Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4501) Joker94 válasza trufa12 (#4500) üzenetére


Joker94
aktív tag

De semmi mással nem csinálja,furmark alatt se,csak crysis és Alice Madnes Returns-be.
Beküldeném így tuti vissza adnák hogy semmi baja. :N

(#4502) trufa12


trufa12
addikt

am lehetséges 1 vírust be nyeltél ami meg cseszteti a drivert
jártam már így

az egész windowst újra tettem és oks lett

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#4503) trufa12


trufa12
addikt

hát mondom v vírus
v akkor a 2 játék nem csipázza pont a vgad olyanom is volt már nem 1 szer

vagy ha warezal játszol
ki mondtam azt a szót amit nem lehet xD

akkor lehet annak a hibája

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#4504) DJ WOKKY válasza tomek017 (#4488) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

kell neki a táp, anélkül soha nem lesz kép !! :N

(#4505) csucsbicep válasza Joker94 (#4497) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Más keményebb játékokat próbáltál illetve másik drivert?

(#4506) trufa12 válasza Joker94 (#4501) üzenetére


trufa12
addikt

told újra a wint
dobd fel a crysis 2 őt próbáld ki

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#4507) Diplomata válasza Joker94 (#4501) üzenetére


Diplomata
aktív tag

Kezd meghalni a vga,tipikus crysis alatt jönnek ki ezek a gondok, nekem akkor volt ez mikor túl volt húzva a vga, de ha neked nincsen akkor ott már gondok vannak.

(#4508) csucsbicep válasza Diplomata (#4507) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Nem csak crysis alatt. Főleg a stabilitásra érzékeny játékoknál, mint pl a dirt2-3, grid, borderlands, metro2033 stb.

(#4509) trufa12 válasza csucsbicep (#4508) üzenetére


trufa12
addikt

nyugi majd tesztel és ír :R

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#4510) geza12345 válasza Joker94 (#4501) üzenetére


geza12345
tag

Szia!
tedd fel az a 275.33-drivert mert ez az új driver szerintem rossz.

"Amíg engem látsz nem vagy vak"

(#4511) #93794560


#93794560
törölt tag

Ez az új driver nálam jó, csak lassabbak tőle a játékok, mint a 275.33-astól. Nálam például a World Snooker Championship Real 09 a 275.33-as driverrel kerek 50%-kal gyorsabb, mint az újjal.

(#4512) KING1000


KING1000
tag

Helló mindenki!

Hogy hívják azt a progit, amellyel integrált videokártyák alól is lehet játszani? Azért kéne, mert elég sok játék nem indul el... (Egyébként azért fontos, mert bedöglött a kártyám, és átmeneti időszakra jó lenne valamit tolni :DDD )

És a kártya Intel GMA3100-as típusú!

(#4513) #93794560 válasza KING1000 (#4512) üzenetére


#93794560
törölt tag

Hali!

A régebbi Intel GMA950-eshez volt olyan, hogy GMA modded driver. Ez egy módosított driver, ami azt hazudja a játékoknak, hogy a VGA tudja azokat a képességeket, amit valójában nem, s így azok elindulnak. Hogy GMA3100-ashoz van-e ilyen, nem tudom. De ha a modded driver kifejezésre rákeresel, lehet, hogy találsz.
Én a COD2-t tudtam működésre bírni GMA950-nel, és DX7-ben elég jól futott.

[ Szerkesztve ]

(#4514) KING1000 válasza #93794560 (#4513) üzenetére


KING1000
tag

Köszönöm! :R

(#4515) kangoo


kangoo
tag

Üdv.

Bocs, ha ostobának hat a kérdés, de erre kíváncsi lennék, és máshol még nem találtam választ:

1920*1080 natív a monitorom. Egy erőforrásigényes játék esetén. ha csökkentem a felbontást (a képarányt megtartva), hogy gyorsabban fusson, mondjuk 1280*720-ra, "mennyi képinformációról maradok le"?

Ergo, egy multi fps-nél, mekkora előnye van a nagyobb felbontásban játszónak?. :)

[ Szerkesztve ]

(#4516) Diplomata válasza kangoo (#4515) üzenetére


Diplomata
aktív tag

Az biztos hogy jó f.s lesz a kép, nekem is full hd van ,és már 1650-en is homályosabb.

(#4517) ::Trunks::


::Trunks::
senior tag

Sziasztok!
Szert tettem egy GTX 275-re,és az lenne a gondom vele,hogy normál módban nem ad képet!
Illetve eddig adott,most csak csökkentett módban hajlandó menni!
Van 2 féle kábelem is DVI,illet HDMI-> DVI átalakítóval,és egyikkel sem akarja az igazát!
HDTV-n próbáltam,van itthon egy mezei crt,azzal sem akar működni!
Ha HDMI csatiról használom,akkor bejön a bios kép stb stb,de a win elindulásánál kiírja,hogy "video nem található"

Ötleg? :F :F

::Trunks:: felhasználónak 26 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! /Régi rendszer szerint, plusz a mostani/

(#4518) ::Trunks:: válasza ::Trunks:: (#4517) üzenetére


::Trunks::
senior tag

...Aha!
Azt hiszem megvan!
Visszavettem alapra a procit,és működik!
Akinek ilyen gondja van,annak nagyobb táp szükséges,vagy kevesebb tuning ;]

::Trunks:: felhasználónak 26 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! /Régi rendszer szerint, plusz a mostani/

(#4519) masterful87


masterful87
senior tag

SOS!!!

Végre rászántam magam arra, hogy a 8800GT-men lecseréltem a pocsék CM hűtést egy AC Twin Turbo Prora!
Halál precízen, sok-sok negyed óra alatt végre végeztem vele, rákötöm Zalman szabályzóra a ventit, és nem indul el! Aztán a hozzáadott molex-venti átalakítóra dugtam, és azzal se pörögtek fel a ventik!

Mit csináljak? Miért nem mennek a ventik??? :S

(most passzívan használom, 60 fok helyett 70 fokos)

[ Szerkesztve ]

(#4520) masterful87 válasza masterful87 (#4519) üzenetére


masterful87
senior tag

már végigpróbáltam minden foglalatot, megnéztem a kábelét is, bezzeg a régi ventinek adok áramot, akkor elindul, szóval holnap viszem vissza gariba!

(#4521) ::Trunks::


::Trunks::
senior tag

Sziasztok!
Lenne még egy gondom!
Ha HDMI-s csatin használom,akkor 1920x1080ba,nagyon furcsa a felbontás...
Túl éles,és egyben mégsem!
A szöveg nagyon zavaró,alig olvasható,színek nem a legjobban!
Mit kéne állítani,vagy most mi a gebasz?

Kártya : GTX275 HDMI-DVI átalakítóval használva!

(az 5770emnél is ez volt,de ott 1600x1200ba tökéletesen ment,de itt ugyan olyan marad) :F :F :F

::Trunks:: felhasználónak 26 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! /Régi rendszer szerint, plusz a mostani/

(#4522) DJ WOKKY válasza masterful87 (#4520) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

jó megállapítás. Ott a hűtővel lesz valami sajnos.

(#4523) trufa12 válasza DJ WOKKY (#4522) üzenetére


trufa12
addikt

akkor go gariba aztán ennyi:)
ilyen ez a számtek sorozat gyártáson alapúl ma már sajnos

ki vész a minőség

nem úgy van mint régen hogy még a gagyibb dolgok is jó minőségűek voltak

de az a lényeg gari legyen aztán nincs vész

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#4524) DJ WOKKY válasza trufa12 (#4523) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

az meg lesz rá. Muszáj !!

(#4525) gerzsol


gerzsol
aktív tag

Sziasztok.
Sapphire 6750 1GB-os kártyát kaptam vissza garanciában. Beraktam a gépbe, feltelepítettem a Sapphire oldalán szereplő legfrissebb szoftvereket.
Miért lehet az hogy villog a kép? DVI-on egy Monitor Samsung 2232BW HDMI-n meg egy 10 méteres kábellel egy LG 32LG3000 TV van rákötve. A Monitoron a felső 1Cm-es vízszintes csíkban torzul néha a kép, a TV-n meg a közepén jelenik meg egy csík néha néha. Felvillannak.
Ha a gyári telepítőszoftverét használom akkor elvben nem jelentkezik windows alatt ez a dolog. Játékkal még nem volt alkalmam tesztelni..

(#4526) DJ WOKKY válasza gerzsol (#4525) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

nem mindig jobb, az újabb. Tedd fel neki a régebbi szoftvert és nézd meg azzal huzamosabb ideig, ha azzal minden okés, akkor nincs miről beszélni.

(#4527) gerzsol válasza DJ WOKKY (#4526) üzenetére


gerzsol
aktív tag

Már eléggé rigolyás vagyok, ugyanis 2010Novemberében egy Gigabyte Ati Radeon HD 4850 512Mb-om meghal. 2011 februárjában visszavittem, kaptam helyette egy Gigabyte Ati Radeon HD 4850 1Gb Silent Cell-t. De nem működött 3D-s programok alatt megfagyott. Biztos voltam benne hogy az alplap a hibás. Most augusztusban visszavittem az alaplapomat és a VGA-mat is. Az alaplapomat visszakaptam hogy TESZT OK! azaz hibátlan. Aztán 4 hét elteltével özölték hogy a VGA meghalt, kaptam helyette egy Sapphire Radeon 6750 1Gb-ot.. és most ez is rakoncátlankodik. A be quiet straight power E7 450W Tápomat februárban vettem, miután láttam hogy nem az előző táp volt a hibás vittem vissza az akkori 4850 512Mb-omat.. Lehet hogy a régi hibás VGa kinyírhatta a be quiet tápomat és az ut vissza? Vagy nemtudom máésra nem tudok gondolni, mert elvileg az alaplapom hibátlan.

(#4528) DJ WOKKY válasza gerzsol (#4527) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

nem hinném, hogy kinyírta volna. Inkább kifogtál egy ilyen rossz szériát.
Ilyenkor érzem, hogy milyen jó is az az Nvidia pártiság :)

(#4529) trufa12 válasza gerzsol (#4527) üzenetére


trufa12
addikt

én nekem még sosem volt gondom az atikal

hát nem tudom
hol vásárolsz ahol ilyen selejteket hoznak be

pl nállunk van 1 bolt
ahol akármit vettünk havernak

mindig rossz volt is cserélgettük

mint mindenki cserélni naponta az alsóneműt:D már jobb esetben :P

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#4530) Diplomata válasza ::Trunks:: (#4521) üzenetére


Diplomata
aktív tag

Próbáld először az AUTO beállító gombot megnyomni a tv-n ha van ilyen.Nézd meg a driver menüjében a kontraszt, sharpnes beállításokat is.

(#4531) trufa12


trufa12
addikt

kvázi tag lettem :Y :R

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#4532) Diplomata válasza gerzsol (#4527) üzenetére


Diplomata
aktív tag

Hibás táp simán gyilkolhat, olyan nincs hogy 3 vga egymás után elromlik csak úgy.

(#4533) ::Trunks:: válasza Diplomata (#4530) üzenetére


::Trunks::
senior tag

Sajnos nem segített! Senki nem kűzd ilyen gondokkal? :(

::Trunks:: felhasználónak 26 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! /Régi rendszer szerint, plusz a mostani/

(#4534) gordonfreemN válasza ::Trunks:: (#4533) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Szerintem is kontraszt probléma lehet. A TV-t is vizsgáld meg, esetleg keress annak fórumát és érdeklödj, mert elöfordulhat, hogy ha a bemenetet PC-nek nevezed el (a TV-n) akkor a TV automatikusan saját beállításokat függeszt a bemenetre, amikhez te nem férsz hozzá. Lehet meg kéne próbálni elnevezni a TV-n a bemenetet (amire dugod a HDMI kábelt) mondjuk DVD vagy ilyesminek, olyan név kell aminek ne legyen köze játékgéphez illetve sz.géphez

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#4535) tomek017 válasza pockhome (#4489) üzenetére


tomek017
tag

Megnéztem, a vga venti pörög, de kép nincs. Akkor maga a kártya beszart?
Fsp 350 Pnf- em van.

"Aki hülye haljon meg!... mondta az aranyhal és kifeküdt a partra napozni." (tomek017 felhasználónak 24 pozitív és 1 negativ értékelése van a fórumon! - http://phmegbizhatosag.atw.hu/ )

(#4536) ::Trunks:: válasza gordonfreemN (#4534) üzenetére


::Trunks::
senior tag

Nem az lesz a gond,mert a vga kábellel DVI átalakítóval jó,nem túléles,vagy hogy fejezzem ki magam.... Viszont nem is engedi felrakni 1920ba,csak 1600ba,de ez legyen a kisebbik gond!

::Trunks:: felhasználónak 26 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! /Régi rendszer szerint, plusz a mostani/

(#4537) trufa12 válasza tomek017 (#4535) üzenetére


trufa12
addikt

hát ha idáig volt kép

most nincs
és rá dugtál minden csatit

akkor valószínű igen

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#4538) gordonfreemN válasza ::Trunks:: (#4536) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Tedd ujra a drivert vagy a wint, ha akkor sem jó, akkor passz, valami a TV/monitorral meg a HDMI-vel van.

talán még a frekvencia tud ilyen érdekes dolgot csinálni, azt is ellenörizd le, hogy a TV nativ frekvenciája van-e beállítva a kimeneten

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#4539) Diplomata válasza ::Trunks:: (#4536) üzenetére


Diplomata
aktív tag

Esetleg másik kábellel megpróbálni,

(#4540) DJ WOKKY válasza trufa12 (#4531) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

[ Szerkesztve ]

(#4541) tomek017 válasza trufa12 (#4537) üzenetére


tomek017
tag

Így vettem a kártyát :S Megnézem egyik barátomnál, aztán ha ott se akkor, megnézetem szakértővel, hátha nem nagy baja van. Köszi :)

"Aki hülye haljon meg!... mondta az aranyhal és kifeküdt a partra napozni." (tomek017 felhasználónak 24 pozitív és 1 negativ értékelése van a fórumon! - http://phmegbizhatosag.atw.hu/ )

(#4542) desert_camo


desert_camo
tag

Sziasztok!

Tegnap délután óta problémám van a gépemmel, egy 8800GT pörög benne. Játék közben vettem észre az első fagyást, majd összeomlást. Gép újraindul. Egyre többször fordult elő, majd a végén már nem csak játéknál, hanem internetezés közben is előjön. az egér elkezd szaggatni, majd kifagy, VGA no signal, néha visszajön, de utána újraindul. Windows 7-et azóta 2x telepítettem újra, egy darabig jó volt, aztán újra előjött. A képernyőillesztő nem válaszol, sokszor ezt az üzenetet kaptam buborékban, vagy hogy súlyos hiba után állt helyre. NVIDIA driver újratelepítése sikeres, de pár óra múlva ismét fagyások, nem tudok belépni az NVIDIA vezérlőpultba, mert ezt kapom: jelenleg nem csatlakozik megjelenítő az NVIDIA GPU-hoz. a felbontásom is 800x600 lett. Ez mindenképpen videókártya gond, vagy lehet alaplapi foglalat probléma is? (PCI-Express) Nagyon remélem, hogy nem kuka :(

desert_camo

(#4543) ЯΞD


ЯΞD
senior tag

Üdv!

Olyan kérdésbe szeretnék segítséget kérni, hogy szándékozom vásárolni egy 6870-et. konkrétan MSI 6870Hawk-ot néztem és Giga 6870SO-t. Viszont néztem tesztet és pl 6950 eléggé veri a 6870-et. Nem értem mert pl gigásnál 950Mhz GPU és 4400Mhz mem. a 6950-nél 800Mhz illetve találtam ami 880Mhz-es. Nem tudom hogy akkor most melyiket vegyem. mert ha tényleg sokkal jobb a 6950-en akkor azt venném. Ellátnátok egy kis felvilágosítással? köszönöm előre is!

(#4544) Diplomata válasza desert_camo (#4542) üzenetére


Diplomata
aktív tag

Vedd ki a kártyát, tedd vissza, nézz hőmérsékletet furmark + gpu-z-vel,nézd át a táp csatlakozókat stb.

(#4545) trufa12 válasza ЯΞD (#4543) üzenetére


trufa12
addikt

lehet hogy a 6950 en több a feldolgozó egység

nem minden a mhz

de lehet csak nem mind1 milyen verzió

általában gigabyte SOC változatok nagyon jó kártyák bármeikről is legyen szó

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#4546) trufa12 válasza desert_camo (#4542) üzenetére


trufa12
addikt

lehet túl melegszik a vga

bár akkor is tiltani kellene neki

vagyis végülis be fagy a kép igaz

hát jah túl melegedés lehet de akkor az már durva hő fokot elérhet

ráadás a 8800 as vgak jól bírták a hőt:D

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#4547) Charl


Charl
csendes tag

Sziasztok.
hamarosan vásárolok 1 uj videokarit, mert a régi már nagyin haldoklik, épp csak a windows-t viszi, ha tv-t vagy "isten ments" játékot akarok elindítani akkor az olyan csudás képi ugrálsba rejt hogy az már csuda. amit szándékozok venni, az 1 Asus AH3450/di/512MD2 LP 512MB AGP videokártya
ez mennyire fog nekem játékot vinni?

nyúlj hozzá a gépedhez, utána itt böngészel naphosszat :)

(#4548) fenergie84 válasza Charl (#4547) üzenetére


fenergie84
addikt

ez inkább multimédiára való kártya, játékok nem igen fognak neki feküdni...
Mi van most a gépedben?

(#4549) Charl válasza fenergie84 (#4548) üzenetére


Charl
csendes tag

radeon 9600 de az már naon haldoklik, a fő bajom az hogy agp-s a csatim emiatt sokkal drágábbak a jobb videokártyák, és arra most nem telik.

nyúlj hozzá a gépedhez, utána itt böngészel naphosszat :)

(#4550) fenergie84 válasza Charl (#4549) üzenetére


fenergie84
addikt

ez mennyibe kerül?

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.