Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5451) lacika8006 válasza lacika8006 (#5434) üzenetére


lacika8006
tag

lefrissítettem a drivert, új catalist. ugyanúgy szaggat. de ami a legjobb az ez:

Average FPS: 24.43
Duration: 37.75 sec
CPU Usage: 75%
System memory usage: 81%
Video memory usage: 70%

Graphics Settings
Video Mode: 800 x 600 (50 Hz)
Texture Quality: Low
Render Quality: Low
View Distance: 32
Detail Distance: 100
Mintha valami blokkolná, hogy ne menjen feljebb...

(#5452) DJ WOKKY válasza aelod (#5448) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

meglehet. én ilyenkor kontakt sprayvel szoktam befújni.

(#5453) Alastair' válasza lacika8006 (#5451) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Játék eredeti? Frissítve? 955BE és HD6850:

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#5454) Alastair' válasza lacika8006 (#5451) üzenetére


Alastair'
nagyúr

1920x1080:

Alister from Hell

(#5455) DonDennis


DonDennis
senior tag

Sziasztok!
VTX3D VX6990 kártyáról tudtok valamit? Vagy magáról a VTX3D cégről?

Azt tudom hogy kinek és minek a leányvállalata csak a kártyák megbízhatósága meg ezek érdekelne.

Köszi :R

"Why would I sit down? I'm always on my feet." - Dominick Cruz / "I can't read, can't write, can't do math... but I can compete" - Julian Edelman

(#5456) Silencer83


Silencer83
addikt

Jo reggelt Urak!

kerdesem: hetfon vennek uj vga-t, eddig egy hd4770 szolgalt majd 2 evet... (absz. nem kovetem a piacot es gamelni is csak CoD Mw2 + BO )

lehetosegek: Ati oldalon Hd 6790, v Gef 550Ti
igenyeiem: netezes :D, filmek es 7vegente Black Ops no meg a hamarosan megjeleno MW3

melyiket ajanljatok? Core i3 rendszerbe fog kerulni

(#5457) rumkola válasza Silencer83 (#5456) üzenetére


rumkola
veterán

sztem 560Ti-t akartál írni...
én NV-t vennék, de indokolni nem fogom :D

(#5458) Silencer83 válasza rumkola (#5457) üzenetére


Silencer83
addikt

550-et akartam irni :)

(#5459) Alastair' válasza Silencer83 (#5458) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Új, vagy használt? Mennyi lenne a keret?
korán van még :D :B
Mind a GTX550, mind a 6790 erősen túl van árazva.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#5460) Silencer83 válasza Alastair' (#5459) üzenetére


Silencer83
addikt

olvasd el legyszi az utolso sort...

core i3-rendszerbe kerul majd---

(#5461) rumkola válasza Silencer83 (#5458) üzenetére


rumkola
veterán

ja ok, ezekbe a számbuzergálásokba már én is belezavarodom, egy vicc az egész :D

(#5462) Hunork válasza lsc (#5444) üzenetére


Hunork
veterán

Szia!

1. ????
2. Ezt írtad: "A sapphire jó, az asus cucore meg most jó, zajos és jól fűt." Hát ez is egy kerek mondat volt...
3. Kérdezett és én mondtam valamit.
4. Volt már Saphire kártyám (nem ilyen), és nem volt jó tapasztalatom. Ez szubjektív vélemény.
5. Korábban már írtam: mindenki mond egy véleményt, de legjobb nincs!
6. Ez azért van, mert akármit is vesz az ember, és róla kérdez, nagyon nem mindegy, milyen környezetbe kerül. (többi alkatrész ház...stb.)
7. Éppen ezért akár a Saphire is lehet majd meleg, ha egy olyan házba rakják, az Asus meg nem, ha egy olyan házba rakják...

Üdv!

UI: amúgy ha VGA, én Gigabyte-ra szavazok,mert nekem meg az jött be

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#5463) Hunork válasza Silencer83 (#5456) üzenetére


Hunork
veterán

Szia!

Hát, el kell ismerni, hogy ha GTX550-et írtál, akkor az AMD a jobb, ha GTX560-at, akkor meg az Nvidia.
De nem mindegy, mi dolgozik még mellette. (pl. táp mekkora?)
Amúgy itt egy oldal, hátha segít a döntésben.

[link]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#5464) rumkola válasza Hunork (#5462) üzenetére


rumkola
veterán

asus cucore hűtése a létező egyik legszarabb :)

(#5465) Hunork válasza rumkola (#5464) üzenetére


Hunork
veterán

Zavarban vagyok...most ez poén volt, ugye? :K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#5466) rumkola válasza Hunork (#5465) üzenetére


rumkola
veterán

nem poén

(#5467) Hunork válasza rumkola (#5466) üzenetére


Hunork
veterán

ok. értettem.
Viva Gigabte! :))

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#5468) csucsbicep válasza Silencer83 (#5456) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Sztem legalább egy 6850-et vegyél, az jobba megéri az árát.

(#5469) Silencer83 válasza csucsbicep (#5468) üzenetére


Silencer83
addikt

néztem egy XFX 6850-et...

valoszinu az lesz :R

(#5470) Deniweit


Deniweit
csendes tag

Üdvözlet!
szert tettem egy ASUS AH4650 1GB AGP vidikarira de az alaplap (IBM P4.es legfrisseb BIOS s478-as 3,2GHz) nem akarja elfogadni 1 hosszú 2 rövid sípolással jelzi felém hogy nem okés valami. A tápom egy 400W-os Macron. Mi lehet a probléma?
A ventije felpörög, külön táp rajta van.
kipróbáltam egy ASUS K8N-es lapban ugyan ezzel a táppal,az elsőre elfogadta.

Valakinek valami ötlet? Bármi jöhet!

(#5471) HEMP


HEMP
aktív tag

Beraktam a topicjába a kérdést, de ide is posztolom hátha:

Sziasztok, a véleményetekre lennék kíváncsi, hátha vkinek lenne vmi ötlete a karimmal kapcsolatban:

A kártya egy ASUS EAH5850DirectCU, AMD Phenom4x procival egy ASUS M4A89TD Pro lapon, ami egyszer csak megszűnt képet adni. Bebootolt normálisan egyik reggel és 10percre rá nem adott többet képet, azaz a képernyő működik, de teljesen szürke.
Megnéztem az alaplapi visszajelző ledet és az folyamatosan világit a vganál, tehát vga hiba gondoltam. Megpróbáltam másik pciex16 slotban, másik tápcsatikkal, mindig ugyanaz: a ventrije pörög, kép nincs, sőt ha jól hallom a többi eszköz sem igazán indul el, mintha visszafogná az egész boot folyamatot.

Elvittem egy szervizbe ahol berakattam egy gépbe tesztre, ott is ugyanezt produkálta.
Meggyőződve (?) hogy a vga a hibás visszaküldtem Ramirisba, hogy hibás. Ott a szervizvezető berakta egy gépbe és simán adott képet. ????

Nem tudom mi a fene lehet a baj, ha lenne ötletetek előre is köszönöm!
Szép napot!

''Azért jó a mazochistának, mert ha rossz, akkor jó. Ha meg jó, akkor az rossz, tehát jó!''

(#5472) szvatuplak


szvatuplak
csendes tag

azt szeretném kérdezni hogy hd 5770-venem van rá kötöm a tvére hdmi kábelle és oldalt ki marad két kb félcentis csík ez miért van ?

(#5473) Alastair' válasza Deniweit (#5470) üzenetére


Alastair'
nagyúr

2 megoldás van: vagy nem használod azt a kártyát, vagy alaplapot cserélsz.

Alister from Hell

(#5474) Mars Polaris


Mars Polaris
csendes tag

Üdv Mindenkinek!

Adott egy Sapphire X1950pro kártya, ami nem ad képet. A ventije max. fordulaton pörög. Előzménye az, hogy amikor megvettem itt egy illetőtől, nála működött hiba nélkül.
Alaplapot is cseréltem, a hiba ugyanaz. A windows bejön vele, hallani, vakon ki tudok lépni belőle. Plusz tápot rádugtam természetesen. A tápegység egy 570w-os Trust.
Olyasmit olvastam, hogy legalább 30A kellene neki a táptól, hogy működjön. A tápra az van írva, hogy 16A egy ágon. Lehet, a tápom gyenge? Viszont akitől vettem az X1950-et, az egy kodegány 350w-ossal használta 1 évig....úgyhogy már lövésem nincs, mi lehet a baj.
Az első alaplap egy Gigabyte volt, nforce 550-es chipsettel, amiben most próbálom nforce 430-as chipsettel van szerelve. Erre is gondoltam hibaokot.
Mi a frászkarika lehet a baj?

(#5475) Deniweit válasza Alastair' (#5473) üzenetére


Deniweit
csendes tag

nem valami jó alternatívák.

esetleg valami tipp hogy vajon mitől lehet?
vagy hogy akkor mire figyeljek vga választásakor?

(#5476) DJ WOKKY válasza szvatuplak (#5472) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

a felbontás miatt.

(#5477) Hunork válasza Deniweit (#5475) üzenetére


Hunork
veterán

Biztos, hogy videó hiba!
(Feszültség-táp, Bios beállítás...)
De egy biztos:
1 Long, then 2 Short Beeps: Video error.

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#5478) Alastair' válasza Deniweit (#5475) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Az agp-s 7600GT, minden chipkészlettel működik.
Amúgy nem értem a dolgot. Gondolom az a 4650-es nem volt olcsó, pláne agp-sbe. Egy i865-ös chipsettel rendelkező 478-as lapot pár ezer forintért lehet venni. Ha a jelenlegibe nem megy, más alternatíva úgy sem létezik.

Mars Polaris: talán nem nForce cipsetes lapba kellene rakni az atit. Próbáld valami inteles lappal.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#5479) FET-MEN


FET-MEN
veterán

hello, hozzátok fordulok mert van egy kis gondom, öcsém régi gépén win van és nem fut el még csak egy vice city sem..Xp alatt futott, azt mondta haverom hogy nvidiára menjek fel töltsem le hozzá a drivert, meg is volt , de win7 alatt azt írja hogy ez nem windows telepítés leállt. egy nvidia mx400-as vid kariról van szó, mit tegyek HELP PLESE
:R

Iphone 7

(#5480) lsc válasza Hunork (#5462) üzenetére


lsc
nagyúr

Ajánlottál egy olyan kártyát ami az 5770/6770-ek között a legszarabb hűtéssel rendelkezik. Ezek után azt hiszem jobb ha csendben maradsz, ha nem érted a dolgot akkor csak olvass, ennyi. Egy kártyából meg egy gyártót megítélni elég merész dolog, gondolom a nőket sem geronazzo
"művésznő" alapján ítéled meg, mert akkor jobb ha meleg leszel.

Hogy érthető is legyen / mert ahogy olvasom tőmondatokban megy csak a szövegértés/ akkor ha nem ismered a kártyát maradj csöndben, az is jobb mint egy hülye tanács.

Az élet kegyetlen .

(#5481) Mars Polaris válasza Alastair' (#5478) üzenetére


Mars Polaris
csendes tag

Köszi!
Volt már ilyen, hogy nforce chipsetes alaplapban nem ment ati kártya? :Y
Erre csak tippelni mertem.
Érdekesség, hogy két ugyanilyen x1950-essel is próbáltam nforce-os lapban, és egyik se szerette a másikat. Nem volt kép, vagy lefagyott, nagyon sz.rul működött.
Mindegy már, adom is elfele, látni se birom az x1950-et ezek után.

(#5482) Alastair' válasza Mars Polaris (#5481) üzenetére


Alastair'
nagyúr

nForce-os lapba inkább Geforce-ot vegyél.

Alister from Hell

(#5483) DJ WOKKY válasza Alastair' (#5482) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

így van. ajánlottabb. Egyszer én is szenvedtem ilyen konfigurálással amit fentebb említettek. Mindig volt valami kis hiba.

(#5484) kmisi99


kmisi99
addikt

Mi az ami foghatja a vramot a windowsba? Az aeroról tudok, de még valami?

[ Szerkesztve ]

(#5485) VFR 800


VFR 800
csendes tag

Sziasztok!

A konfig:ASUS M5A87, AMD Phenom II *4 970 3.5 GHz AM3 Black Edition, Kingston HyperX T1 2*4 Gb 1600 MHz, Chieftech 600 W CTG600 80P

Videókártya vásárlás előtt állok, s eddig az Asus hd 6950 DCu II 2Gb mellett döntöttem.
De mielött megvenném, szeretném megkérdezni hogy nem-e járnék jobban két db régebbi kártyával, azokat egyszerre használva.
Az elképzelés az lenne hogy egy darab is tűrhetően vinné a közelmúlt jobb játékait, aztán ha időm engedi és jobb beállításokkal szeretnék játszani, akkor bepattintom a másikat is.

Például HD 6850, vagy GTX 460-ra gondoltam, persze lehet más is.

Szerintetek maradjak inkább az 1 karis megoldásnál?

Válaszotokat előre is köszönöm!

Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verekedj, mert 6 nap mindenre elegendő...

(#5486) ko9


ko9
addikt

Üdv!
Ati Radeon 9800PRO-hoz milyen drivert rakjak fel? Eddig
omega-t használtam, most valamiért nem megy :F

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#5487) Rexcor válasza polonic (#5417) üzenetére


Rexcor
őstag

Érdekes, ma semmi baja nem volt a kártyának pedig direkt terheltem rendesen.

(#5488) FET-MEN válasza ko9 (#5486) üzenetére


FET-MEN
veterán

eddig csak kérdések vannak, választ énsem kaptam még.. :U csúnya gonosz win7, nem szeretem ,mert driverezni kell mindennel

Iphone 7

(#5489) ko9 válasza FET-MEN (#5488) üzenetére


ko9
addikt

XP-re kell :B

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#5490) DJ WOKKY válasza VFR 800 (#5485) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

egyelőre csak egyet vennék, és megvárnám a 7-es széria kártyáit.

(#5491) FET-MEN válasza ko9 (#5489) üzenetére


FET-MEN
veterán

nekem van win7-em, csak régi gépen, és még csak egy vice city se futtatható, mert video card-nem jó, leszedtem nvidiárol a drivert, erre aztmondja hogy ez nem windows :N

Iphone 7

(#5492) spista222 válasza FET-MEN (#5491) üzenetére


spista222
addikt

Nincs Win7 támogatás es driver geforce 2 mx 400 ra az nvidia honlapján. Rakj XP-t azzal menni fog. Meg ahhoz ha lenne driver már a win7 felrakná nem kellene külön tölteni mert annyira régi:D

[ Szerkesztve ]

(#5493) DJ WOKKY válasza FET-MEN (#5488) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

miért xp-n nem kell driverezni ?

(#5494) Alastair' válasza ko9 (#5489) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Én a 9000-es szériához a régi paneles Catalystot használtam, 5.10 környékit. XP-re tökéletes.

Alister from Hell

(#5495) Hunork válasza lsc (#5480) üzenetére


Hunork
veterán

Hát engem meg nem nagyon érdekel, hogy mit szólsz...ezért hadd reagáljak.

Egyrészt az Asus kártyákkal nekem nem volt negatív tapasztalatom, 3 is volt belőle. Bár lehet, hogy egyszerűen csak szerencsém volt...

Az illető két kártyát kérdezett, KETTŐ darabot! Ebből én csak annyit mondtam, hogy Asus.Mert ez volt a véleményem. Neked más volt. Mégsem hülyézlek le, meg szapullak itt.
Utána, ha elolvastad volna, hogy még milyen hsz-ek voltak, láthattad, hogy miután rájöttem, hogy az a kari a hűtésével, nem igazán jó, azt írtam, hogy:

1.Zavarban vagyok...most ez poén volt, ugye?
utána:
2.ok. értettem.
és hogy mi a teljesen szubjektív véleményem (mert nekem ilyen van)
3. Viva Gigabyte!

Ezt hívják utánajárásnak (és ha tévedek, azt azért tudatom)., és nemkülönben intelligenciának.
És ez az, amit a VGA kártyákkal ellentétben, nem lehet a boltban megvenni.
Mondjuk, nekem nem is kell...

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#5496) Mars Polaris válasza DJ WOKKY (#5483) üzenetére


Mars Polaris
csendes tag

Azóta ki lett próbálva egy amd chipsetes alaplapban is, mondjuk az elég friss volt már, x4-es proci volt benne, na avval se ment az x1950...
Létezhet olyan, hogy kinyírta volna a Gigabyte alaplap az x1950-et? Ezen az alaplapon volt egy molex csatlakozó, az volt föléírva, hogy pci-e +12V. Na abba dugtam bele egy molex tápkábelt. Szóval kapott rendesen 12 voltot.

(#5497) AceTom


AceTom
aktív tag

Sziasztok!

Létezik olyan program, ami megmutatja, hogy éppen mik használják a GPU-t? Mostanában úgy vettem észre, hogy fel-felpörög netezés közben a videókártya ventilátora flash nélkül is, pedig a hardveres gyorsítás ki van kapcsolva.
Azt tudom, hogy a GPU használatot több program is kijelzi, de nekem konkrétan olyasmi kéne, ami a task manager-hez hasonlóan az egyes programok GPU használatát jelezné ki.

(#5498) DJ WOKKY válasza Mars Polaris (#5496) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

tehetséges. kondik épek?

(#5499) Keni21


Keni21
tag

Sziasztok az lenne a kérdésem hogy mi lehet a vga baja ha szétesik a kép és kifagyy töle az egész rendszer.... MSI HD6870 1GB - R6870-2PM2D1GD5/OC ilyenem van minden aalap beállitáson és nem hajtottam túl ma kezdte el csinálni :F

"Könnyebb hazudni, mint szembenézni az igazsággal." PM

(#5500) DJ WOKKY válasza Keni21 (#5499) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

próbáld meg a driver reinstall-t. Ha nem segít vírusirtás, oprendszer reinstall. Ha semmi sajnos gari

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.