Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4401) geza12345 válasza hype66623 (#4399) üzenetére


geza12345
tag

Szia!

A hd4890 jó erős kártya ,csak kell venned egy új processzort ,hogy ki is tud hajtani ,meg kicsit sokat fogyaszt. A te procid, ha nem akarsz beruházni egy újra akkor HD 5670 vagy 5750 et kihajt. Nvidia oldalról meg Gts 450 majdnem képes kihajtani, és ezek sokkal kevesebbet fogyasztanak mint a 4890 és dX 11-esek.

[ Szerkesztve ]

"Amíg engem látsz nem vagy vak"

(#4402) Alastair' válasza hype66623 (#4399) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Én inkább ezt választanám: 5750, persze ha újat akarsz. A procidhoz is jobban illik.

Alister from Hell

(#4403) Diplomata válasza geza12345 (#4401) üzenetére


Diplomata
aktív tag

Mondjuk 3.5ghz-en nem elég egy 2 magos proci egy ilyen kártyához? Nekem 3.5-en megy az x2 250 a 4870 800/1000-el 8450 pont vantage-ban, vagy 1080p crysis 2 advanced-ben 40 körüli fps átlagban,szerintem felesleges neki procit cserélnie ez miatt, általában a játékokhoz magas frekvencia kell nem? Az tény hogy a 400-as táp nem túl acélos, de elvileg elviszi.Én megvenném ezt az erős vga-t és még mindig lesz hova fejlődni proci terén ,de egy gyengébb vga-val már hiába cserél később procit csak magában, nem fejlődik tovább.

[ Szerkesztve ]

(#4404) Diplomata válasza hype66623 (#4399) üzenetére


Diplomata
aktív tag

Olvass el bátran 4890 1gb teszteket összehasonlításokat, brutális erő van még most is benne :DDD

(#4405) Diplomata válasza hype66623 (#4399) üzenetére


Diplomata
aktív tag

Ez sem rossz[link]

(#4406) capulet75


capulet75
addikt

Ha egy 250GTS órajeleit letekerem a Green szintjére és annak a feszültségén futtatom akkor elég lenne neki a szabvány pci energiaforrás?

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#4407) hgpotyi válasza Diplomata (#4271) üzenetére


hgpotyi
csendes tag

Mármint a kockázódás? Annyi volt a gond, hogy felraktam az alaplapi video drivert (MSI 880GM E-41) és utána egy friss drivert, majd ez valószínű kicsit megbolondította a rendszert miután beraktam a 4670-es karimat. Kis kockákat csinált a képernyőre amerre húztam az egeret. Végül leszedtem a gyártó oldaláról a legfrissebb drivert a vga-hoz, majd arra rátelepítettem az amd legfrissebb driverét és megy rendesen, nincs kockázódás. :)) Csak a ventillátor pörög sok ezerrel alapból amit nem értek :F De azt meg MSI Afterburnerrel levszem minimumra.

Gábor

(#4408) hgpotyi válasza DJ WOKKY (#4274) üzenetére


hgpotyi
csendes tag

Minden jó, köszi a tippet! :))

Gábor

(#4409) DJ WOKKY válasza hgpotyi (#4407) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

a catalistba ezt is tudnod kéne állítani.
Avagy ,ha alaplapra van kötve, akkor BIOS-ből. Hőmérséklettől függő vezérlés.

(#4410) csucsbicep válasza capulet75 (#4406) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Sztem, akkor is kell neki külön kakaó a táptól.

(#4411) geza12345 válasza Diplomata (#4403) üzenetére


geza12345
tag

Nekem is volt x2 -esem és nem bírta kihajtani a gts 450-se.de az tény hogy a 4890 egy erős kártya.

"Amíg engem látsz nem vagy vak"

(#4412) trufa12


trufa12
addikt

Mikor mennek már ki a 4xxx es vga k?:D

mikor lehet meg venni az 5xxx et értelmes áron :F

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#4413) Diplomata válasza trufa12 (#4412) üzenetére


Diplomata
aktív tag

Ez az:) Tegnap nézegettem hogy a 4870-es majdnem tudja az 5830 szintjét is egy dx11-es játékban, akkor nem ezeket éri meg megvenni még mindig? :D

(#4414) trufa12


trufa12
addikt

hát ezt én nem tudtam :D
még jó hogy 4870 toxicom van

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#4415) trufa12


trufa12
addikt

csak az a baj kevés már ez hd ban
wither 2 ő is szaggatott erősen

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#4416) trufa12


trufa12
addikt

am amit be linkeltél 5830 pont utána rakták fel amint meg vettem a 4870 toxicot pont 19 ért :D

kicsit sem voltam ideges..................

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#4417) Diplomata válasza trufa12 (#4416) üzenetére


Diplomata
aktív tag

de látod hogy nem sokkal erősebb az sem, mondjuk én annyiért már 4890-et vettem volna, de az más kérdés, én 13-ért vettem itt egy 4870-et és vettem rá 4-ért egy ac s1-et.

[ Szerkesztve ]

(#4418) trufa12


trufa12
addikt

hát mert éppen volt
ez olyan minthogy
én
most vettem phenom 2 12 k ért
a
többi 16

meg cm v6 gt t
8 ért
ami tudtommal még most is 15 k boltba

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#4419) trufa12 válasza Diplomata (#4417) üzenetére


trufa12
addikt

mikor mit fog ki az ember és mennyiért

ez van itt a phn :S

én is csináltam már jobb vga vételt
de most sürgetett az idő

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#4420) Diplomata válasza trufa12 (#4419) üzenetére


Diplomata
aktív tag

konkrétan 3 db sapphire is volt egy időben 15k-ért itt fent akkor, már csak alkudni kellet mert sokan voltak. itt a ph-n annyi minden nap annyi új hirdetés jön fel hogy bőven lehet válogatni, simán lehet jó áron vásárolni ha figyelsz kicsit

[ Szerkesztve ]

(#4421) hgpotyi válasza DJ WOKKY (#4409) üzenetére


hgpotyi
csendes tag

Úgy emléxem működött az vezérlés. De mióta ide-oda rakosgattam a drivert azóta csinálja. Illetve a Biosban kikapcsoltam a CandQ opciot. Ez befolyással lehet rá?

Gábor

(#4422) trufa12


trufa12
addikt

szerintetek melyik a 6xxx es szériából most a legjobb ár/teljesítmény vga?

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#4423) Alastair' válasza trufa12 (#4422) üzenetére


Alastair'
nagyúr

6850, 6950.

Alister from Hell

(#4424) Lacuss20


Lacuss20
senior tag

Sziasztok!

Nagyon fontos lenne a dolog!
Vettem egy laptopot Asus K53TA -sx029d
Ebben egy HD radeon 6650M es dedikált van az integrált mellet.
Az integrált a maga képességeihez mérten szépen működik, lefrissítettem a catalystet 11.8 meg ami még lejött automatikusan.Viszont ha jobb gombal rámegyek a catalyst ikonra akkor csak 6480G azaz az integráltat tudom állítgatni.Mintha nem ismerné fel a 6650-est.
A vezérlő pultban eszközkezelő felismeri,lefrissíti,de egyszerűen nem bírom bekapcsolni.
win7 64 bitest használok.
Valaki írjon tippet segítséget legyen szíves.

Köszi!

Élj úgy ahogy szeretnél, ne úgy ahogy mások elvárják.

(#4425) trufa12 válasza Alastair' (#4423) üzenetére


trufa12
addikt

thx :R

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#4426) gordonfreemN válasza Lacuss20 (#4424) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Biosban nem kellene valamit beallitani, esetleg en ott szetneznek.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#4427) Lacuss20 válasza gordonfreemN (#4426) üzenetére


Lacuss20
senior tag

Hát a bios bn a dátumon és időn kívül semmit se enged állítani,újra tettema gépet saját cd s driverek stb de sajna jobb katt catalystre csak a 6400 ast látja,eszköz kezelő viszont mindkettőt.

Élj úgy ahogy szeretnél, ne úgy ahogy mások elvárják.

(#4428) nimia8d


nimia8d
csendes tag

Sziasztok!

ASUS AMD Radeon HD6450 1024MB D3 EAH6450 SILENT/DI/1GD3(LP) PCI-E2.1

videokártyáról szeretném megtudni, hogy támogatja-e a dual módot olyan formában, hogy HDMI és DVI működjön párhuzamosan ? Ha valakinek van ilyen, vagy tudja, sokat segítene az infóval. Előre is kössz.

(#4429) DJ WOKKY válasza nimia8d (#4428) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

ezt a típust pontosan nem tudom, de más kártyák támogatják, illetve már hallottam ilyenről, hogy párhuzamosan. Monitor + tv pl.

(#4430) gordonfreemN válasza Lacuss20 (#4427) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Esetleg hibrid technologia miatt kisebb teljesitmenyu igenybevetelnel, pl 2D, nem hajt, csak az egyik kartya¿

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#4431) masterful87


masterful87
senior tag

Giga EP45-DS3R-ben átraktam a VGA-t a felső 16*-os csatiból az alsó 8*-osba, hogy a VGA ne akadályozza a légáramlatokat... :DDD
Win7 ügyesen frissítette a foglalatot, majd a VGA drivert is, minden ugyanúgy működik! Ugye jól tudom, hogy semmilyen hátrányom nem származik a 8*-os sávszélből egy 8800GT-vel? Maradhat így?

(#4432) lsc válasza masterful87 (#4431) üzenetére


lsc
nagyúr

Annak a kártyának elég bőven az is, ha jól tudom 2.0-ás foglalat.

Az élet kegyetlen .

(#4433) masterful87 válasza lsc (#4432) üzenetére


masterful87
senior tag

bizony, csak 2.0ás
már csak fel kéne rá applikálnom a Twin Turbo Pro-t :DDD

(#4434) Roxy


Roxy
tag

Hello. Egy erdekes dologgal talaltam szemben magam, amit meg nem lattam.
Notebook olyat csinal, hogy, a feher reszeken a monitoron, de csak feher reszen, atlosan lilas csikozodas van, es ugymond villog.
VGA hibara gondolok, vagy csak rossz a driver?

(#4435) tisztaszesz


tisztaszesz
csendes tag

Sziasztok!

Egy 5870 furmark alatt meddig mehet el hőfokban? még 3 perce sem ment de már 80-nál járt, ez normális? Még garis szval hozzányúlni nem akarok.

A deus ex topikban írták hogy teszteljem le a gépem, de ha sokáig futtatom nem fog elszállni?

[ Szerkesztve ]

Milyen memóriád van ? Az egyiket a Bluefish-ben vettem, a másik meg Kingmax - Th3G4rd3nR ****A tisztaszesz elfogyott****

(#4436) gordonfreemN válasza Roxy (#4434) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Elő szokott fordulni, hogy a kábel törik meg a zsanérnál. Esetleg olyankor ha ilyet látsz, próbáld meg hajtogatni a moncsit és legalább ezt kizártuk.
Amugy szerintem hardveres probléma.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#4437) gordonfreemN válasza tisztaszesz (#4435) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Igen elképzelhető, hogy 3 perc alatt felmegy.
futtasd tovább, furmark amúgy is úgy megkínozza a kártyát, ahogy a valóságban soha semmi nem fogja. Ha el akarja érni a 100-at, akkor baj van és állítsd le, amúgy a normális az lenne ha 80-85-esetleg -90-nél megállna.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#4438) Roxy válasza gordonfreemN (#4436) üzenetére


Roxy
tag

Lehet tenyleg a kabel tort meg picit. Mert amikor elosszor jelentkezett a hiba, akkor csak ujrainditottam a gepet, es ugyan olyan helyzetben volt a kepernyo. Azota fel-le csukogattam, es nem jott elo viszont. Probaltam mindig mas helyzetig kinyitni, eddig nem jott elor ujra...

(#4439) inter10


inter10
csendes tag

Hi!

Szerintetek a VTX3D 6850, 70 vagy a Sapphire ugyanezen típusú kártyái a jobbak? A VTX3D 5-6 ezerrel is olcsoóbb, de azt olvastam rolam forumokban is, hogy a hűtése nem olyan jo.
és az ATI 5850 VS 6850,70esek között melyik a jobb?

Vélemény?

Thx!

(#4440) mezmer


mezmer
csendes tag

Üdv!

Nem igazán értek a videokártyákhoz,, ezért kérdezném hogy mi számít elfogadható hőmérsékletnek egy karinál.

hd4550 karim van passziv hűtéssel. alapjáraton 60c játék közben 80-85c. ez sok vagy normális?

(#4441) pockhome válasza mezmer (#4440) üzenetére


pockhome
senior tag

elég sok de mivel passzív ezért ennyi:K
ha teszel rá egy ventit legalább 5-10 fokot fog csökkenni:K
:R

Girls call me ugly, 'till they find out how much money I make. Then they call me ugly and poor.

(#4442) gordonfreemN válasza inter10 (#4439) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Elég lett volna a kérdésedet feltenni csak az egyik topikban, nem szeretik a moderátorok, ha ilyet csinálsz.

Mindegyik kártya jó, a kérdés az, mire kell?
Sapphire valamivel nagyobb márka mint a VTX3d, az 5850 erösebb mint a 6850, a 6870 meg erösebb mint az 5850, de ezek nem tul nagy különbségek. Az árakat figyelembevéve 6850, na persze az is számít, hogy megfelel-e a használt vagy sem. Itt a ha-n biztos találsz itt vannak ujak is jó árban garival.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#4443) tisztaszesz válasza gordonfreemN (#4437) üzenetére


tisztaszesz
csendes tag

Hello!

Na szóval végignyomtam a furmark+prime95 smallFTT kombót 15 percig, és nem volt fagyás stb. A GPU felment 84-85-86fokra de aztán kapcsolt a hűtés és tovább nem engedte. Furmark beépített GPS shark-ja szerint a max 86.5 volt.

A gond viszont most az hogy furmark alatt furcsa ciripelő hangot adott ki a vga-m, amit eddig sohasem tapasztaltam.

Milyen memóriád van ? Az egyiket a Bluefish-ben vettem, a másik meg Kingmax - Th3G4rd3nR ****A tisztaszesz elfogyott****

(#4444) arnyekxxx


arnyekxxx
veterán

Üdv!

Adott W7 ThinPC + radeon 9200SE, azzal a driverrel amit a win feltett hozzá.

Eddig a TV kimeneten szépen ott volt a kép ahogy kell, kiterjesztett asztallal, aztán egyik naprol a másikra eltűnt. A gép inditásakor még ott a bios meg minden, a win bejelentkezéséig van kép aztán mielőtt bejön az asztal eltűnik a TVről minden. A win felbontásbeállító képernyőjén látja, hogy 2 megjelenítő van, de nem engedi kiterjeszteni az asztalt a második monitorra. Drivert töröltem, win visszatette, nem változott semmi.

Tud-e valaki erre megoldási tippet?

(#4445) csucsbicep válasza inter10 (#4439) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Nyilván a Sapphire jobb.

(#4446) Smithh válasza arnyekxxx (#4444) üzenetére


Smithh
tag

Valszeg beteg a windowsod,én azt huznám ujra :)

Tanítványodként hagytalak ott,s most én vagyok a mester...

(#4447) gordonfreemN válasza tisztaszesz (#4443) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Ne foglalkozz vele, mindenkinek van olyan, röviden frekvenciák miatt...

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#4448) ceaserka


ceaserka
csendes tag

üdv megint én vagyok a két videokártyás. eladtam mind a kettőt a Nvidia geforce 210 meg a Gigabyte geforce 9600 Gt-met 10-10 ezer Ft-ért és segítség kérnék, hogy milyet vegyek előre is köszi!

(#4449) ceaserka


ceaserka
csendes tag

segítsetek van 15 000 Ft-om videó kártyára és aránylag jót szeretnék 1 giga körüli pci exoreses csatlakozó Hdmi bemenet.

(#4450) gordonfreemN válasza ceaserka (#4448) üzenetére


gordonfreemN
addikt

nVidia kell vagy AMD?
Én AMD párti vagyok, 20-ból az 5770 kijön, de ha a fogyasztás nem számít annyira, akkor az 5770-töl durván 50W-al fogyaszt többet a 4890, az is egy remek kártya és erösebb, persze ekkor dx11 nuku. 20ezerböl kb ezek jönnek ki, persze használtan, mert azt sem írtad, milyenre van szükséged.

#4449: HDMI bemenet igen ritka, inkább kimenet lesz az.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.