Boogie33
senior tag

Hali. Egy rendkívül fontos kérdésem lenne , ugyan már máshol mondták hogy igen de, én szeretném tudni 100-ezer %-osan hogy egy Phenom II 955 BE 3,4-3,5 Ghz-en teljesen kihatja a 6950-et.

"Gyerekek,ne legyetek már ilyen közönyösek"

(#4631) Diplomata válasza Boogie33 (#4630) üzenetére


Diplomata
aktív tag

Ki kell neki.

(#4632) sznyunyi


sznyunyi
tag

Akkor én is kérdezem, hogy a 2GBos 6950et az I5 2500k illetve az i7 2600k kihajtja rendesen tuning nélkül?

Si vis pacem, para bellum!

(#4633) Charl válasza Charl (#4627) üzenetére


Charl
csendes tag

már csak az a kérdés foglalkoztat, hol tudok ehhez drivert leszedni....

nyúlj hozzá a gépedhez, utána itt böngészel naphosszat :)

(#4634) DJ WOKKY válasza Charl (#4627) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

én alkudnék belőle a helyedbe 1,vagy 2 darab jó magyar ezrest :) Jól van, hogy golden meg minden, de akkor is... max, ha valami jó fajta hűtő van, akkor érne meg nekem ennyit.

Drivert pedig az nvidia holnapján: itt tudsz drivert beírsz mindent és kész.

Báár úgy is a 280.26-os drivert fogod kapni rá szvsz.

[ Szerkesztve ]

(#4635) Charl válasza DJ WOKKY (#4634) üzenetére


Charl
csendes tag

hamarosan küld róla fotót, viszont most átalakítót kell találnom rá, 4-es helyett 6-os kell neki, és hogy azt hol találok holnap a 3-ik ker-ben Pesten az jó kérdés...
nem gondoltam hogy ennyi gondot fog okozni Xd

nyúlj hozzá a gépedhez, utána itt böngészel naphosszat :)

(#4636) DJ WOKKY válasza Charl (#4635) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

a fotón majd látni többet is. Pár száz Ft-ért lehet venni.

(#4637) Stirbi válasza bmatty (#4628) üzenetére


Stirbi
addikt

Üdv, inkább egy hd4550gddr3 vagy hd4350gddr3-as kártyát tegyél abba a lapba, mert a hd5xxx+intel 945-ös chipsetű lapokkal van kompatibilitási probléma.

(#4632) sznyunyi-Az i5 2500K elég lesz hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#4638) gerzsol


gerzsol
aktív tag

Most kaptam Gariban egy új kártyát. Sapphire 6750 1Gb. A gyártó honlapjáról letölthető legújabb Driverrel a windows alatt torzult, villogott a monitor felső 1cm-es része, és a TV-n a képernyő közepén villant be vízszintesen egy csík néha néha. Feltettem a gyári lemezről a drivert, ez a villogás megszűnt. Aztán játszottam. F1 2010 és Dirt 3.. nem vettem észre semmi bajt. Aztán játék után netezés közben mintha megint villogott volna a monitor egy része egy darabig. Alaplapom most volt Gariban TEST OK-kal adták vissza. Elképzelhető hogy a régi rossz VGA-m elronthattaa tápomat? mert új tápom van és már nem tudok mire gyanakodni, csak a tápra, hisz a VGA-t most kaptam újonnan, az alaplap teszt OK, más meg mi lehet? Ha ram hibám lenne a gépem megfagyna alkalmazások alatt.

Ötlet valakinek?

(#4639) trufa12 válasza gerzsol (#4638) üzenetére


trufa12
addikt

esetleg a monitorod nem rossz?:P

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#4640) trufa12 válasza gerzsol (#4638) üzenetére


trufa12
addikt

elvileg ha ram hiba lenne be se igazán jönne a windows

meg már csíkozna betöltés közben is

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#4641) trufa12


trufa12
addikt

ha valaki vgat keres 4870 toxic 17 k ért eladó
doboz nincs
de más minden van

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#4642) RootRulez válasza trufa12 (#4641) üzenetére


RootRulez
félisten

Szakmai fórumba nem szeretik, ha hirdetsz, még törölheted... :U

═════════════════════════════════════════

(#4643) DJ WOKKY válasza gerzsol (#4638) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

különböző beállításokkal használod win-ben és játékok alatt a monitort ??

(#4644) gerzsol válasza DJ WOKKY (#4643) üzenetére


gerzsol
aktív tag

Nem, gyári reseteltem még anno és semmit nem változtattam rajta, folyamatosan így üzemel. DVI-ra van kötve.

(#4645) gerzsol válasza trufa12 (#4639) üzenetére


gerzsol
aktív tag

Nem hinném hogy a monitorom a rossz.
A TV-n is csíkok jelentek meg amikor a legújabb driver volt fent. Az megszűnt amikor a telepítő CD-ről raktam fel a drivert amit a VGA-hoz adtak.

(#4646) hype.skill


hype.skill
csendes tag

Sziasztok!
Olyan problémám van, hogy a napokban vásárolt XFX 285 BLACK EDITION-ömet egyszerűen nem ismeri fel az alaplapom ... ASUS RAMPAGE EXTREME alaplapom van, a másik kártyámmal egy XFX 285 XXX - vel nincs semmi baj, az megy simán, felismeri az alaplap és tudom rendesen használni a kártyát.
De a BLACK EDITION-t egyszerűen nem ... ha csak egyedül a BE van a gépbe, kép sem jön elő, nosignal-t ír a monitor ... úgy próbálkoztam hogy az egyik slotba az XXX-et másikba pedig a BE-t raktam. Bejön a win de a vezérlőpultban semmit sem jelez, semmiféle új hardvert. Nah gondoltam akkor vettem egy hibás vgat, de kölcsönadtam haveromnak, akinél tökéletesen működött a BE ... Rendesen becsavarozom, rendesen kapja a tápot ...
Várom segítségeteket, elég tanácstalan vagyok ...
Előre is nagyon köszi mindenkinek!
Üdv.
N. Ádám

(#4647) Stirbi


Stirbi
addikt

Üdv, lenne itt egy kifejteni való: amit a milyen alaplapot vegyek topikból hoztam át:

Mr.Csizmás kolléga állittása szerint azért van a VTX3D 1gb 5670-es kártyán +tápcsatlakozó, hogy ha beleteszik pci-e 1.0ás lapba ami 75W altudja táplálni a pci-e 2.0 ás vga-t(És a pci-e 2.0 ás vga-k nem képesek normális müködésre pci-e1.0-ás alaplapokban), hogy ott is müködjön, és állittása szerint a többi 5670-es is rendelkezik +táp csatival, holott az 1gb-os VTX3D-kben 640sp van ezért kell a +tápcsati,-nagyobb teljesitmény kicsit több fogyasztás,ami már igényli a +táplálást, a többi 5670-ben csak 400sp van és egyiken sincs +tápcsati.

ízelíttő
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#4648) Tincse


Tincse
csendes tag

Sziasztok! először is bocsi ha ez nem ide tartozik, de már nem tok hova fordulni! Az a problémám, hogy a VGA összeakad a internettel csak az a kérdés hogyan?? Fél óra netezés után lefagy az egész gép, a megjelenítésről ne is beszéljek minden színt játszik :S és nem tudok megnyitni semmit Újra kell indítanom az egész gépet Szerintetek mi lehet a gond???
Ha valaki tud segítsen Köszi :W

(#4649) Diplomata válasza Tincse (#4648) üzenetére


Diplomata
aktív tag

Ha ez a probléma általában mindig fél óra a netezés alatt, akkor valószínűleg túlmelegedés lehet az oka, nézz meg esetleg egy furmark tesztet, hogy ott mit csinál.

[ Szerkesztve ]

(#4650) DJ WOKKY válasza gerzsol (#4645) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

és akkor most ezzel a driverrel jött elő a hiba, csak hogy pontosak legyünk?

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.