Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5401) DJ WOKKY válasza kahva (#5399) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

én vissza vinném gariba, mert összetett a probléma szerintem.

(#5402) kahva válasza DJ WOKKY (#5401) üzenetére


kahva
tag

A Videokártyára gondolsz ? Mert csak arra van már garancia. Azt meg az Ipon-on vettem úgyhogy az hetekbe telik és ha nem az akkor még fizetnem is kell.

(#5403) DJ WOKKY válasza kahva (#5402) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

igen arra. Sajnos akkor ezt másként nem tudod orvosolni.

(#5404) rumkola válasza kahva (#5402) üzenetére


rumkola
veterán

vedd vissza az órajeleit afterburnerrel, mondjuk 30-30mhz-t
ha úgy jó, akkor máris megvan a hiba

(#5405) rumkola válasza syl5 (#5397) üzenetére


rumkola
veterán

ddr2-es 8600gt rosszabb a ddr3-as 7600gt-nél....

(#5406) Hunork válasza kahva (#5402) üzenetére


Hunork
veterán

Szia!

Én először az alaplapon mindent default-ra állítanék a Bios-ban, vagy jobb, ha nyomsz egy Clear CMOS-t.
Utána frissítenék egy Bios-t az alaplapra is, meg a VGA karira is.
Nekem GTX550Ti van, tök egyszerű, letöltöd, majd a Gigabyte Easy Boost progit is, ezen keresztül frissíted a VGA Bios -át. Ezen egyből, nézd meg, hogy a gyári órajelen megy-e a kari!
(Battlefield 3 gondolom még béta, az amúgy sem biztos, hogy stabil lenne...)
És egy kérdés: tuning volt a procin vagy videokarin? Mert akkor a korábbi hsz-szel egyetértve az órajelek nem "passzolnak". Ha volt, akkor persze az Easy Boost-ban is egy default.

(És még egy: ha jól látom a hivatalos adatokat, akkor a GTX560Ti 170W -ot eszik, ami lehet, hogy már sok a tápnak. De erre biztosat nem tudok, mert AMD fronton nem vagyok otthon.)

Itt van két link, bár angol, de hátha segít:

[link]

[link]

Üdv, és sok sikert kívánok!

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#5407) kahva válasza Hunork (#5406) üzenetére


kahva
tag

Okés megpróbálom ezeket amúgy elvileg 500w-os táp kell neki minimum, de lehet hogy tényleg kevés.

(#5408) Hunork válasza kahva (#5407) üzenetére


Hunork
veterán

De a táp legyen az utolsó, mert bírni kéne, nem codegened, hkc meg szabóné tsa van neked, hanem Chieftec és abból is a CTG! (jut eszembe, nekem is...) :K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#5409) Rasheed89 válasza fagy53 (#5387) üzenetére


Rasheed89
csendes tag

Köszi szépen! Akkor kuka lesz! Veszek egy GTS450-t az éri meg most legjobban talán és az még jobb is ennél igaz?

(#5410) Diplomata válasza Rasheed89 (#5409) üzenetére


Diplomata
aktív tag

Pont az a kártya nem túl jó ár-érték arányú.

(#5411) Nudlika válasza Istyu74 (#5388) üzenetére


Nudlika
csendes tag

Egyáltalán nem ad képet. Post képernyőig nem jut el. Szerintem megdöglődött.

(#5412) szabi325


szabi325
tag

Sziasztok!
Nekem egy NVIDIA GTX260 896MB Golden Sample -van és amikor frissítem a videokártya drivert akkor az újraindítás után elszáll a rendszer olyan módon hogy 800*600 felbontás és 256 színnel indul a windows. De van hogy így sem hanem kékhalál (üzenetet ne kérdezzétek) , de ha újraindítom a gépet csökkentett módban és újra feltelepítem a drivert akkor már azután működik rendesen.
Az OS: Win XP SP3 32bit
Mitől lehet ez? ( gondolom vmit rosszul csinálok a kérdés hogy mit :D )

(#5413) #25712384


#25712384
törölt tag

Sziasztok!

Ma vettem egy Abit IS7-V2 lapot és egy NVidia GF6200A videó kártyát, összeraktam a gépet bekapcsoltam, minden szépen felpörög az alaplap világít, nincs semmi rossz hang, viszont a monitor nem ad képet. Amikor még nincs csatlakoztat, akkor kiírja, hogy no signal, rákötöm a kártyára, akkor készenléti állapotba kerül, bekapcsolom a gépet, minden szépen felpörög, viszont a monitoron nincs kép.
Mi okozhatja a problémát? Esetleg rossz bekötés vagy kábelezés? Az AGP slot lehet rossz? Vagy a VGA hibás, amit vettem?
A válaszokat előre is köszönöm!

(#5414) DJ WOKKY válasza szabi325 (#5412) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

nézz hozzá másik drivert.

(#5415) spista222 válasza #25712384 (#5413) üzenetére


spista222
addikt

Szia!
Mivel azt írod hogy a lapot is most vetted ezért azon nem ártana egy cmos reszet.
Mind a 2 tápcsati be van dugva az alaplapba?
Van rá kötve speaker? ha igen csippan valamit?

(#5416) Rexcor


Rexcor
őstag

Sziasztok!
Nekem olyan problémám van hogy hirtelen elmegy a kép a monitoron a vga pedig 100%-on forog de nem kapcsol ki. A monitoron időnként színes pöttyök jelennek meg és gyakran lefagy a kép és utána megint elmegy a kép. Most már ott tart a dolog hogy a gép bekapcsolása után nem telik el 5 perc és megint elmegy minden.Ha belépek egy játékba akkor pár másodperc alatt elsötétül a kép,ha pedig netezek akkor belassul az egér,lefagy a kép majd ugyan ez történik.
Akinek volt már hasonló problémája vagy tudna tanácsolni valamit az segítsen! :O

(#5417) polonic válasza Rexcor (#5416) üzenetére


polonic
félisten

Ha garanciás a vga, akkor gari. Ha nem, akkor sajnos kuka.
Vram hibának tűnik.

(#5418) Maxell014


Maxell014
senior tag

Üdv

volna egy olyan gondom hogy játék közben meghalt a vgam becsíkozodott meg tiszta pixel lett minden és bootolásnál is csinálja ezért nem bootolbe a gép csak ujra indul ez a hiba még javítható?

[ Szerkesztve ]

(#5419) DJ WOKKY válasza Maxell014 (#5418) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

memória hiba. javítható, de nem éri meg legyen bármilyen kártyáról is szó.

(#5420) Maxell014 válasza DJ WOKKY (#5419) üzenetére


Maxell014
senior tag

csak mert felhívtam a boltot és azt mondták ha javítható 1000-1500ért megcsinálák és tesztelik

(#5421) DJ WOKKY válasza Maxell014 (#5420) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

akkor minden további nélkül vidd be nekik. De én előtte írnék valami papírt, mert ez érdekes.

(#5422) #25712384 válasza spista222 (#5415) üzenetére


#25712384
törölt tag

Képet varázsolni sikerült. Viszont újabb probléma lépett fel, próbálom telepíteni a rendszert, de az istenért sem akar bebootolni, elindul a fájlok betöltése, felpörög a dvd és vége újra indul...
cmos resetet hogyan ejtek? :U

(#5423) Maxell014 válasza DJ WOKKY (#5421) üzenetére


Maxell014
senior tag

de ugye valami nő személy vette fel és hallottam hogy mellette beszélnek gondolom csak besegítnekik és nem kérdezett semmit csak azt monda annyiért szoktak javítani

és milyen papírt kellene írni?

[ Szerkesztve ]

(#5424) DJ WOKKY válasza Maxell014 (#5423) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

meg kéne beszélni velük, hogy tényleg csak ennyi, fix-en, vagy hogy is van ez. Milyen arányú a javításuk. Úgy értem tényleg vállalnak e rá garanciát?!

(#5425) #25712384 válasza spista222 (#5415) üzenetére


#25712384
törölt tag

Megvolt a cmos reset is, és a táp csatlakozó rendesen be van dugva! A vinyóról tudom, hogy 1-2 bad sector van rajta, de 1 hónapja még vígan felkúszott rá a windows, azóta meg nem sok minden történt vele csak egy rack-ben leformáztam.
Miért indulhat újra minden bootolási próbálkozásnál?

(#5426) Maxell014 válasza DJ WOKKY (#5424) üzenetére


Maxell014
senior tag

hát szerintem ilyenre garit nem válalnak csak azért probálkozok inkább ilyenekkel mert olcsóbb mint venni egyett 30k-ért

(#5427) DJ WOKKY válasza Maxell014 (#5426) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

ez tény. megérni megéri, csak nehogy átverés legyen ennyiért.

(#5428) Boogie33


Boogie33
senior tag

Hali. Azt szeretném kérdezni hogy mivel lehet monitorozni a proceszort a vga tesztelése alatt , kiváncsi vagyok mikor hány mag megy és hány százalékon. :R :R

"Gyerekek,ne legyetek már ilyen közönyösek"

(#5429) spista222 válasza #25712384 (#5425) üzenetére


spista222
addikt

Akkor ha jól értem beindul a gép csak ahogy töltene be a windows gép mindig újraindul?
Akkor újra kell rakni a windowst mert nem mindig szereti ha alaplapot cserélnek alatta.
Ha ennyire se indul be akkor kivenném a vga-t és rammot így 3 hosszút kellene sípolnia. HA ez megvan akkar rammot vissza így 1 hosszú két rövidet kell sípolnia. ha ez is ok akkor vga bele és mennie kellene, ha nem akkor vagy vga vagy agp-slot.
1-2 bad nem számít ha másik gépben tökéletesen ment.

(#5430) #25712384 válasza spista222 (#5429) üzenetére


#25712384
törölt tag

Tettem egy próbát, lecsatlakoztattam a HDD-t és a windows szépen bootolt is dvd-ről a telepítő menüig, szóval szerintem a hdd-vel lesz a gond.
Még egy két újra indulás előtt bootmgr-t kereste... rack-ben volt használva egy ideje a vinyó lehet, hogy egy formázás során sikerült leirtani róla pár fontos dolgot is.
Most kipróbálok egy megoldást, amit olvastam, ha nem működik, akkor passzolom a vinyót, örülök neki, hogy a használt hardverek működnek, amiket vettem :)

(#5431) #25712384 válasza spista222 (#5429) üzenetére


#25712384
törölt tag

Ezzel a HDD-vel nem akar semmit csinálni :/ Kíváncsi vagyok másik merevlemezzel működni fog-e?:S

(#5432) spista222 válasza #25712384 (#5431) üzenetére


spista222
addikt

Igaz ez VGA-s fórum de már mind1:D
Amikor telepíted a windowst akkor törölj le minden particiót és egyet hozz létre a win telepítővel mert ha pl win7 el csináltad rá azt amire telepítesz néha szokott kellemetlenséget okozni pl nem akar bootolni róla.

(#5433) lacika8006


lacika8006
tag

Sziasztok! Van egy gigabyte 6850-es videó kártyám van amit 900/1200-ra húztam.
Miért lehet az hogy a GTA4 szaggat? nem lehet vele játszani! hiába veszem le a beállítást low-ra, akkor sem. Mi hiányzik? Érdekes az F1 2011 jó. Catalistban mindent kikapcsoltam, élsimítást, mindent...

Average FPS: 24.03
Duration: 37.37 sec
CPU Usage: 75%
System memory usage: 35%
Video memory usage: 88%

Graphics Settings
Video Mode: 1920 x 1080 (60 Hz)
Texture Quality: High
Render Quality: High
View Distance: 47
Detail Distance: 100

Hardware
Microsoft Windows 7 Professional
Service Pack 1
Video Adapter: AMD Radeon HD 6800 Series
Video Driver version: 8.17.10.1091
Audio Adapter: Hangszórók (Realtek High Definition Audio)
Intel(R) Core(TM) i3-2120 CPU @ 3.30GHz

és a másik bajom, high beállításnál ilyen a kép!

[ Szerkesztve ]

(#5434) lacika8006


lacika8006
tag

Ez a legdurvább!
Average FPS: 23.93
Duration: 37.11 sec
CPU Usage: 74%
System memory usage: 35%
Video memory usage: 71%

Graphics Settings
Video Mode: 1360 x 768 (75 Hz)
Texture Quality: High
Render Quality: High
View Distance: 52
Detail Distance: 100

Hardware
Microsoft Windows 7 Professional
Service Pack 1
Video Adapter: AMD Radeon HD 6800 Series
Video Driver version: 8.17.10.1091
Audio Adapter: Hangszórók (Realtek High Definition Audio)
Intel(R) Core(TM) i3-2120 CPU @ 3.30GHz

(#5435) DJ WOKKY válasza lacika8006 (#5433) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

vga drivert tedd újra. Vagy nézz egy másik versiot.

(#5436) Maxell014


Maxell014
senior tag

Üdv
tudnátok abban segíteni hogy melyik vga-t válasszam? ezt vagy ezt ? a kettő csak abban különbözik hogy milyen csatik vannak rajta meg hogy az asus 1ével több gari és ennyi?

(#5437) DJ WOKKY válasza Maxell014 (#5436) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

igen, no meg a hűtés.

(#5438) Maxell014 válasza DJ WOKKY (#5437) üzenetére


Maxell014
senior tag

és akkor melyik volna a jobb? mert ugyanis ami nekem most tönkre ment az sapphire volt de amugy nagyon gyönyőrüen muzsikált amíg jo volt

(#5439) DJ WOKKY válasza Maxell014 (#5438) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

mind a kettő jó. Ilyenkor a garanciát és az árat szoktam figyelembe venni és ajánlani. Hogy ez alapján döntsön az ember.

(#5440) Maxell014 válasza DJ WOKKY (#5439) üzenetére


Maxell014
senior tag

tehát akkor az asus ugye? 2-3ezerel drágább boltól függ de +1év gari

(#5441) Hunork válasza Maxell014 (#5440) üzenetére


Hunork
veterán

asus.
természetesen.
hűtés és gari és megbízhatóság.

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#5442) DJ WOKKY válasza Maxell014 (#5440) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

én azt venném.

(#5443) rumkola válasza Hunork (#5441) üzenetére


rumkola
veterán

a hőcsöves saphi sztem mérföldekkel jobb hűtés :)

(#5444) lsc válasza Maxell014 (#5438) üzenetére


lsc
nagyúr

A sapphire jó, az asus cucore meg most jó, zajos és jól fűt.

Mod Hunork : Ha nem megy inkább ne írj, az is egy megoldás, az ilyen tanácsoktól meg sokkal jobb.

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#5445) Maxell014 válasza lsc (#5444) üzenetére


Maxell014
senior tag

és akkor most végülis melyiket válasszam? de mondjuk fent áll az az eshetőség is hogy lehet javítani a régi kártyámat és akkor nem kell semmit venni az volna a legjobb mert azt mondták olcsón csinálják

(#5446) lsc válasza Maxell014 (#5445) üzenetére


lsc
nagyúr

Akkor még egyszer, a sapphire halk és hűvös, az az asus meg hangos és melegszik, így érthető remélem.

Az élet kegyetlen .

(#5447) Maxell014 válasza lsc (#5446) üzenetére


Maxell014
senior tag

nah hát így igen csak előbb kicsit keze lába meg volt csavarva és a mostani kártyám azt csinálta gamelek és egyszer tiszta pixel csík meg ilyen izé lett a kép ujra indítom és a boot menü is ilyen kockás csíkos nem látsz belőle semmit utána mintha csinálna valamit és ujra indul de viszont a hűtőt rendesen szabályozza meg minden csak így sz*r a kép és nem tölt be ez szerinted javítható vagy nem?

[ Szerkesztve ]

(#5448) aelod


aelod
veterán

sziasztok

van egy 4890em és dvi hdmi kábellel használom

namármost néha elmegy a kép teljesen...pár másodperc és visszajön
azért is írtam a kábel típusát mivel ha a vga dugasznál megmozgatom minden rendben de ha a kábelt rendezem semmi, szal lehet a csatlakozónál van vmi érintkezési hiba?

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#5449) rumkola válasza Maxell014 (#5447) üzenetére


rumkola
veterán

szedd ki, tedd vissza, talán csak kosz vagy hasonló

(#5450) Maxell014 válasza rumkola (#5449) üzenetére


Maxell014
senior tag

teljesen szétszdtem még a hűtőket is lekaptam róla és kitakarítottam most öcsém vga-ja van benne azzal megy

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.