Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4301) gerzsol


gerzsol
aktív tag

Szerintetek?

Hibás VGA-m gariban volt:

Gigabyte ATI Radeon HD 4850 1Gb GDDR3 Silent Cell (GV-R485SL-1GH) [link]

Felhívtak és azt mondták hogy a gyártó egy 1Gb-os HD6570-et ad helyette cserébe ami egy alsóközépkategóriás kártya.

Szerintetek? Jól jártam ezzel? Ötletek? Tanácsok?

(#4302) pockhome válasza gerzsol (#4301) üzenetére


pockhome
senior tag

ha elfogadtad akkor nem:D
[link] itt nincs játék eli összehasonlítás de látszik hogy sokkal jobb a 4850 mint az "új szériás" kártya...

Girls call me ugly, 'till they find out how much money I make. Then they call me ugly and poor.

(#4303) Diplomata válasza gerzsol (#4301) üzenetére


Diplomata
aktív tag

Vége a játék korszaknak. :DDD

(#4304) Diplomata válasza gerzsol (#4301) üzenetére


Diplomata
aktív tag

ddr 3-as vagy 5-ös memóriák vannak rajta? ahogy néztem a ddr5-ös nagyjából a hd 5670-nel van egysúlyban.

(#4305) csucsbicep válasza gerzsol (#4301) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

4851 erősebb, mint ez a kártya.

(#4306) pockhome válasza csucsbicep (#4305) üzenetére


pockhome
senior tag

akkor frankó mert nekem is olyan van;)

Girls call me ugly, 'till they find out how much money I make. Then they call me ugly and poor.

(#4307) csucsbicep válasza csucsbicep (#4305) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

4850 akart lenni...

(#4308) pockhome


pockhome
senior tag

skacok!
egy gtx260-nak elég egy Chieftec GPS-400AA-101 táp?
látam hogy max 200w-ot vesz fel a kártya...nem tudom h elég lenne e neki:))
előre is köszi!:R

Girls call me ugly, 'till they find out how much money I make. Then they call me ugly and poor.

(#4309) trufa12


trufa12
addikt

sziasztok
nekem lenne 1 mérgező(toxic) 4870 em

az a gondom vele

hogy amíg a windows be nem lép
és a driver nem vezérli
a venti épp hogy forog

és akár tojást is süthetnék rajta

amint a win ben van driver be tölt megy a be álított fordulaton

de nélküle miért nem?

talán vga bios hiba v mi?

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#4310) nappa


nappa
tag

Sziasztok!

az lenne a kérdésem hogy most szereztem be egy geforce 7950gx2-es vga állatot :D
és hogy terhelés alatt 74fokon mennek a gpu-k alapom meg 71-69 és hogy ez normális? mert nekem kicsit soknak tünnek, ha nem jó akkor kb mennyinek kéne lennie? és lenne mégegy a win7 élményindex mért nem tudja mérni? valami olyat ir hogy a videolejátszása nem mérhető..vagy valami ilyesmi!

remélem tudtok segiteni, és előre is köszi! :R

Ha megkötöttük az üzletet és minden rendben ment, kérlek adj egy pirosat!*** nappa felhasználónak 35 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! De amúgy 42 :D***Postára garit NEM vállalok!

(#4311) DJ WOKKY válasza Diplomata (#4300) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Használtan már lehet venni 4-5k-ért, újonnan elég drága: 10-14 ezer Ft

(#4309) trufa12: ténylegesen meleg a kártya, vagy csak szerinted ? Ha meleg adatilag mennyire ?

(#4310) nappa: ezt a kártyát nem igazán ismerem. De ha a többihez képest viszonyítom, akkor magas. Talán egy jobb hűtővel csökkenthetnéd, illetve egy újrapasztázással.

[ Szerkesztve ]

(#4312) Bjørgersson válasza geza12345 (#4222) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Tegnap felraktam a 275.33-as drivert és ezzel már nincsen semmi gond. Köszi még egyszer! :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#4313) Diplomata válasza DJ WOKKY (#4311) üzenetére


Diplomata
aktív tag

4.5k-ért?:) hol, mert én nem nagyon láttam ilyet az elmúlt időkben:) Főleg ha újonnan ennyibe kerül, az AC S1 6k újonnan és azt adják használtan 3.5-4 körül:)

[ Szerkesztve ]

(#4314) Diplomata válasza trufa12 (#4309) üzenetére


Diplomata
aktív tag

Addig semmilyen terhelés nincsen a kártyán, nem hiszem hogy annyira forró lenne ami gondot okoz, az a lényeg hogy 3d-ben hány fokos lesz a gpu meg a vrm chip.

[ Szerkesztve ]

(#4315) DJ WOKKY válasza Diplomata (#4313) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

[link]
most igaz 6-7 ért van csak, de én it tvettem 4,5-k ért :)
ki kell fogni, kb. 1-2 hete néztem, akkor volt fent 4-5 db is. és a mostaniaknál olcsóbban

(#4316) gerzsol válasza pockhome (#4302) üzenetére


gerzsol
aktív tag

gerzsol (#4301)

Változott a felállás, kiderült hogy rosszul írták rá a lapra az adatokat. Ati Radeon HD 6750-et kapnék..

Pontosabban:
SAPPHIRE HD 6750 1GB GDDR5 [link]

Aztán hogy ez mennyire áll a 4850-hez képest azt nemtudom.

De nem fogadtam el ugyanis az én Gigabyte 4850 SL-emre még 2,5 év garancia lett volna hisz februárba cserélték gariban.
így az az álláspont hogy bolt visszaviszi a nagykerbe és megpróbál levásárolható összeget kialkudni, hogy választhassak másik kártyát, ha ez nem sikerül akkor megpróbálják kicseréltetni Gigabyt 6750re ha már gigabyte kártyát adtam le.. vagy legrosszabb esetbe marad ez a Sapphire...
Bár szerintem a terveimnek nem fog örülni a nagyker és nem fognak engedni. Nem is véletlen hisz ez a Sapphire kártya csak 24k egy ugyanilyen 6750 gigabyte-ban meg 28-nál kezdődik az meg 4000Ft + kiadás a nagyker részéről..

(#4317) Nordik


Nordik
őstag

Van egy HP G62-es laptopom. Ebben egy Intel P6100-es proci illetve az ehhez tartozó integrált videókari. A Ramos topikban azt mondták valószínüleg ez lesz a probléma.

A lényeg, hogy most bővítettem ramot 2ről 4GB-ra, ezt látja is a 32bites Win7, viszont használhatónak csak 2,34GB-ot ír. Ilyen sokat lefoglalna az integrált videókari? Lehet ez ellen valamit tenni? Nemhinném, hogy ilyen sok kellene neki. A Biosban nincs erre vonatkozó beállítás. :U

(#4318) Diplomata válasza gerzsol (#4316) üzenetére


Diplomata
aktív tag

Egy az egyben kaphatnál helyette egy 6750 1gb-ot?

(#4319) gerzsol válasza Diplomata (#4318) üzenetére


gerzsol
aktív tag

Elvben a 4850 1Gb-nak a cserekártyája a 6750 1Gb...

Az én 4850-emet kb 2 hónapja nem lehet kapni és 20k-ért lehetett venni újat. Ez a Sapphire 6750 24k-t ér most újonnan. de a Sapphire csak 2 évet ad garira

Én annak örülnék ha 20e-ért beszámítanák a Sapphire 6750-et és bepótolva vennék egy 6850 1Gb-ot.. De ez csak álom, tuti ezt a Sapphire-t fogom visszakapni

[ Szerkesztve ]

(#4320) Diplomata válasza gerzsol (#4319) üzenetére


Diplomata
aktív tag

Cseréld le, nagyjából olyan erős, új, dx11, kevesebb fogyasztás, nem melegszik úgy stb.

(#4321) trufa12 válasza Diplomata (#4314) üzenetére


trufa12
addikt

rohdt forró alig pörög a venti amíg nincs windows

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#4322) Diplomata válasza trufa12 (#4321) üzenetére


Diplomata
aktív tag

Ezt írtad már egyszer,egyik kártyának sem pörög sokat a ventije amíg nincsen terhelve, vagy egyszer felpörög az elején egy pillanatra de ez típus függő, az meg relatív hogy mennyire forró, mert a 70-80 fokot már annak érzed de az még nem gáz.

[ Szerkesztve ]

(#4323) trufa12


trufa12
addikt

hát ha te mondod

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#4324) €uro


€uro
őstag

Sziasztok!

Tervezem, hogy olyan videokártyát veszek, aminek két HDMI kimenete van. Az egyiket egy monitorra, a másikat pedig egy AV erősítőre szeretném kötni.

Megoldható, hogy az AV erősítőbe menő kimeneten keresztül a hangot is kivezessem?

(#4325) trufa12


trufa12
addikt

bár már volt pár 4870 -90 em

és 1 ik sem csinált ilyet hogy engedte alap járaton a kártyát 60 fok fölé

de ez biztos szeret sülni :D

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#4326) Diplomata válasza Irvkhf (#99) üzenetére


Diplomata
aktív tag

Már miért lenne sokkal jobb kártya a gt 430, egy low end htpc kártya, annyi hogy dx 11, de semmi több, még az is lehet hogy dx9,10 alatt gyorsabb a 8600gt.

(#4327) Diplomata válasza trufa12 (#4325) üzenetére


Diplomata
aktív tag

Nekem a referencia hűtésű sapphire-om 4870 ami most van, és 68fok körül volt alapon a gyári hűtéssel, terhelve 82 körül.

(#4328) trufa12


trufa12
addikt

hát ha azt mondod azt bírja akkor ks

én be lőttem a ventit 35 % ékra
mert alap 12 őn járatja én akkor sem szeretem ha oda ég meg
még be is fűti a házat
így 55 fok

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#4329) masterful87


masterful87
senior tag

rendeltem egy AC Twin Turbo Pro hűtőt a jó öreg 8800GT-mre, de most jutott eszembe, hogy mégis hova kell majd dugni a venti kábelét?
mert a vidkarin csak két pines csati van, AC-n meg gondolom 3as lesz...
muszáj lesz rádugnom az alaplapra? vagy a zalman szabályzómba? vagy marad a fix 12V-os molex? :(

(#4330) sznyunyi


sznyunyi
tag

Mit jelent az, hogy referencia nyákos vga?
Nem vagyok egy nagy pc zseni. :D

Si vis pacem, para bellum!

(#4331) ((UFO))


((UFO))
tag

Sziasztok
Van egy elég nagy problémám és segítségre szorulok....
Bekapcsoltam a gépet már egy furcsa kép fogadott.
Ezután be sem bootol a gép kék halál és folyamatosan újra indul.
Na most a kérdés,hogy videokártya vagy processzor hibáról van szó?
Próbáltam újra rakni a rendszert Xp,7 semmivel nem indul el.
A válaszokat előre is köszönöm....
Abit KN8SLI AMD ATHLON 3000+ INNO3D 6600GT

"Ne légy gonosz" http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=((UFO))

(#4332) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

Hali!
Szereztem egy 6850-et, asus, duplatápcsatis, de jelenleg nincs csak egy csatlakozóm hozzá. Gondot okozhat?

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#4333) gordonfreemN válasza ((UFO)) (#4331) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Érdekes lehetne esetleg, hogy kék halálnál mi a hibaüzenet, de szerintem egyébként a VGA döglödik.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#4334) gordonfreemN válasza sznyunyi (#4330) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Azt jelenti gyakorlatilag, hogy a chip tervezö (AMD, nVidia) megtervezik a chipekhez a nyákot is: tápellátás, vezérlése, kimenetek esetleg bemenetek stb. Ha ezt a tervet használják fel a kivitelezök, mint pl. shappire, vagy asus, akkor az a kártya referencianyákos, ebben semmi különös nincs. De néha szoktak kiadni a kivitelezök egyéni tervezésü nyákokon chipeket, amiknek esetlegesen, de mindenekfelett, jobb lehet a tápáramköre/tápellátása, stb.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#4335) mad1


mad1
veterán

erre vki?

Ne szemetelj ! = Steam

(#4336) Alastair' válasza ((UFO)) (#4331) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Videóram hiba. VGA csere.

Alister from Hell

(#4337) gordonfreemN válasza mad1 (#4203) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Ha nincs tulmelegedes, attol meg lehetne a kartya hibaja (memoria). De ha mas jatekban nem produkalja, akkor driverhiba. Futtass le egy 3dmark-ot vagy egy szőrös fánkot ugy 10—30 percig. Ha ott nincs hiba akkor talan meg valoszinubb a driver.
lemaradt a 4334-es uzenetbol a mindenekfelett előtt egy NEM

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#4338) gordonfreemN válasza masterful87 (#4329) üzenetére


gordonfreemN
addikt

A vga-n a ketpines csati egy plusz es egy minusz. Neked mar csak meg kell tudnod, hogy az erkezo hutesen a 3-bol melyik melyik, es ertelemszeruen osszekotni.(a 3pines molexnel az erzekelo kabelét ki lehet hagyni)

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#4339) csucsbicep válasza mad1 (#4335) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Vagy eladod hibásként vagy megjavítottad, bár sztem nem éri meg.

(#4340) gerzsol


gerzsol
aktív tag

6870 mennyivel jobb mint a 6850? Megéri azt a plusz 10-12eFt többletet?
És milyet érdemes venni 6870-ből? Gondolok itt gyártóra, verzióra.
Én egy Gigabyte 6870-re gondoltam, de kicsit tartok tőle, mert az 3 ventis és az azt jelenti hogy 3szoros meghibásodási lehetőség, háromszoros zajforrás..
Egyébként mennyire lényeges hogy Asus-t Gigabyte-ot, Sapphire-t stb stb vegyek? Nagy különbségek vannak a kártyák között? vagy inkább csak a hűtésben térnek el?

Hozzáértők, tulajdonosok, légyszi ajánljatok nekem 6850-ből is és 6870-ből is 1-2 kártyát.

Köszi a segítséget.

(#4341) Diplomata válasza mad1 (#4335) üzenetére


Diplomata
aktív tag

Szerintem valami olyasmi, nekem a bfbc2 csinált hasonlót, és utána egyből a crysis 2-is, de magában a crysis sosem és másik játék sem, csak a bf.

(#4342) Diplomata válasza csucsbicep (#4339) üzenetére


Diplomata
aktív tag

Te aztán megmondtad a frankót neki :DDD

(#4343) Diplomata válasza gerzsol (#4340) üzenetére


Diplomata
aktív tag

Valószínűleg az a 3 venti egyenként jóval kevesebbet forog mint 1 venti magában, jóval kevésbé van terhelve és a hangja is kevesebb.Egyebet nem tudok. :))

(#4344) DJ WOKKY válasza gerzsol (#4340) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Ez mind jó gyártó. Szívesen megvásárolnám a termékeiket, főleg vga-kat.
A hűtés nem feltétlen hangosabb, ahogy azt előtte indokkal írták is.

(#4345) gerzsol válasza DJ WOKKY (#4344) üzenetére


gerzsol
aktív tag

Ahogy látom:
Asus 3 év garancia
Gigabyte 3 év garancia
MSI 3 év garancia
Powercolor 2 év garancia
Sapphire 2 év garancia
VTX3D 2 év garancia

Gyártótól vannak kártyák.
Én igazából Preferálnám a 3 év garanciát. azért az az +1 év nem rossz. Én is így úsztam meg az előző kártyáimmal, mert 2,5 év után adta föl a Gigabyte 4850-em..
Nemtudom, bonyolult dolgok ezek. 6870 és 6870 között is vannak különbségek hisz a legolcsóbb ASUS 42eFt-ért elvihető a vége pedig a Sapphire Radeon HD6870 Toxic ami 60k azért az a 12e Ft egy kártyán belül soknak tűnik..

(#4346) Diplomata válasza gerzsol (#4345) üzenetére


Diplomata
aktív tag

Nem olyan bonyolult dolog ez, nem szabad túl sokat rágódni, olvass el pár tesztet, véleményt, a 30%+ garancia idő jó dolog, rakd össze a te elképzeléseddel és irány a bolt. :D

(#4347) DJ WOKKY válasza gerzsol (#4345) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

soknak, igen.
De márka és márka között is meg kell fizetni a nevet.
A 3 év garival egyet értek. Én is olyant választanék, amire már 3-at adnak.
Bár az MSI-t kihagynám. Sok rossz infot hallottam róla. Magas meghibásodás, garanciáztatási problémák.
Egy pc-s eladótól hallottam ezeket.

(#4348) gerzsol válasza DJ WOKKY (#4347) üzenetére


gerzsol
aktív tag

Kösz a segítséget srácok.
akkor marad az Asus vagy a Gigabyte, Mindjárt meg is nézem ezekből milyen változtaok vannak és melyik milyen árban van. És mik a különbségek.

(#4349) satee76


satee76
aktív tag

Sziasztok !

Az lenne a kérdés, hogy van egy Powercolor 4870-em. Most hozzájutok egy Athlon II X3 455-höz. Ha már így alakult akkor az AM2+ alaplapot is leváltom AM3-ra, vagy AM3+-ra. Melyik az a chipset (int. vga-s alplap), amit mondjuk egy 4870-essel Hybrid CF-be lehet kötni, van egyáltalán értelme, és meg lehet oldani, hogy a 4870 csak a 3D alakalmozásakor működjön?

satee76

(#4350) fenergie84 válasza satee76 (#4349) üzenetére


fenergie84
addikt

szerintem a hybrid Cf nem megy ilyen nagy kártyával...

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.