Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4801) lsc válasza marel37 (#4800) üzenetére


lsc
nagyúr

Tuningolva van valami ? Oprendszer ? Csak a driver és ccc van fent vagy használsz még valamit /att vagy ilyesmi/ ? Kodek is van vagy csak a mediaplayer ? Az a táp nem túl bizalomgerjesztő, de elméletileg azt a konfigot el kellene vinnie.

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#4804) marel37


marel37
csendes tag

Úgy igazából semmit nem húztam rajta gyári állapotban van. 64 bites operációs rendszerrel haszálom.

(#4805) mosquetoo


mosquetoo
tag

Hali valaki ha tud segíteni azt megköszönném.
Az a problémám hogy össze szeretném csatlakoztatni a gépet a tv vel , meg is történt a dolog csak hogy nem szines képet ad a tv hanem fekete fehéret. a videó kártyám egy Ati X1950pro
Ezt a 2 dolgot használtam .
[link]
[link]

Esetleg valakinek valami ötlete ?

(#4806) odrif


odrif
MODERÁTOR

Üdv!

Vettem egy Ati Radeon HD 4650 típusú videókártyát.
Elsőre meglepődtem mert azt gondoltam hogy lesz rajta hdmi, dvi, és d-sub kimenet is.
De csak 2 db dvi kimenet van rajta.
A monitorom csak d-subos sajnos.
Az a kérdésem hogy a youtube hd videók a monitor miatt szaggatnak?
Vagy a gépemben kell keresni a hibát?

Illetve mivel teszteljem a videókártyát?

Köszönöm!

20 éve a Prohardveren

(#4807) kmarci25


kmarci25
veterán

A következő a gondom. Ma tettem bele a gépembe egy új Sapphire HD6670-es kártyát, 512 MB GDDR5. Rögtön az elején kb. 20 percenként lefagyott az egész gép, a kép elsötétül, vagy csíkos lesz és semmi nem segít csak a restart. Az előbb néztem, a kártya 35 fokos, a ventilátor megy. Mi lehet ez? Nincs túlhúzva sem a kártya, sem a processzor. Az előbb már a rendszer betöltése után 2 perccel lefagyott... (Most is egy másik gépről írok.) Kuka a kártya, mehetek cseréltetni?

Ez a konfig:
Processzor: Intel Core2Duo E7600 @ 3.06 GHz
Alaplap: ASRock G41M-VS3
4 GB RAM
VGA: HD6670 512 MB GDDR5
Táp: CoolerMaster 500W
A felbontás: 1280x1024
OS: Win7 Ultimate 64bit

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#4808) marel37


marel37
csendes tag

Nekem is ultimatet 64 bit alatt csinálja ezt. Én is leírtam, biost frissítettem így kicsit jobban bírja. Nekem is ez a nagy kérdésem, h hogyan lehet ezt kikerülni :D

(#4809) Diplomata válasza mosquetoo (#4796) üzenetére


Diplomata
aktív tag

http://www.epanorama.net/circuits/svideo2cvideo.html

(#4810) DJ WOKKY válasza mosquetoo (#4796) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

akkor nem csodálom. gondolom hang sem volt.
Próbáld meg S-video-val, a másik vége pedig 3 rca

(#4811) Diplomata válasza Diplomata (#4809) üzenetére


Diplomata
aktív tag

Ezt találtam egy ilyen problémával kapcsolatban:

hali!

próbálj meg másik átalakítót szerezni. szerencsére nekem nincs ilyen gondom, de egy rakat totyik van a neten, ami ezzel foglalkozik és ha jól emléxem, akkor 2 féle s-video bekötés van, az egyik amikor csak a kompozit jel van rákötve a másiknál ("igazi" s-video?) pedig bontva van a jel. valószínűleg neked rendes s-video jel jön ki a videodból, az átalakító meg a másik fajtához való. szóval szerintem szerezz be egy másik átalakítót, vagy ha van scart csatlakozója a videónak, akkor egy scart->RCA átalakító is jó. (kb 500ft-ért lehet kapni "mindenből mindenbe" átalakítót)

(#4813) DJ WOKKY válasza ALONSO11 (#4812) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

probléma:
Üdvözletem!
Tegnap már írtam a problémmámal kapcsolatban.
2dben egy pillanatra megfagyott a vga-m.Elment a kép nos signal és azt írja : Az nvlddmkm képernyőillesztő nem reagált aztán sikeresen helyreállt.

Aztán este játszottam 3szor megálllt a kép elment a monitor és visszajött a kép egy perc után újra......
És ugyanaz a hiba üzenet.
Régebbi drivert próbáltam.
Előtte szőröstől bőröstől letakarítottam a régit ahhogy kell.

Szerintetek így ez már hardveres hiba??Mert akkor küldöm vissza.

Gépem az adatlapomon.

Válasz: mivel ha nem melegszik túl, akkor esetleg nem kontaktos a kábel, ami miatt elment a kép.
Régebbi versio, után a legújabbat is próbáltad ? Nem lehet, hogy valamivel összeakad ? Valami más driverrel, mert a hiba az nvidia drivert írja felelősnek...
Esetleg a chipset driver és a vga driver...?

(#4815) gordonfreemN válasza mosquetoo (#4805) üzenetére


gordonfreemN
addikt

A driver beállításokban, ahol be kell állítani, hogy klónozva legyen a kép, esetleg kiterjesztett asztal (és ugye neked klón kell) ott kell lennie egy ojannak hogy pal secam mesecam ntsc, ezek közül a pal és ntsc a tuti. Namost a feketefehér kép akkor szokott elüjönni, ha a TV PAL-os de a VGA NTSC.re van állítva. Illetve forditva is elöfordulhat. A régi TV-men amire még annó egy geforce mx400-al küldtem jelet, az a TV tudta kijelezni is hogy milyen módban van, meg talán váltani is tudott. Ezeket a dolgokat nézd át, biztos ezzel lesz a baj.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#4816) DJ WOKKY válasza ALONSO11 (#4814) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

más hibát nem vettél észre ? Homály, esetleg néha egy nem oda illő csík ?
Mert ettől még nem mondanám hardveresnek a hibát tutira.

Egyébként természetesnek vehető, hogy így kizárhatod a hibát valójában.
Az eseménynaplóban nem volt semmi a hiba jelentkezésekor, esetleg még ezt megnézheted...

(#4817) gordonfreemN válasza odrif (#4806) üzenetére


gordonfreemN
addikt

...
Szóval monitor nem okozhat ilyen szoftveres hibát, lassulást, túlmelegedést ilyesmit, ilyenre nem képes.
A driverek környékét kéne meglesni, win7 vagy XP.t használsz-e, ha tudod tedd fel ujra a drivert, mert valami szoftveresen nem kóser, bár ha jobban belegondolok, ma este nekem a HD6850, 30 megás nettel se vitte a 720p-s youtube videókat. Szóval ebben az esetben a hiba nem az én készülékemben van. Kérdés te mivel rendelkezel, mik a paramétereid (nehogy félreértsd ;] )

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#4818) Bp válasza mosquetoo (#4805) üzenetére


Bp
tag

Catalistba probáld meg a fomat-nál állitgatni (PAL-B,PAL-G stbstb),hátha.

De ahogy feljebb irták egy jo bekötésü svideo-scart jobb lenne.

Nekem is ugyan ez volt most a gondom,vga amit vettem adtak hozzá átalakitot,de ugyanigy fekete fehér volt a kép.
De van egy scart-svideo+hang bemenet a hangkártya részbe kábel,azzal egyböl jo let

Igaz akkor nem tudom mire jó a gyári átalakitó.

(#4819) gordonfreemN válasza kmarci25 (#4807) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Régi kártyát, vagy amit előtte használtál, azt vissza tudod bele tenni? És akkor kiderülhet sok minden az uj jövevényről.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#4820) pockhome


pockhome
senior tag

ez a sapphire 5750 1gb ami most van nekem...
jobb mint egy gigabyte GTS450 1gb?
előre is kössz!:R

Girls call me ugly, 'till they find out how much money I make. Then they call me ugly and poor.

(#4822) kmarci25 válasza gordonfreemN (#4819) üzenetére


kmarci25
veterán

Holnap ha lesz időm kipróbálom ezt. Leszedem az új drivert hagyom az alap windowsos drivert, és kicsit járatom. Aztán vissza az új és teszt. Akkor kiderülhet, hogy tényleg a kártya kuka vagy a driver szarakodik. Még azt is el tudom képzelni, hogy a legújabb driver nem muzsikál jól (aug. 27-i kiadás) win 7-en. Érintkezési hiba egyébként okozhatja ezt? Mert arra is gondoltam, de nem vagyok benne biztos...

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#4823) gordonfreemN válasza kmarci25 (#4822) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Akár. Az is előfordulhat, hogy valamit elnyomtál mikor betetted a kártyát, nem tudom. Memóriához nem értél, vagy valami baki nem történt közben, vagy tápkábeleket, mondjuk alaplapról, vagy bárhonnan nem húztad-e le, vagy nyomtad arrébb és nem sikerült úgy kontaktálni most a tápnak valahol. Átnézhetsz minden ilyesmit, memóriák ki-be frankón, nem eltörni a lapot :), aztán tápcsatik mindenhol ki-visszadugni, mindenféle kontaktot ellenőrizni. Ha nincs másik kártya ezt is tudom ajánlani, ha a driveres próba nem sikerül.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#4824) kmarci25 válasza gordonfreemN (#4823) üzenetére


kmarci25
veterán

Hát igen, a ramot kivettem, hogy jobban hozzáférjek a cucchoz. Úgyhogy megnézem azt is. A régebbi kártya megvan, azzal működött minden frankón. Úgyhogy holnap nekiállok, hátha nem is hibás, őszintén nem akarok cserélni, míg bevizsgálják, átnézik, stb.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#4825) gordonfreemN válasza kmarci25 (#4824) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Ott lesz a megoldás a gépedben:)
memória a neve. Esetleg másik dimm-be tedd át.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#4826) pockhome válasza pockhome (#4820) üzenetére


pockhome
senior tag

szal?:DD

[ Szerkesztve ]

Girls call me ugly, 'till they find out how much money I make. Then they call me ugly and poor.

(#4827) csucsbicep válasza pockhome (#4820) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Picivel erősebb és az a hűtés elég jó.

(#4828) gordonfreemN válasza pockhome (#4826) üzenetére


gordonfreemN
addikt

[link]
de amúgy igen, főleg részemről :R

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#4829) pockhome válasza csucsbicep (#4827) üzenetére


pockhome
senior tag

ok thx skacok;)

Girls call me ugly, 'till they find out how much money I make. Then they call me ugly and poor.

(#4830) kompeet


kompeet
csendes tag

Sziasztok!

Szeretném fejleszteni a gépem, azaz vennék bele +2GB RAMot és egy jobb VGA-t.
Meglévő CPU az egy 5000+os AMD Athlon 64 X2es és 2GB 800Mhz Kingmax DDR2es memo van a lapon (ami majd 4GB lesz), de ez nem is fontos...

Kinéztem magamnak egy jó kis VGA-t: PALIT GTX460 1GB GDDR5 PCIE

Itt több kérdés is felmerült:
-kompatibilis-e a (meglévő) Asus M2N-s alaplappal?
/ugye ami DDR2es, a VGA meg DDR5 nem tudom, hogy közük van-e egymáshoz/
-elég-e a meglévő FSP 450W-s táp?

Köszi a segítséget

(#4831) Diplomata válasza kompeet (#4830) üzenetére


Diplomata
aktív tag

Nyugodtan bele rakhatod, minden rendben fog működni, de késöbb nem árt egy erősebb 4 magos proci ehhez a vga-hoz majd.A memóriáknak semmi közük egymáshoz.

[ Szerkesztve ]

(#4832) kompeet válasza Diplomata (#4831) üzenetére


kompeet
csendes tag

450es FSP táp elég hozzá?

(#4833) Diplomata válasza kompeet (#4832) üzenetére


Diplomata
aktív tag

Igen elég, azért írtam hogy minden rendben lesz.

(#4834) kompeet válasza Diplomata (#4833) üzenetére


kompeet
csendes tag

Persze, jó lenne egy jobb proci is, csak szinte mindent kéne' cserélni... ugye AM2es procim van..ha x4 akkor már AM3...új AM3as alaplap... DDR3 új ramok stb stb...erre meg nincs keret.

AMD Athlon 64 x2 5000+
4 GB Ram
GTX460 1GB GDDR5 PCIE

jó lesz Diablo 3-ra :)

Mostani VGA: 8600GTS no comment, vmikor ez is 45ezret ért :)

köszi a segítséget

(#4835) Diplomata válasza kompeet (#4834) üzenetére


Diplomata
aktív tag

Nem rossz ez annyira persze, játékokhoz mint tudjuk sokszor elég a két mag, de nem ártana legalább 2 x 3.5ghz:) Húzd meg kicsit SF-re:)

[ Szerkesztve ]

(#4836) kompeet válasza Diplomata (#4835) üzenetére


kompeet
csendes tag

Mikor vettem a procit, vettem hozzá Cooler Master hűtőt. Lehet, hogy birná a húzást....alapjárat 2,5Ghz.meddig húzzam szted? 2,9-3Ghz?
Mi az az SF? :)

(#4837) krystman


krystman
őstag

Szerintetek a kártyával vagy mással lehet a gond, hogy a Deus Ex szinte mindenkinek jól megy, és elég sokan mondják, hogy jól van optimalizálva, viszont nekem sok helyen eléggé el kezd rángatni és főleg akkor ha vannak ellenségek. Igaz minden maxon van, de próbáltam Dx9-ben, is vettem már mindent le róla, és szinte mindig ugyan úgy megy az egész játék. Egyszerűen nem hiszem el, hogy egy ATI 5850-el és egy Phenom X4 3.2GHz-es géppel így kellene mennie, 1680x1050-be. Pedig szinte a legújabb driver is van fent, és külön a chipszet drivert is feltettem a laphoz.

(#4838) M@cika


M@cika
őstag

Sziasztok!

FSP 400 APN-el van esély, hogy elindítsak egy GTS 250 OC videokártyát? Sajnos a gyártót nem tudom, mert sehol nincs ilyen felirat a kártyán. /2 DVI és 1 HDMi a monitorkimenete/
A karinak sajna 2 db 6 tűs tápcsati kell és ezen a tápon egy sincs. Vettem 2 átalakítót molexről szóval fizikailag rá tudom dugni. A tápnak ráírva 2 db 17A-es 12V-os ága van, de a molex csatik 1 kanócon vannak,De bekapcsoláskor mennyi teljesítményt akar felvenni vajon egy ilyen jószág? Elég a 204W? Terhelni nem akarom, csak az lenne a lényeg, hogy win betöltsön.

Előre is köszi a választ!

Nasit a kis fehér medvének!

(#4839) geza12345 válasza M@cika (#4838) üzenetére


geza12345
tag

Szia!

Bírni fogja ,ha nincs mellette 10 winyó :)

krystman lehet hogy az 521Mb vram kevés a játéknak ilyen felbontáson.

[ Szerkesztve ]

"Amíg engem látsz nem vagy vak"

(#4840) M@cika válasza geza12345 (#4839) üzenetére


M@cika
őstag

Köszi!
Semmi nincs a molex ágon -nem is lehet, mert csak 2 csati van és az megy elosztva a VGA-ba. SATÁs ágon ül 3 vinyó.

Nasit a kis fehér medvének!

(#4841) Lacazr93


Lacazr93
senior tag

Egy 4850 512mb és egy 6670 1Gb közül melyik az erősebb?

(#4842) DJ WOKKY válasza ALONSO11 (#4821) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

A hibakód alapján, akkor is szoftveres a hiba. Ami eredményezheti az előjött hibát is akár.
Viszont, az ilyen homályosodás, stb. az utalhat memória problémára is. Ezek a kezdetleges jelek, viszont, akkor nem hivatkozna a hiba az nvlddmkm-re... ez úgy mondd egy ellentét.
Szoftveresen piszkálnék én ott meg valamit. Nem tettél fel egy új programot, vagy frissítettél bármit? Esetleg vírust nézd meg vagy 2-3 progival, hátha még is talál valamit...

(#4843) BiGg DoGg


BiGg DoGg
csendes tag

Helloztok!

Talaltam egy regi regi 7600GT videokartyat! Bele raktam a regi gepembe, beindul meg szepen, de amikor felrakok egy hozza valo drivert, akkor kikapcsol, olyan szinten, hogy nem jon be a log screen sem.

Op rendszer: XP, Proci: AMD sempron 3000+ @1600 mhz, RAM: 1 GB, Alaplap: ASUS M2N

Otlet, tippelgeteseket varom :)

Kellemes napot!

Samsung B2100 Xplorer + 2 GB MicroSD >>>> HTC Windows Phone 8X >>>> Xiaomi Mi Max 2 >>>> ASUS ROG Phone III Strix Edition

(#4844) Diplomata válasza kompeet (#4836) üzenetére


Diplomata
aktív tag

Nekem az x2 250 megy 3 helyett 3.5 ghz-en, szerintem a 3-at neked is minden gond nélkül bírnia kell.Az SF saját felelőséget jelent :DDD

(#4845) rumkola válasza kompeet (#4836) üzenetére


rumkola
veterán

nekem 3800mhz-n ment az x2 250,1.4v-vel

(#4846) pockhome


pockhome
senior tag

és az én x4 620-am is menne 3GHz-et gondolom...:K

Girls call me ugly, 'till they find out how much money I make. Then they call me ugly and poor.

(#4847) odrif válasza gordonfreemN (#4817) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

A gyári cd-ről tettem fel a drivert.
Xp-t használok.
Intel Pentium 4 3 Ghz 1,25 Gb ram
Abit Ic-7G alaplap

20 éve a Prohardveren

(#4848) DJ WOKKY válasza BiGg DoGg (#4843) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

néz másik drivert. újabbat, vagy régebbit.

(#4849) krystman válasza geza12345 (#4839) üzenetére


krystman
őstag

1GB-os a kari! :F

(#4850) koxos:8]


koxos:8]
senior tag

A 4890 melyik kártyával lehet pariban, nv oldalon, és az ati 5-ös 6-os szériában?
Most vicc áron adják már 20k alatt.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.